Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: pén. máj. 10, 2024 12:06



Hozzászólás a témához  [ 605 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13  Következő
Bittorrent??? 
Szerző Üzenet
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 249
Hozzászólás 
Már nincs egy hely se :(


kedd nov. 29, 2005 9:46
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1558
Hozzászólás 
vizimento írta:
Hello!

Szeretnék csatlakozni egy jó magyar torrentes oldalhoz. De se a majomparádé, se a bithumen nem enged regisztrálni.
Tudna nekem valaki segíteni???

Előre is köszi!

Itt még van pár száz hely... de nem sokáig.


kedd nov. 29, 2005 5:58
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: csüt. szept. 15, 2005 22:22
Hozzászólások: 65
Hozzászólás 
Hello!

Szeretnék csatlakozni egy jó magyar torrentes oldalhoz. De se a majomparádé, se a bithumen nem enged regisztrálni.
Tudna nekem valaki segíteni???

Előre is köszi!


hétf. nov. 28, 2005 23:53
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. márc. 26, 2004 9:12
Hozzászólások: 2711
Tartózkodási hely: Budapest, Érd
Hozzászólás 
Közben lehet, hogy rájöttem!
Valamikor felemeltem a kapcsolatok maximális számát, és elképzelhető, hogy elérte azt, amit a windows maximálisan engedélyez!
Erről tud valaki valamit? Hol lehet ezt állítani vagy ilyesmi?


csüt. nov. 24, 2005 14:19
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. márc. 26, 2004 9:12
Hozzászólások: 2711
Tartózkodási hely: Budapest, Érd
Hozzászólás 
Mint írtam nekem OUTPOST tűzfalam!
A windows-os pedig ki van kapcsolva :(


csüt. nov. 24, 2005 8:50
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: csüt. máj. 05, 2005 11:15
Hozzászólások: 140
Hozzászólás 
Zsoca-M5 írta:
Sziasztok!

Már 3-adjára jelentkezett a következő eset:
utorrentel töltök le/fel mint atom, tűzfal: outpost 3.0.
Bizonyos idő után (számomra tök véletlennek tűnik, mert volt hogy 1 hét folyamatos üzem, és volt, hogy 1 nap után) azt veszem észre, hogy minden internetkapcsolat megszakad!
Bemegyek a tűzfal konfigba és minden kapcsolat azt írja: "blocked by ethernet attack detector".
DE ez nem egy tűzfal szabály! Ezt az is bizonyítja, hogy ha kilépek a tűzfalból akkor sem javul meg.
Ha fogom és az helyi kapcsolatot Disable-öm, majd jópár másodperc után újra Enable-öm, akkor megjavult, de csak ideig óráig! Ilyenkor sokkal hamarabb újra előjön! Restart után viszont nincs gond!
Mi lehet ez?

Talán itt van segítség:
http://scraggy.e-gate.hu/index.php?link ... d=00000010

(Gugliból nem tudtam meg semmit)


szer. nov. 23, 2005 14:35
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. márc. 26, 2004 9:12
Hozzászólások: 2711
Tartózkodási hely: Budapest, Érd
Hozzászólás 
Sziasztok!

Már 3-adjára jelentkezett a következő eset:
utorrentel töltök le/fel mint atom, tűzfal: outpost 3.0.
Bizonyos idő után (számomra tök véletlennek tűnik, mert volt hogy 1 hét folyamatos üzem, és volt, hogy 1 nap után) azt veszem észre, hogy minden internetkapcsolat megszakad!
Bemegyek a tűzfal konfigba és minden kapcsolat azt írja: "blocked by ethernet attack detector".
DE ez nem egy tűzfal szabály! Ezt az is bizonyítja, hogy ha kilépek a tűzfalból akkor sem javul meg.
Ha fogom és az helyi kapcsolatot Disable-öm, majd jópár másodperc után újra Enable-öm, akkor megjavult, de csak ideig óráig! Ilyenkor sokkal hamarabb újra előjön! Restart után viszont nincs gond!
Mi lehet ez?

(Gugliból nem tudtam meg semmit)


szer. nov. 23, 2005 12:23
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: csüt. máj. 05, 2005 11:15
Hozzászólások: 140
Hozzászólás 
BitComet,
Azureus
beállitások,oktatóvideók:

http://torrenttutor.dox.hu


hétf. nov. 21, 2005 12:41
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: csüt. máj. 05, 2005 11:15
Hozzászólások: 140
Hozzászólás 
Sziasztok!
Olyan gépet amin win98 op rendszer van lehet-e aktívvá tenni?
Azt hallottam valahol,hogy nem.
Nem tudom igaz-e,
Másik gépemen xp van,az aktív.A két gép hálózatban van,de a win98 as gép passzív marad bármit is csinálok,már mindent kipróbáltam/xps gépen win tűzfalat,kerio tűzfalat kikapcsoltam,nyitottam szabad portot/ semmi nem segít.
Van-e valami megoldás vagy fölösleges sz....rakodni vele?
Előre is köszönöm a segítséget


pén. nov. 18, 2005 10:33
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6
Tartózkodási hely: Budapest (többnyire)
Hozzászólás 
shabba írta:
Ez a DHT ... most az előbb benyomtam ... de semminemű plusz forgalmat nem vélek felfedezni a magára hagyott bitcometben.


A DHT nem azonnal hozza ezt az eredményt! Nekünk is ezért tartott sokáig kideríteni az okot!!!
Ha csak simán belépsz, akkor még nem indul el! Először le kell töltened egy olyan hálózatról valamit, ahol a DHT aktív. Ilyenkor elkezd kapcsolódni a géped a többi géphez... Kezdetben minimális a forgalom, kb. 10-40 user fog csak csatlakozni, majd úgy kb. 1 hét után, amikor már 3000 feletti a DHT kapcsolódott kliens a gépeden, akkor hozza a "(nem) várt" adatforgalmat! Ha már van 3000 DHT kapcsolódott kliens a gépeden, akkor már letöltened sem kell (vagy visszaosztani), szép lassan a háttérben dolgozik... Persze az is számít, hogy aktív, vagy passzív vagy...

Te valszeg értesz hozzá, ezért minden nem ismert dolgot kikapcsolsz, de egy irodában gondold el, milyen tapasztalatlan irodisták kezdenek el letölteni, annélkül, hogy átnéznék a beállításokat! Felrakják, töltenek, de nem néznek semmit, nem olvasnak semminek sem utána.

shabba írta:
Egyébként ADSL-nél ez a 150-ről leesett 20-ra csak az upload többlet miatt elég furcsán hangzik. Ekkora adatmennyiséghez 420kbps-tel kellene feltölteni egy hónapon keresztül a nap 24h-ban stabil állandó sebességgel. Ekkora uploadja pedig jellemzően csak az üzleti 4mbps-es csomagnak van, lakossági szinten pedig ez nem mondható átlagosnak. A elterjedt 1-2mbps csomagok upload kapacitása ennél jóval kisebb ráadásul a napi 24h-s állandó géphasználat sem épp az átlag user felhasználói szokásait tükrözi(aki úgy használja a gépét az már elég céltudatosan teszi). Szóval az átlag DSL upload sebességek mellett és normál felhasználói szokásokkal kalkulálva egy max 20-30GB lehetne inkább egy reális érték. De ehhez nem kell még bitcomet sem, elég ha bekap az illető valami trójait vagy egyéb spyszarságot ami ezerrel kommunikál a külvilág felé. Ez jellemzően a kezdő felhasználóknál szokott előfordulni akik semmiféle védelmi mechanizmust nem használnak.


Ebben részben igazad van, de a számításokkal kicsit máshogy kalkulálok... Bár való igaz, hogy átlagos felhasználásra max 20 GB a forgalom, de most nem azokról a felhasználókról van szó, akik csak neteznek, hanem aki néha-néha azért letöltenek pl. bitcomet-al!

Kis számolás:
Letöltés:
1MBit/s-es vonal => ~ 128kilobyte/s
1 hónap => 30 nap => 30nap*24óra*60 perc*60másodperc = 2592000 sec.
Így 1 hónap alatt 331776000 kilobyte => 324000 MByte => vagyis Max. 316 GByte, ha egész nap megy

Feltöltés:
1Mbit-es vonalhoz 128kbit/s letöltés ját. Ez a fenti érték 8-ada, vagyis ez alapján a feltöltés ~39GB lehet max, bár akkor semmit sem tudsz letölteni mellette..

Ha csak 50%-ot megy a gép, úgy ezt a kettőt összedolgozzva is bőven 150GB felett lehet az adatforgalom!

Az egészben az a szép, hogy pont akkor jelentette be a t-online a kitiltást, amikor a DHT hálózatok megjelentek és elterjedtek a BitTorrent kliensekben! A DHT egy elég jó technika... csak akkor használja a hálózatot, amikor mást nem használsz, vagyis teljesen optimálisan dolgozik. És ami a lényeg, mindkét irányban dolgozik! Jön hozzád kérés az IP címekre, majd a géped kiszolgálja azokat... Aztán jönnek hozzád a szinkronizációs kérések, amikor elküldik neked, hogy milyen IP címekkel bővült a hálózat... Vagyis hidd el, hogy kihasználja a hálózatot, ha egész nap megy!

Nyilván nem mezei felhasználókat tiltottak ki, és nem olyanokat, akik 1024/128-al neteztek... A 2048/224 már akkor is megfizethető volt! Aki meg szenvedélybeteg letöltő, az úgyis egész nap hagyja futni a gépét, mivel a torrent oldalak "rákényszerítik" a felhasználókat, hogy osszanak vissza, mert ha lemegy az arányuk 0.1 alá, akkor kitiltják... Vagyis patthelyzet, és a user hagyja futni a gépét (még este is).... (ismétlem, nem átlagos felhasználókról van szó, hanem akik sokat töltenek le!)

Nekem 3008/324 vonalam van, és nem megy egész nap a gépem, nincs rajta kémprogram, és "furcsa módon" akkor csökkent le a hálózat sebessége, amikor kikapcsoltam a DHT-t! (alap telepítés, fene se gondolta, hogy az árthat... én spec. azért használtam, mert kíváncsi voltam, hogy a letöltés sebességében javít-e valamit).

Nálam a ~140 GB forgalom kimutatását, és az azt követő hónap 25 GB-os forgalmi kimutatását, az ADSL szolgáltatónál kértem le.
Az adatforgalomba (150GB-ba) nem csak feltöltés, hanem a letöltés is benne van nálam, úgy 1/3 fel 2/3 le arányban (~90GB le, ~60GB fel)
Az összesen letöltött tartalom (BitComet-ba lekért kimutatás) a gépen NEM érte el az 30-40GB-ot! és a feltöltés is ~20GB volt!
Más forgalom nem ment (http-vel biztos nem generálok ~60-100GB forgalmat!)

A t-online-hoz visszatérve, lehet, hogy tényleg nagyiparban töltöttek le azok, akiket a t-online kitiltott. A cégünknél a folyamatos 100%-os hálózati terhelés a 100MB-os vonalon igen jól szemléltette a DHT-t, miután kikapcsoltattuk, és a 4-6MByte/s-ról leesett 128-256Kbyte/s-re!


pén. nov. 11, 2005 15:48
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 287
Hozzászólás 
Ez a DHT nálam is alapban ki lett kapcsolva de most az előbb benyomtam(még ki-be lépést is csináltam hogy tuti legyen hatása) de semminemű plusz forgalmat nem vélek felfedezni a magára hagyott bitcometben.

Egyébként ADSL-nél ez a 150-ről leesett 20-ra csak az upload többlet miatt elég furcsán hangzik. Ekkora adatmennyiséghez 420kbps-tel kellene feltölteni egy hónapon keresztül a nap 24h-ban stabil állandó sebességgel. Ekkora uploadja pedig jellemzően csak az üzleti 4mbps-es csomagnak van, lakossági szinten pedig ez nem mondható átlagosnak. A elterjedt 1-2mbps csomagok upload kapacitása ennél jóval kisebb ráadásul a napi 24h-s állandó géphasználat sem épp az átlag user felhasználói szokásait tükrözi(aki úgy használja a gépét az már elég céltudatosan teszi). Szóval az átlag DSL upload sebességek mellett és normál felhasználói szokásokkal kalkulálva egy max 20-30GB lehetne inkább egy reális érték. De ehhez nem kell még bitcomet sem, elég ha bekap az illető valami trójait vagy egyéb spyszarságot ami ezerrel kommunikál a külvilág felé. Ez jellemzően a kezdő felhasználóknál szokott előfordulni akik semmiféle védelmi mechanizmust nem használnak.


pén. nov. 11, 2005 15:02
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6
Tartózkodási hely: Budapest (többnyire)
Hozzászólás 
Nem dehogy :) Csak a cégnél 100%-os volt a netkihasználtság több gépen is, és elkezdtük kinyomozni, hogy miért... :) (Rendszergazdaság előnye/átka)

Zsoca-M5 írta:
Csak nem egyike vagy a kitiltottaknak?

(Én már kezdetek óta utálom a DHT-t! és az az első amit letiltok!)


pén. nov. 11, 2005 14:49
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. márc. 26, 2004 9:12
Hozzászólások: 2711
Tartózkodási hely: Budapest, Érd
Hozzászólás 
Csak nem egyike vagy a kitiltottaknak?

(Én már kezdetek óta utálom a DHT-t! és az az első amit letiltok!)


pén. nov. 11, 2005 14:40
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6
Tartózkodási hely: Budapest (többnyire)
Hozzászólás Re: Lekorlátozott Bittorrent adatforgalom + T-Online
A tonline letiltáshoz csak annyit szolnék hozzá, hogy a BitTorrent használók nagy része tudatlan, és képtelen átolvasni dokumentunokat. És úgy tűnik, hogy a t-com sem veszi a fáradtságot.

Ha megtették volna, és sebességméréseket végeztek volna, akkor kiderírhették volna, hogy azok a felhasználók, akiket kitiltottak, nem feltétlen azért okoztak nagy adatforgalmat (150+ GB/hó) mert töltöttek le valamit (lehet, hogy az össz fel/le töltésük még a 40GB-ot sem haladta meg), hanem azért, mert a torrent kliensben engedélyezték a DHT hálózatokat. Nálunk azután derült ez ki, mituán több mérést is elvégeztünk, hogy mért van teljes sávkihasználás, miközben senki sem tölt le! Ekkor derült ki, hogy csupán attól, hogy pl. a BitComet progi DHT módban futott, az IP címek szinkronizálásához felhasználta a teljes szabadon lévő sávszélességet (gyakorlatilag 4Mbyte/s). És Tényleg nem volt letöltés, csak a kliens progi futott a háttérben

Ugyan ezt tapasztaltam az ADSL-en is, miután a DHT Network opciót kikapcsoltam, az ADSL terhelés a ~150GB-ról visszaeset 20GB-ra!!!, pedig az internetezési szokásaimon semmit sem változtattam....

Ennyit a szakértelemhez! Ahelyett, hogy bevizsgálnának eseteket, és felhívnák a figyelmeket a hibákra, persze, hogy egyszerűbb(, és olcsóbb) kitiltani a felhasználókat!


pén. nov. 11, 2005 14:29
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 287
Hozzászólás 
Ez már igencsak tavalyi hó, marha régi eset. Ráadásul már akkoriban sem volt olyan nagy kuriózum. A szolgáltatók nem kötik a felhasználók orrára hogy alakítják ki a hálózatukat és azt hogyan menedzselik. A szükséges eszközök már vagy 5-6 év rendelkezésre állnak és használják is, a p2p egyre erősödő terjedése miatt pedig egyre nagyobb igény mutatkozik az optimalizált forgalomszervezésre a szolgálatók részéről. Ezzel tisztában vannak a hálózati eszközgyártók is és mivel jó piac egyre több gyártó egyre jobb eszközökkel rukkol elő. Egyáltalán nem tartom kizártnak hogy vannak olyan hazai szolgálatók is ahol a nagy értéket képviselő szűkebb kapacitások védelmére ilyen eszközt használnak.

De idővel lesz erre válaszlépés is. Ha jól tudom a bitcomet 0.6-osban van már titkosított header küldés, bár hogy ez technikailag mennyire jó hatásfokú és mennyire nyújt hatásos védelmet az majd eldől. Mindenesetre mivel a bitcomet forrása zárt és egyedi megoldás így csak adott kliensek között és adott verzió fölött működőképes ami alaposan visszaveti a használati értékét.


pén. nov. 11, 2005 13:29
Profil Privát üzenet küldése
Site Admin

Csatlakozott: csüt. márc. 25, 2004 18:31
Hozzászólások: 3429
Tartózkodási hely: IV.
Hozzászólás 
Lekorlátozott Bittorrent adatforgalom

http://www.terminal.hu/newsread.php?id=11205911051012


pén. nov. 11, 2005 12:29
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. márc. 26, 2004 9:12
Hozzászólások: 2711
Tartózkodási hely: Budapest, Érd
Hozzászólás 
Azureus: valószínűleg az is közrejátszott, de én szeretem ha mindenből új van, nehogy lemaradjak valami fa*sza kis szolgáltatásról :)
mikrotorrentről annyit, hogy szinte ugyanaz mint az azureus, nagyon pici, nagyon gyors! :D (Tehát mostmár nem adnám semmiért...ő az új isten ;) )


pén. nov. 11, 2005 10:37
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 198
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Zsoca-M5 írta:
littleNorbi írta:
Én a BitComet-től meg nem válok az egy bisztos, az Azureus meg egy nagy trutymó.

:lol: He-he, hát igen :lol: ízlések és pofonok :lol:
Nekem azureus volt az isten amíg nem adódtak sebességpróblémák!
Utána kénytelen voltam BitComet-et használni, de irtózatosan rosszul éreztem magam benne, és egyfolytában azureus akartam megjavítani, hogy ne kelljen bitcometet használni.....Sajnos nem sikerült...., de szerencsére már van áthidaló megoldásom! Sőt! :D


Mondcsak a sebességpróblémák véletlenül nem verziófrissítés után jöttek elő?
Mert nálam igen. Ezért visszatértem a 2.2.0.2 -es verzióhoz. Ez normális sebességet produkál. Valamiért a 2.3.0.4-es csak 10-ed annyi kapcsolatot tud felépíteni.

Amúgy a mikrotorrent (www.utorrent.com) tényleg jó?


pén. nov. 11, 2005 9:39
Profil Privát üzenet küldése Honlap
vas-tag

Csatlakozott: pén. nov. 11, 2005 8:51
Hozzászólások: 1
Tartózkodási hely: salgotarjan
Hozzászólás java
Kedves tagok!
Az Azureushoz kellene letölteni a Javat,de hiába próbálkozom,mert a gép letöltés és installálás után a köv. üzenetet küldi:a Java nem található a gépen!
Mi a teendő?
Esetleg a tűzfal okozhatja?

Üdv.


pén. nov. 11, 2005 9:04
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: csüt. máj. 05, 2005 11:15
Hozzászólások: 140
Hozzászólás 
darthsith írta:
Meg tudna valaki hívni valamilyen sok magyar cuccot tartalmazó oldalra, ha szépen megkérem?
:wink:



meghívót senki nem küld ismeretlenül,de jó hírem van számodra,most enged regisztrálni az egyik legjobb magyar torrent oldal ahova egyébként meghívó kellene,úgyhogy ez most felér egy meghívóval :D :

http://skyline.dyn.hu/
siess amíg lehet!!!

ez a másik,ide most nem lehet regisztrálni de nézz vissza gyakran mert hamarosan szervercsere lesz,akkor majd valószínüleg lehet regisztrálni:
http://www.majomparade.com/

Na egye fene itt van még egy,ide most enged de itt nincs olyan sok cucc mint a skylin-on:

http://torrent.protect.hu/

:wink:


szer. nov. 09, 2005 13:38
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. márc. 26, 2004 9:12
Hozzászólások: 2711
Tartózkodási hely: Budapest, Érd
Hozzászólás 
Hali!

1. A hibaüzenet olyasmit jelent, hogy a torrent file-odban olyan passkey van (amolyan biztonsági kód), amit a tracker (szerver) nem ismer! Valamint, hogy menj fel az oldalra és töltsd le újra a torrentet!

2. Az, hogy ott vannak a fileok nem feltétlen jelenti azt, hogy már le is vannak töltve! A legtöbb kliens előre létrehozza a fileok végleges méretét és csak utána "tölti fel" őket értelmes adattal!
DE: ha mégis sikerült volna letöltened (véletlenül :) ), akkor egyszerű összerakni, attól függően hogy RAR vagy ZIP ki kell tömöríteni őket! (Az egyszerűség kedvéért pl. Total Commanderrel). A kitömörített file nagy valószínűséggel egy CD/DVD image file, amit pl. nero-val ki lehet írni CD/DVD-re. (6-os nero-ban Recorder/Burn Image)


kedd nov. 08, 2005 8:50
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: hétf. nov. 07, 2005 21:23
Hozzászólások: 1
Hozzászólás 
Sziasztok!
Még elég új vagyok ebben a témában, tudnátok segíteni, hogy ez a hibaüzenet most azt jelenti, hogy nem sikerült leszednem a játékot? Nekem úgy tűnik:-) megvan.

Error: Tracker Response Error:Unknown passkey. Please redownload the torrent from http://tracker.bitsoup.org. in Tracker: http://tracker.bitsoup.org/announce.php ... a542ef54cb


És a másik problémám, hogy ugye ez darabokban jön le. Ha most van 40 file-om, akkor hogyan tudok újra játékot kreálni belőle úgy, hogy működjön is? (PS2) És mivel érdemes dvd-re írni?


hétf. nov. 07, 2005 21:46
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 526
Tartózkodási hely: Hogyhogy hol?ITT!!
Hozzászólás 
Meg tudna valaki hívni valamilyen sok magyar cuccot tartalmazó oldalra, ha szépen megkérem?
:wink:


kedd nov. 01, 2005 22:24
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: kedd nov. 02, 2004 17:38
Hozzászólások: 5120
Tartózkodási hely: Budapest/Szeged
Hozzászólás 
Torrent leírás (szerintem már nem először ebben a topicban): http://longstuff.dcinfo.org/BitTorrent.html


vas. okt. 30, 2005 12:36
Profil Privát üzenet küldése Honlap
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 526
Tartózkodási hely: Hogyhogy hol?ITT!!
Hozzászólás 
Hy!
Be kell valljak valamit...még soha nem használtam torrentet...mindig dc-zek.
Egyrészt a sok probléma:reggelés,leecher-ek, arányszámfigyelés,nincs torrentes ismerős :wink:
Ha valaki lemagyarázná az alapokat és beajánlana valamelyik komolyab torrentes oldalra..lehetőleg olyanra, ahol sok magyar cucc van, azt megköszönném... :oops:
ja:

Off.:Nézzetek be a hardware rovat örök mementóul rovatába...
Indítottam egy mistral web-paget.... :twisted:


szomb. okt. 29, 2005 22:16
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: kedd nov. 02, 2004 17:38
Hozzászólások: 5120
Tartózkodási hely: Budapest/Szeged
Hozzászólás 
Egyszerre többmindent kell seedelni és nem kikapcsolni a gépet. Ha már fogynak a seederek, netán egyedül maradsz és jön egy leecher, akkor lehet sokat kaszálni.


szomb. okt. 29, 2005 18:53
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: csüt. ápr. 29, 2004 22:28
Hozzászólások: 113
Hozzászólás 
Aha.Köszi szÉpen!De mire oda kerülök,hogy majd töltsenek tőlem addigra már annyira lemegy az arányom,hogy már figyelmeztetnek.Így már olyan 0.210 környÉkÉn van a megosztás.


szomb. okt. 29, 2005 17:29
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3535
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás 
kryst írta:
...Én tudok fullon tölteni És tőlem nem tölt senki felfelÉ.Így viszont az arányom egyre csak romlik.
Ez tipikus például olyankor, ha az utolsók között kezded el tölteni, amikor már mindenki leszedte az adott torrentett. Sűrűbben kell látogatni és már az elején elkezdeni tölteni, akkor tőled is többen szednek majd le...


szomb. okt. 29, 2005 14:22
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: csüt. ápr. 29, 2004 22:28
Hozzászólások: 113
Hozzászólás 
Akkor nekem azt mondjátok meg,hogy mit csináljak akkor,ha Én tudok fullon tölteni És tőlem nem tölt senki felfelÉ.Így viszont az arányom egyre csak romlik.Utánna meg kivágnak.Ez ellen mit lehetne tenni.


szomb. okt. 29, 2005 13:09
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3535
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás 
Sy írta:
...miért nincs ilyen funkció (mármint ha a letöltés kész, akkor kikapcsolja a gépet). Ez lehet hasznos is, például engem rohadtul zavar, hogy éjszaka zúg a masina; minden torrentoldalon 1-es arány fölött vagyok
BitCometben van olyan, hogy ha a feladat kész, akkor kikapcsolja a gépet. A feladat pedig akkor kész, amikor eléri a beállított (legalább 1 vagy fölötte) megosztási arányt.
Üdv,NBéla


szomb. okt. 29, 2005 12:17
Profil Privát üzenet küldése
Site Admin

Csatlakozott: csüt. márc. 25, 2004 18:31
Hozzászólások: 3429
Tartózkodási hely: IV.
Hozzászólás 
Megjegyezném, nem értem, miért nincs ilyen funkció (mármint ha a letöltés kész, akkor kikapcsolja a gépet). Ez lehet hasznos is, például engem rohadtul zavar, hogy éjszaka zúg a masina; minden torrentoldalon 1-es arány fölött vagyok, nem hiszem, hogy ártana a közösségnek, ha néha használnám ezt (főleg, hogy reggelente általában az első 5 dolog között szokott lenni a kliens indítása :D).

Aki meg "rosszul" használja a funkciót, úgyis leromlik az aránya, aztán szépen kirakják a szűrét az adott oldalról. Persze trackerless megoldásokra ez nem vonatkozik, ott ennek a funkciónak a megvalósítása egyértelműen rossz lenne.


szomb. okt. 29, 2005 11:37
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3535
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás 
Tudatlanka Béla írta:
BitComet-be be lehet állítni hogy amikor letölt egy dolgot akkor meg szakítja a kapcsolatot ?
Én a Bitcomet0.58+BitTornado_spoofing_patch verziót használom:
-Beállítások
-Feladat
-Mikor a letöltés befejeződött
-Auto megállítás ha elérte az xxx % megosztási arányt.

xxx állítható nincsre, vagy egy 100 fölötti tetszőleges számra :P
Üdv,NBéla


szomb. okt. 29, 2005 10:45
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
Tudatlanka Béla írta:
BitComet-be be lehet állítni hogy amikor letölt egy dolgot akkor meg szakítja a kapcsolatot ?



Béla barátunk arra gondolt sztem, hogy letölti a cuccot, és a gép automatice kikapcsol. Torrent, DC társadalomba ez "nem törvényes" :wink:


szomb. okt. 29, 2005 10:01
Profil Privát üzenet küldése Honlap
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: kedd nov. 02, 2004 17:38
Hozzászólások: 5120
Tartózkodási hely: Budapest/Szeged
Hozzászólás 
sutszi: azért nem értek veled egyet, mert itt egyértelműen arról volt szó, hogy ha már LETÖLTÖTT valamit, akkor bontsa a kapcsolatot. Nem pedig pihentetésről volt szó. Azt úgyis manuálisan lövi be az ember. Velem is van így néha: nyomok egy pause-t a torrent uploadra, amíg valami testesebb e-mailt küldök. Utána meg resume. De itt nem erről volt szó...


szomb. okt. 29, 2005 9:38
Profil Privát üzenet küldése Honlap
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: kedd nov. 02, 2004 17:38
Hozzászólások: 5120
Tartózkodási hely: Budapest/Szeged
Hozzászólás 
Ez a Torrent politikája ellen szól, és ezt EGYIKNÉL SEM lehet beállítani. Aki így gondolkodik, annak nem való se a DC, se a Torrent.


pén. okt. 28, 2005 18:56
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: csüt. júl. 14, 2005 16:30
Hozzászólások: 17
Hozzászólás 
BitComet-be be lehet állítni hogy amikor letölt egy dolgot akkor meg szakítja a kapcsolatot ?


pén. okt. 28, 2005 17:27
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11885
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
Én is sokat sz*arakodtam az Azureus-sal. Nem ment más letöltés, lassulás volt, stb.
A lényeg a jól beállított engedélyezett fel/letöltési sebesség, a Seeder-ek száma, a max. file szám, stb. Ha ezek korrektek, jól fut.
Egyszerűen ki kell kísérletezni, mert függ a kapcsolati sebességtől, meg a géptől is.

Ja igen. nem kell a legújabb verzió, mert hatalmas (már csak a Java része is) és fogja a gépet. Nekem a 2.2.0.2 van most is fenn. Jól működik.

Azt hiszem Dester írta (ha nem bocs attól akié): nem kell változtatni, ha jól megy ami van. Mármint verzió.


csüt. okt. 27, 2005 16:22
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: csüt. júl. 14, 2005 16:30
Hozzászólások: 17
Hozzászólás 
Hogy lehet Azureusnál beállítani a seed-elést ?


csüt. okt. 27, 2005 14:52
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: kedd nov. 02, 2004 17:38
Hozzászólások: 5120
Tartózkodási hely: Budapest/Szeged
Hozzászólás 
Nekem annyira jól bevált a BitTornado :)


csüt. okt. 27, 2005 10:44
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. márc. 26, 2004 9:12
Hozzászólások: 2711
Tartózkodási hely: Budapest, Érd
Hozzászólás 
littleNorbi írta:
Én a BitComet-től meg nem válok az egy bisztos, az Azureus meg egy nagy trutymó.

:lol: He-he, hát igen :lol: ízlések és pofonok :lol:
Nekem azureus volt az isten amíg nem adódtak sebességpróblémák!
Utána kénytelen voltam BitComet-et használni, de irtózatosan rosszul éreztem magam benne, és egyfolytában azureus akartam megjavítani, hogy ne kelljen bitcometet használni.....Sajnos nem sikerült...., de szerencsére már van áthidaló megoldásom! Sőt! :D


csüt. okt. 27, 2005 8:18
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 183
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Nem trutymó az Azureus, csak 1 kicsit megfogja gépemet. Amúgy nekem is volt olyasmi hogy pár megás dolgot többször egymás után letöltötte és majdnem 1 giga is volt már a mérete, de nem került a készforrások közé. Csak töltött és töltött ki tudja mit. Erre én kitöröltem és újra letöltöttem a torrentet, akkor már jó volt.


szer. okt. 26, 2005 20:28
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. ápr. 04, 2005 18:35
Hozzászólások: 722
Hozzászólás 
Én a BitComet-től meg nem válok az egy bisztos, az Azureus meg egy nagy trutymó.


szer. okt. 26, 2005 18:58
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. márc. 26, 2004 9:12
Hozzászólások: 2711
Tartózkodási hely: Budapest, Érd
Hozzászólás 
Most tértem át mikrotorrentre (www.utorrent.com), ajánlom figyelmedbe, majdnem annyit tud mint az azureus....sőt helyenként többet, és olyan gyors mint a bitcomet! (Ráadásul nincs 100 KB az egész prg és telepíteni sem kell) ;)


szer. okt. 26, 2005 16:53
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. ápr. 04, 2005 18:35
Hozzászólások: 722
Hozzászólás 
littleNorbi írta:
Hogy lehet ez?Többet MB-t töltök le mint amekkor a fájl és nem is tölti le egésszen.


Az Azureusnál ilyen nem fordul elő?


szer. okt. 26, 2005 15:34
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: kedd nov. 02, 2004 17:38
Hozzászólások: 5120
Tartózkodási hely: Budapest/Szeged
Hozzászólás 
www.googleabarátodérdemeshasználnihakereselvalamit.com

Amúgy java.sun.com


szer. okt. 26, 2005 7:55
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: hétf. ápr. 11, 2005 15:02
Hozzászólások: 30
Hozzászólás 
Honnan lehet letölteni a legfrisebb Java-t ?


szer. okt. 26, 2005 6:11
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. ápr. 04, 2005 18:35
Hozzászólások: 722
Hozzászólás 
Hogy lehet ez?Többet MB-t töltök le mint amekkor a fájl és nem is tölti le egésszen.

Kép


kedd okt. 25, 2005 17:34
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 30
Hozzászólás 
Köszi!

Megnéztem, de majdnem mindenkinek 20-30% felett van a letöltése,azért is gondoltam, hogy egy kicsit gyorsabbnak kellene lennie. De ezek szerint ez van és kész.

köszi
bye
eStorm


hétf. okt. 24, 2005 10:06
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. márc. 26, 2004 9:12
Hozzászólások: 2711
Tartózkodási hely: Budapest, Érd
Hozzászólás 
Ez azért nem ilyen egyszerű!
Nem mindegy, hogy a SEED-elők milyen feltöltési sávszéllel rendelkezdnek, valamint az sem mindegy, hogy a másik 40 LEECH-er, hány %-osan áll!
Ha pl. a SEEDER-ek DSL-esek és hirtelen 40-en megrohanják őket, akkor mindenkinek csak néhány Kb jut :(
...ja és persze még az se mindegy, hogy az összes PEER közül ki mit töltöget fel/le még emelett a torrent mellett, hiszen az szintén befolyásolja a sávszélességet!

Persze probléma is lehet :( , de ha nálam jön pár Kb-vel akkor elfogadom jónak, idővel úgy is gyorsulni fog!


hétf. okt. 24, 2005 9:55
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 30
Hozzászólás 
Sziasztok!

Az érdekelne, hogy toltök külföldi trackerről egy (inkább több) file-t. Van egy csomó csatlakozó peer (7/40) és még sem tölti, ha esetleg tölti akkor 2-3 k max :(
Ezt nem értem, hiszen a torrent akkor jó ha minél többen töltünk egy file-t, ez szokott is működni, főleg ha ilyen sokaknak van meg az a torrent.
Lehet az baj, hogy külföldi a torrent?

Köszi

bye
Estorm


hétf. okt. 24, 2005 9:41
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 605 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 7 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség