Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: csüt. márc. 28, 2024 9:34



Hozzászólás a témához  [ 418 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 5, 6, 7, 8, 9
Nagy spyware/adware összefoglaló 
Szerző Üzenet
Site Admin

Csatlakozott: csüt. márc. 25, 2004 18:31
Hozzászólások: 3429
Tartózkodási hely: IV.
Hozzászólás Megújult Ad-aware
A Lavasoft kicsit átpofozta az Ad-aware-t, pár napja már le lehet tölteni az ingyenes változatot:
http://www.terminal.hu/newsread.php?id=11201508044515


szer. aug. 11, 2004 15:02
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
bot
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 858
Hozzászólás Védekezés a betárcsázó programok ellen
Közös sajtótájékoztatót tartott a MATÁV és a NETÉRT, melyen a modemes internetezőket fenyegető betárcsázó programok jelentette veszélyre kívánták felhívni a figyelmet.

További részletek az alábbi linken.
http://www.terminal.hu/newsread.php?id=15204107043015


csüt. júl. 15, 2004 15:54
Profil Privát üzenet küldése
Site Admin

Csatlakozott: csüt. márc. 25, 2004 18:31
Hozzászólások: 3429
Tartózkodási hely: IV.
Hozzászólás Re: most találtam
djsms írta:
Nekem kicsit olyan érzésem van, hogy ezt a tesztet a spysweeper támogatta... Persze egyértelmű, hogy ő nyert, hiszen a legtöbb találat az övé, csak kérdés mennyi ebből a valóságos veszélyes elem?


No igen, például csak a Radlight (médialejátszó) révén kb. tíz bejegyzést talál (amíg nem próbáltam ki a Spysweepert, addig nem is tudtam, hogy ennyire tele van reklámos cuccal), szerintem aki nagyon háklis az ilyenekre, az akkor jár a legjobban, ha két antispyware-t futtat. Persze ez extrém eset, szerintem már az is nagyon szerencsés, aki felismerte a veszélyt, és egyet futtat néha-néha....


hétf. júl. 12, 2004 11:10
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2696
Hozzászólás Re: most találtam
Sy írta:
Ma reggel bukkantam rá erre az (angol) összehasonlító tesztre, szerintem érdemes egy pillantást vetni rá...

http://www.flexbeta.net/main/articles.p ... &pagenum=1

Nekem kicsit olyan érzésem van, hogy ezt a tesztet a spysweeper támogatta... Persze egyértelmű, hogy ő nyert, hiszen a legtöbb találat az övé, csak kérdés mennyi ebből a valóságos veszélyes elem?


hétf. júl. 12, 2004 6:55
Profil Privát üzenet küldése
bot
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 858
Hozzászólás Ingyenes védelem a spyware ellen: letölthető az SpywareBlast
Védelem a spyware ellen: letölthető a magán- és oktatási célokra ingyen használható SpywareBlaster 3.2-es változata.

További részletek az alábbi linken.
http://www.terminal.hu/newsread.php?id=09202007042415


pén. júl. 09, 2004 14:34
Profil Privát üzenet küldése
Site Admin

Csatlakozott: csüt. márc. 25, 2004 18:31
Hozzászólások: 3429
Tartózkodási hely: IV.
Hozzászólás 
Na itt is érdemes körülnézni, találtam olyan neveket is a listában, amikről még nem is hallottam...

Na, a link közben eldiffundált valahova, újra beszúrom:
http://alan.techconnect.nl/modules.php?name=News&file=article&sid=2


pén. jún. 25, 2004 9:10
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1558
Hozzászólás 
Pontosan azt jelentette, de most sikerült elolvasnom.

A SpySweeperrel nekem is vannak személyes tapasztalataim, még a PestPatrol után is sok mindent talált, de folyamatos örző-védő üzemmódban rövidebb-hosszabb pillanatokra 30%-ot hasított ki processzorom közel sem acélos teljesítményéből (cel 1,2), szóval maradt a PP folyamatos védelemként.


szomb. jún. 19, 2004 9:35
Profil Privát üzenet küldése Honlap
Site Admin

Csatlakozott: csüt. márc. 25, 2004 18:31
Hozzászólások: 3429
Tartózkodási hely: IV.
Hozzászólás 
johnnyrotten írta:
Sajnos Flexbétáék illegalitásba vonultak. Legalább is nálam.


Illegalitásba? Nálad ez mit jelent - nem érhetők el? Én hajnali fél kettőkor próbáltam, kicsit lassan, de bejött az oldal.


szomb. jún. 19, 2004 0:35
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1558
Hozzászólás 
Sajnos Flexbétáék illegalitásba vonultak. Legalább is nálam.


pén. jún. 18, 2004 17:43
Profil Privát üzenet küldése Honlap
Site Admin

Csatlakozott: csüt. márc. 25, 2004 18:31
Hozzászólások: 3429
Tartózkodási hely: IV.
Hozzászólás most találtam
Ma reggel bukkantam rá erre az (angol) összehasonlító tesztre, szerintem érdemes egy pillantást vetni rá...

http://www.flexbeta.net/main/articles.p ... &pagenum=1


pén. jún. 18, 2004 8:59
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2696
Hozzászólás 
Ezt a pestpatrolt hogy lehet ingyenesen megszerezni? Nem nagyon tudok angolul :(


pén. jún. 11, 2004 9:41
Profil Privát üzenet küldése
Site Admin

Csatlakozott: csüt. márc. 25, 2004 18:31
Hozzászólások: 3429
Tartózkodási hely: IV.
Hozzászólás 
djsms - Köszi!

TheElf - Igyekszem majd sort keríteni a Pestpatrolra is valamikor (de hogy mikor, azt nem tudom). A cikk egyébként figyelemfelkeltő céllal készült, a sypware-ek jelentette veszély megismertetésére, és az ellenük használható védelmek egy részének rövid bemutatására. Biztosra veszem, hogy még van más olyan program is a Pestpatrol mellett, ami szintén bekerülhetett volna a cikkbe, de szerintem a témában nem túl jártasak számára talán már ez is kicsit sok infó volt, akit meg még mélyebben érdekel a dolog, megadtam egy pár hasznos (igaz, angol) linket is.

Mindenkinek köszi a hozzászólást, írjatok még nyugodtan, ha bármi egyéb észrevételetek van vagy a témához tudtok olyat hozzátenni, a a többiek javára válhat!


csüt. jún. 03, 2004 12:16
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 278
Hozzászólás 
Sokminden kimaradt a cikkbõl. Elõször feltûnt, hogy bizony nagyon sok elterjedt és népszerû spyware írtó eszköz kimaradt a listából, pedig a pestpatrol például webmasterek számára ingyenes, és eddig viszonylag stabilan mûködött nálam. Érdemes lenne egy ismertetõt felrakni róla. A másik pont az Alexa féle megoldásoknál merül fel a kérdés: Van e különbség spyware és spyware között.

Az Alexa hivatalosan a tudtunkkal, beleegyezésünkkel, kikapcsolhatóan gyûjt nem névreszóló statisztikai adatot a webes szokásainkról. A cél a weblapok rangsorolása, és a rangsort, az ahhoz kapcsolódó eredményeket adják el. A felhasználóval szemben nem feltétlenül tisztességtelen a lépés, mégis egy kalap alá vesszük a kikapcsolhatatlan és veszélyes spywarekkel. (Az adware kapcsán láttuk az Opera esetét... ott is vannak különbségek ugye.)

Ugyanakkor megjegyzem, hogy elég felemás dolog az Alexa véleményére hagyatkozni, mert nem reprezentatív a minta ami alapján a látogatottság arányait próbálja megbecsülni. Hiszen az Alexát csak Windows és Internet Explorer használata mellett tudjuk használni, így a linux felhasználókat, egyes alternatív browserek kedvelõit nem méri, mint azokat sem akik kapásból leírtják a spywaret, vagy nem telepítik fel, akik a munkahelyi gépre eleve nem tudják feltelepíteni, stb. Magyarul a viszonylag kezdõ otthoni angol nyelvû termékeket használó a reklámozott toolbarokat kérdés nélkül feltelepítõ spsyware írtó nélküli, windows oerációs rendszert és Internet Explorert használó userek egy részébõl próbál következtetni mindenki más szokásaira... Nos ez nem megy.


csüt. jún. 03, 2004 10:49
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 253
Tartózkodási hely: EU-ban
Hozzászólás 
Hali
Sajna az a tapasztalatom,hogy ismert hazai oldalakról(nem szex,nem warez,stb) is össze lehet gyüjteni spyware-adware ajándékot akár sütikkel is.4 (biztonságosnak itélt)webhely-közül minimum 2-öt találok.Teszteltem! :( Mit várhatunk,akkor amikor telepitéssel (Msjavx86-al is Jár ajéndék "ALEXA"stb)
Üdv
alaszka


kedd jún. 01, 2004 19:28
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2696
Hozzászólás 
Na ez egy egész olvasmányos összefoglaló volt!


kedd jún. 01, 2004 9:22
Profil Privát üzenet küldése
Site Admin

Csatlakozott: csüt. márc. 25, 2004 18:31
Hozzászólások: 3429
Tartózkodási hely: IV.
Hozzászólás 
johnnyrotten írta:
Mint azt már két héttel ezelőtt - az előző SpyBot S&D cikk megjelenésekor - jeleztem Sy-nak levélben: az említett program tartalmazza a magyar nyelvi kiegészítést; az ajánlott - külön letölthető - változat jóval régebbi, jóval szűkebb.


Bocsánat, már kicsit késő volt, amikor a cikket befejeztem, így elsiklottam efelett. Köszönöm az információt!


kedd jún. 01, 2004 8:36
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1558
Hozzászólás 
Mint azt már két héttel ezelőtt - az előző SpyBot S&D cikk megjelenésekor - jeleztem Sy-nak levélben: az említett program tartalmazza a magyar nyelvi kiegészítést; az ajánlott - külön letölthető - változat jóval régebbi, jóval szűkebb.


kedd jún. 01, 2004 5:44
Profil Privát üzenet küldése Honlap
bot
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 858
Hozzászólás Nagy spyware/adware összefoglaló
Általános áttekintés a komoly fenyegetést jelentő, sokak által nem vagy csak alig ismert spyware programokról, illetve az ellenük felhasználható védelmekről.

További részletek az alábbi linken.
http://www.terminal.hu/artread.php?id=3 ... 523&page=0


hétf. máj. 31, 2004 22:55
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 418 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 5, 6, 7, 8, 9

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 14 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség