Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: szomb. ápr. 27, 2024 18:35



Hozzászólás a témához  [ 492 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 10  Következő
Tűzfalak összehasonlítása 
Szerző Üzenet
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6664
Hozzászólás 
Fog. Rakjad fel az Outpost 4.0-at.


szomb. feb. 17, 2007 9:43
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szomb. feb. 03, 2007 11:36
Hozzászólások: 528
Hozzászólás 
johnnyrotten írta:
A Norton(ok) annyira beleintegrálódnak a rendszerbe, hogy aztán nem mindig tudják eltávolítani onnan saját magukat. Viszont létezik egy külön eszköz, ami direkte erre való, és innen tudod letölteni.

Nem biztos, hogy ez megoldja a problémádat, de lehetséges.

Kőszőnom ,lefuttattom a progit de ahogy sejtette nem segitet ,mit tehetnék ilyenkor - ha felraknam walami mas tüzfalat vajyon mükodni fog?


szomb. feb. 17, 2007 6:39
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1558
Hozzászólás 
A Norton(ok) annyira beleintegrálódnak a rendszerbe, hogy aztán nem mindig tudják eltávolítani onnan saját magukat. Viszont létezik egy külön eszköz, ami direkte erre való, és innen tudod letölteni.

Nem biztos, hogy ez megoldja a problémádat, de lehetséges.


pén. feb. 16, 2007 7:20
Profil Privát üzenet küldése Honlap
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szomb. feb. 03, 2007 11:36
Hozzászólások: 528
Hozzászólás 
Sziasztok skacok! .valaki megmondona magom féle kezdőnek hogyan kapcsoljom be a Windowz tüzfalat ugyanis Norton vovlt fen és nem lehetet bekapcsolni ,a bisztonsagi köszpontban az al hogy :kikapcsolva javaslat 'bekapcsolni' rakattintok azt ir hogy nem tud bekapcsolni -kapcsoljyom be manualisan a vezérlő p. windowz tüzfal hejen -ot meg azt ir hogy: meghotarozhatatlan hiba miatt windowz nem tud megjeleniteni windowz tüzfal bealitasokat.
Nortont mar leszedtem Nodot hasznalom de a hejzet valtozotlan ,a rendszer Windowz XP prof. szerviz cs. 2 .
mar gondoltam ra hogy felteszem valami indyenes tüzfalat ha mar nem szuperal a windowzé de mi az oka ennek a jelenségnek?


pén. feb. 16, 2007 0:38
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2462
Tartózkodási hely: gyökér könyvtár
Hozzászólás 
Na majd egy kevésbé zaklatott időszakomban felteszem... :wink:


pén. feb. 02, 2007 9:05
Profil Privát üzenet küldése ICQ
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6664
Hozzászólás 
Csak annyi a bűne, hogy a többi jobb nála egy picivel. Szerintem.
Ha nem unod meg a kérdezgetést, az Outposttal rengeteg olyan dolgot elcsíphetsz, amit mással nem.
Ha a szomszéd Mari néninek raksz fel tűzfalat, akkor persze legyen pl. a NIS, mégha dupla erős géppel is feleolyan gyorsan működik a komplett rendszer. :P
Asszem vagy az összes, vagy egy kivételével az összes leakteszten átmegy az Outpost.
Ezért is kell annyi mindent okézni először, látszólag feleslegesen, hogy ezek kiszűrhetőek legyenek az ártó tényezők esetében is.
http://www.agnitum.com/products/outpost/whatsnew40.php
http://www.agnitum.com/r/outpost/leaktests/


pén. feb. 02, 2007 8:54
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2462
Tartózkodási hely: gyökér könyvtár
Hozzászólás 
TargeT írta:
Akkor már Outpost. Szerintem. Vagy ha más, akkor Zone Alarm.


Játszottam az Outposttal is, de állandóan kérdezgetett, megerősítést kért, meguntam. A ZA teljesen fehér ló, a legtöbbet Keriot használtam, azt ismerem és csendben teszi a dolgát. Mi a büntetése ?


pén. feb. 02, 2007 7:27
Profil Privát üzenet küldése ICQ
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6664
Hozzászólás 
Akkor már Outpost. Szerintem. Vagy ha más, akkor Zone Alarm.


csüt. feb. 01, 2007 20:57
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2462
Tartózkodási hely: gyökér könyvtár
Hozzászólás 
Húúú, akkor köszi, már megy is vissza vagy a Kerio, vagy az Outpost !


csüt. feb. 01, 2007 20:48
Profil Privát üzenet küldése ICQ
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3533
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás 
Zsoca-M5 írta:
a routeres tűzfalak olyanok mint a Windows-é, azaz csak befelé védenek kifelé nem!
Bocsi nem részleteztem, de pontosan erre írtam a fenti példát. Tehát routert és szoftveres tűzfalat is használok. Amúgy a virustotal.com végigküldte 29 víruskeresőn a férgemet, itt az eredmény.


csüt. feb. 01, 2007 19:34
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1558
Hozzászólás 
Jaja - én is csak a gyerek gépéről szedtem le a szoftveres tűzfalat. Mivel ő nem warezol (legfeljebb megkér engem). De minden más - antivir, antispy - ott is van.


csüt. feb. 01, 2007 18:15
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. márc. 26, 2004 9:12
Hozzászólások: 2711
Tartózkodási hely: Budapest, Érd
Hozzászólás 
utini írta:
Szakik !

Szerintetek egy jól beállított routeres tűzfal mellé mindenképpen kell szoftveres tűzfal ?

Amennyire tudom a routeres tűzfalak olyanok mint a Windows-é, azaz csak befelé védenek kifelé nem!


csüt. feb. 01, 2007 17:19
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3533
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás 
Igen. Éppen mostanában szedtem torrentről programot töréssel együtt, de a sumák törés telepítet egy trojan downloader szolgáltatást is. Nod32, spybot, ad-aware, spywareterminator nem szúrta ki. Felküldtem a kaspersky online file scanner lapra, ott sikerült beazonosítani. Nálam úgy bukott meg, hogy a ZoneAlarm kiszúrta amikor csatlakozni akart a netre. Jelszóval lezippeltem, ha valaki tesztelni akarja...


csüt. feb. 01, 2007 16:05
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2462
Tartózkodási hely: gyökér könyvtár
Hozzászólás 
Szakik !

Szerintetek egy jól beállított routeres tűzfal mellé mindenképpen kell szoftveres tűzfal ?


csüt. feb. 01, 2007 15:34
Profil Privát üzenet küldése ICQ
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6664
Hozzászólás 
Csak egyszer kell felrakni, és a havonta megjelenő új kóddal jelentkezhetsz újabb hónapra való aktiváló kódért, amit mailben megküldenek.
Ha több hónapos crackelt kódot használsz, előfordulhat, hogy egy programfrissítés után nem működik rendesen.
Egyébként sokkal inkább Outpost a Panda helyett. 8)

Korábban McLaca játszotta a NOD32-nél, hogy a letelt hónap után rátelepítette, de ezt a lehetőséget azóta változtatták a programozók.
Az Outpostnál szerintem havonta újrarakhatod. Ha nem akarsz veszkődni a beállításokkal, azokat elmentheted és visszatöltheted.
:hm: De ez nagyobb veszkődés, mint ha becopyzod a kapott új havi kódot. Ha van ilyened.


csüt. jan. 04, 2007 9:46
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. márc. 26, 2004 9:12
Hozzászólások: 2711
Tartózkodási hely: Budapest, Érd
Hozzászólás 
Nekem volt panda egy ideig, és annó átengedett egy vírust, de ez nem is akkora gond számomra, viszont elég dúrván fogta a gépem, ami viszont nagyon tud idegesíteni.

Sztem OP-al jobban jársz, de ha idegesít a havi **** miért nem CRACK-elsz?
Őszintén szólva, számomra érthetetlen, hogyan lehet több hónapon keresztül újrarakva ugyanazt a szoftvert jogtiszta, ami valójában csak 1 hónapig az. (bocs a fogalmazásért reggel van :) )


csüt. jan. 04, 2007 9:00
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 64
Tartózkodási hely: Csak az asszony meg ne tudja
Hozzászólás 
Sziasztok!

Megvettem a PC world januári számát és van a DVD mellékleten egy 2007 Panda Internet security Antivir+Firewall.
Hónapról hónapra liszenszelgetem az Outpostot,de már kezdem unni ezt, a PANDA meg Teljes verziós ,nem kell **** minden hónapban.

Szerintetek lecseréljem,vagy jobban járok ha havonta **** Outpostal.
Olvasgattam ezt is azt is a Pandáró de nem tom eldönteni mit tegyek.

Segitsetek.
Köszi előre.
Üdv


szer. jan. 03, 2007 21:10
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6664
Hozzászólás 
johnnyrotten írta:
... és ha legál windowson nyomulsz - mi máson is nyomulnál - akkor a Windows Defendert rezidens anti-spy alkalmazásnak. Ezt installálod, aztán megy minden magától, el is felejtheted.

Ha meg netán illegál lenne az az XP, az .msi turkálásával mégis feltehető a Defender, ha valaki annyira ehhez a márkához ragaszkodik. :wink:
Amúgy tényleg nem rossz. 8)


kedd jan. 02, 2007 13:35
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás 
:shock:
Idézet:
Eddig a Sygate.Personal.Firewall.Pro.v5.5.2637 -t használtam NORMAN vírusírtóval.
Ment minden rendesen, de azt hallottam gyenge a tűzfal és fogta a gépem. :shock:

Nem tudom mi bajod volt vele a ZA több memóriát eszik és egyáltalán nem gyege.
Az MSN-nek megy csak egyszerűen engedélyezni kell a portot (ha jól rémlik 1863:hm: )-igaz ez uu. Sygate-re és a ZA-ra egyaránt,valamint be lehet lőni mind a kettőben,hogy kérdezzen mielőtt csatlakozik,vagy minden kontroll nélkül kimehet a netre.


szomb. dec. 30, 2006 16:19
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
vas-tag
Avatar

Csatlakozott: szomb. dec. 30, 2006 12:30
Hozzászólások: 1
Hozzászólás 
Sziasztok!

3 nap óta nyálazom a fórumot, de sajna nem találtam megoldást a problémámra...

A következő a gondom:
Eddig a Sygate.Personal.Firewall.Pro.v5.5.2637 -t használtam NORMAN vírusírtóval.
Ment minden rendesen, de azt hallottam gyenge a tűzfal és fogta a gépem.
Uninstall, regclean... reboot

Régen ZA párti voltam így gondoltam, hogy prósza újra.

Install ZoneAlarm Suite 6.5.737.000
Mert hogy ebben van minden!!!

Azóta nem tudom elérni, hogy az msn-re felengedjen!
Nem tudok belépni. A progi szerint a tűzfal az oka!

Plz. segítsetek, hogy mit kell beállítani, mert már szerintem én mindent megpróbáltam! (uninstall, reinstall...)

Ja! MSN Live legfrissebb van a gépemen.

A segítségeket előre is köszönöm!!!


szomb. dec. 30, 2006 12:58
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3533
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás 
Daniel T. írta:
Akkor bekapcsoljam ezeket is, vagy csak a TeaTimert?
És a TeaTimer mire hat?
Bajt nem okoz ha bekapcsolod. A TeaTimer "az általános rendszerbeállítások védelme". Például a registriben az automatikus indítási bejegyzéseket védi. Rákérdez amikor valamelyik program be akar épülni.


szomb. dec. 30, 2006 7:00
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1558
Hozzászólás 
Egy alternatív páros: SpywareBlaster (ez nem rezidens, csak réseket tömköd be IE-ben, FF-ben, Operában - frissíteni manuálisan kell), és ha legál windowson nyomulsz - mi máson is nyomulnál - akkor a Windows Defendert rezidens anti-spy alkalmazásnak. Ezt installálod, aztán megy minden magától, el is felejtheted.


szomb. dec. 30, 2006 0:20
Profil Privát üzenet küldése Honlap
vas-tag

Csatlakozott: kedd dec. 26, 2006 11:29
Hozzászólások: 5
Hozzászólás 
nbela írta:
Jogos! Az ismertető szerint az immunizálás és SDHelper az Internet Explorer működésére hat.


Akkor bekapcsoljam ezeket is, vagy csak a TeaTimert?
És a TeaTimer mire hat?


szomb. dec. 30, 2006 0:18
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3533
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás 
Daniel T. írta:
Ha bekapcsolom az immunizálást, az nem az IE-re vonatkozik?
Jogos! Az ismertető szerint az immunizálás és SDHelper az Internet Explorer működésére hat.
Daniel T. írta:
És a Spybot rezidens része nem fog a Nod32 memóriarezidens részével problémákat okozni?
Nem...


szomb. dec. 30, 2006 0:13
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: kedd dec. 26, 2006 11:29
Hozzászólások: 5
Hozzászólás 
nbela írta:
Spybot esetében kapcsold be az immunizálást, az SDHelpert és a rezidens TeaTimert. A Spybottal pedig hetente-havonta csinálsz egy frissítést és szkennelést. Az Ad-Aware is csak egy alkalmi program, annak a rezidens részét Ad-Watch-nak hívják. Szerintem elég vagy a TeaTimer, vagy ez utóbbi, hogy állandóan fusson.


Ha bekapcsolom az immunizálást, az nem az IE-re vonatkozik?
...Azt hittem, ezért váltottam Firefoxra, hogy az IE-t elkerüljem. :o Vagy az immunizálás hatással van a Firefoxra is?
És a Spybot rezidens része nem fog a Nod32 memóriarezidens részével problémákat okozni?


szomb. dec. 30, 2006 0:03
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: kedd dec. 26, 2006 11:29
Hozzászólások: 5
Hozzászólás 
johnnyrotten írta:
Run -> services.msc

Itt láthatod, hogy a Security Center szolgáltatással mi a helyzet, esetleg le van-e tiltva, stb. (Magyar XP-ben - gondolom - Biztonsági Központ lehet a neve.)

De - szerintem - egyáltalán nem fontos.


Megtaláltam. Köszönöm! És valóban nem fontos. Azt hittem, ennek van valami jelentősége... például a frissítések miatt. De nincs. :lol:


pén. dec. 29, 2006 23:47
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3533
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás 
Daniel T. írta:
A Nod 32 mellé feltettem a ZoneAlarm-ot tűzfalnak. Antispy programnak a Spybot-ot és az Ad-Aware-t. És az IE-t lecseréltem Mozilla Firefox-ra. Remélem, ezeket is jó választásnak tartod. :D
Nem jó, szinte már tökéletes :wink:
Daniel T. írta:
A ZoneAlarm mivel tűzfal, egyszerre fut a Nod 32-vel és nincs is semmi baj. De ezekkel egyidőben ha elindítom a Spybot-ot és az Ad-Aware-t akkor nem lesz semmi probléma?
Nyugodtan mehetnek egyszerre. Spybot esetében kapcsold be az immunizálást, az SDHelpert és a rezidens TeaTimert. A Spybottal pedig hetente-havonta csinálsz egy frissítést és szkennelést. Az Ad-Aware is csak egy alkalmi program, annak a rezidens részét Ad-Watch-nak hívják. Szerintem elég vagy a TeaTimer, vagy ez utóbbi, hogy állandóan fusson.
Daniel T. írta:
Az még nem világos számomra, hogy a Windows Biztonsági Központ miért nem működik.
A Biztonsági Központ aktívan semmit nem csinál. Csak figyeli, hogy használsz-e tűzfalat, antivírust és frissítést. De ezeket meg úgyis tudod, hogy mit használsz, akkor minek díszelegjen a sarokban a pajzs. A SpyBotban az nem tetszik, hogy automatikus szkenneléskor kiszúrja a leállított biztonsági központ szolgáltatást és mindig visszakapcsolja. Én meg nem szeretem a felesleges ikonokat.


pén. dec. 29, 2006 21:21
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1558
Hozzászólás 
Run -> services.msc

Itt láthatod, hogy a Security Center szolgáltatással mi a helyzet, esetleg le van-e tiltva, stb. (Magyar XP-ben - gondolom - Biztonsági Központ lehet a neve.)

De - szerintem - egyáltalán nem fontos.


pén. dec. 29, 2006 19:30
Profil Privát üzenet küldése Honlap
vas-tag

Csatlakozott: kedd dec. 26, 2006 11:29
Hozzászólások: 5
Hozzászólás 
Köszönöm a válaszodat és egyben a segítséget!

Idézet:
Kell még mellé egy tűzfal és egy antispy program. Széles a választék, mindenki a sajátjára esküszik. Tűzfal lehet a Zonealarm, Sunbelt Kerio vagy Outpost.



A Nod 32 mellé feltettem a ZoneAlarm-ot tűzfalnak. Antispy programnak a Spybot-ot és az Ad-Aware-t. És az IE-t lecseréltem Mozilla Firefox-ra. Remélem, ezeket is jó választásnak tartod. :D

A ZoneAlarm mivel tűzfal, egyszerre fut a Nod 32-vel és nincs is semmi baj. De ezekkel egyidőben ha elindítom a Spybot-ot és az Ad-Aware-t akkor nem lesz semmi probléma? Eddig nem volt.

Az még nem világos számomra, hogy a Windows Biztonsági Központ miért nem működik. Az automatikus frissítések be vannak kapcsolva és amikor a ZoneAlarm-ot feltelepítettem, a Win tűzfalat is kikapcsolta automatikusan.
Mégis ez van kiírva:
" A Biztonsági központ nem érhető el, mert a szolgáltatás nincs elindítva, vagy le lett állítva. Zárja be az abalkot, indítsa újara a számítógépet (vagy indítsa el a Biztonsági központ szolgáltatást), és kísérelje meg ismét a Biztonsági központ megnyitását."
Lehet, hogy velem van a probléma, de nem tudom, hol lehetne elindítani. Vagy szükséges-e egyáltalán?


Megnéztem egy másik gépen, ahol megy a Biztonsági központ, ott a tűzfalként érzékeli a ZoneAlarm-ot és ha jól emlékszem, még a Nod 32-t is látja víruskeresőként.

Találtam valamit, ami állítólag egész jó: A spyware-t ellenőrzi.
Remélem, hasznos lesz mindenkinek! :)

http://www.trendmicro.com/spyware-scan/

Továbbra is köszönöm a segítséget!
D.


pén. dec. 29, 2006 19:23
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3533
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás Re: Tűzfalak, Nod32
3 dolog ajánlatos: tűzfal, antivírus, antispy.
Daniel T. írta:
Nod 32 víruskeresőt használok. Ez ugye nem véd a spyware ellen?
A tűzfal lezárja kívülről a gépedet és korlátozza, hogy belülről mi mehet kifelé. Ha valami új féreg átcsorog az antikon, a tűzfal nem engedi kifelé és figyelmeztet. Antivírusnak a NOD32 jó választás. Kell még mellé egy tűzfal és egy antispy program. Széles a választék, mindenki a sajátjára esküszik. Tűzfal lehet a Zonealarm, Sunbelt Kerio vagy Outpost. Ez utóbbi állítólag kém progikat is szűr. Kell még rendszeres win update, ie csere más böngészőre, hardveres tűzfal (router)...


kedd dec. 26, 2006 19:27
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: kedd dec. 26, 2006 11:29
Hozzászólások: 5
Hozzászólás Tűzfalak, Nod32
Sziasztok!

Elég sok ideig nézegettem a fórumot, de nem egyértelmű számomra néhány dolog: :oops:

Nod 32 víruskeresőt használok. Ez ugye nem véd a spyware ellen?

Ha valóban nem véd, akkor mit kellene használnom? Mi a legjobb tűzfal? És lehet tűzfalat a Noddal párhuzamosan használni, vagy bántják egymást?
A Nod AMON nevű része - fájlrendszer védelem - memóiarezidens és azt írta a Nod, hogy "A működési elvből adódóan nem javasolt bármilyen más gyártó memóriarezidens víruskeresőjének párhuzamos használata, mert az rendszerösszeomláshoz vezethet." Tehát ezzel összefér egy tűzfal? ... Sajnos nem tudom, hogy a tűzfalak milyen elven működnek. :oops: Azok is memóriarezidens programok?

Sajnos nem vagyok a téma szakembere, de mégsem szeretnék semmit összeszedni, ami kárt tehet. ...És senki sem örül, ha ellopják az adatait! :(

Előre is köszönöm a segítségeteket!

Ja... és Boldog Karácsonyt mindenkinek! :D


kedd dec. 26, 2006 13:05
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás 
Van ennél sokkal intuitívabb beavatkozás is::arrow: lásd Gyurcsók módszer! :lol:


csüt. dec. 21, 2006 20:58
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6664
Hozzászólás 
Rés a pajzson, tudatunk meg hasad, ahogy a lé(t) ömlik ki rajta.


csüt. dec. 21, 2006 10:22
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1558
Hozzászólás 
Valamint - mint adatbiztonsági rést - figyelembe vehetjük a halántékhoz szorított parabellumot is.


csüt. dec. 21, 2006 9:31
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6664
Hozzászólás 
:gigalol: :gigalol: :gigalol: Ez egyre jobb lesz. Egyrészt.

Másrészt azért ha fizikai hozzáférésünk van a géphez, mondjuk így kalapácsilag, akkor ne hagyjuk figyelmen kívül a linuxos CD-t sem, amelyik eltünteti az XP rendszergazda jelszót. :roll:


csüt. dec. 21, 2006 9:27
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. márc. 26, 2004 9:12
Hozzászólások: 2711
Tartózkodási hely: Budapest, Érd
Hozzászólás 
4 mp alatt kb. meg tudok nyitni egy shell-t és beírni egy parancsot :?

DE:
Rájöttem, hogy törte fel 4 mp alatt, és hogy volt meg minden adat:
Egy jól irányzott kalapácsütés a !!FEKVŐ!! házra, és úgy hajlik meg a lemez, hogy már nyitva is van (ezzel fel van törve), és ha tényleg jól volt irányítva a "samu", akkor nem zúzta szét a winyót, így tulajdonképpen még megvolt minden adat :lol:


csüt. dec. 21, 2006 9:04
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás 
Én még Unix-al kezdtem(bő 20 éve) és azóta is nap,mint nap használom ,de ilyenem a mai napig nincs: a szükséges programozási tudat KépKép-ez egy mi? :D
Visszatérve a "hátbavágányra":meg lehet védeni egy Windowsos gépet is uu. mint egy linux-szervert,de sokkal több meló van a védelem megszervezésével. :D-amit egy közönséges user nem is tud időnként felfogni:Mi a tűzfal,vírus,spyware stb :twisted:


szer. dec. 20, 2006 18:04
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1558
Hozzászólás 
De csak ha rendelkezel a szükséges programozási tudattal...


szer. dec. 20, 2006 11:50
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6664
Hozzászólás 
De fel a fejjel, segítőkész a csávó.
Ha valami gondunk lenne, maj d ő nekünkk megtaníccsa a linuxtotot. :wink:


szer. dec. 20, 2006 11:42
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. márc. 26, 2004 9:12
Hozzászólások: 2711
Tartózkodási hely: Budapest, Érd
Hozzászólás 
johnnyrotten írta:
...Szerk.: Vazzeg, há letelt. Maradok a Windowsnál.

:lol: :lol: :lol: Dettó!

Mondjuk nekem semmi bajom a Linux-al, de azért ez elég szélsőséges hozzászólás volt Don Giorgo részéről!


szer. dec. 20, 2006 10:55
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1558
Hozzászólás 
Éreztem, hogy lesznek jelentkezők... Áldott Terminálos fórumtársak... De fullra sem találnál. (Azt hiszem...)


kedd dec. 19, 2006 21:24
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 8673
Tartózkodási hely: Ahol fikázni könnyű alkotni nehéz!
Hozzászólás 
johnnyrotten írta:
Ez tök állat!

Megadom az IP-met, törjed már fel 4 mp alatt a gépemet! Naaaa, lécci-lécci!

81.0.121.140

Ja: ha bármilyen helyesírási problémád van - segítek szívesen.

Alap keresésnél, nem találtam nálad nyitott portot! :twisted: :twisted: :twisted:
A full scan-hez meg lusta vagyok!:)


kedd dec. 19, 2006 21:20
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1558
Hozzászólás 
Ez tök állat!

Megadom az IP-met, törjed már fel 4 mp alatt a gépemet! Naaaa, lécci-lécci!

81.0.121.140

Ja: ha bármilyen helyesírási problémád van - segítek szívesen.

Szerk.: Vazzeg, há letelt. Maradok a Windowsnál.


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára johnnyrotten kedd dec. 19, 2006 21:21-kor.



kedd dec. 19, 2006 21:10
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. márc. 26, 2004 9:12
Hozzászólások: 2711
Tartózkodási hely: Budapest, Érd
Hozzászólás 
Én egy teljes napot adok a haverodnak!
Törje fel a gépemet :)

Ez a linux/windows biztonság hozzáállás enyhén idejétmúlt :(


kedd dec. 19, 2006 21:08
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: kedd dec. 19, 2006 20:47
Hozzászólások: 5
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Sziasztok egy jotanács!!ez nem a tuzfallal kapcsolatos de nem baj:)(hackeréssel)szal
1:ha Windowsod van akkor 4 mp allat fell lehet törni a géped!!(nekem régen windowsom volt és készitett egy vidit a haverom 4 mp allat feltörte a gépem és mindent adat megvolt rola)
2:ugyhogy ha nem akkajátok hgoy a gépeteken egy hacker olálkodjon akkor használjatok Linux Suse-t
arra jo egy Avast virusirto.
nekem már az a párositás van 3 éve és 3 éve se virust se nem törték fel a gépemet...
cska az a baj hogy a linuxhoz hgo yhasználni tudjad kell programozási tudat ha kell segitség akkor itt egy cimem az enyém: west-side_niga@hotmail.com
:D


kedd dec. 19, 2006 20:55
Profil Privát üzenet küldése YIM
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 8673
Tartózkodási hely: Ahol fikázni könnyű alkotni nehéz!
Hozzászólás 
És nem szeret egy két dlink routert(vagy fordítva? :roll: ).


vas. dec. 17, 2006 21:44
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1558
Hozzászólás 
Ezt te tudod, de kábeleket már nem kell venned, és a legolcsóbb SMC olyan kb. 6000 bruttó. (Egy baja van csak, néha túlmelegszik és akkor kell neki egy konnektorból ki-be. De nem gyakran. Nekem kb. egy éve van, ennyi idő alatt olyan 3-4 alkalommal fordult elő éjjel-nappali torrentezés mellett.)


vas. dec. 17, 2006 19:40
Profil Privát üzenet küldése Honlap
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 531
Tartózkodási hely: itt
Hozzászólás 
Én is gondolkoztam már routerben, akár vezetékesben is, csak nem igazán van rá anyagi keretem.


vas. dec. 17, 2006 18:20
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6664
Hozzászólás 
Vagy esetleg még jobban járnál egy WiFi routerrel, bár az pénzbe kerül.
Egyes típusok sávszélesség managementet is tudnak. Pl. Zyxel.


vas. dec. 17, 2006 16:32
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 531
Tartózkodási hely: itt
Hozzászólás 
Itthol a net megosztás elég érdekesen van megoldva. Az én gépemre érkezik be az ADSL és másik két hálózati kártyával küldöm tovább a két számítógép felé. Csak az enyémen van tűzfal, Sygate Personal Firewall.
Ha a másik két gépen nagyobb az internet forgalom pl MSN beszélgetés v. interneten való játék miatt, akkor az enyém is hihetetlenül lelassul, a tűzfal miatt.
Arra gondoltam, hogy a Sygate v. másik tűzfal programmal meg lehet-e oldani, hogy a másik gét gépre is telepítek tűzfalat és az enyémen lévővel összedolgozva az enyémnek nem kellene megszűrni az azokról érkező tartalmat hanem egyből mehetne kifelé az internetre. Van ilyen beállítás v. valami???

Köfi előre is!


vas. dec. 17, 2006 15:03
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 492 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 10  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 10 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség