Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: pén. márc. 29, 2024 1:43



Hozzászólás a témához  [ 244 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5  Következő
SolidWorks-Segítsünk Egymásnak 
Szerző Üzenet
vas-tag

Csatlakozott: szomb. dec. 31, 2011 17:58
Hozzászólások: 4
Hozzászólás Re: SolidWorks-Segítsünk Egymásnak
Sziasztok!

Úgy látom, ezt a fórumot nem nagyon látogatják...
Nem tudtok valami más SolidWorks vagy CAD fórumot ajánlani?
Üdv.


szomb. feb. 25, 2012 6:23
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szomb. dec. 31, 2011 17:58
Hozzászólások: 4
Hozzászólás Re: SolidWorks-Segítsünk Egymásnak
Sziasztok!

Meg tudná Valaki mondani mi is az a "Configuration Publisher".
Nem igazán értem mi a különbség a "konfiguráció" és a "Publisher" között.
A "sima" konfigurációt rég használom, de talán hasznos lehetne a publisher is...

Köszi!

Jó étvágyat az ebédhez! Èn mindjárt ebédelek! :lol:


vas. feb. 19, 2012 13:08
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: vas. okt. 28, 2007 10:26
Hozzászólások: 83
Hozzászólás Re: SolidWorks-Segítsünk Egymásnak
Nos ez esetben senkit nem érdekel, a cégednél, hogy neked mennyire nehéz :( Illetve azt sem tudják, mit és hogyan lehetne csinálni, ha megfelelő lenne a rendszer.
Ezen nem változtathatsz úgy vélem.
Marad a szívás.


vas. feb. 05, 2012 18:45
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szomb. dec. 31, 2011 17:58
Hozzászólások: 4
Hozzászólás Re: SolidWorks-Segítsünk Egymásnak
Köszi a választ Cadman!

Szerintem is ez lehet a gond. Vagy a hálózati szerver (lehet nem helyesen használom a kifejezést..).
Persze nekünk 32 bites windowsunk van :cry: . Naponta többször lefagy a gép, olyan is van, hogy megnyitom a Mozillat és elfeketedik a képernyö. Vagy egyszerüen nem tudok egy adatot kinyomtatni, mert percekig keresgéli a nyomtatót, vagy nem tudom mit csinál...

A hab a tortán, hogy a cég Németországban van és nagyon komoly cégeknek dolgozunk be. Szóval hihetetlen...

Üdv!


vas. feb. 05, 2012 7:16
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: vas. okt. 28, 2007 10:26
Hozzászólások: 83
Hozzászólás Re: SolidWorks-Segítsünk Egymásnak
Sziasztok ritkán járok már ide, sok dolgom van.
Az a helyzet, hogy a gép lassúsága és a solid kapcsolatáról annyit mondanék, hogy
Ugyan kitől érdeklődött a főnököd hogy elég-e a gép?

-Ugyanis Jómagam kicsit belemélyedtem a programozásába amit párhuzamosan a Windows api-vell kell értelmezni.
A videoteljesítménynek ehhez nics semmi köze.
Amit csak programozás során tanuhat meg az ember, maga a működés mikéntje. A windows egyszerre 500 ablakot tud megjeleníteni. Egy egyszerű szkripttel lekérdezhető a windowsban megnyitott ablakok száma.
HA csak az aztal van elöl és semmi sem fut kb 50-60 ablak van megnyitva csak a visible(láthatóság) tulajdonsága Hidden(rejtett) ez azért van, hogy kéznél legyen hisz minden mataek elvégződik csak ezt az egy tulajdonságot kell átátllítani és máris ott az ablak.(gyors pattog a gép)
Egy solid összeállítás a hátterében, minden alösszeállítást, és minden alkatrészt nyitva tart csak az ablak Visible tulajdonsága Hidden.
Ha az összes ablak(a windowsban futó alkalmazások összes , beleértve a hidden ablakokat is meghaladja az 500-at akkor a műveleti memóriából a merevlemezre íródnak az adatok. Ez a leglassabb művelet egy számítógépen.

Tehát a megoldás a gyors processzor és a 64 bites rendszer.
A műveleti memória mérete is fontos 8 giga elég jó illetve a processzormagok száma is de döntöen,maga a windows az ami korlátot állít.
32 bites win nél igaz az 500 ablak 64 bitnél ezt még nem tudom hogy menyi.

Sokszor felmerül eaz a kérdés is ,hogy miért nem lehet pl SW 2006-tal SW2010 fájlt megnyitni.

Válasz:
megint csak programozási ismeretek eredménye.
Minden funkció amit használunk egy függvény, ami számos paramétert tartalmaz.
Az évek és a fejlesztések során a függvények nevei maradnak de a paraméterlistája mindig menövekszik ha az adott verzióban egy újabb funcióval bővül a függvény.

Tehát pl a téglalap parancs számos opcióval bővült pl 2004 hez képest. De ez amindössze a paramétrelistájának a bővülését eredményezte. S mivel a programnyelv nem ismeri a semmi foglmát, ezért ha SW2011 ben megnyitunk egy SW2006 os fájlt akkor a hiányzó paramétrerk helyére paraméter típustól függően, Nothing(semmi) szó vagy a NIL(üres) helyőrző szó kerül, aminek programtecnikailag van értelme.
Fordított esetben a processzor lefagyna hisz az akkori verzióhoz képest a függvény több paramétert tartalmaz mint az a függvény deklarációjakor meg lett határozva.
Na mára ennyi
Cadman


vas. jan. 29, 2012 12:02
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szomb. dec. 31, 2011 17:58
Hozzászólások: 4
Hozzászólás Re: SolidWorks-Segítsünk Egymásnak
sziasztok!

A SW-t "kézen- közön" tanúltam meg, aminek a hátrányait érzem is... Ezért is örülök, hogy Rátok találtam, remélem sikerül választ találnom egy pár kérdésre és talán én is segithetek...

A legnagyobb gondom jelen pillanatban a gép lassúsága... A fönököm azt állitja, hogy ö érdeködött és a gép böven kell vigye a SW-ot. És talán régebben gyorsabb is volt, néhány hónapja nagyon lassú, sokszor ki is kapcsol.

Újabban egy csarnok vasszerkezetét terveztem, elég nagy adat, de azért szerintem nem akkora, hogy 10 percbe teljen egy mentés pl... és amit végképp nem bir, ha egy semleges adatot (iges, step, dwg,dxf) akarok bemásolni. Úgy is próbáltam, hogy a stepet, vagy igest átmentem .sldprt fomátumba és úgy használom, de akkor sem gyorsabb.
Vagy olyan is van, hogy a kört sokszögbe rajzolja, de ez sem mindig, nem tudom mitöl függ...

Kérdésem: lehet-e SW beállitási hiba? Vagy tényleg a szerver+ gép (grafikus kártya) gyenge?

Köszönöm!


szomb. jan. 21, 2012 12:01
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szomb. jan. 01, 2011 8:25
Hozzászólások: 6
Tartózkodási hely: Pomáz,Pilisjászfalu
Hozzászólás Re: SolidWorks-Segítsünk Egymásnak
Esetleg a hengeres test végén létrehozni a vázlatot,hisz ez sik.
Aztán a műveletnél meghatározni,hogy a vázlat sikjától honnan kezdje a kivágást,illetve hol fejezze be.


szer. júl. 27, 2011 19:03
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: vas. máj. 29, 2011 8:49
Hozzászólások: 2
Hozzászólás Re: SolidWorks-Segítsünk Egymásnak
Kisponcsa írta:
Üdv

Én gépészeti iskolában tanulok, és tanultam a solidot egy évig, de azt elfejetettem, hogy mondjuk hengeres felületre (tengelypalástra) hogy tudok hornyot vagy valamilyen mély felületet rajzolni. Próbálkoztam a "plane"-nel, mert ezt tanultam annak idején, csak már nem emlékszem pontosan.

Előre is köszönöm a segítséget! ;)


Szia!

Én is csak keveset tanultam, de én úgy csináltam, hogy létrehoztam egy párhuzamos síkot olyan távolságra, hogy az érintse a tengelyt és utána arra rajzoltam meg a horony profilját, utána pedig extrude cut segítségével kivágtam a kellő mélységig.
Remélem érthetően írtam le és segítettem.


vas. máj. 29, 2011 9:17
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: vas. máj. 29, 2011 8:49
Hozzászólások: 2
Hozzászólás Re: SolidWorks-Segítsünk Egymásnak
Sziasztok!

Kezdő felhasználó vagyok SolidWorksben, és egy olyan kérdésem lenne, hogy hogyan tudok általam rajzolt testeket összehegeszteni?
Nagyon Köszönöm előre is a segítséget.


vas. máj. 29, 2011 8:53
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szomb. máj. 21, 2011 8:35
Hozzászólások: 1
Hozzászólás Re: SolidWorks-Segítsünk Egymásnak
Sziasztok!

SolidWorks-ben próbálok építgetni. A kérdésem az lenne hogy berendezési tárgyakat, bútorokat tudok-e letölteni valahonnan, (eddig ilyesmit sehol sem találtam) vagy milyen fájl típusokat támogat a solidworks amiket esetleg be tudnék rakni. (nem mesh-ként)
nagyon megköszönném ha tudna valaki segíteni.

Óvári Gergő


szomb. máj. 21, 2011 8:46
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szer. ápr. 06, 2011 23:29
Hozzászólások: 1
Hozzászólás Re: SolidWorks-Segítsünk Egymásnak
Hello
Meg szeretnem tanulni a SolidWorks hasznalatat,mit ajanlotok honnan tanuljam vagy hogyan ?


szer. ápr. 06, 2011 23:31
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szer. ápr. 06, 2011 20:47
Hozzászólások: 1
Hozzászólás Re: SolidWorks-Segítsünk Egymásnak
Üdv

Én gépészeti iskolában tanulok, és tanultam a solidot egy évig, de azt elfejetettem, hogy mondjuk hengeres felületre (tengelypalástra) hogy tudok hornyot vagy valamilyen mély felületet rajzolni. Próbálkoztam a "plane"-nel, mert ezt tanultam annak idején, csak már nem emlékszem pontosan.

Előre is köszönöm a segítséget! ;)


szer. ápr. 06, 2011 20:50
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: csüt. márc. 24, 2011 22:24
Hozzászólások: 1
Hozzászólás Re: SolidWorks-Segítsünk Egymásnak
Sziasztok!

Most kaptam gyakornoki munkát, ahol solidworks-öt használnak. Nem vagok igazán járatos a programban, ezért szeretnék kérdezni pár dolgot:

-Hogyan kell egy meglévő darabot kivágni egy tömbből, hogy megkapjuk ennek a darabnak a negatívját?
-Hogyan kell egy összeszerelt darabban, a darab részei által definiált üreget kitölteni, és a kitöltött részt kivenni? (A cég, fröccsöntéssel foglalkozik, és az összeszerelt szerszám által definiélt üreget kellene kiönteni, hogy megkapjuk a kész terméket.)

A segítséget előre is köszönöm!


csüt. márc. 24, 2011 22:40
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szomb. jan. 01, 2011 8:25
Hozzászólások: 6
Tartózkodási hely: Pomáz,Pilisjászfalu
Hozzászólás Re: SolidWorks-Segítsünk Egymásnak
Hajrá!
Ritka az ilyen,pont forditva szokták keresni!


csüt. márc. 17, 2011 19:09
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3531
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás Re: SolidWorks-Segítsünk Egymásnak
jencsika!

Ezt a topicot alig látogatják. Próbáld meg inkább ide beírni:
viewtopic.php?f=16&t=19688


csüt. márc. 10, 2011 12:20
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. feb. 04, 2010 17:48
Hozzászólások: 12
Tartózkodási hely: paks
Hozzászólás Re: SolidWorks-Segítsünk Egymásnak
Sziasztok!

Lenne egy kérdésem. Nem megoldható az, hogy úgy vennék egy szoftvert hogy nem a legfrisebbet, hanem egy régebbi (pl.2007) kiadásút vennék meg valakitól. Persze legálisra gondoltam.

Vagy valakinek már ötlete?


csüt. márc. 10, 2011 8:50
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szomb. jan. 01, 2011 8:25
Hozzászólások: 6
Tartózkodási hely: Pomáz,Pilisjászfalu
Hozzászólás Re: SolidWorks-Segítsünk Egymásnak
Hát persze:-)
A weblap kész,holnap összerakom a szöveget meg a képeket,este meg felrakom,és szerkesztgetem.


kedd feb. 15, 2011 20:12
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. feb. 04, 2010 17:48
Hozzászólások: 12
Tartózkodási hely: paks
Hozzászólás Re: SolidWorks-Segítsünk Egymásnak
Ami nincs meg a toolboxban, azt meg kell rajzolni külön. De remélem hogy legális a szoftver. Ha pénzt is akarsz vele keresni.
Majd add meg a cimet. meglesem hogy sikerült.


kedd feb. 15, 2011 15:06
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szomb. jan. 01, 2011 8:25
Hozzászólások: 6
Tartózkodási hely: Pomáz,Pilisjászfalu
Hozzászólás Re: SolidWorks-Segítsünk Egymásnak
Szia!

Hát,ha megnézted,gyárilag talán 7 féle fafaj,illetve az ehhez tartozó textura van az anyagadatbázisban.Ehhez képest én beraktam az EGGER gyár teljes laminált lapkinálatát.
A toolbox sem tartalmaz egyetlen egy faipari kötőelemet.Szerencse,hogy pl. Blum cég vasalatait viszonylag egyszerűen be tudtam épiteni!
Ezen dolgok ellenére azért megyeget a bútortevezés,hamarosan indul a saját weblapom,ahol majd lehet nézelődni:-)


hétf. feb. 14, 2011 18:24
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. feb. 04, 2010 17:48
Hozzászólások: 12
Tartózkodási hely: paks
Hozzászólás Re: SolidWorks-Segítsünk Egymásnak
Norb377 írta:
Üdv minden fórumtársnak!
1 éve tanulgatom ezt a nagyszerű programot.Sajnos fémiparra van kihegyezve,én viszont bútorokat terveznék vele.Ha valakinek van már tapasztalata ezen a téren,szivesen fogadok épitő jellegű segitséget.


Üdv!

A modellnek teljesen mindegy hogy milyen anyagból akarod elkészíteni. És olyan anyagot rendelsz hozzá amilyet akarsz. Ha valósághű képet akarsz csinálni, akkor van beépített fa mintázat. Szerintem simán menne a bútor tervezés.


hétf. feb. 14, 2011 9:21
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. feb. 04, 2010 17:48
Hozzászólások: 12
Tartózkodási hely: paks
Hozzászólás Re: SolidWorks-Segítsünk Egymásnak
cadman írta:
jencsika
Hajjaj sok esetben ha jól elrontunk valamit azt szoktuk mondani de jó, hogy nem atomerőműben dolgozunk:) Lehet ez változik? Bunkerépítésbe fogok.
Drága barátom, munka annyi van mint a fene már csak a bér a kérdés:))))
Cadman


Üdv Cadman!

Azért annyir anem rossz a helyzet az atomerőműben! :) Csak azt írtam hogy lassú a tervezés (nagyon). Szerintem kb. 15 évvel le vannak maradva.
Azt írtad hogy rengeteg a munka. Mondj egyet:....... :)
Válallkozásba kellene kezdeni. Úgy jobban megéri, feltéve ha el tudod indítani. Elég drága a SW.


hétf. feb. 14, 2011 9:18
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szomb. jan. 01, 2011 8:25
Hozzászólások: 6
Tartózkodási hely: Pomáz,Pilisjászfalu
Hozzászólás Re: SolidWorks-Segítsünk Egymásnak
Üdv minden fórumtársnak!
1 éve tanulgatom ezt a nagyszerű programot.Sajnos fémiparra van kihegyezve,én viszont bútorokat terveznék vele.Ha valakinek van már tapasztalata ezen a téren,szivesen fogadok épitő jellegű segitséget.


szomb. jan. 01, 2011 8:44
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: vas. nov. 28, 2010 19:40
Hozzászólások: 2
Hozzászólás Re: SolidWorks-Segítsünk Egymásnak
Sziasztok!
A SolidWorks 2009-et telepítettem egy 32-es windows xp-re, és minden rendben zajlik a telepítéssel, egészen odáig, hogy kirakja az ikonokat az asztalra.Megnyitom, felvillan az SW üdvözlő képernyője kb. egy másodpercre, és ennyi.Nem indul el a program...
Ötlet?
Nagyon fontos lenne, mert kell a suliba.Köszönöm szépen.

UI. elvileg a gépigény megvan.


hétf. nov. 29, 2010 21:20
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szomb. nov. 27, 2010 19:40
Hozzászólások: 1
Hozzászólás Re: SolidWorks-Segítsünk Egymásnak
Üdv. Mindenkinek!
Szeretnék elsajátítani egy olyan programot, amellyel egy (síkban, körvonalaival rajzolt) dugattyús motor működését tudjam szimulálni vagy animálni. A körvonalaival rajzolt alkatrészek az alábbiak lennének: henger; dugattyú; dugattyú csapszeg; hajtórúd; forgattyústengely; vezérkerekek (egyik hajtja a másikat, és különböző fogszámúak). Én régebben szereztem diplomát, és nincs rálátásom, hogy ezt a működés szimulációt vagy animációt (nem is tudom hogy ebben az esetben mi a helyes kifejezés) mely programmal lehetne a legkönnyebben, legegyszerűbben megvalósítani. Több ilyen mechanizmust szeretnék, összeépítve, 2D- ben, működés közben, a mozgásukat megfigyelni, elemezni. Jó lenne ha a proginak létezne magyarítása, vagy magyarnyelvű leírása.
Segítségeteket előre is köszönöm, várom ötleteiteket.


szomb. nov. 27, 2010 20:34
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szomb. márc. 07, 2009 18:35
Hozzászólások: 7
Hozzászólás Re: SolidWorks-Segítsünk Egymásnak
sziasztok.

Rég jártam itt, mostanában nem használtam a SW-öt.

A Statikai analizissel most is rosszul állok. Ezzel kapcsolatban kérdezném, mennyire megbizható a SW (Cosmos, Xpress...)? Lehet-e (szerintem biztos) összeálitásokat is szimulálni statikailag? Esetleg hogy? Arra gondoltam, hogy elmentem az asm adatot prt formátumba és igy végzem el a szimulációt. helyes-e igy, vagy van másik módszer is?

Érdemes áttérni 2009-es SW röl 2010-re? Van-e valami különbség köztük- (valami biztos...:))?

Bocs, ha hülyeségeket kérdezek!
Köszi!


csüt. szept. 30, 2010 9:14
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. feb. 04, 2010 17:48
Hozzászólások: 12
Tartózkodási hely: paks
Hozzászólás Re: SolidWorks-Segítsünk Egymásnak
Üdv!
Ennyire nyár van? :D
SolidCam-hoz nem tud valaki magyar nyelvű, leírást vagy bármilyen irodalmat? Nagy segítség lenne.


szer. aug. 18, 2010 14:15
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. feb. 04, 2010 17:48
Hozzászólások: 12
Tartózkodási hely: paks
Hozzászólás Re: SolidWorks-Segítsünk Egymásnak
Üdv!

Ég az órcám, de nem tudom milyen rajzra gondolsz.


vas. júl. 25, 2010 8:59
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: csüt. feb. 19, 2009 14:01
Hozzászólások: 12
Tartózkodási hely: Szlovakia
Hozzászólás Re: SolidWorks-Segítsünk Egymásnak
Hát szerintem meg kell próbálni több programot...mert csak úgy tudja az ember megítélni a külömbséget. Mint említettem nekem a rajzok ábrázolása nem igazán tetszik a Solidnál még ha be is állitod...másrészt pedig nem tudsz ugynevezett devider rajzokat kesziteni amik pedig nagyon fontosak. Ezt nagyon hianyolom a Solidworksből.


pén. júl. 16, 2010 7:29
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. feb. 04, 2010 17:48
Hozzászólások: 12
Tartózkodási hely: paks
Hozzászólás Re: SolidWorks-Segítsünk Egymásnak
Üdv!

Nálunk AUTOCAD, Solidedge van. Szerintem jól lehet műhely rajzokat készíteni, nincs velük gond.
Csak jól kell beállítani. Igaz a képernyőn másképp néz ki mint kinyomtatva.

Cadman! Drága a beton ne költs feleslegesen.:)
Nem azt mondtam hogy rosszul dolgoznak, csak azt hogy lassan és körülményesen. Nem igazán megy nekik a 3D tervezés.
És hol lehet körül nézni munka ügyben?:) Szivesen csinálnám akár munka mellett is.


csüt. júl. 15, 2010 15:06
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: csüt. feb. 19, 2009 14:01
Hozzászólások: 12
Tartózkodási hely: Szlovakia
Hozzászólás Re: SolidWorks-Segítsünk Egymásnak
En ugy tudom hogy az atomeromuvekbe mas programokat hasznalnak mint pl a PDMS... legalabbis itt amik vannak munkaajanlatok mind azzal van teli. Hasonlokepp 3D tervezoprogram. Nekem ami a Solidworksben nem tetszik az a muhelyrajzok formaja es keszitese. Sokat kell bibelodni a kotakkal mig mondjuk az inventornal egyszerubb a kezelese. Mondjuk a 2010 es valtozatnal ezt is megoldottak de valahogy az Inventorban jobban elnek a rajzok.


kedd júl. 06, 2010 6:50
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: vas. okt. 28, 2007 10:26
Hozzászólások: 83
Hozzászólás Re: SolidWorks-Segítsünk Egymásnak
jencsika
Hajjaj sok esetben ha jól elrontunk valamit azt szoktuk mondani de jó, hogy nem atomerőműben dolgozunk:) Lehet ez változik? Bunkerépítésbe fogok.
Drága barátom, munka annyi van mint a fene már csak a bér a kérdés:))))
Cadman


hétf. júl. 05, 2010 19:24
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. feb. 04, 2010 17:48
Hozzászólások: 12
Tartózkodási hely: paks
Hozzászólás Re: SolidWorks-Segítsünk Egymásnak
Sziasztok!

Nem tud valaki véletlenül olyan munkát amit SolidWorks-al lehetne végezni?
Egyre inkább az az érzésem hogy ezzel szeretnék foglalkozni.

Más:
Nem tudom van-e itt illetékes ember, de szerintem meg lehetne próbálni az Atomerőműbe beajánlani a szoftvert. Nálunk AUTO CAD van, és látom hogy mennyire lassan megy vele a tervezés.

Nem egyszerű de akár még én is tudnák valamennyit segíteni benne.


csüt. júl. 01, 2010 20:42
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: csüt. feb. 19, 2009 14:01
Hozzászólások: 12
Tartózkodási hely: Szlovakia
Hozzászólás Re: SolidWorks-Segítsünk Egymásnak
Azert azt hozza kell tenni, hogy solidworksben is letre tudsz hozni foliakat amenyiben DWG formatumra lenne szukseged... en pl megrajzolok valamit solidworksben es ha elkell kuldenem a megrendelonek aki csak dwg-vel foglalkozik sokkal jobb ha ugy van letrehozva a rajz...pl nemlathato elek kulon folian, tengelyvonalak...stb... szineket is hozza lehet rendelni. Igy atlathatobb a rajz mint pl ha csak fekete feher lenne. Az autocadrol meg annyit hozzatennek hogy ha autocadben dolgoztal eddig es nem szeretnel atallni akkor hasznald az Inventor-t aminek az ikonelhelyezese is meg minden teljesen ugyanolyan mint az autocad, hozza teszem hogy neha a solidworks elbujhat mellette, viszont a solidworksnek is vannak olyan tulajdonsagai amik az inventorbol hianyoznak. Egyszoval semmi sem tokeletes. :D


hétf. jún. 14, 2010 7:29
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: csüt. máj. 27, 2010 17:59
Hozzászólások: 2
Hozzászólás Re: SolidWorks-Segítsünk Egymásnak
Köszönöm a segítséget!

Z


pén. máj. 28, 2010 12:30
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: vas. okt. 28, 2007 10:26
Hozzászólások: 83
Hozzászólás Re: SolidWorks-Segítsünk Egymásnak
Swallow
Hivatásszerűen 2004 tól használom a solidworkst de nekem még nem volt szükségem layerekre az autocados megközelítés teljesegészében felejtős
A vonalvastagságokat és efféle nyalánkságokat általában a template-ben szoktuk tárolni de a nyomtatáskor a nyomtató beállításainál a nyomtatót hozzá lehet igazítani ez pdf-reis igaz
Bár jómagam is autocadon edződtem de abban a pillanatban kidobtam amint soliddal kezdtem rajzolni. De a szemléletet is vele együtt. Ha ragszkodsz az autocad alaphoz akkor sehova sem jutsz solidban. Ez az őszinte véleményem.
Kox:A perspektíva állításról gőzőm sincs.
Bútor vagy épület?
Zozzer:
Ugyanott van minden csak sokkal több minden.Win7->sw 2010. A régi tutorial tökéletes és igen jól használható egyébként majd minden ott lesz ahova teszed
Továbbá tökéletes a Solidworks helpje és nem győzöm elégszer leírni a kezdők csinálják végig az online tutorialt ami a help menüben van ez egy tanfolyam ami végigvisz az alapfunkciókon és nagyon hasznos sokkal hasznosabb mint a próbálkozások bár azért az is eredményre vezet.
a mi az új fájt is érdemes végigbogarászni ja és senki ne mondja azt hogy nem tud angolul annyira jól le van írva hogy a magyarázat hogy simán meg lehet érteni.
Ja és uff én beszéltem


csüt. máj. 27, 2010 19:18
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: csüt. máj. 27, 2010 17:59
Hozzászólások: 2
Hozzászólás Re: SolidWorks-Segítsünk Egymásnak
Sziasztok!

Új vagyok a témában, de az lenne a problémám, hogy felraktam a 2007-es solidworksot és elég lassú. Egy acer laptopon próbálom futtatni aminek a paraméterei: Intel core 2 duo 2.2, 4Gb ram, nvidia gforce gt240m 1gb ram. Windows 7 az oprendszerem. Gondoltam rá, hogy felrakom rá a sp-ket, de nem akarnak felmenni, még akkor sem h XP sp3 kompatibilitási módban futtatom. Lehetséges hogy a 2009 jobb lenne? Az az igazság, hogy 2007hez vannak tananyagaim, és nem vagyok benne biztos, hogy a 2009ben vagy 2010ben mindent ugyanott találnék.
Köszi a segítséget!
Zoli


csüt. máj. 27, 2010 18:08
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: csüt. ápr. 01, 2010 18:07
Hozzászólások: 3
Hozzászólás 
hali

hogy tudok műhelyrajzba vonalvastagságot állítani?
és fóliákat tudok csinálni benne mint az autocadba?
köszi a választ


pén. máj. 21, 2010 21:11
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szer. máj. 19, 2010 21:03
Hozzászólások: 1
Hozzászólás 
Sziasztok

A 2010 es solidot használom most. Az a gondom, hogy a program valamiért nem állítja perspektivikussá a nézetet. Próbálkoztam a perspektíva arányának növelésével is, de nem történt semmi.
Nagyon örülnék valami hasznos tanácsnak.


szer. máj. 19, 2010 21:09
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szer. máj. 19, 2010 17:52
Hozzászólások: 1
Hozzászólás 
Sziasztok!

Tudna valaki segíteni, hogy a System Control Manager mire használható, és hogyan?
Vagyis igazából azt szeretném megtudni, hogy munkahelyemen a főnököm rálát a gépemre, és azt is meg tudja mondani, hogy milyen weboldalt nézek és mennyi ideig tartózkodok ott, milyen programot futtatok, stb.
Hogy tudom kiiktatni vagy kikerülni azt, hogy legalább a netemre ne lásson rá, vagy valami? Én a SCM-re gyanakszom, hogy az ez a progi...

Előre is köszi!


szer. máj. 19, 2010 17:57
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: vas. okt. 28, 2007 10:26
Hozzászólások: 83
Hozzászólás Hegesztési varrat
Nos Küldj privben egy e-mail címet ahova küldhetek képernyőfotókat.
Sajnos én csak német solidot használok de majd a fotók alpján eligazodsz beazanosítod a megfelelő menükből.
1 sarokvarrat vagy milyen?
2 Összeállításban akarod használni vagy split assemblyben?
3 A varratot csak jelölni szeretnéd vagy fizikálisan megjeleníteni ezesetben külön part jön létre a hegesztési varratnak és fizikailag éppúgy ahogy a valóságban az illeszkedő alaktrészek között adott helyen gyökölés illetve hézag kell legyen pl egy y varrat esetében tehát az alkatrészek konfigurációjában célszerű a luft méretével kisebb konfiguráció létrehozása.
3 ha csak a műhelyrajzban kell jelölni az tök egyszerű
Üdv Cadman


kedd máj. 18, 2010 19:42
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: hétf. máj. 17, 2010 8:30
Hozzászólások: 1
Hozzászólás 
Sziasztok!

Most tanulom a solidworksot a nagyszerű "CAD alapjai" bme tárgy keretében. Lenne egy olyan feledat, hogy A7 - 50 es hegesztési varratot kell csinálni. Tudnátok segíteni, hogy azt hol, és hogyan lehet?

Köszi!
Balázs


hétf. máj. 17, 2010 8:34
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: vas. okt. 28, 2007 10:26
Hozzászólások: 83
Hozzászólás 
jencsika!
Az adat mert a modell a műhelyrajz minden amit a számítogépen tárolunk vagy létrehozunk az egy digitális folyam azaz adat. A számítógép 32 vagy 64 bites architektúrája a RAM címzésének a szélességét egyszerűbben az adatbusz szélességét jelöli(bár ez is egy leegyszerűsített megközelítés) .Az adat tartalmához nincs köze.
Ez a kérdés más területen is általános.
Leegyszerüsítve azt jelenti:
Ha eddig görkorival a járdán görköriztam fog e gurulni a görkori egy 16 sávos autópályán?
Természetesen igen.
Tehát ha azSW verzió pl 2009 32 bit és az új verzió 2010 64 bit akkor nincs akadálya megnyitásnak.Viszont ha a régi verzió magasabb számú akkor ez nem fog menni kiépítéstől függetlenül.
Ha pl 2010 64 biten létrehozol valamit akkor az gond nélkül megynitható a 2010 32 bites verzióval.
Cadman


vas. ápr. 25, 2010 5:47
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. feb. 04, 2010 17:48
Hozzászólások: 12
Tartózkodási hely: paks
Hozzászólás 
Üdv!

Jó régen voltam itt. Lenne egy kérdésem, amit igazából nekem tettek fel, de nem tudom rá a választ:
Ha egy modellt, rajzot, stb. a 64 bites verzióban hozok létre, akkor később meg lehet nyitni a 32 bites verzióval?


szomb. ápr. 24, 2010 16:48
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: vas. okt. 28, 2007 10:26
Hozzászólások: 83
Hozzászólás 
Swallow
SolidWorks Motion.
Ez nemtudom pontosan melyiknél kezdődik de a Premium csomagban van.
Ehhez külön licence tartozik.A licence managerben kell rámutatni a licence fájlra.
És az a add in menüben kell bekapcsolni
Lehet hogy nem jót írok mert én németül használom és valszeg azzal nem mennél sokra. Extras \Zusatzanwendungen.
De most pontosan mit szeretnél csinálni egyszerű mozgásanimációt vagy mozgásszimulációt. nem mindegy amíg mozgásaniméciót egyszerűen kivitelezel addig a szimuláció másravaló.
Példa egy mechanika üzemszerű működése legyen egy orsó anya kapcsolattal vezérelt mondjuk satu mozgatása az orsó forgatásával és kamerával felvenni pl avi.ban ez egyszerű moszgásanimáció.
De pl egy nemlineáris fogaskerékkapcsolat vizsgálata vagy grafikon rajzolása tetszőleges szempontok alapján az szimuláció.Az előbbihez nem kell motion az utóbbihoz igen.
Most egy hétig nem leszek .
Cadman


kedd ápr. 20, 2010 16:57
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: csüt. ápr. 01, 2010 18:07
Hozzászólások: 3
Hozzászólás 
cadman
először is köszönöm a választ
másodszor azt szeretném megtudni, hogy mi a simulation xpress nagytesójának a neve :) mert akkor letölteném.
igazából engem csak a mozgás szimuláció érdekelne meg a véges elem módszer
arra hogy hogy működik a simulation xpress már nagyjából rájöttem
a választ előre is köszi


hétf. ápr. 19, 2010 15:18
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: vas. okt. 28, 2007 10:26
Hozzászólások: 83
Hozzászólás 
Keves Swallow!
Hogy egyszerűen fogalmzzak ezek az expess végű modulok a kistesói a komoly szakmai moduloknak amik a SolidWorksben opcióként vásárolhatóak.
A simuatiom express a mozgások szimulációjára való a flo experess áramlási analizálást tesz lehetővé a többit én személy szerint nem használom. Sőt az xpressből semmit de kedvcsinálónak mindenképp jó.
Végeselem analízis stb stb mind különálló opcionális modulként használható
Üdv Cadman


vas. ápr. 18, 2010 9:56
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: csüt. ápr. 01, 2010 18:07
Hozzászólások: 3
Hozzászólás 
sziasztok

lenne pár kérdésem ezekkel kapcsolatban: simulation xpress, flo xpress, dfm xpress, drive work xpress
a kérdésem az lenne, hogy melyik mire való, mit tudok velük ellenőrizni.
a másik kérdés, hogy hogyan tudom használni őket
egyenlőre ennyi :) még van egy csomo kérdésem a solidworksel kapcsolatban :) de egyenlőre ennyi :)
a választ előre is köszönöm


csüt. ápr. 01, 2010 19:05
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás 
:hm: Ez itt OFF lesz!:
.. szerintem rossz topicba írtál ez,egy tervezőprogram..neked meg egy hasonlóra van szükséged mint a Sony Vegas Pro,vagy mint linux alatt:Lives,Kino,Open Movie Editor,Avidemux,stb előbbi "fizetős", a többi ingyér' van.
ON


kedd márc. 16, 2010 18:34
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
vas-tag

Csatlakozott: vas. márc. 14, 2010 0:45
Hozzászólások: 2
Hozzászólás 
Sziasztok! èn még itt nagyon friss vagyok...kb 2 perces! :) Kérem,ha valaki tud segítsen nekem ,amit elöre is köszönök ! Egy olyan progit keresek,amivel folyamatosan írható szöveget zenével lehet összefüzni.Ebböl pedig egy videót alkotni.Nem tudom,hogy ez feliratozó progi-e,de már egy hete keresek ilyet...Konkrétan olyasmit szeretnék,mint pl a star wars bevezöje...Aki tud kérem segítsen,fontos lenne számomra ! Köszönöm ! Sziasztok


vas. márc. 14, 2010 1:06
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: vas. okt. 28, 2007 10:26
Hozzászólások: 83
Hozzászólás 
stargazer
De még mennyire hogy abban a helyzetben vagy hogy előírd a tervezőknek mit hogyan csináljanak. Ez a kitűnő eszkoz a saját makrók írása és a menüben való elhelyezése Ezek a "Könnyítések" azzal a szemforgató hátsó gondolattal készülnek, hogy általuk minden tervező szívesebben dolgozik. Pl a cégnél van egy makró ami a lemezek terítékéről mindent elkészít lézerrajzot 1:1 ben lementi a megfelelő szervere a megfelelő mappába a megfelelő minimum vonalszakaszokat ellenőrzi ha rövid leszedhető vele az a flow drill menet helyette egy 2.es furat lesz (mert a lézer nem tud befordulni egy minimum rádiusz alatt) nem menti le. Ezt úgy lehetett elérni, azt a mappát csak a makró futtatása által lehet elérni írásra. Ergó mindenkinek futtatnia kell hogy a munkája mentve legyen.

Mi a Keytech ProfiDb jét használjuk. Mivel keveset árulsz el magadról mindig egyel magasabb szintű válaszokat próbálok adni. Emiatt volt a DT aztán az acces :wink:. A modellből kinyert változtatás kiolvasás zsákutca. Mint említettem a DT is az most már látom.

Mi csoportokban tervezünk magyarországon 6 fő ausztriában kb 20
egyedi gépgyártást csinálunk ehhez mérten gondolhatod mekkora adatbázisokkal dolgozunk és milyen nyilvántartási igény van. A pótrészek miatt.

A jól felépített ügyes kezelőfelületű szimpatikus program a profidb
Nekünk tervezőknek nem jelent sem időben sem kezelhetőségben hátrányt a használata. Sőt hibás modelleket nem is fogad be.

A változások és az erről szóló értesítések automatikusak a rendszer küldi a maileket a gyártáselőkészítésre.

Az adatbázis konvenciók pedig legördűlöben vannak csak választani kell pötyögni nem

Ha átgondolod az alkalmazott treminológia egy néhány mezős táblában elfér.

Helyileg hol dolgozol?

Ha Magyarországon és volna kedved akár egytalálkozót is mebeszélhetünk akár.

A hajlitási részhez ha testet adsz és a test érinti a hajtásvonalat a lemez nem fog terülni többé.
Ha vannak jól tipizálható alkatrészeitek illetve összeállítási csoportjaitok, akkor arra is van más megoldási mód.
A DT-t teljes egészében felejtsd el.
Egy olyan szülő gyerek modellezés valósítható meg mint hogy is mondjam .
Talán a te fogalmaid szerint mintha az alap alkatrész vagy összeállítás egy osztálymodul lenne és külső függvénnyel vagy akár a rendszereddel létre tudsz hozni példányokat a változtatott méretekkel.

Én egy ilyen rendszeret fejlesztek.
Az én tudásom a programozást illetőleg nem mérhető a tiedhez, s valószínű a te solidworks tudásod pedig nem mérhető az enyémhez.
Szinte kínálkozik egy együttműködési lehetőség.

Azt elárulnád kérlek hol találom a méreteket StructuredSorageWiever el
illetve hogy tudom őket kódból manipulálni. Egyáltalán hogy tudok ezekhez az információkhoz hozzáférni VBA vagy VBS vagy .Net használatával?

Köszi
Cadman


vas. márc. 07, 2010 8:02
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 244 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 7 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség