Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: szer. máj. 08, 2024 18:11



Hozzászólás a témához  [ 472 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5 ... 10  Következő
Ghost.... Hogyan is működik? 
Szerző Üzenet
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6674
Hozzászólás 
Akkor rakjad fel a 15.0-at. :D Az tuti megy. És még állítólag és végre újra önmagával is lehet létrehozni boot eszközt, nem csak a gyári optikai lemez szolgál erre. Kinek mi fontos.
Én nem nagyon próbáltam, csak hogy milyen. Nem fogok átállni a True Image-ről vagy kettőt használni. Nekem változatlanul jobb vagy többet is tud valamivel a TI 2010 Home.


hétf. feb. 22, 2010 18:07
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: kedd aug. 15, 2006 17:50
Hozzászólások: 2060
Tartózkodási hely: tartózkodom tehát vagyok
Hozzászólás 
Estét.
Kérdezném hogy a norton ghost-ból melyik lenne az a verzió ami a 64bites windows 7-el teljesen kompatibilis?A 9-est próbáltam feltuszkolni de már a telepítéskor problémázott hogy nem kompatibilis.Ezt én továbbengedtem de a telepítés után nem éppen úgy indult el ahogy kellene.
7 nap múlva lejár a hetes és fontos lenne elmentsem a menthetőt.
Ha esetleg van jobb alternatíva a ghost helyett azt is szívesen fogadnám.


hétf. feb. 22, 2010 17:56
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6674
Hozzászólás 
Igen, ezért is kérdeztem, hogy mi írta $27-nek a partíciót.
Utána mondtad, hogy csak Everest :shock: és semmi partíciókezelő, na akkor még akármi lehet, leginkább Everest fals jelzés.
Valahogy ez is elsikkadt nálam, pedig csak elég lett volna akkor Everesttel megnéznem a 100 MB-ost a virtuális gépen.
Még egy olyan is lehetett volna, hogy becopyzom a 100 MB-os partíció tartalmát. Rendesen nálam olyan 35 MB körül foglalhat, ha jól emlékszem. Vagy hasonló.
De ezek a dolgok már túlhaladottak voltak, ha úgyis megmaradt a boot partíció. :D


hétf. feb. 08, 2010 12:35
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3535
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás 
TargeT írta:
Azt írtam, hogy kicsit gyanús ez a 400 MB a 100 helyett, de a "normálisan" telepített Win7 RTM az automatikusan 100 MB és NTFS partíciót hoz létre meghajtóbetűjel nélkül. Ami ugye 07h nem 27.
Igazad volt. Már megint :wink: Délelőtt volt itt a laptop és valóban 07 NTFS van rajta. Nem tudom az Everest miért látta $27-nek? Egyébként a 400 Megából 200(!) foglalt. Így akkor minden gond nélkül lementettük a pariciókat és teljesen újrapartoltuk. Fölment rá az XP mert a céges progi nem indult Win7-64biten. Program honlap is az XP-t ajánlotta. Az XP-t meg a tulaj ismeri, rutinosan használja...


hétf. feb. 08, 2010 12:21
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3535
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás 
Hannibal írta:
Én azért hagynám meg a 400 MB-st...
Köszi, meggyőztetek, meghagyom.


vas. feb. 07, 2010 11:35
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
nbela írta:
Hannibal írta:
Win7 rendszerpartícióját összezsugorítanám 50 gigásra...
A zsugorítást Win7 beépített lemezkezelőjével meg tudod csinálni.
Ezt még nem hallottam. Szóval saját maga alatt tudja a fát vágni. Ügyes! Köszi, akkor ezt célszerű megcsinálni.
Idézet:
mielőtt mindent törölsz, a 150 gigást ki tudod terjeszteni 250-re. Nem kell újrapartícionálni mindent, elég formázni.
Mindegy, mert még nincs rajta semmi adat.
Idézet:
ezután pedig a boot és Win7 system partícióját ghostolnám...
XP telepítésnél én a 400 megás boot-t meghagynám.
De ha le van ghostolva vagy trúzva, akkor minek meghagyni? De mondjuk az a biztosabb és egyszerűbb ha meghagyom.
Idézet:
Mielőtt belevágsz, azért csinálj egy mentést a mostani állapotról
Végül is csak 25 giga adat van a 300 gigás vincsin, ezért egy teljes disk mentést is lehet csinálni.

Köszi a válaszokat...


Én azért hagynám meg a 400 MB-st, mert akkor visszaállítás esetén csak megadod, hogy a mentésben lévő 400 MB-st a gép 400 MB-s, a mentés 50GB-s partícióját a gép 50 GB-s partíciójára tegye vissza. Nincs keverés, hogy akkor újrapartícionálni, ez elveszik, az elveszik, nem úgy csinálta ahogy kéne, stb.

És a másik, amiről már szó volt, hogy Win7 elvileg alapból 100MB-s boot partíciót csinál. Mivel ez laptop és 400MB-s, jóég tudja, hogy a gyártó mit rakott még rá. Ezért én mindenképp meghagynám, úgy ahogy van.


Bitlockert nem hiszem, hogy fognak ezzel használni. Csak az Enterprise és Ultimate kiadás tudja. Laptop mellé még nem láttam, hogy ezeket adták volna. :wink:


vas. feb. 07, 2010 11:27
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3535
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás 
TargeT írta:
nbela írta:
Hannibál szerint ezt a saját lemezkezelője megtudja csinálni, akkor inkább azzal próbálom.

Te tudod...
Nem ezt használom erre, hanem az Acronis Disk Directort. Nekem biztonságosabbnak tűnik, és többet is tud.
Én nem tudom. Csak kérdezek és tapasztalatokat gyüjtök.

Idézet:
A 27h a Disk Director szerint unknown, úgyhogy nagyon nem piszkálnám, és tényleg nem szüntetném meg.
A jó ég tudja, mi van még rajta. Látod a tartalmát valamivel?
Nem láttam, csak everest riportot kaptam a gépről:
Kód:
[ 1. meghajtó - TOSHIBA MK3263GSX (298 GB) ]
Kötet     Kötet típusa  Meghajtó     Kezdő ofszet  Kötet hossza
#1(Aktív) Unknown       (Code: $27)       1 MB        400 MB
#2        NTFS          C: (WINDOWS)    401 MB     152622 MB
#3        NTFS          D: (Data)    153023 MB     152222 MB
Idézet:
Ha már van boot partíció, hadd legyen. Kérdés, hogy az XP mit tud vele kezdeni.
Ha ennyire gáz az a $27 akkor inkább meghagyom, nem foglal sok helyet. Az aktív flagot meg leveszem róla, így az xp-t szerintem nem fogja zavarni. Települ és bootol majd az 50 gigáról.
Idézet:
Mi írja 27$-nak? Minden?
Everest Ultimate 5.30.1900
Mobil-rack-ben próbáltam editorral a $27-et beírni és tesztelni a partició mentőkkel. Amúgy nem nagyon van időm elmélyülni benne. Köszi mindenkinek a segítségét. Annyi lesz, hogy a haver a melóhelyemre, csinálom a dolgomat és közben súgok neki hogy mit indítson a Hiren's cédéről.


vas. feb. 07, 2010 11:10
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6674
Hozzászólás 
nbela írta:
Hannibál szerint ezt a saját lemezkezelője megtudja csinálni, akkor inkább azzal próbálom.

Te tudod. Már a Vista is tudott shrinkelni partíciót, a Win7 talán már növelni is, de én sose néztem annyira.
Nem ezt használom erre, hanem az Acronis Disk Directort. Nekem biztonságosabbnak tűnik, és többet is tud.
Mellesleg a Hiren's-en is rajta van.

Idézet:
Engem az a $27 zavart

:oops: :hm: Bocs, engem is zavart, csak kihagytam a sodrásból, és nem néztem utána.
Azt írtam, hogy kicsit gyanús ez a 400 MB a 100 helyett, de a "normálisan" telepített Win7 RTM az automatikusan 100 MB és NTFS partíciót hoz létre meghajtóbetűjel nélkül. Ami ugye 07h nem 27.
Ez talán valamiféle rejtett partíció lehet, és nem csak betűjel elrejtéssel.
A 27h a Disk Director szerint unknown, úgyhogy nagyon nem piszkálnám, és tényleg nem szüntetném meg.
Az valamennyire talán lejött az előzőből is, mert egyébként is macerásabb és kevésbé biztonságos.
A jó ég tudja, mi van még rajta. Látod a tartalmát valamivel?
Nem ez lesz az újfajta EFI vagy GPT partíciós játék? :roll:
Ha már van boot partíció, hadd legyen. Kérdés, hogy az XP mit tud vele kezdeni. :hm:
Annyit még hozzátennék, bár ahogy látom, kevésbé sanszos ez a vonal, hogy valószínűleg miután a Win7-en létrehoztad az új bootot a saját aktív partícióján, és ezután törölted volna a 400 MB-ot, majd hozzácsapod a Win7-hez, ezután ismét Win7 boot helyreállítás következne.
Amint ugyanis a Disk Director ezt a módosítást beleírja a partíciós táblába, az SSID vagy GUID megváltozik, megváltozhat.
Nekem volt egy ilyen egy virtuális gépen, ahol egy 64 bites Win7 míg egy másik dinamikus lemezről pedig indult egy VHD a boot menüből.
Nemrég ezt a disket kicsit átszabtam, zsugorítottam a .vhd-t tartalmazó részt és létrehoztam egy Ext2 partíciót fölötte.
Ezután a boot menüben nem indul a VHD, hibát jelez, mint amikor korábban rosszul adtam meg valamit a bcdedit paranccsal.
Itt is az van, hogy GUID és 0x0000000e error. Persze be lehetne újra állítani helyesen, de egy enterrel tovább lehet lépni a Win7-re.

nbela írta:
a fel nem ismert filerendszert is le tudja menteni és vissza menteni akár a ghost, TI vagy DriveImage.

Mi írja 27$-nak? Minden?
Azért nem árt sector-by-sector menteni ilyenkor. Amúgy is picike.


vas. feb. 07, 2010 9:14
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3535
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás 
TargeT írta:
Erre az átméretezésre mondjuk Acronis Disk Director resize funkciója oké.
Hannibál szerint ezt a saját lemezkezelője megtudja csinálni, akkor inkább azzal próbálom. Persze előtte csináltatok egy teljes disk mentést.
Idézet:
Utána el kell dönteni, mi legyen a picike boot partícióval. Apropó, ez újabban 100 MB szokott lenni. Miért is lett ez ezen a laptopon 400? Nincs rajta semmi más?
Gyárilag Win7/64 bit van rajta. Meg adtak hozzá egy rakatt korongot a Win7/32 visszapakolására. A 64 bites rendszer mentéséről a felhasználónak kell gondoskodni. A gyári csomag 32 bitest tesz vissza.
Idézet:
De ha külön beavatkozás nélkül akarjuk, a True Image esetén lehetőség van több partíció együttes mentésére.
Most, hogy írod, megnéztem és rácsodálkoztam, hogy a Ghost esetében is van lehetőség több partició együttets kijelölésére. Bár mindegy, hogy egy fáljban lesz vagy külön és melyik mentő programmal. Engem az a $27 zavart, hogy a fel nem ismert filerendszert is le tudja menteni és vissza menteni akár a ghost, TI vagy DriveImage.
Idézet:
A másik volna, a boot partíció megszüntetése és beolvasztása a Win7 partícióba.
Köszi a kiegészítéseket. Az lesz a biztosabb ha külön lementem azt a boot particiót és ha mégis kell akkor visszatöltöm.


vas. feb. 07, 2010 8:45
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6674
Hozzászólás 
Van itt többféle lehetséges megoldás. Jó hogy Laci_L kikiált mindenféle expertnek, de én se csináltam azért még mindent végig. :wink:
Ha jól veszem ki, a Win7 boot partíciója a probléma oka, hogy mi legyen vele XP esetén, meg oda-vissza ghostoláskor.
Amit Hannibal írt, az mindenképpen célszerű, Win7-nek bőven elég az 50 GB, pláne laptopon. Nem valószínű, hogy valaha tele lenne zsúfolva gigantikus programtelepítéssel. Erre az átméretezésre mondjuk Acronis Disk Director resize funkciója oké.
Utána el kell dönteni, mi legyen a picike boot partícióval. Apropó, ez újabban 100 MB szokott lenni. Miért is lett ez ezen a laptopon 400? Nincs rajta semmi más?
Ha megmarad a boot partíció, akkor azon el lehet helyezni a leendő XP boot fájljait is, illetve majd megcsinálja maga ez esetben az XP telepítő kinyírva a bootmgr bootot átváltva ntldr-esre.
Bármelyik op. rendszer bootolása pedig később az op. rendszer partíció visszaghostolása után is megoldható a boot partíción.
De ha külön beavatkozás nélkül akarjuk, a True Image esetén lehetőség van több partíció együttes mentésére. Így el lehet menteni együtt egy image-be a mondjuk 50 GB-ra redukált Win7-et a saját boot partíciójával, és ugyanezt később az XP-vel is lejátszani.
A másik volna, a boot partíció megszüntetése és beolvasztása a Win7 partícióba.
Azért nem tudom célszerű-e, mert lehet rajta más is, és ha használják, a BitLockerhez sem árt egy ilyen külön partíció. Megszüntetéshez pedig meghajtó betűjelet adni a boot partíciónak, átmásolni a Boot mappát és bootmgr fájlt a Win7 partícióra, aktívvá tenni a Win7 partíciót, és helyreállítani a bootot telepítő DVD-ről bebootolva a repair funkcióval.
Ha oké, törölhető a korábbi boot partíció és hozzácsapható a Win7-hez Disk Directorral.


vas. feb. 07, 2010 6:40
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3535
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás 
Hannibal írta:
Win7 rendszerpartícióját összezsugorítanám 50 gigásra...
A zsugorítást Win7 beépített lemezkezelőjével meg tudod csinálni.
Ezt még nem hallottam. Szóval saját maga alatt tudja a fát vágni. Ügyes! Köszi, akkor ezt célszerű megcsinálni.
Idézet:
mielőtt mindent törölsz, a 150 gigást ki tudod terjeszteni 250-re. Nem kell újrapartícionálni mindent, elég formázni.
Mindegy, mert még nincs rajta semmi adat.
Idézet:
ezután pedig a boot és Win7 system partícióját ghostolnám...
XP telepítésnél én a 400 megás boot-t meghagynám.
De ha le van ghostolva vagy trúzva, akkor minek meghagyni? De mondjuk az a biztosabb és egyszerűbb ha meghagyom.
Idézet:
Mielőtt belevágsz, azért csinálj egy mentést a mostani állapotról
Végül is csak 25 giga adat van a 300 gigás vincsin, ezért egy teljes disk mentést is lehet csinálni.

Köszi a válaszokat...


vas. feb. 07, 2010 0:39
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
Nos én azt csinálnám, hogy Win7 rendszerpartícióját összezsugorítanám 50 gigásra (Win7 ezen bőven elvan), ezután pedig a boot és Win7 system partícióját ghostolnám (illetve hát én személy szerint TrueImage-zném :D)
A zsugorítást Win7 beépített lemezkezlőjével meg tudod csinálni. Illetve még mielőtt mindent törölsz, a 150 gigást ki tudod terjeszteni 250-re. Nem kell újrapartícionálni mindent, elég formázni.

XP telepítésnél én a 400 megás boot-t meghagynám.

Ha Win7-t vissza kell tenni, akkor pedig az immáron 50 gigás és 400 megás partíciót egyszerűen vissza tudod rakni.

(Egyébként úgy tudom, hogy ha egy nagyobb partíciót akarsz visszarakni kisebbre, akkor ha van elég hely az adatoknak, akkor engedi. Erre nyakamat nem tenném, ezért írom csak zárójelben :P )

Mielőtt belevágsz, azért csinálj egy mentést a mostani állapotról :)


vas. feb. 07, 2010 0:21
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3535
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás 
Supervisor írta:
A C: Win7 partíciómentés az E:-re. Innét a Win7 bármikor visszarakható a C:-re.
Ez a dolog szerintem akkor működik, ha a C az aktív partició. Akkor egy teljesen legyalult szűz vincsit csak meg kell particionálni és rághostolni a mentést.

De a feladatban nem a C-ről, hanem a formázatlan 400 kis segédparticióról bootol a win 7. Ezért nem elegendő csak az oprendszer particiót lementeni. Illetve -gondolom itt is mint xp esetén- a telepítő dvd is meg tudja csinálni valami helyreállító módban az elcseszett bootolhatóságot. De telepítőt nem adtak a laptophoz, ezért kellene úgy leghostolni, hogy visszaállítható legyen a boot és oprendszer partició is.


vas. feb. 07, 2010 0:19
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3535
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás 
Laci_L írta:
az a gyanúm, hogy a Ghost (DOS alapu) nem fog itt boldogulni, és ez akkor derül ki, amikor már késő.
Vagy egy újabb Ghost-ot (v11) válassz, vagy az Acronis True Image-et.
Én dos alatt is a 11.5 verziót használom (2,3Mega). A Hiren's boot cédén is az a verzió van. Egyébként még nem volt kezemben a win7 laptop, csak everest riportot kértem email. Abban láttam, hogy a 400 Megás boot partició $27 kóddal van jelölve. Mobil rack vinyón csináltam hasonló felosztást és editorral átírtam a típuskódot $27-re. A Hiren's cédén lévő Norton Ghost 11.5, Acronis True Image 8.1.945 és DriveImageXML 2.02 egyike sem ismerte fel, ismeretlen meg 27 típusú particiónak jelezte. De mindhárom le tudta menteni és vissza tudta írni.


vas. feb. 07, 2010 0:07
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3535
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás 
Hannibal írta:
Ha vissza kell állni Win7-re, akkor a vinyón kell valaminek maradnia? (Arra gondolok, hogy most felosztod a vinyót és pl a 2. partícióra kerülnek a dokumentumok, amiknek Win7 visszaállás esetén meg kell maradni)
Igen, a legegyszerűbb az lenne, hogy az egész disket gostolni egy menetben minden boot és oprendszer particióval együtt. De természetesen azért kell particionálni, hogy az adatok külön partición legyenek. Jelenlegi felosztás:
400 mega boot, 150 Giga (25 foglalt) Win7, 150 Giga adat
Felosztás XP-nek: 50 Giga oprendszer, 250 Giga adat.
És az 50 giga előtt ott marad-e a 400 mega az nem oszt nem szoroz.

Mondjuk abban sem vagyok tuti biztos, hogy a win7 (150G-ból 25 foglalt) visszaghostolható egy 50 gigás vinyóra. Adatokkal már csináltam, az megy simán, de oprendszert még nem vettem szűkebbre.


szomb. feb. 06, 2010 23:57
Profil Privát üzenet küldése
Online
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11885
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
Supervisor írta:
...

Így könnyű lenne, nbela sem kérdezett volna rá. :shock:
A problémája az, hogy a Win7 az egész merevlemezt elfoglalta egy particióban (plusz a kis segédpartició). Ezt nem lehet úgy visszaállítani, ahogy írod. :roll:


szomb. feb. 06, 2010 22:11
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. szept. 10, 2004 5:49
Hozzászólások: 2607
Hozzászólás 
nbela írta:
Szervusztok!

Kaptam egy feladatot. Laptopról win7 legyalul, wincsi megosztás 2 particióra, xp telepítése. De mindezt úgy, hogy ha a tulaj meggondolja, akkor a win7-et vissza lehessen ghostolni. De hogyan?

1.verzió: ghost mentést készítek külön a C-ről és külön a boot particióról s majd lenyúzok mindent a hdd-ről. Visszamentéskor csinálok egy formázatlan 400 megás particiót az elejére, editorral kijavítom $27-re a partició típusát és visszaghostolom.

2.verzió: nem bántom a 400 megát, csak a C-t osztom ketté és C-re teszem az aktív flagot. Visszamentéskor visszateszem a 400 megás $27 particióra az aktív flagot és visszaghostolom a C-t.

Az 1. is működhet, vagy inkább a 2. ? Vagy hogyan ?


Nálam így van: winchester partícionálva C:- D:- E:-re.
A D: Win XP, ami ír a C:-re is. Partíciómentés a C:-ről és a D:- ről az E:-re.
A C: Win7 partíciómentés az E:-re. Innét a Win7 bármikor visszarakható a C:-re.
Azért várd meg TargeT, ő a téma nagy szakértője.


szomb. feb. 06, 2010 21:50
Profil Privát üzenet küldése
Online
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11885
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
nbela írta:
... Vagy hogyan ?

Várd meg TargeT válaszát, mert az a gyanúm, hogy a Ghost (DOS alapu) nem fog itt boldogulni, és ez akkor derül ki, amikor már késő.

Vagy egy újabb Ghost-ot (v11) válassz, vagy az Acronis True Image-et. De ebben -mint írtam- TargeT a menő. :D


szomb. feb. 06, 2010 21:20
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
Ha vissza kell állni Win7-re, akkor a vinyón kell valaminek maradnia? (Arra gondolok, hogy most felosztod a vinyót és pl a 2. partícióra kerülnek a dokumentumok, amiknek Win7 visszaállás esetén meg kell maradni)


szomb. feb. 06, 2010 21:16
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3535
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás 
Szervusztok!

Kaptam egy feladatot. Laptopról win7 legyalul, wincsi megosztás 2 particióra, xp telepítése. De mindezt úgy, hogy ha a tulaj meggondolja, akkor a win7-et vissza lehessen ghostolni. De hogyan?

1.verzió: ghost mentést készítek külön a C-ről és külön a boot particióról s majd lenyúzok mindent a hdd-ről. Visszamentéskor csinálok egy formázatlan 400 megás particiót az elejére, editorral kijavítom $27-re a partició típusát és visszaghostolom.

2.verzió: nem bántom a 400 megát, csak a C-t osztom ketté és C-re teszem az aktív flagot. Visszamentéskor visszateszem a 400 megás $27 particióra az aktív flagot és visszaghostolom a C-t.

Az 1. is működhet, vagy inkább a 2. ? Vagy hogyan ?


szomb. feb. 06, 2010 20:52
Profil Privát üzenet küldése
Online
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11885
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
Nem valami pontosan fogalmazol, de megpróbálom:

1. Áthelyezni (másolni) lehet a Ghost-tal. De a hibás HD-t ki kell dobni.
2. Visszaállítani csak teljes particiót lehet.

Kimásolni lehet a gho (+ ghs) fájlból bármit lehet a ghostexplorer-rel. De ez nem vsszaállítás.


hétf. nov. 23, 2009 17:59
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: csüt. aug. 21, 2008 19:07
Hozzászólások: 326
Hozzászólás 
Gondolkodtam, hogy kérdezzek-e a témában, hiszen szinte minden elhangzott a Ghost mentések előnyeiről. Sokszor használtam az Xp-n, de Win7-en is /Hiren's Boot CD 8.9-ről a Ghost 11.0/,amikor valamilyen progival "összezavartam" a rendszert,vagy komolyabb progi kipróbálása előtt.
Két dolgot nem próbáltam:
1Áthelyezni a rendszert.Ha haldoklik a vinyo/szektorhíbás/áthelyezni a másikra particionálás és formázás után.
2 Ha a rendszer nem boot-ol /ntrdl/, visszamenteni egy korábbi állapotra.
Lehetséges?

Bocs, a családban most volt egy ntrdl hiba/ a gépet este kikapcsolták, reggel nem indult: ntrdl hiányzik.Jól gondolom, hogy ezt a hibát vírús vagy MFT töredezettsége okozzák, vagy más egyéb hibák is , amik esetleg megelőzhetők. Kerestem e témában leírásokat ,de nem igazán találtam. Ha segítenétek, megköszönném


vas. nov. 22, 2009 23:45
Profil Privát üzenet küldése
Online
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11885
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
nbela írta:
... vagy 3-4 óra.

Vagy sokkal több, ha drivereket, programokat (azok "megoldásait") is keresgélni kell. :D


kedd nov. 03, 2009 20:07
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3535
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás 
nemmuszaly írta:
ez a ghostolás teljes egészében visszaállítja a rendszert?
Igen!
nemmuszaly írta:
próbálkoztam vele, de szerintem egy újratelepítés azért sokkal jobb
Egy visszaghostolás 3-4 pec. Egy rendszer újratelepítése, alkalmazások telepítése, frissítések, finomhangolások... egyénje válogatja, de nálam vagy 3-4 óra.


csüt. okt. 29, 2009 19:11
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: kedd aug. 25, 2009 8:26
Hozzászólások: 7
Hozzászólás 
sziasztok!

ez a ghostolás teljes egészében visszaállítja a rendszert?
próbálkoztam vele, de szerintem egy újratelepítés azért sokkal jobb, hiába raktam vissza egy telepítés után mentett windwst.


csüt. okt. 29, 2009 15:21
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
TargeT írta:
...
De ha már 12 és Win7 is van, akkor már inkább legyen 13. És nincs mese, le kell nyelni a békát, hogy ez mentsen lehetőleg.
...


15-t adok érte !-D !-]


csüt. szept. 24, 2009 7:46
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6674
Hozzászólás 
Igen a 12 megy a Win7-tel is, a 11 mintha nem. Most meg nem mondom, hogy a Vistával még ment-e a 11 vagy már ott is a 12 kellett, mert a Vistán is a 12 van. Lehet, hogy pont ezért.
Nekem valahogy a 12 kezelőfelület változása, az új vistásnak mondott design valahogy nem jött be.
Azután később vettem észre ezt a kompatibilitási problémát, hogy a 11 nem nyitja meg a 12-vel készített .tib fájlokat. :roll:
De ha már 12 és Win7 is van, akkor már inkább legyen 13. És nincs mese, le kell nyelni a békát, hogy ez mentsen lehetőleg.
Habár az is elég, ha a bootos pendrive-ra, CD/DVD-re nem a 11, hanem a 13 recovery mediáját pakoltatjuk fel, így végső esetben bármelyik verzióval mentett image visszatehető. :D


csüt. szept. 24, 2009 7:43
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
Én asszem a 12-est használom, az már működik Win7 alatt. Eddig problémát nem tapasztaltam vele.


csüt. szept. 24, 2009 7:16
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6674
Hozzászólás 
OFF:
:hm: Lehet, hogy mégis nem árt átszoknom a legújabb TI Home 2010 v13-ra. :roll: :lol:
Igazából csak ezt hozzák Win7 kompatibilisnek, bár volt ami ment eddig is valahogy. Van amelyik nem.

What's new in Acronis True Image Home 2010

* Continuous Data Protection Acronis Nonstop Backup™ automatically creates incremental backups every five minutes allowing users to roll back their system, files, and folders to any point in time.
* Support for Microsoft® Windows 7 — Delivers more comprehensive functionality over Microsoft Windows 7 backup capabilities.
* Virtual Hard Disk SupportSave backup images (.tib) as virtual hard disk (.vhd) files — Run your existing system as a virtual machine, or boot using Windows 7 Ultimate.
* New Powerful Scheduler — In addition to the scheduling tools found in previous versions, the new scheduler expands the amount of scheduling options available. Use the new calendar view to build schedules and tasks. Suspend and enable tasks, specify dates to run tasks, and copy tasks to new dates.
* Boot from Windows 7 image — Windows 7 Ultimate users can boot from a backup image (.tib file) containing a backup of their system partition. This will allow the ability to test a backed up system without actual restoration. If the operating system boots from the .tib file, then it will boot when the need arises for a system recovery.
* Try & Decide New features:
o Try & Decide now can protect your system not only to Acronis Secure Zone, but to the protected volume itself, or any other volume
o Multivolume Protection — now users can protect not only a single system partition during Try & Decide session, but as many volumes, as needed. This is very handy when the applications being installed make changes on two volumes and in many other cases.

Végül is a virtuálisan egybegyűjtött image-ek mellett plusz kattintással böngészni is lehet a hagyományos módon.
Tud oda-vissza konvertálni .tib és .vhd image-ek közt, bár ez nekem nem fontos.
Na meg ami érdekes. Az XP Intéző bal oldali mappái között megjelent az Acronis Secure Zone, és lehet is böngészni a tartalmat, meg minden, ami a jobb klikkre megy.
Már csak azt nem értem, hogy akkor mitől Secure Zone ez a rejtett partíció. :lol: Viszont jó, hogy könnyű megnézni.


csüt. szept. 24, 2009 4:32
Profil Privát üzenet küldése
Online
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11885
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
TargeT írta:
... Mert jó...

Aha, az más. :D


pén. szept. 11, 2009 15:30
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6674
Hozzászólás 
Sanyi46 írta:
Idézet:
No meg ha 2 vinyón így telepítesz, akkor nem lesz boot menüd, hogy melyiket indítsad

Pedig Boot menüm van.

Persze. De ez nem is neked szólt, hanem a Laci_L féle külön vinyós telepítésnek. :wink:
Ha nincs rádugva a másik, garantálom, hogy nem fogja belevenni a boot menübe. :lol:
De még ekkor sem kell kétségbeesni, megfelelő parancsokkal létrehozható.
Mégjobb az EasyBCD program, ami ugyanezt megcsinálja grafikus felületen. Ha XP-re telepíted, akkor kell hozzá a .NET is, hogy stílszerűek legyünk a másik kérdéshez. :wink:

Idézet:
a bejegyzést még a Vista hozta létre, a Win7 nem írta felül

Húú vazz, ezt nem is tudtam. Nem mintha sokat számítana, de ezek szerint a Win7 nem kommenteli a boot.ini-t. Gondoltam egészen pár másodpercig, míg meg nem néztem.
Belenézek egy XP utáni Win7 telepítés boot.ini-jébe, és mit látok...

    ;Warning: Boot.ini is used on Windows XP and earlier operating systems.
    ;Warning: Use BCDEDIT.exe to modify Windows Vista boot options.
Szóval ezt a részt nem írták át a Vista óta. :lol:

Laci_L írta:
Azon meditálok, hogy minek kell paralell két Op rendszer, a kísérletezésen - ismerkedésen kívül. :shock:

Mert jó. Mert biztonságosabb. Hogy ha bármi lenne, még mindig van máááásiiik. :wink:
És kell a változatosság is.


csüt. szept. 10, 2009 20:56
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: csüt. aug. 21, 2008 19:07
Hozzászólások: 326
Hozzászólás 
Lehet,hogy nem jól fogalmaztam:
Idézet:
A gépemen két Op. rendszer van:
1. merevlemez: C particíó Xp
2. merevlemez: D particíó Windows7


Ezt úgy értem,hogy a gépben két vinyó van.
Első: C particíó/ Xp telepítés/ E particíó:Egyéb
Második: D partició /Win7 telepítés/, F particíó Egyéb

Idézet:
Azon meditálok, hogy minek kell paralell két Op rendszer, a kísérletezésen - ismerkedésen kívül.

Igen Laci_L, pont ez a lényeg:ismerkedés,próba. Az Xp-t mindenképpen megkívánom tartani. A Vista-t is így telepítettem,mint most a Win7-t. Előbbi nem kell,de lehet, hogy az Xp-t a távolí jővőben lecserélem Win7-re.Egyelőre ismerkedem vele és gyüjtöm az infókat, mások tapasztalatait, lapozom a forúmokat.


Idézet:
No meg ha 2 vinyón így telepítesz, akkor nem lesz boot menüd, hogy melyiket indítsad

Pedig Boot menüm van,ill Rendszerbetöltés vezérlő, ahol 25 sec. alatt választanom kell, hogy melyik rendszert índitsam.
A Vista ill. Win7 telepítésekor/D/ az Xp-n/C/ létrejött Boot mappa és bootmgr fájl és a boot ini így néz ki:
Idézet:
;Warning: Boot.ini is used on Windows XP and earlier operating systems.
;Warning: Use BCDEDIT.exe to modify Windows Vista boot options.
;
[boot loader]
timeout=30
default=multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS
[operating systems]
multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS="Microsoft Windows XP Professional - magyar" /NOEXECUTE=OPTIN /FASTDETECT

a bejegyzést még a Vista hozta létre, a Win7 nem írta felül
Köszönöm TargeT a kódokat és minden segítséget.

Üdv
Sanyi46


csüt. szept. 10, 2009 20:32
Profil Privát üzenet küldése
Online
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11885
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
Azon meditálok, hogy minek kell paralell két Op rendszer, a kísérletezésen - ismerkedésen kívül. :shock:

Hacsak nincs egy olyan új 64 bites program, ami nem fut az előzőn, és nem akarja újratelepíteni az új Op rendszerre a másikon levőket. Már ha lehet, mert akadhat olyan is, ami meg már ott nem fog futni.

Mondom én. :D


csüt. szept. 10, 2009 13:57
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6674
Hozzászólás 
Laci_L írta:
Ha kísérletnek szántad a Win7-et, akkor jobb lett volna másik HD-ra rakni, és addig kiszedni az XP-set. Nem lett vola semmi galiba.

Lehet, hogy jobb lett volna. ... Ha van két vinyó.
Szerintem meg elég jó ez így. Én se csinálom másképp.
Legalább próbálkozott egy boot helyreállítással, és meg is oldotta. Nincs ezekkel semmi baj, sima ügy.
No meg ha 2 vinyón így telepítesz, akkor nem lesz boot menüd, hogy melyiket indítsad. (Hacsak már az XP-re is nem volt, de akkor is Win7 nélküli lenne.)
Akkor meg macerás vagy a vinyókat csereberélni, vagy a boot során kell figyelj, hogy időben nyomd azt a gombot, amit az újabb alaplapi BIOS-okban van erre, hogy boot sorrend váltás nélkül indíthass mást is.

Idézet:
2. Az öszvér megoldásnál lehet ilyesmi kavarodás.

Nem az öszvér megoldás miatt van. Lásd fentebb.
Egyébként mitől öszvér egy dual vagy multibootos rendszer? :wink: :roll:

Idézet:
A megoldás ugyanaz, amit az elején írtam (külön HD). Vagy tudomásul kell venni az ilyen jelenségeket.

Vagy nem. :wink: Vagy az, amit írtam. És akkor nem kell tudomásul venni. :D


szer. szept. 09, 2009 21:11
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6674
Hozzászólás 
Még a pontok előtt. Már ugyan miért volna nehéz eltávolítani a .NET 3.5-öt vagy korábbi részeit. Vezérlőpult / Programok eltávolítása szépen megcsinálja.
Mivel a Win7 telepítés előtti XP-t ghostoltál vissza, így csak az XP boot menü volt az XP aktív partíción, a BCD-set meg sikeresen helyreállítottad. Ez oké, semmi gond, így kell csinálni.
Ugyanez van, ha a Win7 után telepíted az XP-t. Az is tönkrevágja a Win7 bootot, de ott a repair.

1./ Természetesen úgy már lett volna Win7 boot szektor és boot menü.
2./ Az XP ha látja a Vista vagy Win7 partíciót és egyszer is bebootol, akkor kinyírja az árnyékmásolatokat, rendszervisszaállítási pontokat, mert úgy gondolja az ezt végző volsnap.sys fájl, hogy azok sérültek. A Vistától kezdve a rendszervisszaállítás fejlettebb, így más. Erről az XP még nem tudhatott, de az MS megoldhatta volna egy javítással, hogy legalább ne nyírja ki.
A rendszervisszaállítási pontok törlését meg tudod akadályozni, ha az alábbit elmented egy.reg fájlba és lefuttatod.

Kód:
Windows Registry Editor Version 5.00

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\MountedDevices\Offline]
"\\DosDevices\\D:"=dword:00000001

Ez akkor van, ha az XP-ből a Win7 partíciód D: meghajtóbetűjelet kap. Ha mást, akkor azt kell a helyére írni.
Ennek az opciónak a kikapcsolása.
Kód:
Windows Registry Editor Version 5.00

[-HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\MountedDevices\Offline]
"\\DosDevices\\D:"=dword:00000001


3./ Nyugodtan felteheted, meg azt a pár hotfixet, amit ezután igényel. Van aminek a futtatásához tényleg kell. Semmi gond vele. Nekem legalább is még nem volt.


szer. szept. 09, 2009 20:52
Profil Privát üzenet küldése
Online
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11885
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
Sanyi46 írta:
1. Lehet-e Ghost visszaállítást csinálni bármelyik rendszeren tetszés szerint/ A fenti esetben gondolom, ha Windows 7.es "időre" állítom vissza az Xp-t, talán nincs problémám/
2.Amikor redszervisszaállítást csinálok a Windows7-en és a gépet átváltom XP-re, majd vissza Win7-re a visszaállítási pont már nincs meg./az Xp.be megmarad/
3. A NET Framework 3.5 szükséges ill. hasznos-e az Xp-n, ha valamelyik nekem szükséges progi igényli.Régebban valahol olvastam róla, hogy ha nem muszáj, akkor inkább ne...

Megpróbálom az én véleményem összefoglalni.

Ha kísérletnek szántad a Win7-et, akkor jobb lett volna másik HD-ra rakni, és addig kiszedni az XP-set. Nem lett vola semmi galiba. Mondjuk ehhez két HD (és nem két partició) kell. De talán akadt volna.

1. A Ghost nem tudja, hogy van "másik", azt menti el amit kijelöltél. És hát azt az állapotot is. Ha akkor nem volt Win7, honnan tudná. Szerintem örülj, hogy így megúsztad a javítást. Mondjuk legfeljebb elveszett volna a Win7.

2. Az öszvér megoldásnál lehet ilyesmi kavarodás. A megoldás ugyanaz, amit az elején írtam (külön HD). Vagy tudomásul kell venni az ilyen jelenségeket.

3. Úgy van ahogy írod. Ha nem igényli a futtatandó program, nem kell felrakni. De ez igaz bármelyik .Net Framework-ra is. Ráadásul jó nagy helyet foglal (lásd: Ghost mentés méret). Persze lehet mondani, hogy bőven van hely. Ezért is lettek ilyen bazi nagy méretüek a programok. :shock:


szer. szept. 09, 2009 20:41
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: csüt. aug. 21, 2008 19:07
Hozzászólások: 326
Hozzászólás 
Üdv Mindenkinek!

A következő problémám van,- ugyan sikerült megoldani,-de lehet,hogy van egyszerübb megoldás is.
A gépemen két Op. rendszer van:
1. merevlemez: C particíó Xp
2. merevlemez: D particíó Windows7
Az Xp-t ősidők óta használom, jelenleg Sp3
Mivel érdekelt a Vista és jelenleg a Windows7 az Xp mellé a másik merevlemezre/D/ telepítettem/korábban a Vista-t/most pedig a Windows7-t, miután a Vista-t eltávolitottam/Xp-ből D/:format/.
Bootoláskor a rendszerbetöltés vezérlő-ből kíválasztom,melyik Op. rendszer akarom használni.
A minap az Xp-re olyan progit telepítettem,aminek a NET Framework 3.5 Sp1-re volt szüksége/figyelmetlen voltam/feltelepítette. Tudom nehéz eltávolítani a gépről,ezért mivel rendszeresen Ghost mentéseket csinálok és visszaálitottam egy korábbi időpontra.
Itt jön a képbe a Windows7, ami az Xp Gost visszaáll. után nem indult el/ a visszaállitott időpont Xp-Vista "idöből" való/.
A Windows7 telepítő "Számítógép javítása" funkcíóval síkerült a Boot Managert helyreállítani,így minden normálisan mükődik: az Xp a visszaállított időponttól, Windows 7 nincs változás, mükődik.

Bocs,hogy ennyire részleteztem,de több kérdésem lenne.

1. Lehet-e Ghost visszaállítást csinálni bármelyik rendszeren tetszés szerint/ A fenti esetben gondolom, ha Windows 7.es "időre" állítom vissza az Xp-t, talán nincs problémám/
2.Amikor redszervisszaállítást csinálok a Windows7-en és a gépet átváltom XP-re, majd vissza Win7-re a visszaállítási pont már nincs meg./az Xp.be megmarad/
3. A NET Framework 3.5 szükséges ill. hasznos-e az Xp-n, ha valamelyik nekem szükséges progi igényli.Régebban valahol olvastam róla, hogy ha nem muszáj, akkor inkább ne.

Köszi


szer. szept. 09, 2009 20:10
Profil Privát üzenet küldése
Online
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11885
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
nbela írta:
... Néha sikerül nagyon értelmes kollégát is kifogni, néha meg annyira sötét, hogy a kérdést sem érti ...

Itt erről nem volt szó. :D A Symantecnek nincs is ilyen azt hiszem.
A hibakódot beírtam, és ezt a választ dobta fel, ami bejött. :shock:


szer. szept. 02, 2009 13:50
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3535
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás 
Laci_L írta:
de a Symantec Support adta a tanácsot, hogy töredezettségmentesíteni kell (a hibakód alapján)
Lehetne külön topicot nyitni az ügyfélszolgálatoknak illetve a supportoknak. Néha sikerül nagyon értelmes kollégát is kifogni, néha meg annyira sötét, hogy a kérdést sem érti, és inkább válaszol valami zöldséget, vagy email bekopiz valami szabvány, univerzális választ.


szer. szept. 02, 2009 9:04
Profil Privát üzenet küldése
Online
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11885
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
Sajnos már nem tudom belinkelni, de a Symantec Support adta a tanácsot, hogy töredezettségmentesíteni kell (a hibakód alapján). Nem én találtam ki. :shock:

Kerestem, de nem találom. :(

Valószínüleg az lehetett, hogy az összesen kb 1MB-os Ghost fájlba nem fért bele, hogy egy bizonyos foknál jobban szétesett tartalmat összeszedje, vagy a szétesetten megírt fájlt visszarakja.


kedd szept. 01, 2009 19:16
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3535
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás 
TargeT írta:
egy visszaghostolás felér egyúttal egy töredezettségmentesítéssel.
Igazából nem volt időm utánanézni, de most a házimunka közben kipróbáltam. Ghost 11.5 dosos változatát használom, úgy ahogy a Hiren's boot cédéről kitömörítettem. Semmi kapcsoló, semmi ini file, csak tisztán az exe.
1. Az xp töredezettségmentesítőjével csináltam egy elemzést.
2. Leghostoltam, ellenőriztem az gho fájlt s majd visszaghostoltam.
3. Az xp töredezettségmentesítőjével csináltam egy elemzést.
4. Az xp töredezettségmentesítőjével csináltam egy töredezettségmentesítést.
A töredezettségmentesítő az alábbi ábrákat adta ki:
Kép
A kék/piroson lehetne elmélkedni, de az a fehér üres terület az elején az makacsul megmaradt.


kedd szept. 01, 2009 17:39
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6674
Hozzászólás 
Az első ponttal én is egyetértek. A ghostolás vagy annak minősége nem függhet a töredezettségtől.
Inkább arról lehet szó, hogy Laci_L-nek sem jött össze valamilyen ezoterikus okból egy ghostolás, és töredezettségmentesített, majd jó lett.
Azután meg vagy mindig így csinálta vagy nem, de ettől nem függhet. Szerintem sincs ok okozati kapcsolat.

A második ponttal meg nem értek egyet. Itt Sparow2 mellé teszek egy szavazatot.
Valóban folyamatosan teszi vissza, és egy visszaghostolás felér egyúttal egy töredezettségmentesítéssel.
Valamikor régen néztem meg a kis cluster bumszlikat, és tényleg egyben voltak. De talán még az XP-s defrag is jelezte, amiben még volt ilyen grafikus megjelenítés.
Árnyalásképpen valóban van olyan, hogy lehet úgy is, ahogy nbela írta. Csak ehhez mentés előtt be kell kapcsolni a sector-by-sector kapcsolót. Ha jól emlékszem, alapesetben kikapcsolt, de talán el is lehetett tároltatni a beállítást a programmal, ha nem CD-ről futott. Vagy a parancssorba direkt beírni.
Ilyenkor úgy kellene visszatennie mindent, ahogyan volt. Ha jól tudom, ezt nem is próbáltam soha, mert jobb két legyet egy csapásra. :wink: Meg asszem nagyobb is lesz az image, hisz több mindent kell tárolni.
Ez lehet akár egy bizonyos törvényszéki másolat is egy merevlemezről. Csavarintásképpen a DOS-os Ghost 2003 el is helyez kérésre egy ilyen forensic bejegyzést valahová az MBR fölé és a 63. boot szektor alá. Ez persze más.
Azért volt érdemes egyszer leokézni mégis, mert különben állandóan pofázott minden ghostoláskor és eggyel többet kellett klikkelni.

Sector by sector másolás az Acronisnál is lehetséges.


kedd szept. 01, 2009 12:50
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3535
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás 
Sparow2 írta:
Meg egyáltalán, attól nem szabadna függenie, hogy mennyire töredezett.
Ezzel egyetértek. A parició mentésnek szerintem is függetlennek kell lennei a töredezettségi állapottól.
Sparow2 írta:
Amikor visszamásolja, akkor úgyis folyamatosan teszi vissza a file-okat, nem marad meg a töredezettség.
Itt viszont nem értek egyet. Akkor elég lenne az egészet lezippelni meg vissza. A partició mentéskor ugyanazt a töredezettségi állapotot kell visszamásolnia szektorról-szektorra. A nem használt szektorok és a lapozó fájl van kihagyva a ghostolásból, a többi ugyanoda kerül visszamásolásra.


kedd szept. 01, 2009 11:56
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. jún. 26, 2006 11:21
Hozzászólások: 2544
Hozzászólás 
Laci_L írta:
Sparow2 írta:
... Meg akkor miért valami "xxxx számú belső hiba" üzenettel szállt el, miért nem egy normális "A file sérült" üzenettel?...

Ó igen. Most jutott eszembe, hogy egyszer jártam így. Egy haver gépét ghostoltam le, és csak harmadszorra sikerült nagy kínnal. Amikor vissza akartam tenni, az egyharmadánál elszállt valamilyen hibaüzenettel.
Megnéztem a Symantec-en mit jelent: azt hogy töredezettségmentesíteni kell ghostolás előtt, akkor is, ha a Win azt mondja, hogy nem kell.
...

De akkor miért nem szól még az image elkészítése előtt? Vagy közben?
Miért csak a visszatöltéskor derül ez ki?
Image-t tud készíteni, de visszatenni már nem?

Meg egyáltalán, attól nem szabadna függenie, hogy mennyire töredezett.
Amikor visszamásolja, akkor úgyis folyamatosan teszi vissza a file-okat, nem marad meg a töredezettség.


kedd szept. 01, 2009 10:54
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6674
Hozzászólás 
Ott anno szerintem arról volt szó, hogy szó, hogy nem az image volt sérült, hanem visszarakta, csak maga az op. rendszer nem indult el valamiért, hanem valahol az elején leállt a boot.
Az így járást én így értettem.


hétf. aug. 31, 2009 21:22
Profil Privát üzenet küldése
Online
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11885
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
Sparow2 írta:
... Meg akkor miért valami "xxxx számú belső hiba" üzenettel szállt el, miért nem egy normális "A file sérült" üzenettel?...

Ó igen. Most jutott eszembe, hogy egyszer jártam így. Egy haver gépét ghostoltam le, és csak harmadszorra sikerült nagy kínnal. Amikor vissza akartam tenni, az egyharmadánál elszállt valamilyen hibaüzenettel.
Megnéztem a Symantec-en mit jelent: azt hogy töredezettségmentesíteni kell ghostolás előtt, akkor is, ha a Win azt mondja, hogy nem kell.
A 2003-as Ghost-nál (és az előzeknél) biztos így van. Egész egyszerűen meghaladja a tudását egy teljesen szétesett partició összeszedése. Vagy sikerül, vagy nem.
Tehát ghostolás előtt töredezettségmentesíteni kell. Ami amúgy jó a gépnek is. :shock:

Az a gyanúm, te is így jártál. :D

Régebben egy pár sorban összefoglatam a teendőket (két topikban is), ott is le van írva a töredezettségmentesítés:
http://forum.terminal.hu/viewtopic.php?p=909866#909866
http://forum.terminal.hu/viewtopic.php?p=903743#903743


hétf. aug. 31, 2009 15:57
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. jún. 26, 2006 11:21
Hozzászólások: 2544
Hozzászólás 
Laci_L írta:
Sparow2 írta:
... Engem is szívatott már meg a ghost: egy visszatöltéskor elszállt valami belső hibával. De én voltam a hülye, mert előtte nem próbáltam ki sose, csak amikor élesben kellett...

Szvsz a tárolt gho (ghs) fájl sérült meg valamikor. Erről a ghost nem tehet. A másik programmal is így jártál volna.
Hálistennek ilyen gondom még nem volt.

A file jó volt, DVD-re volt kiírva.
Simán lehetett másolni, olvasni, hiba nem volt a DVD-n.

Meg akkor miért valami "xxxx számú belső hiba" üzenettel szállt el, miért nem egy normális "A file sérült" üzenettel?
Meg találtam pár tanácsot, hogy ilyen esetben mit lehet tenni (paramétereket adni a ghost-nak), és néha tovább ment pár százalékkal. De alapban, paraméterek nélkül, mindig ugyanott hasalt el.


hétf. aug. 31, 2009 12:06
Profil Privát üzenet küldése
Online
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11885
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
Hannibal írta:
... Azóta én is visszaellenőrzöm a mentést (felmountolom meghajtóként).

Ez is megoldás. :shock:
Én azt tapasztaltam, ha a ghostexplorer megnyitja (összefűzi), akkor a fájl hibátlan. Ez egy gyors vizsgálat.
Persze a korrekt a saját programmal való Check, vagy amit Hannibal írt.


hétf. aug. 31, 2009 8:46
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
Sparow2 írta:
TargeT írta:
Jártam én is így a Ghosttal valamikor.
Én csak a True Image sorozatot tudom ajánlania 11.0 Home verzióig.
A 12.0 Home valahogy nem igazán jött be.
A Hiren CD-n is rajta van valamelyik korábbi verzió, illetve szükség esetén van Workstation vagy Server változat is.

Engem is szívatott már meg a ghost: egy visszatöltéskor elszállt valami belső hibával. De én voltam a hülye, mert előtte nem próbáltam ki sose, csak amikor élesben kellett. Egy pénteki nap este 10-től kb. szombat délután 2-ig telepítettem.
Azóta Acronis True Image-t használok, azzal nem volt még baj, és mindig visszaellenőrzöm a mentést.


Én meg a True Image-vel jártam hasonlóan. Talán itt a fórumban is írtam róla. Azóta én is visszaellenőrzöm a mentést (felmountolom meghajtóként).


vas. aug. 30, 2009 19:30
Profil Privát üzenet küldése Honlap
Online
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11885
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
Sparow2 írta:
... Engem is szívatott már meg a ghost: egy visszatöltéskor elszállt valami belső hibával. De én voltam a hülye, mert előtte nem próbáltam ki sose, csak amikor élesben kellett...

Szvsz a tárolt gho (ghs) fájl sérült meg valamikor. Erről a ghost nem tehet. A másik programmal is így jártál volna.
Hálistennek ilyen gondom még nem volt.


vas. aug. 30, 2009 17:32
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 472 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5 ... 10  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 17 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség