Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: pén. márc. 29, 2024 10:50



Hozzászólás a témához  [ 160 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4  Következő
Védjük a számítógépet, avagy a legjobb vírusírtó! 

Melyik a legjobb vírusírtó program?
A szavazás csüt. aug. 26, 2004 11:17-kor befejeződött.
Norton Antivirus 2003 7%  7%  [ 4 ]
Avg 13%  13%  [ 7 ]
Nod 36%  36%  [ 20 ]
McAfee 0%  0%  [ 0 ]
Panda 9%  9%  [ 5 ]
Kaspersky 5%  5%  [ 3 ]
VirusBuster 9%  9%  [ 5 ]
Norton Antivirus 2004 7%  7%  [ 4 ]
AVAST 9%  9%  [ 5 ]
Symantec Antivirus Corporate Edition 4%  4%  [ 2 ]
Szavazatok száma : 55

Védjük a számítógépet, avagy a legjobb vírusírtó! 
Szerző Üzenet
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
Vírusírtókról más sok szó esett itt, de arról kevesebb, hogy melyik a legjobb spy-, illetve adware eltávolító progi...

Üdv!


szer. szept. 01, 2004 19:30
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1202
Hozzászólás 
Zsoca-M5 írta:
Ja és még egy kérdés:
Nekem az Outpost-ban minden log tök üres (valszeg nem működik jól, vagy nincs bekapcsolva), hol lehet matatni?


Outpost --> F7 --> File --> Repair log database / Log Cleanup Settings... itt próbálj matatni :) Nem biztos, hogy megoldja a gondjaidat, de talán támpontot nyújt.


szer. szept. 01, 2004 18:52
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4154
Tartózkodási hely: Baranya
Hozzászólás 
Ja, egyébként az Ad-Aware vitte azt a Downloader Small-t?
Vagy meguntad, és reinstall?

SZVSZ az ilyen gépre ráfér egy alapos reinstall, de mindennel együtt.
És megtanítanám a tulajt, hogy mi is az a vírus írtó! 8)


szer. szept. 01, 2004 16:40
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4154
Tartózkodási hely: Baranya
Hozzászólás 
Archon írta:
Hát már nem lehetett használni. Lassú volt, meg fagyott, szal semmi extra, szokásos vindóz működés... :D


:lol: :lol: :lol:

És Te Mindenható, megszabadítád Őt kínjaitól! :lol: :lol: :lol:


szer. szept. 01, 2004 16:36
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. márc. 26, 2004 9:12
Hozzászólások: 2711
Tartózkodási hely: Budapest, Érd
Hozzászólás 
Ja és még egy kérdés:
Nekem az Outpost-ban minden log tök üres (valszeg nem működik jól, vagy nincs bekapcsolva), hol lehet matatni?


szer. szept. 01, 2004 11:17
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. márc. 26, 2004 9:12
Hozzászólások: 2711
Tartózkodási hely: Budapest, Érd
Hozzászólás 
kisfili írta:
...NIS, jó kezdőknek. Semmi több. Drága és jó tűzfal de nem tökéletes...


Immáron 2 teljes napja átálltam a NOD+Outpost párosra.
És ugyan kb. 3x gyorsabb a gép felállása és közben érezhető gyorsulás (NIS után), de ezekután azért megkérdőjelezném, hogy ismered-e a NIS-t?
Ugyanis ahogy eddig láttam védelemben tökéletesen ugyan annyit tud a két szoftware. Mindkettő tud minden protokollon minden IP-t és domain címet blokkolni és engedélyezni egyaránt, stb. Viszont egyik sem tud hardware címre engedélyezni illetve blokkolni. (Sajna)
Úgyhogy kíváncsi lennék mire gondoltál, amikor mondtad, hogy a NIS gyengébb (nem tökéletes) mint outpost.
Minden esetre ez marad mostmár, mert gyorsabbnak tűnik egyelőre!
Az antivírus-ról inkább nem mondok semmit, a NOD kb. 10x olyan gyors (talán túlzás nélkül) mint a NAV :)


szer. szept. 01, 2004 10:01
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 73
Tartózkodási hely: H-Gyor
Hozzászólás 
akki írta:
Céges gépekre(NOD32) megvettük, tudom a kódot, mégse merem, de itthon a próbaváltozat fut teljesen legálisan. 3 hetente megunom, leszedem, ebben segít a regSuprem, kikapom a programmappából is, és egy defragment, aztán meggondolom magam pár perc múlva, mégiscsak kell ez nekem. Nosza, gyorsan letőltöm a szerverről, aztán feltelepítem. Szinte rigolyámmá vált ez a cselekvéssorozat. Ebben az egészben mellékessen a gépkarbantartás is benne van.

üdv

nem kell semmit takaritani, az aktualis 30napos trial-al felul lehet irni es kesz, ujra egy honapig enjoy
miert is defragmentalsz uninstall utan?


szer. szept. 01, 2004 9:01
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. márc. 29, 2004 14:10
Hozzászólások: 1689
Hozzászólás 
Hát már nem lehetett használni. Lassú volt, meg fagyott, szal semmi extra, szokásos vindóz működés... :D


szer. szept. 01, 2004 8:42
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1340
Hozzászólás 
biztos már kapcsolgatta a mosógépet meg a lámpát a gép :twisted:


kedd aug. 31, 2004 21:55
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2462
Tartózkodási hely: gyökér könyvtár
Hozzászólás 
Archon írta:
Na ámberek! Lehet ide pislogni! Most megtapasztaljuk az AVG használhatóságát...
Bejött ma egy gép, amin 86.269, azaz nyolcvanhatezer kettőszáchatvankilenc fertőzött file-t
talált az AVG Free Edition.
Most kezdte el gyógyítani a file-okat, amint végzett, közlöm az eredményt... :D


Egyébként milyen tünetekkel vitték be a gépet ? Mi volt a panasz ? :lol: :lol: :lol:


kedd aug. 31, 2004 20:25
Profil Privát üzenet küldése ICQ
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. márc. 29, 2004 14:10
Hozzászólások: 1689
Hozzászólás 
Thx! Minden tabnácsnak örülök! :)
De egyébként meg rábeszélem az ügyfelet egy XP retelepre. Az a tuti, ki tudja mennyire lesz stabil ezek után
a vindóz.


kedd aug. 31, 2004 16:11
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4154
Tartózkodási hely: Baranya
Hozzászólás 
Azt a Downloader Small-t, ha jól emlékszem, akkor az Ad-Aware írtja. De nem vagyok 100 benne.


kedd aug. 31, 2004 16:07
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. márc. 29, 2004 14:10
Hozzászólások: 1689
Hozzászólás 
Na, szóval megtisztított 7 kivételével minden file-t.
A 7 file, amit nem bírt gyógyítani, a következő vírusokat tartalmazta:
Trojan Horse Downloader.Small.9.BQ
Trojan Horse Clicker.AJ
Trojan Horse Downloader.Small.5.BC
Trojan Horse PSW.Briss.A
Trojan Horse Downloader.Agent.AS
Worm/Agobot.17.BN

Most a grisoft honlapról letöltött utilityk futnak, kíváncsi vagyok, hogy leszednek-e mindent.


kedd aug. 31, 2004 15:14
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4154
Tartózkodási hely: Baranya
Hozzászólás 
Az szép! Én mondtam volna a gazdájának hogy fogja be a szemét, és utána pedig egy format c: :lol: :lol:

Vagy nem is! Inkább töröltem volna az összes partíciót.


kedd aug. 31, 2004 12:41
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. márc. 29, 2004 14:10
Hozzászólások: 1689
Hozzászólás 
Na ámberek! Lehet ide pislogni! Most megtapasztaljuk az AVG használhatóságát...
Bejött ma egy gép, amin 86.269, azaz nyolcvanhatezer kettőszáchatvankilenc fertőzött file-t
talált az AVG Free Edition.
Most kezdte el gyógyítani a file-okat, amint végzett, közlöm az eredményt... :D


kedd aug. 31, 2004 12:37
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: hétf. ápr. 26, 2004 11:13
Hozzászólások: 166
Hozzászólás 
P.S: NIS= Norton Internet Security és együtt működik helyesen együttműködik. Bocs, az elírásért...

Csóka!


hétf. aug. 30, 2004 11:08
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: hétf. ápr. 26, 2004 11:13
Hozzászólások: 166
Hozzászólás 
Üdv!

Eddig a NAV 2003 volt majd egy évig fent, aztán megunva a lassú frissítéseket -bár idén tavasztól már ők is 1-2 naponta frissítik végre a vírusadatbázisukat- meg az egy-két átengedett kóbor backdoort és trójait, azóta megváltam tőle.
Azóta jómagam is a ESET NOD32 AV szoftverét használom 4-5 hónapja és azóta igen megkedveltem. Gyors, pontos, napi frissítések és harmad annyiba kerül mint a NAV!!!!!!!!!!! Meglepődtem rajta!

NIS, jó kezdőknek. Semmi több. Drága és jó tűzfal de nem tökéletes. Sokat használtam a ZoneAlarm-ot, Sygate-et, Kerio-t és a Tini sem maradt ki.
Nekem aztán az AGNITUM OUTPOST FIREWALL vált be leginkább, és a NOD32-vel tökéletesen együtt működik!


hétf. aug. 30, 2004 11:04
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1202
Hozzászólás 
Nálam a NOD32+Outpost páros jött be, jól megférnek egymás mellett, teszteltem a Wigwamtól kezdve különböző külföldi oldalak tűzfaltesztjével is, mindenhol tökéletesre vizsgázott mindegyik teszten. A gépet nem zabálja, nagyon könnyen konfigurálható. Mindenkinek csak ajánlani tudom. Kipróbáltam előtte többféle tűzfalat (kb. 5-öt), de ez volt az egyetlen, amivel meg is voltam/vagyok elégedve.


hétf. aug. 30, 2004 10:30
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3127
Tartózkodási hely: A véka segge alatt.
Hozzászólás 
Hali!
Mindenekelott megemlitem hogy nincs tapasztalatom a virusirtok hasznalataban. Utoljara AVP-t Kasperskyt hasznaltam evekkel ezelott es nagyon szimpatizaltam vele , de ha nagy ritkan lefuttattam a meghajtok ellenorzeset akkor szinte egesz nap elfutkarozott volna ugy hogy kozben a gep szinte hasznalhatatlanna valt es ami a legrosszabb hogy neha bizony be be kaptam virusokat. Rajtam virusirto eddig nem sokat segitett, mindig a netrol kellett lelesnem a virus eltavolitasanak modjat. Aztan ugy 2 eve kabelnet megosztasahoz kellett egy progit talalnom es kiprobaltam a Sygate Home Network-ot(tores kell hozza). Azota johettek virusinvaziok, akarmilyen jarvanyok nem volt soha virusom. A progi NAT-ol , van benne beepitett tuzfal ami zarja a portokat. Symantec es WIGWAM fele imitalt hacker tamadasnak(portvizsgalat) is kitettem es a legtobb port lathatatlan a tobbi pedig zarolt. Osszesen 4MB es gyakorlatilag 0%-ban terheli a rendszert. Ezeket az ADSL -es topikban is leirtam. Zsoca-M5 -el maximalisan egyetertek olyannyira hogy en azota csak ezt a picike `tuzfalat` hasznalom es virusnak hiret se hallottam(max hiradobol) :D


vas. aug. 29, 2004 19:39
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. márc. 26, 2004 9:12
Hozzászólások: 2711
Tartózkodási hely: Budapest, Érd
Hozzászólás 
Hali!

Na most, hogy visszatértem gyorsan elolvastam a topicot.
Ami fura: miért csak víruskergetőkről beszélgetünk, manapság, egy vírusírtó fél, vagy inkább negyedvédelem. A tűzfal legalább olyan fontos.
Én a NIS (Norton Internet Security) 2004-et használom (nem vagyok vele elégedett, mert cefet lassú), amúgy jó. Szívesen kipróbálnám a NOD-ot, de ahhoz ha jól tudom nincs tűzfal ...(most használjak 2 software-t?)...
A pandáról nemtom miért írták többen is, hogy lassú, szerintem egy Nav-hoz képest villámgyors, csak sajna, ahhoz igazán jó törést nem találni :)
Az egytelen dolog ami hiányzik a NIS-ből, hogy csak IP címre tud szűrni, fizikai címre nem (ez nagyon jó lenne)!
Ha valaki tud másik jó megoldást (Antivir+firewall), várom a tippet!


vas. aug. 29, 2004 18:23
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4154
Tartózkodási hely: Baranya
Hozzászólás 
Na, én is végigolvastam a topicot. Én is a NOD-ra szavaztam, eddig NAV2003-at használtam , de ez jobban tetszik, és többen dícsérik is.

Viszont!!!!!

Tegnap éjjel hálóztunk, és kaptunk egy "kedves ismerőstől" egy Win32.Joofe valamilyen verziójú kis vírust/férget. Az istenért nem lehetett leszedni!!
Próbáltuk: NOD32, NAV2003-2004, Mcafee, Kaspersky, Ad-Aware.

Mindegyikből a legújabb def. file is fennt volt, de semmi. Lehetett törölni szinte minden *.exe file-t a vinyókrol. :-(

Találtam leírást róla, de ott sem tudtak konkrét írtót ajánlani hozzá.


csüt. aug. 26, 2004 0:16
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1323
Hozzászólás 
Céges gépekre(NOD32) megvettük, tudom a kódot, mégse merem, de itthon a próbaváltozat fut teljesen legálisan. 3 hetente megunom, leszedem, ebben segít a regSuprem, kikapom a programmappából is, és egy defragment, aztán meggondolom magam pár perc múlva, mégiscsak kell ez nekem. Nosza, gyorsan letőltöm a szerverről, aztán feltelepítem. Szinte rigolyámmá vált ez a cselekvéssorozat. Ebben az egészben mellékessen a gépkarbantartás is benne van.

üdv


szer. aug. 25, 2004 21:33
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2462
Tartózkodási hely: gyökér könyvtár
Hozzászólás 
Rico33 írta:
Szüz rendszer pedig nem létezik..
Rakd fel az XP-t, máris van egy gigantikus spyprogid :D


Szűz nő sem... :wink:


szer. aug. 25, 2004 19:24
Profil Privát üzenet küldése ICQ
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szomb. júl. 03, 2004 11:10
Hozzászólások: 3635
Tartózkodási hely: Shanghai, Pudong negyed
Hozzászólás 
de van szűz rendszer, pl DOS6.22 :)

van is egy példány a gépemen két okból is:
1. olyan jó érzés az autoexec.bat meg config.sys segítségével memóriát kezelni, kis nosztalgia kell :)
2. XP alatt nem hajlandó futni a Transport Tycoon alapverziója... :) ez meg a legtakarékosabb rendszer amit fel tudok rakni másodiknak :)


szer. aug. 25, 2004 15:22
Profil Privát üzenet küldése ICQ
vas-tag

Csatlakozott: kedd aug. 24, 2004 13:16
Hozzászólások: 6
Hozzászólás 
Szüz rendszer pedig nem létezik..
Rakd fel az XP-t, máris van egy gigantikus spyprogid :D


szer. aug. 25, 2004 14:05
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szomb. júl. 03, 2004 11:10
Hozzászólások: 3635
Tartózkodási hely: Shanghai, Pudong negyed
Hozzászólás 
Zsivaagoo írta:
No még akkor egy kis adalék:
- Az ingyom-bingyom a hinye-hunya után futtatva X db akármit talált. Háááááát hóóóóóóóóóóógyispersze. Megkurkásszák egymás KARANTÉNY könyvtárát is. :twisted:

nem nem :) a _saját_ könyvtárában talált vírust, ami azért érdekes, mert ez volt az első scannelése, és semmi nem lehetett a karanténjában

amúgy ezt a topicot olvasva én is elfelejtettem a NAV-ot, bár egész jó volt, de rohadtul belassította főleg a másolást a gépen, mert on-the-fly ellenőrzött mindent amihez hozzáférést kért a gép. (tehát ha mondjuk telepítettem fel a quake3-at, akkor a többszáz megás pk3-fájlokat is végigbogarászta, ami nem kis idő)


szer. aug. 25, 2004 9:28
Profil Privát üzenet küldése ICQ
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 779
Tartózkodási hely: Még mindig a bőrömben.
Hozzászólás 
shadowleap írta:
nos, nem akartam nagyon feszegetni, de arra alapozom a gyanúmat, hogy az avast asszem a saját könyvtárában talált vírusos fájlt :P
viszont az a baj, hogy én teljesen szűz rendszerre ég csak NAV-ot installáltam, szóval nem tudom ténylegesen melyik mennyit talált volna úgy...


No még akkor egy kis adalék:
- Az ingyom-bingyom a hinye-hunya után futtatva X db akármit talált. Háááááát hóóóóóóóóóóógyispersze. Megkurkásszák egymás KARANTÉNY könyvtárát is. :twisted:
- Nav2004-et el kell felejteni :!: A NAV-okból a 2002 és a 2003 a működőképes de csak "magyar szinkronnal". Trojan/adware/spyware ellen nem igazán hatásosak, de ki kell "Őket" egészíteni. Ja ! Az sem baj, ha baromi nagy sávszélességed a LiveUpdate-hoz.


szer. aug. 25, 2004 9:18
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szomb. júl. 03, 2004 11:10
Hozzászólások: 3635
Tartózkodási hely: Shanghai, Pudong negyed
Hozzászólás 
nos, nem akartam nagyon feszegetni, de arra alapozom a gyanúmat, hogy az avast asszem a saját könyvtárában talált vírusos fájlt :P
viszont az a baj, hogy én teljesen szűz rendszerre ég csak NAV-ot installáltam, szóval nem tudom ténylegesen melyik mennyit talált volna úgy...

egyébként azért meg lehet úszni a spy meg adware-eket ha elég sok biztonsági intézkedést tesz az ember. nekem pl amikor fel kellett másszak valami astalavista típusú helyre keresgélni, akkor felraktam 2 féle pop-up-blockert, ment a vírusírtó ugye, és a böngészőben minden le volt tiltva a képek megjelenítésétől a cookie-k fogadásáig, és úgy tényleg nem jött be semmi. csak hát így nem igazán jó hosszútávon netezni, mert élvezhetetlen... :)
egyébként tudom ajánlani ezt az ingyenes popup blokkolót, egész jól működik: http://www.kolumbus.fi/eero.muhonen/FS/Download.htm ,csak már elfelejtettem hogy mibe tudja magát integrálni :roll: talán IE meg netscape.


szer. aug. 25, 2004 8:06
Profil Privát üzenet küldése ICQ
vas-tag

Csatlakozott: kedd aug. 24, 2004 13:16
Hozzászólások: 6
Hozzászólás 
Tisztelt Shhadowleap!
Akkor én az erösen mázlista kategoriába tartozok :D
No net-no virus...DE! Az elsö 20 perc netezés eredmény tüzfal és viruskergetö nélkül:4 troja, 28 spy, 2 marék haj, 5 sör :D
Az uninsall egyik irtó-felrakom a másik-és JÉÉ, x db virust találtam-metodushoz csak annyit, hogy nem hiszem hogy szándékos a dolog,valoszinüleg csak a virusirtok eltérö keresési modszereik miatt lehet ez.
Habáááár...a mano tudja,nekem mindegyik talált a másik után valamit :D
És még a mailférgek is elkerültek eddig,mig cimborám naponta kap vagy ötöt.Igaz,én nem is járok olyan CSÚNYA siteokon :twisted:


szer. aug. 25, 2004 7:46
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2696
Hozzászólás 
Archon írta:
Hali
Nekem valami azért gyanús... Itt a cégnél Panda van, és naponta átlag 2 alkalommal frissíti magát, és büszkén
közli, hogy ismét pl 72 vírussal bővült az adatbázisa. Meg ne magyarázzák már, hogy 3-4 óránként
beleírnak 70 új vírusparamétert az adatbázisba...
Sztem ennek egy része csak vevőcsalogató, mint ahogy azt említettétek.

jó hát a 70 új vírus valóban furcsa cseppet. Feltételezem az összes variánst teljes értékű vírusként számolják. Így viszont könnyen van 70 is ;)


szer. aug. 25, 2004 7:40
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. márc. 29, 2004 14:10
Hozzászólások: 1689
Hozzászólás 
Hali
Nekem valami azért gyanús... Itt a cégnél Panda van, és naponta átlag 2 alkalommal frissíti magát, és büszkén
közli, hogy ismét pl 72 vírussal bővült az adatbázisa. Meg ne magyarázzák már, hogy 3-4 óránként
beleírnak 70 új vírusparamétert az adatbázisba...
Sztem ennek egy része csak vevőcsalogató, mint ahogy azt említettétek.


szer. aug. 25, 2004 7:33
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2696
Hozzászólás 
shadowleap írta:
én mondom, hogy ezeket a vírusírtókat úgy csinálják meg, hogy első scannelésre tuti talál vírust a gépen, hogy lássad milyen jó a termék :P nincs kedve valakinek tesztelni? :D

no ez azért így nem teljesen igaz :)
Teljesen "szűz" rendszerre, ami csak gyári telepítőcd-ket látott, feltelepítve nem talált vírust egyik kereső sem! (spyware-t viszont az ad-aware igen...)
Szerintem nagyon is lehúzná egy jó cég imázsát egy efféle vevőcsalogató vakriasztás!


szer. aug. 25, 2004 7:26
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 183
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Vannak olyan pl. orosz fórumos oldalak ahol rendszeresen adnak felhasználónevet és kulcsot a nodhoz. Keressetek rá a Gugliban.


kedd aug. 24, 2004 20:51
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: hétf. ápr. 12, 2004 19:40
Hozzászólások: 935
Hozzászólás 
Én Kaspersky-t használok,szerintem ez a legjobbak egyike.
A NAv2004 3 vírust nem talált meg,amit a Kaspersky rögtön.
Pedig mindig naprakészen frissítettem mindegyiket.NO COMMENT.
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:


kedd aug. 24, 2004 20:13
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 779
Tartózkodási hely: Még mindig a bőrömben.
Hozzászólás 
Trójaikra nincs felkészítve az összes víruskergető. Pl. a NAV2002 nem volt. A McAfee meg úgy egy nagy rakás szamóca, ahogy van.


kedd aug. 24, 2004 16:54
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szomb. júl. 03, 2004 11:10
Hozzászólások: 3635
Tartózkodási hely: Shanghai, Pudong negyed
Hozzászólás 
Rico33 írta:
Amig nem volt netem, virusokat csak hirböl ismertem,esetleg a cimborák rémtörténeteiböl

érdekes, nekem az elmúlt évig pontosan fordítva volt. amíg csak egyszál floppy-n hurcoltam az adatot a gépemre átlag havonta kaptam vírust, míg 6 évnyi net használat alatt egyszer sem! aztán az elmúlt évben elkezdték szórni az emailben terjedő fajtákat rám is, de ezek meg nem jutnak messzire (ismeretlen feladó/gyanús melléklet -> delete)

Rico33 írta:
a VB talált 3 trojait a NOD32 után

én mondom, hogy ezeket a vírusírtókat úgy csinálják meg, hogy első scannelésre tuti talál vírust a gépen, hogy lássad milyen jó a termék :P nincs kedve valakinek tesztelni? :D


kedd aug. 24, 2004 16:36
Profil Privát üzenet küldése ICQ
vas-tag

Csatlakozott: kedd aug. 24, 2004 13:16
Hozzászólások: 6
Hozzászólás 
Sziasztok Guruk :D
Én mint átlagos otthoni user, a következöket mondanám:
Amig nem volt netem, virusokat csak hirböl ismertem,esetleg a cimborák rémtörténeteiböl :D
De mostmár mint öreg (3 honapos :roll: ) szörfözö,szükségét éreztem egy jo, megbizhato és elsösorban olcso virusvédelmi megoldásnak.
Nna szoval, irány a forumok, nézzünk valami hatásos irtot,ki mit használ.
Ekkor jött a döbenet, agyagatya, de sok van :D
Summa summárum, ekkor jöttek a gépemre az ingyenes irtok...
És mint amatör (L)user, ezeket pár nap használat után uninstall...
Volt amelyiknek a kezelöfelülete nem nyerte meg a tetszésemet,volt amelyik a szolgáltatások terén nyujtott számomra-véleményem szerint-keveset.
Tehát nézzük a többi lehetöséget.A szakemberek álltal leginkább javasoltak közül at elsö tesztalany a NOD32 lett.Install,indit, és mondom, ez igen!!Ez kell nekem!!De lejárt a probaidö és ugye mint törvénytisztelö polgár, nem hekkeltem a progit....na jo, nem találtam hozzá rendes craket :D
Ekkor maradt a VirusBuster.Egészen olcsó,4400 egység nem sok egy évre,eddig megfogott minden kártevöt, a frissitése is kiválo, minden nap van uj adatbázis.
Tehát mindezek tükrében én a VirusBusterre szavazok.

Ui.:Ja, és a VB talált 3 trojait a NOD32 után :D
Tisztelettel:Rico, az átlaguser


kedd aug. 24, 2004 13:38
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 779
Tartózkodási hely: Még mindig a bőrömben.
Hozzászólás 
Dester írta:
A Blaster miatt ne szégyenkezz. Ha Te lennél az egyetlen ember Magyarországon, aki megkapta, akkor szégyenkezhetnél. Sajnos az ember nem tudja sose előre, hogy mire készüljön fel, szerintem nekem is csak szerencsém volt. :)


Ha Ő lenne az egyetlen ember, .... akkor büszkének kellene lennie rá. :twisted:


kedd aug. 24, 2004 12:06
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1202
Hozzászólás 
Elnézésed kérem, félreértettem. Így már oké.
A NOD32-höz jó cracket a DC-n mondjuk gdea-tól tudsz szerezni, persze - ahogy ő is mondta - csak kipróbálás céljából... ;)
Vagy ha rámküldesz egy e-mailt, válaszban el tudom küldeni. :)

A Blaster miatt ne szégyenkezz. Ha Te lennél az egyetlen ember Magyarországon, aki megkapta, akkor szégyenkezhetnél. Sajnos az ember nem tudja sose előre, hogy mire készüljön fel, szerintem nekem is csak szerencsém volt. :)


kedd aug. 24, 2004 10:58
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 107
Tartózkodási hely: Bp
Hozzászólás 
Dester:

Tényleg elméleti a dolog, bár akár igazad is lehet.
Talán nem elég jol fogalmaztam, de.. nem 1 op rendszeren van 5 irto,. hanem forditva, igy semmi nem akad össze semmivel és az összes vinyokat ( 3 db) végig tudom ellenörizni mindég másik keresövel.
Igaz elég macerás a dolog néha, és idö igényes is:)
Szégyellem magam a Blaster miatt:))) de bejött, tudniillik nem volt frissitésem akkoriba, de semmi vész , le lett rendezve:))
Sajnos az általad is istenitett NOD32 havonta uj kodot kunyerál valamiért,
Pedig tetszeene is, de mivel nem hivatalos , hanemcsak free mind én igy jol el vagyok velük.


kedd aug. 24, 2004 9:36
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1202
Hozzászólás 
Igazad volt, nem értek vele egyet. Kíváncsi lennék, hogy milyen lenne ennek a pár vírusirtónak a működése, ha beleraknál egy vírustenyészetet (vinyón) és egymás kezéből kapkodnák ki a vezérlést. Egyszerre egy halom üzenet, hogy nem tudják irtani, mert használja valami... Persze, a másik irtó is lelockolja. Ez elméleti dolog, nem próbáltam sose és nem is fogom. Egy JÓ irtó elég. Megjegyzem, nekem egy vírusirtóval még csak Blasterem se volt. Az utolsó vírus a gépemen a Yankee Doodle volt, még amikor 5,25"-ös lemezen hordoztuk a cuccokat :)


kedd aug. 24, 2004 9:26
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 107
Tartózkodási hely: Bp
Hozzászólás 
Nos Tisztelt úraim:))

Végig olvasva ezt a kis topicot, a következö tanulságot vontam le:

Bár a gyakorlatba nálam már régota müködik a dolog a véleményem mindég is az volt: 1 virus irtó NEM virus irtó.
Valszeg most sokan nem értenek egyet velem ebben:)
DE.....
Nálam 5 op rendszer üzemel , és mindnek más a funkcioja, mindegyikbe más a virus keresö irto is.
Van NAV2003, AVAST, a drága kis esernyös is:))) NOD32, valamint AVG6 -os Ezek amiket szeretek kivétel a NAV, volt fenn Kaspersky is de szerintem fogta a gépet.

Miután csak a free ill. demokat használom örökké frissitem telepitem stb.
Bár macerás kissé a dolog, virusom nem volt még sosem 1-et kivéve a Blastert:)

Csak ennyit szerettem volna közzézenni.
köszz a türelnét mindenkinek,
szasztok


kedd aug. 24, 2004 9:10
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2462
Tartózkodási hely: gyökér könyvtár
Hozzászólás 
Értettem ! (bár így tanul a gyerek...) Azért védjük meg egy kicsit a csodálatos anyanyelvünket !


hétf. aug. 23, 2004 19:21
Profil Privát üzenet küldése ICQ
Hozzászólás ??
Eldugva? Emberkék, ez kiemelt téma!:)

Egyébként meg minden hozzászólást törölnöm kell, ami nem szigorúan a topichoz tartozik/Sy már így is morci/, de az offtopikban továbbra is szivesen várjuk pl GRÉÉÉÉCSI tanár úr jobbító szándékú hozzászólásait.


hétf. aug. 23, 2004 6:10
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1558
Hozzászólás 
Próbálj úgy hozzá állni a problémához, ahogy a tanító néni mondta neked: Tegyük fel a kérdést! Hová van eldugva? A hardver szekcióba van eldugva. Na, érted Pistike (Jancsika, Petike, stb...)?

(Esetleg a támához valami?)


vas. aug. 22, 2004 19:17
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1558
Hozzászólás 
...ja és még: szekció, nem szekicó...


vas. aug. 22, 2004 18:55
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2462
Tartózkodási hely: gyökér könyvtár
Hozzászólás 
Repeta írta:
johnnyrotten írta:
Egy ilyen jó kis téma+szavazás eldugva a hardver szekcióba??? Felháborító :cry:! (Megfelelő anyagiak hiányában ritkán járok erre...)


OFF:
(szokásos tőlem)
Helyesen: ...eldugva a harver szekicóbaN

:)


Helyesen: "hardver"
(egyébként ebben az esetben a "szekcióba" helyes, mert az eldugás iránya a szekció volt, tehát nyelvtanilag megfelelő. :wink:


vas. aug. 22, 2004 18:51
Profil Privát üzenet küldése ICQ
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1558
Hozzászólás 
Repeta írta:
johnnyrotten írta:
Egy ilyen jó kis téma+szavazás eldugva a hardver szekcióba??? Felháborító :cry:! (Megfelelő anyagiak hiányában ritkán járok erre...)


OFF:
(szokásos tőlem)
Helyesen: ...eldugva a harver szekicóbaN

:)


OFF:
(nem szokásos tőlem)
Még helyesebben: ... eldugva a harDver szekcióbaN

:lol:


vas. aug. 22, 2004 18:49
Profil Privát üzenet küldése Honlap
platina tag
Avatar

Csatlakozott: kedd jún. 15, 2004 10:44
Hozzászólások: 585
Tartózkodási hely: Miskolc, a gyönyörű acálváros
Hozzászólás 
johnnyrotten írta:
Egy ilyen jó kis téma+szavazás eldugva a hardver szekcióba??? Felháborító :cry:! (Megfelelő anyagiak hiányában ritkán járok erre...)


OFF:
(szokásos tőlem)
Helyesen: ...eldugva a harver szekicóbaN

:)


vas. aug. 22, 2004 18:39
Profil Privát üzenet küldése YIM Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 20
Hozzászólás 
Sziasztok!
Végig olvastam az eddigi bejegyzéseket, és meg kell hogy mondjam ha valaki ragaszkodik az általa használt vírusirtóhoz, az számomra azt jelenti hogy eddig nem csalódott a termékbe és ez jó.
Azt hiszem eza legérzékenyebb termék, aminél ha gond van akkor gyorsan átpártolunk egy másik céghez.
Viszont gondoljunk szerintem azokra is akik most keresnek vírusirtót. Szerintem egy kis szakmai tanács biztosan jól jön nekik.
Összefoglalva ha valaki az általa használt vírusirtóról ír egy kis beállítási, és egyébb használati "utasítást" tanácsot azzal csak segít.
Én egyébbként két terméket használok, vagy F-Secure, vagy Trend Micro.
Ha valakit érdekel a http://www.checkvir.hu/ oldalon vannak érdekességek és segít a választásban. :lol:


vas. aug. 22, 2004 10:27
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 160 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 13 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség