Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: pén. márc. 29, 2024 7:05



Hozzászólás a témához  [ 418 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9  Következő
Nagy spyware/adware összefoglaló 
Szerző Üzenet
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás 
Na ne, inkább az aki a progit készítette. De azért kösz a bizalmat. :)
Egyébként attól, hogy külön az NT-t nem sorolja fel valami, még kipróbálhatsz dolgokat. Végül is NT alapokról indult a W2k/XP/2003. Ha esetleg nem jó, unistallálod. Pl. van olyan régi NT driver ami jó XP-n is, sőt nincs is XP-re, igaz visszafelé nem megy.
De ha annyira félsz, hogy gond lesz, előtte csinálj egy Ghost mentést.
Vírusirtóban ma már mindeképpen jobb a rezidens, hiszen azonnal sikít. Ha nem rezidens, beenged mindent, csak akkort irthat, ha elindul.
Gondold meg, rezidens védelemnél nem kell feltétlen a keresést elindítanod, pl. böngészel egy weboldalon és már sikít, hogy exploit, vagy levizsgálja a bejövő e-maileket, vagy elindítasz egy éppen vírusos fájlt stb.
Szóval ideje lenne lecserélni egy NOD32-re, Nortonra vagy másra. Mások persze másra esküsznek. "Tartaléknak" persze maradhat az F-prot is.
Végül is minden jó, amihez hozzáférsz és valamiért tetszik.


szer. szept. 07, 2005 10:33
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: csüt. feb. 17, 2005 12:37
Hozzászólások: 12
Hozzászólás 
Szia TargeT ! Isten vagy !!! :D
Az AutoRuns-szal sikerült rábukkannom a tettesre a Logon szekcióban !!!
Egy 232A néven a Registry-ben nyilvántartott bejegyzést találtam, ami a winnt könyvtár alatti exe81.exe programot indította el minden boot után.
Miután kitöröltem a registry-ből, nem jött fölt többé a popup net-ablak !

Még egyszer nagyon köszi a segítséget !!!

Most már csak a sok irtó program által tönkretett download manager-emet kell helyreállítanom... ;)


kedd szept. 06, 2005 21:44
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: csüt. feb. 17, 2005 12:37
Hozzászólások: 12
Hozzászólás 
TargeT írta:
Igen, így pl. az IE Doctor sem segíthetett.
Többféle vírusirtót kipróbálni sem árt. Most milyen van?...

Szia TargeT! Köszi a kitartó segítséged! :D Vírusirtó tekintetében eléggé konzervatív vagyok. Eddig az F-Prot tökéletes védelmet adott. Természetesen ő sem talált semmi furcsát a gépemen, mint ahogy eddig sem engedett be oda gyanús dolgokat. Tetszett benne, hogy nem lassítja a munkát, mert nincs rezidens része, viszont baromi hatékonyan keres.
Van esetleg más vírusirtóra is tipped ?

TargeT írta:
Szétnézhetsz még az automatikusan induló progik közt.
Ez kicsit többet tud, mint az Msconfig, és telepíteni sem kell: Autoruns 8.13
A BHO-k (Browser Helper Objects), ActiveX-ek közt is lehetnek gyanúsak...

Köszi, ezt mindenképpen kipróbálom! Már le is töltöttem...

TargeT írta:
SpySweepert, Pest Patrolt stb., futtattad NT-n?
Végül is összesen hányféle eltávolítót próbáltál?

Nem mertem futtatni őket, mert a specifikációjukban nem sorolták föl az NT-t.
Spyware-keresőt eddig csak kettőt állt módomban kipróbálni NT-n : az Ad-Aware-t és a Spybot-ot, valamint az Atejka által javasolt Search180-ra specializált eltávolítót.
Az összes többi élvonalbeli irtót nem ajánlják NT-re...


kedd szept. 06, 2005 20:08
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás 
Igen, így pl. az IE Doctor sem segíthetett.
Többféle vírusirtót kipróbálni sem árt. Most milyen van?
Szétnézhetsz még az automatikusan induló progik közt.
Ez kicsit többet tud, mint az Msconfig, és telepíteni sem kell: Autoruns 8.13
A BHO-k (Browser Helper Objects), ActiveX-ek közt is lehetnek gyanúsak.
SpySweepert, Pest Patrolt stb., futtattad NT-n?
Végül is összesen hányféle eltávolítót próbáltál?


kedd szept. 06, 2005 9:36
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: csüt. feb. 17, 2005 12:37
Hozzászólások: 12
Hozzászólás 
Nos, nem jártam sikerrel...
Lefuttattam a Symantec-féle Search180 Assistant eltávolítót, mire közölte velem, hogy ilyet nem talál a gépemen. Ezek szerint ezt már más keresővel időközben sikerült leszednem, tehát nem ez okozza.
Az IE Doctor-ral sem járam sikerrel, mivel nem az IE beteg, hanem a rendszer fertőzött.
A többi Általatok ajánlott kereső sajnos nem fut NT alatt.
Az mmov nevű felugró ablakom továbbra is az idegeimet cincálja... :(
Valakinek van még esetleg valami ötlete ?....
Lehet, hogy mégiscsak víruskeresők garmadájával kellene próbálkoznom és nem spyware-keresőkkel ?


kedd szept. 06, 2005 8:05
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: csüt. feb. 17, 2005 12:37
Hozzászólások: 12
Hozzászólás 
TargeT írta:
Nem figyeltem túlzottan az előzményeket, így most valahogy keveredés van számomra.
Szerinted a Firfoxszal kaptál be fertőzést, és a Firefox használata mellett jön be időnként a keresőablak?
Vagy Firefoxszal kaptad, és az IE-nél? Mert előbbi esetben az IE Doctor nem segíthet, csak az IE-n, azaz a második esetben esetleg.
Viszont akkor meg nem valószínű, hogy tényleg a Firefox volt a ludas.

OK! Azt hiszem én nem voltam egyértelmű...
A Firefox ELSŐ kipróbálásakor kaptam be a fertőzést, utána pedig már nem számított, hogy mi fut éppen a gépemen: függetlenül attól, hogy megy-e éppen valamelyik böngészőm vagy sem vagy éppen meg sem érintem a billentyűzetet és az egeret a boot-olás után, a felugró ablak MINDENKÉPPEN feljön 10 perc elteltével.

TargeT írta:
Egyébként jó lenne az NT-t lecserélni legalább W2k-ra. Azon már mennie kell pl. az MS AntiSpyware-nek is....

Sajnos jelenleg nincs lehetőségem jogosultsági okokból kifolyólag új op.rendszert feltelepíteni, egy ideig meg kell elégednem az NT-vel. Amúgy az NT nem az a problémás-fajta, legalábbis mostanáig az XP-s ismerőseim többet szívtak, mint én. De nem ragaszkodom az NT-hez, csak most nincs más...

TargeT írta:
Egyébként a Firefox nagyon különös beállítást nem kíván, használni kell és kész. Az alapbeállítás is jó, legfeljebb nem biztos, hogy engedélyezni kell minden bővítmény telepítését, ami egyes weboldalakon jelentkezik. (mint pl. flash, de az nem okoz gondot)

Igen, ebben maximálisan én voltam a ludas, mert ki volt pipálva a "Szoftvertelepítés engedélyezése a webhelyeknek" opció. Ezt most kivettem.


hétf. szept. 05, 2005 15:09
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás 
Nem figyeltem túlzottan az előzményket, így most valahogy keveredés van számomra.
Szerinted a Firfoxszal kaptál be fertőzést, és a Firefox használata mellett jön be időnként a keresőablak?
Vagy Firefoxszal kaptad, és az IE-nél? Mert előbbi esetben az IE Doctor nem segíthet, csak az IE-n, azaz a második esetben esetleg.
Viszont akkor meg nem valószínű, hogy tényleg a Firefox volt a ludas.
Egyébként jó lenne az NT-t lecserélni legalább W2k-ra. Azon már mennie kell pl. az MS AntiSpyware-nek is.
De tudom, lehetnek "hozzáférési" és jogtisztasági kérdések is.
És persze az összes biztonsági frissítést felrakni, tűzfalat és vírusirtót használni. (Lehet, hogy ezek nálad is megvoltak.)
Egyébként a Firefox nagyon különös beállítást nem kíván, használni kell és kész. Az alapbeállítás is jó, legfeljebb nem biztos, hogy engedélyezni kell minden bővítmény telepítését, ami egyes weboldalakon jelentkezik. (mint pl. flash, de az nem okoz gondot)


hétf. szept. 05, 2005 14:28
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: csüt. feb. 17, 2005 12:37
Hozzászólások: 12
Hozzászólás 
TargeT írta:
Tégy egy próbát az IE Doctor 3.60-val is....


Szia ! Köszi, azt is kipróbálom...

TargeT írta:
:wink: Vagy használj Firefoxot...


Azt használtam.... Azzal sikerült bekapnom ezt a tetűt... :)
Mint írtam, az IE idején ilyen atrocitás nem ért... De valószínűleg ez csak beállítás kérdése az egész, ezért kérdeztem, hogy hogyan kell a Firefoxot normálisan belőni?


hétf. szept. 05, 2005 13:35
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás 
Tégy egy próbát az IE Doctor 3.60-val is. Ez több dolgot nem enged meg, ha beállítod, pl. kezdőlap átírását, asztali ikonok elhelyezését, meg ilyesmi kereső oldalakat.
...
...
:wink: Vagy használj Firefoxot...


hétf. szept. 05, 2005 12:22
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: csüt. feb. 17, 2005 12:37
Hozzászólások: 12
Hozzászólás 
atejka írta:
A Search180 Assistant, és "társait" le tudja szedni az Ad-Aware 1.06 vagy a Microsoft AntiSpyware is.
Program Files-ba az alábbi mappák kerülnek bele nekem időnként, a TEMP mappák tartalmán felül ezeket szoktam legyalulni. A fenti programok is megtalálják ezeket.

180search Assistant
ISTbar
Internet Optimizer
Power Scan

-- Internet Explorer Kezdőlap visszaállítása
http://support.microsoft.com/default.aspx?scid=kb;hu;320159

-- Search180 Assistant eltávolító eszköz (Symantec)
http://securityresponse.symantec.com/avcenter/venc/data/adware.180search.html

Nekem a kezdőlapot nem szokta megváltoztatatni.


Szia !
Az Ad-Aware 1.06-ot raktam fel én is és azzal kezdtem a "gyilkolászást". Ezek szerint a Search180 Assistant-ot már le kellett hogy szedje, ugyanis nem válogattam a felajánlott kritikus objektumok között, hanem gondolkodás nélkül szabadkezet adtam az Ad-Aware-nek.
Mellékesen megjegyzem, hogy ennek a "szabadkéznek" viszont a download manager-em látta kárát, mivel totál működésképtelen lett a Go!Zillám... :( Lehet, hogy Flashget-et kéne használnom ?....
Továbbá engedélyt adtam a Media Motor irtására is, mivel ezen a családon belül is találtam olyan elemeket, amelyek a 2-spyware honlapon fekete listán vannak, így viszont most már a JAVA script-ek sem indulnak el. Úgyhogy szép lassan elérem azt, hogy a böngészőm tök használhatatlan lesz, ellenben a mocsok féregjét nem tudom legyalulni... :(

Ha a Search Assistant már tényleg elhamvadt, akkor viszont lövésem sincs, hogy mi produkálja ezt a 10 perc után automatikusan felugró böngésző-ablakot... :hm:
A kezdőlapot nekem nem változtatta meg.... Eddig.....

Ellenben találtam a winnt könyvtáramban olyan exe file-okat, amelyek a fertőzés percében kerültek oda, pl. : unstall.exe, thin-1-....exe (a végét most nem tudom pontosan, de valami szám).
Ezek miatt érdekes módon még egyik spyware kereső sem méltatlankodott...


hétf. szept. 05, 2005 7:37
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: csüt. feb. 17, 2005 12:37
Hozzászólások: 12
Hozzászólás 
neelix31 írta:
Az egyik legjobb spyware keresőt viszont kihagytad. :)

Microsoft Antispyware.

Én még ezt is szoktam használni:

http://www.mvps.org/winhelp2002/hosts.htm

A letöltött hosts fájlt kicsomagolás után rakd be ide:

C:\WINDOWS\SYSTEM32\DRIVERS\ETC (ez xp alatt érvényes, a többihez is le van írva az oldalon.)
Ezeken kívül nem árt egy Hijackthis futtatása is.


Köszi a választ, amit ajánlottál és amit lehet, ma még mindenképpen kipróbálom, csak hétvégén nem volt időm rá.
Sajnálatos módon azonban a MS Antispyware nem fut NT alatt.... Ezért is nem tudom használni többek között a Hijackthis-t és a szintén említésre méltó CWShredder-t sem. :(
Ezért írtam, hogy mindenképp NT-s keresőkre volnék kíváncsi, mert tudom, hogy azokból kevesebb van, lévén a kutya se támogatja már az NT-t...


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Bozoo hétf. szept. 05, 2005 8:38-kor.



hétf. szept. 05, 2005 7:23
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 183
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
A Search180 Assistant, és "társait" le tudja szedni az Ad-Aware 1.06 vagy a Microsoft AntiSpyware is.
Program Files-ba az alábbi mappák kerülnek bele nekem időnként, a TEMP mappák tartalmán felül ezeket szoktam legyalulni. A fenti programok is megtalálják ezeket.

180search Assistant
ISTbar
Internet Optimizer
Power Scan

-- Internet Explorer Kezdőlap visszaállítása
http://support.microsoft.com/default.aspx?scid=kb;hu;320159

-- Search180 Assistant eltávolító eszköz (Symantec)
http://securityresponse.symantec.com/avcenter/venc/data/adware.180search.html

Nekem a kezdőlapot nem szokta megváltoztatatni.


vas. szept. 04, 2005 4:03
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: pén. okt. 22, 2004 8:38
Hozzászólások: 14
Hozzászólás 
Bozoo írta:
A kérdésem az lenne, hogy a Search180 produkálja ezt vagy valami más féregprogi és hogyan tudnék tőle megszabadulni ? Van-e esetéeg valami jobb ajánlatotok spyware-keresőre az említett 2 segédsoftware-en kívül, ami még több objektumot is képes beazonosítani ezeknél ? Persze olyanokra lennék kíváncsi, amelyek NT-n is futnak.

Köszi a segítséget előre is !


Az egyik legjobb spyware keresőt viszont kihagytad. :)

Microsoft Antispyware.

Én még ezt is szoktam használni:

http://www.mvps.org/winhelp2002/hosts.htm

A letöltött hosts fájlt kicsomagolás után rakd be ide:

C:\WINDOWS\SYSTEM32\DRIVERS\ETC (ez xp alatt érvényes, a többihez is le van írva az oldalon.)
Ezeken kívül nem árt egy Hijackthis futtatása is.


szomb. szept. 03, 2005 19:25
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: csüt. feb. 17, 2005 12:37
Hozzászólások: 12
Hozzászólás 
Sziasztok !
Aki tud, segítsen legyen szíves némi ötlettel, hogy hogyan tudnék megszabadulni egy elég makacs spyware-től (vagy adware, vagy féreg vagy mittudomén, nem vagyok ezekben túlzottan jártas).
Ha az irományomban néhol túl nagy badarságot írnék, akkor javítsatok ki bátran, lehet hogy pár fogalommal nem vagyok egészen tisztában.
A jelenség a következő :
A gépem eddig sajnos nem túlzottan volt védett ezektől a támadásoktól és a minap amikor megnyitottam a Mozillát, mindjárt a kezdőlap felhozatala után fel is ugrott a gépemre valami "Search180 Assistant" nevű vacak, ami szó nélkül felinstallálta magát anélkül, hogy erre az engedélyemet kérte volna. Még véletlenül sem akarom védeni a Firefox-szal szemben az IE-t, de a többéves Explorer használat sosem engedett meg ilyesmit magának. Valószínűleg azonban ez az én hibámból történhetett, mert az IE szigorúbbra volt konfigurálva a Mozillánál. (Az IE nekem nem enged meg exe file-t letölteni, kizárólag download manager-rel, ott meg vidáman meg lehet szakítani a folymatot.) Egyébként hol lehet ilyesmit beállítani a Mozillában, hogy ne installáljon mindent szó nélkül a netről?)
A féreg hatásaként boot-olás után megközelítőleg 10 perc múltán automatikusan elindul az alapértelmezés szerinti böngészőm (jelen esetben az IE) egy mmov nevű ablakban és véletlenszerű reklámoldalakat próbál nekem letölteni a netről. Miután a popup ablakot lezárom, nem kellemetlenkedik többet, legalábbis további látható jele ennek nincs, de azért ez mégiscsak idegesítő.
Ezt követően persze pánikszerű gyorsasággal uninstalláltam a Programok eltávolítása menűpontban a Search180 nevű bejegyzést, de mondanom sem kell, hogy ezzel hajítófát sem értem el.
El is kezdtem bújni a netet mindenféle információkért, de nem találtam erre hathatós megoldást.
Felraktam hát a gépemre 2 "élvonalbeli" kémprogramírtót : a Spybot S&D és az Ad-Aware SE legújabb, ingyenes letölthető verzióit és természetesen a hozzájuk tartozó legfrissebb definíciós file-okat. A két kereső-irtóval leradíroztam az összes megtalált kritikusan gyanús objektumot (volt belőle jópár), de a jelenség továbbra is megmaradt : az Explorerem automatikusan megnyit egy ablakot "mmov" címmel minden egyes újraindítást követően.
A kérdésem az lenne, hogy a Search180 produkálja ezt vagy valami más féregprogi és hogyan tudnék tőle megszabadulni ? Van-e esetéeg valami jobb ajánlatotok spyware-keresőre az említett 2 segédsoftware-en kívül, ami még több objektumot is képes beazonosítani ezeknél ? Persze olyanokra lennék kíváncsi, amelyek NT-n is futnak.

Köszi a segítséget előre is !


szomb. szept. 03, 2005 18:47
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. okt. 14, 2004 20:30
Hozzászólások: 649
Tartózkodási hely: Erdély- Farkaslaka
Hozzászólás 
egyszerűen elmész egy haverhez akinek van netje és megkéred, hogy töltse le a legújabb frissítéseket, a termék honlapjáról, majd írja ki lemezre, aztán hazaviszed és feltelepíted.
gondolom ez elégséges.


pén. szept. 02, 2005 20:46
Profil Privát üzenet küldése YIM Honlap
vas-tag

Csatlakozott: kedd júl. 26, 2005 8:33
Hozzászólások: 4
Hozzászólás frissités
szevasztok.

ha nincs netem otthon hogy tudom frissiteni pl: a pestpatrolt? tud valaki infót ?


pén. júl. 29, 2005 11:55
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: kedd júl. 26, 2005 8:33
Hozzászólások: 4
Hozzászólás spy
köszi az infót.


kedd júl. 26, 2005 9:16
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás 
Speciel penről még nem próbáltam, de másik partícióra telepítve simán futtatható az Ad-Aware és a Spybot, így a telepített mappákat USB drive-ra másolva is futniuk kell.
Az egy más kérdés, és nem probléma, hogy futtatás és irtás után be fog írni a registrybe, és a Doc & Settings alá.
Egyébként nem kereső, de hasonlóképp futtatható a SpywareBlaster is.


kedd júl. 26, 2005 9:11
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: kedd júl. 26, 2005 8:33
Hozzászólások: 4
Hozzászólás spy
szevasztok. tudja valaki hogy melyik spy keresöt lehet külsö meghajtóról futtatni pl: penröl ? elöre is köszi a választ.


kedd júl. 26, 2005 8:36
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás 
Lehet, hogy baj van az értelmi képességeimmel, de nálam többnyire nincs fenn az MS AntiSpyware. (Csak 1 partíción a racken.) Pl. Win98-ra fel sem megy.
Úgy gondolom, nekem nem kell a Firefox mellett. Ha mégis gondom lesz, megoldom.
Azért ha a netre kilépek a szintén rezidens SpywareGuardot (is) megszokásból elindítja egy link.
A mondanivalóm most nem kémprogramok települése, kiirtása irányában szólt elsősorban, hanem az MS és a spyware készítők pikáns üzleti kapcsolatát feszegeti.
Hogy ez mennyiben fikázza az MS, döntse el a publikum.


vas. júl. 24, 2005 5:42
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szomb. jún. 11, 2005 4:53
Hozzászólások: 16
Hozzászólás 
TargeT írta:
johnnyrotten írta:
Ez azért még nem vészes, mert felülbírálhatod az ajánlott Ignore-t, és leszedetheted vele. A gáz akkor lenne, ha nem is venne tudomást a hasonló vackok létezéséről.

Ez rendben van. Meg ha esetleg nem az MS, lepusztítja úgyis más.
Az viszont elég érdekes vagy kényes, hogy miért szövetkezik az MS kémprogram gyártókkal.
Belülről akar bomlasztani?? :wink:


Ha fut az MS antispyware akkor a Claria (Gator) nem tud felmenni, miért nem lehet ezt megérteni?
Egy piros ablakban ad riasztást, ha fel akar települni.
Ha meg valakinek fent van a gépén, akkor nem az MS-t kéne fikázni, hanem bekapcsolni a Real-time protectiont...


vas. júl. 24, 2005 5:24
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás 
johnnyrotten írta:
Ez azért még nem vészes, mert felülbírálhatod az ajánlott Ignore-t, és leszedetheted vele. A gáz akkor lenne, ha nem is venne tudomást a hasonló vackok létezéséről.

Ez rendben van. Meg ha esetleg nem az MS, lepusztítja úgyis más.
Az viszont elég érdekes vagy kényes, hogy miért szövetkezik az MS kémprogram gyártókkal.
Belülről akar bomlasztani?? :wink:


vas. júl. 24, 2005 4:45
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: pén. okt. 22, 2004 8:38
Hozzászólások: 14
Hozzászólás 
johnnyrotten írta:
Ez azért még nem vészes, mert felülbírálhatod az ajánlott Ignore-t, és leszedetheted vele. A gáz akkor lenne, ha nem is venne tudomást a hasonló vackok létezéséről.


Ha fel akar mászni a gépre, most is egy piros ablakot dob.
Ha már fent van, akkor a keresésnél az eddigi remove helyett ignore lett az alapértelmezett.
De ehhez már fent kell lennie...


szomb. júl. 23, 2005 19:43
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1558
Hozzászólás 
Ez azért még nem vészes, mert felülbírálhatod az ajánlott Ignore-t, és leszedetheted vele. A gáz akkor lenne, ha nem is venne tudomást a hasonló vackok létezéséről.


pén. júl. 22, 2005 13:48
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás 
Egy érdekes és tanulságos összeállítás nemrégről:
http://it.news.hu/rios3_content.php?mod=20&id=746&p=1
Most akkor mi is van, vagy lesz ezzel az MS AntiSpyware-rel??
Tudom, hogy elég jó volt, de nekem nincs is telepítve, mert nincs rá szükségem.


pén. júl. 22, 2005 12:01
Profil Privát üzenet küldése
Site Admin

Csatlakozott: csüt. márc. 25, 2004 18:31
Hozzászólások: 3429
Tartózkodási hely: IV.
Hozzászólás 
johnnyrotten írta:

Tyű, ezt még nem is láttam. Na, ha nem felejtem el, erről holnap kreálok egy rövid szösszenetet a hírsite-on. Köszi a linket!


kedd júl. 19, 2005 22:43
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1558
Hozzászólás 
Egy újabb Microsoft AntiSpyware update.


kedd júl. 19, 2005 18:02
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. szept. 10, 2004 5:49
Hozzászólások: 2607
Hozzászólás 
A a zaSuiteSetup_60_591_002_beta verzióját és a Panda Titanium 2005-t már nem lehet hibátlanul együtt futtatni. Amennyiben együtt futnak blokkolják az Internet elérését, ezért valamelyiket ki kell kapcsolni.
Jó lenne megoldani az együttfuttatást, de ez eddig még sajnos nem sikerült.

Üdv.:


hétf. júl. 04, 2005 18:57
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. szept. 10, 2004 5:49
Hozzászólások: 2607
Hozzászólás 
Most jelentek meg a legújabb zaSuiteSetup_60_617_000_beta verziók. Erről még nincsenek ilyen jó tapasztalataim...

Üdv.: Supervisor


pén. júl. 01, 2005 20:03
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. szept. 10, 2004 5:49
Hozzászólások: 2607
Hozzászólás 
A megjelenése óta tesztelem a zaSuiteSetup_60_591_000_beta verzióját. Két kis apró hibától eltekintve kifogástalanul működik.

Üdv.: Supervisor


pén. júl. 01, 2005 19:43
Profil Privát üzenet küldése
Site Admin

Csatlakozott: csüt. márc. 25, 2004 18:31
Hozzászólások: 3429
Tartózkodási hely: IV.
Hozzászólás 
A „megtért” adware-fejlesztő

Egy reklámokat megjelenítő szoftver fejlesztője nemrég globális akcióba kezdett, hogy tisztárra mossa a nevét. Több mint 20 millió PC-n találhatók meg szoftverei, így nagy a feladat.

http://www.terminal.hu/newsread.php?id=28204106051915


kedd jún. 28, 2005 14:19
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1558
Hozzászólás 
Sy írta:
johnnyrotten írta:
Rábukkantam a Microsoft Antispyware egy újabb bétájára, ez dec. 31-ig hajlandó szolgálni és védeni.


Jaja, ha jól láttam a híroldalakon, tegnap adták ki :)

Szerk: Itt a link (tőlünk is le lehet már tölteni): http://www.terminal.hu/newsread.php?id=24204706052014

És már itt is van a sunyi silent update (1.0.614). Szomorúan jellemző a Microsoftra, hogy a program honlapján szó sem esik a pár napig letölthető 1.0.613-ról.


vas. jún. 26, 2005 11:15
Profil Privát üzenet küldése Honlap
Site Admin

Csatlakozott: csüt. márc. 25, 2004 18:31
Hozzászólások: 3429
Tartózkodási hely: IV.
Hozzászólás 
johnnyrotten írta:
Rábukkantam a Microsoft Antispyware egy újabb bétájára, ez dec. 31-ig hajlandó szolgálni és védeni.


Jaja, ha jól láttam a híroldalakon, tegnap adták ki :)

Szerk: Itt a link (tőlünk is le lehet már tölteni): http://www.terminal.hu/newsread.php?id=24204706052014


pén. jún. 24, 2005 8:29
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1558
Hozzászólás 
Rábukkantam a Microsoft Antispyware egy újabb bétájára, ez dec. 31-ig hajlandó szolgálni és védeni.


pén. jún. 24, 2005 5:51
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás 
Plusz ingyenes programok közül a rezidens védelmet tudja még a SpywareGuard, bár ennek adatbázisát jó régen nem frissítik.
No és a Microsoft AntiSpyware, igaz ez meg Win98-on nem megy.


szer. jún. 22, 2005 8:27
Profil Privát üzenet küldése
Site Admin

Csatlakozott: csüt. márc. 25, 2004 18:31
Hozzászólások: 3429
Tartózkodási hely: IV.
Hozzászólás 
Szerintem az nyújtja egyébként a legjobb biztonságot, ha proaktívan védekezel. Azaz ha rezidensen fut valami, ami figyeli a kémtevékenységeket, és akkor nagy eséllyel már be sem tud települni semmi ilyen. Ezt tudja pl az Ad-aware ad-watch (vagy mi) feature-e, meg a most kiadott új Symantec NIS is.


kedd jún. 21, 2005 21:37
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. szept. 10, 2004 5:49
Hozzászólások: 2607
Hozzászólás 
Ez így van. Az ilyen találatoknál nem nagyon ellenőrizzük a dolgokat.
Én legalábbis bízok benne, hogy olyan dolgokat nem fognak törölni, amelyeket nem kellene.

Üdv.: Supervisor.


kedd jún. 21, 2005 18:25
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás 
Supervisor írta:
Nekem eddig még nem sikerült olyan dolgokat kiírtatni, amelyeket nem kellett volna, remélem a jövőben sem lesz ilyen.

Olyat nem is kell :!: :)
Persze nem baj, ha kitakarodnak, csak arra akartam rávilágítani, hogy nem mindig minden feltétlen életbevágó.


kedd jún. 21, 2005 14:42
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. szept. 10, 2004 5:49
Hozzászólások: 2607
Hozzászólás 
TargeT írta:
Az egy jó kérdés, hogy egyik kémprogramirtó ezt pusztít ki, a másik azt, és a végén marad mégis ez meg az, amire csak akkor döbbenünk rá, ha egy újabb progi meg ismét talál belőlük.
Csak az a kérdés, hogy konkrétan mi az, amit talál?
Mert lehet, hogy egyszerűen csak olyan registry bejegyzések, amelyek ugyan semmi kárt nem okoznak, legfeljebb csak a helyet foglalják.
Tehát a gép abban az értelemben nem is volt fertőzött, hogy valami kézzelfogható károkozás lett volna.
De azért baromira örülünk, mert megint sikerült valamit "kiirtani". :) :)


Nagy igazságokat írtál. Mert lehet, hogy ha többfajta programmal próbálkozol, akkor az mind más és más dolgokat fog találni.
Nekem eddig még nem sikerült olyan dolgokat kiírtatni, amelyeket nem kellett volna, remélem a jövőben sem lesz ilyen.
A zaSuiteSetup_60_591_000_beta-ban és az Ad-Ad-Aware 1.06-ban megbízok, eddig még nem volt velük gondom. A zaSuiteSetup_60_591_000_beta (21,5MB) azonban sokkal többet talál, mint az Ad-Aware.

Üdv.: Supervisor.


kedd jún. 21, 2005 14:15
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás 
Az egy jó kérdés, hogy egyik kémprogramirtó ezt pusztít ki, a másik azt, és a végén marad mégis ez meg az, amire csak akkor döbbenünk rá, ha egy újabb progi meg ismét talál belőlük.
Csak az a kérdés, hogy konkrétan mi az, amit talál?
Mert lehet, hogy egyszerűen csak olyan registry bejegyzések, amelyek ugyan semmi kárt nem okoznak, legfeljebb csak a helyet foglalják.
Tehát a gép abban az értelemben nem is volt fertőzött, hogy valami kézzelfogható károkozás lett volna.
De azért baromira örülünk, mert megint sikerült valamit "kiirtani". :) :)


kedd jún. 21, 2005 13:55
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. szept. 10, 2004 5:49
Hozzászólások: 2607
Hozzászólás 
Sy írta:
Nincs mit :)

Viszont az egyik barátom belefutott a SpySheriff nevű szemétkébe, és azt mondta, hogy úgy nagyjából minden hatástalan volt ellene. NAV, Ad-aware, rendszervisszaállítás - egyik se ment (érdekes, hogy a System Restore használata esetén a korábbi mentések is mind fertőzöttek voltak...).

Hirtelenjében csak a Spyware Doctor nevű alkalmazást találtam, amiről azt írják, hogy el tudja távolítani - ráadásul freeware a program (http://www.download.com/Spyware-Doctor/3000-8022_4-10377263.html).

Ha valakinek hasonló problémája lenne, itt van még egy link: http://www.webuser.co.uk/cgi-bin/forums ... o=93&part=


Nálam a zaSuiteSetup_60_591_000_beta (21,5 MB) olyan dolgokat is talált, amelyeket egyik spyware kereső sem tudott megtalálni.

Üdv.: Supervisor.


kedd jún. 21, 2005 13:44
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 8673
Tartózkodási hely: Ahol fikázni könnyű alkotni nehéz!
Hozzászólás 
Nem is olyan régen volt az a ranglista ahol a spysweeper nyert 100%-kal. Ehhetz annyit fűznék hozzá hogy lefuttattam, amit tudodtt javított, majd ráengedtem a spy bot-ot és ő is talált még 2db-ot.


kedd jún. 21, 2005 9:33
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
Site Admin

Csatlakozott: csüt. márc. 25, 2004 18:31
Hozzászólások: 3429
Tartózkodási hely: IV.
Hozzászólás 
Nincs mit :)

Viszont az egyik barátom belefutott a SpySheriff nevű szemétkébe, és azt mondta, hogy úgy nagyjából minden hatástalan volt ellene. NAV, Ad-aware, rendszervisszaállítás - egyik se ment (érdekes, hogy a System Restore használata esetén a korábbi mentések is mind fertőzöttek voltak...).

Hirtelenjében csak a Spyware Doctor nevű alkalmazást találtam, amiről azt írják, hogy el tudja távolítani - ráadásul freeware a program (http://www.download.com/Spyware-Doctor/3000-8022_4-10377263.html).

Ha valakinek hasonló problémája lenne, itt van még egy link: http://www.webuser.co.uk/cgi-bin/forums ... o=93&part=


kedd jún. 21, 2005 8:46
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. szept. 10, 2004 5:49
Hozzászólások: 2607
Hozzászólás 
Sy!
Nagyon jók és érdekesek a témák!
Köszönöm a magam és a nép nevében is.

Üdv.: Supervisor.


pén. jún. 17, 2005 8:46
Profil Privát üzenet küldése
Site Admin

Csatlakozott: csüt. márc. 25, 2004 18:31
Hozzászólások: 3429
Tartózkodási hely: IV.
Hozzászólás 
Új hírek (egy csokorba szedtem őket):

Kémprogram védelem az otthoni felhasználóknak a Symantec-től
http://www.terminal.hu/artread.php?id=16202406052113

A legveszélyesebb spyware és adware programok
http://www.terminal.hu/newsread.php?id=16201306054313

Trend Micro: 2005 - a kémszoftverek elleni küzdelem éve
http://www.terminal.hu/newsread.php?id=15201206052018


csüt. jún. 16, 2005 12:48
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: hétf. máj. 30, 2005 6:20
Hozzászólások: 16
Hozzászólás 
Szerintem 1 kis egészséges para nem számít:)Annak senki nem örül,ha mások garázdálkodnak a gépén.


hétf. jún. 06, 2005 22:11
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás 
Tényleg jó kérdés, hogy ingyenes marad-e. Majd kiderül.
De mióta a Firefoxot használom - ahol csak lehet -, nem nagyon érdekelnek a kémprogramirtók.
Azért az Ad-Aware-t és Spybotot, SpywareBlastert megszokásból frissítem. :wink:


hétf. jún. 06, 2005 8:20
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1558
Hozzászólás 
Moky55 írta:
Minden maximálisan engedélyezve van.Amúgy én is használom a Microsoft-os progit,de ha jól emlékszem vhol az olvastam,hogy amikor elöször közzétették még csak 1 bétaverzió volt.


Még mindig az. És 55 nap múlva lejár... kíváncsi vagyok, mi lesz azután. Fizetős lesz, vagy nem lesz fizetős, de csak az kaphatja meg, akit az FBI tisztának talál és rokona Bill Gatesnek, vagy mi.


hétf. jún. 06, 2005 5:41
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: hétf. máj. 30, 2005 6:20
Hozzászólások: 16
Hozzászólás 
Minden maximálisan engedélyezve van.Amúgy én is használom a Microsoft-os progit,de ha jól emlékszem vhol az olvastam,hogy amikor elöször közzétették még csak 1 bétaverzió volt.


vas. jún. 05, 2005 22:11
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1558
Hozzászólás 
Gyakran frissítsd, és mindent engedélyezzél neki.


vas. jún. 05, 2005 19:43
Profil Privát üzenet küldése Honlap
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 418 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 7 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség