Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: kedd jún. 04, 2024 8:23



Hozzászólás a témához  [ 81 hozzászólás ]  Oldal 1, 2  Következő
Windows XP vs. Vista 
Szerző Üzenet
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1041
Hozzászólás 
Neo20 írta:
Üdv srácok:)

Lenne egy XP s kérdésem. Az ehhez tartozó topicot nem találtam meg:(.
Az a gondom hogy van egy win telepítés xp sp3 két fiókkal. az egyik fiókban marad a felbontás maximumon. a másik profilban (rendszergazda) meg minimumra ugrik vissza. Nemtudjátok véletlen miért lehet ez?

thx.)

http://forum.terminal.hu/viewtopic.php?t=36022&start=0


csüt. jan. 14, 2010 22:53
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: hétf. jan. 03, 2005 17:55
Hozzászólások: 84
Tartózkodási hely: Bp
Hozzászólás 
Üdv srácok:)

Lenne egy XP s kérdésem. Az ehhez tartozó topicot nem találtam meg:(.
Az a gondom hogy van egy win telepítés xp sp3 két fiókkal. az egyik fiókban marad a felbontás maximumon. a másik profilban (rendszergazda) meg minimumra ugrik vissza. Nemtudjátok véletlen miért lehet ez?

thx.)


csüt. jan. 14, 2010 19:32
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11891
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
Tanulmányozd ezeket:

http://forum.terminal.hu/viewtopic.php?t=29053
http://forum.terminal.hu/viewtopic.php?t=36965

De szerintem még vannak a témában topikok. :shock:


pén. dec. 12, 2008 17:50
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3691
Tartózkodási hely: Ada
Hozzászólás 
Keress CD-s linuxot, az is jó.


pén. dec. 12, 2008 16:06
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: hétf. márc. 06, 2006 20:14
Hozzászólások: 145
Hozzászólás 
Laci_L írta:
Akkor passz. Pontosabban mintha olvastam volna más topikban ötleteket:

1. A Bios-ban próbáld meg átállítani a Winchester felismerést, hogy ne SATA hanem IDE emuláció legyen.
2. Egy pendrive-ról futó linux-al felismertetni a szükséges SATA drivert, és a telepítés elején F6-tal beadni lemezről.

Ponosan nem tudom idézni, de valami ilyesmi volt. Talán keress rá, nemrég írták.


Hello!

A bios-ban nincs olyan funkció.
A linuxos dolgot meg nem értem, és azt se tudom honnan szedjek pendriveos linuxot...

Azért köszönöm...


pén. dec. 12, 2008 15:27
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11891
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
Akkor passz. Pontosabban mintha olvastam volna más topikban ötleteket:

1. A Bios-ban próbáld meg átállítani a Winchester felismerést, hogy ne SATA hanem IDE emuláció legyen.
2. Egy pendrive-ról futó linux-al felismertetni a szükséges SATA drivert, és a telepítés elején F6-tal beadni lemezről.

Ponosan nem tudom idézni, de valami ilyesmi volt. Talán keress rá, nemrég írták.


pén. dec. 12, 2008 15:10
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: hétf. márc. 06, 2006 20:14
Hozzászólások: 145
Hozzászólás 
Laci_L írta:
Valami driver ütközésed van. A buherált XP-ket meg felejtsd el. Fogj egy korrekt eredeti gyárit, ha nincs benne az SP3, majd utólag rányomod. :shock:


Írtam, hogy SP2 és SP3 -mal is próbáltam, mind2 OEM!
Semmi! Milyen ütközés? Particionálva sincs a wincsi.
Szűzen raknám, de nem megy.


pén. dec. 12, 2008 14:50
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11891
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
Valami driver ütközésed van. A buherált XP-ket meg felejtsd el. Fogj egy korrekt eredeti gyárit, ha nincs benne az SP3, majd utólag rányomod. :shock:


pén. dec. 12, 2008 14:27
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: hétf. márc. 06, 2006 20:14
Hozzászólások: 145
Hozzászólás 
Hello!

Vásároltam egy MSI VR630X laptopot, és nem tudom felrakni rá az xp-t. Elindul a kék képernyő alatt pakolja a memóriába a dolgokat és kékhalállal kifagy. Hiába SP2, SP3, vagy buherált XP /daytona 2008 final/ amiben van sata, mind kifagy. Viszont a vista fel megy.
Hogyan tudnám ráküldeni az XP-t?

Válaszokat előre is köszi!


pén. dec. 12, 2008 13:32
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6675
Hozzászólás 
Lehet. Voltak egy néhányan, akik akkor megszívták a vékony klienst.
Most kicsit hasonló a netbook, mégis mekkora sikernek tűnik. Nincs annyi Atom a gyárban, ami kellene.
Jókor jó helyen lenni.

De a Google, sőt az MS is a jövőben talán a netes op. rendszer és (irodai) programcsomagok irányába tekintget.
A szívás majd elválik. Szép új világ, mindent a dróton kapunk a Big Bránertől ellenőrzötten. Még ha a drót rádióhullám is.


hétf. szept. 22, 2008 14:38
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11891
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Vista
TargeT írta:
... Egyesek meg szeretnék, meg már eddig is szerették volna, ha szinte nincs is semmi a lokális gépen, minden a netről fut, szervereken hajtódik végre ...

Nem a Steve Jobs volt, aki ezt vagy 10 éve erőltette, és meg is szívta?


hétf. szept. 22, 2008 14:15
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6675
Hozzászólás Re: Vista
DinoDani írta:
Nekem anno a W98 is tökéletesen futott, de a fejlesztése leállt, és az új hardver miatt kényszerűségből kellett váltanom.
Ha továbbfejlesztik, valószínűleg a mai napig az fut a gépemen!

A Win98-at nem nagyon lehetett már hová fejleszteni, toldozni és foldozni. És nem csak a szeteotip dumák miatt, hogy Billy bácsi legyen még gazdagabb.
A DOS Win9x vonal kifújt a Me képében. Ami állítólag sok tekintetben rosszabb volt a 98 SE-nél.
Új alapokra kellett a dolgot helyezni, és ez volt az NT vonal. (New Technology) Ennek az egyik és legsikeresebb állomása az XP.
De ez sem marad így, most és egyelőre a mikrokernelre tett az MS, ismét új alapok következnek a Vista ráncfelvarrása, az egyelőre Windows 7-nek nevezett jövendő termék után.
Egyesek meg szeretnék, meg már eddig is szerették volna, ha szinte nincs is semmi a lokális gépen, minden a netről fut, szervereken hajtódik végre, pénzért vagy esetleg ingyen. No meg a reklámbevételek. :wink:


hétf. szept. 22, 2008 13:15
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: kedd nov. 06, 2007 16:37
Hozzászólások: 4
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás Vista
Hali!
A gépeim lazán elbírnák a Vistát memóriával is.
Az XP-n maximum csak az újabb Dx-ek hiánya jelenthet majd problémát, bár mindég lesznek akik átírják xp-re is(köszönet érte!).
A csicsa nem érdekel, az xp pedig tökéletesen működik hosszú évek óta.
Újratelepítést csak nagyobb hardverváltásoknál kellett csinálnom, a kékhalált nagyon rikán, rossz driver telepítésénél tapasztaltam, amit egy visszaállítással le lehetett tudni.
Nekem anno a W98 is tökéletesen futott, de a fejlesztése leállt, és az új hardver miatt kényszerűségből kellett váltanom.
Ha továbbfejlesztik, valószínűleg a mai napig az fut a gépemen!
Az egyetlen oka az operációs rendszerek sűrű váltogatásának, hogy Bill zsebébe pár milliárddal több jusson.
A kisebb gépekkel kapcsolatban pedig lehet hogy maradi a véleményem.
A Magyar átlagos anyagi helyzet nem mindenkinek engedi meg, hogy atomerőművet vegyen a gyereknek. Legtöbben mások által eladott, tovább már nem igazán fejleszthető gépet vesznek, és ez még nagyon sok országban így van. Ha megszűnik az xp terjesztése, esélye sem lesz, hogy legális szoftvert használjon, tehát rákényszerítik az illegális másolatokra.
Ez az amit nem saját választásából tesz, hanem kényszerből, még ha esetleg nem is akarná.
Marhajó üzletpolitika!
Valószínűleg mindenki gépén található illegális szoftver, de ha már az oprendszerrel rákényszerítik, nem is igen lesz más!
Nem kell velem egyetérteni, ez szigorúan saját vélemény!
Köszi a hozzászólásodat.
Üdv. Dino.


hétf. szept. 22, 2008 8:43
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
Pár dologban nem értünk egyet.

Nézd meg az XP-t mikor adták ki: 2002. Hasonlítsd össze, hogy egy akkori gépen hogy futott a win98 és az XP. 98 futott 16MB rammal, 32-vel már tökéletesen. XP-nek kell 128MB legalább.
Vistát mikor adták ki: 2007. Kell neki minimum 512MB ram.
Egy kis matek és látod, hogy mindkettőnél meg kellett négyszerezni a ram mennyiséget. Ráadásul ha összehasonlítanánk a ramok árát akkor és most, valószínűleg az jönne ki, hogy ma olcsóbb ramot venni. (Ez csak egy példa, vinyónál is le lehetne vezetni ezt, kb ugyanez az eredmény jönne ki.)
Ugyanazon a hardveren az XP is lassabb mint a 98.

Pandával nem tudom milyen problémád adódott Vista alatt. Elég régóta használom az Internet Securityt (~6 év, évente verziófrissítés), az átállás problémamentes volt. Supportjától megérdeklődtem, hogy teljesen Vista kompatibilis-e az akkori verzió, a válasz igen volt, ezután telepítettem, frissítettem és működött.

Driver gondok nem a Vista hibája, hanem a gyártóé, aki nem írja meg rendesen. (Pl. laptopomnál ha bekapcsolva marad a wifim, akkor néha nem tudja magát lehibernálni, kikapcsolt wifivel 10-ből 10-szer működik. Miért az MS-t hibáztassam ezért, inkább szidom a Acert, hogy nem képes rendes drivert kiadni.)

Játékok szubjektívak, Dx 10, 11 lesz a jövő, előbb-utóbb váltani kell.
Abban természetesen igazad van, hogy sok régebbi játék sokkal jobb élményt tud nyújtani, mint jópár amiket a közelmúltban adtak ki.

Összefoglalva én azt szoktam javasolni, hogy akinek nincs semmi baja az XP-vel annak felesleges váltania Vistára. Amíg adnak ki hozzá rendesen frissítéseket, amíg a programok kompatibilisek vele, addig tökéletesen szolgál. Az asztali gépemen még én sem váltottam Vistára, pedig a gép elbírná. Viszont mivel tökéletesen funkcionál rajta az XP, ezért feleslegesnek tartom a váltást.
Laptopon viszont váltottam, mert az istenért se tudtam egy stabil XP-t összehozni rajta. Állandóan kékhalálozott, lefagyott. (Valószínűleg ez is driver probléma volt, viszont nem jött ki frissebb driver hozzá.) Ezért itt váltottam Vistára és egy-két apróságtól eltekintve teljesen meg vagyok elégedve vele.

Ja és aki P2-es P3-mas gépre Vistát akar erőltetni, annak adj egy pofont a nevemben :D


vas. szept. 21, 2008 13:19
Profil Privát üzenet küldése Honlap
vas-tag

Csatlakozott: kedd nov. 06, 2007 16:37
Hozzászólások: 4
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás Vista
Hi!
Az asztali és a note gépem(256 Mb nvidia videókari) is alkalmas a Vistára.
Kipróbáltam!
Soha többet!
Még mindég driver gondok, ugyan azon a hw-n lassabb a vista, hiába van letiltva a 3d környezet, beállításoknál rettenetesen makacs, vagy figyelembe veszi vagy nem.
A vírusokról! Hiába a fejlettebb környezet, ha a vírusírtóm nem fut megfelelően rajta, jobban bekapja a legyet mint az XP.
Hosszú évek alatt a lenézett Panda mellett kétszer volt vírusos a gépem xp-vel, akkor is az én hibámból (nem regisztrált, frissítés hiánya) !
Lehet hogy még nem értek a Vistához, de egy feltelepített progi exe fie-ját egyszerűen nem engedi törölni, vagy felül írni.
Amíg a progik futnak dx9 alatt, a 10-es nem érdekel, mindamellett sok játékot futtatok!
Nem érzem magam maradinak (lehetőleg a legfrissebb driverek, frissítések, sok új progit kipróbálok)! Nem mindegyik fut Vista alatt!
És ami a fő: NEM OPERÁCIÓS RENDSZERT FUTTATOK, HANEM PROGIKAT! és ebben az XP eddig verhetetlen(Windowsokról van szó)!
A kinézetére meg magasról pottyantok, mert a progik használhatósága érdekel, nem a kinézete.
Ma is futtatok olyan progit, játékot, amiről mások már nem is hallanak, nekem viszont olyan felhasználói/játék élményt ad, ami kielégíti az igényeimet. Hiába a legújabb dx10-es játék gyönyörű képekkel, ha maga a játékmenet fantáziátlan, mástól unalomig lopott, és egyszerűen nincs forgatókönyve, csak összecsapták.
Mai napig szívesen játszom a Castle Wolffal, pedig már elhullatta a tejfogait! Ráadásul az idejétmúlt grafikája is nagyon tetszik!
Izlések és pofonok! Ha valakinek a Vista kell, a magánügye, de nem kéne mindenkire ráerőltetni, főleg ha csak irodai munkára vagy netezésre használja(lásd P2 P3-as gépek)!
Azt hiszem most jó időre kiírtam magam. Üdv.


vas. szept. 21, 2008 11:41
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: vas. júl. 27, 2008 17:24
Hozzászólások: 3
Tartózkodási hely: Gyöngyös
Hozzászólás 
Köszönöm a válaszod!
Akkor ha tényleg nem változik szinte semmit a Vista sebessége, inkább kihagyom. :?


kedd júl. 29, 2008 9:20
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás 
Off:
Idézet:
Én sem használom.

És ki használja,egyébkén az aott leíratak egy ollózás a Tom'tól aki uu.ollózta és az erdeti cikk végén (hadd ne kelljen már előbányásznom,ott a google..) effektive egy bűvésztrükk,semmivel nem gyorsul-hiszen eleve,ha több memóriát adsz egy winnek,még kényelmesebb lesz... :roll:


hétf. júl. 28, 2008 20:13
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6675
Hozzászólás 
Keress rá a ReadyBoost dologra. Talán még a winportalon volt a legjobb összafogalaó.
Feltételei vannak, igaz a mai pendrive-ok többnyire már teljesítik.
Viszont olyan nagyon egetverő változást gyorsulást ne várj, bár talán rendszerfüggő is. Nincs. Én sem használom.
Ne villogtassa nekem a LED-et feleslegesen. Amit gyorsít, annyival meg, pár másodperccel lassabban bootol, ha rá van dugva a pendrive. :P :lol:


hétf. júl. 28, 2008 17:00
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: vas. júl. 27, 2008 17:24
Hozzászólások: 3
Tartózkodási hely: Gyöngyös
Hozzászólás 
Sziasztok!
Hallottam vmi olyasmiről, hogy egy pendrive segítségével vhogy fel lehet gyorsítani a Vista-t, de nem tudom, h hol kell ezt beállítani. :oops:
Tudnátok nekem segíteni?
Üdv


vas. júl. 27, 2008 17:38
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. jún. 24, 2007 10:18
Hozzászólások: 6679
Tartózkodási hely: Revuca.S.k>>Szlovákia, nem tudok jól magyarul írni, ezért ilyen amit látsz,
Hozzászólás 
.gúnár
Idézet:
Sajnos vírusgyanús. A securityben Stell segít.

Igen ez Virus-ok.


szomb. jún. 28, 2008 18:58
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4374
Tartózkodási hely: c:\windows
Hozzászólás 
boby írta:
Vistába mit tudok tenni a popup felugro ablak ellen,(mindent blockoltam és mégis fel ugrik,)Az internet explorer akkor is fel ugrik.(oli.hu)ezt hozza be.Szeretném a segitségeteket kérni.Elöre is köszönöm. :D


Sajnos vírusgyanús. A securityben Stell segít.


szomb. jún. 28, 2008 18:32
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. jún. 23, 2008 14:17
Hozzászólások: 49
Tartózkodási hely: Mezöberény
Hozzászólás 
Vistába mit tudok tenni a popup felugro ablak ellen,(mindent blockoltam és mégis fel ugrik,)Az internet explorer akkor is fel ugrik.(oli.hu)ezt hozza be.Szeretném a segitségeteket kérni.Elöre is köszönöm. :D


szomb. jún. 28, 2008 13:57
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: kedd nov. 02, 2004 17:38
Hozzászólások: 5120
Tartózkodási hely: Budapest/Szeged
Hozzászólás 
Nekem nem jött be a Vista. Igaz vannak előnyei (gyorsan bootol, nagyon gyorsan leáll, nem annyira érzékeny a memóriahibákra, látványosabb, stb), de a 3D teljesítményben jelentkező lanyhulást nem tudom neki megbocsátani. Nem a videokártya miatt, hanem a processzort fogja érzésem szerint. Az XP-t meg épp nem tudom visszatenni, mert (a fenti memóriahibák miatt) már a telepítő is elszáll kékhalállal... Nem is értem, a Vista hogy a fenébe tud atomstabil maradni. Ha tehettem volna, már rég visszaraktam volna az XP-t.


szomb. ápr. 26, 2008 10:21
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11891
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: ok
stell írta:
... akor csak ojan 2010-vagy kesob ha jon ...

Akkor van idő hátradőlni. :D


kedd ápr. 22, 2008 14:21
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. jún. 24, 2007 10:18
Hozzászólások: 6679
Tartózkodási hely: Revuca.S.k>>Szlovákia, nem tudok jól magyarul írni, ezért ilyen amit látsz,
Hozzászólás ok
Enszerintem is LACI L cimbi nemkel job OP-rendszer mint a XP Prof SP2 vel.
Meg a Vistan a Virusokat is nehez eltavolitani mert egy csomo speci program nemmukszik rajta es ugyanugy megvannak fertozve mint a tobi Windows.
Ha igaz is ez a Uj Windows>mert enszerintem miert ne lenne,akor csak ojan 2010-vagy kesob ha jon.Igy valahogy.


kedd ápr. 22, 2008 8:31
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11891
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
"Megnyugtattál" :D

Én a Vistát sem akartam (egylőre) felrakni, nemhogy ezt. Egyszerűen: minek? Mert van? :shock:

64 bites programot nem futtatok. A mérgelődésre való helyet a fejemben meghagyom egyéb -napi- dolgoknak. Ez már sok lenne. :D

Ennyire nem vagyok kísérletező kedvű. Az XP-nél bejött ez a taktika. Akkor raktam fel (és vettem hozzávaló hardvert) amikor nagyjából kiforrt (SP2). :roll:


hétf. ápr. 21, 2008 9:21
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. jún. 24, 2007 10:18
Hozzászólások: 6679
Tartózkodási hely: Revuca.S.k>>Szlovákia, nem tudok jól magyarul írni, ezért ilyen amit látsz,
Hozzászólás 
:D Nem Laci L-cimbi leforditom hogy mit olvastam;
[quote]Igasag vagy fikcio??A Neowin.net >forumon megjelent egy bizonyos felhasznalo neve> Kenipnet<hozaszolasa.Kesob az admin kitorolte de aztan ujra visza tetek.Most leforditom mit ir ez a Kenipnet.

A kezembe jutot az elso Windows Seven, amejet a Microsoft az OEM partnereknek ad tesztelesre..



A vikenden hoza jutotam az uj Windows telepitesehez a primaris gepemre. De csalodot vagyok.

A gepemen nemismerte fel a SATA řadič bealitva az emulace IDE es kerte a drivert.Az instalacio befejezodot de a system nemfutot

A Notbookon minden rendben felment es mukszik Csak nemakarja felrakni a GK-driveret. Muszaj volt nekem kicselezni az Aero.



A felalitas nak a szama 6.1.6519. A grafikai kinezese igen hasonlo a Vistahehoz. System igen friss a feltelepites utan csak 480 MB RAM hasznal

A verzio szam nemfontos a Microsoft vagy meghadja 6.1 vagy at szamoza 7.0. Biztos lesz grafikus valtozas mert az elso Vistae is hasonlitot az XP-hez.


vas. ápr. 20, 2008 20:18
Profil Privát üzenet küldése Honlap
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
Jaja, ez sima Vista, nem Win7


vas. ápr. 20, 2008 20:08
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11891
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 

Téged valószínüleg átvertek. A filmen lászik hogy 6.1 verzió. Ez pedig egy ismert mobil változat, ha jól tudom. :shock: :D


vas. ápr. 20, 2008 19:50
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. jún. 24, 2007 10:18
Hozzászólások: 6679
Tartózkodási hely: Revuca.S.k>>Szlovákia, nem tudok jól magyarul írni, ezért ilyen amit látsz,
Hozzászólás 
Enszerintem a Vista nemsokara vegez mert jon aWindows 7
http://www.youtube.com/watch?v=-crFaYLW-xk
:shock:
http://babelfish.altavista.com/babelfish/trurl_pagecontent?lp=zh_en&trurl=http%3A//www.thinknext.net/archives/2124
:hm:


vas. ápr. 20, 2008 19:07
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11891
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
energoman írta:
Erre csak annyit tudok mondani: KAP-JÁK BE (bocs a vulgáris kifejezésért, de tényleg)

Igazad van, de nem fogja Bill Gates bekapni. :twisted:

Úgy állunk (jelenleg): ha nem kell, nem veszed meg ( :D ), vagy legalább is nem használod. :shock:


vas. ápr. 20, 2008 18:48
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2584
Tartózkodási hely: miskolc
Hozzászólás 
Erre csak annyit tudok mondani: KAP-JÁK BE (bocs a vulgáris kifejezésért, de tényleg)


vas. ápr. 20, 2008 18:33
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11891
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
Hannibal írta:
... nem lehet megnézni, hogy egyáltalán kell-e (elemzés) és nem írja ki, hogy hány %-nál tart ...

Azért ez nevetséges. Ennyire mazsolának (átlag amerikai user) néznek.

Amúgy ez az általános amerikai nevelési, tanítási felfogás: ne tanulj, tudj többet, mit ami a környzetedben való léthez kell. Nem kell gondolkozni nagyon. Legyen némi pénz, hamburger, sör és foci. A többivel meg nem kell foglalkozni, abból csak baj van.


vas. ápr. 20, 2008 18:28
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
Töredezettségmentesítőjét én is rühellem. Nem a kis grafikus izé hiányzik, hanem az, hogy nem lehet megnézni, hogy egyáltalán kell-e (elemzés) és nem írja ki, hogy hány %-nál tart. SP1 előtt pedig még azt se lehetett kiválasztani, hogy melyik meghajtókat akarod.

Kompatibilitási módot Vistában még nem használtam, de már XP-ben se láttam értelmét. Amikor én próbáltam, akkor sose segített a helyzeten...


szomb. ápr. 19, 2008 11:08
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6675
Hozzászólás 
Én kezdem megszokni, sőt talán megszeretni a Vistát. Ha meglesz az új LCD monitorom, egész jó lesz rajta. 8)
Szubjektíve sokszor gyorsabban reagál, mint az XP. Kétségtelen, hogy erős vas kell ehhez.
Játszani meg úgysem játszom. :wink:
Úgy néz ki, az SP1 utáni "mizéria" sem annyira gond, azzal meg talán icipicit még gyorsult. Bár olyan nagyon sokat már nálam nem tudott. Nüanszok, de talán fontos.


szomb. ápr. 19, 2008 9:14
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2584
Tartózkodási hely: miskolc
Hozzászólás 
Sziasztok, igy hogy előkerült ez a topic már én is végigolvastam.

Felhasználó szempontból halál a VISTA, bár én a laptopomra azért vettem mert legyen licencejogom az uj OP-ra, és igy minden régebbi OP-ra is megkapom.
Miért kell operátor szemmel gondolkodni a vistáról? Ott a Server OP-kat kell bevetni.

Rengeteg kicsi progit használok, ami amiatt nem szuperál jól mert ez az UAC benne van (talán). A programok még akkor sem mennek rendesen ha elfogadtatom a rendszergazdajogosultságot. Lásd UNIX topican leirt problémám a cygwin-ről.
Jó hogy hannibal idetette a linket amiben avi-ban elmondják h. ennek az oka az UAC.
A File-k tuladonságok menüjében lévő XPSP2 komppatibilitás beállitása mellett olyan mintha nem is lenne, nem is látom értelmét.
A kezelhetősége ugya az mint az XP, szokni kell és kész. De vannak idegesitő kényelmi gyerekhibái pl egy: rendszer minden eleme szoros kapcsolatban van az explorer-rel, és mikor egy szoftverben rákattintasz a mentés másként-re akkor nem a legördülőmenüben mindeg az explorerben használt utolsó linkek jelennek meg, igy mindig halálra kell nyomogatni amigy valmelyik könyvtárat megtalálom.

A sugó ugy sz..r ahogy van, semmit nem lehet megtalálni benne, onlányul sem, bármilyen keresőszóösszeállitásban, szerintem a töredezettségmentesitője is sz..r, nemértem miért nem lehetett a régi kezelőjét meghagyni a szolgáltaások/lemezkezelés menü alatt.

A hardver XP vs Vista:
Én nem vettem észre különbséget a szoftverek futásában, eléggét jól alkalmaztkodik a teljesitménycentrikussághoz, persze ha egyszer eltünt az Asztal.

Ár:
Szerintem már nem is adják olyan drágán.


szomb. ápr. 19, 2008 8:46
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szomb. ápr. 19, 2008 2:38
Hozzászólások: 1
Tartózkodási hely: SCOTLAND
Hozzászólás Vista SP1 *doubles* my DX10 Crossfire performance
http://www.hardforum.com/showthread.php?t=1287275


szomb. ápr. 19, 2008 2:46
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. dec. 01, 2004 16:04
Hozzászólások: 2259
Tartózkodási hely: A sivatagban szivárványszínű mókusokat etetek
Hozzászólás 
.gúnár. írta:
"A problémák ellenére egyre inkább az utóbbi felé dől a mérleg nyelve."
Köszönhető a MS és a kartell hardvergyártók agresszív üzletpolitikájának, miszerint az új gépeket, laptopokat csakis vistás drivertámogatással látják el.
Hát igen. Ha boltban ráböksz egy erőműre (laptop) akkor 99%, hogy Vista van rajta és olyan verzió, aminek a rendszerigénye épphogy nem haladja meg vagy kevéssel kevesebb a gép specjeit/specjeinél. És ha azt mondod a boltosnak, hogy oprencer nélkül kéred, akkor csipőből elküld a ****ba. Ha visszamész és aszondod, hogy Linukszal kell, akkor meg úgy néz ránd, mintha egy másik univerzumból jöttél volna. Nem is olyan rég haverom vett egy új laptopot, persze Vista volt rajta. Nem kellett neki, visszarakta rá az ikszpét. Aztán vadászhatta le a netről a drivereket, mert CD-n CSAK Vistás driverek voltak. Na EZ az agresszív üzletpolitika.

Hannibal írta:
...
Én azt mondom, hogy egy alap kétmagos procin 1,5-2GB rammal olyan szépen lehet használni, hogy öröm nézni :D
...
Meg kell nézni egy olyan gémet, ahol megadnak egy XP-s gépigényt és egy Vistásat. Az egyik egy erőmű, a másik egy atomerőmű.

Orlando írta:
...
Igen, kb ezt nevezzük ősközösségi mentalitásnak, ha nincsenek újító elmék, még mindig a mamutcsontot rágnánk a sztyeppén :D Mert az jó volt, minek új, kaja az is stb, ugye? :D
...
De most őszintén, mi az, ami miatt muszáj Vistára váltani? Az XP kielégíti a szükségleteimet, jól futnak rajta a gémek, az EasyPHP, a PS, az F-Secure és a többi dolog, amire szükségem van. NINCS szükségem új funkciókra és nem fogom azokat Billy szükségleteihez igazítani. De nem tudják a reklámok belémszugerálni, hogy szükségem van olyanra, amire nincs is. Miért fizessek olyanért, amire nincs szükségem és ami miatt rövid időn belül új configot kell vegyek? Ez nem maradiság, csupán nem mindekinek vannak olyan igényei/szükségletei mint neked.

Orlando írta:
"Nincs igény ezekre a Vistás újításokra"
Mert még nem érzed igénynek. Aztán ez majd átalakul :)
Akkor térek át a Vista hitre, ha majd helyettem osztja a headshotokat CSS-ben. :D

VentoCL írta:
Hmmm. A saját bőrömön tapasztalom. Stabil...stabil... DE JÓVAL LASSABB A JÁTÉKOK ALATT! amd x2 5200+ proci, 2GB memó, ati x2600XT kari. OEM home prémium
Itt a pont. Aki gémerkedik egész álló nap, annak csak szívás a Vista (főleg ha nincs zséje egy atomerőműre).


--------------------------------------------------------------------------------------

Mindent egybevetve majd kipróbálom, ha lesz elég hely a gépemen, hogy futtathassam VMWare-en, mert nem fogom hagyni, hogy megfertőzze az egész gépemet. :P (bár az se lenne gond, ha Billy drágaszágom lenyúlná végre a LiveCD koncepciót is [ahogy sokminden mást is lenyúlt már])


szomb. márc. 08, 2008 10:52
Profil Privát üzenet küldése Honlap
vas-tag

Csatlakozott: vas. márc. 02, 2008 19:57
Hozzászólások: 1
Hozzászólás 
Hmmm. A saját bőrömön tapasztalom. Stabil...stabil... DE JÓVAL LASSABB A JÁTÉKOK ALATT! amd x2 5200+ proci, 2GB memó, ati x2600XT kari. OEM home prémium


vas. márc. 02, 2008 20:00
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4374
Tartózkodási hely: c:\windows
Hozzászólás 
Na igen, ezt kb. ahhoz hasonlítottam múltkor, mintha vennél egy új autót, ami szebb, jobb, többet tud, de azon 5 centival odébb van a sebváltókar. Mivel te megszoktad a sebváltó helyét, ezért nem fog kelleni az új autó. Sokan nyitottak az új dolgokra, de még többen, akik nem.


pén. feb. 15, 2008 8:17
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: vas. okt. 31, 2004 19:57
Hozzászólások: 593
Hozzászólás 
Sok értelme nincs, max annyi, hogy a termékkódok fogytak el és kellett pótolni, de meddig. Júliustól nem lesz xp többet.

Mi is naponta adunk el xp oem szoftvert, és hiába lármázom a góréknál, hogy sietni kell, Vista kell, mert nemsoká nem tudunk mit adni az ügyfeleknek....a reakció vállvonogatás, meghogy szerintük nem "kiforrott" a Vista. Ja igen, egyikük se próbálta, sőt Windows 2000 is van használatban :)


pén. feb. 15, 2008 7:59
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4374
Tartózkodási hely: c:\windows
Hozzászólás 
Orlando írta:
A szoftvereknek van életciklusa, akkor akkori tudás színvonalán készültek, akkori igényeket fednek le.


http://hirek.prim.hu/cikk/62561/

Legutóbbi vásárlásomnál már nekem is ilyen Windows XP SP2c verzióhoz volt szerencsém.


csüt. feb. 14, 2008 22:40
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3691
Tartózkodási hely: Ada
Hozzászólás 
.gúnár. írta:
Nálam alapszabály, hogy akkor telepítek új ms oprendszert, ha már kijött minimum az sp1 hozzá.
Ezzel a múltkor én is találkoztam valamelyik újságban, de igaz. :D


csüt. feb. 14, 2008 22:21
Profil Privát üzenet küldése Honlap
platina tag

Csatlakozott: vas. okt. 31, 2004 19:57
Hozzászólások: 593
Hozzászólás 
Persze, jobb megvárni az első szervizcsomagot legalább, de mi rendszergazdák nem tehetjük meg. Illetve, aki nem akar lemaradni, az nem.

A szoftvereknek van életciklusa, akkor akkori tudás színvonalán készültek, akkori igényeket fednek le. De azóta sok minden változott, lépni kell vele együtt.

Alig egy év múlva már csak röhögünk az ilyen topicokon, és mindenki a Vistáról fog zengedezni...


csüt. feb. 14, 2008 22:21
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4374
Tartózkodási hely: c:\windows
Hozzászólás 
Ha maradt volna megfelelő drivertámogatás, és nem lennének agresszívan ránk erőltetve az új verziójú programok, én még mindig a Windows 2000-et használnám. A legjobb ms oprendszer. Xp-re is nemrég voltam kénytelen váltani. A vasam elég új, ennek ellenére egy játék sokkal lassabban ment vistán, amikor kipróbáltam. Valószínűleg a videokari driver volt a ludas, nem írom egyértelműen a vista számlájára. Nálam alapszabály, hogy akkor telepítek új ms oprendszert, ha már kijött minimum az sp1 hozzá.


csüt. feb. 14, 2008 22:14
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás 
By Orlando:
Idézet:
A Vista egy eszetlen jó termék lett, ezt rendszergazdai szemmel látom főképp
:wink: Mit is írtam anno a tesztelős korszakban?
-és kimondottan,csak mint rendszergazda voltam kiváncsi a termékre:"minden házi felhasználói utálni fogja! "
Ami igaz is,de nekem is az volt,már a meglátásom akkor,is,hogy az eddigi legsikerültebb Ms termék,sőt most már használható is,mert érdekes módon most,elolvasták azt amit írtunk(sokan körben a világból,sőt a mai napig is küldik tesztelésre az Ie és Uac újításaikat tesztelni,de erre sem időm ,sem kvalitásom,az összes sallangot kód nélkül átnyálazni)-tény hogy a Vistát Ofiicestül Enchanhestül vállatai szinten inglez nyelven megkaptam bagatell összegért(át nem ruházható licenceléssel :? )-ez volt 30 ezüst amiért eladtam a lelkemet :oops:


csüt. feb. 14, 2008 22:04
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
platina tag

Csatlakozott: vas. okt. 31, 2004 19:57
Hozzászólások: 593
Hozzászólás 
"Igen, az. Sokkal követhetőbb, áttekinthetőbb tőle a fórum."

Nem ígérek, de erőfeszítéseket teszek.

:D


csüt. feb. 14, 2008 21:53
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3691
Tartózkodási hely: Ada
Hozzászólás 
Idézet:
Miért, baj?
Igen, az. Sokkal követhetőbb, áttekinthetőbb tőle a fórum.


csüt. feb. 14, 2008 21:51
Profil Privát üzenet küldése Honlap
platina tag

Csatlakozott: vas. okt. 31, 2004 19:57
Hozzászólások: 593
Hozzászólás 
Hát kb. csak nem érdekel :)

Miért, baj? :D


csüt. feb. 14, 2008 21:47
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3691
Tartózkodási hely: Ada
Hozzászólás 
Te Orlando, hamár rendszergazda vagy, akkor szerintem azt is tudod, mire való az idézés gomb itt a fórumon. Szándékosan nem használod, vagy nem tudod, mire való :?:


csüt. feb. 14, 2008 21:45
Profil Privát üzenet küldése Honlap
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 81 hozzászólás ]  Oldal 1, 2  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 7 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség