Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: pén. ápr. 19, 2024 23:50



Hozzászólás a témához  [ 294 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5, 6  Következő
NOD32 
Szerző Üzenet
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11868
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: NOD32
Megjelent: NOD32 Antivirus 4.2.58.3 új verzió (egyelőre angol).


szer. júl. 07, 2010 18:40
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3533
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás Re: NOD32
Igen, levettem a méretet, de a pipát meg hagytam a 7 napon. Így a pár napos adatok elérétk a max mértet és nem írta felűl, mert csak 7 nap után volt engedélyezve...


vas. jún. 27, 2010 19:23
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11868
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Re:
nbela írta:
... Az eseménynapló méret volt túl kicsire állítva és a telepítés + újraindítások közben betelt.

Átállítottad? Mert szvsz a Default érték (amit saját maga telepít) elegendő.


vas. jún. 27, 2010 17:45
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3533
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás Re:
nbela írta:
Eltávolítottam az ess_hun_4.0.467-t és újraindítottam.
Feltelepítettem az ess_hun_4.2.40.23-t és újraindítottam.
Az eseménynapló szolgáltatás fut, de nem naplózza a rendszer eseményeket.
Bocsi, de nem a NOD volt a hibás! Az eseménynapló méret volt túl kicsire állítva és a telepítés + újraindítások közben betelt.


vas. jún. 27, 2010 10:16
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11868
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: NOD32
TargeT írta:
... a mai vinyóknál többnyire elfér, gondot nem okoz...

Pontosabban annyi gondot okoz, hogy a méret növekedés miatt feleslegesen nagy lesz a mentett partició, illetve a mentésre/visszaállításra fordított idő. És persze a mentett fájl is nagyobb, így nagyobb tárhely kell neki.
Ha mindez nem gond, akkor nem kell foglalkozni a feleslegesek törlésével.


szomb. jún. 05, 2010 14:50
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás Re: NOD32
Ez a WinTools.net tényleg elég jó erre. :D Ótómatice. Talán egyre többen használni fogják, akik olvassák ezeket.
Viszont csak a különbözetet tudja leszedni. Ami az újratelepített program előtt is már a gépen ragadt, azt másodjára sem tudja leszedni. Hacsak nem dátum szerint esetleg. Ezt még nem figyeltem ki.
Egyébként nem árt néha szétnézni a Documents and Setting alatti profilokban, mappákban. Ha van olyan maradvány, amilyen programot már tuti uninstalláltunk, akkor Shift + delete gomb.
Jó, ez még csak egy része a dolognak, de a méretek tekintetében nagy lehet. Másik része, hogy a mai vinyóknál többnyire elfér, gondot nem okoz.
Amit a NOD32 frissítésének cache ürítéséről írtál, az is csak az Updatefiles vagy milyen mappa tartalmát pucolja ki, ezen túl még a kb. fele megmarad, ahogy nbela is tapasztalta.


pén. jún. 04, 2010 10:36
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11868
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: NOD32
Tudok még egy trükköt ajánlani, ami szinte biztosan leszed minden maradékot, akkor is, ha már bele lett piszkálva az elávolításba, vagy féilg sikerült az Uninstall:

1. futtatni a WinTools.net-et
2. újra telepíteni az ominózus programot
3. futtatni a telepített programot, mintha használnánk
4. semmi egyéb programot nem szabad futtatni
5. most eltávolítani a WinTools.net-tel az újratelepített programot
6. kilépni a WinTools.net-ből, töredezettségmentesítést csinálni

Nagy valószínüséggel így minden lekerül a gépről. Itt nem kell azért aggódni, hogy az Uninstall beletarfál más programok bejegyzéseibe.


pén. jún. 04, 2010 8:36
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás Re: NOD32
Szemed mint a sasé. :D Tényleg előbb a külső eltávolító programokat említette, végül az Eset saját uninstallerjét. Ha tényleg így volt.
Kérdés, hogy miért volt szükség ilyen "drasztikus" és folyamatos uninstallokra. Vagy volt-e közben install is, majd újra uninstall.
Az is kérdés, hogy adott esetben és így egymás után, esetleg partíciómentés nélkü(?)l mi és hogy lett eltávolítva.
Sanszos és életszerűbb, hogy valóban nem maga az Eset a hibás, hanem az egyéb eltávolítók, no meg az általam is említett humánerőforrás. :wink:
Mellesleg, ha csak az Office lett volna kinyírva, azt még újra lehet telepíteni. A gyógyszeradatbázis és annak sérülése már talán más kérdés, de mintha Supervisornak szoktak volna lenni partíció és egyéb mentései.


csüt. jún. 03, 2010 17:57
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11868
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: NOD32
Supervisor írta:
... az előző uninstallok olyan "jól" sikerültek, hogy kinyírták az Office-t és egy gyógyszeradatbázist.

Aha. :o

Most derül ki, hogy te vagy a hunyó, nem a szegény Eset. Ezek szerint le akartad szedni valamelyik Uninstall programoddal (amik megpróbálnak mindent kipuconi). Ezek először lefuttatják a program sajátját, utána pedig elkezdenek keresgélni, és amit találnak felajánlják törlése.
De ezeket akkurátusan át kell nézni, mert belecsúszhatnak olyan bejegyzések, amik más programokhoz tartoznak.
Ha ezetket is törlöd, kész a baj. És szidod az Eset-et.

Szóval: vond vissza a fogadalmad, nyugodtan használd a NOD32-t. Mert az ESS-t én sem ajánlottam. Helyette vannak más korrekt tűzfalak.

nbela írta:
Jééé, tényleg ...

Véletlenül jöttem rá én is, addig kézzel törölgettem (persze csak particiómentés előtt) itt-ott. Például elmenti az msi telepítőjét is, az is feleleges.
Így meg csak egy kattintás. :D

Mellesleg sok más program (pl Win, Adobe, Google, Skype, Sun, ACD Systems) is szerte szét hagy több száz MB-nyi mindenfélét, ami abszulút szükségtelen (ha van időszakos particiómentés).


csüt. jún. 03, 2010 15:24
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. szept. 10, 2004 5:49
Hozzászólások: 2607
Hozzászólás Re: NOD32
Köszönöm szépen stell! Leszedtem, felrakom, az előző uninstallok olyan "jól" sikerültek, hogy kinyírták az Office-t és egy gyógyszeradatbázist.


csüt. jún. 03, 2010 14:24
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. jún. 24, 2007 10:18
Hozzászólások: 6679
Tartózkodási hely: Revuca.S.k>>Szlovákia, nem tudok jól magyarul írni, ezért ilyen amit látsz,
Hozzászólás Re: NOD32
A kolegaim,fejlesztetek ki,ez eltavolitja az ESET-et a geprol,,de Supervisor-et nem tudom,,mivel edig amit irtunk semmi se segitet.. :cry: ugy se
http://www.james008.net/download/index.php?ACT=dl&id=62


csüt. jún. 03, 2010 14:03
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás Re: NOD32
Sajnos elég sok program benthagy szmötyiket a Documents and Settings alatti különböző mappákban.
Néha egész nagy méretben és darabszámban.


csüt. jún. 03, 2010 13:02
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3533
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás Re: Re:
Laci_L írta:
A NOD-nál (gondolom az ESS-nél is) van lehetőség a pucolásra: Beállítások > Frissítés > Gyorsítótár kiürítése.
Jééé, tényleg. Az All Users könyvtárban lévő 70 Mega feleződött. Akkor ezek szerint ezt is rendszeresen takarítani kell? Miért nem tartja magát tisztában a NOD32?


csüt. jún. 03, 2010 12:59
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás Re: NOD32
:lol: Te tényleg különleges eset vagy. Vagy a gépeid.
Még eddig nem hallottam olyat, hogy bármilyen Office-t kinyírt volna az Eset programja. Ez lehet persze az én hibám is. :twisted:
Nekem ment együtt Office XP-vel, 2003-mal, 2007-tel, és még 2010-zel is, és semmi "jelenség".
Igaz ez többnyire NOD32 volt, nem ESS, de másnál megy az ESS is.
"A hiba az Ön készülékében van." Valószínűleg. Vagy mondjam azt, hogy talán humánerőforrás. :hm: :wink:

Nekem még a NOD32 mezei normál programeltávolításbeli uninstalljával se volt soha semmi gondom, az ESET uninstallert még nem is használtam. Nem volt kedvem ezért és csak ezért csökkentett módban indítani.
Napersze ez nem jelenti, hogy ha több millió esetben gond nélküli, akkor egyes esetekben ne lehetne problémás az Eset. Mint bármelyik más.
Vannak is a changelogban említések, hogy éppen mit javítottak.

Hogy nálad mi van, miféle beragadt szolgáltatás, vagy mégis mi hasonló, azt nem tudni, mert legjobb szokásod szerint ennyire nem vagy konkrét. :lol: Elsőre biztosan nem.

A nyomtalan eltávolításhoz pedig Laci_L egyik kedvenc programját ajánlanám. :arrow: WinTools.net.
Igaz ehhez időben kell gondolkodni, és a programból telepíteni a később eltávolítandót. Az utólagos ráeresztések nem lehetnek minden esetben 100%-osak.


csüt. jún. 03, 2010 12:46
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. szept. 10, 2004 5:49
Hozzászólások: 2607
Hozzászólás Re: NOD32
Mivel tudnám nyomtalanul eltávolítani a ESS-t Win 7 alól?
Olvastam már , hogy nem egyszerű dolog, eddig a TU az ASU a Revo stb uninstall és az ESET uninstall használatával is eredménytelen maradt.

Arról nem is beszélve, hogy az Office-t kinyírta!
Soha többé ESET!


csüt. jún. 03, 2010 9:17
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11868
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Re:
nbela írta:
... de az ilyen vacakságok százasával nyomják a megbájtokat...

A NOD-nál (gondolom az ESS-nél is) van lehetőség a pucolásra: Beállítások > Frissítés > Gyorsítótár kiürítése.


hétf. máj. 31, 2010 20:21
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás Re: NOD32
Ez a rátelepítés nálam sem minden esetben érvényes. Azért azoknál a programoknál, amit rendszeresen használok és erre alkalmasnak tűnnek, mindig megpróbálkozom vele.

Az alapkérdésre visszatérve, nálam még a 4.2.40.23-as verzió fut, és megy a naplózás gond nélkül, ahogy látom.
Kiírja a régesrégen észlelt "kártevőket", de az eseményeknél a vírus adatbázis frissítéseket is a legutolsóig.
De leszedem már a legújabb 4.2.40-est mindjárt én is, ha van ilyen,és felpakolom iziben.

Ja, most látom, amit Laci_L említett, az még próbaverzió, és 4.2.42.


hétf. máj. 31, 2010 19:33
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3533
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás Re: Re:
TargeT írta:
Sohasem szoktam uninstallálni a korábbi NOD32-t, majd rátenni az új verziót. Még nem volt ebből problémám.
Nem túl nagy probléma, csak valahol valami eldugott könyvtárban a sok frissítés csak gyűlik, csak gyülik és ezt nem szeressem, uninstall után kipuculom. Bár ez a száz valahány mega semmi, sokkal jobban zavar, hogy egy vacak kis chat program (Live Messenger) már közel 1 gigát szór szét a hdd-n - nem győzöm takarítani. Pár éve azt hittem az 5 gigás orendszer partició örökre elég az xp-nek, de az ilyen vacakságok százasával nyomják a megbájtokat.

Az alapkérdésre visszatéve arra lettem volna kíváncsi, használ-e valaki ess_hun_4.2.40.23-at és működik-e közben az eseménynaplózása? Lehet majd megpróbálom rátelepítéssel vagy az ajánlott eltávolító (köszi) alkalmazása után...


hétf. máj. 31, 2010 18:53
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás Re:
nbela írta:
Eltávolítottam az ess_hun_4.0.467-t és újraindítottam.
Feltelepítettem az ess_hun_4.2.40.23-t és újraindítottam.

Sohasem szoktam uninstallálni a korábbi NOD32-t, majd rátenni az új verziót. Még nem volt ebből problémám.
Egyszerűen rátelepítem a régire, mire felajánlja, hogy használja a korábbi beállításokat. Túl sok ugyan nincs, illetve pontosabban csak keveset piszkálok ezekbe bele.
Ezt csak leírtam, de nem biztos, hogy ez az oka a problémádnak. Habár az uninstallok tényleg nem szoktak tökéletesek lenni.
A NOD32-nek is van saját eltávolítója, ami állítólag tökéletesebb, mint a programeltávolítás. ESET uninstaller
http://kb.eset.com/esetkb/index?page=co ... d=SOLN2289


hétf. máj. 31, 2010 17:32
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11868
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
Így nézve, azt hiszem igazad van. :D

Ma frissítettem az Outpost 7-re. Az még többet jajgat. Legalább is előszörre. :shock:


kedd máj. 25, 2010 18:37
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3533
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás 
Laci_L írta:
Tanult emberek szerint jobb egy külön tűzfal (pl Outpost), plusz egy NOD32.
Ha csak a saját gépemről lenne szó akkor igen. De a gépemen ugyanazokat a beállításokat használom mint a gyerkőcök gépén, a város másik végén a sógór, vagy a szomszéd faluban a nagymama, stb. És nem szeretem ha fél óránként felhívnak telefonon, hogy valami elindított egy szolgáltatást ami meghívott valamit ami a netre ki akar menni, akkor azt most engedélyezze vagy ne? Ezért olyan tűzfalat szeretek használni (még ha gyenge is) amit 10 perc alatt beállítok minden szóba jöhető programra, jelszóval lezárok oszt jónapot. Próbáltam, de semmi értelme nagymamára outpostot bízni, mert úgyis mindenre igent nyom, így olyan mintha nem is lenne semmilyen tűzfal. Biztosan az én bénaságom, de az outpostot nem tudom 10 perc alatt úgy beállítani, hogy utána 1 évig rá sem kelljen nézni. Bízok a felhasználókban, hogy elegendő nekik egy ESS antivírus a maga gyengus tűzfalával. Ha valami mégis kicselezi, akkor pedig teamviewer, ghost vissza, és 5 perc múlva minden a régi...


kedd máj. 25, 2010 17:24
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11868
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
Ha már beszéltünk az ESS-ről: a tesztek szerint a tűzfal része még nincs a topon.
Tanult emberek szerint jobb egy külön tűzfal (pl Outpost), plusz egy NOD32.
De ez nem függ össze a te problémáddal, csak úgy leírtam. :roll:


kedd máj. 25, 2010 16:56
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3533
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás 
Nem hiszem, hogy reg maradék problémája lenne. Az ESS feltelepül és rendesen működik. De valamivel összeakad és az xp sp3 oprendszer eseménynapló szolgáltatása kiakad tőle. Az alkalmazás fülön naplózódnak az események, de a renszer fülön meg befagy és nem naplóz új eseményeket többszöri újraindítás után sem.


kedd máj. 25, 2010 16:35
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11868
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
nbela írta:
... megvárok egy újabb verziót.

Talán nem kell, mert április 28 óta van a NOD32 Antivirus 4.2.42.7 HU (próbaverzió). Mivel egyszerre szokták kiadni a verziókat, szvsz kell lenni ESS-nek is ebben a számban. :shock:

Szerk: megnéztem, sajna nincs ilyen verzió ESS-ből. Talán nem véletlenül javították a NOD-ot.

Az Uninstall cseles, mert sok helyre írja be magát telepítésnél, amik ott maradnak Uninstall után is. Lehet, hogy ez a gondod. Át kellene szőrözni a particiót és a Registryt is Eset és Ess -re is keresve.


kedd máj. 25, 2010 14:16
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3533
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás 
XP SP3:

Eltávolítottam az ess_hun_4.0.467-t és újraindítottam.
Feltelepítettem az ess_hun_4.2.40.23-t és újraindítottam.
Az eseménynapló szolgáltatás fut, de nem naplózza a rendszer eseményeket.

Visszaghostoltam az ess_hun_4.0.467-t és újraindítottam.

Eltávolít, telepít, eseménynapló, nem naplóz!
Ghost vissza megint. Többet nem telepítem az ess_hun_4.2.40.23-t, megvárok egy újabb verziót.


hétf. máj. 24, 2010 23:22
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2462
Tartózkodási hely: gyökér könyvtár
Hozzászólás Re: Eset Personal Firewall Miniport
Laci_L írta:
nbela írta:
... megpróbálkozhatsz az Eset supporttal. Bár gondolom nincs vásárolt Eset terméked. Megmondod, hogy feltetted a próbaverziót, de így nem akarod megvenni...

Nem kérdeznek Reg adatokat. Nagyon kedvesek, ha kell visszahívnak. Én ezt tapasztaltam. :shock:


Visszahívnak, sőőt, szükség esetén meg is keresnek... :-))


kedd dec. 29, 2009 12:37
Profil Privát üzenet küldése ICQ
vas-tag

Csatlakozott: szer. dec. 09, 2009 11:28
Hozzászólások: 3
Hozzászólás Re: Eset Personal Firewall Miniport
Hát.... Írtam az ESET support-nak. Remélem tud majd segíteni.

Amúgy rendelkezek, legális termékkulccsal ugyanis vásároljuk a PC World nevű havilapot, amivel minden hónapban új kódot igényelhetünk.... Szóval ezzel nem lesz gond.


nebla írta:
Bár gondolom nincs vásárolt Eset terméked. Megmondod, hogy feltetted a próbaverziót, de így nem akarod megvenni...


szomb. dec. 12, 2009 18:18
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11868
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
TargeT írta:
... A tűzfalak szoktak ilyen saját hálókártya adaptereket, drivereket telepíteni...

Így van. Az Outpost is telepít ilyet.


szer. dec. 09, 2009 21:45
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás 
A Smart Securityt nem használom, de ahogy tudom már az is ugyanúgy .msi-ként jön le, mint a NOD32.
Így meg ha akarnád se tudod futtatás rendszergazdaként telepíteni. Nyilván nem is kell, meg kompatibilis is már egy jó ideje a Win7-tel.
A tűzfalak szoktak ilyen saját hálókártya adaptereket, drivereket telepíteni.
Valami ott tényleg mégis a jogosultságokkal vagy az adott rendszerrel lesz.
64 bites Win7 rendszerre a 64 bites ESS-t kell telepíteni, de szerintem szól is érte, és ebből nem nagyon lehet mást.


szer. dec. 09, 2009 21:34
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11868
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Eset Personal Firewall Miniport
nbela írta:
... megpróbálkozhatsz az Eset supporttal. Bár gondolom nincs vásárolt Eset terméked. Megmondod, hogy feltetted a próbaverziót, de így nem akarod megvenni...

Nem kérdeznek Reg adatokat. Nagyon kedvesek, ha kell visszahívnak. Én ezt tapasztaltam. :shock:


szer. dec. 09, 2009 20:41
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3533
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás Re: Eset Personal Firewall Miniport
Olyan hibaüzi szok lenni, hogy a driver nem ment át a win teszten, de attól nyugodtan lehet tovább telepíteni. De nálad nem ez van:
gaben9000 írta:
A Windows talált illesztőprogramot az eszközhöz, de a telepítés során hiba történt.
Eset Personal Firewall Miniport
Nem tudom a win7/64 hol akad el? Ha nem kapsz egy win7 gurutól valami telepítési / jogosultság állítási ötletet, akkor esetleg megpróbálkozhatsz az Eset supporttal. Bár gondolom nincs vásárolt Eset terméked. Megmondod, hogy feltetted a próbaverziót, de így nem akarod megvenni...


szer. dec. 09, 2009 20:27
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szer. dec. 09, 2009 11:28
Hozzászólások: 3
Hozzászólás Re: Eset Personal Firewall Miniport
Ez van fent:
ESET Smart Security (magyar nyelvű)
Verzió: 4.0.467.0

Eleinte szinte minden indulásnál feldobta az üzenetet hogy új hardver telepítése..... Próbálkozott majd kiírta hogy a telepítés nem sikerült.... Ezt csak leOKézni lehetett. Mostmár nem minden indulásnál írja ki ezt. Viszont ha a számítógép kezelését megnyitom....--> Eszközkezelő ---> Hálózati kártyák.

Na itt ezek vannak:

-Intel((R) PRO/Wireless 3945ABG Networ Connection
-Ismeretlen eszköz
-Ismeretlen eszköz
-Ismeretlen eszköz
-Ismeretlen eszköz
-Ismeretlen eszköz
-Ismeretlen eszköz
-Ismeretlen eszköz
-Realtek PCIe GBE Family Controller


Namármost ha rákattintok itt egy ilyen ismeretlen eszközre kétszer akkor feljön egy panel.
Az álltalános fülben azt a két variációt látom:

Valamejikre ezt írja:

"Ismeretlen eszköz
Eszköz típusa: Hálózati kártyák
Gyártó: ESET
Hely. Ismeretlen"

Valamejikre ezt:

"Ismeretlen eszköz
Eszköz típusa: Hálózati kártyák
Gyártó: Ismeretle
Hely. Ismeretlen"



Ha kiválasztok egy olyat amelyire a gyártóhoz is ismeretlent ír... Rákattintok az Illesztőprogram fülre és ott kattintok a frissítésre. Feldob egy idő után egy ablakot amiben ez van:

"A Windows talált illesztőprogramot az eszközhöz, de a telepítés során hiba történt.

Eset Personal Firewall Miniport

Nincs elég rendszererőforrás a kért szolgáltatás befejezéséhez.

Ha ismeri az eszköz gyártóját, látogassa meg annak webhelyét, s a támogatási részben keresse meg az illesztőprogramot"
(itt csak a bezárás gombot választhatom)


Ha pedig egy olyanra kattintok ahol a gyártónak felismerte az ESET-et és ugyanúgy a Frissítést választom akkor ezt írja ki:

"A Windows megállapította, hogy az eszköz illesztője naprakész.
Eset Personal Firewall Miniport" (ennek ellenére még mindig ismeretlen eszköznek írja)


(Természetesen az illesztőprogram frissítésénél nem a saját lemezt hanem a keresés az interneten-t választom.)
Ha az eszközkezelőbe rákattintok jobb gombbal és megpróbálom eltávolítani akkor arra nem csinál semmit.... Szóval eltakarítani sem tudom. :S



nbela írta:
gaben9000 írta:
A telepítésére hibát ír ki és az eszközkezelőben ismeretlen eszköznek írja
Milyen hibát ír ki? Van-e ilyenkor választási lehetőség? És mit választasz? Amúgy az eset állítása szerint a termékük win7 kompatibilis. 4.0.467 a legújabb magyar nyelvű verzió. Melyiket próbáltad?


szer. dec. 09, 2009 17:44
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3533
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás Re: Eset Personal Firewall Miniport
gaben9000 írta:
A telepítésére hibát ír ki és az eszközkezelőben ismeretlen eszköznek írja
Milyen hibát ír ki? Van-e ilyenkor választási lehetőség? És mit választasz? Amúgy az eset állítása szerint a termékük win7 kompatibilis. 4.0.467 a legújabb magyar nyelvű verzió. Melyiket próbáltad?


szer. dec. 09, 2009 16:45
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szer. dec. 09, 2009 11:28
Hozzászólások: 3
Hozzászólás Eset Personal Firewall Miniport
Üdv.

Egy kis segítségre lenne szükségem.
Windows 7-et használok. Fel van rakva az ESET Smart Security 4. (x64)

Namármost néha bekapcsolás után a gép elkezd telepíteni valami ismeretlen eszközt ami amúgy az Eset Personal Firewall Miniport lenne.
A telepítésére hibát ír ki és az eszközkezelőben ismeretlen eszköznek írja. Az a baj hogy már vagy 6 ilyen ismeretlen eszközt telepített fel. És nem tudok vele mit kezdeni.

Régebben eszközkezelőből el tudtam távolítani az ismeretlen eszközt.... De most már azt sem hagyja. :S

Honnan tudnék hozzá valami drájvert találni.... Vagy mit lehetne kezdeni ezzel hogy ne ismeretlen eszköz legyen?

A választ előre is Nagyon köszönöm!


szer. dec. 09, 2009 11:57
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11868
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
stell írta:
... eztet a security tool tRroja program is szokta kiirni,,

Na, még ez hiányozna... :D


kedd nov. 24, 2009 19:09
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. jún. 24, 2007 10:18
Hozzászólások: 6679
Tartózkodási hely: Revuca.S.k>>Szlovákia, nem tudok jól magyarul írni, ezért ilyen amit látsz,
Hozzászólás 
Idézet:
a és továbbra is azt írja, hogy a számítógép veszélynek van kitéve.

eztet a security tool tRroja program is szokta kiirni,,


kedd nov. 24, 2009 18:39
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3533
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás 
... vagy ha nem frissül, vagy lejárt a próbaidő.

Tulajdonképpen ezt a Nod32 (Eset?) írja ki vagy a win biztonsági központ?
És valóban szokott bővebb magyarázatot is kiírni, bátran ide kell írni azt is...


kedd nov. 24, 2009 18:35
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11868
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
feketelemez írta:
Ja és továbbra is azt írja, hogy a számítógép veszélynek van kitéve.

Érthetőbben nem lehetne? :shock:
Mi írja? Hol? Milyen veszély?

Ha ki van kapcsolva valamelyik biztonsági elem, akkor van ilyen felirat.


kedd nov. 24, 2009 18:09
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. jún. 24, 2007 10:18
Hozzászólások: 6679
Tartózkodási hely: Revuca.S.k>>Szlovákia, nem tudok jól magyarul írni, ezért ilyen amit látsz,
Hozzászólás 
:shock:
Udv
Idézet:
Ja és továbbra is azt írja, hogy a számítógép veszélynek van kitéve.

Na es kiirlya eztet a TargeT-cimbi,vagy a LaciL cimbi,vagy a Nbela cimbi??


kedd nov. 24, 2009 18:08
Profil Privát üzenet küldése Honlap
vas-tag

Csatlakozott: kedd nov. 24, 2009 17:40
Hozzászólások: 1
Hozzászólás 
Ja és továbbra is azt írja, hogy a számítógép veszélynek van kitéve.


kedd nov. 24, 2009 17:47
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás 
Egyes ősrégi és már nem is használt keygeneknél időnként nem győzök a NOD32 karantéból visszaállítani és kizárni az ellenőrzésből.


csüt. nov. 19, 2009 20:38
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3533
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás 
Laci_L írta:
ezt találtam. A baj az, hogy vagy hindi vagy farsi nyeven van
http://hotzone-it.blogspot.com/2009/07/virus-win32-packedautoitgen_10.html
Igen az említett linkek a "családról" szólnak, de konkrétan a családnak a nodot feltörő gyermekéről nem olvastam, hogy más "rosszaságot" is csinálna.


csüt. nov. 19, 2009 20:29
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás 
Akkor hogy nevettél volna, ha szlovákul kell elbogarásznod. :wink:
Bár talán közelebb volna, mint a szuhaéli vagy fárszi.

Mellesleg, ha tényleg kártevő és nem csak vakriasztás, amit nbela használ, akkor azoknak az .exe-knek, dll-eknek miegymásoknak is nyoma kellene legyen, amit stell linkelt.


csüt. nov. 19, 2009 20:26
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11868
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
stell írta:
ebe a csaladba tartozik ...

Aha. :shock:
A fordításon még most is röhögök. :D


csüt. nov. 19, 2009 16:31
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11868
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
nbela írta:
... Kotorásztam utána a neten ...

Én is, és ezt találtam. A baj az, hogy vagy hindi vagy farsi nyeven van. :?
http://hotzone-it.blogspot.com/2009/07/virus-win32-packedautoitgen_10.html

Mióta megszívtam a Virut-tal, azóta mindent kétszer nézek, kétszer nézek. :D


csüt. nov. 19, 2009 16:27
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. jún. 24, 2007 10:18
Hozzászólások: 6679
Tartózkodási hely: Revuca.S.k>>Szlovákia, nem tudok jól magyarul írni, ezért ilyen amit látsz,
Hozzászólás 
ebe a csaladba tartozik
http://translate.google.com/translate?h ... moval.html


csüt. nov. 19, 2009 16:24
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3533
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás 
Laci_L egy másik topicban írta:
A NOD-ot eddig senki sem tudta feltörni.
Például a mara-fix_1.5 hónapok óta kifogástalanul teszi a dolgát. Több gépre is feltettem.
A próbaidő nem jár le és naponta 1-2x folyamatosan frissül.
Idézet:
Az összes letölhető Crack, stb. mind fertőzött. NEM SZABAD EGYIKET SEM TELEPÍTENI.
Igen, erre is azt jelzi, hogy Win32/Packed.Autoit.Gen. Kotorásztam utána a neten,
de nem találtam bizonyított ártó működést. Ha valaki tud ilyen infót, írja meg és rögtön
le is szedem. Nekem eddig nincs vele semmi bajom... bajom... bajom...


csüt. nov. 19, 2009 14:39
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1041
Hozzászólás 
Van mindenhez jogom. Akármit telepíthetek, akár a windows könyvtárat is törölhetem. Meglepő, hogy napi szinten milyen fontos "üzleti titkokkal" dolgoznak a gépen és csak ennyire védik őket.
Kipróbáltam itthon a progit, a 4-es nod-dal működik.
Köszi a segítséget. :lol:


pén. szept. 25, 2009 19:23
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11868
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
TargeT írta:
No igen. De gondolom ott nem a NOD 2.7 fut még mindig.
Egyébként érthető náluk. Sok helyen viszont nem biztos, hogy erre annyira odafigyelnek.
Pedig egy pendrive-on eszement sok adat lazán kivihető.

Nem is NOD fut náluk. A legtöbb gépen nincs is USB csatlakozó, vagy ha van, nem működik.


csüt. szept. 24, 2009 18:55
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás 
No igen. De gondolom ott nem a NOD 2.7 fut még mindig.
Egyébként érthető náluk. Sok helyen viszont nem biztos, hogy erre annyira odafigyelnek.
Pedig egy pendrive-on eszement sok adat lazán kivihető.


csüt. szept. 24, 2009 18:41
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 294 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5, 6  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 21 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség