Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: csüt. márc. 28, 2024 20:18



Hozzászólás a témához  [ 472 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10  Következő
Ghost.... Hogyan is működik? 
Szerző Üzenet
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás 
@Bishop
Erre alkalmasabb a TI. mert itt könyvtárakat is tudsz imágolni a méret is kisebb+gyorsabb mit a Ghost
A Ghost egyetlen nagy előnye (9.0),hogy ismeri a hálózati imágókat valamint a RAID meghajtókat.
Maga a "képmás" mérete legjobb töpi-vel(ez persze függ a meghajtó mérertétől-logaritmikus)Gost kb.1/3 TI.1/4-1/3-viszont nagy előny a TI.-nél hogy egy könyvtárat is tudsz archiválni-más kérdés a visszaállítás :roll: -mert azt,a személyes Raid-gondom miatt nem tudtam leróbázni.
Más kárdés,hogy egy Ghost-vi2-ből is ki lehet nyerni egy könyvtár tartralmát...


hétf. nov. 28, 2005 22:19
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás 
Idézet:
Esetünkben ez linuxos bootos lesz, és tartalmaznia kell magát a True Image programot is.

Ezt hogy kell értenem? Hogy kerül ide a LINUX? Amit a progi csinál, az nem jó? Már csak DVD-re kellene nyomatni!


Nem kell attólKépbekakálni,Kép nem linux alól fogod a wines állományodat visszaállítani hanem egy olyan GUI(-keretes felület-)van USB-d,DVD stb.és főként egér,ami igen-igen hasonlít az általad ismert rendszerhez(holott ez valóban linux) :lol: :lol:
"És" mégis amit visszapakol az maga a windowsos képmásod lesz,amit akár egy DVD-ről is bekérhetsz...


hétf. nov. 28, 2005 22:03
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 312
Hozzászólás 
Szevasztok !
Azt szeretném kérdezni, hogy ha Ghost-tal akarok készíteni biztonsági mentést, akkor azt
1.-csak teljes partícióról lehet-e, és könytárakról/fájlokról külön nem
2.- Ha partícióról szeretnék mentést, akkor az eredeti partícióhoz képest mekkora a helyigény?


hétf. nov. 28, 2005 21:48
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: vas. jún. 19, 2005 10:59
Hozzászólások: 469
Hozzászólás 
Megpróbáltam boot DVD-t csinálni, de nem sikerült. Megnéztem El Toritot, de kicsit zűrösnek tűnt. Viszont találtam egy régebbi Pc-Worldöt, ahol le volt írva, hogy kell bootolható XP+SP2 cd-t csinálni. A lényeg, hogy megmutatta, hogy kell bootolható cd készíteni NEROval. Ennek mintájára csináltam DVD-t, de nem indul róla. Érzékeli, hogy Acronis akar indulni, de hibát jelez. Ja, maga a True Image ne csinál DVD-t, csak CD-t.
Idézet:
Ha a fájlméret nagy, szeleteld 2 GB-ra. A Ghost alapértelmezettként így csinálja, itt viszont be kell állítani az opcióknál az Archive splitting alatt 2 GB fixed size-ra

Csak 100, 650, 700, Mbyte ill. 4,7 Gbyte méretet tudtam állítani.
Idézet:
Esetünkben ez linuxos bootos lesz, és tartalmaznia kell magát a True Image programot is.

Ezt hogy kell értenem? Hogy kerül ide a LINUX? Amit a progi csinál, az nem jó? Már csak DVD-re kellene nyomatni!


hétf. nov. 28, 2005 20:59
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás 
Hmm, utána kellene nézned egy kicsit, hogyan is lehet bootolható CD/DVD-t csinálni.
Keresgethetnél kicsit az El Torito-nál. :)
A konkrét esetre visszatérve, legelőször a True Image progival kell készíttetned egy bootolható DVD-t. (Create Bootable Rescue Media)
Esetünkben ez linuxos bootos lesz, és tartalmaznia kell magát a True Image programot is.
További könyvtármásolás így felesleges.
Ezután, ha pl. a Neroval erre a lemezre rá tudod tenni az image fájl, OK.
(Hogy lehet-e, mint említettem, magam még nem próbáltam. Ha valamiért mégsem, csak másik lemez jöhetne szóba.)
Ha a fájlméret nagy, szeleteld 2 GB-ra. A Ghost alapértelmezettként így csinálja, itt viszont be kell állítani az opcióknál az Archive splitting alatt 2 GB fixed size-ra.


pén. nov. 25, 2005 8:35
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: vas. jún. 19, 2005 10:59
Hozzászólások: 469
Hozzászólás 
Nem bootolt be a dvdről. Lehet, hogy az a baj, hogy UDF módban kellet megírnom, mert a backup fájl nagyobb mint2 giga. A Trueimage könyvtárat meg simán átmásoltam rá. Így attól az még boot lemez lesz?


csüt. nov. 24, 2005 17:21
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás 
Én még nem raktam partíció image-t DVD-re, míg van elég hely HDD-n. :)
Ezzel együtt nem értem, miért ne lenne jó, ha ugyanazon a DVD-n van pl. a True Image boot és program, és multisessionban hozzáírod a mentés fájlt.
Persze ilyenkor ha a DVD-ről bootolsz, a DVD meghajtót mappeli A:-nak.
Viszont ha az A:, mint "floppy" nem választható ki, úgy valóban gond lehet.
True Image-nél még nem néztem, de a Ghostnál az A: biztosan kiválasztható.


csüt. nov. 24, 2005 15:48
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: vas. jún. 19, 2005 10:59
Hozzászólások: 469
Hozzászólás 
Azért kérdeztem, hogy sikerült-e a helyreállítás, mert a Ghosttal kapcsolatban mintha írta volna valaki, hogy nem sikerült neki a helyrepofozás tönkrement XP-re. Mikor nem indult az OP.
Persze hogy elkészítettem a Boot cd-t, indul is róla. Ki is tudom választani a backup fájlt a winyóról is, meg a dvd romról is. Kár, hogy úgy nem bootol, hogy egy dvd lemezre feltettem a boot cd anyagát meg a backup fájlt. Így egy lemezen meglenne az komplett anyag.


csüt. nov. 24, 2005 15:20
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás 
Örülök, DE:
1./ Az lett volna furcsa, ha egy partíció mentő/visszatöltő progi hibásan állítja vissza a partíciót. Az a cég/program megbukna.
2./ Ha a biztonságodhoz az hiányzott, hogy előtted más végigjárja az utat, ám legyen.

Halott XP-n mit értesz? Egyébként mindegy is, mert ha a True Image bootot el tudod indítani CD-ről vagy USB-ről, vagy egy másik működő partícióról, akkor a korábbi mentésből a "halottat" feltámaszthatod.
Csak arra kell figyelni op. rendszernél, hogy mindig az adott meghajtóbetűjelű partíció helyére kerüljön. (C: mentés C-re, E: mentés E:-re)
Különben be fog zavarni egy csomó registry bejegyzés, ami fixen utal elérési utakra, nem pedig rendszerváltozóként.


csüt. nov. 24, 2005 15:10
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: vas. jún. 19, 2005 10:59
Hozzászólások: 469
Hozzászólás 
Köszi TargeT, király vagy. Mostantól biztiben érzem az OpRendszeremet. Lehet telepíteni nyakra-főre, gyorsan lesz tiszta rendszerem. Gondolom halott XP-ről is menne.

Köszi mégegyszer!


csüt. nov. 24, 2005 14:02
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás 
No 'közkívánatra' megcsináltam a True Image backuppal a SATA partíció visszarakását.
Előzőekben a high tömörítés mellett a Ghost 9.0 volt jobb idő és fájlméret szerint.
Most mindkét programot az ajánlott tömörítéssel használva viszont a True Image volt jobb kb. fél perccel és 180 MB-tal egy 4,26 GB adatot tartalmazó partíciót 2.292 MB-ra mentve.
Ezután a True Image visszarakást a működő partíció alól önmagára irányítottam. Persze azt mondta, így nem OK, restart (is) volt választható.
Újraindítás után magától betöltötte a pl. floppyra is elmentett linuxos boottal a programot, ahol az összes lehető adathordozó megjelent, hálózat is kiválasztható, beállítható.
A partíció visszaállítása is megtörtént természetesen gond nélkül.

Lassan ez a topic átalakul Ghostról True Image-re. :)


hétf. nov. 21, 2005 21:33
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás 
bestreal írta:
A MyBackup.tip file-omat, illetve az op. rendszert felrakhatom e NTFS particióra?

A .tip fáljt oda teszed, ahová akarod, illetve elfér.
Az op. rendszert próbáld ki. Nézd meg mit lehet beállítani, illetve mit szól hozzá.
Ha semmiképpen nem menne, tedd vissza FAT32-re, és utána konvertáld NTFS-re.
Vagy mentés előtt. :idea:


hétf. nov. 21, 2005 10:44
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás 
Időhiányban még nem tettem vissza True Image partíciómentést.
Elvileg nem lehet semmi gond vele, kivétel nacorvus problémáját a SATA RAID esetén.
Valószínű ez sem a SATA, hanem a RAID miatt van.
Ha annyira féltek a True Image visszapakolástól, csináljatok ugyanakkor egy Ghost mentést is, és így lesz vésztartalék. A Ghost tuti visszarakja. :)
Persze nyilván a True Image is, de én addig nem nyilatkozhatom 100 %, míg magam is meg nem teszem.
De addig is áll Laci_L javaslata, kísérletezzetek. Hasznos tapasztalatot fogtok szerezni.
Miért mindent más csináljon :?: :wink:


hétf. nov. 21, 2005 10:39
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: vas. jún. 19, 2005 10:59
Hozzászólások: 469
Hozzászólás 
bestreal írta:
Újból az A. True Imag-es szakértőkhöz fordulok a következő kérdéssel.

Te találtál már olyat? Szerintem még nem írt választ senki, aki kipróbálta a visszaállítást. Vagy csak én siklottam el a válasz felett?
Orlando a topik elején megvillantotta a progit, de sajna azóta nem szólt a témához. Privátban elértem, de nem akarom többször zavarni. Remélem azért beköszön még, és megosztja velünk tapasztalatait.


szomb. nov. 19, 2005 16:59
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szer. nov. 09, 2005 15:59
Hozzászólások: 2
Tartózkodási hely: többnyire Európa
Hozzászólás 
Üdv!

Újból az A. True Imag-es szakértőkhöz fordulok a következő kérdéssel.

A programmal elkészítettem egy partició mentést, amelyet szükség esetén rendszervisszaállításhoz akarok használni. A lementett operációs rendszert (XP) jelenleg FAT32 partició tartalmazza. A MyBackup.tip file-omat, illetve az op. rendszert felrakhatom e NTFS particióra?


szomb. nov. 19, 2005 15:27
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: vas. jún. 19, 2005 10:59
Hozzászólások: 469
Hozzászólás 
Nem igazán erre gondoltam, illetve valami hasonlóra. Mikor "kisebb" ráncfelvarráson esett át a masinám (alaplap, proci, RAM), a gép összerakása után nem indult el a windows. A szerelő, aki összerakta, előre megmondta, hogy így lesz, mert megváltoztak a hardware elemek. Ha jól emlékszem, az 1/3-a más lesz, akkor újra kell telepíteni. Ha én most egy teljesen más rendszeren akarom indítani (ahol szinte biztosan más a proci meg az alaplap), akkor nem biztos, hogy elindul. Miközben lehet, hogy a saját gépemen elindul az XP!
De nem értek én ehhez. Azt hiszem, az első halálnál kiderül az okosság. Akkor majd visszatérek ehhez a topikhoz, hogy az utánam következők biztosak lehessenek a dolgukban. Remélem, jó soká lesz :wink:


szomb. nov. 19, 2005 15:23
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
Én már raktam be plusz winchestert XP-be, vagy Ghostoltam más méretüre XP particiót, és legfeljebb egy újraindítást kért némi zakatolás után.


pén. nov. 18, 2005 17:01
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: vas. jún. 19, 2005 10:59
Hozzászólások: 469
Hozzászólás 
Laci_L írta:
Ha van egy facér winchestered, próbáld ki. Esetleg a havernál, ha neki van.

Ilyenkor nem szól közbe az a rossz tulajdonsága az XP-nek, hogy változtak a hardverelemek, és nem akar elindulni?


pén. nov. 18, 2005 16:54
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
Ha van egy facér winchestered, próbáld ki. Esetleg a havernál, ha neki van.


szer. nov. 16, 2005 19:59
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: vas. jún. 19, 2005 10:59
Hozzászólások: 469
Hozzászólás 
Sziasztok!

Acronis szakértőt keresek. Illetve olyat, aki már csinált mentést rendszerpartícióról, és vissza is állította azt.
Szóval készült egy BOOT cd. Arról bebootoltam, majd csináltam a teljes c meghajtómról egy backupot gyári beállításokkal, egy másik particióra. Ha meghal a windows, akkor erről vissza tudom állítani? Biztiben vannak a dolgaim? Ja, a winyóm SATA.
Még egy kérdés. Ha kiírom a boot cd-t + a BackUp fájlt egy DVD-re, arról is műxik majd?
Egyébként 5 gigából 2,5 lett. Szerintem elég jó.


kedd nov. 15, 2005 21:03
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás 
OK, igaz a visszaállítást még sima SATA-ra sem próbáltam ki, nemhogy RAID-re.
Persze RAID0-at meg én nem is használnék.


hétf. nov. 14, 2005 15:34
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás 
Idézet:
De hogy SATA-t ne tudna, az furcsa, mert én arról csináltam mentést. Wink

Nem a mentéssel volt a gond,hanem hogy,a SATA R0-ra nem lehetett adatot visszaállítani :roll:


hétf. nov. 14, 2005 14:58
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás 
bestreal írta:
2. Korábban már próbáltam az egyik partíció rendszer file-ait lementeni, *.tib kiterjesztésűt kaptam, nem pedig *.img-t, nem tudom, hogy ez úgy ok-e? Ha igen ezt a file-t kell a DVD-re felmásolni, a Recorvery Manager elemei mellé ha "rendszervisszaállítani" akarok?

Sokat nem próbálkoztam a TrueImage 9.0-lal, így most csak erre válaszolok.
A .tib kiterjesztéssel semmi gond, ez a True Image saját formátuma. 102 %, hogy a True Image Backup rövidítése lehet.
(Más program, más kiterjesztés, pl. Ghostnál van .gho, Neronál .nrg)

Igen, ezt kell beadagolni, ha visszaállítást akarsz.


hétf. nov. 14, 2005 9:09
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás 
nacorvus írta:
Hálózatot és SATA,különösen RAIDE nem támogat....

A hálózat, ha így van még hagyján, mert ha kell a TI 8.0-ban volt Corporate Workstation meg Enterprise Server, vagy ott a Ghost.
De hogy SATA-t ne tudna, az furcsa, mert én arról csináltam mentést. :wink:
A maiaknak már tudni kell.


hétf. nov. 14, 2005 9:03
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szer. nov. 09, 2005 15:59
Hozzászólások: 2
Tartózkodási hely: többnyire Európa
Hozzászólás 
Hi!
True Image szakértők tanácsait szívesen fogadnám az alábbi kérdésekben, melyet ezuton is megköszönnék!

True Image 9.0.2,273-mal már több mint 1 hete kísérletezek, de a mai napig ha CD-re vagy DVD-re akartam Recorvery Manager bootlemezt készítettni mindennap "Error burning the bootable" hiba üzenetet kaptam.
Floppy lemezre (8 db-ra) minden gond nélkül elkészítette a cuccot. A mai napon viszont egy újabb kísérlet során - miközben semmi egyebet nem tettem, mint eddig - az újra írható CD-re felnyomta a Recorvery Manager könyvtárat, benne többek között a bootmenu. exe-t is. Ezután próbálkoztam külünböző írókkal a gépen DVD-vel is, de sikertelenül.
Kérdésem az lenne, hogy:

1. a CD-re készített Recorvery Manager-t át lehet e rakni egy DVD-re, ha igen gondolom, hogy bebootolás miatt a benne lévő file-okat direktbe a DVD-re, könyvtár nélkül.

2. Korábban már próbáltam az egyik partíció rendszer file-ait lementeni, *.tib kiterjesztésűt kaptam, nem pedig *.img-t, nem tudom, hogy ez úgy ok-e? Ha igen ezt a file-t kell a DVD-re felmásolni, a Recorvery Manager elemei mellé ha "rendszervisszaállítani" akarok?


vas. nov. 13, 2005 13:59
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás 
TargeT jól írta:kb duplája gyors mint a Ghost 9,de van egy baromi nagy hibája: pl.én indító DVD-t és újrairható CD-t nem tudok gyártani vele. Érdekes,hogy másikat símán hagy ,sőt az USB is működik... :roll:
Hálózatot és SATA,különösen RAIDE nem támogat....
Egyébként,mind a Linux,mind a Win-alatt egy ATÁ-s rendszeren sokkal jobb mint a G.9


vas. nov. 13, 2005 12:23
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 198
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Valahol olvastam hogy sebességben, tömörítési teljesítményben közel azonosak, DE a TI megbízhatóbb, hülyebiztosabb, kevésbé érzékeny arra hogyha nem minden alapbelállítású (cluster méret).
Ami vállalati (legális) felhasználásnál a legfontosabb, hogy olcsóbb mint a Ghost.


pén. nov. 11, 2005 22:50
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás 
Salvatore Salvataggio írta:
Több kliensre tud egyszerre visszatőlteni??

Azt nem tudom, illetve a Helpben sem nagyon tűntek fel hálózatos dolgok.
Ez workstation kivitelnek látszik, 9.0-ból egyelőre(?) más nem volt.
Viszont a 8.0-ban volt Enterprise Server verzió is. Ott inkább lehet.
Windows: http://www.acronis.com/enterprise/products/ATIESWin/
Linux: http://www.acronis.com/enterprise/products/ATISLin/
Teljes hálózatra meg a SnapDeploy van.

És ha már így divatba jött az Acronis, egy progi a Partition Magic 8.0 kiváltására.
Acronis Disk Director Suite 10.0 vagy ez Acronis Disk Director Suite 10.0

... és egyszer keresett valaki hálózati spyware védelmet a Security témák közt...
Íme: Acronis Privacy Expert 8.0 Corporate


csüt. nov. 10, 2005 11:31
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 8673
Tartózkodási hely: Ahol fikázni könnyű alkotni nehéz!
Hozzászólás 
Idézet:
Linuxosoknak lehet jó hír, hogy ext2/ext3 mellett menti a ReiserFS-t is.


Akkor ez eg ytisztességes kis progi.
Több kliensre tud egyszerre visszatőlteni??


csüt. nov. 10, 2005 11:06
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás 
Elég jó kis progi ez a True Image 9.0.2302 :!: :!:
Van néhány olyan beállítás, ami a Ghost 9.0-ban nincs, bár nagy vonalakban ugyanazt tudják.
Csináltam vele egy SATA-n működő primary NTFS partícióról (4,1 GB tartalom) egy mentést saját maga alól egy másik partícióra az ajánlott normál tömörítéssel, igaz high prioritással és verify mellett.
Elindítom, és majd hanyatt dőltem, mikor elkezdett visszaszámolni 4 percből. És tényleg 4 perc alatt csinált egy mentést 2,07 GB-tal :!: :D
Azt írja is, hogy a két további tömörítési fokozat megnöveli az időt, de a tömörítés nem lesz sokkal jobb.
És tényleg: high tömörítés, high prioritás, verify, erre azt mondja valami 40 perc lesz.
No mindegy, fusson le - közben persze a gépet el lehetett felejteni a high prioritás miatt -, de 20 perc alatt lementette, és elkezdett ellenőrizni.
A kezdeti becsült szintén 20 perc verify végül 2 lett, így 22 perc volt egy ellenőrzött mentés.
Az image viszont csak 1,905 GB-ra ment össze. :cry:
Ugyanez Ghosttal high tömörítés + verify = 18 perc és 1,889 GB.
Tehát high tömörítéssel gyorsaságra és méretre jobb volt a Ghost.
Viszont 100-200 MB nyereségért nem biztos, hogy érdemes max. tömörítést választani, ha bukunk rajta egy negyedórát.
A Ghostnál ki kellene még próbálnom a normál tömörítést, mit produkál. Eddig csak highban mentetettem. (A Ghost 2003-nál ebben nem volt nagy különbség.)
A visszaállítást a Ghost 9.0 kb. 5 perc alatt csinálta korábban.
True Image recoveryt még nem futtattam, de a 4 perc normál mentés már elég kecsegtető. :)
A True Image létrehozhat olyan biztonsági zónát a HDD-ken, amihez az op. rendszer nem fér hozzá, így jobban biztonságban lehetnek az imagek.
A mentett partíciót be tudja mappelni, így a Ghost Explorerrel ellentétben közvetlenül a Windows Intézővel, vagy más fájlkezelővel turkálhatunk a fájlok közt.
Ezen kívül bootolható "rescue" disket csinál floppyra, CD/DVD-re és USB drive-ra :!:
A recovery boot a Nortonnál csak az eredeti Ghost .iso CD image megléte esetén megy.
A floppy megoldás eléggé felejthető, mert 8 db kell a linuxos boothoz, és emiatt pl. a már meglévő DOS-os USB-vel sem összefűzhető.
Linuxosoknak lehet jó hír, hogy ext2/ext3 mellett menti a ReiserFS-t is.


csüt. nov. 10, 2005 9:51
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás 
TargeT irta:
Idézet:
Laci_L írta:
Ezt kell letölteni:
http://www.acronis.com/files/trueimage8.0_s_en.exe

Az újabb pedig itt van: Acronis TrueImage 9.0
"Hozzávalót" pedig keressetek, mert van.


Ezutóbbit kell letölteni,megéri...
Kép


szer. nov. 09, 2005 19:11
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás 

Az újabb pedig itt van: Acronis TrueImage 9.0
"Hozzávalót" pedig keressetek, mert van. :wink:


szer. nov. 09, 2005 13:33
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: vas. feb. 27, 2005 17:37
Hozzászólások: 963
Hozzászólás 
Végül is az én szempontomból mindegy hogy 2 vagy 4, mert már az 1 oldalas 1 rétegű DVD-re is kerülhet olyan nagy állomány, amit a FAT32 már nem tud kezelni csak darabolva. :) Ezzel videofeldolgozásnál volt gondom.
Az NG simán kezelte a darabolt image fájlokat is, ezzel nincs probléma.

Kipróbálom azt a Ghost2k3.exe-t...


szomb. nov. 05, 2005 22:08
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3531
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás 
A Ghost2k3.exe elfér egy dosos bott floppyn és ntfs C-ről ntfs D-re is tud ghostolni oda-vissza.
istipisti írta:
Itt már előkerült a FAT32 2GB-os korlátja
Ez a file méret határ nem 4 GB, vagy keverem?
Üdv:NBéla


szomb. nov. 05, 2005 21:44
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: vas. feb. 27, 2005 17:37
Hozzászólások: 963
Hozzászólás 
Köszi Laci_L. Ezek szerint a Ghost 2002 is jó. A 2GB-al nincs gondom, mert a régi ghostpe.exe is kezelte. Automatikusan darabolta. Ezért aztán nem is mélyedtem bele a parancssori kapcsolókba. De, most szerintem nekem elég lenne az új verziójú programfájl is önmagában.


szomb. nov. 05, 2005 21:22
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
Nekem a Ghost 2002-vel simán lehet NTFS-t Ghostloni. Ha jól értettem, amit leírtál.
A Ghost által készített floppyról kell bootolni, ha nagyobb a mentendő file mint 2 GB, lehet paraméterzni a ghostpe.exe-t kapcsolókkal.

Kicsit hosszú, de talán nem bírálnak meg érte, ide másolom:

===============================================
Norton Ghost Command Line Switches:
===============================================

@filename | use file containing additional command line switches
-#E=filename | licence Ghost using the environment file filename
-AFILE=filename | Overrides default location for the Ghost abort log
file generated
-AUTONAME | Autonames segments of spanned images files during
creation
-BATCH | Prevents Abort messages waiting for user
acknowledgement (Note: Can not be used with trial
version)
-BFC=x | Specifies the maximum number of bad FAT sectors
before abort
-CLONE | (See CLONE switch description below)
-CRC32 | Extract and compare file lists from images. (See
CRC32 description below)
-CRCIGNORE | Allows restoring of dump files that contain some
corrupted files
-DD | Dump disk metrics to GHSTSTAT.DMP (See -DFILE)
-DFILE=filename | Override default dump log file with "filename" (see -DD)
-DI | Display diagnostics
-DL=x | Specifies the highest slot for fixed disk detection
-F32 | FAT16 to FAT32 coversion when destination partition
greater than 2047MB
-F64 | Allows use of 64K FAT16 cluster size
-FATLIMIT | Prevents GHOST from resizing FAT16 partitions beyond
2Gb using 64K clusters
-FFG | Override the detection of attempts to write beyond
disk's capacity
-FFI | Prefer the use of direct IDE access
-FFS | Prefer the use of direct ASPI/SCSI access
-FFX | Prefer the Use of Extended Interrupt 13h
-FINGER | Displays Fingerprint information
-FIS | Use maximum deleted destination drive geometry size
-FNF | Turns off Fingerprint creation
-FNI | Disables direct IDE access
-FNS | Disables direct SCSI access
-FNW | Disables writing to disk
-FNX | Force disabling of Extended INT13 calls if present
-FRO | Continue cloning even if source contains bad clusters
-FX | Exit program when finished cloning
-H | Display help on switches
-IA | Image all - forces sector by sector copy
-IB | Image Boot - includes entire boot track in clone
operation
-ID | Image Disk - Similar to Image All, copying entire
drive (See User's Guide)
-JL:x=d:\file | Create Multicast diagnostic log file (See User's Guide)
-JS=n | Set maximum router hops required to contact multicast
server (default is 10)
-LPM | Launch GHOST as LPT Master
-LPS | Launch GHOST as LPT Slave
-MEMCHECK | Diagnostic memory dump for technical support issues
-NBM | Launch GHOST as NetBIOS Master
-NBS | Launch GHOST as NetBIOS Slave
-ND | Disable NetBIOS
-NOFILE | Turns off image file locator window dialog box
-NTC- | Disable NTFS contiguous cluster run allocation
-NTD | Enable NTFS internal diagnostic checking
-NTN | Inhibit CHKDSK on NTFS volume boot
-NTIID | NT ignore volume set partition ID copy rule, clone using
MFT basis instead of sector by sector Image All copy.
-NTIL | Ignore non-empty NTFS Log File check (Inconsistent volume)
-NTIC | Ignore the NTFS volume CHKDSK bit
-NTX:y | Set size of NTFS volume memory cache to be "y" KB
-OR | Override destination drive space limitations
-PWD | Prompt for a password when creating an image file
-PWD=password | Where "password" equals the image file's password
-QUIET | QUIET mode - no user intervention allowed or screen display
-RB | Forces automatic reboot after completion
-SKIP=condition | Where "condition" is the FAT file skip condition
-SKIP=@filename | Where "filename" is the file containing multiple skip
conditions
-SLEEP=n | Slows down GHOST's execution-SPAN | Allow spanned image file creation
-SPLIT=x | Split image file into "x" megabyte segments
-SURE | Used in conjunction with -CLONE to avoid the final 'Proceed'
question (Note: Can not be used with trial version)
-TAPEBUFFERED | Default tape mode
-TAPEEJECT | Force Ghost to eject tape on completion
-TAPESAFE | Changes SCSI tape read/write operation (See User's Guide)
-TAPESPEED=x | Where "x" equals 0 - F. 0 is default, 1 - F increase
speeds (See User's Guide)
-TAPEUNBUFFERED | Changes SCSI tape read/write operation (See User's Guide)
-VDW | Verifies disk writes (See User's Guide)
-VER | Displays GHOST version number
-VER=n | Check Ghost version number and abort if "n" is greater
-WD- | Disables disk caching on destination disk
-WS- | Disables disk caching on source disk
-Z or -Z1 | Compress image file on creation - low compression (fast)
-Z2 | Compress image file on creation - high compression (slower)
-Z3 thru -Z9 | Compress image file on creation - higher compression (slowest)


===============================================
-CLONE
===============================================

The -CLONE command line switch allows the automation of cloning
operations. The syntax for the switch is as follows:

Disk operations:

-CLONE,mode={COPY|LOAD|DUMP},src={drive|file|@MCsession|@MTx},dst=
{drive|file|@MCsession|@MTx},sze{E|F|L|n={nnnnM|nnP|F|V}}

Partition operations:

-CLONE,mode={PCOPY|PLOAD|PDUMP},src={drive:partition|file:partition
|@MCsession|@MTx:partition},dst={drive:partition|file|@MCsession
|@MTx:partition},sze{E|F|L|n={nnnnM|nnP|F|V}}

The full syntax for this switch is:

-CLONE
,MODE={copy|load|dump|pcopy|pload|pdump}
,SRC={drive|file|drive:partition|@MCsession|@MTx|@MTx:partition}
,DST={drive|file|drive:partition|@MCsession|@MTx|@MTx:partition}
,SZE{E|F|L|n={nnnnM|nnP|F|V}}

(No spaces are allowed in the command).

@MCsession indicates Multicast session "session"
@MTx designates which tape device to use (0 through N)

Refer to Appendix A of the Norton Ghost User's Guide for an in-depth
explanation and examples using the -CLONE switch. Additional information
on the -CLONE switch is included in the Norton Ghost Knowledgebase.
Point your browser to:

http://www.symantec.com/techsupp/ghost/ ... ghost.html

===============================================
-CRC32
===============================================

The -CRC32 command line switch allows file lists to be created and
compared. The full syntax for this switch is:

-CRC32,action={create|verify|pcreate|pverify|dcreate|dverify},
src={{Disk Spec}|{Part Spec}|{File}},{crcfile={File}|vlist={File}|
vexcept={File}}

(No spaces are allowed in the command).

crcfile={File} :: ASCII CRC file - default=ghost.crc
vlist={File} :: Verification list file - default=ghost.ls
vexcept={File} :: Verification exception file - no default


szomb. nov. 05, 2005 20:54
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: vas. feb. 27, 2005 17:37
Hozzászólások: 963
Hozzászólás 
Sziasztok!

Én azt csináltam régebben, hogy a d meghajtómon létrehoztam egy Ghost könyvtárat, bemásoltam néhány fájt. Szerintem ezek lehettek a Ghostos boot floppyn. Win98-as boot lemezzel elindulva, majd a ghostpe.exe-t elindítva bármikor vissza tudtam állítani a C meghajtóm tartalmát. Win98 op rendszerrel FAT32-vel nem volt gondom.

Azóta viszont már nagyobb a vinyóm és DVD írót is vettem. Itt már előkerült a FAT32 2GB-os korlátja, ezért a D kivételével az összes partíciót NTFS-é konvertáltam. Akkor ért a meglepetés amikor image fájlt akartam készíteni a C meghajtómról. A ghostpe.exe elszállt amikor észrevette az NTFS partíciókat... :-(

Van erre megoldás? 2003-as verzió boot floppy állományait kellene bemásolnom és minden maradna a régiben? :roll:


szomb. nov. 05, 2005 19:07
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás 
Köszi Laci :!: :!: :D
Holnap leszedem.


pén. nov. 04, 2005 20:29
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
TargeT írta:
... Próbálkoztam a TrueImage 8.0-lal is, de a rendelkezésre álló trial verzióban nem találtam, hová töltsem a serialt, így 15 nap alatt leketyeg a használata.
Patches törés meg nem tűnt fel hozzá.


Ezt kell letölteni:
http://www.acronis.com/files/trueimage8.0_s_en.exe

Hozzávaló:
http://www.easycracks.net/d2.php?n=203093

Itt még vannak:
http://www.easycracks.net/search.php?s= ... 38&I1.y=11


pén. nov. 04, 2005 18:10
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás 
Szerintem biztonságosabb először HDD-re menteni a Ghosttal, és utána csinálhatsz belőle DVD-t. Feltéve, hogy van elég helyed.
A Ghost 2003 DOS-os bootos cucca létrehozható floppyn, CD/DVD-n, de talán legjobb USB flash drive-on.
Erről bootolsz, és megmutatod neki, hogy honnan állítsa helyre a partíciót. Az image fájl már lehet akár 'sima' DVD+RW-n is.
Ez a játék így a Ghots 9.0 esetén nem megy, de nem is kell a 9.0, ha nem SATA HDD-vel dolgozol.

Próbálkoztam a TrueImage 8.0-lal is, de a rendelkezésre álló trial verzióban nem találtam, hová töltsem a serialt, így 15 nap alatt leketyeg a használata.
Patches törés meg nem tűnt fel hozzá.


pén. nov. 04, 2005 15:40
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szomb. okt. 22, 2005 17:31
Hozzászólások: 20
Hozzászólás 
Arra gondoltam, hogy a boot dvdre rakom fel a lementet particiot. Ez jóval több mint 1 gb de a 4et tutti neméri el. Ezt szeretném megcsinálni.
A fenti linken nemtudtam leszedni a ghost 9.0.. valamit uplodolni kellett azt megis tettem..de nemtom elakadtam :S ott mit hogyan?
Esetleg másik link?


pén. nov. 04, 2005 13:28
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás 
Szerinem kár elbarmolni egy DVD-t Ghost-bootnak.Ellenben én újaírhatókra nyomtam ki a képmásokat.


pén. nov. 04, 2005 12:26
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: szomb. okt. 22, 2005 17:31
Hozzászólások: 20
Hozzászólás 
Én a topic elején elhíresült progira kerestem rá(Acronis True Image 8.0 Corporate Workstation)

Itt van egy 63 megás verzio az a full változat?
Jah igen és dvd-re tud boot lemezt írni a képfájllal?

http://asm.webnic.cc/products_download.htm


Még most probálgatom...


pén. nov. 04, 2005 12:03
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás 
Mondjuk én nem használnék RAID0-at, de a tanulság a Ghost mentés fontosságára adott.


szer. aug. 03, 2005 7:46
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás 
Akkor még hány dobásom vanKép
5 op. volt fenn a 240-GB Raid-0- vinyón:
1 BE-OS-vagy ki minek nevezi az utódja a FREE'Z-By
3 linux DEBIAN,UHU,Su-Se 9.0
1 98.1 XP,-hopp! ez má'6 :roll:
CSAK az 5 XP part közül veszett el 3-mondjuk igen lényeges dolgokkal-de nem is olyan F*s mint sokan mondják :wink: a GHOST 9.- ebből sikerült majdem az összesset vissza-én voltam a Balf* hogy csak ennyi Ghostom
vi2-volt belőle,mert akkor a filmjeim és arendszer működéséhez :arrow: akkor kevésbéfontosnak tartott dolgaim elveszek :oops: :oops:
Az más kérdés,hogy a családtól mit kaptam: a két gyereknek a játakai az enyészté lett, a"nyenyő" receptgyűjeménye... :roll: -szó-mi szó nem voltam a családnak egy szép embör !'-(
Kép


kedd aug. 02, 2005 20:52
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás 
De akinek SATA-ra is kell, túl sok egyéb dobása nincs.


szomb. júl. 30, 2005 19:01
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás 
Akkor,a mostanság divatos szólás szerint:Így jártunk :?: -újfent-avagy Shakespeare után szabadon:Sok hü-hó semmiért


szomb. júl. 30, 2005 16:49
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
Hannibal írta:
nacorvus írta:
:rulez:
Idézet:
Az érdekes az, hogy még mindig akad aki olvassa a Fórumot, mégsem menti a gépét, majd elb*ssza, és utána sír valamelyik Topikban, hogy mit csináljon.
:rulez: :rulez:
Javaslom a modoknak szlogenént fetüntetni a Fórumon.Jó villogóssan :!: :lol:



:lol: :lol: :lol:


Az illetékes, akiről szó van, ezt is el fogja olvasni. Hiába.
A folytatás fentebb az Idézet keretben már ott van.


szomb. júl. 30, 2005 15:07
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
nacorvus írta:
:rulez:
Idézet:
Az érdekes az, hogy még mindig akad aki olvassa a Fórumot, mégsem menti a gépét, majd elb*ssza, és utána sír valamelyik Topikban, hogy mit csináljon.
:rulez: :rulez:
Javaslom a modoknak szlogenént fetüntetni a Fórumon.Jó villogóssan :!: :lol:



:lol: :lol: :lol:


pén. júl. 29, 2005 21:08
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás 
:rulez:
Idézet:
Az érdekes az, hogy még mindig akad aki olvassa a Fórumot, mégsem menti a gépét, majd elb*ssza, és utána sír valamelyik Topikban, hogy mit csináljon.
:rulez: :rulez:
Javaslom a modoknak szlogenént fetüntetni a Fórumon.Jó villogóssan :!: :lol:


pén. júl. 29, 2005 18:11
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 472 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 17 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség