Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: csüt. márc. 28, 2024 23:09



Hozzászólás a témához  [ 160 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4  Következő
Védjük a számítógépet, avagy a legjobb vírusírtó! 

Melyik a legjobb vírusírtó program?
A szavazás csüt. aug. 26, 2004 11:17-kor befejeződött.
Norton Antivirus 2003 7%  7%  [ 4 ]
Avg 13%  13%  [ 7 ]
Nod 36%  36%  [ 20 ]
McAfee 0%  0%  [ 0 ]
Panda 9%  9%  [ 5 ]
Kaspersky 5%  5%  [ 3 ]
VirusBuster 9%  9%  [ 5 ]
Norton Antivirus 2004 7%  7%  [ 4 ]
AVAST 9%  9%  [ 5 ]
Symantec Antivirus Corporate Edition 4%  4%  [ 2 ]
Szavazatok száma : 55

Védjük a számítógépet, avagy a legjobb vírusírtó! 
Szerző Üzenet
ezüst tag

Csatlakozott: vas. aug. 08, 2004 16:47
Hozzászólások: 12
Tartózkodási hely: Szeged
Hozzászólás 
Énj most próbálom a NOD 32-t! Eggyenlőre meg vagyok elégedve vele! Eddig az AVG-6 ot használtam. Az is jó volt, de volt egy néhány dolog amivel nem tudot mit kezdeni! Ezután próbáltam az AVG7-et is! Ez már tökéletes volt, csak kb 1 hónap után nem akart semmilyen kódot elfogadni! Most a NOD mellet használom még az AD-AWARE programot is!


vas. aug. 22, 2004 8:26
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1558
Hozzászólás 
Egy ilyen jó kis téma+szavazás eldugva a hardver szekcióba??? Felháborító :cry:! (Megfelelő anyagiak hiányában ritkán járok erre...)

Szavazatom a Nod32-é lett, pont azokért a dolgokért, amiket már előttem többen leírtak.

VirusBuster: már most is túl jó a PR náluk. Agyisérült munkáltatóm is rájuk gerjedt, rá is ment néhány óra, amíg több száz, sasser-shutdown által sújtott usert tisztára tudtak vakarni. (Persze, hogy az XP biztonsági frissítései nem voltak sehova telepítve. A mi szoftvereseinknek két feladata van, hogyan tudnánk különböző konstrukciókban még több Microsoftos cuccot vásárolni, illetve van-e bármi illegális telepítve, mert akkor aztán megindul a házi kommandónk.) De ha mindent megfogna, akkor sem ajánlanám senkinek: Irodai munkára teljesen megfelelő konfigokat iszonyúan megfog minden lehetséges védelem használatánál. Egy táblázat, dokumentum megnyitása, vagy az Outlook elindítása fél-egy perc. Az egyébként bőven megfelelő OE használata pedig tiltott, mert abba nem tud beépülni Busterke.

DOS-os F-Prot: hatalmas nagy varázslónak számítottam annak idején egy boot-floppy+F-Prot párossal.


pén. aug. 20, 2004 22:26
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szomb. júl. 03, 2004 11:10
Hozzászólások: 3635
Tartózkodási hely: Shanghai, Pudong negyed
Hozzászólás 
hcs írta:
...

semmi gond :D :wink:


pén. aug. 20, 2004 20:10
Profil Privát üzenet küldése ICQ
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 321
Hozzászólás 
shadowleap írta:
én ezt a nortonra írtam, nem az avg-re! az avg-vel nekem sem volt semmi különösebb bajom...


Bocs, úgyláccik nem tudok értelmezni...
:D


pén. aug. 20, 2004 18:17
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szomb. júl. 03, 2004 11:10
Hozzászólások: 3635
Tartózkodási hely: Shanghai, Pudong negyed
Hozzászólás 
hcs írta:
Nos, nem tudom milyen verziós volt az AVG-d, de nálam az indító menüben van az uninstall AVG.

én ezt a nortonra írtam, nem az avg-re! az avg-vel nekem sem volt semmi különösebb bajom, csak annyi, hogy a mozilla thunderbird levelezőjébe nem tudja magát integrálni, csak OE-be


pén. aug. 20, 2004 18:05
Profil Privát üzenet küldése ICQ
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 321
Hozzászólás 
shadowleap írta:
ugyanis meglepetésre nem talátlam olyat, hogy "uninstall" sehol. jól van, gondoltam kiszedem a vezérlőpulton át. kiszedtem, semmi hatása nem lett, a windows szerint már nem volt fent, de rebootkor ugyanúgy elindult mint előtte...


Nos, nem tudom milyen verziós volt az AVG-d, de nálam az indító menüben van az uninstall AVG.

Már többször távolítottam el vele, amikor másik progikat próbálgattam.
Uninstallkor minden regisztri bejegyzést törölt maga után.

Amúgy most is ezt használom, nálam (is) bevált...


pén. aug. 20, 2004 17:52
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 223
Tartózkodási hely: Várpalota
Hozzászólás 
Hi!

És szigorúan csak 1 napig tart a kipróbálási idõtartam :-)
Ön dönt: iszik, vagy virusirtó license-t vesz. 8)

Üdv.Windoki


pén. aug. 20, 2004 8:43
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szomb. júl. 03, 2004 11:10
Hozzászólások: 3635
Tartózkodási hely: Shanghai, Pudong negyed
Hozzászólás 
nekem a rendszeresen frissített NAV2004 után amikor felraktam az AVG-t, akkor rögtön két vírsut talált, majd az ezután feltett avast még kettőt! kezd gyanús lenni, hogy ezek csak azért találnak vírusokat, hogy lássad hogy az eddigi biztosnági megoldásod nem jó, és a mostani meg lámlám :) :twisted: 8)


pén. aug. 20, 2004 7:25
Profil Privát üzenet küldése ICQ
arany tag

Csatlakozott: kedd jún. 15, 2004 23:45
Hozzászólások: 169
Tartózkodási hely: holittholott
Hozzászólás 
Sziasztok!
Nekem véletlenül lett egy avast-om,és rögtön talált egy vírust, amit a (z állandóan frissített-munkahelyi) McAffe-nem.Nos ahhoz képest gyors,magyar....Ennyit tudok róla mondani-kéérem kapcsójja ki!

Makatuhell BZ.


pén. aug. 20, 2004 1:15
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2462
Tartózkodási hely: gyökér könyvtár
Hozzászólás 
Takibaa írta:
NEkem nagyon bejött idáig a VBuster magyar termék, úgy tudom nemzetközi viszonylatban is megállja a helyét, igaz fizetős, de évente kibírom azt a 4xxx HUF-ot, főleg mert így legalább legálisan frissíthetek naponta + magyar céget támogatok


Egyetértek, én is ezt használom !


csüt. aug. 19, 2004 18:33
Profil Privát üzenet küldése ICQ
Hozzászólás 
Dester írta:
gdea írta:
Dester írta:
Miért kell naponta újrarakni a NOD-ot??! Nálam megy hónapok óta, semmilyen xarakodásra nincs szükség. Nem kell hozzá új kód. Az igaz, hogy nem volt egyszerű JÓ cracket találni hozzá, de amióta van... :) A másik megoldás, hogy lehet, hogy érdemes lenne megvenni is.... :)))


Naaa, csak szigorúan legálisan uraim!


Másik, meg a dc ről bármkor leszedhető egy jó, /2.0/ crack hozzá, igaz, Dester:)

:lol: :lol:


Hehe, így igaz :D :D :D Csak tudja az ember, hogy mit kell leszedni, mert millióféle van hozzá és tapasztalataim szerint csak egy a jó.


tehát..ha véletlenül fent jár valaki egy dc-s hubon, és hasonló nevüvel találkozik mint én, onnan nagyon nagy valószinüséggel le tudja szedni a jó cracket...de természetesen csak kipróbálás céljából!! :roll:


csüt. aug. 19, 2004 8:20
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1202
Hozzászólás 
gdea írta:
Dester írta:
Miért kell naponta újrarakni a NOD-ot??! Nálam megy hónapok óta, semmilyen xarakodásra nincs szükség. Nem kell hozzá új kód. Az igaz, hogy nem volt egyszerű JÓ cracket találni hozzá, de amióta van... :) A másik megoldás, hogy lehet, hogy érdemes lenne megvenni is.... :)))


Naaa, csak szigorúan legálisan uraim!


Másik, meg a dc ről bármkor leszedhető egy jó, /2.0/ crack hozzá, igaz, Dester:)

:lol: :lol:


Hehe, így igaz :D :D :D Csak tudja az ember, hogy mit kell leszedni, mert millióféle van hozzá és tapasztalataim szerint csak egy a jó.


csüt. aug. 19, 2004 8:14
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólás 
Dester írta:
Miért kell naponta újrarakni a NOD-ot??! Nálam megy hónapok óta, semmilyen xarakodásra nincs szükség. Nem kell hozzá új kód. Az igaz, hogy nem volt egyszerű JÓ cracket találni hozzá, de amióta van... :) A másik megoldás, hogy lehet, hogy érdemes lenne megvenni is.... :)))


Naaa, csak szigorúan legálisan uraim!


Másik, meg a dc ről bármkor leszedhető egy jó, /2.0/ crack hozzá, igaz, Dester:)

:lol: :lol:


csüt. aug. 19, 2004 7:39
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1202
Hozzászólás 
Miért kell naponta újrarakni a NOD-ot??! Nálam megy hónapok óta, semmilyen xarakodásra nincs szükség. Nem kell hozzá új kód. Az igaz, hogy nem volt egyszerű JÓ cracket találni hozzá, de amióta van... :) A másik megoldás, hogy lehet, hogy érdemes lenne megvenni is.... :)))


csüt. aug. 19, 2004 7:28
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szomb. júl. 03, 2004 11:10
Hozzászólások: 3635
Tartózkodási hely: Shanghai, Pudong negyed
Hozzászólás 
ez szép, hogy nod32, de olyan kéne, aminél nem kell szórakozni, hogy pár naponta újratelepítsem, meg új kódot szerezzek hozzá.
most találtam egy ClamWin nevű progit, erről valakinek van tapasztalata? egész jónak tűnik


szer. aug. 18, 2004 23:32
Profil Privát üzenet küldése ICQ
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1340
Hozzászólás 
nod32


szer. aug. 18, 2004 23:03
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szomb. júl. 03, 2004 11:10
Hozzászólások: 3635
Tartózkodási hely: Shanghai, Pudong negyed
Hozzászólás 
na, hozzászólok én is.
eddig NAV2004 volt fent, mert megszoktam már a régi verziókat, és eddig tök jól védték a gépet, csak hát nagydarab, helyet foglala, memóriát foglal, és lassú. (viszont nagyon jól beállítgatható azért)
olvastam ezt a fórumot, gondoltam kipróbálom az AVG-t mert az ugye ingyenes, meg kicsi, jó, stb. ez addig rendben is lett volna, amíg csak ötlet volt, ugyanis meglepetésre nem talátlam olyat, hogy "uninstall" sehol. jól van, gondoltam kiszedem a vezérlőpulton át. kiszedtem, semmi hatása nem lett, a windows szerint már nem volt fent, de rebootkor ugyanúgy elindult mint előtte... jól van, akkor delete, és kiszedni a registryből is. ez jó ideig eltartott, de végre sikerült, úgyhogy most AVG van fent, és én vissza nem rakom a NAV-ot...
szóval jól véd, egy vírust sem szivtam be vele, de ilyen agresszív progit...

amúgy egy kérdés: most látom, hogy az AVG csak az outlook levelezésnél tud védelmet biztosítani. tudtok olyan vírusírtót, ami mozilla thunderbirddel is kompatibilis?


szer. aug. 18, 2004 18:57
Profil Privát üzenet küldése ICQ
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 73
Tartózkodási hely: H-Gyor
Hozzászólás 
NOD32 (favoritom, mindenkinek ezt ajanlom ill. telepitem akinek gepet rendezek)
+ alacsony eroforrasigeny, nagyon gyors, suru virusleiras frissites

- fergekkel nem tud elbanni, de felismeri oket legalabb (a feregirtas is a virusirtok feladata egyaltalan?)


NAV2004
+ amig fenn volt, nem volt vele problema, vagy csak nem vettem eszre, symantec alkalmazasokkal szep kozos rendszerablak

- office dokumentumok nyitas elotti szkennelese 5-8sec-et vett igenybe,
PII-P4 rendszereknel is, tehat nem HW fuggo
irodai felhasznalasnal ez iszonyatosan zavaro hiba ha keresel egy doksiban vmit es csomot kell nyitogatnod
uninstall utan meg fel napig vakargattam a nyomait

(gdea: nem a szoftver topicban lenne ennek a helye?)


szer. aug. 18, 2004 14:23
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: kedd jún. 15, 2004 10:44
Hozzászólások: 585
Tartózkodási hely: Miskolc, a gyönyörű acálváros
Hozzászólás 
Dester írta:
Ki beszélt suliról... Nekem már akkor is megvoltak a spéci cuccaim, és még azt se tudtuk mi az az Internet ;)
Nagyon sokáig használtam a DOS-os F-protot emlékeim szerint.


Ja hát lehet, de én csak 94-ben kaptam meg az első Commodore-om...


szer. aug. 18, 2004 13:38
Profil Privát üzenet küldése YIM Honlap
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: kedd jún. 15, 2004 12:27
Hozzászólások: 14
Hozzászólás 
AVG. Tetszik, hogy ingyenes, Jó a frissítés, és eddig minden vírust leírtott, ellenben a NAV és PC cillinnel.
Még ami bejött az F-Secure.


szer. aug. 18, 2004 12:04
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1202
Hozzászólás 
Ki beszélt suliról... Nekem már akkor is megvoltak a spéci cuccaim, és még azt se tudtuk mi az az Internet ;)
Nagyon sokáig használtam a DOS-os F-protot emlékeim szerint.


szer. aug. 18, 2004 11:21
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: kedd jún. 15, 2004 10:44
Hozzászólások: 585
Tartózkodási hely: Miskolc, a gyönyörű acálváros
Hozzászólás 
Repeta: nem DOS-os időkről volt szó? :)[/quote]

ÓÓÓÓÓ, de. De akkor hol volt még F-prot... A mi sulinkban biztosan nem. :)

Off: Ide kell jelentkezni it már 286-osok (!!!!) vannak! :)

(és maradtak is 4+1 évig :D)


szer. aug. 18, 2004 9:34
Profil Privát üzenet küldése YIM Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 53
Hozzászólás 
Mirage írta:
A cégnél az AVAST-ot használjuk kb. 20 munkaállomáson.
XP-1,8cerka,256MB-ram, de amikor pörög a gömböcske az 'A' betűvel, akkor 1-2 másodpercig semmi sem történik. Ez különösen nagyobb Excel dokumentum megnyitásakor, mentéskor és úgy általában file műveletkor jelentkezik. Engem bosszant, de a rendszergiznya imádja, ingyenes, ő szerinte megbízható és tényleg jól frissül a proxyn keresztül...


Idézet:
avast! 4 Home Download

avast! Home is now free of charge for HOME users for NON-COMMERCIAL use. You can find more info here. If you are not a home user or you use your computer for profit, you should buy the commercial version here.

Note: This product is free for home non-commercial use after registration!

All other users should use our avast! 4 Professional Edition



Részemről CA eTrust EZ Antuvirust használok, az sajnos nincs a listában, de nyomok egyet a nod-nak, mert nem rossz.


szer. aug. 18, 2004 7:14
Profil Privát üzenet küldése ICQ
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 289
Tartózkodási hely: Moson megye
Hozzászólás 
A cégnél az AVAST-ot használjuk kb. 20 munkaállomáson.
XP-1,8cerka,256MB-ram, de amikor pörög a gömböcske az 'A' betűvel, akkor 1-2 másodpercig semmi sem történik. Ez különösen nagyobb Excel dokumentum megnyitásakor, mentéskor és úgy általában file műveletkor jelentkezik. Engem bosszant, de a rendszergiznya imádja, ingyenes, ő szerinte megbízható és tényleg jól frissül a proxyn keresztül.

Otthon a mindig aktulális NAV-ot használom, tehát most NAV2004. Rá sem kell néznem, automatikusan dolgozik. A W2k-s tualatin-os gépet, 512MB-rammal nem nagyon fogja. RIP-pelés, mpeg és AVI konvertálások, videóvágás és Office megy rajta. További kockázat csökkentő tényező persze a jól beállított tűzfal, az OPERA, az EUDORA és a különféle webmail-ek gyakori használata. Amíg nem lesz vírusom és az otthoni gépem NAV-al gyorsabban viszi az Office-t, mint a céges gép AVAST-al, addig nem fogok váltani. Nálam soha sem állt le a NAV és nem okozott zavart.

A windows-os F-Prot sajnos nálam instabil volt, pedig többször is ki-ki próbáltam egy-egy verzióját. A DOS-os időkben istenkirályság volt! A DOS-os free változat mindig ott figyeg a Pendrive-on és nem egyszer fogott már meg idegen gépeken vírust, de írtani nem nagyon tudta, de megtalálta...

A Panda-ról nincs jó véleményem, egy-két ismerősöm gépén láttam, de már a kezelőfelülete is lassú volt...

A Vbuster-t már a kilencvenes évek közepe óta (középiskolás korom) szajkózzák. Valóban mindig kiemelik, hogy ilyen teszt, meg olyan teszt, meg magyar... Én eddig kizárólag a nálam sokkal okosabb 'számítómókus' és rendszergiznya ismerőseimnél láttam... de ők azok akik kapásból az anti: IE,MS-Office,Windows,Outlook,NAV meg pfújj INTEL csoportot alkotják. Tehát, mint minden FUN esetében... nem árt az óvatosság... de... végülis, nálam tapasztaltabb emberek....


szer. aug. 18, 2004 6:50
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1202
Hozzászólás 
pg írta:
"hatékonyságát az F-Prottal szemben kb. az XP-s tűzfaléhoz tudnám hasonlítani egy jól beállított pl. Outposttal szemben."

Elnézést az offért, de nem bírtam megállni.

http://vagi.arts.u-szeged.hu/ftp/public/lx/FIREWALL.JPG


Ismerem a képet, pontosan erről beszéltem :D

Repeta: nem DOS-os időkről volt szó? :)


kedd aug. 17, 2004 18:50
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 162
Hozzászólás 
gdea! Gratula, jól kiszúrtál velünk! Már megint valami, amit érdemes rencceresen Lolvasni...!

Részemről PAV Platinum. Nem tudom, hogy honnan veszitek a magas erőforrás-igényt, szerintem nem az, bár lehet, hogy csak simán nem vagyok komplett, mivel több számítási kapacitást tartok a lakásban, mint amit egy kisebb szerverteremben látni... a nav az bezzeg behúzza a kéziféket a gépeknek. használtam 2002-őt, 2003-at, 2004-et is, de mindig nemi életet élt velem: f e l b a s *(de z akar ám lenni)t a az agyvizemet, hogy képes 7 napos definíciókra ok-ot adni olyan napon, amikor a Panda már 5x frissítette magát... Ja! Meg még van benne 1 épkézlábabb tüzesfalazat is... Azt, meg ki nem xa rja le, hogy perkálni kell érte, nekem jobban bejött, mint a nod (ez utóbbit viszont kissé tehetetlennek érzem...) Sajna épkézláb tesztet nem tudok most összehozni, mivel csak olyan régi vírusaim vannak, amiket még Noé vágott ki a bárkájából, de majd megpróbálok begyűjteni néhány frankót, és akkor kaphattok 1 irtó-tesztet. (Ja! Egy labortesztben 2003 elején a PAV több, mint 100 virával vágta pofán a navot...)

Tisztelettel:

GOD!


kedd aug. 17, 2004 18:40
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 828
Tartózkodási hely: Szeged
Hozzászólás 
"hatékonyságát az F-Prottal szemben kb. az XP-s tűzfaléhoz tudnám hasonlítani egy jól beállított pl. Outposttal szemben."

Elnézést az offért, de nem bírtam megállni.

http://vagi.arts.u-szeged.hu/ftp/public/lx/FIREWALL.JPG


kedd aug. 17, 2004 13:56
Profil Privát üzenet küldése ICQ
platina tag
Avatar

Csatlakozott: kedd jún. 15, 2004 10:44
Hozzászólások: 585
Tartózkodási hely: Miskolc, a gyönyörű acálváros
Hozzászólás 
Na most te 1990 utáni melyik évról beszélsz? :)


kedd aug. 17, 2004 13:24
Profil Privát üzenet küldése YIM Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1202
Hozzászólás 
Repeta írta:
Vrusvédeolem DOS-os időkben?
scan, majd clean! :)


Alapnak jó volt, de a hatékonyságát az F-Prottal szemben kb. az XP-s tűzfaléhoz tudnám hasonlítani egy jól beállított pl. Outposttal szemben. :)


kedd aug. 17, 2004 13:09
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 828
Tartózkodási hely: Szeged
Hozzászólás 
Nekifutok újra.

Amit nem ismerek, azt kihagyom.

A SAV-ban az a jó, hogy cégekre automatizált. Tehát nem kérdez, hanem csinál. Legtöbb esetben az ablakot látod csak, hogy volt egy vírus, karanténba rakta. Hülye usereknél ideális. Sok spyware-t is ismer, ez nagyon jó. Viszont túl ritkán frissül. És marha nagyok a frissítőcsomagjai. Kell hozzá net bőven.

AVG. Nagyon kicsi erőforrásigény, PI-200, 64 RAM-on észre sem veszed, hogy fut. Nagyon pici frissítőcsomagok, modemeseknek ideális, naponta frissül kb, pár kB-nyit. Spyware-eket nem nagoyn tudja azonosítani, észreveszi, hogy van ott valami galiba, de ennyi. Néha csinál vakriasztást makrókra. Net nélküli gépre is jó (ez ma már ritkaság), a frissitőcsomagot - mivel kicsi - külön le lehet szedni, akár floppyn (!) csak be kell másolni az update könyvtárba. És néha nem akar rendesen működni az automatikus update.

(Nem említettétek a Windows-os F-protot, az is tudja ezt. Hogy vírusokkal hogy áll, azt nem tudom, de ott is lehet vinni a csomagot, és lehet lokálból updatelni.)

Avast: Az automatikus frissítése szerintem kiváló. Eddig max előző napit láttam, de a legtöbb esetben aznapi frissítés volt. Net kell neki, nehézkes lokálból ügyködni. Automatizált, P2P-re, emailre, IM-re külön védelem, ami kikapcsolható. Magyar nyelvű! És lehet skinezni, ami arra jó, hogy a default elég nehézkest lecseréltem egy egyszerű pofásabbra. Ja, és telepítés után van az AVG-hez hasonló boot scanner, ami az XP indulása előtt végignézi az egész gépet, és kivágja a Trojanokat, hogy el se induljanak.

Mindent figyelembe véve az Avast-ot választottam. (De az AVG-t is bátran merem ajánlani bárkinek. Otthon az van nekem, de csak azért, emrt most nincs net, és ha lesz is modem lesz, vagy GPRS. Cégnél meg SAV van, mert megvettük. Ahol nincs licenc, oda Avast-ot szoktunk tenni.
:wink:


kedd aug. 17, 2004 10:19
Profil Privát üzenet küldése ICQ
platina tag
Avatar

Csatlakozott: kedd jún. 15, 2004 10:44
Hozzászólások: 585
Tartózkodási hely: Miskolc, a gyönyörű acálváros
Hozzászólás 
Vrusvédeolem DOS-os időkben?
scan, majd clean! :)


kedd aug. 17, 2004 10:14
Profil Privát üzenet küldése YIM Honlap
Hozzászólás 
"világ hubjai, egybesüljetek" :lol:


lassan mindenki meglátogatja ezt a topikot, de azért még 8 nap van a szavazásból..:)


kedd aug. 17, 2004 9:59
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1202
Hozzászólás 
A NAV2003 és a 2004 nem ugyanaz. Ha NAV lenne csak a világon, akkor a 2003-at használnám. A NAV amúgy se gyors, de a 2004 szörnyű. Ráadásul szeret elszállni a program is. Sok olyan esetet láttam már, hogy e-mail scanning-nél elszállt a program, esetleg megsérül valamelyik komponense, és néha még újratelepítés sem segít.

Nekem bejött a NOD, és amíg el nem ássa úgy magát nálam, mint a NAV, addig ezt is fogom használni.

Megint előtört belőlem a nosztalgia... a régi DOS-os időkben hogy imádtuk az F-Protot... az volt az etalon. Szép is volt és gyors is. A McAfee már akkor sem jeleskedett. Már akkor is lassú volt és közel sem fogott meg mindent. :(

Akkoriban még a saját DOS-os programjaimba is raktam primitív vírusvédelmet... A vírusok egy része ugye úgy szaporodott, hogy hozzácsatolták magukat az EXE fájlhoz. Az én programom se nézett mást, csak a saját méretét. Ha változás volt, akkor azonnal riasztott (ez a programom egy mások szerint nagyon állat naptárprogi volt, tulajdonképpen egy feltupírozott tagline, talán még sokan emlékeznek erre a programra). Sok barátom így ismerte fel még időben, ha vírust kapott, mivel mindig elindult az autoexec.bat-ból. Áldottak is ilyenkor :P
Sajnos azóta már ilyen egyszerű védelem közel sem elég... :?


kedd aug. 17, 2004 9:42
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2696
Hozzászólás 
AVAST mellett tettem le a voksomat.
Gyengépp gépeken is jól fut, online tud frissíteni proxy-n keresztül is! Ingyenes. Egyszerű kezelői felület továbbá nav200x után szinte mindig talált vírust! Van, hogy naponta többször is előugrik a kis kék ablakocskája, hogy frissített. Laptopon vodával is használom és az adatforgalma miatt nem kellett összehúznom a nadrágszíjat ;)


kedd aug. 17, 2004 7:35
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólás 
pótoltam....szavazhatsz:)


kedd aug. 17, 2004 7:16
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 674
Tartózkodási hely: Salgótarján
Hozzászólás 
Sziasztok.
Továbbra is van a listáról lemaradt írtó. Vagy csak én használom? Trend Micro PC-Cillin. Nekem ez bevált: még soha 1 vírust sem nyelt be, naponta frissítik...stb. Eleinte próbálkoztam mással is (NAV, McAffe) de mindig visszatértem ehhez.

Itt 1 példa a hardware-es rongálásra. Ez a 7végén történt: Kollégám szomszédja szólt, hogy beszedett 1 vírust. Irtóval le is szedték. Már mindent kicseréltek azóta, persze a vinyót is. A jelenség: a bios bejelentkező (!) képernyőjén vigyorog egy üzenet, hogy XY vírus vagyok.
Innentől 10 perc várakozás után vagy elindul a gép, vagy nem.


kedd aug. 17, 2004 7:03
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólás 
pg írta:
Norton Antivirus 2003
Avg
Nod
McAffe
Panda
Kaspersky
VirusBuster
Norton Antivirus 2004
AVAST
Symantec Antivirus Corporate Edition

Nem tudok szavazni. Egyrészt szerintem lehetne a NAV2003-at, NAV2004-et, sőt esetleg a SAVCE-t egy kalap alá venni. (Bár az utóbbi eléégé mást, én azt használom.)

Az ingyeneseket meg nehezen mérem össze a többivel. Ezt is figyelembe véve az AVG is, és az Avast is nagyon jó. Gyengébb gépre az előbbi, állandó, szélessávú netesre az utóbbi.

A NOD-ot, VirusBustert nem ismerem, Pandát egyszer láttam, de halálra lassította azt a gépet, amin az Avast azért tűrhetően ment. Kaspersky-t nem tudom milyen, régen használtam AVP-t, de az nem egészen ua.

És könyörgöm, mi az a McAffe? McMajom? Az McAfee! Tanuljuk már meg, miért olyan nehéz, annyiszor látom elírva, szegény cég. Erre lehetne alapítani Magyarországon egy mcaffe nevű céget, ami konkurrens vírusirtókat adna el. :lol:




Nos, azért az összes symantec terméket nem lehet 1 kalap alá tenni, hiszen sajnos sokan jelezték, hogy a 2004 nem megfelelően véd. Sajnos ez igaz a régebbi, és az új vírusokra is...


Egyébként véleményem szerint a vírusok nem válogatnak, hogy melyik az ingyenes illetve melyik fizetős vírusírtóval védett gép, valamint ennek a szavazásnak nem is az a célja, hogy az ár/érték arányt megállapítsa, hanem az, hogy melyikkel vagytok legjobban megelégedve.

A legtöbben eddig a Nod32 re szavaztatok. pl én is.... szinte semmi erőforrásigény, megbízható védelem. Néha 4-5 alkalommal is frissül naponta.

Én az AVAST nem ismerem, nem találkoztam vele.

A NAV okról nincs jó véleményem. Ezer helyre beépülnek, fogják a gépek, és nagyon lyukas a szűrőjük...


Panda: Igen, nem rossz progi, kicsit túlzó erőforrásigénnyel.

Vbuster: szintén jó, magyar progi. Elég stabil a védelme, és nemzetközileg is jó minősítéseket szerez. Kicsit több pr el sztem sokkal többen használnák.

És a "mekkávé" :lol: : nos, senki sem szereti igazán. Fogja a gépet, lassú, csicsás..nem is szavazott rá eddig senki. Talán ha jobb minőségű lenne, a nevét is mindenki megjegyezné, nem is lenne elírás:)


kedd aug. 17, 2004 5:34
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2659
Tartózkodási hely: Budapest / Kecskemét
Hozzászólás 
NOD32 :)


hétf. aug. 16, 2004 22:00
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1340
Hozzászólás 
nod32a legjobb..no erőforrás igény no virus


hétf. aug. 16, 2004 21:16
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 828
Tartózkodási hely: Szeged
Hozzászólás 
Norton Antivirus 2003
Avg
Nod
McAffe
Panda
Kaspersky
VirusBuster
Norton Antivirus 2004
AVAST
Symantec Antivirus Corporate Edition

Nem tudok szavazni. Egyrészt szerintem lehetne a NAV2003-at, NAV2004-et, sőt esetleg a SAVCE-t egy kalap alá venni. (Bár az utóbbi eléégé mást, én azt használom.)

Az ingyeneseket meg nehezen mérem össze a többivel. Ezt is figyelembe véve az AVG is, és az Avast is nagyon jó. Gyengébb gépre az előbbi, állandó, szélessávú netesre az utóbbi.

A NOD-ot, VirusBustert nem ismerem, Pandát egyszer láttam, de halálra lassította azt a gépet, amin az Avast azért tűrhetően ment. Kaspersky-t nem tudom milyen, régen használtam AVP-t, de az nem egészen ua.

És könyörgöm, mi az a McAffe? McMajom? Az McAfee! Tanuljuk már meg, miért olyan nehéz, annyiszor látom elírva, szegény cég. Erre lehetne alapítani Magyarországon egy mcaffe nevű céget, ami konkurrens vírusirtókat adna el. :lol:


hétf. aug. 16, 2004 16:44
Profil Privát üzenet küldése ICQ
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 779
Tartózkodási hely: Még mindig a bőrömben.
Hozzászólás 
gdea írta:
Zsivaagoo írta:
Irodai környezetbe Norton Antivírus 2002/2003 magyar nyelvű verzióját érdemes pakolni. Természetesen spyware irtóval együtt.

McAfee-féle retyerutya irgalmatlanul visszafogja a teljesítményt, azaz egy nagy határ szamócát sem ér.


Íg van, sokáig én is ezt javasoltam irodákba, aztán kiderült, hogy elég sokan kaptak NAV ostól vírust...


Friss vírnya ellen semmi sem véd. Kibocsátás után kaptam emilt egy szintén rencergazda kollégától. Mivel ő szokta a rendszereimet fejreállítani mindenféle "előre betervezett és jól kitesztelt" ingyom-bingyomokkal, kénytelen voltam belenézni, hogy mire készül. 2 sec múlva már késő volt. Akkor, péntek délután lévén leöltem a gépemet. Hétfőn meg kiirtottam a dögöt.


hétf. aug. 16, 2004 16:02
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólás 
Repeta írta:
gdea írta:
Repeta írta:
én az "avast"-ot használom cimboráim javaslatára, ők elégedettek vele, nekem nincs még kellő tapasztalatom.


avas?
me?


AVAST
Ennyi... :)
Ingyenes.


beleraktam, hátha szavaz valaki:)


hétf. aug. 16, 2004 13:51
platina tag
Avatar

Csatlakozott: kedd jún. 15, 2004 10:44
Hozzászólások: 585
Tartózkodási hely: Miskolc, a gyönyörű acálváros
Hozzászólás 
gdea írta:
Repeta írta:
én az "avast"-ot használom cimboráim javaslatára, ők elégedettek vele, nekem nincs még kellő tapasztalatom.


avas?
me?


AVAST
Ennyi... :)
Ingyenes.


hétf. aug. 16, 2004 13:49
Profil Privát üzenet küldése YIM Honlap
Hozzászólás 
Rozso2 írta:
Úgy értettem a példát, hogy milyen hardvert tett tönkre.
Pl. elkezdett füstölni a wincseszter vagy felrobbant a monitor, elszaladt az egér stb... ?


értem.

volt tavaly egy vírus, ami pl a proci l2 cachet tette tönkre.

tudok olyat, ami a hidakat bolondította meg a lapban, és túl sok áramot adagolt a ramnak.. stb..


hétf. aug. 16, 2004 13:45
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2934
Tartózkodási hely: Kecskemét/Budapest
Hozzászólás 
Úgy értettem a példát, hogy milyen hardvert tett tönkre.
Pl. elkezdett füstölni a wincseszter vagy felrobbant a monitor, elszaladt az egér stb... ?


hétf. aug. 16, 2004 13:43
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
Hozzászólás Re: Védjük a számítógépet, avagy a legjobb vírusírtó!
Rozso2 írta:
gdea írta:
...nem ritkán a hardver végleges károsodását is okozzák. ...


Tudnál erre példát is mondani? Szerintem a mostani vírusok 99%-a trójai és kárt nem igazán tesz.


sajnos, aki napi szinten ezzel foglalkozik, az nem ritkán találkozik ilyen vírussal...

pár éve volt a sarage. aztán nyomtalanul eltünt. azóta viszont nagyon sűrű lett.


hétf. aug. 16, 2004 13:41
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2934
Tartózkodási hely: Kecskemét/Budapest
Hozzászólás Re: Védjük a számítógépet, avagy a legjobb vírusírtó!
gdea írta:
...nem ritkán a hardver végleges károsodását is okozzák. ...


Tudnál erre példát is mondani? Szerintem a mostani vírusok 99%-a trójai és kárt nem igazán tesz.


hétf. aug. 16, 2004 13:38
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2934
Tartózkodási hely: Kecskemét/Budapest
Hozzászólás 
Dester írta:
Egyszóval NOD.


Én is a NOD32-t használom. És nekem is javasolták és nem bántam meg, hogy NAV-ról átváltottam.
Mindenkinek csak ajánlani tudom. És még olcsó is!
www.nod32.hu


hétf. aug. 16, 2004 13:36
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 846
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
NEkem nagyon bejött idáig a VBuster magyar termék, úgy tudom nemzetközi viszonylatban is megállja a helyét, igaz fizetős, de évente kibírom azt a 4xxx HUF-ot, főleg mert így legalább legálisan frissíthetek naponta + magyar céget támogatok


hétf. aug. 16, 2004 13:20
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólás 
Windoki írta:
Hi!

Ujabb X a NAVra. Bár nincs ilyen alX, hogy 2003-as,de arra nyomtam :-) Miért? Nem,nem a vízkő miatt,hanem mert eddig bármely gépre raktam fel, oda nem kellett virusirtás miatt visszanéznem. Ráadásul 1 évig FREE. Erőforrásigényéről: mezei P2/P3-as gépen simán fut, nem is lehet érezni.(tapasztalat)
Illetve még egy hozzáfűzés: Semmit sem ér a legujabb antivir progid, ha a windowsod nem frissited két pókháló törlés között :-) Illetve alap dolog, hogy ismeretlen melléket nem nyitunk meg, és The Bat levelezőt használunk :-)
Jah és a NAV mellé egy 2003-as ugyancsak norton tűzfalat javaslok.
Hirtelen ennyi.

Üdv: Windoki


akkor különválasztom...


hétf. aug. 16, 2004 13:06
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 160 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 6 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség