Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: pén. ápr. 19, 2024 0:43



Hozzászólás a témához  [ 244 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5  Következő
SolidWorks-Segítsünk Egymásnak 
Szerző Üzenet
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: vas. okt. 28, 2007 10:26
Hozzászólások: 83
Hozzászólás 
ss
Emiatt ne legyen gondod. A solid csak az előre verziókra finnyás a2007 ben készített dokumentumokat konvertálja és megnyitja a felsőbb verzió
de visszafelé mát nem.
Cadman


vas. márc. 07, 2010 6:56
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: pén. márc. 05, 2010 12:45
Hozzászólások: 6
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
amúgy a 2007es verziónál is már érződött h valami gond van a memóriával.
Köszi mindent!
ss


szomb. márc. 06, 2010 19:40
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: pén. márc. 05, 2010 12:45
Hozzászólások: 6
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
hogy miért is 2009 es kell? Mert a suliban 2009/2010es education verzió van. és ha kell beadandó féléves feladatot készítenem, azt a suliban lévő programoknak is fel kell ismerniük. És a SolidWorks (ha minden igaz) köztudottan finnyás. Csak ezért, de igen, nekem 2007es volt ezelőtt és tökéletesen bevált.


szomb. márc. 06, 2010 19:37
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: kedd márc. 02, 2010 11:08
Hozzászólások: 4
Hozzászólás 
ja közben megtaláltam benne.
a tárolt adatot is megtaláltam.
én tudtam a méreteket változtatni DT nélkül is.

igen csak akkor megint az van hogy a tervezőnek kell kézzel bepötyögni mindent, én pedig pont ezt szeretném automatizálni.

viszont több probléma is van amik miatt jelenleg elég kilátástalannak tűnik a megvalósítás. a meglévő modelleknél egész egyszerűen meg se kérdezni milyen méreteket szeretnék DT-ben tárolni, berak más jellegű infokat magátol, és le is fagy a solid elég durván, mindenkinél. tehát kell legyen valami olyan megoldás a modelleken amivel nem tud mit kezdeni és vége.

szintén érdekes, vagy nehézkes, vagy nem tudom hogyan mondjam, de persze nézőpont kérdése mert bizonyos szempontból meg kifejezetten jó hogy így megy: ha nem nyitod meg minden változtatásnál a DT-t, akkor nem menti bele a változásokat. tehát minden alkalommal, akár érdemi változtatás van, akár nem, meg kell nyitni, és vagy ignorálni kell a változást, hogy ne adoptálja, vagy elfogadni és bevenni a táblába. mert legközelebb már nem fogsz emlékezni hogy a jelenlegi lényegtelen változtatást be akartad-e venni vagy sem. tehát nem elég csak akkor megnyitni a DT-t amikor lényeges változást akarsz menteni bele, mert esetleg ott lesz egy csomó régi cucc amivel már nem tudod mit akartál, illetve sokkal körülményesebb kiválasztani a sokból az aktuális dolgokat.

de a fő probléma az hogy ahány tervező, annyiféle megoldás. na jó ez így talán nem igaz de majdnem. egy furatot legalább 3 féleképpen meg lehet valósítani, és én nem vagyok abban a helyzetben hogy előírjam hogyan kell csinálni hogy adoptálni tudjam a rendszerembe, ami egyébként van, ez az én fő munkaterületem és nem access, hanem apache-mysql-php. különben iszonyat jó lenne, több szempontból is, ha ezt meg lehetne valósítani, de sajnos nem úgy néz ki hogy erre sok esély van.

ez a része mehetne kicsit gördülékenyebben, gyakorlatiasabban, egyszerűbben, mármint az hogy ha pl egy hajlítást nem feature-ben növelek hanem testet adok hozzá, akkor is tudhatná hogy ezzel én valójában, lényegében mit akartam elérni (hogy az a hajlítás hosszabb legyen, anélkül hogy az élhez méretezett furatok elcsúsznának). persze én is leprogramozhatnám mindenféle szempontokból elemezve csak erre most nem igazán van kapacitásom. de még könnynen lehet h egyszer nekifutok.

mindenesetre köszi a segítséget.


szomb. márc. 06, 2010 14:07
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: vas. okt. 28, 2007 10:26
Hozzászólások: 83
Hozzászólás 
Ha csak emiatt kellett verziót váltanod akkor használd nyugodtan az amit az egyetemen kapsz mert a Design Library és a toolbox az kettő
Bár ugyanazon a panelen van mint a toolbox.
A lemezmegmunkáláshoz is használatos a Design Library.
Ha csak emiatt van problémád a gépeddel akkor emiatt nem kényszerülsz bővítésre ezek a funkciók benne vannak már a 2003-2004- es verziókban is, ami egy hasonló kategóriájú gépen elmegy.
De a géped a leírtak alapján mindenképp gyengécske ha van miből fejlessz nyugodtan.
Cadman


szomb. márc. 06, 2010 13:10
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: pén. márc. 05, 2010 12:45
Hozzászólások: 6
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Ok... leírom amit órán jegyzeteltem.
-Toolbox
-Design library
-Forming tools itt jobb klikk-
-bejelölni: "forming tools..." -pipa
és ha ez megvan akkor tudok elvileg bizonyos benyomásokat végezni a lemezen.

itthon még nem tudtam rekonstruálni az órán látottakat a program miatt.

ss


szomb. márc. 06, 2010 10:53
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: vas. okt. 28, 2007 10:26
Hozzászólások: 83
Hozzászólás 
Semilyen lemezmegmunkáló eszköz nincs a toolboxban
Cadman


pén. márc. 05, 2010 19:00
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: pén. márc. 05, 2010 12:45
Hozzászólások: 6
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
hali!

Az alaplapomnak elvileg 4gb ram a kapacitása. 667Mhz-s mellé ha jól olvastam másik fórumokban is akk érdemes mindenképpen szintén 667-est berakni,mert ha nem ugyanannyi akk attól is lasulhat.
Toolbox: elvileg bélyegzéshez használjuk. Eddig csak 4 órám volt cad modellezésből....:) szerszámot használunk bélyegzéshez.

pápá
SS


pén. márc. 05, 2010 17:23
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: vas. okt. 28, 2007 10:26
Hozzászólások: 83
Hozzászólás 
Nem gond de jobb inkább virágnyelven fogalmazni.
Én nem vagyok márkamániás. Annyi a tapasztalatom, hogy a két foglalatba azonos gyártótól érdemes vásárolni. Illetve még talán annyi, hogy a drágább lehet hogy jobb. Bár még nem volt olyan gépem amiben meghjibásodott volna a ram. A vásárlást előtt összehasonlitanám az árakat pl a depo.hu-n aztán mivel nem munkaállomásom van (bár az lenne) az alsó-középkategóriából választanám ki a pénztárcámnak megfelelő maximum kapacitásút. Figyelembe véeve azt , hogy 32 bites xp max 3.2 giga ramot kezel szemben a 64 bites xp-vel ami az egészet kezeli Vista kilőve Win7 jöhet . A solid works amúgy 2011-től megszüntweti az xp támogatást. ezzel együtt pápá 32 bit.
De kérlek mondj egy olyan toolbox os dolgot ami kell a lemezmegmunkáláshoz? A toolboxban egy rahedli kötőelem, csapágy,meghajtáselem van semmi köze a lemezmegmunkáláshoz.
Cadman


pén. márc. 05, 2010 15:49
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: pén. márc. 05, 2010 12:45
Hozzászólások: 6
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Köszi!
ok, ebben kezdő vok. Egyetemen sajnos csak az education verziót kaphatjuk meg amiben nincsen toolbox, ami viszont a lemezmodelllezéshez kell.

Viszont tudnál segíteni memória kártya vásárlásnál? Ha nekem a mostani memóriakártyám 667Mhz, akk az új is ennyi kéne legyen? Vagy, hogy milyen márkát érdemes keresni? Én eddig Kingston és kingmax meg philips után érdeklődtem netes lapokon.

Köszi!
SS


pén. márc. 05, 2010 14:23
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: vas. okt. 28, 2007 10:26
Hozzászólások: 83
Hozzászólás 
Már ne hargudj de egy közel 6-8000 eurós programnál talán nem kéne nyilvánosan bevallani a szoftverlopást.
1Gram ide édeskevés 4-8G kell
Video kártya valamilyen quadro
Cadman


pén. márc. 05, 2010 13:53
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: pén. márc. 05, 2010 12:45
Hozzászólások: 6
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás segítséget kérek
Hali!

Pár napja telepítettem fel egy tört ipari SolidWorks-ot.(SolidWorks 2009 SP0.0 Premium)
Szépen sikerült telepítenem, meg minden. Elindítom, és beszaggat. a képernyő szétesik.... nehezen dolgoz fel sztem információkat, és sokat képtelen megjeleníteni is.
Eddig egy egész jó 2007 Solidom volt. a futott szépen, de azzal is volt néha egy kis képi megjelenítési hiba(a méreteznésnél és a Rebuiltnál), de azt hamar átugrotta , onnan ment szépen tovább). Viszont a 2009-nél egyszerűen haladni sem lehet. Meg szeretném jeleníteni a síkokat és ott meghal.
A gépemmel semmi gond... Az egyik ötletem az volt, h kevés a memóriája. Mondták azt is, hogy előfordulhat, hogy ha a merevlemezen nincs szabad terület akk azért nem fut, ezért futtattam egy töredezettségmentesítést. Még mindig ugyanaz. Remélem nem a programommal van gond.
Megadom a gépem alapinformációit. Remélem tudtok esetleg ötletet adni, hogy mit tegyek.

Alaplap neve: Gigabyte GA-945GCM-S2L (2 PCI, 1 PCI-E x1, 1 PCI-E x16, 2 DDR2 DIMM, Audio, Video, Gigabit LAN)
CPU típusa DualCore Intel Pentium E2180, 2000 MHz (10 x 200)
Rendszermemória: 1024 MB (DDR2-667 DDR2 SDRAM)
DIMM3: Melco 1 GB DDR2-667 DDR2 SDRAM (5-5-5-15 @ 333 MHz) (4-4-4-12 @ 266 MHz) (3-3-3-9 @ 200 MHz)
Videokártya: NVIDIA GeForce 9500 GT (512 MB)


pén. márc. 05, 2010 13:07
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: vas. okt. 28, 2007 10:26
Hozzászólások: 83
Hozzászólás 
Szia nincs mit!
Nos a deigntable-t a fájlstruktúra tárolja (sldptr,sldasm,slddrw)
Set x = GetObject(, "excel.application")
ezzel a sorral csatlakozol hozzá.
Mit gyártatok?
Én most egy modulon küzdök, amivel külső vezérléssel lehet a soliddal modelleztetni. :lol: Jól haladok.

A közölt kódrészletet eredeti szándék szerint "elrettentő példának szántam" ha egy kezdő lettél volna legalább tudja mire vállalkozik.

Ha gondolod privben is értekezhetünk. a solid programozása nem kifejezetten ennek a fórumnak a témája. S nagyon kevesen vannak akinek akár egy kocka rajzolását is sikerült volna végrehajtani külső vezérléssel.
megnéztem a
StructuredSorageWiever-el az excelfájlt a VBAproject tárolja de csak a project tabon as text nézetben van érdemi infó de csak a létrehozásához szükséges jellemzőkeről tartalmaz információt a tárolt adatról nem.
Azért még korai az öröm a DT-vel kapcsolatban, mert gyakorló tervezőként tudom hogy a dt alkalmazása után már nem tudod a méreteket szabadon változtatni csak a dt-n keresztül.Tehát egy másik oldalról nézve a konstruktőrök oldaláról nézve ez egy igen szigorú megkötés.

Minden Solid works feature kezelhető dt-ből. a furatok kiosztása is.
a dt a konstrukció előre haladtával viszont efolyton bővíteni kell.

Én inkább máshogy kezelném ezt le.

Szerkesztenék egy access adatbázist gondolom office van.

Az adatbázishoz egy felhasználói és egy admin felülett .
A jogokat tudja az access
Nem a fájlokat tárolnám benne hanem a fájlokra mutató hiperlinket esetleg egy solid makróval biztosítanám a lementési útvonalat a tervezők solidjába elhelyezve az ikont . A solid makró tartalmazhatná akár a mentési név-rajzszámstruktúrát és ellenőrizhetné a konvenciók szerint.
A z utolsó mentés időpontja és a felhasználó neve is aki mentette kinyerhető a properties táblából és akár a műhelyrajz sarokpecsétjébe is linkelhető. vagy adatként kinyerhető .Máris 2 dolgot tudsz ki mentette és mikor ez összevethető a fájl készülési idejével ha nem egyezik akkor az utolsó módosító majd meg mondja hogy nmit módosított.
Az adatbázisba pedig csak akkor engedné lementeni a hiperlinket ha a módosító kollega egy néhány szóban leírná mit módosított itt is alkalmazhatóak a kobnvenciók hiszen pl a Módosítás Tárgya: 2 új furat Módosított méret címe:
kihúzás5@D1@sketch3
stb (a fantáziádra bízom.
)

Ez nem plusz teher ez egy igen jól kezelhető rendszer amit céges szinten használunk.
De még számos más tecnika is van még abból az időből amikor nem volt számítógép a változások nyilvántartására.


Üdv Cadman


pén. márc. 05, 2010 9:09
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: kedd márc. 02, 2010 11:08
Hozzászólások: 4
Hozzászólás 
helló!

ezer köszönet, rendkívül szimpatikus a segítőkészséged. a pdm-re én is gondoltam de nem sok esélyt látok rá hogy megvennénk...

ha megengeded, én a 2. opciót választanám... :) igaz nem a solidra vonatkozóan. solidban nem vagyok túl gyakorlott csak alap dolgokat tudok megcsinálni, de nem is ez a feladatom, hanem egész más.

addig eljutottam hogy rájöttem hogy az sldprt de még az slddrw is egy konténerfile (microsoft structured storage) amiben sok más cucc van. ezeket egy structured storage viewerrel ki lehet bontani, meg lehet nézni. ott a previewPNG meg maga a rajz (ha pl. az slddrw-t nézzük) hexában meg minden. egyelőre ezen a nyomon indultam el, mert úgy kell megoldanom a feladatot, hogy a tervezőinkre ne háruljanak plusz feladatok (ilyen-olyan további file-ok lementése, stb.).

csak az a gond hogy a hexával egyelőre nem tudok mit kezdeni. de még olyan szinten homályban vagyok hogy azt se tudom hogy miért lesz teljesen más a file ha csak annyit csinálok hogy másolatként lementek valamit más néven...

igazábol talán még ez az exceles Designtable dolog bejöhet a képbe ha másképp nem megy, de ha excelben lehet tárolni a méreteket az már nem is rossz, és ha már az excelben a lényeges méretek le vannak tárolva, akkor már nem is érdekes a textfile készítés hiszen excelből röhögve kiszedem ami engem érdekel...

ezer köszönet haver! rendes tőled :)

ui: megnéztem a Designtable-ös dolgot és nagyon ígéretes. talán nem akkora plusz munka megcsinálni a tervezőnek. azt lehet tudni hogy alapbol hova menti, vagy külön le kell menteni? nem találom sehol ha csak létrehozom. szted erre azt is valahogy rá lehet tenni hogy milyen geometriákból mennyi van rajta? pl 5mm átmérőjű furatból 21 db?

másik érdekesség hogy ha én hozok létre egy testet akkor megkérdezi hogy milyen méreteket akarok betenni a DT-be, ha megnyitok egy normál tervezők által tervezett alkatrészt ott nem...


pén. márc. 05, 2010 6:21
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: vas. okt. 28, 2007 10:26
Hozzászólások: 83
Hozzászólás 
stargazer:
Hm. Érdekes kérés. Meg lehet oldani bár nem egyszerű.
Ha jól értem akkor te egy olyan fájlt szeretnél kiiratni mint amilyet a lépések visszavonásához belső használatra hoz létre a solid saját magának.
Több olyan dolog van amiről most egy egész estés szóbeli magyarázatba kéne fognom.
Még mindig túl általános a kérés ezért általánosan tudom mondani a választ is.

az egyik megoldás pl ha a fájlt mentéskor a méretek láthatóvá tételével (annotations-ban )majd elmented pdf-ben a modellt vagy a műhelyrajzot
csak aztán bele ne keveredj a rengeteg fájlba.
Másik:
A modelljeidet alakítsd át exceltáblából vezérelt (Designtable) modellé.
Ekkor már lehet írni egy olyan excel makrót a munkalap SelectionChange eseményére. Az ebben az eseményben tárolt eljárások a munkalapon történt változások hatására lefutnak. A makró megírásához a designtablet külön ablakban módban kell megnyitni.A kívánt méreteket hozzárendelni a designtable hez majd a figyelt méretekre megírni egy textfájlkészítő eljárást ,amit a már említett eseményből kell meghívni magát az excel makrót bővítményként hozzá lehet rendelni az excelhez ekkor az excel része lesz.
Solid makrózásban nem találtam olyan eseményt mint excelben a SelectionChange az excelben bár meg lehetne írni mondjuk a az életfa változását figyelve.
Ennek kivitelezését kategorikusan elutasítom (nem vállalom). Elméleti segítséget is csak iránymutatás címén adok. (nincs most időm erre)
gondolj csak bele
Hogy lehetne egy olyan algoritmust megfogalmazni hogy nem tudom hányadik fearure sketch-éned D fenetudja hányadik méretét írd ki fájlba.
A probléma nem a fájlírás írok én neked annyit amennyit akarsz kódból.
ha valaki mondjuk hozzáad egy furatot akkor az még nem létezett akkor amikor a program megírésra került akkor hogy kezelje az ismeretlen számú feature-t.
Na ez ebben a nehéz.

Ha mindenre fel szeretnéd készíteni a programot akkor igen sokáig tartana csak végiggondolni is.

Mi a célja ennek?

Kéd dolgot tudok elképzelni.

1 kezdő vagy és ez alapján akarsz tanulni.
2 Profi vagy és valamiért nagyon fontos neked a változások nyomonkövetése.

Ha előbbi akkor ezt neked senki nem fogja megírni egyrészt a befektetett munka sok másrészt a fájlok idatlan mennyiséget fognak kitenni.

Ha profi vagy akkor tudod hogy ez egy nagyméretű fájlhalmazt fog jelenteni és borzasztóan meg fogja terhelni a gépet.

Akkor inkábba a PDM works használata javasolt ahol is a változások nyomon követhetők. Akár hálózatban is.

cCak hogy fogalmad legyen róla mit szeretnél mellékekek egy kódot ami fájlból olvas és egyetlen hasábot rajzol egy szekrény baloldalát.

Option Explicit
Option Base 1
Public FutSzam As Long, filenum As Byte, i As Long
Const Megh As String = "C:\"
Const Mappa As String = "0001\"
Const Tip As String = "A-0001"
Const Vez As String = "VezerloFutas"
Const Data As String = "-Adat"
Const Teile As String = "-BalOldal"
Const FutFajl As String = Tip & Vez & ".mrex"
Const Adat As String = Megh & Mappa & Tip & Data & ".mrex"
Type lap
KonfName As String
Megj As String
Megnev As String
Szel As Double
Mely As Double
TelMag As Double
Lab As Double
PoSzam As Byte
Pvtg As Double
BoldVtg As Double
TetoVtg As Double
JoldVtg As Double
FenekVtg As Double
FedVtg As Double
BoldH As Double
BoldSz As Double
TetoH As Double
TetoSz As Double
JoldH As Double
JoldSz As Double
FenekH As Double
FenekSz As Double
PoH As Double
PoSz As Double
HatH As Double
HatSz As Double
AjtoH As Double
AjtoSz As Double
PolcKoz As Double
End Type
Dim B() As lap
Sub main()
Dim sH As String 'AHoszúsághoz tartozó $PRP
Dim sSz As String 'ASzélességhez tartozó $PRP
Dim sV As String 'AVastagsághoz tartozó $PRP
filenum = FreeFile
Open Megh & Mappa & FutFajl For Input As #filenum
Input #filenum, FutSzam
Close #filenum
Dim swApp As Object, Part As Object, SelMgr As Object
Dim longstatus As Long
Dim boolstatus As Boolean
Dim x As Object
Set swApp = Application.SldWorks
filenum = FreeFile
ReDim B(FutSzam)
Set Part = swApp.OpenDoc4(Megh & Mappa & Tip & Teile & ".sldprt", 1, 0, "", longstatus)
Set Part = swApp.ActivateDoc(Tip & Teile & ".sldprt")
swApp.ActiveDoc.ActiveView.FrameState = 1
boolstatus = Part.Extension.SelectByID("Tabelle", "TABELLE", 0, 0, 0, False, 0, Nothing)
Part.InsertFamilyTableEdit
swApp.ActiveDoc.ActiveView.FrameState = 1
Set x = GetObject(, "excel.application")
Open Adat For Input As #filenum
For i = 1 To FutSzam
Input #filenum, B(i).KonfName, B(i).Megj, B(i).Megnev, B(i).Szel, B(i).Mely, B(i).TelMag, B(i).Lab, B(i).PoSzam, B(i).Pvtg, B(i).BoldVtg, B(i).TetoVtg, B(i).JoldVtg, B(i).FenekVtg, B(i).FedVtg, B(i).BoldH, B(i).BoldSz, B(i).TetoH, B(i).TetoSz, B(i).JoldH, B(i).JoldSz, B(i).FenekH, B(i).FenekSz, B(i).PoH, B(i).PoSz, B(i).HatH, B(i).HatSz, B(i).AjtoH, B(i).AjtoSz, B(i).PolcKoz
x.worksheets(1).cells(2 + i, 1) = B(i).KonfName
x.worksheets(1).cells(2 + i, 2) = B(i).BoldSz
x.worksheets(1).cells(2 + i, 3) = B(i).BoldH
x.worksheets(1).cells(2 + i, 4) = B(i).BoldVtg
x.worksheets(1).cells(2 + i, 5) = B(i).Megnev
x.worksheets(1).cells(2 + i, 6) = B(i).Megj
sH = x.worksheets(1).cells(2, 3) & "@@" & x.worksheets(1).cells(2 + i, 1) & "@" & Tip & Teile & ".Sldprt"
sSz = x.worksheets(1).cells(2, 2) & "@@" & x.worksheets(1).cells(2 + i, 1) & "@" & Tip & Teile & ".Sldprt"
sV = x.worksheets(1).cells(2, 4) & "@@" & x.worksheets(1).cells(2 + i, 1) & "@" & Tip & Teile & ".Sldprt"
x.worksheets(1).cells(2 + i, 7) = """" & sH & """"
x.worksheets(1).cells(2 + i, 8) = """" & sSz & """"
x.worksheets(1).cells(2 + i, 9) = """" & sV & """"
Next i
Close #filenum
Part.ClearSelection
Part.CloseFamilyTable
swApp.ActiveDoc.ActiveView.FrameState = 1
Set SelMgr = Part.SelectionManager
Part.Save
Set Part = Nothing
swApp.CloseDoc Tip & Teile & ".sldprt"
End Sub



Cadman


csüt. márc. 04, 2010 17:58
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: kedd márc. 02, 2010 11:08
Hozzászólások: 4
Hozzászólás 
tehát ha pl. van egy téglatest és én megváltoztatom az A oldal hosszát, akkor mikor lementem a változást, valahogy létrehozna egy textfile-t hogy mi változott a modellen. vagy nekem végülis az is jó lenne ha valahogy bele tudnék mászni a file-ba és abbol kibányászni valahogy az info-t. mindig letárolnám az engem érdeklő adatokat a file-ból, és ha valami változik, megint belemennék, összahasonlítanám azzal ami info nekem van, és a különbségből valahogy megpróbálnám értelmezni a változást.


csüt. márc. 04, 2010 11:29
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: vas. okt. 28, 2007 10:26
Hozzászólások: 83
Hozzászólás 
amd1400
Nem tudom mi okozza a problémádat ha hivatalos a licenced akkor fordulj a forgalmazóhoz ha nem akkor nem jó a törés.
Telepítsd újra a solidot. valószínűleg meg fog oldódni a probléma.
mumus
Erről konkrétan nem tudok
De a google a flowworks tutorial keresésre elég sok találatot adott
hát persze fizetős de ha lenne könyv azt is mevennéd nem?
stargazer
Túl általános a fogalmazás
Pontosan mit szeretnél?


szer. márc. 03, 2010 18:02
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: kedd márc. 02, 2010 11:08
Hozzászólások: 4
Hozzászólás 
sziasztok!

nekem olyan kérdésem lenne, és nagyon bízok benne hogy van valami megoldás rá, hogy tud-e olyat a solid, hogy valamilyen formában a modellen eszközölt változásokat output-olja.

előre is köszi


kedd márc. 02, 2010 11:11
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: csüt. feb. 18, 2010 21:43
Hozzászólások: 1
Tartózkodási hely: kassa
Hozzászólás Diplomamunka
Hello
par honapja kezdte mel Solidban dolgozni mint diak a Kassai muszaki egyetemen,elotte Proen.CATIA ban dolgoztam
kerdesem kovetkezo: beszerezheto konyv vagy valami utmutato CosmosFlow-ra,ha igen hol?
fontos lenne,a nyaron kezdodi kegy Solid rajzolo verseny amit egy SK ceg hirdetett meg.es megkertem az egiyk tanarom hogy segitsen,o pedig simulalni szeretne SWben egy termek hőbirasat ugymond.fingom sincs hogy kene nekikezdenem,jah es ez lesz a diplomamunkam is :(
elore is elnezest az ekezetek hianya miatt es hogy nem tudom magyar szaknyelven kifejezni magam,de en mindent SK ul tanultam....
:x


csüt. feb. 18, 2010 21:52
Profil Privát üzenet küldése ICQ
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. feb. 04, 2010 17:48
Hozzászólások: 12
Tartózkodási hely: paks
Hozzászólás 
Üdv!

Mivel nem tudom hogy melyik részével fogok majd mélyebben foglalkozni, így a lehető legtöbbet akarom megtanulni a Solid-ból.

Ha a kezedbe akad még valami irodalom, szólj nekem légyszíves!


vas. feb. 14, 2010 17:50
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: hétf. feb. 08, 2010 11:23
Hozzászólások: 2
Hozzászólás 
amd1400 írta:
Sziasztok
Windows XP alatt Solidworks 2007-et használok. Egyszer véletlen ráengedtem egy hálózati frissítést a windows-ra és egy újraindítás után a következőket tapasztaltam.
A 3D modellekénél a méretszámok eltüntek, vagyis ott vannak fizikailag, mert nagy nehezen megtalálom és módosítani is tudom de láthatatlanok.
Nem tudom mennyire lehet köze ehez a problémához de a system options-ban a general menüpontból két bejegyzés inaktivá vált,
a Use English Language menu
és a Use English languagen feature and file names.
Már próbálkoztam a videovezérlő driver és a Solidworks újratelepítésével is de semmi változás.
Ha valaki esetleg találkozott a problémával vagy van valami ötlete akkor megosztaná velem. Előre is köszönöm.

Ja és ide a forumba hogy lehet képet feltölteni?



A hiba képekben
http://kepfeltoltes.hu/100209/SW2007_er ... es.hu_.jpg
http://kepfeltoltes.hu/100209/SW2007_er ... es.hu_.jpg


kedd feb. 09, 2010 10:53
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: vas. okt. 28, 2007 10:26
Hozzászólások: 83
Hozzászólás 
Valami képfeltöltő helyre feltöltöd és belinkeled.
Ilyet nem tapasztaltam de szerintem
FormatC:
Ha a Solid újratelepítése nem volt eredményes akkor sajnos ez lesz a végső megoldás neve:halál :cry:


hétf. feb. 08, 2010 19:16
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: hétf. feb. 08, 2010 11:23
Hozzászólások: 2
Hozzászólás 
Sziasztok
Windows XP alatt Solidworks 2007-et használok. Egyszer véletlen ráengedtem egy hálózati frissítést a windows-ra és egy újraindítás után a következőket tapasztaltam.
A 3D modellekénél a méretszámok eltüntek, vagyis ott vannak fizikailag, mert nagy nehezen megtalálom és módosítani is tudom de láthatatlanok.
Nem tudom mennyire lehet köze ehez a problémához de a system options-ban a general menüpontból két bejegyzés inaktivá vált,
a Use English Language menu
és a Use English languagen feature and file names.
Már próbálkoztam a videovezérlő driver és a Solidworks újratelepítésével is de semmi változás.
Ha valaki esetleg találkozott a problémával vagy van valami ötlete akkor megosztaná velem. Előre is köszönöm.

Ja és ide a forumba hogy lehet képet feltölteni?


hétf. feb. 08, 2010 11:51
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: vas. okt. 28, 2007 10:26
Hozzászólások: 83
Hozzászólás 
Nem tudom olyan egymillio kettő de van részletfizetési lehetőség.
De pontos információkért az eurosolidot hívd.
Én most a proframozásába mélyedek bele.
Csodás dolgokat lehet programból előállítani.
Van néhány hülyesége a solidnak de ez inkább programozáskor jön elő.
De igen barátságos program.
Több magyar irodalmat nem tudok hozzá de szerintem nem is kell.
Mi az amitszeetnél mélyebben tudni?
Cadman


szomb. feb. 06, 2010 15:19
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. feb. 04, 2010 17:48
Hozzászólások: 12
Tartózkodási hely: paks
Hozzászólás 
Köszönöm a tippet, utána nézek. A SolidWorks alapok kézikönyve megvan, tényleg nagyon jó. Csodálkozok hogy nincs semmilyen Solid könyv a főiskola könyvtárában, mikor már egy ideje azt "tanítják".
Ha megvesznek ennyi licencet akkor kellene futnia könyvre is. Én már nagyon régen túlmentem a főiskola anyagán, aki ott végzett gépészmérnök annak is a szakdolgozatában segítettem a rajzok elkészítésében.

Kérdés: Mennyibe kerül a SolidWorks teljes verziója? Mert a tanuló licencel amit tervezek, azt ugye nem lehet iparilag felhasználni, én meg úgy tervezem ezzel szeretnék foglalkozni, mert tetszik ez a fajta terezés.


szomb. feb. 06, 2010 15:08
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: vas. okt. 28, 2007 10:26
Hozzászólások: 83
Hozzászólás 
Az Eurosolidnak van egy kiadványa ami magyarul vezet végig az alapokon. Bár elég borsos kb 16000 forint volt tavaly. Ezen felül vannak még letölthető videotutorialok angol nyelven de nagyon jók. Nyelvtudás nélkül is érthető. Az mellékes, hogy régebbi az alapfunkciók területén, A változások jobbára csak kényelmi irányba mennek a verziók változásával. Illetve át lehet bogarászni a mi az új pdf et.
SolidCam ügyben az eurosolidnál Szemán Laci tud segíteni.
Nem csodálom, hogy gyenge az oktatás. Az autocad világ leáldozásával nem nagyon készültek fel a komolyabb alkalmazások robbanásszerű elterjedésére. A Magyar srác Leonardo hardware-software szabadalmának múlt heti piacra kerülésével rövidesen 3-5 éven belül már a virtuális valósággal fogunk tervezni. De az főiskolák majd akkor is az autocad-dal bohóckodnak majd.
Cdman


szomb. feb. 06, 2010 8:11
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. feb. 04, 2010 17:48
Hozzászólások: 12
Tartózkodási hely: paks
Hozzászólás 
Hali!
Érdeklődnék hogy hol lehet magyar nyelvű könyvet találni a SolidWork-hoz, illetve a SolidCam-hez?
Mert amit a főiskolán tanítanak az nulla!
Pedig nagyon érdekelne.


csüt. feb. 04, 2010 17:53
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szomb. okt. 24, 2009 16:51
Hozzászólások: 4
Tartózkodási hely: BP
Hozzászólás 
mrex írta:
dzsabba ha még aktuális a kérdésed a fogaskerék méretezéssel kapcsolatban akkor írj privet mert lehet tudok segíteni van egy egyszerű de jól használható program a mitcalcnál lényegesen egyszerűbb. mi hajtóművek méretezésére használtuk használjuk magyar de nem publikus.Csak már régi és dosablakban fut xp alatt isde csak 32biten 64-en nem indul már el sajnos. mrex


mrex neked is küldtem e-mailt is meg PÜ-t is hátha bejön a progid de még nem kaptam seemit sajna...


hétf. dec. 14, 2009 22:59
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szomb. okt. 24, 2009 16:51
Hozzászólások: 4
Tartózkodási hely: BP
Hozzászólás 
cadman írta:
dzsabba!
Szombat reggel küldtem egy mailt válaszként de mailer daemonnal visszajött????


Akkor küldöm az e-mail címem ha nem látod priviben akkor légyszives szólj köszi


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára dzsabba hétf. dec. 14, 2009 23:02-kor.



hétf. dec. 14, 2009 22:56
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: vas. okt. 28, 2007 10:26
Hozzászólások: 83
Hozzászólás 
dzsabba!
Szombat reggel küldtem egy mailt válaszként de mailer daemonnal visszajött????


vas. dec. 13, 2009 19:58
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: hétf. okt. 23, 2006 11:51
Hozzászólások: 6
Hozzászólás 
dzsabba ha még aktuális a kérdésed a fogaskerék méretezéssel kapcsolatban akkor írj privet mert lehet tudok segíteni van egy egyszerű de jól használható program a mitcalcnál lényegesen egyszerűbb. mi hajtóművek méretezésére használtuk használjuk magyar de nem publikus.Csak már régi és dosablakban fut xp alatt isde csak 32biten 64-en nem indul már el sajnos. mrex


kedd dec. 08, 2009 21:18
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: vas. nov. 08, 2009 12:05
Hozzászólások: 4
Hozzászólás 
Sikerült..


szer. nov. 11, 2009 22:02
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: vas. nov. 08, 2009 12:05
Hozzászólások: 4
Hozzászólás 
3DFan írta:
Sziasztok!
Ismerkedem a programmal. Mozgást szeretnék létrehozni, az oda mozgás megvan, hogyan kell a visszafelé mozgást elkészíteni? Látom, hogy van oda-vissza lejátszás mód, de szeretnék egy robbantás animációt is odatenni. Tehát a sorrend: oda mozog - vissza mozog - robbant. Kapcsolatokat hogyan, hol tudok létrehozni a programban (pl. csavarkapcsolat), nem találom ezeket, vagy ehhez valami külső program szükséges? 2010 premium-al próbálkozom. Köszönettel


A kapcsolatokat megtaláltam, de a másik kérdés még nyitott. Pl. SE alatt lehet tükrözni az idősávot, ezzel létrehozva a szerkezet visszamozgását, itt ilyet nem találtam.


szer. nov. 11, 2009 11:26
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: vas. nov. 08, 2009 12:05
Hozzászólások: 4
Hozzászólás 
Valaki? :hm:


szer. nov. 11, 2009 10:21
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: vas. nov. 08, 2009 12:05
Hozzászólások: 4
Hozzászólás 
Sziasztok!
Ismerkedem a programmal. Mozgást szeretnék létrehozni, az oda mozgás megvan, hogyan kell a visszafelé mozgást elkészíteni? Látom, hogy van oda-vissza lejátszás mód, de szeretnék egy robbantás animációt is odatenni. Tehát a sorrend: oda mozog - vissza mozog - robbant. Kapcsolatokat hogyan, hol tudok létrehozni a programban (pl. csavarkapcsolat), nem találom ezeket, vagy ehhez valami külső program szükséges? 2010 premium-al próbálkozom. Köszönettel


hétf. nov. 09, 2009 19:59
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szomb. okt. 31, 2009 14:19
Hozzászólások: 1
Hozzászólás 
sziasztok
nem tudjátok hogy ha lekerekítek egy sarkot, akkor a dimension text alatt hogy lehet az offset text-et használni?


szomb. okt. 31, 2009 14:22
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szomb. okt. 24, 2009 16:51
Hozzászólások: 4
Tartózkodási hely: BP
Hozzászólás Re: FOGASKERÉK
Hello!szerintem csak illeszd ossze oket a Mechanical Mates alatt talalsz egy Gear ikont.es megtudod az eredmenyt ahogy keszvan. =)[/quote]

Szóval igaz összeilleszteni összetudom vele és mozognak is mint fogaskerekek egyben csakhogy nekem gyártásra kell leméreteznem ezeket a fogaskerekeket és ebből a cnc-s nem nagyon fogja látni hogy mekkorák és hogyan helyezkednek el a fogak :( , tehát valahogy kéne hogy a fogaknak legalább a méreteit tudjam, vagy hogy hány darab kell belőlük és hogy hol kerekítsem le őket hogy ne akadjanak !


pén. okt. 30, 2009 15:00
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: csüt. jún. 12, 2008 19:50
Hozzászólások: 3
Hozzászólás Érdes felület
Sziasztok
azt szeretném kérdezni, hogy hogyan lehet érdes felületet rajzolni solidworksben? Olyanra gondolok mint pl. van egy műanyag alkatrész, ami pl. csúszásgátlás miatt érdes, szemcsézett felületű. Ezt nem elég megjeleníteni pl. texturával, hanem az alkatrészt le is gyártjuk, és a végeredménynek is ilyennek kellene lennie...


szer. okt. 28, 2009 15:29
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: csüt. feb. 19, 2009 14:01
Hozzászólások: 12
Tartózkodási hely: Szlovakia
Hozzászólás Re: FOGASKERÉK
dzsabba írta:
Sziasztok!
Én friss vagyok a fórumon de kereséssel sem nagyon találtam infót arról amin megakadtam. Nos le kellene méreteznem néhány fogaskereket együttműködésre de nem találok egyetlen programot sem amibe csak annyit kéne beírnom hogy mekkorák ezek és ez alapján idobná nekem az adatokat . Próbáltam mitcalc-ot de az eredmény nagyon bonyolult megoldási lehetőség és mivel nem terhelt kerekekről, és a sebesség is elhanyagolható hiszen újjal hajtott rendszerről van szó, így a bonyolult adatbegépelési rendszerek csak megőrjítenek . Egyébként Solidworks-t használok . Ja igen a kerekekből három különböző van, ha valaki tud segíteni el is tudom küldeni a kapcsolódási tervezetet, a méretekkel vagy ha valaki elmondja hogyan szúrhatom be akkor meg is tudom tenni, egyébként miliméteres kerekekről van szó 18mm - 9.8mm - 4mm, ebben a sorrendben kötve egymáshoz, és ezek a méretek már a felső körök kb... [/img]



Hello!szerintem csak illeszd ossze oket a Mechanical Mates alatt talalsz egy Gear ikont.es megtudod az eredmenyt ahogy keszvan. =)


szer. okt. 28, 2009 7:31
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szomb. okt. 24, 2009 16:51
Hozzászólások: 4
Tartózkodási hely: BP
Hozzászólás FOGASKERÉK
Sziasztok!
Én friss vagyok a fórumon de kereséssel sem nagyon találtam infót arról amin megakadtam. Nos le kellene méreteznem néhány fogaskereket együttműködésre de nem találok egyetlen programot sem amibe csak annyit kéne beírnom hogy mekkorák ezek és ez alapján idobná nekem az adatokat . Próbáltam mitcalc-ot de az eredmény nagyon bonyolult megoldási lehetőség és mivel nem terhelt kerekekről, és a sebesség is elhanyagolható hiszen újjal hajtott rendszerről van szó, így a bonyolult adatbegépelési rendszerek csak megőrjítenek . Egyébként Solidworks-t használok . Ja igen a kerekekből három különböző van, ha valaki tud segíteni el is tudom küldeni a kapcsolódási tervezetet, a méretekkel vagy ha valaki elmondja hogyan szúrhatom be akkor meg is tudom tenni, egyébként miliméteres kerekekről van szó 18mm - 9.8mm - 4mm, ebben a sorrendben kötve egymáshoz, és ezek a méretek már a felső körök kb... [/img]


szomb. okt. 24, 2009 17:02
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: csüt. feb. 19, 2009 14:01
Hozzászólások: 12
Tartózkodási hely: Szlovakia
Hozzászólás 
Hogy tetszik a 2010 es SW???Probaltam a B1 es verziot de eleg sok hiba volt meg benne remelem a teljes verzio azert mar jobb lesz....egyenlore maradtam a 2009-nel.


szer. okt. 21, 2009 7:01
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: csüt. feb. 19, 2009 14:01
Hozzászólások: 12
Tartózkodási hely: Szlovakia
Hozzászólás 
Hello latom jo regen voltatok mar erre....lehuztam a turestablazatot de valamilyen okbol nem mukodik :P Hibat dob ki mikor a tablazatot be szeretnem helyezni.... :S


szer. okt. 21, 2009 6:55
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: vas. okt. 28, 2007 10:26
Hozzászólások: 83
Hozzászólás 
Elkezdtem foglalkozni A solid works programozásával jelenleg excelből később scriptből. Ha valaki tud segíteni várom a válaszát.
Üdv Cadman


csüt. jún. 11, 2009 18:33
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: hétf. máj. 08, 2006 5:46
Hozzászólások: 5
Hozzászólás SolidWorks ikonok
Sziasztok!
Az a tapasztalatom, hogy a régebbi (pl. SW2006) SW-ben sokkal szebbek/láthatóbbak voltak a miniatürök, az alkatrészek/összeállítások miniatűr képei pl. a Windows Explorer-ben, mint az SW2009-ben.

Ez így van, vagy lehet valahol ezeken állítani csak én nem tudom?

üdv


szomb. máj. 30, 2009 7:02
Profil Privát üzenet küldése Honlap
vas-tag

Csatlakozott: hétf. okt. 13, 2008 10:29
Hozzászólások: 4
Hozzászólás 
Sziasztok!

SW routingban járatosak segítségét kérném.
Az előre definiált könyvtári elemekkel sikerül csövezést megrajzolnom (tube).
Definiáltam új könyvtári elemként fittinget, és csövet, a routing tutorial alapján ( add to Library).
Mikor pl ezeket a csöveket használni szeretném, a következő a hibaüzenet:" Please specify valid routing components to start route"
A routing properties ablakban a tube kiválasztása után van egy Base configuration menü, ami nekem üres. Gondolom itt meg kellene adni valamit, de mit és hogyan?

Segítségeteket előre is köszi!


pén. máj. 29, 2009 22:57
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: vas. okt. 28, 2007 10:26
Hozzászólások: 83
Hozzászólás 
Gyulai Zolitól kérdezném: Milyen szakterületről beszélünk? Gépészeti statika? Építészeti statika? A SolidWorks Office Premium csomagban van statikai analízis modul Cosmos Works nek hívják. Ez gépészeti modul.
Üdv Cadman


pén. máj. 22, 2009 20:50
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: csüt. szept. 25, 2008 10:07
Hozzászólások: 20
Hozzászólás 
Tud valaki esetleg egy SW használathoz kapcsolódó álláslehetőséget?
Köszi: zp


csüt. máj. 21, 2009 6:36
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szomb. márc. 07, 2009 18:35
Hozzászólások: 7
Hozzászólás 
Sziasztok!
Kicsit restellem magam, hogy mindig csak kerdezek, de meg kezdonek szamitok Solidban, kb 4 honapja kezdem el dolgozni benne, addig ACadot hasznaltam azt sem mindennaposan. Szoval, ujra egy kerdesem lenne...

Statikai szamitasokra lenne szuksegem. A mar meglevo SW projektet kiadtuk egy Statikus szamitasokra profilalodott cegnek. Sok a gond veluk, mert nekik nem jo a SW, atkonvertaltam amit lehetett Autocadba. Ezt kertek. Ok a Finite Elemente, vagyRFEM progit hasznaljak.

Ismeritek-e ezt a progit? Ez nem kompatibilis a SW-el? Ez egy kulon program vagy alkalmazas? Valahol olvastam, hogy CATIAval lehet hasznalni...

Koszonom!


vas. máj. 17, 2009 9:43
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szer. márc. 25, 2009 15:11
Hozzászólások: 1
Hozzászólás solidworks
Halihó! Sürgősen segítségre lenne szükségem! Terveztem a programmal egy "berendezést", és szimulálni szeretném, hogy ez a rendszerem hogyan fogja bírni a hirtelen felmelegítést. Nem tudom, hogyan lássak neki a szimulációnak, nem akar sehogy sem működni! Bárkinek bármilyen ötlete van, előre is nagyon köszönöm!


szer. márc. 25, 2009 15:16
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: vas. okt. 28, 2007 10:26
Hozzászólások: 83
Hozzászólás Cosmos
nos a Cosmos is megtanulható tanár nélkül de az eredmények értelmezése igen kockázatos főleg ha nincs gyakorlat mögötte vagy legalább olyan kísérletezést tűrő környezet mit pl mögöttem áll legalább is egy bizonyos határokon belül.Értem ezalatt azt hogy egy hajlított hegesztett lemez szerkezetre elkészített statikai analízis igazolására terhelést rakva elronthattam a már kész alkatrészt hogy láthassam az analízisem biztonsági faktorának hitelességét (kb 100e forint érték) de ez elképzelhetetlen lenne egy nagy értékű berendezés tesztjénél. Volt alkalmam Terrier segítségével élesben is terhelésre méretezni 4 tonna függesztett lengőtömeget . És a külföldi megrendelő a független forrással ellenőriztetett statikai analízisemet feltétel nélkül elfogadta illetve a berendezés sem szakadt le.Tehát ismétlem elég kockázatos az adatok értelmezése. Erre iránymutatást statikai szakember tud adni de igen költséges dolog. Ha céges hivatalos cosmosod van akkor jár hozzá tanfolyam ha nem akkor csak a saját felelőségedre én nem tanácsolom, csak ha be mered vállalni. Ez nem vonatkozik a CosmosXpress re mert az csak a játék része a dolognak,de ízelítőt ad a CosmosWorks.ben végezhető munka logikájáról. alkatrész szinten gyors indulásnak megfelel a Cosmos Xpresss de komoly analízisre nem. Egy kapcsolt analízis akár 8 órán át is futhat 8 magos gépen. Azonkívül az alapanyag fizikai tulajdonságainak levadászása egy igen komol feladat a neten fellelhető alapanyag adatbázisok fizetősek és PL a mezei ST37 anyag összes tulajdonságát ami kell az analízishez kb 6 órán át vadásztam és mitegy 6-7 különböző forrásból jött össze. Mert nem voltam megyógyőződve hogy tisztán helyettesíthető az AISI1020 anyaggal.
Ha nem ment el a kedved akor hajrá.
A kitartás a legfőbb erény.
Javaslom olvasd el a CosmosXpres súgóját próbálgass benne dolgozni ha megy csak utána vágj bele a CosmosWorks-be
Üdv Cadman.


pén. márc. 20, 2009 17:15
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 244 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 20 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség