Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: szomb. ápr. 27, 2024 6:32



Hozzászólás a témához  [ 893 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 18  Következő
Apró kérdések Topicja 
Szerző Üzenet
Online
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6664
Hozzászólás Re: Apró kérdések Topicja
Nekem viszi minden cécó és maxversion buherálás nélkül. Csak telepítettem a 0.6.5-öt, újraindítottam az FF 10.0.1-et, és már nem is volt letiltva.
Utána azokat a kiegészítőket is át tudtam rendezni, amit egérvonszolással nem. Szóval nekem valamiért megy.
Egyelőre a kínai kanji hieroglifákat kihagyom. :wink:


szomb. feb. 11, 2012 17:53
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11872
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Apró kérdések Topicja
TargeT írta:
... annyit írnak, hogy "changed maxversion to 4.0.*". Ezzel viszi a 10.0.1-et is...

Viszi, de át kell buherálni az install.rdf-et.

Éppen most találtam egy kínai plugint, amivel könnyen lehet buherálni: Addon Upgrade Helper 0.1.1 http://mozilla.com.cn/selections/addon/127/

Még nem próbáltam ki. :shock:

Ps: Kipróbáltam, nem fogjuk tudni használni, mert kínaiul rak be egy többlet legördülő menüt oda, ahol problémás a verzió. Csak éppen nem lehet elolvasni. :jajne:


szomb. feb. 11, 2012 17:11
Profil Privát üzenet küldése
Online
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6664
Hozzászólás Re: Apró kérdések Topicja
Azelőtt én is használtam ezt az Organize Status Bar kiegészítőt. Nekem még a 0.6.4 verzió van fenn, ami le van tiltva inkompatibilitás miatt.
Azt írja, hogy 2010.03.17-én frissítették utoljára, azóta nem frissült.
Most megnéztem direktben ezt a 0.6.5 verziót, és csak annyit írnak, hogy "changed maxversion to 4.0.*". Ezzel viszi a 10.0.1-et is.

Enélkül az állapotsor testreszabása alatt lehet ide-oda húzogatni, de valóban nem mindegyiket.


szomb. feb. 11, 2012 16:53
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11872
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Apró kérdések Topicja
Supervisor írta:
... Szóval kérdezném tisztelettel: A Firefox 3.6.25 PORTABLE hol tárolja a jelszavakat, hol lehet ezt benne megtalálni?...

Bár nem tudom miért erőlteted a Portable verziót, de Te tudod. Tudniillik gyorsan feltelepül, és a Mozbackup-pal azonosra hozható mindegyik.

Ami meg a kérdésed illeti: a Portable programok általában egy fájlban tartanak mindent, amiket futtatáskor kitömörítenek a memóriába, amik aztán onnan futnak (esetleg a merevlemezen létrehozott átmeneti mappában, fájlban). Ebből következik, hogy kilépésnél ezeket valamilyen megoldással visszatömöríti az eredeti Portable fájlba, vagy egy vele együtt kezelendő mappába/fájlba.
Hogy ezekből hogy lehet kiszedni, arra Neked kell rájönni. Pl. belenézel WinRAR-ral. Ha tömörített, lehet benne nézelődni. Ha nem, akkor passz.


szomb. feb. 11, 2012 16:24
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. szept. 10, 2004 5:49
Hozzászólások: 2607
Hozzászólás Re: Apró kérdések Topicja
Nagyon szépen köszönöm Laci_L válaszait is.
Én is ugyanezt írhatom, amit Laci_L is írt: "- Ez érdekes. Mert nálam ilyesmi nem megy. :shock:
Azt tapasztaltam, hogy csak azok húzhatók a testreszabással, amik benne vannak az Eszköztár testreszabása ablakban. A Plugin-ok nagy része nem települ ide, így nem is húzogatható."
Nálam is ugyanez a jelenség tapasztalható.

Az Organize Status Bar v0.6.5-t megkeresem és felrakom.
Egyébként most a 3.6.25 Portablet használom, ebben minden rendesen működik egyedül még a jelszavakkal van gondom, amelyeket szeretnék áthozni a telepített verzióból Ebben a verzióban nincs Sync de nekem nem is kellene.

Szóval kérdezném tisztelettel: A Firefox 3.6.25 PORTABLE hol tárolja a jelszavakat, hol lehet ezt benne megtalálni?

Egyébként mindenkinek köszönöm a segítségét még erre a kérdésemre adott válasz jelentene nagy segítséget.


szomb. feb. 11, 2012 15:47
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11872
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Apró kérdések Topicja
vackor írta:
... Nálam a testreszabásnál sorrendbe lehet húzni a gombokat ...

Ez érdekes. Mert nálam ilyesmi nem megy. :shock:
Azt tapasztaltam, hogy csak azok húzhatók a testreszabással, amik benne vannak az Eszköztár testreszabása ablakban. A Plugin-ok nagy része nem települ ide, így nem is húzogatható.

De van erre egy Plugin:
Idézet:
Organize Status Bar v0.6.5 (FF 4.0-ig megy az eredeti, de hekkelhető)
http://yellow5.us/firefox/osb/
https://addons.mozilla.org/hu/firefox/addon/1759/

Evvel tényleg lehet mindegyiket áthelyezni, talán kivéve az Adblock Plus 2.0.1-et (az 1.1-et még lehetett). Pontosabban lehet, de macerásabb.


szomb. feb. 11, 2012 14:49
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. szept. 10, 2004 5:49
Hozzászólások: 2607
Hozzászólás Re: Apró kérdések Topicja
Köszönöm szépen a válaszokat.
Valahogyan már a megszokás rabja vagyok a kiegészítők terén és néhányat bizony nagyon sajnálok, így például a Sxippert is. Aki ismeri és használta a Sxippert az tudja, hogy miért...
Ilyen sokat tudó program nem mostanában lesz, nagy kár érte.

Online: egyáltalán nem bízok meg benne, akit már egyszer megszívattak az tudja a miértet...

(Ui.: Például az 1-ClickWeather aligha évül el, mert időjárás az mindig lesz, meg jelszavak is...
még az kérdezném, tudja valaki hogy a Firefox portable verziójában hol találhatók meg a tárolt jelszavak?)


pén. feb. 10, 2012 14:36
Profil Privát üzenet küldése
Online
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6664
Hozzászólás Re: Apró kérdések Topicja
vackor írta:
A bővítmények miatt meg nem biztos hogy érdemes régi verziót használni. Éppen firefoxhoz van rengeteg kiegészítő, elég jó eséllyel lehet találni hasonlót.

Pont ezen a véleményen vagyok én is.
Amelyik kiegészítőt nem fejlesztik, az kuka, illetve po tosabban frissítésre vár.
Van, hogy meg lehet hekkelni a max. verzsönt, hogy elfogadja az FF. Én még nem csináltam, annyira nem kellett egyik sem.
Vagy keresni kell más hasonlót. Sokszor még jobbak is lesznek azóta, mint a megszokott.
Nekem nincs tömeges jelszó igényem, ezért egy pendrive-on jól elvagyok a KeePass programmal. Az adatbázisát kezeli az androidos verzió, ezt lehet másolni, de megnyitni nálam úgyis csak kulcsfájllal lehet.


pén. feb. 10, 2012 13:56
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4777
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Apró kérdések Topicja
Elmondom, én mit használok. A jelszavakat és a könyvjelzőket szoktam szinkronizálni (előzményeket, beírt adatokat, cookie-kat, bővítményeket és egyéb beállításokat nem) több gépen, firefox és chrome böngészők között. A jelszavakat a LastPass segítségével. Simán importálta a jelszavakat, és onnantól online tárolja, persze erősen kódolva. A böngészők saját, kevésbé biztonságos jelszó-kezelőjét le is tiltotta. A könyvjelzőket meg az Xmarks rendezi. Hasonlóan működik, ez is online tárolja, onnan szinkronizál. Így nem csak egy alkalmi exportálás/importálás történik, hanem mindig naprakész mindegyik böngésző. Persze a netbankos jelszavamat én sem online tárolom. 8)

A bővítmények miatt meg nem biztos hogy érdemes régi verziót használni. Éppen firefoxhoz van rengeteg kiegészítő, elég jó eséllyel lehet találni hasonlót.


pén. feb. 10, 2012 13:41
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. szept. 10, 2004 5:49
Hozzászólások: 2607
Hozzászólás Re: Apró kérdések Topicja
Igen, vannak okai mégpedig kényszerből. Ugyanis nagyon jó (lenne) a 9-es vagy a 10-es portable ha lehetne hozzájuk használni az AVG eszköztárat vagy a kiegészítők közül jónéhányat mint például az 1-ClikWeathert.
Úgy tudom, hogy ez a 3.6.25 portable a legmagasabb számú verzió amelyen még minden hasznos kiegészítő használható.

A FF már lassan a 12-es verziónál tart és még mindig csak a 3-as verziók képesek a hasznos kiegészítők futtatására. Alaposan elkerüli a kordé a szamarat...

Aztán még egy nagyon fontos kérdésem lenne: A 3.6.25 portable hol tárolja a jelszavakat? Hogyan lehetne átvinni az elmentett jelszavakat, amelyeket annak idején még az egyik leghasznosabb kiegészítő a Sxipper mentett el? A Sxipper nagyon jó volt ezért kellett megszüntetni...

Ezzel kapcsolatban amit tudok: Az elmentett jelszavakat tartalmazó állományt a Windows az
%userprofile%\Application Data\Mozilla\Firefox Profiles\xxxxxxxx.default\signonsX.txt helyen tárolja.
A Firefox 3.x a signons3.txt-ben tárolja a jelszavakat.

Letöltöttem az Password Exporter 1.1-t, https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/2848
Ennek tudnia kellene Firefox által eltárolt jelszavak exportálását fájlba (CSV, XLS), akár titkosítva is, majd a fájlból való visszatöltésük a böngészõbe és innét nincs tovább mert nem találom sehol az egyébként meglevő jelszavakat, hogy azokat importálni lehessen a portable verzióba.
Kedves Firefox Szakértők, valami hasznos ötlet a megoldásra?

(Tudom egy biztos megoldás van: beírni és megnyitni az összes oldalt ez mintegy négyszáz oldal és az biztos...)


pén. feb. 10, 2012 7:25
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4777
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Apró kérdések Topicja
Supervisor írta:
Az eszköztár testreszabásából egérrel csak a felső sorba lehet húzni az elemeket, ez így rendben működik.
Az alsó sort szeretném sorrendbe ahogyan régen voltak, de hogy akkor hogyan csináltam meg a sorrendet?
Pont erre gondoltam. Nálam a testreszabásnál sorrendbe lehet húzni a gombokat, bár én általában kikapcsolom a kiegészítő sávot. A Firefox saját gombjait is, ha felteszek néhányat, és a kiegészítőket is (most éppen: AdBlock, LastPass, Firebug).

Supervisor írta:
Még egy kérdés: A PORTABLE FIREFOX 3.6.25 verziót szeretném használni. Hogyan lehet, illetve lehet-e átvinni a jelszavakat és a személyes beállításokat a portable verzióba?
Van valami oka, hogy ehhez a verzióhoz ragaszkodsz? Nem tudom hányas verziónál vezették be a szinkronizálást, de az megoldaná.


csüt. feb. 09, 2012 22:32
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. szept. 10, 2004 5:49
Hozzászólások: 2607
Hozzászólás Re: Apró kérdések Topicja
Még egy kérdés: A PORTABLE FIREFOX 3.6.25 verziót szeretném használni. Hogyan lehet, illetve lehet-e átvinni a jelszavakat és a személyes beállításokat a portable verzióba?


csüt. feb. 09, 2012 17:37
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. szept. 10, 2004 5:49
Hozzászólások: 2607
Hozzászólás Re: Apró kérdések Topicja
Nagyon köszönöm. Már elég régen csináltam, megírnád az elérési utat is?
Az alsó sorra gondolok, itt nem megy a sorrend vagyis a status bar megjelenítési sorrendre.
Ha letiltom és újraindítás után engedélyezem őket, akkor sem lesz sorrend.
Hogyan lehetne itt az alsó sorban úgy sorrendbe rakni őket, mint a Windows XP-ben a gyorsindítóban?

Az eszköztár testreszabásából egérrel csak a felső sorba lehet húzni az elemeket, ez így rendben működik.
Az alsó sort szeretném sorrendbe ahogyan régen voltak, de hogy akkor hogyan csináltam meg a sorrendet?

Hogy még pontosabban leírjam miről is van szó ezt a 9-es portable-nal Add-on Bar néven ismerjük.


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Supervisor csüt. feb. 09, 2012 17:43-kor.



csüt. feb. 09, 2012 15:06
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4777
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Apró kérdések Topicja
Az eszköztárak testreszabásánál a kívánt sorrendbe rakhatod őket.


csüt. feb. 09, 2012 15:03
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. szept. 10, 2004 5:49
Hozzászólások: 2607
Hozzászólás Re: Apró kérdések Topicja
A Firefox alsó tálcáján hogyan lehet illetve lehet-e meghatározott sorrendben megjeleníteni az elemeket?


csüt. feb. 09, 2012 14:49
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. szept. 10, 2004 5:49
Hozzászólások: 2607
Hozzászólás Re: Apró kérdések Topicja
Igen, értjük.
A Google-t szoktam meg, ezért nagyon hiányzott. Valami lehetett tegnap a szerverrel, mert egyszerűen nem volt megtalálható egy ideig, de később mégis meg lett.


szer. feb. 01, 2012 14:49
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4777
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Apró kérdések Topicja
Kicsit vicces, hogy a Bing 5 csillagos, a Google meg csak 3.
Persze értjük miről van szó! :D


szer. feb. 01, 2012 9:43
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. szept. 10, 2004 5:49
Hozzászólások: 2607
Hozzászólás Re: Apró kérdések Topicja
Ezt még soha nem láttam: az asztali gépen ez utóbbin a 3. ablak, a laptopon meg azt írja ki ugyanez a link, hogy "A keresésnek egyetlen elem sem felelt meg."

Tovább kerestem és itt: http://www.iegallery.com/en/addons/detail.aspx?id=13555 megtaláltam.
Jelentéktelen a dolog, de már úgy megszoktam és ezért hiányzott megszokásból.
Nagyon szépen köszönöm a segítséget.


kedd jan. 31, 2012 12:35
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3533
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás Re: Apró kérdések Topicja
Supervisor írta:
Most nézem, nekem itt: http://www.iegallery.com/gb/addons/?fea ... once2.aspx
csak tízet ad ki és a Google sajnos nincs benne.
Igaz. De akkor miért nem azt a linket próbálod amit küldtem :?:
Kód:
http://www.iegallery.com/hu/addons/?feature=searchproviders


kedd jan. 31, 2012 11:48
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. szept. 10, 2004 5:49
Hozzászólások: 2607
Hozzászólás Re: Apró kérdések Topicja
Köszönöm a segítséget.
Most nézem, nekem itt: http://www.iegallery.com/gb/addons/?fea ... once2.aspx
csak tízet ad ki és a Google sajnos nincs benne.
A másik felhasználóból nem lehet valahogyan átmásolni?


kedd jan. 31, 2012 10:37
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3533
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás Re: Apró kérdések Topicja
http://www.iegallery.com/hu/addons/?fea ... hproviders
Most ott van a 3. kockában


kedd jan. 31, 2012 9:34
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. szept. 10, 2004 5:49
Hozzászólások: 2607
Hozzászólás Re: Apró kérdések Topicja
Az Internet Explorer Gallery Add-ons-ból eltűnt a Google. Így hogyan lehet hozzáadni a keresőkhöz az IE-ben?
Tegnap délután még egyik felhasználóhoz sikerült hozzáadni, akkor még ott volt, de eltűnt és azóta sem található.
Az egyik felhasználóból hogyan tudnám átvinni a másikba?


kedd jan. 31, 2012 9:19
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. szept. 10, 2004 5:49
Hozzászólások: 2607
Hozzászólás Re: Apró kérdések Topicja
Nagyon szépen köszönöm Laci_L!
XP-ről van szó, ez lemaradt.
Olyan jól el van rejtve az interneten, időközben a Gericom honlapján sikerült megtalálnom.
Ez az egyetlen probléma a rossz hírű Gericom Hammer laptoppal, az nVidia GeForce FX Go 5600 driver.. Most aztán elmentem a drivert, hogy a jövőben ne legyen ilyen szívatás.


vas. jan. 29, 2012 16:11
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11872
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Apró kérdések Topicja
Supervisor írta:
... Valaki talán tudna segíteni?

A Guglin van vagy 40.000 találat. Csak jó valamelyik:

http://www.google.hu/#sclient=psy-ab&hl=hu&site=&source=hp&q=nvidia+geforce+fx+go5600+driver&psj=1&oq=nVidia+GeForce+FX+Go5600+&aq=1&aqi=g2&aql=&gs_sm=c&gs_upl=1308l1811l0l4355l2l2l0l1l1l0l346l346l3-1l1l0&bav=on.2,or.r_gc.r_pw.,cf.osb&fp=23377085774df891&biw=1280&bih=872

Bár azt nem írtad, milyen az op rendszer. Az is fontos lenne.


vas. jan. 29, 2012 15:16
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. szept. 10, 2004 5:49
Hozzászólások: 2607
Hozzászólás Re: Apró kérdések Topicja
Driverkereső programok és fórumok tucatjaiban keresem hetek óta a Gericom Hummer laptop újratelepítés után hiányzó egyetlen drivert: nVidia GeForce FX Go5600. Mintegy két éve hosszas trükközés után tudtam csak felrakni sajnos mára már teljesen eltűnt az internetről is.
Valaki talán tudna segíteni?


vas. jan. 29, 2012 14:27
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: kedd aug. 15, 2006 17:50
Hozzászólások: 2060
Tartózkodási hely: tartózkodom tehát vagyok
Hozzászólás Re: Apró kérdések Topicja
Üdv
Mi manapság a legegyszerűbb és leggyorsabb módja egy zeneszámból egy rész kimentésének?
A és B pont beállítva és mentés másképp.Valami ilyen bonyolultságúra gondoltam.


pén. jan. 20, 2012 16:48
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. szept. 10, 2004 5:49
Hozzászólások: 2607
Hozzászólás Re: Apró kérdések Topicja
Már csak ez illetve most csak ez...
Megszoktam a Vistás ikonokat de vissza az előző ghost mentés abban van csaknem száz KB frissítés és közöttük van a bűnös...
Jó kis türelemjáték lesz. :wink:


kedd jan. 10, 2012 23:00
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11872
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Apró kérdések Topicja
Supervisor írta:
... Az XP valamelyik frissítése tönkrevágta az iColorFolder és a Folder Marker programokkal Vista típusúra alakított mappaikonokat...

Az utolsó verziók tudják az XP-t (is). Olyan van neked? Lehet, hogy frissíteni kellene.
Ha meg nem, írjál nekik.

Csak halkan mondom: jó neked, ha csak ez a problémád. :D


kedd jan. 10, 2012 21:25
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. szept. 10, 2004 5:49
Hozzászólások: 2607
Hozzászólás Re: Apró kérdések Topicja
Az XP valamelyik frissítése tönkrevágta az iColorFolder és a Folder Marker programokkal Vista típusúra alakított mappaikonokat. Azóta már ezzel a két programmal sem lehet a megszokott Vista típusúra visszaállítani őket. Léteznek még ilyen mappakép átalakító programok, de most egy sem ugrik be. Valaki talán tudna egyet?


kedd jan. 10, 2012 20:33
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 238
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás Re: Apró kérdések Topicja
Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne, hogy az NVIDIA vezérlőpultban a 3D beállítások kezelése menüben, a programbeállítások fülnél vannak felsorolva a progik, hogy melyikhez mit akarok beállítani. Viszont vannak benne olyan programok is a listában, amik már rég nincsenek fent a gépen (a csak a számítógépen lévő progik megjelenítése pipa be van rakva). Azokat hogyan lehetne onnan kiszedni?


vas. jan. 08, 2012 14:09
Profil Privát üzenet küldése ICQ
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11872
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Apró kérdések Topicja
Supervisor írta:
... Ha van valakinek valami jó ötlete köszönettel venném.

Nem nagyon értelek. :shock:
A FF-nak van saját jelszó mentője, automatikusan fel is ugrik, beállítható, ellenőrizhető, védhető jelszóval, stb. Ha hordozni akarod, elmented a Mozbackup-pal.

De megpróbálhatod csak ezeket menteni, és visszaírni:
C:\Documents and Settings\-User-\Application Data\Mozilla\Firefox\Profiles\xxxxxx.default mappa:
signons.sqlite
signons2.txt
signons3.txt


szer. nov. 02, 2011 15:06
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. szept. 10, 2004 5:49
Hozzászólások: 2607
Hozzászólás Re: Apró kérdések Topicja
A Sxipper megszűnése óta keresek FF alá egy jó jelszókezelő programot.
Az 1Password jó lenne, de csak egyetlen gépen működik.
A Sticky Password tűnik még a legjobbnak azok közül amelyeket eddig találtam.
Az Al Roboform összekever mindent, vagy nincs hozzá elég türelmem.

Olyan kellene mint az 1Password vagy a Sticky, amelyek automatikusan felugranak és elmentik a jelszavakat egy-egy honlap megnyitásakor.
Itt van még a PINs is ez tud magyarul is, de a működési elvére még nem jöttem rá, mert most raktam fel próbaként.

Ha van valakinek valami jó ötlete köszönettel venném.


szer. nov. 02, 2011 14:01
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4777
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Apró kérdések Topicja
Chrome Backup: http://google-chrome-backup.en.softonic.com/


szer. okt. 05, 2011 13:03
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: kedd aug. 15, 2006 17:50
Hozzászólások: 2060
Tartózkodási hely: tartózkodom tehát vagyok
Hozzászólás Re: Apró kérdések Topicja
@vackor köszi.


szomb. okt. 01, 2011 12:31
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szomb. aug. 06, 2011 19:01
Hozzászólások: 5
Hozzászólás Re: Apró kérdések Topicja
értem, és ezt az OS-ben hol lehet beállítani, hogy szimplán csak áthelyezés történjen


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára tamás01 szomb. okt. 01, 2011 13:38-kor.



pén. szept. 30, 2011 23:24
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás Re: Apró kérdések Topicja
:hm: ..más OS-ban beállíttató, hogy drag'n'drop "árnyékmásolatként" maradjon az eredeti helyen is..,de ez nem a 'kicsi-puha" találmánya nem is olyan a kinézet(fátyolos,mintha rendszerfilét szemlénél,amin semmi jogosultságod nincs,ha egyáltalán látod) és akik máshol kitalálták azokat sem értem igazán..mert, ha át akarom helyezni,akkor ott miért foglalná a helyet.. :roll: -alapból ha nem kérem ez nem is működik sehol!


pén. szept. 30, 2011 22:59
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
Online
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6664
Hozzászólás Re: Apró kérdések Topicja
Az elsőre. Beállítasz mindent, ahogy szeretnéd. Én a C: gyökérben szoktam.
Utána mappa beállítások / nézet fül / alkalmazás a mappákra.

A másikat nem igazán értem, vagy valami nem jó nálad. Egérrel áthúzva egy másik mappába áthelyezés szokott lenni, nem másolás. Az eredeti helyen törlődni kell.
Másolás csak a Ctrl gomb lenyomása mellett lenne.


pén. szept. 30, 2011 20:49
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szomb. aug. 06, 2011 19:01
Hozzászólások: 5
Hozzászólás Re: Apró kérdések Topicja
Valaki tudna segíteni abban, hogy XP alatt hogyan lehet beállítani az "részletek" mappanézetet alapértelmezettnek

másik: ha egy mappából egy fájlt az egérrel áthúzok egy másikba, akkor az magától törlődjön ki, ne csak átmásolja magát.


pén. szept. 30, 2011 17:46
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4777
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Apró kérdések Topicja
A chrome profilon belül van "Bookmarks" néven. Nincs kiterjesztése, de egyénként egy JSON fájl.
Win7: %userprofile%\AppData\Local\Google\Chrome\User Data\Default\Bookmarks
XP: %userprofile%\Local Settings\Application Data\Google\Chrome\User Data\Default\Bookmarks
Linux: ~/.config/google-chrome/Default/Bookmarks

MozBackup-hoz hasonló bővítményről nem tudok, én csak simán le szoktam másolni a mappa tartalmát.
Az Xmarks bővítmény tud online mentést, ill. szinkronizálást több gép, többféle böngésző között.


szer. szept. 28, 2011 22:14
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: kedd aug. 15, 2006 17:50
Hozzászólások: 2060
Tartózkodási hely: tartózkodom tehát vagyok
Hozzászólás Re: Apró kérdések Topicja
Megint én. :)
A chrome böngésző hol tárolja a gépen a könyvjelzőket?És/vagy,létezik e olyan backupoló alkalmazás a chrome-hoz mint a firefoxhoz a mozbackup?


szer. szept. 28, 2011 19:08
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: kedd aug. 15, 2006 17:50
Hozzászólások: 2060
Tartózkodási hely: tartózkodom tehát vagyok
Hozzászólás Re: Apró kérdések Topicja
Azt hiszem kész van,bár vegyesek az érzéseim.Olyan dolgokat is visszahozott amiket már réges-rég töröltem a meghajtóról,pl filmeket amik közül valamit lejátszik a gép valamit nem,feliratokat meg egyáltalán nem tudta visszahozni a program.Programoknál szintén elég rossz az arány,legtöbb esetben csak a mappa állítódott vissza vagy üres tartalommal vagy a program leírását tartalmazó txt-vel és egyéb dogokkal csak pont a program hiányzik.Dokumentumok,szerencsére csak egy pár darab van,olyanok mintha valami karakterkódolási hiba lenne bennük,csak krixkrax az egész.Na mindegy,kiindulási alapnak jó lesz így is,Köszönöm a segítséget,sok bosszúságtól lettem megmentve. :wink:
Egy gond letudva a másik meg windowsos így oda vésem le. :)


vas. aug. 14, 2011 13:25
Profil Privát üzenet küldése
Online
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6664
Hozzászólás Re: Apró kérdések Topicja
Ha csak sima törlés volt, és semmi adatmozgás, felülírás, akkor sokszor egyéb visszaállítók is megtalálják feltérképezve a fájlrendszert.
Handy Recovery és társai.


vas. aug. 14, 2011 9:11
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3533
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás Re: Apró kérdések Topicja
Mivel látod üresnek? A GetData nem állítja vissza a törölt fájlokat, nem fog megjelenni a hdd-n. A GDB-ből külön van ntfs és fat verzió, a hdd-nek megfelelőt kell futtatni. Keresés után kilistázza amit talált, és a visszaállítás funkcióval tudod a hdd-ről másik hdd-re átmenteni a talált fájlokat. Ha nem volt adatmozgatás akkor a GDB-nek vagy bármely más adatmentő proginak tuti meg kell találni a fájlokat.


vas. aug. 14, 2011 8:39
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: kedd aug. 15, 2006 17:50
Hozzászólások: 2060
Tartózkodási hely: tartózkodom tehát vagyok
Hozzászólás Re: Apró kérdések Topicja
Ez sajnos nem jött be. :( Végigment a keresés de ugyanúgy üresnek látom a lemezt.


vas. aug. 14, 2011 7:47
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás Re: Apró kérdések Topicja
Igen erre jó a GetData.


szomb. aug. 13, 2011 18:35
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: kedd aug. 15, 2006 17:50
Hozzászólások: 2060
Tartózkodási hely: tartózkodom tehát vagyok
Hozzászólás Re: Apró kérdések Topicja
Üdv
Kérdés.Ha egy adott merevlemezről áthelyeztem rengeteg igencsak fontos adatot egy másikra de arról lányos zavaromban sikerült eltüntetnem akkor otthoni körülmények között az első merevlemezről vissza tudom szerezni az adatokat?Azóta az itt fekszik a gép tetején tehát adatmozgás nem történt rajta.


szomb. aug. 13, 2011 18:01
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11872
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Apró kérdések Topicja
integral írta:
A tálca zárolásával eltüntek a vonalak! Köszi!!!

Viszont ha újra engedélyezem, akkor előjönnek. De persze nem engedélyezem.

Akkor ez nem lesz jó megoldás, mert a zavar ott van továbbra is.
Próbáld ki a másikat. Semmi baj nem lesz.


szer. aug. 03, 2011 20:20
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1520
Hozzászólás Re: Apró kérdések Topicja
A tálca zárolásával eltüntek a vonalak! Köszi!!!

Viszont ha újra engedélyezem, akkor előjönnek. De persze nem engedélyezem.


szer. aug. 03, 2011 19:29
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11872
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Apró kérdések Topicja
integral írta:
Ezt nem egészen értem. Sőt vajmi keveset.

1. zárolni a tálcát, hogyan?

2. ezzel a javit.cmd-vel nem vágom haza a windózt?

Korábbi mentett partíció nincs. Előző pontra visszaállítást se szívesen csinálnám, tartva az esetleges gubanctól.

1. Tálca > jobbgomb > A tálca zárolása. Az osztó vonalaknak el kell tűnni.
2. Nem vágsz semmit haza

Itt vagy a fórumon jó régen. Gondolom, olvasod a topikokat. Nagyon sokat írtunk a particiómentésről. De hát mindenki avval szúrja el az idejét, amivel akarja. Egy újratelepítés néhány órától akár néhány napig is eltarthat, míg mindent sikerül felrakni, megszerezni, beállítani. A particiómentés visszaállítása evvel szemben néhány perc.

Más megoldást nem ismerek a javításra, de ettől még lehet.

Ez van.


szer. aug. 03, 2011 19:15
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1520
Hozzászólás Re: Apró kérdések Topicja
Ezt nem egészen értem. Sőt vajmi keveset.

1. zárolni a tálcát, hogyan?

2. ezzel a javit.cmd-vel nem vágom haza a windózt?

Korábbi mentett partíció nincs. Előző pontra visszaállítást se szívesen csinálnám, tartva az esetleges gubanctól.


szer. aug. 03, 2011 18:54
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 893 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 18  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 24 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség