Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: hétf. jún. 03, 2024 23:20



Hozzászólás a témához  [ 39 hozzászólás ] 
Winamp 
Szerző Üzenet
ezüst tag

Csatlakozott: csüt. júl. 15, 2004 9:14
Hozzászólások: 66
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás Re: Sláger rádió Winamp
Laci_L írta:
De igen:
http://91.83.40.220:8000/zthjduds.mp3

Kérés, hogy meddig működik. :shock:

Nekem a FF-ban telepített MediaPlayerConnectivity elindítja a Winap-ot, és azon hallgatható.
Fel kell venni a Kedvencekbe, majd megnézhető: Winamp > Kedvencek > Kedvencek szerkesztése > (Sláger Rádió) > ott van a link


Köszöntem!!


kedd aug. 18, 2009 17:58
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11891
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Sláger rádió Winamp
niches írta:
... nem jött rá valaki, mi az újabb cím, ahol hallgatni lehet a slágert, hogy ne a buta böngészőn belüli lejátszójukkal kelljen szenvedni?

De igen:
http://91.83.40.220:8000/zthjduds.mp3

Kérés, hogy meddig működik. :shock:

Nekem a FF-ban telepített MediaPlayerConnectivity elindítja a Winap-ot, és azon hallgatható.
Fel kell venni a Kedvencekbe, majd megnézhető: Winamp > Kedvencek > Kedvencek szerkesztése > (Sláger Rádió) > ott van a link


kedd aug. 18, 2009 16:09
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: csüt. júl. 15, 2004 9:14
Hozzászólások: 66
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás Re: Sláger rádió Winamp
GhostDUCK írta:

http://91.83.40.220:8000 128 kbps (ez most az aktuális !!!)


Üdv mindenkinek!

Sajnos mostmár a fentebbi link is meghalt, nem jött rá valaki, mi az újabb cím, ahol hallgatni lehet a slágert, hogy ne a buta böngészőn belüli lejátszójukkal kelljen szenvedni?


kedd aug. 18, 2009 7:37
Profil Privát üzenet küldése Honlap
vas-tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1
Hozzászólás Sláger rádió Winamp
Laci_L írta:
energoman írta:
Nem tudja valaki, hogy hogyan tudok beimportálni egy internetes rádiót a winampba.
Pillanatnyilag erre gondolok: http://www.bumerang.hu/online.html

üdv
energo


Sláger Rádió elérés Winamp-pal: Megnyitás > Hely > http://media1.neteyes.hu:8000/stream

96 kbps-el fog menni. :shock: :D


http://91.83.40.220:8000 128 kbps (ez most az aktuális !!!)


kedd júl. 01, 2008 7:53
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1407
Hozzászólás 
Ha a monitort akarod pihentetni, akkor küldd suspended módba, vagy standby-ba, és ne akarj látni rajta semmit. Ha látsz rajta vmit, akkor az a monitornak nem pihenő, besülni meg sem így, sem úgy nem fog.
Ha meg a gépet, akkor meg a minimális mértékben terheld, azaz a szám dekódolásán, a feliraton és az oszcin kívül más ne működjön. Ezt a winamp meg tudja oldani, minden más külső megoldásnál a winamp is, és a külső program is terheli a procit.


kedd márc. 27, 2007 16:13
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: kedd aug. 15, 2006 17:50
Hozzászólások: 2060
Tartózkodási hely: tartózkodom tehát vagyok
Hozzászólás 
by zawatt:
Idézet:
off: Ezt ne add be eredetiségvizsgálatra....
on
Ha például 3m-re vagy a géptől és tanulsz?
Néha fölpillantasz, hogy lásd mit hallgatsz(pl internet rádión?) Rolling Eyes
És esetleg tényleg csak ezért kell?

OFF:ha tanulsz akkor ne rádiózz,mert elvonja a figyelmedet. :)
ON:
Idézet:
bekapcsolod a winampban az advanced visualition studiot és kész a képernyővédő.sőt kiírja a számokat is ahogy akartad

hát igen,nem is gondoltam teljesen komolyan.csak félmegoldás


kedd márc. 27, 2007 15:35
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1407
Hozzászólás 
zawatt, csinálj új vis-t a beépített vis editorral! Tegyél bele egy szövegkiírást az előadó/számcímmel meg 1-2 oszcit, amit akarsz, különösebb effektezés nélkül, és akkor lesz egy minimál vis-ed, amiben az van, amit te szeretnél, de csak az, és a procid csak annyira fog menni, amennyire az mp3-dekódoláshoz meg a minimál vis-edhez (mondjuk az oszcidhoz) kell. Persze mentsd el...
Ennél jobb megoldás a winamppal nincs.


kedd márc. 27, 2007 12:43
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: hétf. szept. 04, 2006 21:15
Hozzászólások: 71
Hozzászólás 
Laci_L írta:
zawatt írta:
Hali!

Olyan képernyővédőt keresek, mely winamp hallgatása közben a képernyőre kiírja, mit hallgatok, kitől, milyen albumról!
Esetleg ha olyan kis kivezérlésjelző oszlopai is vannak, mint a winampnak, az sem hátrány!

üdv.

Erre miért nem jó a Winamp? Bár nem véd, de az meg minek? :D


off: Ezt ne add be eredetiségvizsgálatra....
on
Ha például 3m-re vagy a géptől és tanulsz?
Néha fölpillantasz, hogy lásd mit hallgatsz(pl internet rádión?) :roll:
És esetleg tényleg csak ezért kell?

rittinger zoltán írta:
zawatt írta:

bekapcsolod a winampban az advanced visualition studiot és kész a képernyővédő.sőt kiírja a számokat is ahogy akartad



Ezzel az ötlettel az a bajom van , hogy melegíti a procit,
vga-t, a proci meg q-fan controlleres(hőmérsékletével együtt nő a venti fordulatszáma, a64), és tanulni is akarok..Azért köszönöm.


kedd márc. 27, 2007 9:43
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: kedd aug. 15, 2006 17:50
Hozzászólások: 2060
Tartózkodási hely: tartózkodom tehát vagyok
Hozzászólás 
zawatt írta:
Hali!

Olyan képernyővédőt keresek, mely winamp hallgatása közben a képernyőre kiírja, mit hallgatok, kitől, milyen albumról!
Esetleg ha olyan kis kivezérlésjelző oszlopai is vannak, mint a winampnak, az sem hátrány!

üdv.

bekapcsolod a winampban az advanced visualition studiot és kész a képernyővédő.sőt kiírja a számokat is ahogy akartad


hétf. márc. 26, 2007 22:19
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás 
:shock: :D :D :gigalol:
Off:Laci_L Látom ma te vagy Offolós kedvedben :D
On


hétf. márc. 26, 2007 20:33
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11891
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
zawatt írta:
Hali!

Olyan képernyővédőt keresek, mely winamp hallgatása közben a képernyőre kiírja, mit hallgatok, kitől, milyen albumról!
Esetleg ha olyan kis kivezérlésjelző oszlopai is vannak, mint a winampnak, az sem hátrány!

üdv.

Erre miért nem jó a Winamp? Bár nem véd, de az meg minek? :D


hétf. márc. 26, 2007 20:28
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: hétf. szept. 04, 2006 21:15
Hozzászólások: 71
Hozzászólás 
Hali!

Olyan képernyővédőt keresek, mely winamp hallgatása közben a képernyőre kiírja, mit hallgatok, kitől, milyen albumról!
Esetleg ha olyan kis kivezérlésjelző oszlopai is vannak, mint a winampnak, az sem hátrány!

üdv.


vas. márc. 25, 2007 19:04
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2584
Tartózkodási hely: miskolc
Hozzászólás 
Tényleg a tüzfal tiltotta le!
És még rákérdezés sem volt
:) De mostmár örülök.
Köszi a segitséget


szomb. márc. 10, 2007 9:41
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2584
Tartózkodási hely: miskolc
Hozzászólás 
Lehet
De akkor szerencsétlen szolhatna valamit.
Na majd megnézem
köszi


pén. márc. 09, 2007 18:29
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 8673
Tartózkodási hely: Ahol fikázni könnyű alkotni nehéz!
Hozzászólás 
Nem a tűzfalad fogja meg? mert nekem az mplayer vígan viszi.


pén. márc. 09, 2007 15:42
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2584
Tartózkodási hely: miskolc
Hozzászólás 
Igen próbálkoztam igy, de nem tud kapcsolódni.


pén. márc. 09, 2007 9:36
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11891
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
energoman írta:
Nem tudja valaki, hogy hogyan tudok beimportálni egy internetes rádiót a winampba.
Pillanatnyilag erre gondolok: http://www.bumerang.hu/online.html

üdv
energo


Sláger Rádió elérés Winamp-pal: Megnyitás > Hely > http://media1.neteyes.hu:8000/stream

96 kbps-el fog menni. :shock: :D


csüt. márc. 08, 2007 20:04
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2584
Tartózkodási hely: miskolc
Hozzászólás 
Nem tudja valaki, hogy hogyan tudok beimportálni egy internetes rádiót a winampba.
Pillanatnyilag erre gondolok: http://www.bumerang.hu/online.html

üdv
energo


szer. márc. 07, 2007 9:11
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. dec. 01, 2005 12:36
Hozzászólások: 369
Tartózkodási hely: Békéscsaba
Hozzászólás 
A Winamppal(3.0) volt már egy olyan problémám, hogy feltelepítettem egy Win98-as rendszerre és amikor elindítom az alkalmazást, akkor az megnyit valami studio.exe nevezetű állományt ami utána azt ezedményezi, hogy akadozva játssza le a Winamp a zenét(elejétől fogva) és legközelebbi megnyitásnál nem is nyílik meg(csak reset után).... :x
A 2.9-es verziót használom jelenleg is és ott tökéletesen müxik... :wink:
Egy 533 Mhz-es 256 Mb Sd rammal ketyegő szerkentyűnek azért illene rendesen ketyegni... :x
Valaki találkozott már hasonló problémával :?:


szer. dec. 14, 2005 11:32
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szomb. nov. 05, 2005 21:25
Hozzászólások: 158
Tartózkodási hely: Jászszentandrás
Hozzászólás Quintessential Player-hez
Köszönöm a tippet és kipróbáltam! Tapasztalataimat kívánom megosztani a Fórummal: Quintessential Player v4.51a magyar nyelvi lang csak úgy működik, ha a LangHun.lng nyelvi fájlt a program munkakönyvtárában lévő Plugins alkönyvtárba másoljuk be. A qcd411.exe csak a munkakönyvtárba másolja be a LangHun.lng-t! Aztán: Beállítások \ Nyelv & Font \ angol (kanadai) vagy magyar. Save and Close. Tényleg szép és bő szolgáltatásokkal felruházott lejátszó! Mindenkinek jó szívvel ajánlom! CJ


kedd dec. 06, 2005 18:23
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: kedd nov. 02, 2004 17:38
Hozzászólások: 5120
Tartózkodási hely: Budapest/Szeged
Hozzászólás 
Igazad van Tigrincs, de ennyire a mélyébe nem akartam belemenni. És jól látod a helyzetet, valami ilyesmire gondoltam (káoszos mondat)...
Csak remélni merem, hogy Czakó úr nem számítástechnikát oktat, mert ha így van, nem szeretnék a tanítványa lenni. :oops: (whoops... most veszem észre, hogy Tigrincs is ezt írta... egyre gondoltunk...)


hétf. dec. 05, 2005 14:06
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1407
Hozzászólás 
Úgy érzem alaposan eltértünk az eredeti kérdéstől: miért akad a Winamp...

Czakó Úr (sic!)!
Érdekes fogalmai vannak a telepítésről, ugyanis az emlegetett progikat szerény emlékeim szerint nem kellett telepíteni, de még csak nem is Windows alá készültek. A "gyerekbiztos" PC-re van egy tuti tippem. Egy kisebb, bootolható partíció, rajta W98, vagy inkább WXP (stabilabb, és a régi játékok jelentős része is frankón fut egy dosbox nevű progival), megfelelő driverekkel, frissítésekkel, stb. ellátva, 1-2 sűrűn használt segédprogival, tehát egy "üres" alap rendszer, amit aztán Ghosttal vagy DiskImage-dzsel lementesz, s ez jó esetben még 1 CD-re is felfér. Gyerkőc jön, telepít, tombol-rombol, majd apuci jön, 5 perc alatt teljesen új és hibamentes üres rendszert csinál, és a gyerek újból azt csinál, amit akar. A nyakamat rá, hogy a Sims is menne így. Apropó, Sims 3 még nincsen, de kétségtelenül jól hangzott... Bár őszintén szólva csak tovább erősítette bennem a dolog azt az érzetet, hogy Czakó kolléga vagdalkozik, kicsit összefüggéstelenül, hozzáértés hiányában összedobál dolgokat, majd zavartan pislog kifelé a káoszból... Azt hiszem, Dester kolléga vmi ilyesmit illetett hozzá nem értéssel és kókányolással. :D
És még vmi, de ez már csak apró megjegyzés. Kultúrember munkára fogott rendszerre játékot nem telepít. Erre való a fiók, a másik vincsi, a másik partíció. Csak azért mondom, mert én az XP-met két év folyamatos és hibamentes működés után telepítettem újra, pedig nem jellemzően csak a notepadet és solitaire-t futtatom rajta. Persze a játékos partíció sűrűbben forog, de annak az a dolga, már csak azért is mert egy mai játéknak is előnyös, ha nem kell osztoznia a gépen 1001 háttérben futó service-szel...


hétf. dec. 05, 2005 11:10
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szomb. nov. 05, 2005 21:25
Hozzászólások: 158
Tartózkodási hely: Jászszentandrás
Hozzászólás Továbbra is Winamp és Quintessential Player
"sazsmadar" Úrnak!
:lol:
Honosító Műhely - Quintessential Player letölthető. Nyelvi lang is. Csak a lang éppen a v4.51-hez van elkészítve. A letölthető Quintessential ennél alacsonyabb verzió számú (kideríthetetlen...) (Kanadai-Angol nyelvű) és persze nem működik alatta a magasabbhoz írt nyelvi fájl! A Quintessential weblapjáról kellett leszednem a 4.51-es verziót!
Egyébként Köszönöm Szépen a tippet - felraktam és nagyon tetszik! Pár éve juhéztam volna, amikor még mp3-ból audió CD-t kellett írnom, és előbb vaw-be kellett konvertálnom. Akkor még a Nero ezt nem tudta! Ez a progi viszont akár erre is képes! Kipróbálom egy két "makacs" mp3 kódolási változatú számmal. Kaptam olyan anaygot, amit még a Sony Sound Forge sem tudott megnyitni! (Invalid File Format, nem található algoritmus). 6-7 program kipróbálása után - vaw, vágás, vissza MP3-ba. Meglátjuk, ez mit tud!

Dester Úr!
:roll:
Igaza van! Tökéletesen működhet egy számítógép és operációs rendszer 20-30 feltelepített játékkal. Pl.: Mario, Soroban, Aladdin, 7up. A "hozzá nem értés, Windows ügyetlen buherálása" - van benne valami! Egyet viszont tapasztalatból biztosan állítok: tegnap felraktam egy Windows 98-at, este már szóltak, ma menjek megint, mert el van "szállva" - oka: a család kiskedvence feltette a Sims-et, nem tetszett neki: Sims 2. Az sem: Sims 3. Az sem: Sims. A gép "meghülyült" mert már Sims (1!!!!) sem akar feltelepülni...
:wink:
Tehát állításomon módosítok: a Windows fő ellensége - felrakom a játékot, leszedem, megint felrakom, leszedem... = árván maradt fájlok, uninstall szükséges Windows összzetevőket, rendszerfájlokat is töröl. Oka: közös használat. A játékíró spórolt - a játék is használ Windows fájlokat. Az unisntall töröl mindent, azt is, amit nem kellene neki. Nem tudja szegényke, hogy a WINDOWS-nak az még kellene egyszer.
ifjabb Czakó József


hétf. dec. 05, 2005 10:55
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1407
Hozzászólás 
Dester szövegéhez még annyit tennék hozzá, hogy a WinXP-nek (meg a többi oprendszernek is!) két közellensége van:
1, ha vki nem megbízhatóan jól megírt programokat telepít a gépre (shareware, freeware szemetek, amikben eleve gyakori az adware/spyware is, de a rendszerkomponensekkel nem túl korrekt módon trükközés is)
2, illetve a másik, ami idevág, ha vki ugyanarra a tömörítésre több, ugyanazt a tömömörítési eljárást használó codecet telepíti (tipikusan codec packokat használók)
Szerintem az utóbbi lehet a probléma, a legtöbbször akkor van probléma pl. a filmek döcögő kitömörítésével, illetve a kép/hangsáv csúszásával, amikor pl. adott FourCC kódra egyszerre fél-egy tucat codec ugrik, és egyáltalán nem biztos, hogy a megfelelő codec kezeli le. Pl. ha vki előbb telepíti a DivX codecet, utána az XviD-et, akkor a telepítéskor az XviD alapesetben felajánlja a DivX FourCC-vel ellátott fájlok kitömörítését, s ha ezt az ember nem tiltja le, akkor a DivX-eket is az XviD fogja dekódolni, A DivX codecet pedig amellett hogy teljesen feleslegesen telepítette, amellett ez a codec teljesen feleslegesen ül a memóriában, foglal erőforrásokat...
Összefoglalva, amennyiben nem hardveres (DMA) probléma van, akkor én erre tippelek.

A játékoknak (feltéve hogy nem a fent említett freeware/shareware/adware cuccokról van szó) az akadozáshoz semmi közük. A "normális" játékokat pont azért, mert elég teljesítménykritikus "alkalmazások", amiket jó programozók élesen optimalizálva írnak, szinte kizárnám az okok közül. (Czakó pajtás, remélem, a pedagógia a profilodban nem azt jelenti hogy számtech tanár vagy. Mert ha igen, akkor lehet, hogy érdemes lenne órákat venned pár diákodtól. :-/ )


hétf. dec. 05, 2005 9:26
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: kedd nov. 02, 2004 17:38
Hozzászólások: 5120
Tartózkodási hely: Budapest/Szeged
Hozzászólás Re: Winamp / hang
Czakó József írta:
A számítógép (Windows!!!) elsőszámú közellenségei: a JÁTÉKOK!


Akkor szeretném megmutatni az én gépemet :) Van rajta játék bőven, de minden úgy működik rajta, ahogy kell :) A Windows első számú közellensége a hozzá nem értés és a kókányolás.

A Winamp mellett érdemes még kipróbálni a foobart. Rendkívül kisigényű progi, mindent visz pluginek nélkül. Hátránya, hogy ALAPESETBEN nem túl látványos. Tehát ha a Winamp akad, érdemes megnézni más lejátszókat is, elég széles a paletta :) Ha más is akad, akkor alacsonyabb szinten van a probléma (driver, hardver).


vas. dec. 04, 2005 17:19
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szomb. nov. 05, 2005 21:25
Hozzászólások: 158
Tartózkodási hely: Jászszentandrás
Hozzászólás Winamp / hang
Ősrégi Winamp 2.03-at használok! Pöpecül működik! Fent van az 5.1-es verzió is! Ha filmet akarok nézni akkor az 5.1 amennyiben zenét szeretnék hallgatni azt a 2.03-al szoktam.
Szaggat néha a hang?
1. Konfigurálás
2. BIOS beállítás (főleg ha alaplapi a hangkártyád) - valamivel "összeveszik" pl.: egy integrált LAN csatolót kell tiltani
3. Nálam az alaplapi hangkártya mellett PCI-on egy Vortex Aureal kártya zenél. Nevetséges módon, de nincsen az integrált (AC97) alaplapi hangkártya se letiltva! Windows XP Professional alatt: Vezérlőpult\Hangok és audioeszközök\Audió\Alapértelmezett eszköz
4. Valamilyen program felülírhatta a Winampod egyes részeit - amelyek a System könyvtárban találhatóak meg - és a hanglejátszáshoz szükséges kódolásért felelnek.
Kérdésem: Winamp alatt az MP3 vagy a WAV szaggat? Vagy mind a kettő? Netalán minden fájlformátum?
Újratelepített (vagy frissen felrakott) Windows alatt is így csinál?
Sok játékod van fent a gépeden?
A számítógép (Windows!!!) elsőszámú közellenségei: a JÁTÉKOK!


vas. dec. 04, 2005 16:53
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: csüt. feb. 10, 2005 12:59
Hozzászólások: 13
Tartózkodási hely: Magyarország
Hozzászólás 
Sziasztok!

A DMA-s rászólás jó volt, az, hogy a Winamp verziószám növekedéssel egyre több memóriát zabál, nem mindig. Figyu. Mi lenne ha a verzió számok növekedésével együtt nem kapcsolnánk, engedélyeznénk a winampnak csomónyi baromságot, ami feltelepítésnél be van x-elve a Beállításokban. Sok memo-t megtakaríthatunk, ha pl. csak a videora szorítkozunk, vagy pl. csak a zene lejátszásra. Ha AVS-t is használunk több memo, ha AVS Docking Save-t, szintén több memo, ha + még interneten is winamp.com-ot csesztetünk, nálam pl. az is +memo igény.

Csak tipp, próbáljátok meg a Winamp-ot konfigurálni csak arra, amire használjátok, vagy ha ez nem jön be, lejátszó váltás. Ez van....

:wink: BYE :wink:


csüt. feb. 17, 2005 13:19
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. ápr. 28, 2004 9:35
Hozzászólások: 1266
Hozzászólás 
Nálam a Winamp azt csinálja, hogy egy idő után lefagyasztja a hangkártyát. Semmi kimenő hang nincs, ilyenkor újraindítás. Van már rádiós adáslejátszóm, nagyon jó!


vas. jan. 02, 2005 22:06
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: szomb. szept. 25, 2004 10:53
Hozzászólások: 12
Hozzászólás 
Sziasztok.

Egy hete jelentkezett először a problémám a Winamppal.Az indításánál láttam, hogy működik,de nemszólalt meg.Rájöttem, hogy a hanglejátszás modulban a hanghullám némításra volt állítva.Pipa ki OK.Egy két nap múlva nem hogy nem szólalt meg ,de nem is működött.( ja akkor még az 5.06-os változatom volt)Nem is tudtam elindítani,ezért uninstall és fel az 5.07-est.Ez működött néhány napig.Ma azonban winamp indításkor működik,de nem szólal meg.Már rutinosan hangbeállítás és megint némításra volt állítva.
Azt mondanom sem kell talán, hogy nem én némítgatom , miért is tenném.
Nincs valami ötletetek, hogy mitől lehet ez?Azért idegesít ez a dolog,mert ha megjelenik egy ilyen "nem csináltam semmit mégis valami megváltozik folyton" dolog, akkó má bajt szimatolok, valami gaz kutazoid van a gépen mélyen elásva magát , rejtőzködve és lesve az alkalmat, hogy ártson.

U.i.:internet rádió hallgatás és amikor nem tudtam elindítani , akkor ezt írta ki:ICY 401 Service Unavailable//( az aktuális IP cím )


vas. jan. 02, 2005 21:55
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1202
Hozzászólás 
Voltak felsorolva más lejátszók, még a Steinberg MyMP3Pro 5.0-t javaslom kipróbálásra (bár én is foobart használok most). Esetleg próbáld meg átrakni a hangkártyát másik PCI slotba, ha nem integrált.


hétf. júl. 19, 2004 14:55
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4797
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás 
Nekem akkor akadozik a hang, ha a kimeneti eszköznél a DirectSound-ot állítom be. Ha a WaveOut-ot, akkor meg jó. (DMA nincs letiltva).


hétf. júl. 19, 2004 14:41
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1558
Hozzászólás 
Pl. XP-nél:
My Computer->Properties->Device Manager->IDE ATA/Atapi Controllers Properties->Primary (ill. Secondary) IDE Channel tulajdonságainál nézd meg, hogy valamilyen DMA módban mennek-e. (Ha esetleg nem, akkor a lemezműveletek annyi erőforrást lefoghatnak, hogy akár a Winamp is fulladozhat.)

Pl. Windows 2000-nél is valami hasonló helyen lehet, ezt nem tudom pontosan, mert én sem vagyok akkora májer.


szomb. júl. 10, 2004 20:08
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 297
Hozzászólás 
Johnnyrotten fejtsd ezt ki légyszi bővebben, mert nem vagyok egy nagy májer.


szomb. júl. 10, 2004 18:59
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1558
Hozzászólás 
Merevlemezeknél a dma nincs véletlenül letiltódva?


pén. júl. 09, 2004 21:02
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 297
Hozzászólás 
Bármilyen lejátszónál ezt csinálja. Sőt, ha egy weboldalt felteszek a tálcára, akkor is azonnal akadozik.Szerintem valami memória gond.


pén. júl. 09, 2004 19:29
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 205
Tartózkodási hely: Hódmezővásárhely
Hozzászólás 
Hali! Srácok én már régóta nem haszálom a winampot. Tökéletes alternatíva nekem rá a Quintessential player. Lejátszható formátumok ami általában kell, ogg, wma. mp3pro. Ezek közül ha jól emléxem csak a wma plugint kell hozzá letölteni a web oldaláról. De ezeke kívül még több zenei formátumot ismer, ami szintén pluginnal bővíthető. Alkalmas cd grabbelésre, és én most épp online rádiót hallgatok vele. :) Xp alatt fut, és nekem semmi akadás és semmi gond. :)
Tehát ha valakinek arra van szüksége, hogy egy megbízható lejátszót kapjon akkor itt egy alternatíva. Ja és freeware. :) http://quinnware.com/downloader.php?qcd=full&intl=en
De ha valakinek a magyar nyelvű kell akkor azt a www.honositomuhely.hu ról letöltheti, a magyar nyelvi mudullal együtt.
Hajrá! :)


hétf. júl. 05, 2004 12:04
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1558
Hozzászólás 
Használjatok jetAudio-t (szép is, jó is) vagy - ha a minimális gépigény a fő szempont - foobar2000-et (egy mínusz: mp3pro nem megy neki).


vas. júl. 04, 2004 8:18
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 183
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás AKADOZÓ WINAMP!
Nekem ugyanezt (is) csinálja XP alatt, nem beszélve arról ahogy nő a verziószám annál inkább terheli a gépemet.


vas. júl. 04, 2004 7:09
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 297
Hozzászólás Winamp
Sziasztok! Windows 2000 Prof. alatt, ha a winampot(5.01) lekicsinyítem, vagy felteszem a tálcára, akkor olyat csinál mintha elekadna a tű a bakeliten 4-5 másodpercre.
Segítsetek!!!


szomb. júl. 03, 2004 20:41
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 39 hozzászólás ] 

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 5 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség