Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: csüt. márc. 28, 2024 23:30



Hozzászólás a témához  [ 129 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3  Következő
Avast! Home Edition (ingyenes vírusírtó) 
Szerző Üzenet
ezüst tag

Csatlakozott: csüt. dec. 29, 2005 11:30
Hozzászólások: 60
Hozzászólás 
johnnyrotten írta:
Használod (használja) egy-két hétig a gépet, és ha semmi nem hiányolja a karanténban lévő cuccokat, akkor valóban ki lehet törölni.


Köszi a tanácsot!


szer. aug. 09, 2006 22:03
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1558
Hozzászólás 
Használod (használja) egy-két hétig a gépet, és ha semmi nem hiányolja a karanténban lévő cuccokat, akkor valóban ki lehet törölni.


szer. aug. 09, 2006 21:34
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: csüt. dec. 29, 2005 11:30
Hozzászólások: 60
Hozzászólás 
Egy ismerősöm gépén a Symantec vírusvédelmet és tűzfalat cseréltem le Avastra és Outpostra. Az Avast végig csinálta a boot-os ellenőrzést és 36 fertőzött fájlt talált. Mindegyiket karanténba rakattam.
Kérdésem az lenne, hogy ha a karanténban kijelölöm ezeket a fertőzött fájlokat és törlést nyomok, akkor végleg leszedi a gépről?
Mivel elég sok fájl, honnan tudom, hogy melyiket lehet törölni?


szer. aug. 09, 2006 21:18
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás 
:D Ja, és így persze nem csak gyorsabb, de kisebb is :!:
Mondjuk meg lehet nézni némely konkurrens méretét. A NOD32 mappa most picit kisebb 20 MB-nál.


szomb. aug. 05, 2006 19:25
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 8673
Tartózkodási hely: Ahol fikázni könnyű alkotni nehéz!
Hozzászólás 
TargeT írta:
Én úgy tudom, hogy a NOD32 azért is gyorsabb, mert direkt alacsonyabb szintű programnyelven, gépi kódban, vagy ahhoz közelebb írták, mint általában mások szokták.

Majdnem az egészet! Nem gyengék a srácok.


szomb. aug. 05, 2006 18:47
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás 
Én úgy tudom, hogy a NOD32 azért is gyorsabb, mert direkt alacsonyabb szintű programnyelven, gépi kódban, vagy ahhoz közelebb írták, mint általában mások szokták.


szomb. aug. 05, 2006 18:38
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: pén. jún. 10, 2005 17:15
Hozzászólások: 186
Hozzászólás 
V.mi biztos volt mer a nod32 is talált v-mi számára ismeretlen vírust (nem azt amit a terminátor) sztem nem vakriadó volt. :x Egyébként ha elolvasod a képen azt írtam hogy a nod32 most szedegeti ki......
Tehát más írtóval is megnéztem. (valóban igazad van nem kellet volna a terminátorral kitörölni az általa megtaláltat hanem meg kellet volna nézni hogy a nod32 megtalállja e azt is de nem akartam hogy sokat tanyázzon a paci)


Milyen koppintásra gondolsz? Ez amúgy egy új még viszonylag sztem ismeretlen cucc. :roll:

http://www.spywareterminator.com/ Egyébként itt a spyware terminator honlapja ha érdekel megnézheted mi is ez (én nem tok angolul szal bővebben nem tom neked elmondani nézd meg ha gondolod) amúgy jobban megnézve valóban van hasonlóság az ad-aware-vel külsőre.


szomb. aug. 05, 2006 16:32
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: hétf. nov. 21, 2005 12:56
Hozzászólások: 18
Hozzászólás 
Rambó írta:
Eme trójai fölött miért üldögélt halál nyugottan az avast! ? Kép


Nem jelezte.............



Valami jó védő beszédet találj ki mert a nod32 most szedegeti ki a vírusokat amit az avast nem érzékelt..................


Előbb nézd meg más irtóval is, hogy tényleg van-e fertőzés. Lehet azért siklott át felette az avast, mert valójában nincs is.:-)
Már én is jártam így. Az a2 nevű spyware irtó néha hamis trojan.bat.small.f riasztást ad.
Ez a spyware terminátor? A kezelőfelülete elég nagy koppintásnak tűnik. Vagy az a program volt koppintás, amit én láttam?


szomb. aug. 05, 2006 13:04
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: hétf. nov. 21, 2005 12:56
Hozzászólások: 18
Hozzászólás Re: Avast lassulás
BenkoG írta:

"A NOD32 nem annyira alapos a keresésben, amíg az Avast! igen, ez a fő oka a sebességkülönbségnek"

Én nem vagyok se avast! se nod32 forgalmazó, de én ezzel nem értek egyet. Amikor azt mondják, hogy a sebesség mérésénél a nod32 volt a leggyorsabb-általában az etrust szokott a második lenni-akkor nem azt nézik, hogy egy x gigás winchesteren mennyi idő alatt megy végig, hanem azt, hogy másodperceként mekkora adatmennyiséget vizsgál át. akkor lenne igazad, ha az első szerint néznék.
A nod32, és néhány vírusirtókkal foglalkozó cég honlapján volt egy táblázat, és ott verte a sebessége a mezőnyt. Fura mód pl. az etrust nem szerepelt benne. Talán így markánsabb volt a sebességkülönbség és jobban mutatott.:-) Lehet náluk is a "minden szentnek maga felé hajlik a keze" játszott, ahogy nálad is. Félreértés ne essék, nem bántani akarlak, mert akkor jó a kereskedő/árus/forgalmazó, ha maga is hisz az eladandó termékben. Igaz most szerintem sántított a magyarázatod.
Könnyen meglehet, hogy az avast! alap beállítással több fájlt néz át, mint a nod-a biztos válaszhoz mind a kettőt fel kellene pakolnom- de az többnyire nem a gyártó hibája, ha a user nem akarja beállítani a szoftvert a saját szájíze szerint. Ebből tényleg adódhat sebességkülönbség a nod javára, de szerintem akkor is maradna belőle, ha ugyanolyan fájltípusokat nézne át, mindegyiknél be lenne kapcsolva a heurisztika stb. stb. Valamennyire talán lassult a nod, mióta adwareket, spywareket, meg hasonlókat is keres, de nem hallottam róla, hogy sebességben megelőzte volna egy másik irtó. Márpedig ha megelőzte volna valamelyik, azt tuti lehozzák hírnek.
Valahogy divat lett a nod32-t leszólni, de fura módon mindenki hozzá hasonlítja a saját vírusirtóját... Ebből nekem valahogy az az érzésem támad, hogy elértek egy szintet és a többiek hozzá próbálják mérni a szoftverüket.
Szerintem bizonyos dolgokban jobb a panda, vagy pl. a kaspersky, de összességében a nod32 az egyik legjobb. Nem tudom ezt elmondhatja-e magáról az avast!, vagy az avg. Mind a kettőt sokan használják, de kell még idő, amíg kinövik a free változatból adódó hátrányokat. Valahogy az emberek továbbra sem párosítják az ingyenességet a minőséggel, a beskatulyázásból nehéz kitörni.


szomb. aug. 05, 2006 12:47
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: pén. jún. 10, 2005 17:15
Hozzászólások: 186
Hozzászólás 
Eme trójai fölött miért üldögélt halál nyugottan az avast! ? Kép


Nem jelezte.............



Valami jó védő beszédet találj ki mert a nod32 most szedegeti ki a vírusokat amit az avast nem érzékelt..................


pén. aug. 04, 2006 18:05
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: pén. jún. 10, 2005 17:15
Hozzászólások: 186
Hozzászólás 
:D :D :D :D


Kár hogy nem hívott fel mobilon! !-F !-F !-F !-Đ

BenkoG Ugye az Alwil cég nem tervezi a közeljövőben beszüntetni az avast! ingyenességét? (tehát hogy ingyen is lehet használni legálisan) gondolom neked erről lennének infóid ha tervbe lenne.


csüt. aug. 03, 2006 15:15
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 828
Tartózkodási hely: Szeged
Hozzászólás Re: Avast lassulás
BenkoG írta:
Amivel a Pro igazán több, azokat egy vállalati rendszergazda értékeli, mert egyszerűbb a dolga.


Én pl. szerettem azt - felraktam próbából hallgatói gépteremben a Pro-t - , hogy emailt küldött, amikor vírus volt. Én meg csak lesétáltam a megfelelő géphez. :-)


csüt. aug. 03, 2006 12:32
Profil Privát üzenet küldése ICQ
vas-tag

Csatlakozott: hétf. júl. 31, 2006 11:00
Hozzászólások: 5
Hozzászólás Avast Home és a biztonság
Igen, a Home verzió biztonságban nem igazán marad el a Pro verziótól, kivéve a script blokkolást.

BenkoG


csüt. aug. 03, 2006 11:21
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: pén. jún. 10, 2005 17:15
Hozzászólások: 186
Hozzászólás 
:D Jobb vagy nekem mint egy karácsonyi ajándék.


Akkor a home-el is teljes biztonságba tudhatom a gépet ugye?


csüt. aug. 03, 2006 11:16
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: hétf. júl. 31, 2006 11:00
Hozzászólások: 5
Hozzászólás Avast lassulás
Az tény, hogy a rendszerindulásnál szokott lassulni, a fele Windows ilyenkor betöltődik, az Avast! ikon meg csak áll, nézeget, azt jelzi, hogy nem mennek a védelmek (pedig megy). Ennek az oka az, hogy a Windows még nem annyira találta meg a hálózati kapcsolatokat, az Avast meg próbálja csekkolni a frissítéseket a weben, ahová ugye a Windows óhajtkodik kiengedni...
A különbségek a Pro és Free közt, pár szóban:
1. A Home-ban nincsen Enhanced User Interface - Haladó Felhasználói Felület, ez nem olyan designes mint az egyszerűsített, hanem Windows Explorer stílusban mutatja a program összes elérhető funkcióját.
2. A Home-ban nincsen parancssoros kereső. Na bumm, ezt eddig is csak azok használták, akik eddig is szerettek kézzel parancsolgatni. Őszintén szólva én igen-igen ritkán használom.
3. A Home-ban nincsenek taskok. Ez azt jelenti, hogy nem tudsz időzítve víruskergetni, nem tudod beállítani, hogy az időzített keresés eredményeként hogyan viselkedjen és nem tárolja a keresés logját. Ugyan tudsz kézzel keresni, de ott kell ülnöd és várni az eredményeket, hogy ha talál vmit, akkor válaszolj. Magyarán: fizess a kényelemért.
4. A Home verzióban nincsen PUSH update. Ez azt jelenti, hogy az Avast Home kliens (ami a te gépeden lakozik) saját maga csekkolja a frissítéseket, amíg a Pro verzióknak az Avast frissítő szervere küldi az értesítést (36 byte, a POP3 porton érkezik), hogy most kellene frissülni.
5. A Home verzió nem rendelkezik script blockerrel. Jelentése: a böngésződ letölt bizonyos script állományokat a HTML oldalakban, ezeket a Home nem tudja leállítani.
6. A Home ingyenes, a Pro fizetős.

Nagy vonalakban ennyi a különbség. Amivel a Pro igazán több, azokat egy vállalati rendszergazda értékeli, mert egyszerűbb a dolga.

A NOD32 nem annyira alapos a keresésben, amíg az Avast! igen, ez a fő oka a sebességkülönbségnek. Természetesen lehet az Avastot is konfigurálni, hogy ne nézze végig a TEMP mappákat, a tömörített állományokat, ne vizsgálja a vírusok célját stb. Ajánlanám tanulmányozásra az Avast! képernyővédő alatti keresési modulját, amiben elég jól ki lehet ezt tanulmányozni. Ha leveszed a keresést alaposról nagyon alapfokra, akkor természetesen söpör ez is, de mint itt is elhangzott, dolgoztunk már a NOD32 után... Ez nem fikázás, hanem tény.
Amit még rólunk tudni érdemes, hogy tisztábban lássátok a kijelentéseim és magabiztosságom hátterét: a mi cégünk Győrben a kábeltv internet-szolgáltatásának az egyetlen szervizpontja. Itt sok ezer lakossági előfizető gondjaival foglalkozunk napi szinten és mindenféle más vírusvédelmekkel találkozunk, működés közben. Így van alapunk összehasonlítást tenni is. A másik, hogy a viszonteladóinkkal rendszeresen konzultálunk a tapasztalatokról, illetve mi is eladtunk és telepítettünk már jópár ezer licencet, így az információk jönnek-mennek. Már több mint két éve forgalmazzuk ezt a terméket.
Azt nem mondom, hogy időnként mi nem futunk bele "tudáshiányokba", de azokon mindig segítünk, hogy legközelebb ne legyen gond...

BenkoG


csüt. aug. 03, 2006 9:29
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: pén. jún. 10, 2005 17:15
Hozzászólások: 186
Hozzászólás 
Szerintem itt is kérdezhetünk nem? (elvégre ez egy nyílvános fórum sokan okulhatnak) De jó lehetek tovább avast fan. :lol:


Az hogy össze akad dolgokkal én magam is tanúsíthatom pedig én aztán télleg nem szoktam fikázni a kedvenc cuccomat. Az is elég borzalmas mikor elkezd percekig forogni az a betű és lelassúl a gép.... mostanába a frissítésnél is beszívja.

De azért szeretem . :oops: :lol:


A pro és a free közötti külömbséget leírhatnád nekem (bár sztem ez is nyugodtan bemwhet közösbe elvégre gondolom nem szupertitkos infók :roll: ) De ha mindenképp imélezni akarsz az adatok közt megleled. a címet.


A keresés is borzasztó lassú!!! (teljes rendszer scan) nekem átlag kétésfél óra kb 30 gigát átnézni. a nod32 ezt 35!!perc alatt elintézte. (ui: ezért nem szeretik sokan a programot ) (de mondok jobbat az egyik msn-es "ismerősömnél" 4.5(!!!) órán át vacakolt.

Azt elfelejtettem mondani hogy más fórumokon is olvasható hogy a kerio-val bizonyos dolgokkal nem fér meg legutóbb a zone alarm valamely verziójáról olvastam


szer. aug. 02, 2006 18:02
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: hétf. júl. 31, 2006 11:00
Hozzászólások: 5
Hozzászólás Avast Pro és Homeisztelt
Tisztelt Hölgyeim és Uraim!

Megörültem, hogy az Avast!-nak itt is van fóruma. Cégem a magyarországi forgalmazók közül a legelső, kérem nézzék el nekem, ha néha hivatalos leszek, vagy ha elfogultnak tűnök, igyekszem minden esetben a legpártatlanabb véleményt mondani. Azt is elismerem, ha valamilyen termék jobban tudja a miénknél azt, amit tud, tehát maximálisan próbálok tárgyilagos és független lenni.
Az biztos, hogy az Avast! jelenleg az egyik legjobb, ami a piacon van és kapható. Nyolc védelmi modulja van (a Pro-ban) és a hangsúly minden esetben a megelőzésen van, de ez nem jelenti azt, hogy a vész esetén történő rendrakásban ne lenne profi.
A Pro és Home verziók közti különbségek itt találhatóak: http://www.avast.com/eng/av4_version_comp.html
Magyarítva - egy e-mail címért cserébe - szívesen elküldom mindenkinek, aki kéri.

Viszont egy dolgot hadd modjak el (lásd kill3rke hozzászólását:
"nekem egyre megy hogy free vagy nem free letöltöm a serialt és have fun! "

Keves barátom, ha egyszer te is szoftverforgalmazó leszel, akkor majd rájössz, mi értelme van az ingyenes és fizetős sw közt. Mondom én ezt úgy, hogy a cégem elég vastagon költött már szoftverre, amit az én zsebem terhére tett. De mindig megkerestük mi is azokat a lehetőségeket, hogyan lehet LEGÁLISAN, de sokkal olcsóbban jutni szoftverhez.

Sokan panaszkodnak arra, hogy lassul a gépük a telepítést követően. Alá is tudják ezt támasztani sebességmérésekkel? Vagy ha valóban az érzi, hogy botladozik a gépe, megnézte-e, hogy mi mivel ütközik? A mi tapasztalataink szerint nem igazán lassít. Vagy ha igen, akor tegyen fel egy Norton Internet Securityt, aztán méricskéljen.

Frissítések: valóban sokat dolgoznak rajta, nagyon profi módon megy, naponta van, hogy többször is. Az viszont valóban igaz, hogy a dátumkijelzés nem mindig profi, ezt már mi is jeleztük a gyártó felé. (Volt már belőle keveredés.) Javaslat: újra kell indítani a rendszert. (Lehet, hogy Windows alatt működik? :-))

Kerio: én két éve használom őket együtt, ezt a párost javasoljuk és telepítjük sok helyre, eddig szinte mindenhol panaszmentes volt. Igaz, mi bekapcsoljuk a Kerio kérdezgetős üzemmódját is. Azt például ki tudta, hogy az Avast!-nak van egy Kerio pluginje? :-)

PG-nek köszönöm a vérprofi választ, nekem is ez lett volna a javaslatom (lásd Fedő: Avast! vs. NOD32).

Savaria: ezt a három állományt ne szedd ki a karanténból, Windows rendszerfájlok és itt egy biztonsági másolatuk van. Ha lejárt a rendszered (tényleg 14 hónap van, csak ezt nem publikáják), akkor felmégy az Avast! oldalára és újból regisztrálsz Home-ra. Itt látod: http://www.avast.com/i_kat_207.php?lang=ENG

Viszont a Spybotot mindenkinek szívesen javaslom az Avast! és a Kerio mellé, nálam ez megy és nincs gondom. :-)

Ha kérdések vannak, az emilemen szívesen várom őket!

BenkoG


hétf. júl. 31, 2006 11:24
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: pén. jún. 10, 2005 17:15
Hozzászólások: 186
Hozzászólás 
sutszi írta:
[quote=
Rambó nálad nem okoz gondot a két írtó program? Minden okés, vagy volt már valami gubanc?
Ezt hogy érted? Én egy írtót használok. A nod32-t. De ha arra célzol az Avastal sem volt gubancom 3/4 év alatt az sem engedett át semmit. Egyszerűen meguntam a "teherautóságát" ésa lecseráltem egy gyorsabbra. ennyí.


hétf. jún. 19, 2006 10:27
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: pén. jún. 10, 2005 17:15
Hozzászólások: 186
Hozzászólás 
Avast! a kerio-val nekem sem akart megmaradni.


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Rambó hétf. jún. 19, 2006 10:30-kor.



hétf. jún. 19, 2006 10:24
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: hétf. feb. 27, 2006 9:17
Hozzászólások: 133
Hozzászólás 
Rambó írta:
TarrG azért óvatosan az ilyen kihelentésekkel mert máshol bőven lehet olvasni hogy a nod32 sem veszi észre a dolgokat. Vedd tudomásul semmi sem tökéletes semmi nem ismerhet minden vírust.


Amúgy én a napokban raktam fel a havi nod-ot mert ez nem kétésfélóráig tart teljes scan-t és a gép is gyorsabb valamivel. De semmi gond nincs az Avastal! én külön tudom ajánlani azoknak akik full legális ingyenes cuccot akarnak és nem érdekli mondjuk őket az hogy meddig tart a scan. Nekem az utóbbi félévben sose talált a nod semmit mellette a szúrópróba szerinti kereséseknél.


A Nod is ingyenes csak minden hónapban újra kell rakni, vagy pedig ha jár gamestar vagy pcworld neked akkor abban benn van a havi kód hozzá!

Nem beszélek le senkit az avastról, csak nod mellett semmi nem jutott még át, ami komoly kárt tett volna a gépekben. Ráadásul nem csak egy gépen tudok "tesztelni" hanem 4-en, mert 3 ismerősnek a gépét is én telepítettem fel, meg védtem le tűzfallal, vírusírtóval! egyiken avg van, másikon avast, a harmadikon meg nod!:) szal majd elválik hogy mi mennyire jó!
eddigi tapasztalatok:

avg: néha nem akar frissülni, nagy hátrány hogy angol, így aki nem hozzáértő, az nem hozzáértő és nem tud angolul, az szótárazhat! de eddig meg vagyok vele elégedve...

avast: eddig jó véleménnyel voltam róla, most magasra raktam a védelmi rendszerét, remélem így már nem lesz gond! zonealarmmal akad, így kikapcsolja a nemjuteszembemilyen védelmét!:)

nod: eddigi legjobb! zonealarm és a kerio ingyenes változataival is jól együttműködik! ami a legjobban tetszik benne azon kívül hogy gyors és sok vírust felismer, hogy mikor egy olyan oldalra megyek ahonnan vírus kerülhet a gépemre, azonnal jelez!


pén. jún. 16, 2006 8:06
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: pén. jún. 10, 2005 17:15
Hozzászólások: 186
Hozzászólás 
TarrG azért óvatosan az ilyen kihelentésekkel mert máshol bőven lehet olvasni hogy a nod32 sem veszi észre a dolgokat. Vedd tudomásul semmi sem tökéletes semmi nem ismerhet minden vírust.


Amúgy én a napokban raktam fel a havi nod-ot mert ez nem kétésfélóráig tart teljes scan-t és a gép is gyorsabb valamivel. De semmi gond nincs az Avastal! én külön tudom ajánlani azoknak akik full legális ingyenes cuccot akarnak és nem érdekli mondjuk őket az hogy meddig tart a scan. Nekem az utóbbi félévben sose talált a nod semmit mellette a szúrópróba szerinti kereséseknél.


csüt. jún. 15, 2006 16:54
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: hétf. feb. 27, 2006 9:17
Hozzászólások: 133
Hozzászólás 
Sajnos van egy rossz tapasztalatom az avasttal! Az egyik gép amire felraktam, két vírust is bekapott, de úgy tönkre vágta, hogy hiába írtottam le nod32-vel, már használhatatlan volt az oprendszer!

Azt nem tudom hogy miért nem jelzett két ilyen vírusnál... A Kerióval egyetemben... bár nem én használom azt a gépet, úgyhogy lehet hogy engedélyezték a progi futását ami a vírust hordozta, de ezt nem lehet biztosra venni! MInden esetre várok és tesztelem a Kerio-t. Az avast használatát meg befejeztem, mert az nem létezik hogy a nod-ot éppenhogy felrakom máris mindenféle víruskeresés nélkül kidobja az ablakot hogy vírus, az avast meg akkor se találta meg mikor teljes scannelést csináltam a gépen!

Úgyhogy én csak azt tudom mondani, mindenki vigyázzon az avasttal!


csüt. jún. 15, 2006 6:42
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: hétf. feb. 27, 2006 9:17
Hozzászólások: 133
Hozzászólás 
TargeT írta:
Semmiképp nem a Win2k hibája, pláne ha az SP4 és az összes azóta megjelent hotfix fenn van.
Természetesen az avast sem csinál ilyet, noha személyesen nem volt hozzá szerencsém. De vannak akik dícsérik.
Elég nagy valószínűséggel az utolsó tipped körül van az igazság. Valami syware - vírusszerűség lesz.
Alapos átvizsgálás, irtás kellene. No és egy jó tűzfal. :arrow: pl. Outpost 3.51.


sokáig zonealarm volt fenn, most a kerio-t használom mert az magyar nyelven is tud! úgyhogy elég jó tűzfalakat használok!
az összes frissítés fenn van a gépen a windózhoz...


szer. jún. 14, 2006 13:44
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás 
Semmiképp nem a Win2k hibája, pláne ha az SP4 és az összes azóta megjelent hotfix fenn van.
Természetesen az avast sem csinál ilyet, noha személyesen nem volt hozzá szerencsém. De vannak akik dícsérik.
Elég nagy valószínűséggel az utolsó tipped körül van az igazság. Valami syware - vírusszerűség lesz.
Alapos átvizsgálás, irtás kellene. No és egy jó tűzfal. :arrow: pl. Outpost 3.51.


szer. jún. 14, 2006 11:51
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: hétf. feb. 27, 2006 9:17
Hozzászólások: 133
Hozzászólás 
lenne egy olyan problémám, hogy felraktam otthon 2000-es windowsra 733 mhz-es celeron 256 mb sdram gépre és mihelyt az internetre kapcsolódom, akkor úgy lelassul a gép, hogy minden 10szer lassabban fut rajta mint előtte.
ez a win 2000 hibája lehet, vagy az avasté? vagy esetleg van valami vírus a gépen amit nem észlelt a kereső és az aktivizálódik a netkapcsolattal?
vírus gyanúm azért van, mert pl a feladatütemezőt se tudom megnyitni mert valamiért mihelyt megnyitom be is záródik egyből!


szer. jún. 14, 2006 8:19
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás 
Nekem nincs bajom a 3.5-tel. Hogy ballaszt vagy sem, nekem mindegy. Más rezidens spyware irtóm általában nincs is A Firefox mellé. Hacsak a Spybot és SpywareBlaster immunizálást nem tekintem megelőzésnek.
Viszont a progi is frissebb némileg.


szomb. ápr. 01, 2006 13:39
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1558
Hozzászólás 
Outpostból inkább a 2.7.xxx.xxx... A hármas széria antispyware része inkább ballaszt, mint jajjdejó.


szomb. ápr. 01, 2006 13:08
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás 
Márpedig a tűzfal elég fontos dolog. Szerintem tedd vissza az Outpost 3.5 verziót.
Nem tudom mitől lassítaná a netet, legalább is én nem tapasztaltam ilyet.
Vannak már "internet security" csomagok is, amiben tűzfal is, kémprogramirtó is, mint "3-in-1", meg mittudom én milyen dolgok vannak.
Az avastot én nem próbátam.


szomb. ápr. 01, 2006 12:37
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: csüt. dec. 29, 2005 11:30
Hozzászólások: 60
Hozzászólás 
Sziasztok!
Nekem is Avast! van. Mikor feltelepítettem, normálisan átnézte az egész gépet. Azóta egyszer indítottam el víruskeresést, de borzasztóan lassan vizsgálja át a rendszert. Ez mindenkinél így van?
Másik kérdés. Milyen tűzfalat használjak mellette? Kell-e egyáltalán mellé felrakni tűzfalat? Outpostot használtam, de problémák jelentkeztek a net sebességénél, ezért leszedtem. Szóval most csak az Avast! van.

Nos?


szomb. ápr. 01, 2006 12:28
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 253
Tartózkodási hely: EU-ban
Hozzászólás 
savaria írta:
Lehet még egy kérdés? Ugy látom ha regisztrálsz az avastra egy év dijmentes használatot adnak. És ha lejár akkor utána mi van?

Hali
Lecseréled egy másikra. Kép
Sok sikert


csüt. márc. 09, 2006 23:00
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 828
Tartózkodási hely: Szeged
Hozzászólás 
Újra kell regisztrálni. (Amúgy én 14 hónapról tudok.)


csüt. márc. 09, 2006 22:45
Profil Privát üzenet küldése ICQ
arany tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. nov. 25, 2004 10:34
Hozzászólások: 198
Hozzászólás 
Lehet még egy kérdés? Ugy látom ha regisztrálsz az avastra egy év dijmentes használatot adnak. És ha lejár akkor utána mi van?


csüt. márc. 09, 2006 20:54
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. nov. 25, 2004 10:34
Hozzászólások: 198
Hozzászólás 
Köszi, megcsináltam, nincs virus a gépemen. De akkor az elöbb emlitett 3 fájlot miért teszi minden bekapcsolásnál a karanténba?


vas. márc. 05, 2006 21:17
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4374
Tartózkodási hely: c:\windows
Hozzászólás 
savaria írta:
És ilyen boot keresést hogy tudnék beállitani? köszi!



Az Avastot elindítva a főmenüben van ilyen. Utána újraindítod, és először a keresés fog lefutni, majd bejön a windows.


szomb. márc. 04, 2006 18:18
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. nov. 25, 2004 10:34
Hozzászólások: 198
Hozzászólás 
És ilyen boot keresést hogy tudnék beállitani? köszi!


szomb. márc. 04, 2006 18:02
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4374
Tartózkodási hely: c:\windows
Hozzászólás 
savaria írta:
És az az érdekes ha leirtom öket és végigfuttatom az Avastot, nem talál semmit de ujrainditáskor ujra ott vannak a fájloki a karanténban. Mi az istennyila lehet ez?


Amit nbela írt, vagy boot keresőt futtass (ütemezett, boot idejű keresés).


szomb. márc. 04, 2006 17:57
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. nov. 25, 2004 10:34
Hozzászólások: 198
Hozzászólás 
És az az érdekes ha leirtom öket és végigfuttatom az Avastot, nem talál semmit de ujrainditáskor ujra ott vannak a fájloki a karanténban. Mi az istennyila lehet ez?


szomb. márc. 04, 2006 17:54
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. nov. 25, 2004 10:34
Hozzászólások: 198
Hozzászólás 
SEGITSETEK! Bekaphattam valami virust, mert kereséskor a system32 mappábol 3 filet talált, be is rakta a karanténba, és azota minden bekapcsoláskor megjelennek ott a fileok, hiába törlöm öket. Ezek a kernel32.dll, winsock.dll és a wsock32.dll. Mi a teendö, hogyan tudnám kiirtani öket? A rendszerlemezröl nem lehet visszaállitani öket? Köszi!


szomb. márc. 04, 2006 17:11
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3531
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás 
Futtasd csökkentett módban!


szomb. márc. 04, 2006 5:59
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. nov. 25, 2004 10:34
Hozzászólások: 198
Hozzászólás 
Srácok! van egy kis gondom! Virust irtottam az Avasttal, és a Windows/Downloaded installations mappában van 4 trójai program, amit se nem tud törölni se karanténba nem rak be! Mi a teendö?


pén. márc. 03, 2006 18:07
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás 
Sebaj. Azért vannak az irtó célprogramok, amik egy kattintásra elintéznek azt amit. :) :wink:
De azért nem árt tudni, mennyi minden indul el automatikusan.


szer. márc. 01, 2006 19:20
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: kedd feb. 28, 2006 14:29
Hozzászólások: 40
Hozzászólás 
Ajjaj... Ez nem az én eszemnek való.


szer. márc. 01, 2006 16:10
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás 
Fedő írta:
Ezt a mondatot nem értem.

Csak annyi lett volna, hogy az automatikusan javító és irtó programok (vírus- és spyware) mellett a felhasználó is megnézhet, kikapcsolhat ártalmas programokat, melyeknek ugye automatikusan kell(ene) elindulniuk. Ez sokat segíthet az irtásban.
Erre jó a beépített MSconfig is, de mégjobb az Autoruns 8.43 a Sysinternalsról.


szer. márc. 01, 2006 12:53
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: kedd feb. 28, 2006 14:29
Hozzászólások: 40
Hozzászólás 
TargeT írta:
Vagy meg lehet nézni, mi indul el, és honnan. (Autoruns)

Ezt a mondatot nem értem.

Az Avast! szerintem minden megtalált dolgot összefoglalóan vírusnak nevez. (De nem biztos.)
Egyébként rengeteg dolgot tud. Hogy milyen színvonalon, arról nem tudok nyilatkozni.


szer. márc. 01, 2006 10:56
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás 
Akkor mégis "komoly" volt.
De esetleg nem inkább spyware volt-e, mint vírus?
Az Avast! ezek szerint pusztít ilyesmit is?
Persze, ha egyéb "szokásos" kémprogramirtók is elintézik, akkor is OK.
Vagy meg lehet nézni, mi indul el, és honnan. (Autoruns)


szer. márc. 01, 2006 8:59
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: kedd feb. 28, 2006 14:29
Hozzászólások: 40
Hozzászólás 
TargeT írta:
Mennyire volt az "komoly" vírus?

Tulajdonképpen nem volt nagyon komoly, mert nem halt meg senki. Csak zavart, hogy nem tudok felvenni dolgokat a tálcáról, meg félóránként lefagy a gép, meg ilyenek.
Egy Malware [Gen] volt a tettes.


szer. márc. 01, 2006 8:08
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: kedd feb. 28, 2006 14:29
Hozzászólások: 40
Hozzászólás 
pg írta:

1. Leállítod az összes service részét, akkor nem fut rezidensen.

2. Nem ajánlott két vírusirtó egy gépre, HA összeakadnak, vért izzadsz majd csökkentett módban. (De azért van példa rá, hogy elviselik egymást..)

Köszi a választ. Ámde:

1. Hogy állítom le? Vagyis, konkrétan milyen feliratot kell keresni, aminek a leállítására kattinthatok? A súgójával nem lettem okosabb.

2. Egyálalán nem izzadok vért, egy perc alatt elintézem: szólok az unokaöcsémnek... :wink:
Sajnos, vírusirtókhoz nem nagyon ért.


szer. márc. 01, 2006 8:00
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 828
Tartózkodási hely: Szeged
Hozzászólás 
Fedő írta:
Avast!-szakértőkhöz lenne egy kérdésem.
Le lehet úgy állítani, hogy ne induljon újra a gép indításakor?
Úgy értem, hogy csak ellegyen az alsó fiókban, amíg eszembe nem jut átnézetni vele a gépet.
Vagy mehet együtt a kettő? Nem akadnak össze? Vagy úgy nagyon lelassítják a gépet?


1. Leállítod az összes service részét, akkor nem fut rezidensen.

2. Nem ajánlott két vírusirtó egy gépre, HA összeakadnak, vért izzadsz majd csökkentett módban. (De azért van példa rá, hogy elviselik egymást..)


kedd feb. 28, 2006 22:56
Profil Privát üzenet küldése ICQ
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás 
Fedő írta:
...de talált vírust a NOD után, úgyhogy nem felesleges.

No és mit talált? Mennyire volt az "komoly" vírus?
Nagy valószínűséggel csak vakriasztás volt.


kedd feb. 28, 2006 15:11
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: kedd feb. 28, 2006 14:29
Hozzászólások: 40
Hozzászólás 
Avast!-szakértőkhöz lenne egy kérdésem.
Le lehet úgy állítani, hogy ne induljon újra a gép indításakor?
Úgy értem, hogy csak ellegyen az alsó fiókban, amíg eszembe nem jut átnézetni vele a gépet.
A NOD-nál lényegesen lassabb, de talált vírust a NOD után, úgyhogy nem felesleges.
Vagy mehet együtt a kettő? Nem akadnak össze? Vagy úgy nagyon lelassítják a gépet?
Bocs, ha esetleg nyilvánvaló dolgot kérdeztem, de még csak 2 hónapja űzöm az ipart, és egyértelmű választ sehol nem találtam.


kedd feb. 28, 2006 14:44
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 129 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 13 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség