Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: csüt. márc. 28, 2024 22:06



Hozzászólás a témához  [ 88 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2
Rendszermentés és -visszaállítás 
Szerző Üzenet
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás 
A "régi szép időkben", amikor még az elsődleges partíció FAT vagy FAT32 volt, mondjuk Win98-cal, a gyökérbe másoltam a flashert meg a BIOS fájlt, és asszem F5-re lehetett config.sys és autoexec.bat nélkül bootolni. Így nem floppyról, hanem C: HDD-ről frissítettem BIOS-t. Ez biztonságosabb volt, mint floppyról, bár ha a .bin fájlt nem tudta volna rendesen beolvasni, valószínűleg amúgy sem frissített volna.
(F8-nál is lehetett végig NO-t nyomni, hogy csak tiszta parancssor legyen.)
Hja, hogy a floppy nem árt, meg ha valahová elvinni kell...
:idea: De ma is megoldható floppy helyett DOS bootos pendrive-val.
Egyes alaplapokban pedig flasher sem kell. BIOS-ból indítható a frissítés, csak meg kell neki mutatni az új fájlt. Persze nyilván floppyn. :wink:
No meg divat lett a netes LiveBIOS frissítés is.


hétf. szept. 11, 2006 7:28
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: vas. okt. 31, 2004 19:57
Hozzászólások: 593
Hozzászólás 
"A floppy használata nem szégyen."

Csak egy röhej :D Mármint a floppy...odébtolod az asztalon 10 centit, és rögtön olvashatatlanná válik a lemez. Most anyázok, mert kell mennem egy elrontott bios frissítést megoldani, ott ugye meg csak floppy játszik, sztem vagy 4 db lemezt viszek, biztos ami biztos alapon :D


hétf. szept. 11, 2006 5:40
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás 
Hallottam már ilyen lassúságról, de talán nem csak az Acronisnál.
Partíciómérettől függően 5 - 10 perc alatt vissza kell állítsa. Persze függ a HDD és a proci sebességétől is nyilván, de ahogy belegondolok egy 10 gigás NTFS partíciót olyan 10-12 perc alatt biztosan visszaállít, egy 4 giga körüli meg legyen 5 perc. Még attól függ, volt-e verify bekapcsolva.
A FAT még gyorsabb volt Ghost 2003-mal. Egy 2 gigányi adat kb. 1 perc.
Ha órákat akar molyolni, tuti hogy valami gixer van. Fogalam sincs, hogy mi. :(


szomb. szept. 09, 2006 17:37
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3531
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás 
Ha már szóba került: Acronis True Image 9.0 progival kb havonta csinálok mentést a C=5 giga rendszerparticióról. Vagy 2 hete vissza akartam állítani. Indítottam a startup recovery managert. Bootoltatta magát, visszaállítás és kiírta, hogy 4 óra múlva kész. Vártam pár percet de makacsul kitartott a több óra mellett. Felbootoltam a miniPE LiveXP cédéről és az azon lévő True Image 8.0 pedig 4 perc alatt visszaállította a rendszert. Nem tom a C-ről bootolva miért volt olyan lassú.
Üdv,NBela


szomb. szept. 09, 2006 12:45
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás 
Ha a demó változatot töltötted le, akkor sehogy. Ennek d van a fájlnevében.
Ha a full verziót, akkor serial nélkül telepíteni sem tudod, mert azonnal kéri.
Volt erről egy topicban már szó, keress rá.
De mégjobb, ha a legfrissebb full True Image 9.1 Workstation 3718 progit keresed meg.


szomb. szept. 09, 2006 12:05
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szomb. szept. 09, 2006 11:09
Hozzászólások: 13
Hozzászólás Acronis true image 9.0
Sziasztok!
Segítség kellene, hogy lehet az acronis true image home 9.0 programba a serialt beírni?


szomb. szept. 09, 2006 11:15
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
TargeT írta:
...Persze nem kell minden francos bétát feltenni, különösen biztonsági programból...


Én bétát nem rakok fel (minek kapkodni, nem vagyok tesztelő). Volt régebben egy-két hibásan kiadott alapverzió, amihez két nap múlva ott volt a 001. Ha kijön egy új, várok egy hétig, ha nincs változás, nyomom.

A 915-ös chpisettel meg mázlim volt, az biztos, hogy nem tudatosan választottam. Bejött az ász sor. :D


szer. aug. 09, 2006 7:46
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás 
Laci_L írta:
Az alaplap egy egyszerű ASROCK 915GL

Talán a 915 chipset miatt. Ezekhez már állítólag nem kell külön SATA driver az XP telepítéshez.
No majd teszek már egy próbát a SiI 3112 kontra DOS Ghost. De gyanús. Az is lehet, hogy már próbáltam valamikor.

Laci_L írta:
Az egész XP-vel elégedett vagyok, hibamentesen megy, a ZA-val is.

A ZA-ról szoktak áradozni. Azután kijön egy új verzió, és ez sem jó, az sem jó. Konkrétan nem tudom, én csak olvasom.
Persze nem kell minden francos bétát feltenni, különösen biztonsági programból. :wink:


kedd aug. 08, 2006 19:16
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1558
Hozzászólás 
Laci_L írta:
...

Az egész XP-vel elégedett vagyok...


Kép


kedd aug. 08, 2006 18:40
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
Olvastam egy csomó hsz-t, hogy a SATA-val nem megy a GHOST. Hát nekem gond nélkül jó. Az alaplap egy egyszerű ASROCK 915GL (ez volt a legolcsóbb az egészben, csak a táp önmagában ugyanannyiba került), az alaplapi videokártyát használom, nekem untig elég.

Windowsos Ghostot nem használok. Tkp minek? Ez tök bevált, csak tátom a szám. A floppy használata nem szégyen. Szerintem.

Az USB Boot-ot még nem próbáltam ki.

Az egész XP-vel elégedett vagyok, hibamentesen megy, a ZA-val is.


kedd aug. 08, 2006 18:08
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás 
OFF
Örülünk, hogy van egy jó géped. :D
(Azért a windowsos Ghost vagy True Image ennél lassabb lesz.)
Ööö, izé, a DOS-os Ghost is tudja a SATA-t?
Vagy csak az alaplapod chipsetje miatt már "lekezelődik"?!


kedd aug. 08, 2006 17:12
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
Off: Hihetetlen, de az új gépemen a DOS floppyról inditott Ghost egy 3GB-os NTFS particiót 1 perc alatt ment el vagy állít vissza. A winchester SATA. :shock:

Eddig ugyanez kb 8-10 perc volt. :roll:


kedd aug. 08, 2006 16:23
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
Erről párszor volt szó, de mind1, írok valamit.

Én symantech Ghostot használok. Telepíted, és windows alól tudsz vele biztonsági másolatot csinálni az általad kiválasztott partícióról. Ha balhé van, beteszed a boot cd-jét, megadod az image helyét, úgy 5 perc és kész a vadiúj, beállított windows.
Tehát tök egyszerű :)


pén. júl. 21, 2006 19:09
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 144
Hozzászólás 
Hello!

Meg szeretném kérdezni, hogy szerinteke melyik a legegyszerűbb program, ahhoz, hogy adott egy komplett c: meghajtó windowsostol, az összes driver és feltelepített programmal együtt, és ezt szeretném lementeni pl egy dvd-re, és aztán ha összeomlik a rendszerem csak "visszamásolnám" a gépre. Ez tudom nem ilyen egyszerű, főleg hogy van más particióm is, ezért a master boot record nem biztos hogy ugyanaz lenne. köszönöm a hozzászólásotokat. valaki csinál ilyet???


pén. júl. 21, 2006 13:40
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás 
Itt nem is kell a Ghost féle Explorer, mert True Image-nél mountolhatod az egész partíciómentést ideiglenes "drive letter"-ként. (Plug Image)
Ettől kezdve a Windows Explorer is megteszi. :wink: Így talán még jobb és gyorsabb is. :)


szer. jan. 25, 2006 12:03
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
Orlando írta:
Említettük már...Acronis True Image.

Töltsd le a gugli segítéségével a Hiren Bootcd-t, azon rajta van ez a program. Bebootolsz, elmented a particiót, ha minden összeomlott, megint csak beboot, mentés visszaállít.

Így nem kell a merevlemezre semmit írni, ergó nem is kérhetik számon rajtad a progit. Egy cd-t meg csak el tudsz dugni.


Csak nem tudod a file managert használni. Mert az a Win-be telepített könyvtárban van (pl a Norton Ghost-nál a Gohost Explorer)


szer. jan. 25, 2006 11:29
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: vas. okt. 31, 2004 19:57
Hozzászólások: 593
Hozzászólás 
Említettük már...Acronis True Image.

Töltsd le a gugli segítéségével a Hiren Bootcd-t, azon rajta van ez a program. Bebootolsz, elmented a particiót, ha minden összeomlott, megint csak beboot, mentés visszaállít.

Így nem kell a merevlemezre semmit írni, ergó nem is kérhetik számon rajtad a progit. Egy cd-t meg csak el tudsz dugni.


kedd jan. 24, 2006 15:04
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás 
No akkor röviden ismét.
A Norton Ghost 2003 floppyra/CD-re/USB-re kitett DOS progija igen jó, csak SATA-ról nem tölt be. Talán USB-ről sem, de ez nem 100%. Lehet, hogy gond nélkül tudja, mert bootolni jó az USB.
Jó, ehhez többé-kevésbé érteni kell a DOS-hoz, ha többet akarsz, mint ahogy a Symantec 'megadta'.
A Ghost 9.0 esetén működő op. rendszer partíció nélkül csak az eredeti CD-ről, vagy a CD ISO image letöltött verziója mellett vagy képes visszapakolni a partíciót. De így igen. Tud SATA-t is.
Amit ajánlottam, Acronis True Image 9.0 szintén tud SATA-t, és megcsinálja a szükséges boot device-t CD-re, USB-re, floppyra.
No, ezek közt nézz szét, vagy esetleg próbáld a Ghost 10-et, az mit tud.
Ha annyira félsz a BSA-tól, miután a boot egységed megvan, a partíciómentő progit uninstallálhatod. Csak akkor mindig a bootos, nem Windows alóli változatát kell használd a mentésre is.


kedd jan. 24, 2006 14:49
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: kedd ápr. 20, 2004 10:30
Hozzászólások: 124
Hozzászólás 
És olyan program nincs, amit pl feltelepítek egy PenDrive-ra és arról megy

Az is micsoda egy megoldás hogy fel kell telepíteni egy kész rendszerre pl a Norton Ghost 9-et vagy a Paragon Drive Backup 2004-et

És ha jön a BSA ellenőrízni a gépet - akkor hogy számolok el vele, hogy it keres rajta? Ja csak partíciót mentettem ...

Most nem azért írok mert okosnak érzem magam és hogy okoskodjak, csak az emberbe fel megy a pumpa ha egy ismerős elhív hogy összehányta magát a gép aztán ott kell szerelgetni órák hosszat meg szétdönteni a gépet meg mit tudom én
Utána meg engem cseszegetnek ha nem megy a gép mert én nyúltam bele utoljára fizikailag

Sokkal diszkrétebb megoldást kellene találni


kedd jan. 24, 2006 14:29
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: kedd ápr. 20, 2004 10:30
Hozzászólások: 124
Hozzászólás 
Szerintem ilyen - pl. vinyó ki-be szerelgetés nélküli - megoldás lenne az ideális pl:
floppyról vagy CDről bootolunk a partíciómentő progival, USB2.0/PATA vagy USB2.0/SATA átalakítóval szerelt vinyót (kb max br 6-8e Ft egyszer kibírom - sőt már van is ) felismeri, ahova és ahonnét image file-t lehet létrehozni és visszatölteni

De nem ám floppy csinálgatás meg mit tudom én mik....
!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Ha valaki ismer ilyet akkor kérem írja meg

Előre is köszi


kedd jan. 24, 2006 14:18
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: kedd ápr. 20, 2004 10:30
Hozzászólások: 124
Hozzászólás 
Én ezeket próbáltam:

Paragon Drive Backup 2004
Norton Ghost 9
PQDI valami 1999-es verzió
Ezekből a legutolsó volt a legszimpibb

Egyébként nem tudom miért nem tudnak egy normális programot csinálni!

Pl. adva van egy pc, odamegyek és a c driveot lerakom image-ba
Norton Ghost 9-a megcsinálja windows alol, és tegyük fel felírom a partíciót 2 DVD-re
Tegyük fel összeomlik a rendszer, na akkor hogy a fenébe indítom el a ghostot ha nem megy a windows? Vinyó kiszed, belerak másik gépbe (már ha van pl egy laptop) image-t visszatölt, vinyó visszaszerel és ok (de már megint szerelni kellett)
Paragon Drive Backup 2004 -al ugyan ez a helyzet


PQDI kisfloppy-ról indítom, megcsinálja egy külön ideiglenesen berakott FAT16-os vinyóra az image-t, vinyó leszed, image-t DVD-re írjuk. OK, innét a visszaállítás könnyebb mert floppyról indítva DVD-ről vinyóra tesszük az image filet, de itt is bontani kellett

!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Olyan kéne pl.: floppyról vagy CDről bootolunk a partíciómentő progival, hátul USB2.0/PATA vagy USB2.0/SATA átalakítóval szerelt vinyót (kb max br 6-8e Ft egyszer kibírom - sőt már van is ;-) ) felismeri, ahova és ahonnét image file-t lehet létrehozni és visszatölteni - nincs szerelés

De nem ám floppy csinálgatás meg mit tudom én mik....
!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Ha valaki ismer ilyet akkor kérem írja meg

Előre is köszi


kedd jan. 24, 2006 14:15
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 828
Tartózkodási hely: Szeged
Hozzászólás 
Ez sem Windows-os, de ingyenes.
Szintén inkább géptermekbe való....

http://www.feyrer.de/g4u/


kedd jan. 17, 2006 21:39
Profil Privát üzenet küldése ICQ
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1407
Hozzászólás 
A MagicISO-t ismerem, szoktam volt használni is, de ezek szerint egy régebbi változatot (mert az enyémben nincs benne ez), most megnéztem a frisset és lőn. Kb. ezt kerestem, köszönöm szépen!
Off volt, de nagyon sokat segített!


hétf. jan. 16, 2006 16:05
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás 
Magic ISO Maker is kell hozzá, plusz a neten talász leírást.
Én még nem fogtam hozzá. De mindjárt rámszólnak, hogy szétoffolom a topicot.
Azért volt tippem a témában is. :)


hétf. jan. 16, 2006 10:00
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1407
Hozzászólás 
Köszi a segítséget, próbálkozni fogok!
Akinek esetleg még multiboot-CD-kkel is van némi tapasztalata (nem azonos a DOS-os multiboottal!), az üzenjen!
Kösz!


hétf. jan. 16, 2006 9:40
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1558
Hozzászólás 
Partition Saving
Nem próbáltam, csak a Hiren's Boot CD-n akadtam bele.


vas. jan. 15, 2006 15:19
Profil Privát üzenet küldése Honlap
Site Admin

Csatlakozott: csüt. márc. 25, 2004 18:31
Hozzászólások: 3429
Tartózkodási hely: IV.
Hozzászólás 
Akkor talán visszatérhetnénk az eredeti témához :)
Windows-os rendszermentő és -visszaállító szoftverek nevei kellenének, minél több. Nem baj, ha demo, ha shareware, ha csak 2 MB-os vagy fél CD-s. Ki milyet ismer (esetleg használ)?


vas. jan. 15, 2006 11:40
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás 
Még annyit, hogy a boot CD-hez a boot floppyt természetesen érdemes megtömni a Win98-as külső DOS parancsokkal a \Windows\Command mappából, így az A:\ RAM diskről futtathatunk fdisket, formatot stb.
(USB-nél oda tesszük, ahová akarjuk, célszerüen külön mappába.)


vas. jan. 15, 2006 6:43
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 402
Hozzászólás 
USB leírás


szomb. jan. 14, 2006 13:34
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 8673
Tartózkodási hely: Ahol fikázni könnyű alkotni nehéz!
Hozzászólás 
cskalmi írta:
Üdv!

Még megemlíthető Linuxos (ingyenes) megoldás sokgépes géptermekbe a Partimage
A boot-olós SystemRescueCd tartalmazza.
Tudtommal az ELTE Infó Karán ezt használják.


Jól tudod! :wink:


pén. jan. 13, 2006 23:03
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás 
Tigrincs írta:
Sőt, olyat is csináltam már, hogy mivel két floppyt csinál a DI, ezt egyesíteni kellett, egy 2,88-as floppy image-re, amit a nero megint elfogadott, ez is oké. Bootolható DVD-t nem csináltam, de gyanítom, hasonló a helyzet. Viszont mi van akkor, ha ennél is több, mondjuk 3 boot floppym van, amit cserélgetni kell? Sőt, hogy csinálok belőle boot USB-pent?

Hmm. Az OK, hogy 2 floppyt megcsináltál 2,88-nak, és így oldottad meg. :)
Csak azt ne mond, hogy feltétlenül "egyesíteni kellett". De amúgy az ötlet nem rossz.
Én már ott elakadtam, hogy nem tudtam 2,88-as floppyt csinálni, csak olyan 1,7 MB körülit.
De elég az első floppyról "bootoltatni" a boot CD-t, a második vagy többedik floppy tartalma meg bőven elfér a CD-n.
Csak arról kell gondoskodni, hogy az Autoexec.bat megfelelő CD betűjelre mutasson, mert ugye mappeli A:-ra.
Utána viszont az Autoexec.bat-ban az MSCDEX /l: paraméterével rendelhetsz hozzá betűtjelet.
Ez DOS boot esetén van így, a linuxosra dunsztom sincs, valószínű nem megy ilyen egyszerűen.
Én csináltam így boot CD-t aminél indítómenüvel tudok kiválasztani különböző DOS bootokat CD driverrel 852 kódkészlettel ('szimpla' és himem), F-Prot vírusirtót (bár nemigen használom), Ghost 2003-at (ami 2 floppys) kétfajta hálókártyához is, és Partition Magic 8.0-at.
Azután ugyanezt áttettem USB-re.
Hogy hogyan csináld? Ehhez bizony Windows 98 kell. Ezzel tudod rendszernek megformázni az USB-t. Lehet, hogy SYS paranccsal is rámegy, de ebből a szempontból mindegy.
Utána megfelelő mappákba szervezed a DOS-os cuccokat, ügyelve a 8.3 filenevekre.
És a Config.sys és Autoexec.bat megfelelő létrehozása, "menüztetése" szükséges.


pén. jan. 13, 2006 19:35
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 198
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Üdv!

Még megemlíthető Linuxos (ingyenes) megoldás sokgépes géptermekbe a Partimage
A boot-olós SystemRescueCd tartalmazza.
Tudtommal az ELTE Infó Karán ezt használják.


pén. jan. 13, 2006 19:18
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. dec. 01, 2004 16:04
Hozzászólások: 2259
Tartózkodási hely: A sivatagban szivárványszínű mókusokat etetek
Hozzászólás 
Csatlakozok Tigrincs-hez, PowerQuest DriveImage. Itt az iskolában eléggé bejött.


pén. jan. 13, 2006 14:34
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1407
Hozzászólás 
OK, kicsit off, de sajna része a dolognak, szóval hadd írjam ide.
Szóval OK, megcsinálom a boot floppyt, azt neroval simán alányomom a cd-nek. Sőt, olyat is csináltam már, hogy mivel két floppyt csinál a DI, ezt egyesíteni kellett, egy 2,88-as floppy image-re, amit a nero megint elfogadott, ez is oké. Bootolható DVD-t nem csináltam, de gyanítom, hasonló a helyzet. Viszont mi van akkor, ha ennél is több, mondjuk 3 boot floppym van, amit cserélgetni kell? Sőt, hogy csinálok belőle boot USB-pent? Mert pl. a WinImage kapásból nem engedi az USB-t arra a formátumra megírni, amiben az image van... szóval? Ötletek? Hogy csinálnátok boot USB-t?


pén. jan. 13, 2006 13:22
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás 
Azt nem tudom, hogy a Norton Ghost 10.0 e vonatkozásban hoz-e újat.
De a Ghost 9.0 progi nem is tudott bootolható eszközt csinálni, önmagában eredeti CD image nélkül nem tudtál bootolni.
Önmaga alól, működő partícióról csinál mentést, de hogy önmagára újraindítással visszateszi-e, azt nem próbáltam. De ez nem is az igazi így.
A Ghost 2003 esetén viszont csináltál egy DOS boot floppyt, amiből tudtál bootolható CD/DVD-t, USB-t is készíteni. Utána rátehetted erre a partíció image-t.
Mondjuk kevés pendrive-ra fér el vagy 2 GB adat, de annak nem is az a célja, hogy azon legyen.
A True Image csinál linuxos bootolható eszközt (8 db floppy, CD, USB), de ugyanerre nem tudod rátenni a boot image-t.
De szerintem nincs is ezzel baj. Kell egy eszköz, amiről bootolsz, és kell(enek) a DVD(-k) a mentéssel.
Vagy ha fér, még biztonságosabb, kényelmesebb és gyorsabb HDD-ről berántani a képfájlt.


pén. jan. 13, 2006 11:59
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1407
Hozzászólás 
Nekem a PowerQuest DiskImage-e jött be nagyon, szerintem korrekt cucc.
Van vkinek tapasztalata abban, hogy efféle progikból boot USB/CD/DVD-t csináljon, úgy értem, olyat, hogy a cuccon rajta van a mentett image és a visszamentő progi is?
Én anno DI-dzsel csináltam ilyet, macerás volt, érdekelne, javult-e a helyzet...


pén. jan. 13, 2006 11:01
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás 
Acronis TrueImage 9.0

Illetve van a Norton GoBack is egyfajta megoldásként. Még nem próbáltam, de nemsoká azon leszek.


pén. jan. 13, 2006 10:09
Profil Privát üzenet küldése
Site Admin

Csatlakozott: csüt. márc. 25, 2004 18:31
Hozzászólások: 3429
Tartózkodási hely: IV.
Hozzászólás Rendszermentés és -visszaállítás
Olyan programok nevei kellenének, amik Windows-os környezetben képesek a feladat ellátására. Olyasmikre gondolok, mint a Symantec Ghost meg a Livestate, de minden típusú, méretű, licencű szoftver jöhet :)


pén. jan. 13, 2006 9:59
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 88 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 8 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség