Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: pén. márc. 29, 2024 0:03



Hozzászólás a témához  [ 64 hozzászólás ]  Oldal 1, 2  Következő
DynDNS beállítása, használata 
Szerző Üzenet
vas-tag

Csatlakozott: szer. dec. 11, 2013 9:42
Hozzászólások: 1
Hozzászólás Re: DynDNS beállítása, használata
Sziaszok!

Szeretnék távoli eléréssel egy dvr-hez kapcsolodni adsl vonalon. Fix ip címet kapok a szolgáltatól amin az én routerem csücsül. A net felől csak a szolgáltatóm router ip-je látszik az én routerém nem. Milyen beállításokkal tudnám kiengedni?


szer. dec. 11, 2013 9:50
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3531
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás Re: DynDNS beállítása, használata
MrTeknics írta:
bejön a DVR, de kintről még mindig nem:(
Tesztelés céljából célszerű bekapcsolni (nem tudom alapból be van-e) a router beállítási/státusz felületének webes elérését a 80-as (vagy más beállított) porton. Ha az sem érhető el, akkor a címzéssel van gond. Ha pedig elérhető és a DVR pedig nem, akkor a port átirányítás hibádzik.


kedd aug. 02, 2011 9:26
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: vas. júl. 31, 2011 14:54
Hozzászólások: 7
Hozzászólás Re: DynDNS beállítása, használata
Még annyi hiányosságomat fedeztem fel a tegnapival kapcsolatban, hogy kintről is a benti IPmet akartam hívatni másik gépről. Gondolom ott az én benti IPm nem ugyan arra vonatkozik mint nálam.mind1, kipróbáltam itthon bentről a külső IPm a megadott portokkal, és így is bejön a DVR, de kintről még mindig nem:(.Egyébként teljesen igaza volt, két portot is meg kell adni a felvevő eléréséhez, ill ha a mobil elérést is használni akarom, akkor egy 3ik portot is engedélyezni kell állítólag.
Még egyszer köszönöm az eddigieket!


hétf. aug. 01, 2011 21:37
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: vas. júl. 31, 2011 14:54
Hozzászólások: 7
Hozzászólás Re: DynDNS beállítása, használata
Előzmény: DVR-router dyndns beállítás.
Most reggel próbáltam a tegnap este beállított porton belépni, és helyi hálózatról sem sikerült. Újraindítottam mindent, nem állítottam semmit, és utána már működött. Kintről még nem próbáltam. Lehet sokkot kapott a router a sok átállítástól. A netem sem volt tökéletes. Nem mindig jöttek be az oldalak explorerben.
Szép napot mindenkinek!


hétf. aug. 01, 2011 5:48
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: vas. júl. 31, 2011 14:54
Hozzászólások: 7
Hozzászólás Re: DynDNS beállítása, használata
Megtaláltam. Odavetettem a DVRt a farkasoknak, de a távoli gépről még mindig nem lehet elérni:)
Lekötelezett a segítőkészségével, nagyon köszönöm, hogy ennyi energiát és időt szánt erre. Bevallom már magam is belefáradtam, holnap újult erővel neki látok ismét, és elmélyülök a témában.
Még1x köszönöm, és jó éjt!


vas. júl. 31, 2011 20:55
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3531
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás Re: DynDNS beállítása, használata
"Majd ismét visszaállítottam a portot 8080ra mindenhol, router újraindít, dvr újraindít, és így böngészőből a portszámmal elérhető"
Akkor ha a leírtak szerint van a virtual server beállítás, akkor távoli gépről is mennie kell.

De megpróbáhatsz mégegy beállítást: Router Advanced környékén van olyan, hogy DMZ. Legyen enabled és ip címnek írd be a DVR ip címét. Ekkor a router leveszi óvó védelmét a DVR-ről és kiteszi a netre ebek harmincadjára.


vas. júl. 31, 2011 20:34
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: vas. júl. 31, 2011 14:54
Hozzászólások: 7
Hozzászólás Re: DynDNS beállítása, használata
A WAN IP címem megyegyezik a what's my IP-ssel, és a dyndns-es el.


vas. júl. 31, 2011 20:11
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3531
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás Re: DynDNS beállítása, használata
"Megnéztem a what's my ip oldalon az IP címem, és pingeltem a dyndns azonosítómat is, és az IP címük azonos."
Még azt kell megnézni, hogy a szolgáltatód internetes (publikus), vagy helyi hálós (privát) ip címet ad-e neked? A routered status felületén meg kell nézni a WAN IP ADDRESS-t. Egyeznie kell a "what's my ip"-vel.

"majd ismét elérhető a böngészőből, de csak a portszám megadása nélkül"
Ez a portszám megadás nem nagy mágia. A http://ipcim teljesen egyenértékű a http://ipcim:80 bejegyzéssel. Azaz ha nem írod ki akkor alapértelmezetten 80, ha egyéb portot írsz akkor azon próbál kapcsolódni.


vas. júl. 31, 2011 19:56
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: vas. júl. 31, 2011 14:54
Hozzászólások: 7
Hozzászólás Re: DynDNS beállítása, használata
Megcsináltam a leírtakat. Megnéztem a DHCP client listben.(csak ilyen DHCPs menüt találtam) Csak kettő darab bejegyzés van: az egyik az asztali gépem, a másik IP ami a DVR-é az unknown néven szerepel. Ott van a MAC Address-ük is mellettük.
Átállítottam a DVRben az IP-t, és a HTTP portot is, ugyan ezt a routerban is. Mindent újraindítottam, és nem lehet elérni már bentről sem a készüléket.
A http portot visszaállítottam mindenhol 80ra, minden újraindít, majd ismét elérhető a böngészőből, de csak a portszám megadása nélkül. Ha a portszámot is megadom, a lap nem jeleníthető meg.

Majd ismét visszaállítottam a portot 8080ra mindenhol, router újraindít, dvr újraindít, és így böngészőből a portszámmal elérhető, ill. megkísérli letölteni az Active x vezérlőt ami a dvrhez kell(érdekes, hogy már ezt telepítettem csak a másik-eredeti- IP címről korábban), viszont portszám megadása nélkül a lap nem elérhető. tehát pont fordítva mint előbb. Felhívtam egy ismerősöm próbáljuk ki az elérést, de nem csatlakozik a megadott címhez kintről.


vas. júl. 31, 2011 19:18
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3531
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás Re: DynDNS beállítása, használata
"beírtam a DVRben található IP címet"
A DVR-ben nem találni kell az ip címet, hanem fixen beállítani. Tehát auto ip kikapcs, és fixen beírod például:
ip=192.168.x.12
maszk=255.255.255.0
átjáró=192.168.x.1
dns=192.168.x.1

Nem tudom hogy néz ki a DVR port beállítási felülete. Szerintem a http80-nál vedd ki a pipát, és a port helyére írd be a 8080-at. Ezután helyi hálón próbáld elérni:
http://192.168.x.12:8080

Ha ez bejön, akkor mehetünk tovább.
Router virtual szerver:
Enable=pipa
Descricption=DVR
Inbound=8080-8080
Legördülő=TCP helyett inkább mindkettő (both)
Private ip=192.168.x.12
Private port=8080-8080

Ezután már menni kellene a net felől is ipcím:8080 formában. De ezt csak távoli gépről tudod lepróbázni, vagy a http://zend2.com/ lapon megnézed, hogy a login ablak bejön-e.

ui: Nézd meg a router dhcp beállításait, hogy milyen tartományban osztogat. Például 100-tól 199-ig. A DVR-nek olyan fix ip-t kell adni, amit a router nem oszt ki. Fentebb 12-t írtam.


vas. júl. 31, 2011 18:26
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: vas. júl. 31, 2011 14:54
Hozzászólások: 7
Hozzászólás Re: DynDNS beállítása, használata
A DVR-be csak akkor van értelme beírni, ha a DVR közvetlenül kapcsolódik a netre. Jelen esetben router mögött nem kell dyndns-t beállítani, csak a routeren - ami mint írtad rendesen működik.

Kipróbáltam közvetlenül netre a DVRt router nélkül másik gépről, másik modemről, és nem jön be a dyndns azonosítómmal sem, és a DVRben megjelenített Ip címmel sem. Viszont nem próbáltam csak az IP címet. A portot nem írtam be a böngészőbe kettősponttal a cím után.
Lehet ez volt a baj. A dnydns szolgáltatást mostmár kikapcsoltam a készülékben, és ismét routeren keresztül kapcsolódik a nethez. Kipróbáltam a portszámmal isimét böngészőből, de nem érhető el.
Ha a portszámot lehagyom böngészőben, csak az IP-t írom be,egyből bejön a bejelentkezési felülete a készüléknek. Kintről viszont nem. Csak lassan megy az explorer haladásjelzője, majd alaphelyzetbe áll.
-------------------------------------------------
És milyen ip címre irányítottad a portot? A DVR-nek kell adni egy fix 192.168.x.x ip címet, és azt kell routerben megadni a port beállítása mellett.

Nálam a Belkinben így néz ki a Virtual Server fül: sorok vannak, elejükön egy ,,enable'' jelölőnégyzettel(gondolom ez a neállítás engedélyezése), utána beállításnak:Descricption négyzet, oda beírtam, hogy DVR. utána a sorban Inbound port. Itt két értéknégyzet is van -tól -ig jelleggel.Ide azt a portszámot adtam meg mindkét helyre, amit a DVRbe beírtam TCP portnak. Utána egy legörülőmenüs négyzet jön type névvel, abban kiválasztottam a TCP-t. Utána Private IP Address nevezetű értéknégyzet jön, oda beírtam a DVRben található IP címet. Ezután a Private port értéknégyzetek jönnek ismét -tól -ig jelleggel(mint inbound portnál is volt), ide megint beírtam mind két értéknek a DVRben beállított 5 számjegyű TCP port értéket. Sajnos nem értem ezt az átirányítás részét sem.:)

------------------------------------------------------------------------------
Nem írtad a DVR pontos típusát, így nem tudom hány portot kell átirányítani (virtual server). A 80-ast nem célszerű szerintem használni. (Ütközhet a router saját config felületével.) Én a DVR beállításoknál átállítanám HTTP:80-ról 8080-ra, és ezt a portot állítanám be átirányításra. Ekkor a video rögzítő elérése:
http://192.168.x.x:8080 illetve a netről például: http://MrTeknics.dyndns.org:8080[/quote]--------

A DVR pontos típusa: AVISION DVR-9514LV

A 80as HTTP portot sehol sem adtam meg. Csak a TCP portot írtam be a -tól -ig-es négyzetekbe. Lefényképeztem a Virtual Server beállítás oldalamat, de nem tudom ide betenni a képet. Pedig elküldeném, hátha úgy egyszerűbb lenne ha látná.


vas. júl. 31, 2011 17:18
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3531
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás Re: DynDNS beállítása, használata
MrTeknics írta:
Ugyan ezt az azonosítót beírtam a DVRbe is, mivel támogatja a DDNS-t.
A DVR-be csak akkor van értelme beírni, ha a DVR közvetlenül kapcsolódik a netre. Jelen esetben router mögött nem kell dyndns-t beállítani, csak a routeren - ami mint írtad rendesen működik.
Idézet:
A Belkin routerben a Virtual Servernél beírtam az általam megadott portszámot, és engedélyeztem.
És milyen ip címre irányítottad a portot? A DVR-nek kell adni egy fix 192.168.x.x ip címet, és azt kell routerben megadni a port beállítása mellett.
Idézet:
Portoknál van olyan a DVRben: HTTP:80
Meg van egy TCP port, amit magam állítottam be tetszőlegesen.
Nem írtad a DVR pontos típusát, így nem tudom hány portot kell átirányítani (virtual server). A 80-ast nem célszerű szerintem használni. (Ütközhet a router saját config felületével.) Én a DVR beállításoknál átállítanám HTTP:80-ról 8080-ra, és ezt a portot állítanám be átirányításra. Ekkor a video rögzítő elérése:
http://192.168.x.x:8080 illetve a netről például: http://MrTeknics.dyndns.org:8080


vas. júl. 31, 2011 16:31
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: vas. júl. 31, 2011 14:54
Hozzászólások: 7
Hozzászólás Re: DynDNS beállítása, használata
Sziasztok! Új vagyok itt.
Átolvasgattam a hozzászólásokat, de van ami még magas nekem kicsit.
Asztali biztonsági DVR-t szeretnék elérni a kameraképek távoli megtekintéséhez egy Belkin routeren keresztül.
Nincs fix IP címem, de némi utánaolvasás után csináltam egy dyndns accountot, amit meg is adtam a router DDNS részénél, azt írta ki rá, hogy rendben van az azonosító. Ugyan ezt az azonosítót beírtam a DVRbe is, mivel támogatja a DDNS-t.
Megnéztem a what's my ip oldalon az IP címem, és pingeltem a dyndns azonosítómat is, és az IP címük azonos.Valaki erre valahol azt írta, hogy ebből kiderül, hogy működik a Dyndns. Aminek örülök is, mert mielőtt a routerbe beállítottam volna, nem egyeztek az IPk.
A DVRnek van egy saját IPje, amit kiír. Ha ezt megnyitom a böngészőmben (IE), letölti a kamera képmegjelenítéshez szükséges Active-x vezérlőt és szépen elérem a DVR-t belső hálózatból. Kipróbáltam egy másik távoli gépen(másik modemről), na onnan nem kapcsolódik. Tölt egy darabig az Explorer, de utána nem kapcsolódik a DVRhez. A DVRnél lehet portokat is állítani. Próbáltam router nélkül is megnyitni a DVR-t, de úgy sem elérhető.A belső hálózatos megnyitásnál is csak az IP címmel sikerül az elérés, a dyndns címet hiába írom a böngészőbe nem nyit meg semmit.
Portoknál van olyan a DVRben: HTTP:80
Meg van egy TCP port, amit magam állítottam be tetszőlegesen.
A Belkin routerben a Virtual Servernél beírtam az általam megadott portszámot, és engedélyeztem. Ezek után a fent leírtak a következmény. Csak bentről működik, az is csak IP címmel. Előre is kösz a segítséget. Így a végén megjegyezném:fogalmam sincs az egészről, ma kezdtem el ilyennel foglalkozni, úgyhogy kíméljetek ha lehet:).
Előre is köszi!


vas. júl. 31, 2011 15:10
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3531
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás Re: DynDNS beállítása, használata
Designe írta:
Bocsánat rosszul mondtam a 80-as van forwaldolva http-re és 53 van a dns-re. Azt nem tudom most, hogy az 53-ast kell-e? És hogy single port forward vagy range forward kell. Az az érdekes, hogy más eléri csak én nem pedig már kikapcsoltam a tűzfalat is
A dns-t nem kell átirányítani, csak a 80-ast (single). Ha a webszervered működik, akkor a helyi hálós ip címmel (192.168...) is meg tudod jeleníteni és a http://www.zend2.com felől is látszódni fog. Saját gépről internetes címzéssel vissza a routerbe, onnan pedig vissza a gépedre, vagy megy, vagy nem - hálózatfüggő.


hétf. jún. 14, 2010 23:14
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: csüt. jún. 10, 2010 18:04
Hozzászólások: 6
Hozzászólás Re: DynDNS beállítása, használata
nbela írta:
53-as porton a dns forgalom szok közlekedni. Sima http elérés esetén a 80-as portot kell forwardolni. A 80-as porton ott lehet a router config felülete is. Azt át szokták állítani ilyenkor például 8080-ra.

Például:
designe.dyndns.org címzés esetén a 80-as portot kell forwardra beállítani
designe.dyndns.org:81 címzés esetén a 81-as portot.


Bocsánat rosszul mondtam a 80-as van forwaldolva http-re és 53 van a dns-re. Azt nem tudom most, hogy az 53-ast kell-e? És hogy single port forward vagy range forward kell. Az az érdekes, hogy más eléri csak én nem pedig már kikapcsoltam a tűzfalat is


hétf. jún. 14, 2010 21:26
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3531
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás Re: DynDNS beállítása, használata
53-as porton a dns forgalom szok közlekedni. Sima http elérés esetén a 80-as portot kell forwardolni. A 80-as porton ott lehet a router config felülete is. Azt át szokták állítani ilyenkor például 8080-ra.

Például:
designe.dyndns.org címzés esetén a 80-as portot kell forwardra beállítani
designe.dyndns.org:81 címzés esetén a 81-as portot.


pén. jún. 11, 2010 13:05
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: csüt. jún. 10, 2010 18:04
Hozzászólások: 6
Hozzászólás Re: DynDNS beállítása, használata
nbela írta:
Igazad van, eszembe jutott. Régen mikor teszteltem tényleg volt olyan, hogy a dyndns updater felülírta a dns címet. Ez valami olyan -egyébként jól működő- szolgáltatás volt, hogy ne engedjen ki téged a káros ip címekre. Úgy emlékszem, hogy ez a plusz szolgáltatás a beállítások között természetesen ki is kapcsolható. De ha a routerben van ddns szolgáltatás, akkor felesleges a gépen a szoftveres ddns-t futtatni.

A gépeden van valami web szerver? Nem írtad, hogy milyen szolgáltatást akarsz elérni a gépeden? Milyen porton megy a router config, milyen porton megy a szolgáltatásod? Router port forward be van-e erre állítva? A 192.168-as oldalon fix ip cím van-e a gépednek állítva?


Apach webserver fut localon tökéletesen megy.http elérést akarok forward olva van az 53-as port. Belső hálón mindig ugyan az az ip-m


pén. jún. 11, 2010 12:47
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3531
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás Re: DynDNS beállítása, használata
Igazad van, eszembe jutott. Régen mikor teszteltem tényleg volt olyan, hogy a dyndns updater felülírta a dns címet. Ez valami olyan -egyébként jól működő- szolgáltatás volt, hogy ne engedjen ki téged a káros ip címekre. Úgy emlékszem, hogy ez a plusz szolgáltatás a beállítások között természetesen ki is kapcsolható. De ha a routerben van ddns szolgáltatás, akkor felesleges a gépen a szoftveres ddns-t futtatni.

A gépeden van valami web szerver? Nem írtad, hogy milyen szolgáltatást akarsz elérni a gépeden? Milyen porton megy a router config, milyen porton megy a szolgáltatásod? Router port forward be van-e erre állítva? A 192.168-as oldalon fix ip cím van-e a gépednek állítva?


pén. jún. 11, 2010 11:02
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: csüt. jún. 10, 2010 18:04
Hozzászólások: 6
Hozzászólás Re: DynDNS beállítása, használata
nbela írta:
Designe írta:
A hálózati kártyám valamiért folyamatosan átállítja a DNS1 illetve 2 kiszolgálók címét. Router-ben pedig amit a t-home ad az 84.2. blabla a hálókártya meg ilyen 216. akármit ad. Vajon miért?
Azt a 216.akármit pontosíthatnád. Ha például az az ip cím orosz nyelvterületre mutat, akkor tuti, hogy vírus írja át a dns címedet és nem a hálókártya és nem is a dyndns updater.
Idézet:
Igen minden be van állítva routerben.
de így se tudom elérni.. Ha a zend2.com -on nézem az oldalt ott tökéletesen bejön simán sehogy
Mit nem tudsz elérni és mi jön be simán? A router config felülete vagy a gépeden valami szolgáltatás? Olyat én is tapasztaltam, hogy a router mögötti gépről nem mindig sikerül az internetes oldal felőli csatlakozást "modellezni". Megbízhatóbb a zend2 teszt, vagy leggyakrabban bekapcsolom a céges gépem és onnan próbálok meg vissza kapcsolódni az otthoni routerre vagy a router mögött lévő gépre.

1. leszedtem a dyndns updatert és tökéletesen mutatja a háló kártya a dns címet tehát tuti, hogy az írja át.
2. Ha pingelem akár az ip-t akár a nevet teljesen jól működik. Böngészőből dyndns-el IP-val eljutok a router-ig de tovább sehogy se jutok.


pén. jún. 11, 2010 9:11
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3531
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás Re: DynDNS beállítása, használata
Designe írta:
A hálózati kártyám valamiért folyamatosan átállítja a DNS1 illetve 2 kiszolgálók címét. Router-ben pedig amit a t-home ad az 84.2. blabla a hálókártya meg ilyen 216. akármit ad. Vajon miért?
Azt a 216.akármit pontosíthatnád. Ha például az az ip cím orosz nyelvterületre mutat, akkor tuti, hogy vírus írja át a dns címedet és nem a hálókártya és nem is a dyndns updater.
Idézet:
Igen minden be van állítva routerben.
de így se tudom elérni.. Ha a zend2.com -on nézem az oldalt ott tökéletesen bejön simán sehogy
Mit nem tudsz elérni és mi jön be simán? A router config felülete vagy a gépeden valami szolgáltatás? Olyat én is tapasztaltam, hogy a router mögötti gépről nem mindig sikerül az internetes oldal felőli csatlakozást "modellezni". Megbízhatóbb a zend2 teszt, vagy leggyakrabban bekapcsolom a céges gépem és onnan próbálok meg vissza kapcsolódni az otthoni routerre vagy a router mögött lévő gépre.


pén. jún. 11, 2010 7:15
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: csüt. jún. 10, 2010 18:04
Hozzászólások: 6
Hozzászólás Re: DynDNS beállítása, használata
Igen minden be van állítva routerben.
de így se tudom elérni.. Ha a zend2.com -on nézem az oldalt ott tökéletesen bejön simán sehogy


pén. jún. 11, 2010 4:30
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. dec. 01, 2004 16:04
Hozzászólások: 2259
Tartózkodási hely: A sivatagban szivárványszínű mókusokat etetek
Hozzászólás Re: DynDNS beállítása, használata
Single port forwarding: egy port nyitva.
Port range forwarding: Ntől Mig terjedő portok nyitva.
Ha routered van, akkor a dyndns-t a routerben kellene beállítani, DDNS címszó alatt található (ha van benne ilyesmi).


csüt. jún. 10, 2010 21:54
Profil Privát üzenet küldése Honlap
vas-tag

Csatlakozott: csüt. jún. 10, 2010 18:04
Hozzászólások: 6
Hozzászólás Re: DynDNS beállítása, használata
nacorvus írta:
Menet közben a szolgáltatód nem variált valamit?...mert akkor erőlködhetsz egy darabig!

Nem semmit de közbe rájöttem, hogy a dns updater módosítja hálókártya beállításait bár nem tudom miért
Bár így se tudom elérni a gépem...Azt nem tudom, hogy most mi a különbség a routerben a single port forwarding és a port range forwarding között


csüt. jún. 10, 2010 21:09
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás Re: DynDNS beállítása, használata
Menet közben a szolgáltatód nem variált valamit?...mert akkor erőlködhetsz egy darabig!


csüt. jún. 10, 2010 20:40
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
vas-tag

Csatlakozott: csüt. jún. 10, 2010 18:04
Hozzászólások: 6
Hozzászólás Re: DynDNS beállítása, használata
Sziasztok!

Próbálkozok a dyndns-el (Már régebben is használtam elég sokáig), de most érdekes problémába ütköztem.
A probléma a következő:
A hálózati kártyám valamiért folyamatosan átállítja a DNS1 illetve 2 kiszolgálók címét. Router-ben pedig amit a t-home ad az 84.2. blabla a hálókártya meg ilyen 216. akármit ad. Vajon miért?
Az oprendszer win7 32bit. Hiába állítom be, hogy a DNS kiszolgálót automatikusan keresse ő folyamatosan át írja kézire és ad egy dns címet
5let valakinek? Előre is köszi!


csüt. jún. 10, 2010 18:27
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3531
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás 
scampi írta:
1. DynDns az ip-t a böngészőbe írva rendben. Ha futtatom a wamp szervert a gépen - van egy localhost / joomla telepítve - az rendben bejön. Ha beírom a xxx.selfip.com ot akkor semmi.
Először azt kéne megnézni, hogy egyáltalán publikus ip címet használsz-e? Start menü, Futtatás, Cmd, Ipconfig és megkapod a géped ip címét. Ez a cím megegyezik a piblikus ip címeddel? (http://azenipcimem.hu/)
A ping xxx.selfip.com parancs is a fenti ip címet pingeti? Routert nem használsz. Használod a dyndns-ről letölthető ip frissítő programot?
Idézet:
2. szeretnék csatlakoztatni egy hálózati DVR-t a géphez - címe 198.162.1.1 pl. - ezt hogyan fogom elérni egy távoli gépről?
Hogyan csatlakoztatod a DVR-t a gépedhez? Két hálókártya lesz benne? Amúgy a fenti cim inkább 192.168.1.1 lesz. Két hálókártya esetén szorftveresen kell megosztanod a netet, port forwardot beállítani... erre nincs ötletem. Én routert használnék.


szomb. júl. 11, 2009 21:10
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: pén. feb. 29, 2008 22:59
Hozzászólások: 6
Hozzászólás 
Hannibal írta:
Ha routert használsz, akkor a megfelelő portokat forwardolni kell a géped felé.



Nincs router.

Az normális, hogy a távoli gépről nem jön be a wamp? Csak gondolkozik de azt viszont nagyon.


szomb. júl. 11, 2009 20:07
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
Ha routert használsz, akkor a megfelelő portokat forwardolni kell a géped felé.


szomb. júl. 11, 2009 19:39
Profil Privát üzenet küldése Honlap
vas-tag

Csatlakozott: pén. feb. 29, 2008 22:59
Hozzászólások: 6
Hozzászólás 
Sziasztok!

Témába vágna a kérdésem:

1. DynDns az ip-t a böngészőbe írva rendben. Ha futtatom a wamp szervert a gépen - van egy localhost / joomla telepítve - az rendben bejön. Ha beírom a xxx.selfip.com ot akkor semmi.

2. szeretnék csatlakoztatni egy hálózati DVR-t a géphez - címe 198.162.1.1 pl. - ezt hogyan fogom elérni egy távoli gépről? A DVR szoftverének milyen adatokat kell megadnom a távoli gépen? Szerintem az xxx.selfip.com lenne, de honnan fogja tudni, hogy az valójában az én gépem, és ez alá van csatlakoztatva a DVR.

Lehet, hogy hülyeséget kérdeztem? Oups :)


szomb. júl. 11, 2009 19:28
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: pén. márc. 06, 2009 16:04
Hozzászólások: 3
Hozzászólás 
Hello!

Köszönöm a segítséget! Nem tudom mi történt mert amit küldtél linket oda beírtam az url-t (sajnos előte nem próbáltam ki hogy működik-e) és azóta mindne működik pedig semmit nem csináltam! Lehet hogy tényleg az első megoldásod volt a jó hogy csak várni kell, csak jó sokat!

Mégegyszer nagyon köszönöm a segítségedet!!!!

üdv.:ploko


vas. márc. 08, 2009 10:07
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3531
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás 
nbela írta:
keresni egy olyan webes szolgáltatást, ami megjeleníti a beírt lapot, és azon keresztül tesztelni.
http://www.zend2.com/


szomb. márc. 07, 2009 17:11
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3531
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás 
ploko írta:
Az http://tools.whois.net/ oldalon renben látom az ip címem ha beírom a név.dyndns.org címet.
Akkor egyértelműen jól működik a dyndns.org routeres frissítése, nem kell külön program.
Idézet:
A ping-re tökéletesen érkezik a válasz akár az IP-t akár a domain nevet pingelem!
Ha a "ping név.dyndns.org" parancs után a publikus ip címed írja ki, akkor a dns szervered is frissül, jól működik.
Idézet:
böngészőbe beírom az IP címet működik, de a domain névvel már nem!
Akkor az már helyi probléma lesz. Például a router nem tudja a saját wan oldali ip címét átfordítani. A router mögül teszteled? Meg kellene próbálni a szomszédból tesztelni. Vagy keresni egy olyan webes szolgáltatást, ami megjeleníti a beírt lapot, és azon keresztül tesztelni.


szomb. márc. 07, 2009 8:29
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: pén. márc. 06, 2009 16:04
Hozzászólások: 3
Hozzászólás 
Hello! Sajnos nem ez a probléma mert már 2 napja küzdök vele és nem megy!

SMC wbr14t-g routerem van ezekkel a beállításokkal:

Dynamic DNS Enable
Provider dyndns.org
Domain Name név.dyndns.org
Account / E-mail e-mail címem
Password / Key jelszavam

Valamint engedélyeztem a 80-as portot a virtual server-ben!

A dyndns.org oldalon pedig csak a következőket állítottam be

Hostname: név.dyndns.org

Wildcard: kipipálva

Service Type:* Host with IP address TTL 60 sec

Mail Routing: nincs engedélyezve

eredmény pedig:

Az http://tools.whois.net/ oldalon renben látom az ip címem ha beírom a név.dyndns.org címet.

Közben feltelepítettem egy kliens progit is ami elvileg rögtön nyomja fel az ip-t de ezzel sem ment!

A ping-re tökéletesen érkezik a válasz akár az IP-t akár a domain nevet pingelem!

böngészőbe beírom az IP címet működik, de a domain névvel már nem!

Nem tudom hogy mit lehetne még állítani ez
Várom a további ötletket, Nagyon köszönöm!!!

üdv.: ploko


szomb. márc. 07, 2009 0:53
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3531
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás 
Valószínűleg kellett vagy 10-20 perc, amíg frissült a szolgáltatód dns szervere. Lehet azóta már jó is. A dyndns nevedet beírhatod például ide is, és láthatod, hogy egy másik dns szerver milyen ip címere fordít a névből:
http://tools.whois.net/ipaddress/


pén. márc. 06, 2009 20:36
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: pén. márc. 06, 2009 16:04
Hozzászólások: 3
Hozzászólás DynDNS címfordítás hiba
Sziasztok!

Kezdő DynDNS felhasználó vagyok a problémám az lenne hogy ha beírom a böngészőbe a regisztrált címemet nem jön elő az oldalam de ha az ip címet írom be akkro tökéletesen működik! A dyndns.org oldalon jól frissül az ip címem! Ebből én arra gondolok hogy a dyndns.org oldalon nem állítottam be valamit megfelelően!

Tudja valaki hogy mi leht a megoldás?

Előre is köszönöm!!

üdv.:ploko


pén. márc. 06, 2009 16:12
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: pén. feb. 13, 2009 0:59
Hozzászólások: 2
Hozzászólás 
Köszi a választ.
Én mindenképpen sajátot szeretnék. Mert később több oldalt is tervezek erről futtatni. Igen a hu végződéshez 2 szerver kell, de az eu-sat engedi már egyel is. (Így hallottam)

Valami beállítási ötletet, vagy progit tudna valaki ajánlani?

Köszi, Üdv.


pén. feb. 13, 2009 13:42
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
Egy sima weboldal esetén nem kell a DNS-sel neked bajlódni. A regisztrálásnál a legtöbb cég biztosít arra lehetőséget, hogy az Ő DNS serverüket használd, ez általában benne is van az árban. Ilyenkor beszélsz velük, hogy ehhez a névhez ez az IP tartozzon és kész.

Megoldhatod természetesen sajáttal is. Ebben az esetben ha jól tudom minimum 2db DNS servert kell üzemeltess: egy elsődleges és egy másodlagos DNS servert. Ilyenkor pedig kell kérni az adott DNS zóna delegációját.

Szvsz az első egszerűbb :P


pén. feb. 13, 2009 11:41
Profil Privát üzenet küldése Honlap
vas-tag

Csatlakozott: pén. feb. 13, 2009 0:59
Hozzászólások: 2
Hozzászólás 
Sziasztok!

Nem tudom jó helyre írok-e, de feljebb láttam DNS-sel kapcsolatos kérdéseket.
A következő kérdésem lenne:
van egy webszerverem, melyről megy egy weboldal. IP címmel elérhető bárhonan. Szeretném, hogy "rendes" (nem dyndns meg ilyenek) domain névvel elérhető legyen. Van is regisztrálva domain. WIN2000 szerver van a gépen. Annak is van DNS szolgáltatása. Megoldható-e, ezzel a névfeloldás. Nézegettem, de nem volt egyértelmű (számomra) a beállítása.
Tudnátok- e ebben segíteni.
Vagy esetleg más egyértelmű programot + beállításokat ajánlani?
Előre is köszönöm!


pén. feb. 13, 2009 1:09
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3531
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás 
energoman írta:
Most frankón müködött, a távoli gépről. Bár eléggé rossz volt kezelni a 2 asztalt. na de mindegy.
Távoli asztal kezeléshez a vnc progik jobban beváltak. Nekem a RealVnc a kedvencem.
Idézet:
Az addig ok hogy VPN kliensel kapcsolódok a távoli géphez, amit egy ip-
vel azonositok.De gondolom akkor ezen kell egy vpn-servert is futtatnom??
Igen, xp esetében: Új kapcsolat varázsló, Speciális, Bejövő... És persze a bejövő 1723 port engedélyezése, routeren a vpn bekapcsolása.


pén. feb. 13, 2009 0:52
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2584
Tartózkodási hely: miskolc
Hozzászólás 
elhamarkodottan lettem ideges.
Mikor 3.jára olvastam el az irásodat rájöttem hogy a helyi ip-t nem jól adtam meg mert az egyik számot 1-ről legutóbb 3-ra állitottam
Most frankón müködött, a távoli gépről. Bár eléggé rossz volt kezelni a 2 asztalt.
na de mindegy.

köszöm a gyors válaszodat.
Megj.: a hálózati dolgokat mondhatni tőled tanultam vagy ha másnam te ülepitetted le bennem a dolgokat. :)

Az addig ok hogy VPN kliensel kapcsolódok a távoli géphez, amit egy ip-
vel azonositok.De gondolom akkor ezen kell egy vpn-servert is futtatnom?? Vagy rosszul gondolom?

üdv


csüt. feb. 12, 2009 23:56
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3531
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás 
energoman írta:
most nagyon örülök mert van netem
Milyen ip címet ad az a net? Publikus vagy privát? Tehát a router Status WAN oldali ip cím ugye nem 10 vagy 192-vel kezdődik?
Idézet:
Felmentem egy távoli gépre hogy onna inditsak távoli eléréseket vissza a saját hálózatom egy gépére.
Az én munkahelyi gépemről például ilyet nem lehetne megcsinálni, mert kifelé csak http,https meg ftp kapcsolódásokat engedélyeznek. Biztos, hogy engedélyezve van a 3389 porthoz való csatlakozás?
Idézet:
És a hangsüly hogy egy helyi privát ip-n futnak a gépek szóval számszerint beazonositható.
Tehát fix ip címek vannak a helyi hálón. Helyes
Idézet:
A routerben a forwardingot bizguráltam de nem tudom hogy jól-e!
Jónak tünik. És a célgépen a bejövő kapcsolat engedélyezve van? Másik helyi gépről rá tudsz kapcsolódni?
Idézet:
ha ftp is kellene akkor annyit kell gondolom hogy a 21-es és 22-es portot is
Elég csak a 21-es, mert az a bejövő port. Plusz még engedélyezni kell az ftp szerver progiban beállított passzív kapcsolati portokat.
Idézet:
Valmint ha egy távoli meghajtót szeretén felcsatolni ami egy jó messze lévő gépen van ahhoz mit kell csinálnom?
Vpn kapcsolatot létrehozni és a routerben is engedélyezni.


csüt. feb. 12, 2009 23:35
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2584
Tartózkodási hely: miskolc
Hozzászólás 
jaj sziasztok most nagyon örülök mert van netem és hát nekikezdtem a távoli eléréseket összehangolni egy dd-wrt-s routerrel.
Elsőként a Dyndns-en beregisztrál, host megcsinál frankón látni a routerben hogy küldi az infót az ip-ről.

Felmentem egy távoli gépre hogy onna inditsak távoli eléréseket vissza a saját hálózatom egy gépére. És a hangsüly hogy egy helyi privát ip-n futnak a gépek szóval számszerint beazonositható.

Na de nem megy! És ebben kérném segitségeteket.

A routerben a forwardingot bizguráltam de nem tudom hogy jól-e!
iylen lehetőségek voltak és amiket beirtam:
Alkalmazás: <RemoteDesk> -> (gondoltam bármit irhatok ide)
forrás port: <3389>
protokol: <mindkettő> (lehetett TCP, UDP)
Ip cim: <192.168.3.200>
cél port <3389>
engedélyezés <pipa>

ha ftp is kellene akkor annyit kell gondolom hogy a 21-es és 22-es portot is engedélyezem.

Valmint ha egy távoli meghajtót szeretén felcsatolni ami egy jó messze lévő gépen van ahhoz mit kell csinálnom??? Minden gépet és IP-t uralok, távol és messze :) :D

köszi előre is a segytségeteket.


csüt. feb. 12, 2009 22:52
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
Hmm, aranyos kis spyware :P

Kukát üríteni kell :D


pén. júl. 04, 2008 22:23
Profil Privát üzenet küldése Honlap
vas-tag

Csatlakozott: szer. jún. 25, 2008 12:44
Hozzászólások: 3
Hozzászólás 
Sziasztok!


Megoldódott a probléma. Sikerült felvennem a C4 Kft egyik dolgozójával a kapcsolatot, és a VNC segítségével átnézte az ügyfelem gépét. Talált rajta egy olyan programocskát ami a lomtárból futott, és fogta a 80-as portot. Tehát minden rendben volt, csak a 80-as porton nem tudott kijönni az info a gépből.

Köszönöm a segítségeteket, remélem újabb furcsa esettel ( újabb tapasztalattal )gazdagítottam a fórumot .

Cipcirip


pén. júl. 04, 2008 21:29
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szer. jún. 25, 2008 12:44
Hozzászólások: 3
Hozzászólás Sziasztok!
köszönöm a hozzászólásokat.

-nbela

Igen az IP fix , viszont semmi sem történik, amikor beírom a böngészőbe.és igen az alapértelmezett 80-as portot használjuk. Azóta kipróbáltam távoli asztali kapcsolattal is, azzal is látok mindent, csak a kamerák képeit nem.

-Hannibal

Tűzfal kikapcsolva, a kameraprogramnál a webszervernek a 80-as port van beállítva, a kamerás progi programja pdig a 9091-es portot használja.Tudtommal semmilyen port nincs tiltva a hálózatunkban. ( Utánnajártam ) Ma du. viszünk egy másik számítógépt és átpakoljuk bele a kamerás kártyát, hátha géphiba. Egyébként a kameraprogi neve eurovideo, nem IP kamerák vannak felszerelve, és ugyanaba a gépbe van a kamerák kártyája is és a net is . A net az ügyfélhez mikrón jön, és egy AP val veszi, kliens módban.


szomb. jún. 28, 2008 13:13
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
Először IP cím alapján próbáld, aztán jöhet a dyndns.

Tűzfal? Port?


szer. jún. 25, 2008 15:41
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3531
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás 
Cipcirip írta:
Beállítottam neki a publikus IP-t, és látszólag minden rendben van!... ha pingelem a gépét, ( ping *.dyndns.hu -t ) akkor az általam kiadott IP cím "ping-ik". tehát nem működik, de mégis működik???
Ebből úgy tünik, hogy fix ip címet állítottál. Akkor viszont nem kell a dyndns. Próbáltátok közvetlen ip cím megadással is megnézni? Például http://1.2.3.4 Az alapértelmezett 80-as portot használjátok?


szer. jún. 25, 2008 14:56
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szer. jún. 25, 2008 12:44
Hozzászólások: 3
Hozzászólás 
Sziasztok!


Mikrohullámú internetszolgáltatással foglalkozom, és az egyik Ügyfelem kért egy publikus IP címet, azért, hogy a telehelyén lévő kamerák képeit távolról is láthassa. Beállítottam neki a publikus IP-t, és látszólag minden rendben van! Ha egy olyan oldalra megyek, amelyik kiírja az IP címemet, akkor az általam kiadott IP-t hozza fel, viszont ha egy másik gépről ( amin egy mobilszolgáltató netje fut ) megpróbálom elérni a dyndns segítségével, ( a megfigyelőrendszert telepítő szerelő máshol is így éri el a gépeket ) az explorer 404-es hibaüzenetet ír ki. A vicces az, hogy ha pingelem a gépét, ( ping *.dyndns.hu -t ) akkor az általam kiadott IP cím "ping-ik". tehát nem működik, de mégis működik???

Kínunkban már próbálkoztunk ávoli asztali kapcsolatos programokkal (VNC, Teamviewer), működnek, de nem látszanak a kamerák képei!!! Csak a keretek. Szóval úgy néz ki, zsákutcába jutottam.

Előre is köszönöm a segítségeteket.

Cipcirip


szer. jún. 25, 2008 14:36
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 60
Hozzászólás 
A virtual server menüpontban beállítottam, amit írtál, és jó lett. :)
köszönöm! :rulez:


vas. dec. 16, 2007 20:23
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3531
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás 
Idézet:
A ping regnév.dyndns.org ugyanazt az ip címet írja ki, mint a whatismyip
Akkor a dyndns szolgáltatás jól működik.
Idézet:
A router tűzfala nincs bekapcsolva
Attól még ha jön egy külső kapcsolódási kísérlet, a router még mindig nem tudja, hogy a helyi háló melyik gépének kell a csomagot továbbítani. Tehát nyugodtan kapcsold be a tűzfalat. Nézz utána, hogy a Remote Desktop alkalmazásod milyen portokat használ. (Szerintem 3389 tcp+udp.) Mennyi a helyi hálós ip címe a szervernek. Keress a routerben port forwarding vagy virtual szerver menüpontot. Állítsd be, hogy a 3389 port a szerver ip címére továbbítódjon.


vas. dec. 16, 2007 19:23
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 64 hozzászólás ]  Oldal 1, 2  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 18 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség