Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: csüt. márc. 28, 2024 10:04



Hozzászólás a témához  [ 16 hozzászólás ] 
CD borító 
Szerző Üzenet
vas-tag

Csatlakozott: hétf. szept. 29, 2014 13:15
Hozzászólások: 1
Hozzászólás Re: CD borító
Azt javaslom, hogy használja ezt a programot - http://www.smartprintlab.com/products/cd-dvd-label-maker/. Itt van egy nagy választéka sablonok és funkciókat.


csüt. okt. 02, 2014 6:19
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 353
Hozzászólás 
H@li!
Már meg is találtam: az oldalbeállításoknál van a megoldás.
Tökéletes a progi!
Üdv
Krisz


csüt. márc. 31, 2005 17:15
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 353
Hozzászólás 
H@li!
Hát kipróbáltam a Neroban, hogy több hasábot hozok létre, és oda illesztem be a számcímeket, de ezzel az a gond, hogy túl macerás és lassú.
Úgyhogy asszem maradok a cdrLabel-nél, amiben nem mindig fér ki teljesen a számcím, de legalább szépen ki tudja mappánként listázni a zenéket. Itt a borítótípust "Füzet"-re állítva (mert ez tökéletesen megfelel a papírtok méretének), az az egy gondom, hogy nem tudom konkrétan azt az egy vagy két oldalt kinyomtatni, amin a számcímek vannak. Ha egy oldalra ráfér a lista, akkor még jó a nyomtatás (A/4-es lap felétől lefele nyomtatja ki), de ha már kétoldalas a lista, akkor az első oldalt úgy nyomtatja, mint ahogy az egyoldalast, a másolik oldalt pedig úgy, hogy kinyomtatja a második oldalnyi listát, majd alá még odarakja a harmadik oldalt bevonalkázva (szöveg nélkül, csak az elválaszóvonalakat). A vízszintes vonalakat, meg a hasábelválasztókat még el tudom tüntetni, de az oldalkeret még így is megmarad.
Kár, hogy nem lehet azt megoldani benne, hogy ha kétoldalas a cd borító, akkor azt rátegye egy A/4-es lapra, és ne hagyjon ki üres helyet és ne nyomtasson ki feleslegesen egy üres, de kerettel rendelkező borítót.
Na mindegy, majd ügyeskedek még vele.
Üdv
Krisz


csüt. márc. 31, 2005 16:21
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 353
Hozzászólás 
energoman írta:
Bocs erre már nem nagyon tudom a választ. Én nem nagyon használok boritókészitést.
De amennyire én használtam a file-listát ablakokkal hasábokba lehet szedni a betűmérettel pedig csökkentheted a dolgokat.
a néró Wav szerkeztőjét meg kifejezetten ajánlom ha szükséged van ilyenre.

üdv


H@li!
Köszi szépen, majd próbálkozok.
Üdv
Krisz


kedd márc. 29, 2005 18:18
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2584
Tartózkodási hely: miskolc
Hozzászólás 
Bocs erre már nem nagyon tudom a választ. Én nem nagyon használok boritókészitést.
De amennyire én használtam a file-listát ablakokkal hasábokba lehet szedni a betűmérettel pedig csökkentheted a dolgokat.
a néró Wav szerkeztőjét meg kifejezetten ajánlom ha szükséged van ilyenre.

üdv


kedd márc. 29, 2005 9:13
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 353
Hozzászólás 
energoman írta:
Nem a designer-böl kell elkezdeni.
Hivatalosan, nem, már meglévő cd boritó készitésére való, de kis trükkel megoldható.
Megnyitod az alapnérót (nem az expreszt ,meg nem a varázslót), majd egyszrüen mint bármely összeálitást csak belehuzod a cd tartalmát egy új összeállitásba, majd aktiv lesz a menük között a designer ikonja igy ha rákattintasz akkor rögtön bejön a designer, a többit pedig már a designer szerint kell csinálni. (már egy kattintásra az egész listát megcsinálja a boritóra. (front, back, ....)
Ha cd-t irsz akkor érdemes már akkor megcsinálni a boritót igy nemkell kétszer szenvedni vele.
Sok sikert. :) :) :) :lol: :lol:

üdv

H@li!
Köszi, ezzel már előrébb jutottam, csak még azt nem tudom, hogy olyat lehet-e csinálni, hogy több oszlopba rendezem a zenéket. Mert amikor már 100 számot rak egymás alá, akkor azt már igen kicsi betűvel teszi.
Üdv
Krisz


hétf. márc. 28, 2005 18:59
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2584
Tartózkodási hely: miskolc
Hozzászólás 
Nem a designer-böl kell elkezdeni.
Hivatalosan, nem, már meglévő cd boritó készitésére való, de kis trükkel megoldható.
Megnyitod az alapnérót (nem az expreszt ,meg nem a varázslót), majd egyszrüen mint bármely összeálitást csak belehuzod a cd tartalmát egy új összeállitásba, majd aktiv lesz a menük között a designer ikonja igy ha rákattintasz akkor rögtön bejön a designer, a többit pedig már a designer szerint kell csinálni. (már egy kattintásra az egész listát megcsinálja a boritóra. (front, back, ....)
Ha cd-t irsz akkor érdemes már akkor megcsinálni a boritót igy nemkell kétszer szenvedni vele.
Sok sikert. :) :) :) :lol: :lol:

üdv


pén. márc. 25, 2005 20:38
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 353
Hozzászólás 
energoman írta:
Igaz.
Kicsit problémásabb, mert be kell olvastatni vele mégegyszer a cd tartalmát, ami pl. mp3 esetén nem probléma de audionál eltarthat egy darabig.

üdv


H@li!
Jó, de hol tudom beolvastatni az mp3-as cd-t. Lehet, hogy csak én vagyok ilyen balf@sz, de ilyen lehetőséget nem találtam. Hol keressem?
Köszi
Üdv
Krisz


pén. márc. 25, 2005 16:12
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2584
Tartózkodási hely: miskolc
Hozzászólás 
Igaz.
Kicsit problémásabb, mert be kell olvastatni vele mégegyszer a cd tartalmát, ami pl. mp3 esetén nem probléma de audionál eltarthat egy darabig.

üdv


pén. márc. 25, 2005 10:30
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 353
Hozzászólás 
energoman írta:
Szerintem a Nero (cd iró szoftver) "Nero Cover Designer"-e tökéletesen megfelel erre.
Beépitett ingyért adott szoftver.
üdv

H@li!
Hát ha elmagyarázod, hogyan tudom beolvastatni vele a CD-t, akkor azt fogom használni. Már próbálkoztam vele, de nem sikerült.
Köszi
Üdv
Krisz


szer. márc. 23, 2005 16:07
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2584
Tartózkodási hely: miskolc
Hozzászólás 
Szerintem a Nero (cd iró szoftver) "Nero Cover Designer"-e tökéletesen megfelel erre.
Beépitett ingyért adott szoftver.
üdv


kedd márc. 22, 2005 15:23
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 353
Hozzászólás 
tibuu írta:
CDRlabel 7.1

http://www.cdrlabel.com/

van hozza magyaritas is :)

H@li!
Köszi szépen. Egész jó kis progi, sokat is tud, de nem igazán felel meg. Az az egyetlen gond vele, hogy nem írja ki a teljes címet, mert egy számot csak egy sorba írja. Próbáltam úgy is, hogy 8-asra visszavettem a betűméretet, de még akkor sem fér ki teljesen. Még a kiterjesztéseket és a fájl méreteket is lehagytam, de akkor sem jó még. Ha két oszloposra állítom, akkor meg 3 oldalas lesz a borító, nekem viszont jó lenne, ha 2-re ráférne. Nem találok semmi olyan beállítási lehetőséget, hogy több sorba írja ki.
Ha tudnátok ajánlani más progit, annak nagyon örülnék. Ha meg nem létezik ilyen, akkor maradok ennél.
Köszi
Üdv
Krisz


vas. márc. 20, 2005 17:21
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1512
Tartózkodási hely: Szolnok
Hozzászólás 
CDRlabel 7.1

http://www.cdrlabel.com/

van hozza magyaritas is :)


szomb. márc. 19, 2005 20:40
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 353
Hozzászólás 
H@li!

Most jutottam el odáig, hogy végre csinálok (vagyis csinálnék) CD borítót az mp3-as CD-imhez, de ezzel az Advanced MP3 Catalog Pro-val egyáltalán nem vagyok megelégedve. Olyat csinál, hogy ha mappák szerint akarom rendezni (mert úgy kell, nem máshogy) a zenéket, akkor a borítón, a mappákon belül össze-vissza (nem betűrendben) listázza azokat.

Tudnátok ajánlani valami értelmesebb progit, amivel tudnék csinálni a mappák tartalmával borítót?

Előre is köszi!
Üdv
Krisz


szomb. márc. 19, 2005 18:54
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 353
Hozzászólás 
H@li!
Időközben meglett a progi: Advanced MP3 Catalog Pro
Üdv
Krisz


szer. márc. 02, 2005 16:30
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 353
Hozzászólás CD borító
H@li!
Meg tudná mondani valaki, hogy melyik az a progi, amivel ilyen CD borítót tudok csinálni a CD-n lévő MP3-akból? Már nagyon régen használtam azt a progit, és már elfelejtettem a nevét. Ha valaki tudja, légyszi mondja meg.
Csak azért szeretném azt a progit használni ismét, hogy egységes borítójuk legyen a CD-knek.
Kép
Köszi
Üdv
Krisz


hétf. feb. 28, 2005 17:05
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 16 hozzászólás ] 

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 11 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség