Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: csüt. máj. 30, 2024 10:10



Hozzászólás a témához  [ 33 hozzászólás ] 
Szoftverrendőrség? 
Szerző Üzenet
vas-tag
Avatar

Csatlakozott: szomb. dec. 19, 2009 14:13
Hozzászólások: 3
Hozzászólás Re: köszi
VaFec írta:
debian5 írta:
Tényleg ilyenkor megnézik a rokonságot is?

Szerintem nem, mert ilyen alapon a szomszéd Pistikét is megnézhetnék.
Hacsak el nem szólja magát.... :roll:

Sajna volt aki elszólta magát:)!


szomb. dec. 19, 2009 18:44
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1041
Hozzászólás Re: köszi
debian5 írta:
Tényleg ilyenkor megnézik a rokonságot is?

Szerintem nem, mert ilyen alapon a szomszéd Pistikét is megnézhetnék.
Hacsak el nem szólja magát.... :roll:


szomb. dec. 19, 2009 18:04
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag
Avatar

Csatlakozott: szomb. dec. 19, 2009 14:13
Hozzászólások: 3
Hozzászólás köszi
TargeT írta:
Squito írta:
akár letöltendő [warez esetében fura ez a szó]

:gigalol:

Reméljük azért nem!
Tele volt játékokkal:)!
Tényleg ilyenkor megnézik a rokonságot is?


szomb. dec. 19, 2009 18:01
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6675
Hozzászólás 
Squito írta:
akár letöltendő [warez esetében fura ez a szó]

:gigalol:


szomb. dec. 19, 2009 17:11
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. dec. 01, 2004 16:04
Hozzászólások: 2259
Tartózkodási hely: A sivatagban szivárványszínű mókusokat etetek
Hozzászólás 
Pénzbüntetés, ha terjesztette is az anyagot (esetleg pénzért), akkor 1-2 év (akár felfüggesztett, akár letöltendő [warez esetében fura ez a szó]). A pontos számokat én se tudom, de nagyjából erre számíthat.


szomb. dec. 19, 2009 16:17
Profil Privát üzenet küldése Honlap
vas-tag
Avatar

Csatlakozott: szomb. dec. 19, 2009 14:13
Hozzászólások: 3
Hozzászólás warez--->bünti?
Sziasztok!
Az egyik ismerősömet elkaptak ezért, azért, majd észrevette a yard, hogy van egy pc is a szobában, mivel nem találtak semmit nála, rácuppantak a gépre, amin win7 volt illegal, ps, és még ki tudja mi...
A rendörség lefoglata a gépet...
Mit kaphat a kollega büntit?
Én tudom DEBIANT neki, de ez a vicc!
Ténylegesen mi a büntetése a warezolónak?


szomb. dec. 19, 2009 14:37
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 419
Hozzászólás 
Xman írta:
Ettől függetlenül a kalózkodás csúnya dolog , fujj :twisted: :twisted: :twisted:

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
De, mennyire gazdaságos! :!: :lol:

Xman írta:
Sok ember nem venne drága CD,DVD,video lejátszót ha meg kéne vennie minden hozzávalót.

Ezért fogja szépen minden helyét átvenni az univerzális PC.


hétf. jan. 24, 2005 17:46
Profil Privát üzenet küldése ICQ
arany tag

Csatlakozott: szer. júl. 14, 2004 9:26
Hozzászólások: 391
Tartózkodási hely: TiszaNewCity
Hozzászólás 
Most lehet,hogy nagy marhaságot írok,de esküszöm olvastam valahol
:P :P :P

Ha nem lehetne semmit lemásolni ( CD,DVD,video stb) akkor a
cikkíró szerint "összeomlana a világgazdaság" vagy legalábbis az
elektronikai része :twisted: :twisted: :twisted:
Sok ember nem venne drága CD,DVD,video lejátszót ha meg kéne
vennie minden hozzávalót.

Sok embert ismerek akik azért nem vesznek PS2-t mert chippelni
kellene és félti a gépet.

Úgyhogy a kalózkodás mögött a nagy cégek állnak EHEHEHE :twisted: :twisted: :twisted:

Ettől függetlenül a kalózkodás csúnya dolog , fujj :twisted: :twisted: :twisted:


hétf. jan. 24, 2005 14:05
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 419
Hozzászólás 
Akkor nem nagyon érdemes belevágni. Ha minden jól megy év végén diplomázok. Most is inkább a matek szigorlatra kellene tanulnom mint ide irogatni, de nem tudom megállni. :D


pén. jan. 21, 2005 20:00
Profil Privát üzenet küldése ICQ
arany tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. ápr. 26, 2004 14:57
Hozzászólások: 470
Hozzászólás 
grimi írta:
Hát igen! A mi koleszunkban is volt ám balhé, cd ajándékozás meg linux letöltés ezerrel. Szerencsére oda sem engedték be őket. (Lehet, hogy egy koleszről van szó. :wink:) Házon belül elintézték a dolgot. A szerencséjük az volt, hogy akkor ment ez a Campusos licences dolog és sok wint regisztráltak.
Erről mit tudtok. Lefutott már? Megnéztem a szerződést és ott 2004-es dátum van. :?:


Ki tudja? :wink: Lehet hogy egy emelettel alattam laksz. :)
A Campussal kapcsolatban gyanakvó vagyok:
1. "A Campus szerződés 3 éves időtartamra szól. Ezután a szerződő felek közös megegyezéssel megújíthatják a szerződést." - azaz 3 év múltán felkeres a M$ és megkérdi: "Szeretné tovább használni legálisan a Windowst?""?
2. "ha elhagyja a felsőoktatást akkor nem jogosult tovább használni a szoftvereket." - vagyis amint befejezted az egyetemt/főiskolát - érvénytelenné válik a szerződés.
Forrás: http://www.campus.ikb.meh.hu/faq/index.html
3. Az adatlapok még letölthetőek, az FTP szerver is él még, úgyhogy valószínű, hogy nincs lefutva. Viszont: "A 2004. novemberében lejárt Campus szerződés érvényességét a Microsoft Magyarország és az Informatikai és Hírközlési Minisztérium 2005. február 28-ig meghosszabbította." (http://www.u-szeged.hu/object.02db6d48-d90f-4f0e-bb57-aae31e1d6dfc.ivy)


pén. jan. 21, 2005 14:52
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 419
Hozzászólás 
Dj Faustus írta:
Személyes tapasztalat: amikor a kollégiumunkba jött volna a BSA (amikor lekapcsolták egy nemzetközi crackercsoport tagjait), kiderűlt, hogy csak rektori engedéllyel léphetnek be a kollégium épületébe. Másrészt már előre szóltak (BP.-i kollégiumokból), hogy mennek. Soha annyi UHU LInux nem kerűlt a gépekre mint akkor (és soha annyian nem mentek el a kiskocsmába vinyóval a zsebükben :) )


Hát igen! A mi koleszunkban is volt ám balhé, cd ajándékozás meg linux letöltés ezerrel. Szerencsére oda sem engedték be őket. (Lehet, hogy egy koleszről van szó. :wink:) Házon belül elintézték a dolgot. A szerencséjük az volt, hogy akkor ment ez a Campusos licences dolog és sok wint regisztráltak.
Erről mit tudtok. Lefutott már? Megnéztem a szerződést és ott 2004-es dátum van. :?:


pén. jan. 21, 2005 11:12
Profil Privát üzenet küldése ICQ
arany tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. ápr. 26, 2004 14:57
Hozzászólások: 470
Hozzászólás 
karakot írta:
Tehát akkor:
Vannak a WAREZ oldalak, ahonnan emeltdíjas sm-ért cserébe kapott kóddal X ideig töltögethetsz le filmeket. A kérdésem az, hogy mennyi kockázata van annak, hogy ezen WAREZ oldal tulajdonosánál megvan a telefonszámod (gondolok itt arra, hogy az ürgét lekapcsolják, adatbázist megnézik és szépen meglátogatják azokat, akik telefonszámáról érkezett emeltdíjas sm)?
Üdv


A WAREZ oldal tulajdonosánál (aki feltette a tartalmat), nincs meg a telefonszámod. Inkább a szólgáltató adatbázisában van. Ha lekapcsolják az ürgét, megkérhetik a szolgáltatót hogy adja ki az aktuálisan működő (akik ettől az ürgétől tölthetnek) telefonszámokat.

Másrészt: a BSA-nak/Artisjus-nak nincsen hatósági jogköre. Rendörséggel+házkutatási paranccsal léphet be a lakásodba.

Személyes tapasztalat: amikor a kollégiumunkba jött volna a BSA (amikor lekapcsolták egy nemzetközi crackercsoport tagjait), kiderűlt, hogy csak rektori engedéllyel léphetnek be a kollégium épületébe. Másrészt már előre szóltak (BP.-i kollégiumokból), hogy mennek. Soha annyi UHU LInux nem kerűlt a gépekre mint akkor (és soha annyian nem mentek el a kiskocsmába vinyóval a zsebükben :) )


szer. jan. 19, 2005 10:50
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 23
Hozzászólás 
Tehát akkor:
Vannak a WAREZ oldalak, ahonnan emeltdíjas sm-ért cserébe kapott kóddal X ideig töltögethetsz le filmeket. A kérdésem az, hogy mennyi kockázata van annak, hogy ezen WAREZ oldal tulajdonosánál megvan a telefonszámod (gondolok itt arra, hogy az ürgét lekapcsolják, adatbázist megnézik és szépen meglátogatják azokat, akik telefonszámáról érkezett emeltdíjas sm)?
Üdv


kedd jan. 18, 2005 15:39
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
karakot írta:
Vannak oldalak, ahonnan emeltdíjas sm-ért cserébe kapott kóddal X ideig töltögethetsz le filmeket (gondolom az ilyen letöltés is illegális, de javítsatok ki, ha tévedek).



Ezek az oldalak a warezek :lol:


kedd jan. 18, 2005 14:50
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 23
Hozzászólás 
Vannak oldalak, ahonnan emeltdíjas sm-ért cserébe kapott kóddal X ideig töltögethetsz le filmeket (gondolom az ilyen letöltés is illegális, de javítsatok ki, ha tévedek). A kérdésem az, hogy mennyi kockázata van annak, hogy ezen (illegálisan üzemeltetett) oldal tulajdonosánál megvan a telefonszámod (gondolok itt arra, hogy az ürgét lekapcsolják, adatbázist megnézik és szépen meglátogatják azokat, akik telefonszámáról érkezett emeltdíjas sm)?


kedd jan. 18, 2005 14:40
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: kedd jan. 04, 2005 17:57
Hozzászólások: 3
Hozzászólás 
Hát ez az kirakat pert fognak folytatni,de ettől még az eredeti DVD nem lesz versenyképes ugyanis valahol meg kell fizetni ezeket a szakértési díjjakat + még kitudja mit,van egy olyan érzésem hogy soha nem fogják ezt a fajta kalózkodást kiírtani mert sokan jól élnek belőle mind két oldalon.


hétf. jan. 17, 2005 20:33
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 419
Hozzászólás 
A normális szabályozás hiányának ez is nagy hátránya. Egyszerűen boszorkányüldözést csinálnak az egészből. Sajnálom szegény gyereket. Ennyit azért nem ér a letöltögetés meg az irogatás.
Mondjuk azt a két szakértőt is megnézném, 1 milla gázsiért én is szakértek bármit. 8)


hétf. jan. 17, 2005 18:05
Profil Privát üzenet küldése ICQ
vas-tag

Csatlakozott: kedd jan. 04, 2005 17:57
Hozzászólások: 3
Hozzászólás 
Na van fejlemény egyenlőre csak annyi hogy az okozott kár 15 milla a röhely hogy ezt két szakértő fejenként 1 milcsiér "szakértette"(ez a zsíros meló) de 1 1/2év is kilátásba van.Ja beszált a buliba még egy "szolgáltató" AVSA kellett mint egy falat kenyér és még ki jön még itt az FBI +3 királyok ez a fenti cég esetleg a Moszadnak nem szoltak még?


hétf. jan. 17, 2005 0:08
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 419
Hozzászólás 
"3 királyok" Ez jó! :lol:
Nekem egy másik, a királyokra rímelő "c" betűvel kezdődő szó jutott eszembe, amit nem írok le mert az már antiszemitizmus lenne. Mindenkinek a fantáziájára bízom. :wink:
Nem tom mi vár a haverodra. Én ismerek egy gyereket, akit szintén "kirámoltak". Ő telefonokat kódolt és hasonló ügyei voltak. Na, ő még mindig szabadlábon van, nem hallottam róla, hogy nagyobb gáz lett volna. Valamit azért biztos kapott, pénzbüntit vagy valamit, és jól megjegyezték az arcát. :D

Johnnyrotten!

Köszi szépen, ez az!


kedd jan. 11, 2005 12:36
Profil Privát üzenet küldése ICQ
vas-tag

Csatlakozott: kedd jan. 04, 2005 17:57
Hozzászólások: 3
Hozzászólás 
No itt 1 eset a BSA-ról
Közeli ismerősöm tippet kapott,jönnek dvd-k stb,le a kocsiba be a csomagtartóba,nem jöttek,de ott maratt a kocsiba közúti ellenőrzés csomagtartó fel bumm +dőlt,de csak 12 órára vitték be és visszadtak mindent. Jön a happy end rá két hétre kop-kop -kop az ajtón artjustik-bsa +a police (3 királyok) csak nevet kérdeztek hogy itthon van -e és már túrták is a lakást de szó szerint és találtak is olyanok voltak mint a piros ász mindent vittek dvd lemezek videókazik számítógép ja és a legfőbb, lista megrendelésekről (a balga) és most csönd ez már 3 hónapja.Mit jelenthet ez és mit kaphat érte na ez itt a kérdés?


szomb. jan. 08, 2005 20:04
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1558
Hozzászólás 
Erre gondolsz?


pén. jan. 07, 2005 17:36
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 419
Hozzászólás 
Tavaly volt még windowshoz is ilyen egyetemi licenc. Él ez még? Rákerestem + microsoft honlapot is nézegettem de nem találtam semmit. Akkoriban nagy balhé volt a koliban mert egy-két gyerek bukott a Gyűrük urával jött a BSA és mindenki rohangált licenszért. Hülye voltam, hogy akkor nem csináltattam én is. Szóval müxik ez még?


pén. jan. 07, 2005 15:07
Profil Privát üzenet küldése ICQ
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2584
Tartózkodási hely: miskolc
Hozzászólás 
A cad egyszerü egy jószág.

A gyüjtést pedig ugy értem hogy, amit gyüjthetnek (mondom -hetnek) pl. a neten keresztül (ilyen updat olyan update) az alapján nem lehetne (-lehetne)megtalálni senki, cimet meg miegymást.

De szerintem is vannak jó szoftverek, amikért én is kiadnám a lovettát, csak hát nincs még annyi pénzem.
Igy marad az egyetemi licence, nincs mit tenni.

üdv.


csüt. jan. 06, 2005 18:52
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 419
Hozzászólás 
Figyumá'!
A vaskos ösztöndíjamból hamar kicsengetem azt a pár százezret. Neeemprobléma!!! :lol: 8)

(Hozzáteszem a JÓ szoftverek biztosan megérik az árukat, vagy annak egy részét biztosan és ha megtehetném meg is venném őket, asszem.)

Amúgy meg mit jelent az, hogy nem gyűjtenek adatokat a gépről? Értelmezés kérdése. Úgy is érthetem, hogy nem a gépről gyűjtenek adatot, csak a felhasználóról. Értem ez alatt a regisztrált adatokat.

Sok szerencsét és kitartást a CAD-hez!


csüt. jan. 06, 2005 14:31
Profil Privát üzenet küldése ICQ
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2584
Tartózkodási hely: miskolc
Hozzászólás 
Most elkeztem egy két cad rendszert tanulni és a könyvekben mit találtam az első oldalon, na mit?! :) : Ha nem akarod a kariered kockáztatni ne használj illegális szoftvert! ..... Kérdéseiddel nyugodtan fordulj (akkori) BSA-hoz........

:) :oops:
Az fizetések/sw-árak aránya mo-n még nem reálisak!!!!!!

Egyébként pedign nem is tuthatnák hogy kinél milyen szoftvere van mert a licencszerződés végén irják, (sokan még sosem olvasták) hogy adatokat nem gyüjthetnek a gépünkről(röviden)!!!


csüt. jan. 06, 2005 13:01
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 419
Hozzászólás 
Nem szeretem ezt a jogi csűrés-csavarást. Nincs sajnos - vagy talán pont szerencsére - egységes szabályozás. Így csak a bizonytalanság marad.
Az azért elég csúnya lenne ha mindenért fizetni kellene. Mindenhol azt harsogják a médiák, hogy így a csúnya letöltések, meg úgy a szemét warez siteok. Mit várnak? Ilyen árak mellet. Nevetséges.
Csak az a baj, hogyha gáz van akkor sehogy sem lehet jól kijönni belőle.


szer. jan. 05, 2005 14:31
Profil Privát üzenet küldése ICQ
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: kedd nov. 02, 2004 17:38
Hozzászólások: 5120
Tartózkodási hely: Budapest/Szeged
Hozzászólás 
Szerintem kicsit ellentmond önmagának a definíció. "Kivéve szoftver", tehát azt nem szabad, de amúgy meg azt írja, hogy szabad magáncélra (letöltés). Akkor hogy is van ez? :?


kedd jan. 04, 2005 19:16
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: csüt. jún. 03, 2004 9:50
Hozzászólások: 121
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Egy idézet az Artisjus honlapjáról:

"Jogszerű-e művek magáncélú letöltése az internetről?

Magáncélra általában igen. A letöltés maga a szerzői jog kifejezésével élve "többszörözés", amely kiindulópontként a szerző engedélyéhez kötött. E kötelezettség alól kivételt enged a törvény szabad felhasználásokról rendelkező fejezete. Az Szjt. 35.§ (1) bekezdés kimondja, hogy magáncélra bárki készíthet a műről másolatot, ha az jövedelemszerzés vagy jövedelemfokozás célját közvetve sem szolgálja (kivéve építészeti mű, műszaki létesítmény, szoftver, számítástechnikai eszközzel működtetett adattár esetén). Ez a szabály vonatkozik a letöltésekre is, méghozzá attól függetlenül, hogy a "feltöltés" jogszerű volt-e."

Ez alapján a multimédiás anyagok miatt nem kell aggódni. :)


kedd jan. 04, 2005 18:40
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 419
Hozzászólás 
Egyéb történet, tapasztalat? Bátran, tessék, csak tessék! :D


hétf. jan. 03, 2005 18:06
Profil Privát üzenet küldése ICQ
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1558
Hozzászólás 
Bejelentésre, de maguktól is rágerjedhetnek valakire, aki agyatlanul hirdeti "szolgáltatásait", vagy megrendelőként szerepel egy éppen lekapcsoltnál.

Házkutatási parancs biztos kéne, de gondolom, van számos kiskapu (mondjuk éppen bűnelkövetést, vagy bűnismétlést akarnak megakadályozni ők; a közvetlen életveszélyt esetünkben talán kizárhatjuk.).


kedd dec. 28, 2004 12:11
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 419
Hozzászólás 
Persze az is relatív, hogy "átlagos". Mondjuk úgy, hogy nem minden szoftverem legális és nem akarok büntit. :?
Nem beszélve a multimédiás anyagról.
A cucc egyébként haveroktól van, de azért ha ők szívnak biztos kiköhögnek egy két nevet és ha az enyémet is említik az már para. Ahol lakom foglaltak már le gépet, igaz a gyerek telefonokat kódolt stb.
Ezek a szervek csak bejelentésre mozdulnak, vagy bármikor csengethetnek?
Jól tudom, hogy csak házkutatási engedéllyel jöhetnek be a házba?


kedd dec. 28, 2004 12:01
Profil Privát üzenet küldése ICQ
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1558
Hozzászólás 
Ha valóban csak átlagos otthoni felhasználó vagy, szvsz semennyire. Ha mondjuk rendeltél már "orvgazdától" valamit, kicsit jobban. Ha hegyekben állnak otthon a megrendelésre készült warez cd-k, dvd-k: menekülj... :wink:


kedd dec. 28, 2004 10:57
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 419
Hozzászólás Szoftverrendőrség?
Tud valaki valamit róluk? Mennyire kell félni egy átlagos otthoni felhasználónak?
Csak azért kérdezem, mert már a környékünkön is voltak ellenőrzések és nem szeretnék szívni.


kedd dec. 28, 2004 9:05
Profil Privát üzenet küldése ICQ
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 33 hozzászólás ] 

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség