Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: pén. márc. 29, 2024 8:46



Hozzászólás a témához  [ 88 hozzászólás ]  Oldal 1, 2  Következő
Rendszermentés és -visszaállítás 
Szerző Üzenet
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. júl. 21, 2006 16:24
Hozzászólások: 1362
Hozzászólás Re: Rendszermentés és -visszaállítás
Kis adalék, hátha segít:
Van birtokomban olyan XP-vel telepített HDD, ami 5 különböző gépet járt meg újratelepítés és minden extrázás nélkül. Csak bedugtam, drivereket telepítgetett és ment.
Win7 esetén még "csak" 3 vasnál tart egy másik diszk.
Amire viszont mindkét rendszer esetén erősen háklis a win: VGA driverek.
Ha nVidia-ATI váltás van, szinte garantált kékhalál.
Vagyis ezeket előtte érdemes kiiktatni.


csüt. nov. 20, 2014 9:25
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás Re: Rendszermentés és -visszaállítás
A múltkor kimaradt, hogy a True Image 2015 verziója is tudja már, hogy egy rendszerről készített mentést egy teljesen más hardveren visszaállítson működőképesen.
Próbálni ezt nem próbáltam még, valahogy ez az új programverzió nem annyira jött be nekem.


csüt. nov. 20, 2014 5:17
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás Re: Rendszermentés és -visszaállítás
Mielőtt partíciómentést csinálsz a True Image programmal, a rendszeren indítsd el a Sysprep parancsot. Utána mindegyik konfigon a megfelelő drivereket fogja felrakni.

Windows 8.1-nél már nincs ilyen probléma, ha csinálsz egy Windows To Go telepítést egy USB meghajtóra. Az el fog indulni, legfeljebb telepít néhány szükséges drivert.


szomb. nov. 15, 2014 23:01
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szomb. nov. 15, 2014 18:14
Hozzászólások: 1
Hozzászólás Re: Rendszermentés és -visszaállítás
Üdv.


Segítségre lenne szükségem.

Adott egy teljes rendszer win7 x64, Dell e6400 notiban.

Ha erről a rendszerről csinálok mentést, tib fájl vagy klón hdd-t minden rendben van.
Ott kezdődik a gondom, hogy szeretném kompatibilissá tenni más fajta notik számára.

Kipróbáltam.. eredeti noti dell e6400 klónoztam... beletettem egy hp 8510p notiba, szépen bootolt feltelepítette a hálókártya és a hdd drivert és ennyi... minden jó.

Ugyanazt a dell e6400 notiban lévő hdd-rendszert klónoztam beletettem egy dell e6410 notiba és nem bootolt be, kékhalál.... majd javítási indítással helyreállt és így működik.

az lenne a kérdésem mitől történt a kékhalál?
hogy lehetne ezt elkerülni?
van e lehetőség egy olyan acronis mentést készíteni ami kompatibilis bármilyen notival?
klónozás előtt le kellene szedni a drivereket?
Pontosan melyik drivereket kell leszedni a backup előtt?

Azért fontos mert egy olyan progi van az eredeti rendszeren amit én nem tudok utólag telepíteni..
a progi müködne bármiylen konfigon, csak a hálókártyát kell telepítenem...


szomb. nov. 15, 2014 18:17
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: hello
abruzzi írta:
hello,letöltöttem a fájlokat, de sajnos nem tudtam beletenni az isoba. nem tennéd bele, ha megkérlek... Köszi!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Nem értelek. Talán ha részleteznéd, mit szeretnél.

Tudniillik amit felraktam, azt csak fel kell másolni (amelyik kell), és használni. Ennyi.
A többi segédeszköz, ha nem lenne meg.


hétf. ápr. 07, 2008 16:50
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: csüt. jan. 03, 2008 16:50
Hozzászólások: 25
Hozzászólás hello
hello,letöltöttem a fájlokat, de sajnos nem tudtam beletenni az isoba. nem tennéd bele, ha megkérlek... Köszi!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


hétf. ápr. 07, 2008 15:12
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
A 2003 tudja a SATA-t. Két éve használom, akkor felraktam, ide is belinkeltem valahova, de itt van mégegyszer:

CD-re: http://rapidshare.com/files/38527562/Ghost2003.ISO
Floppyra: http://rapidshare.com/files/16129463/Ghost_2003_with_USB.imz

Ha kell hozzá:

Ghost explorer: http://rapidshare.com/files/13799957/Ghostexp.exe
Kibontáshoz WinImage: http://rapidshare.com/files/16130422/WinImage_7.09h.rar

Próbáld meg. :D


vas. ápr. 06, 2008 18:40
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: csüt. jan. 03, 2008 16:50
Hozzászólások: 25
Hozzászólás hello
hello,azert szeretem a 10-est,mert van benn egy nagyon jo kezelo progi, es nem kell telepiteni semmit, csak bebootolni partition to image - masik meghajtora ment. ha meg kell csak bebbotol image to partition es kesz is.

csak nem latja a sata2 vinyot (acer laptop)

ja a 2003bol kihagytak bootolva ezt az opciot. (ghost image asszem)


vas. ápr. 06, 2008 16:35
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás 
Nem igazán értem a problémát. Már a DOS-os Ghost 2003 is kezelte a SATA vinyókat, mégmeg külön driver nélkül.
A Ghost 10 is kezeli. Ha op. rendszer alól adod ki a mentést vagy visszaállítást, már maga az op. rendszer is kezeli a telepített driverrel. Újraindítás után tudnia kell, gondolom.
A Ghost a 2003-es verziót követően nem csinál külön boot eszközt, de hogy a saját boot program lemeze ne kezelné, azt elég furcsának tartanám.
Legrosszabb esetben még akkor is ki lehet kapcsolni a BIOS-ban a natív SATA módot átállítva IDE emulációra.
Már van Ghost 14 is egyébként. Lehet, hogy pont a 10-es verzió az elég bugos volt. (Lehet, hogy a 9.0 volt inkább.)
Egy másik hasonló program, a True Image a saját maga által készített boot eszközzel is kezeli az AHCI-ra állított natív SATA vinyókat.
Igaz jártam úgy is, hogy csak a saját safe módjában, különben lefagyott a DVD-ről bootolás közben.
Másik lemezen meg jóvolt.


vas. ápr. 06, 2008 15:42
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: csüt. jan. 03, 2008 16:50
Hozzászólások: 25
Hozzászólás hello
Hello!

Végigolvastam a témát, de nem találtam ehhez megoldást:

-Norton Ghost 10
+ sata driver. Floppy nélkül. Nem lehet beleintegrálni mint pl a windowsba? Ja mindenképp a 10-es norton ghosttal.

Köszi!


vas. ápr. 06, 2008 14:09
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 20
Hozzászólás 
Hát sajna ez nem segithet mert nincs ilyen a biosba.:( Azért köszi.De valami miatt vagy valahogy müködnie kellene mert különben az egész egy forintott nem ér ha teljesen össze omlik minden.Szivesen várom a további tippeket. :)


kedd ápr. 17, 2007 21:06
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás 
:hm: nacorvus itten az egyik fő True Image, SATA, SATA RAID, stb., stb. szakértő, de mintha most mellényúlt volna, és az zikszpé telepítés F6 driver adagolását keverte volna bele a linuxos Acronis boot CD problémáiba. :roll: :wink:
Nekem eddig nem tűnt fel, hogy az Acronis floppyn bármit is adagoltatna.

A leírásod szerint maga a CD jó, mert más gépeken rendben üzemel. Erre pedig korábban azt mondtam volna, hogy már a recovery CD gyártásakor hagyd ki a safe mode verziók felpakolását, mert csak a helyet és a menüpontokat foglalja. Csak a full versiont tedd fel a rescue CD-re.
De ilyen hibatapasztalat hiányában nem tudom, a normál üzemmód mellett is safe-ként indulna-e. :?

Amit írtál, és ha tényleg a SATA HDD miatt van, akkor az egyes alaplapok BIOS SATA kezelési gondjának, eltérésének tűnik.
A BIOS-ban, ha van ilyen, állítsd a SATA Native módot disabledre.
Van akinek ez hozott megoldást. http://forum.terminal.hu/viewtopic.php?p=773260#773260
Magam eddig azt hittem volna, hogy az a jó, ha van natív SATA támogatás. :roll:
Viszont ha valami nem megy, próba cseresznye, és kipróbálni az ellenkezőjét is. :wink:


csüt. ápr. 05, 2007 7:47
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 20
Hozzászólás 
Az alaplapom egy ASUS P5VDC-x


szer. ápr. 04, 2007 21:43
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 20
Hozzászólás 
És abba tudsz segiteni hogy hogyis csináljam ezt?De ugy kellene hogy nincs flopym.Szoval valahogy cdre kellene


szer. ápr. 04, 2007 21:23
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás 
nem lesz azzal semmi különös gond,de kell gyártanod az alaplapodhoz kapott CD-ről egy SATA driver lemezt-floppyt (az adott chippel) és F6-al beadni neki.


szer. ápr. 04, 2007 18:52
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 20
Hozzászólás 
Ja és ugye azért kellene a full versionak futnia amikor kiválasztom.Mert safebe nem látja a dvd iromat.Ugy meg nehéz rola adatott vizzsarakni.És az F11 nél is ugyan ez e helyzet.


szer. ápr. 04, 2007 15:57
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 20
Hozzászólás Acronis boot probléma
Hali
Az lenne a nagy gondom hogy cd-dvdröl valo bootolásnál csak a safe menü indul el az Acronis true imagénél 9.1 és a home 10-es is.Csak bejon az acronisnak a logoja meg hogy várjak mert töld de nem csinál semmit.A gépembe 1 SATA vinyovan és az ide DVD iro.Probáltam egy másik gépen amibe IDE minden ott elindul.Láttam már másnak is volt hasonlo problémája.De nálam más a helyzet.Tud valaki valami biztatót mondani :)


szer. ápr. 04, 2007 15:36
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás 
nbela írta:
... a manualban nincs, de a biosban valóban vannak usb boot eszközök :roll: Szóval buktam :oops:

:wink: OK, de inkább egyezzünk ki döntetlenben. :D
Pláne, ha nem minden 845 "az" a bizonyos 845. Illetve ez BIOS kérdés is.


hétf. feb. 12, 2007 13:05
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
cyberbull írta:
Bocs a pofátlanságért, de vki ide tudná passzolni azt az 1 lemezes ghostot?...


Passzolom a sajátomat: :D
http://rapidshare.com/files/16129463/Ghost_2003_with_USB.imz

A WinImage 7 kell hozzá. Az fel is rakja a floppyra helyes Boot szektorral. :shock:

De hogy ez se legyen gond:
http://rapidshare.com/files/16130422/WinImage_7.09h.rar

Ja igen: a Ghosthoz a Win alatt futó Explorer:
http://rapidshare.com/files/13799957/Ghostexp.exe


hétf. feb. 12, 2007 10:15
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szomb. ápr. 09, 2005 19:16
Hozzászólások: 111
Hozzászólás 
Nah megcsináltam...

Végülis a kábeleken a vincsit meg dvd írót kicseréltem, mert ez 1 spec kábel volt és hiába máshogy volt szerintem most igy van jól megcserélve.

Az acronis progik meg vszinű hibásak lehettek, most leszedtem nemrég 1 miniPE-XT progit amin szerepel egy csomó karbantartó program, ezen megtaláltam az acronis-t, és lám milyen eccerüren sikerült megoldani a mentést- visszatöltést :)

Holnap megpróbálom dvd-ről bootoltatni az acronis-t úgy h mellette van az image file, valamint kipróbálom a ghost nevű progit is :)

u.i.: Köszi a segítséget mindenkinek!


vas. feb. 11, 2007 21:58
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szomb. ápr. 09, 2005 19:16
Hozzászólások: 111
Hozzászólás 
Bocs a pofátlanságért, de vki ide tudná passzolni azt az 1 lemezes ghostot?

Kicsit off, de nekem újdonság... képzeljétek a multkor láttam árlistán usb-s hangkártyát, vagyis csak 1 usb dugo, és két jack dugo hely rajta, az egyik aszem microfon a másik tuti hang kimenet, még ilyet :P


pén. feb. 09, 2007 19:32
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3531
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás 
TargeT írta:
:shock: Én minden személyes tapsztalatot elhiszek. :) De azért eléggé furcsállom.
Kis kétkedést érzek a szavaidban :wink: Nekem 2002-es BE7 lapom van 845 chippel és nincs usb a boot device felsorolásban. Porontyaimnak 3 éves IS7-V 848 chip és a manualban nincs, de a biosban valóban vannak usb boot eszközök :roll: Szóval buktam :oops: De nekem továbbra is a hdd pici fat32 particiós boot a legszimpatikusabb a rendszeres Ghostoláshoz.


pén. feb. 09, 2007 18:20
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
Nekem ASROCK 775Dual-915GL alaplapm van, evvel bootol a 16 megás pendrive (FAT). Másra úgysem jó manapság. :D

Különben az volt az első, mikor nem bootolt az 1 gigás, hogy leformáztam FAT-nak. Úgysem ment.

A kicsi meg ment FAT-tal és FAT32-vel is. Vannak csodák. :shock:


pén. feb. 09, 2007 14:45
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás 
Charlie61 írta:
Az 1 GB-os lehet FAT32.

FAT32-ről is ugyanúgy bootol a pendrive.
nbela írta:
Én egyet sem tudok az ismerőseim között akinek bootolna. Igaz 3-4 éves a legfiatalabb alaplap. Szóval nem mai.

:shock: Én minden személyes tapsztalatot elhiszek. :) De azért eléggé furcsállom. hacsak tényleg nem az alaplapok régisége miatt.
Most nem tudom, melyik volt az első chipset, BIOS, ami már képes volt bootolni USB-ről, de Intelben az i845 már biztosan. Az meg több mint 3 éves.


pén. feb. 09, 2007 12:00
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3531
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás 
TargeT írta:
A mai alaplapok között meg nem lehet olyan, ami erről az oldalról lenne akadálya a pendrive-os bootolásnak.
Én egyet sem tudok az ismerőseim között akinek bootolna. Igaz 3-4 éves a legfiatalabb alaplap. Szóval nem mai. De az internet, torrent, filmezés megy rajta és a gyerekek is beérik az msn-nel. Akkor minek gyüjtögetni új lapra? Bár nekem a kis fat32 particióról bootolás a pennél is szimpatikusabb. Nehezebb esetekre meg Diamond boot cd...


pén. feb. 09, 2007 11:45
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 834
Tartózkodási hely: "Acélváros"
Hozzászólás 
Esetleg a fájlrendszere más? A DOS nem csak FAT16-on "él" ?
Az 1 GB-os lehet FAT32.
Vagy a pendrivok és memóriakártyák más fájlrendszert használnak?


pén. feb. 09, 2007 11:28
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás 
OK. Ez a jelenség.
De mi okozza :?: :roll:


pén. feb. 09, 2007 10:20
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
TargeT írta:
...De azt nem értem, hogy egy normál mezei pendrive-ról miért ne lehetne bootolni. Legfeljebb vagy A: vagy C: lesz a meghajtóbetűjele a BIOS-tól függően. Ezt viszont figyelembe lehet venni az autoexec.bat-nál.
A mai alaplapok között meg nem lehet olyan, ami erről az oldalról lenne akadálya a pendrive-os bootolásnak.


Nálam az a helyzet, hogy a 16MB-os noname Pendrive-val tudok bootolni, míg a TinyDisk nevű 1GB-ossal nem. Kipróbáltam a létező összes Pendrive boot készítő programot, egyikkel sem működött. A másik meg egyből, csak rá kellet másolni a DOS-t, és kész.


pén. feb. 09, 2007 10:01
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás 
nacorvus írta:
TargeT
Idézet:
pendrive-ra érdemes tenni a Ghostot..

-már ha a lap képes bootolni róla

Időnként felmerül, hogy nem minden pendrive-ról lehet bootolni.
De hogy konkrétan mi különbözteti meg azokat, amiről nem, és ezt mi okozza, egzakt válaszról még nem tudok.
Egyébiránt vannak különböző előtelepített szoftvereket tartalamzó pendrive-ok, mint pl. a Sony max. 3x-os tömörítős, vagy ez az U3 féle futtatható telepítgetés.
Na én ezeket valahogy inkább elkerülöm. Ha most vennék.
De azt nem értem, hogy egy normál mezei pendrive-ról miért ne lehetne bootolni. Legfeljebb vagy A: vagy C: lesz a meghajtóbetűjele a BIOS-tól függően. Ezt viszont figyelembe lehet venni az autoexec.bat-nál.
A mai alaplapok között meg nem lehet olyan, ami erről az oldalról lenne akadálya a pendrive-os bootolásnak.


pén. feb. 09, 2007 8:33
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás 
TargeT
Idézet:
pendrive-ra érdemes tenni a Ghostot..

-már ha a lap képes bootolni róla

:shock:
Idézet:
nos a gépemen jelenleg 1 SATA-s vinyo van, de 1 ATA*s vinyón probálgatom a mentést, és mikor az van benne a tápkábeljét az ATA*s vinyónak lehuzom de az IDE kábel rajta marad....hab a tortán, h a kábel amin az ATA-s vinyo van az egy spec kábel a kábel végén vana a Master csati a közepén meg Slave...én ugy tudom hogy ez hagyományps kábeleken pont forditva van, nem


Tulajdoképpen,hány wincsid van :shock: :D Mit dugdosol a tápkábelekkel?-nem is egyformák,habár eleinte voltak SATA lemezek mindkét tápcsati alzattal

Az ATA-s winyót fogod, bejumperolod a hátán slave-re az íród Cd-d stb marad a master.Ezekután Fogod a True Imágódat,Ghostodat és gyártasz vele egy floppyt,CD-t (egy indítólemezt), ezekután az ATA- lemezre elmented a SATA winyó tartalmát,vagy a könyvtárakat,vagy külöbözeti mentést stb.(mindkettő tudja)
Helyreállításnál az első lépés a BIOS-ban a boot-sorrendet átvariálod:elsőkét a flopppy v. cd dvd
Indítod,itt ezidőben egy linuxos felületről indul a dolog,
de teljesen szájbarágósan működik,már ha nincsenek nyelvi nehézségeid :)


csüt. feb. 08, 2007 19:55
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
arany tag

Csatlakozott: szomb. ápr. 09, 2005 19:16
Hozzászólások: 111
Hozzászólás 
Oks kiprobálom a Ghostot is..köce hátha beválik


u.i.: acronis nemtom miért nem bootol be....bár még 1 sejtésem van de kicsi az esély...

nos a gépemen jelenleg 1 SATA-s vinyo van, de 1 ATA*s vinyon probálgatom a mentést, és mikor az van benne a tápkábeljét az ATA*s vinyonak lehuzom de az IDE kábel rajta marad....hab a tortán, h a kábel amin az ATA-s vinyo van az egy spec kábel a kábel végén vana a Master csati a közepén meg Slave...én ugy tudom hogy ez hagyományps kábeleken pont forditva van, nem?


csüt. feb. 08, 2007 19:26
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 834
Tartózkodási hely: "Acélváros"
Hozzászólás 
:D


csüt. feb. 08, 2007 12:15
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
TargeT írta:
...Így a méret nem lényeg.


Bocs, de off:

Dehogynem... :D :D


csüt. feb. 08, 2007 10:02
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 834
Tartózkodási hely: "Acélváros"
Hozzászólás 
Ez utóbbi azért is egyre inkább megfontolandó, mert ma már nincs minden gépben floppy meghajtó.


csüt. feb. 08, 2007 9:35
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás 
Persze. :)
Index - Eltemettük a flopilemezt
Index - Legkedvesebb flopis élményem

Amúgyis pendrive-ra érdemes tenni a Ghostot. Vagy CD-re. A hordozhatóság miatt.
Így a méret nem lényeg.


szer. feb. 07, 2007 21:55
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3531
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás 
Nekem nincs szerencsém a floppykkal. Egymás után gajdulnak meg. Én hagyok egy pár megás fat32 particiót a Win98 command.com és a 8.3-as Ghost (1,4Mega) részére. Szerintem gyorsabban és üzembiztosabban bootol mint floppys vagy bootcédés társaik.


szer. feb. 07, 2007 21:36
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
TargeT írta:
Az 1 floppys Ghost az a 2002 volt, a Ghost 2003 már két floppys, mert kicsit meghízott.
Pendrive-nak persze nem kunszt, össze lehet hozni.
A Ghost 2002-nek voltak problémái, talán leginkább Linuxon. De ki használ Linuxon Ghostot? :wink:


Ha leszeded a floppyról a felesleges fájlokat (nálam pl az SCSI driverek), símán rámegy egy flopyyra.

Ezek vannak a folppyn (162 KB még marad is):

A:\GHOST\Ghost.exe
A:\USB\aspiehci.sys
A:\AUTOEXEC.BAT
A:\COMMAND.COM
A:\CONFIG.SYS
A:\guest.exe
A:\IBMBIO.COM
A:\IBMDOS.COM
A:\MOUSE.COM
A:\MOUSE.INI

Ez van a Pendrive-on is. Szépen működik, SATA winchesterrel is.


szer. feb. 07, 2007 20:31
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
Pontosan így van.

Nemcsak az egér, hanem SCSI driverek, CD író támogatás is. Persze a DOS rendszerfájlokon kívül.


szer. feb. 07, 2007 20:22
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás 
Az 1 floppys Ghost az a 2002 volt, a Ghost 2003 már két floppys, mert kicsit meghízott.
Pendrive-nak persze nem kunszt, össze lehet hozni.
A Ghost 2002-nek voltak problémái, talán leginkább Linuxon. De ki használ Linuxon Ghostot? :wink:


szer. feb. 07, 2007 20:20
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 834
Tartózkodási hely: "Acélváros"
Hozzászólás 
Csatlakozom az előttem szólóhoz. :!:
Mai napig az egy floppy lemezes változattal mentünk rendszeresen. És még egér driver is van benne. :)
Eddig még nem volt olyan user gép nálunk, amin ne lehetett volna használni. Legyen az PATA vagy SATA.
A legújabb szerzeményünk egy Core 2 Duo, SAS HDD-kkel, abban is látja az összes diszket.
(A régi driver floppy-kat pont amiatt gyűjtöm, mert érdekes módon azoknak még kifogástalan most is a minősége.)


szer. feb. 07, 2007 20:15
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
fifi írta:
...Visszaállítás: bebootolsz a DVD-ről, elindul a GHOST...


Az egész DOS Ghost program elfér 1 floppyn mindenestül :shock:

Vagy rá lehet tenni egy Pendrive-ra, az nem kopik. De minek ehhez DVD?


szer. feb. 07, 2007 16:20
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: kedd okt. 11, 2005 21:42
Hozzászólások: 83
Hozzászólás 
Hát én a Norton SystemWorks 2004 Pro-ban levő Ghost-ot használom. Igaz, SATA-val és USB-vel még nem próbáltam, talán a közeljövőben erre is sor kerül.
Win alatt felrakod, még varázsló is van benne, szépen végigvezet a külömböző lépéseken. Készíthetsz vele bootolható CD/DVD-t is. Ilyenkor egy lemezre kerül a DOS-os GHOST program és a partíciómentés is, nem kell vele semmit bűvészkedni. Miután végigmentél a varázslón, újraindítja a gépet PCDOS-ban és akkor írja meg a DVD-t.
Visszaállítás: bebootolsz a DVD-ről, elindul a GHOST, a menüben kiválasztod, hogy mit szeretnél, forrásnak megadod a DVD-driveot és már mehet is a visszaállítás. (Itt némi nehézség, hogy alapesetben nem rak a lemezre egérdrivert, így a menüben a nyilakkal, TAB/SHIFT+TAB-al kell mozogni).
Tehát egyetlen lemezre lesz szükséged (persze ha túl nagy a mentés, akkor többre) és semmit nem kell vele bűvészkedni. Miután a mentést elkészítetted, a Windows alól simán uninstallálhatod a programot, többet nem lesz rá szükséged.


szer. feb. 07, 2007 10:50
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás 
A SATA-t látja ez a linuxos boot program.
De itt még eleve a DVD-ről kellene előbb bebootolnia.
Nekem korábban akkor volt vele gondom, ha előbb a bootot .ISO imageként írtam ki, és ezt Neroval a CD-re. Ezután nem lehetett mellé felpakolni semmit rendesen a lemezre.
Ha viszont a bootos programokat direkben írtam lemezre, lehetett hozzá másolni multisessionban bármit.
Bebootolt, szépen lehetett válogatni az elegáns menüben, sőt a Disk Director Suite dolgait is rátehettem.
Itt valami más baj lesz a DVD bootolásoddal, ha pár hónapja még jó volt.


szer. feb. 07, 2007 8:45
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szomb. ápr. 09, 2005 19:16
Hozzászólások: 111
Hozzászólás 
Jah Sata-s vinyom van de 1 PATA-sal is kiprobáltam :S


szer. feb. 07, 2007 7:31
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szomb. ápr. 09, 2005 19:16
Hozzászólások: 111
Hozzászólás 
TargeT írta:
Amit csinálni kell, True Image :arrow: Create Bootable Rescue Media.
Itt bepipálod a full verziót, illetve pontosabban kiveheted a safe verzió elől.
Ezt megírod egy DVD-re vagy újraírhatóra.
Ezután a patíció imaget rámásolhatod erre a DVD-re egy íróprogrammal multisessionként.
Talán az a gond, ha erre a boot DVD-re közvetlenül a programból direkt írod ki az imaget.
Próbálkozzál újraírható DVD-vel.



Aham én is így csináltam az indító lemezt, de mégsem akkart teljesen bebootolni. Elindul a boot a lemezről(cd), és majd megáll a fenti hibaüzivel. Az indító lemezen nincs semmi más(image file).

Nemtom mi lehet...pár hónapja másik gépem volt és azon bebootolt az anno készített lemez :(


kedd feb. 06, 2007 22:49
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás 
Amit csinálni kell, True Image :arrow: Create Bootable Rescue Media.
Itt bepipálod a full verziót, illetve pontosabban kiveheted a safe verzió elől.
Ezt megírod egy DVD-re vagy újraírhatóra.
Ezután a patíció imaget rámásolhatod erre a DVD-re egy íróprogrammal multisessionként.
Talán az a gond, ha erre a boot DVD-re közvetlenül a programból direkt írod ki az imaget.
Próbálkozzál újraírható DVD-vel.


kedd feb. 06, 2007 21:44
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szomb. ápr. 09, 2005 19:16
Hozzászólások: 111
Hozzászólás 
Hy!

Van egy kis gondom az aconissal. Felraktam már két verziot is, de mikor boot lemezről inditom a gépet, csak annyit ir kis please wait... mind a két tipusnál ez volt...azu utobbi a 10. valahanyasnál bejöt 1 menü de az első pont alatt is ezt irta ki....a másik vmi régebbi verzio volt az egyből ezt irta ki...

ötlet?


nekem mindenképpen olyan progi kellene, amivel lehet bootolni dvd lemezről, amin a képfájl is van, majd vinyora visszarakni a lementett dolgokat, szerintet látezik? Ja, és persze floppys megoldás kizárva, nincs floppy meghajtom :D ...még :S ...jah és most hagytam el a pendrájvom is :'(((


kedd feb. 06, 2007 20:41
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
Nem akarok licitálni, de találtam 1985-ből floppyt. Ma is olvasható. Lehet, hogy manapság lsz*rják a gyártók a minőséget. Mi van, ha megsértődsz, és nem veszel többet? Semmi. Hát ez az. :D


hétf. szept. 11, 2006 18:48
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1448
Tartózkodási hely: Brüsszel, Belgium
Hozzászólás 
Orlando írta:
"A floppy használata nem szégyen."

Csak egy röhej :D Mármint a floppy...odébtolod az asztalon 10 centit, és rögtön olvashatatlanná válik a lemez. Most anyázok, mert kell mennem egy elrontott bios frissítést megoldani, ott ugye meg csak floppy játszik, sztem vagy 4 db lemezt viszek, biztos ami biztos alapon :D


Ne aggódj, a floppy már nekem is az agyamra megy. BIOS SWUP miatt kellett vennem egy külső floppyt. Bakker. Azt hittem hülyét kapok. Megíroma lemezt, majd mire odaérek a címre, hogy megcsináljam a BIOS frissítést a lemez már el is felejtette minden tudását. Se kép, se hang. Még szerencse, hogy volt nálam lapitopi, amin rajta volt. Persze van 7 éves floppym is, amelyen megvannak az adatok sértetlenül :)

Azért azt nem értem, hogy régen mivel tudtak többet a floppyk?


hétf. szept. 11, 2006 8:26
Profil Privát üzenet küldése Honlap
platina tag

Csatlakozott: vas. okt. 31, 2004 19:57
Hozzászólások: 593
Hozzászólás 
Ilyen mákom nincs, hogy az alaplap a biosból tudna frissítést indítani...meg ha a bin file úgyis floppyról kell, akkor édesmind1 :D


hétf. szept. 11, 2006 7:35
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 88 hozzászólás ]  Oldal 1, 2  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 11 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség