Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: csüt. márc. 28, 2024 10:57



Hozzászólás a témához  [ 10 hozzászólás ] 
Word kerdes 
Szerző Üzenet
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2584
Tartózkodási hely: miskolc
Hozzászólás Re: Word kerdes
Sziasztok!
Segítségre lenne szükségem Word egyenletszerkesztőjével kapcsolatban!
Sajnos a MS Word az utóbbi verzióinál kb. 2010-től (talán még a 2007-ben is) ha a beépített egyenletszerkesztővel törtet vagy indexet készítünk (persze más esetben is) akkor az "alapkarakter" mérete csökken, pl. tört esetén kb. a felére (a számláló s nevező együtt adja kb. a rendes méretet, itt csak a tört karaktereit változtatja). Kérdeztem a MS-től hogy van e erre megoldás, de nem tudtak ők sem megoldást adni erre szerintem azért mert a súgóban sincs rá ötlet, és egyszerűbb volt azt mondaniuk hogy nem lehet.
És mivel tudom, hogy itt van néhány mezőkódokat ismerő profi ezért segítségeteket kérném, hogy lehet megoldani ezt a problémát.
Más szoftver első körben nem jöhet szóba, legfeljebb ingyenes (freeware) szerkesztő, ezenkívül a word is adott.
köszönöm előre is s segítségeteket.
üdv
energo


hétf. máj. 27, 2013 17:18
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3531
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás Re: Word kerdes
Igen, köszi, ez jött ki nekem is. A gugliban beírtam a hibát magyarul, átfordítattam angolra, rákerestem és az a fenti volt az első találat. Igencsak elklikkelte valaki azt a doccot, de már lassan helyreáll...


hétf. máj. 16, 2011 18:43
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Word kerdes
nbela írta:
... Akkor hova és mit kell klikkelni, hogy jó legyen? ...

Így csináltam:

1. Formátum > Stílusok és formázás, jobboldalt megnyílik egy oszlop
2. Alul a Normál ablakban jobb gomb > Módosítás, és itt a képen a jobbra kizárást választani (nálad a kétoldali van beválasztva)
3. Az Automatikus frissítés mellől kiszedtem a pipát (nálam nem volt ilyen eddig)
4. OK
5. most már jónak kell lenni

Kíváncsi vagyok mi lesz Nálad. Csak próbálgattam, mert nem vagyok egy Word szakértő. :wink:

Ps: Na, most látom találtál megoldást, de azért vak tyúk (én) is talál szemet, rátrafáltam. :D


hétf. máj. 16, 2011 18:25
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3531
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás Re: Word kerdes
Köszi akik foglalkoztak vele. Végül is itt találtam meg a megoldást:
http://support.microsoft.com/kb/814085
Idézet:
1. On the Format menu, click Styles and Formatting.
2. In the Pick formatting to apply list, right-click the style that you were trying to format when the problem occurred, and then click Modify.
3. In the Modify Style dialog box, click to clear the Automatically update check box, and then click OK.


hétf. máj. 16, 2011 18:17
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3531
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás Re: Word kerdes
Kaptam egy 100 oldalas dokut mindennel telefirkálva. Mindent kitöröltem és csak azt a 3 teszt sort hagytam benne, mert ez is úgy viselkedik mint az eredeti. Mindegy, hogy kétoldali kizárás, jobbra, balra vagy középre, az a gondom, hogy amikor bármelyiket kiválasztom nem csak az adott sorra vonatkozik, hanem az egészre.
Laci_L! Akkor hova és mit kell klikkelni, hogy jó legyen? (Office2003) Tehát a bekezdés formázó parancs ne az egész dokura, hanem csak a bekezdésre vonatkozzon.


hétf. máj. 16, 2011 17:36
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Word kerdes
nbela írta:
... Mi van ebben elállítva?

Ahogy elnézem, nálad az alap stilus a kétoldali kizárás, és ebbe lett beleírva a szöveg. Ha a balra kizárt az alap, akkor jó lesz.


hétf. máj. 16, 2011 17:26
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3531
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás Re: Word kerdes
Szervusztok!

Van itt egy doc. Három sort tartalmaz, mindegyik végén bekezdés vége jel. Odateszem a kurzort bármelyik sorra és megnyomom például a középre igazítást. Nem csak az adott bekezdés, hanem mindhárom elmegy. Mi van ebben elállítva?


hétf. máj. 16, 2011 17:00
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2584
Tartózkodási hely: miskolc
Hozzászólás 
Halihó

Nem tudja valaki nekem megmondani, hogy hogyan lehet a Word-ban a doksi fejlécébe beállitani hogy automatikusan az oldalhoz tartozó tartalomjegyzék hivatkozás (cimsorok) megjelenjen.
(ha nem érthető amit szeretnék, majd megpróbálom megfogalmazni jobban)
köszi
üdv


hétf. aug. 01, 2005 14:15
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás 
A 3. fektetett oldal elé és mögé beszúrsz egy töréspontot, hogy új oldalra új szakaszt hozzon létre.
Ezután kijelölöd amit akarsz, és az oldalbeállításnál elfekteted a kijelölt szakaszok hatókörben. (Amúgy eleve ezt ajánlja fel, ha kijeleölted.)
Ha valami nem stimmelne, megnézed a többit is, hogyan vannak tájolva.


szer. júl. 06, 2005 14:04
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 169
Hozzászólás Word kerdes
Helloka,
volna egy olyan problemam, vagy nem is problema, hogy van egy 3 oldalas szovegem de ebbe be kene szurni egy fektetett oldalt vagyis tablazatot, amig a tobbi allo oldal.
Hogyan lehet ezt magoldani hogy az elso ketto allo a kovetkezo vagyis a 3 fekvo a negyedik meg allo legyen megint.

Koszi szepen

office 2003


szer. júl. 06, 2005 12:49
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 10 hozzászólás ] 

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 12 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség