Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: csüt. márc. 28, 2024 21:39



Hozzászólás a témához  [ 4 hozzászólás ] 
Ventura 8 - egyenletek és képletek 
Szerző Üzenet
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2584
Tartózkodási hely: miskolc
Hozzászólás 
Vagy használj másik képletszerkeztőt mondjuk a mathtype-t vagy állitsd be hogy képként mentse a képleteket, mert vektorosan szétdobálja a konverter. Én a word beépitett egyenletszerkeztőjével csak szivtam eddig, de ezzel a progival csak jó tapasztlataim voltak.
A MathType-t kipróbálhatod teljesértéküen 30 napig. Csak egy hátránya van (legalábbis nem foglakoztam vele de biztos be lehet állitani) hogy amit ebben szerkeztettél azt csak ebben tudod szerkezteni a későbbiekben is, tehát ha átviszed másik gépre a doksit és ott csak a sima egyenletszerkeztő van akkor ott képként fogja felismerni.
Előny: autómatiku számozás (nekem ez volt a legfontosabb), hiperlink a számozáshoz, soksok autómatika, meg elhelyezések.

üdv


szer. okt. 29, 2008 11:00
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: hétf. okt. 27, 2008 11:58
Hozzászólások: 2
Hozzászólás 
Köszönöm, de amint látod, nem a Word--Ventura átjárással van gondom, azt én több mint tíz éve zökkenőmentesen megoldom. Hanem a Word-be beépített Equation 3.0-ás képletszerkesztővel megírt és tényleg remekül beszerkesztett képletekkel és egyenletekkel. Ezekkel nem tudok egyelőre mit kezdeni, de sejtem, hogy az sem olyan ördöngös dolog. A Quark-kal pedig csak az az egyetlen gondom, hogy az sem nem olcsóbb, mint a Ventura, sem nem okosabb... De aki ehhez szokott hozzá, ezt szereti, természetesen ezzel dolgozik szívesen. A Ventura előnye (nekem!), hogy a Corel teljeskörű sazoftverbázist épített köré: például: CorelDraw, WordPerfect CorelPhotoPaint... sorolhatnám még.
De ezzel együtt éljen az összes nyomdász, bármilyen szoftverekkel dolgozzanak is!!!


szer. okt. 29, 2008 10:46
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
Nézegettem a Neten a megoldásokat. Word > Ventura nem nagyon van. Olyan megoldást láttam, ahol Word > PDF, majd PDF > Ventura. Hogy mi marad belőle szerintem kérdéses.

Beszéltem nyomdai grafikus barátommal. Azt mondta, hogy manapság nem használnak Venturát, hanem helyette Quark-ot. Abba símán lehet konvertáni Word-öt.

Talán át kellene állnod. Persze nekem könnyű dumálni.

Ez van. :shock:


kedd okt. 28, 2008 19:12
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: hétf. okt. 27, 2008 11:58
Hozzászólások: 2
Hozzászólás Ventura 8 - egyenletek és képletek
Szervusztok,
nagyon nagy gondom van: Word szövegfájlban, Eguation3-ban gyönyörűen szerkesztett képleteket és egyenleteket szeretnék Ventura 8-ba átemelni valahogyan... A szöveggel nincsen gondom RTF-ben átjön, de a képletek nem... Napok óta ezzel küszködök... Segítsen valaki, ha tud!
KÖSZÖNÖM!


hétf. okt. 27, 2008 12:11
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 4 hozzászólás ] 

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 6 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség