Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: pén. ápr. 19, 2024 13:25



Hozzászólás a témához  [ 244 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5  Következő
SolidWorks-Segítsünk Egymásnak 
Szerző Üzenet
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: vas. okt. 28, 2007 10:26
Hozzászólások: 83
Hozzászólás 
Vinyu!
Természetesen lehet lokális hálósűrítést alkalmazni A studyban jobb klikk a mesh ikonon és az apply mesh controlt választod ahol beválaszthatsz felületet, élet,sarkot hálóméretet beállítod illetve azt, hogy milyen mélységű legyen a lokális hálósűrítésés kész annyi mesh controllt használhatsz amennyit akarsz.
Először is a cégnél hivatalos licenc van (fel sem tételeznék olyat hogy valaki tán nem ilyennel dolgozik :oops: !-F )és mégis belassul az oka igen egyszerű
1 már mondrtam hogy analízishez tedd a vizsgálandó modellt C:\gyökér-be ezt a tanácsot fogadd meg ezt gy egyetemi tanár mondta és mutatta is 2 Azt tapasztaltam, hogy komoly 8 magos gépen is max 2-t használ ki a windows (nem a solid neki a ramkezeléshez semmi köze)
3 a háló sűrűsége Gondolj bele minden csomóponton számítások tucatjait kell végrehajtani a lassulás egyik oka az ilyenkor hirtelen kifogyó ram mert a windows elkezdi a ram tartalmát a merevlemezre tárolni majd onnét olvasni visszaírni stb a vinyó kezelése pedig időigényes folyamat.
Analízisre kimeritőbb választ nem tudok adni mert kevés ilyet csinálok Terriert kéne kérdezned. ha a válaszom esetleg nem elég
Viszont én is szertnék néhány anyag analízishez szükséges jellemzőihez hozzájutni esetleg amiket gyakran használsz nem küldenéd el egy excelfájlban?
Üdv Cadman


A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára cadman szer. okt. 22, 2008 6:23-kor.



hétf. okt. 20, 2008 17:52
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szomb. jan. 15, 2005 14:31
Hozzászólások: 16
Hozzászólás 
e belassulásnak a valódi liszensz nemléte az oka:)

Ha megnyitod a feladatkezelőt ott menet közben le tudod állítani mindkét nemkellő folyamatot és folytathatod a melót:)

Üdv!


hétf. okt. 20, 2008 12:01
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: csüt. okt. 16, 2008 21:51
Hozzászólások: 4
Hozzászólás 
Hello,

Köszöntem a választ Cadman. Gépemhez mérten maradok inkább modellszintem.

Közben további kérdéseim merültek fel:

1. Cosmosworks-ben lehet-e a hálózást lokálisan sűríteni?
2. SW2008 kb.10perc munka után belassul (a proci 100%-on jár). Mi lehet a problémája? Ha bezárom a modelleket és újra behívom őket megint megy 10percig (azaz attól függ mennyi mindent csinálok benne).
3. Az SW2008 kihasználja a többmagos procikat?

Üdv
Vinyu


hétf. okt. 20, 2008 11:02
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: vas. okt. 28, 2007 10:26
Hozzászólások: 83
Hozzászólás 
Egyszerű Keresd balra fenn a könyves ikont (csökkenő magasságú könyvek) itt a paletten\palette forming tools \ribs könyvtárban van egy kinyomószerszám minta azt kell ráhúzni a lemez alkatrész felületére és a z orientation sketch et beméretezni majd ok és klész a kagylózás de ez egy rille lesz mert ilyen a példaszereszám. a saját kinyomószerszámodat neked kell elkészíteni és belementeni ebbe a könyvtárba (olvasd el az ide tartozó súgótémakört) fontos a felületeket színezni kell sárga(és árnyalatai) =olyan felület ami mentén a lemezalkatrész felületén nem képződik szakítás a te esetedben a kagylózás azon felületei ami a mélyhúzásban résztveszneka rádiuszok is kék (és árnyalatai )olyan felület amit ráteszünk a lemezalkatrészre az a felület amitől hajlítani fogunk Piros és (árnyalatai) olyan felületek amik mentén anyagot távolítunk el amik szakítanak a te esetedben a szellőzőürege képező felület. Érthetőbben csak videoban tudnám elmondani de ehhez e-mail címet küldj priv.ben .a súgó mindenben segít csak meg kell keresni.
Üdv cadman


szomb. okt. 18, 2008 14:58
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: hétf. okt. 13, 2008 10:29
Hozzászólások: 4
Hozzászólás 
Sziasztok!

Egy műszerdoboz(lemezalkatrész) oldalára kellene kopoltyúkat(kopoltyúzott szellőzőnyílásokat) készíteni. Egy ideje már próbálkozom vele, de még nem találtam meg a megoldást.
Szerintetek hogyan lehet ezt megrajzolni Solidworksben?

Segítségeteket előre is köszi!


szomb. okt. 18, 2008 10:54
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: vas. okt. 28, 2007 10:26
Hozzászólások: 83
Hozzászólás 
Ha nem a CosmosXpress-ről v an szó
javaslom hogy használd modellszinten
Az összeállításban használható hegesztési varrat funkciót ahol a varrat is ugyebár kulön part lesz aminek cosmosban természetesen meg kell adni az anyagjellemzőit .A kényszereit is .
Nem lesz egyszerű mutatvány mert nagyon meg fog nőni az elemszám(minden varratszakasz külön part lesz) a másik közelítő megoldás ha egy olyan konfigurációt készítesz a csatlakozó alkatrészeknek ahol a varratszakaszokat kinöveszted az egyik alkatrészből és a kényserezéskor ezekhez matelsz. Trmészetesen az első megoldás hozza a jobb eredményt de igen nagy lesz az elemzés gép/idő igénye.Javaslom a modellt is és a study-t is a c: gyökérben helyezd el (Ezt a fogást attól hallottam aki oktatja a cosmost) mert sok esetben a cosmos befagyásának oka a rengeteg matematikai művelet mellett még a könyvtárstuktúrával és a fájlnevekkel is meg kell küzdenie a processzornak. Semmi nem veszi annyira igénybe a gépet mint a végeselem analízis.
Üdv Cadman


pén. okt. 17, 2008 7:31
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: csüt. okt. 16, 2008 21:51
Hozzászólások: 4
Hozzászólás 
Hello Mindenki!

Lenne egy CosmosWorks kérdésem.

Meg lehet-e adni a cosmosban egy hegesztett szerkezeten hol legyenek a varratok?

Tippem, hogy nem. Ezeket a modelleket általában egy partba mentve vizsgálom le (mintha mindenhol összevarták volna) ami ugye nem igazán hozza a valós eredményt. Arra jó, hogy nagy marhaságot ne csinálj, de méretezni nem igazán.

Van-e valakinek a hegesztett szerkezetek vizsgálatára valamilyen megoldása Cosmos-ban?

Üdv.
Vinyu


csüt. okt. 16, 2008 22:09
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: vas. okt. 28, 2007 10:26
Hozzászólások: 83
Hozzászólás 
Nem hiszem hogy ehhez bármi köze lenne az SW-nek.Tény hogy be lehet hülyíteni és be is hülyül néha, de a reseet nyírja ki a windows-t. Inkább ctrl+alt+del előjön a taskmanager és a folyamatoknál állítsd le az SW-t akkor nem nyírod ki a windowst mert resetnél(bár ez az egyszerűbb) az olvasófej a vinyón ráesik a merevlemezre ez fizikai sérülést okozhat rajta ami a windows kampechez vezet.
A cégnél még nem kellett egyszer sem windowst telepíteni SW-miatt pedig 4 éve ez van .
A memóriakezelés miatt mekken meg menet közben az SW. Ha van 64 bites Windowsod használd inkább azt, 64 bites SW-vel. Meg adj neki ramot bőven .A céges gépemben 8G van de egy 1000x2000 lemezt kartam 3mm átmérőjű 6x6 os oszással kiperforálni még ennyi rammal is kifagyott.
Üdv Cadman


hétf. okt. 13, 2008 20:06
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: hétf. okt. 13, 2008 10:29
Hozzászólások: 4
Hozzászólás 
Sziasztok!
Egy kis segítségre lenne szükségem. Adott egy konfig:
AMD Athlon Dual Core 4800
2GB RAM
Nvidia GeForce 8600 GT
Op. rendszer: XP SP2, majd SP3

Ezen az Inventor 2008 egész jól futott.
Áttértem Solidworks 2008-ra, ami nagyon tetszik, de azt tapasztaltam, hogy pár hét, max 1 hónap után meghal az XP.
Utolsó alkalommal az történt, hogy Solidworks lefagyott, majd reset után a gép már el sem indul, gép újratelepít.
Én sajnos a Solidworks-re gyanakszom. Nem szivesen térnék vissza Inventorra, de már eléggé unom az állandó újratelepítéseket.
Nem tudom tapasztalt-e valaki hasonlót, és van-e rá esetleg megoldása.
Segítségeteket előre is köszi!


hétf. okt. 13, 2008 10:45
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szomb. jan. 15, 2005 14:31
Hozzászólások: 16
Hozzászólás 
Hali

Igen nagy segítség lenne videon megnézni mikor mit kell csinálni:)
Azthiszem nekem a hegesztéses módszert kellene csinálnom, de a hegesztésekhez még nem értek, bár próbálgattam a tutorialt, még nem sikerül a gyakorlatban használni:(

Autocadben megszoktam a layerek használatát és mindig megzavarodok még, amikor solidba új partot meg assemblyket kell nyitogatnom, egy alkatrész elkészítéséhez. Állandóan gondolkodnom kell mikor nyissak újat mikor ne. De lassan megszokom már talán.
Tegnap volt egy kis időm gyakorolni egy parton bellül mit lehet csinálni, és egész jól sikerült minden amit elgondoltam.


Letöltöttem a Maxwell Render 1.7 verziót. De hogy tudok itt solidworks modellt renderelni? Eeehhhhezzzz duplán hülye vagyok:(
Olyan formátumokat kér amit a soliddal nem tudok előállítani:(
Még soha nem használtam külső renderelő progit.:)
Geometry fájlt kér, hogy tudok ilyet csinálni egy part, vagy assembly modellből?


kedd okt. 07, 2008 11:41
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szomb. jan. 15, 2005 14:31
Hozzászólások: 16
Hozzászólás 
Sirály!

Mint autocadben, csak kicsit másképp! :) :lol:

Azthiszem megoldottam a relytélyt, de lehet csak hétfő reggel volt! :D

Azért ha van ötleted, arra kiváncsi lennék! Főleg ami a későbbi használhatóságot illeti! Én a tutorialban található 3DSketching útmutatását segitségűl véve kihúztam egy csövet, majd átlyukasztottam. ezután kihúztam egy csövet a lyukasztás helyére, majd az eredeti cső belső falának megeggyezően letöröltem egy hengerrel a behúzott cső mardványát és máris késsz!

Üdv


hétf. okt. 06, 2008 12:15
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: vas. okt. 28, 2007 10:26
Hozzászólások: 83
Hozzászólás 
Visszakérdezek !
Egy part legyen a végeredmény vagy assembly vag hegesztett szerkezet?
Ha Part legyen a végeredmény:
Rajzolj két egymástra merőleges vonalat egy sikban.
méretezd be majd lépj ki a rajzból. Remélem a segédgeometria eszköztár be van kapcsolva Ha nincs kapcsold be.
Kontroll gomb benyomásával válaszd ki az előbb rajzolt vonalat és az egyik szabad oldal felőli végpontot. Majd a kontroll elengedése nélkül kattints egy bal klikket a segédgeomertia eszköztár segédsík ikonján. ekkor a vonalra normálist állít a pontban.Ezt a síkot kiválasztva kell indítanod egy újabb vázlatot rajzolj egy kört a középpontja legyen a vonal végpontja,ha beméretezted lépj ki a rajzból. válaszd az útvonal mentén kihúzás ikonját. elsőnek a körre kattints másodjára az útvonalra itt egy lépésben vastagságot is adhatsz a csőnek. Borzasztó ez a leírogatás küldenék videot de a hangkártyám bekrepált csak video van illetve nem sikerül a méretet csökkentenem kb 7 perc 30 mega nekem nem probléma de szöveg nélkül semmit sem ér.és még két lehetőség van mint mindig. A hegesztett szerkezet amit ha kiválasztasz akkor a vázlat vonalain kattintgatva csatlakozó felületenként ki tudod választani az illeszkedés típusát.szögfelező stb. És a harmadik az assembly amikor külön álló elemenként kényszerezed össze.
Valószínüleg ott tévesztesz, hogy míg autocadban minden lehet egy vázlatban bár én ott is a layereket preferáltam. Addig azt szokjad meg hogy általában minden vázlatnak külön vázlatban kell lenni miért? Azért mert minden vázlatot külön kell beválasztani
Üdv Cadman


hétf. okt. 06, 2008 11:59
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szomb. jan. 15, 2005 14:31
Hozzászólások: 16
Hozzászólás 
Hali Cadman!

na ez megfogott:) Olyan problémám van amire, a tutorialban sem találtam számomra érthető választ.

Egy végzáró csőcsatlakozót szeretnék modellezni. Ami ugye nem más mint két csőidom egymásra merőleges összeillesztése.
Autocadben egyszerű, de solidban nem jövök rá a dolog lényegére! :(
Hogy tudom ezt megcsinálni?


hétf. okt. 06, 2008 11:26
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szomb. jan. 15, 2005 14:31
Hozzászólások: 16
Hozzászólás 
Az a tűzőgép nem gyenge! :)
A szoba sem rossz, de a tűzőgép :shock:


hétf. okt. 06, 2008 9:47
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: vas. okt. 28, 2007 10:26
Hozzászólások: 83
Hozzászólás 
Szia!
Az ATI kártya a gyenge láncszem.
A www.solidworks.com megtalálod a támogatott kártyák listáját.
Alapvetően Nvidia támogatottságú.
A Haveromnak ATI-val állandóan kifagyott.
Rendereléshez kraft kell.
Bár nem rossz a PhotoWorks de inkább valamilyen renderelő szoftvert javasolnék Pl maxwell rendernek van solid works modulja és nagyon tuti a minősége Biztosan rátalálsz valahol.Ámulatba ejtő a renderelési minőség a Solidworks honlapján is fenn vannak a vele készült renerelések hát ember legyen a talpán aki megmondja hogy virtuális a modell.
A cégnél 8magos processzorom van core duo a videokártya Nvidia Quadro 4 FX4800 768M videoram 8 G renszerram kicsit húzós mert csak a videokártya 800w-ot fogyaszt fűti az irodát. :lol: Rosszul tudtam megnéztem van ati kártya is a támogatottak között www.solidworks.com/sw/support/videocardtesting.html a FireGl 3100 tól felfelé
Üdv Cadman


vas. okt. 05, 2008 19:48
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szomb. jan. 15, 2005 14:31
Hozzászólások: 16
Hozzászólás 
Hali!

meg tudjátok nekem mondani, hogy a solidworks-nek milyen gép igénye van?
Alapvetően egy notebookon:) dolgozok, azt gondoltam, valami komoly asztali gépen gyorsabb lesz renderelni, de nem jött össze:(

Az említett gép egy Athlon64 X2 4800+, 2Gb ram, RadeonHD4850 512Mb.
Mi itt a gyenge láncszem?
Vagy mit kellene tuningolni rajta?
Igazándiból, kb 20%-al gyorsabb mint a notim!
Pedig ez egy 1,4-es Cerka 3100Atival 2gb rammal.

Autocad-ben simán be lehet állítani a hardwaret, de solidba nem találok semmit.

Üdv.


vas. okt. 05, 2008 19:37
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: vas. okt. 28, 2007 10:26
Hozzászólások: 83
Hozzászólás 
Az on-line tutorial nem internetes dolog csak szerencsétlen az elnevezés .
A help menüben van. Próbálgasd végig melyik az németül solidworks lerbücher ez egy tanfolyam ami mindent elmagyaráz mért ne menne meg sem próbáltad? Minden fő témhoz van egy képekkel segített tanfolyamrész minden lépést és ikont megmutat azt hgy hogyan kell kezelni a solid works-öt.Ebből kezdtem én is.olyan egyszerűen magyaráz hogy némi bármilyen cad ismeret(autocad gyanítom eddig ezzel dolgoztál)simán menni fog.Azt is megmondja lépésről lépésre mit mivel kell csinálni és hogyan. Hajrá :lol:


pén. okt. 03, 2008 19:54
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: csüt. szept. 25, 2008 10:07
Hozzászólások: 20
Hozzászólás 
Köszönöm szépen, hát mindezt kipróbálom otthon. Az on-line tutorial azt hiszem nálam nem fog menni... Máskülönben én nem mondtam, hogy teljesen kezdő vagyok? Megijesztettél ezzel a modellezéssel, mert én tényleg úgy gondoltam, hogy rajzolok, utána meg valami hókuszpók és abból lesz a modell. Hát nem így van ezek szerint. Mindenesetre köszi.
Üdv: ZP


pén. okt. 03, 2008 14:34
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: vas. okt. 28, 2007 10:26
Hozzászólások: 83
Hozzászólás 
Hát leteszel egy pontot valahova
Majd a kntroll gombot nyomva tartva kijelölöd a pontot, a vonalat és a kört akkor a baloldali panelen (csak németül tudom) a metszéspont jelére kattintva a helyére megy. 2. verzió control gomb benyom pont kijelöl egy bal klikkel kontrol nem enged el majd a vonal kijelöl egy bal klikkel a kényszerek közül a metsződést választod control benyom pont megint kijelöl control nyomvatart kör kijelöl a kényszerek közül a metsződés választ és a helyére kerül lehet egy segédskicc és lehet a kész furat is de majd rakok videot a YouToube-ra de ez nagyon nagyon alap dolog neked is javaslom a help-ben lévő online tutorial végrehajtását az mind benne van amiről beszélünk
és azért nem mutatja a pointer mert nem autocad mindemón pontnak teljesítenie kell a síkban a két koordinátás kényszert ne feledd hogy itt nem rajzolsz hanem modellezel
Üdv cadman


pén. okt. 03, 2008 14:05
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: csüt. szept. 25, 2008 10:07
Hozzászólások: 20
Hozzászólás 
Köszönöm a választ, de:
hogyan rakjak egy pontot az osztókör és a szerkesztővonal metszéspontjába? Egyáltalán nem értem, mindkét rajzelem egy síkban van, akkor miért nem mutatja a pointer, hogy metszéspont? Ennek hiányában a pontot is csak saccperkábé tudom odatenni. Ekkor viszont meg nem mindegy, hogy a "metszéspontba" most pontot teszek-e, vagy pedig egy kész furatot? Jó, legyen először egy pont és utána a furat, de a pontot hogyan kell pontosan a metszéspontba rakni?
A kikapcsolást értem, otthon majd ki is próbálom, köszönöm.
A kétirányú kiosztás pedig még magas nekem, kipróbálnám szívesen, de ehhez szájbarágósabban kéne elmondanod.
Üdv: ZP


pén. okt. 03, 2008 13:25
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: vas. okt. 28, 2007 10:26
Hozzászólások: 83
Hozzászólás 
a skicces módszer is jó csak annyival kell kiegészítened, hogy egy pontot kelllett volna már sketch szinten elhelyezned az osztókör és a segédvonal metszéspontjában majd ezután kell indítani a hole wizardot és a pontokat a pontokra rakni. Természetesem látszik ilyenkor a vázlat, de az életfában rákattintva jobb gombbon van egy hide opció amivel a megjelenítését kikapcsolod. ezt a technikát vezérlőskicces tecnikának nevezzük. Másik megoldás a kétirányú kiosztás ahol pedig a vízszintes tengelyben lévő furat az első hole wizarddal készített furat.majd mindkét irányban kiosztod a megfelelő szögekre.
Ebből is belátható hogy mindenre legalább 2 megoldás kínálkozik a SolidWorks-ben
Üdv Cadman


pén. okt. 03, 2008 10:10
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: csüt. szept. 25, 2008 10:07
Hozzászólások: 20
Hozzászólás 
Köszönöm Cadman. Egyébként a furataimat a hole wizard-al csináltam, egy már megrajzolt test ferde síkjára, egy nagyobb furat köré. Konkrétan van egy sík, rajta egy nagy luk, köré kellett három picike furat úgy, hogy az első bal oldalt a vízszintes tengely és az "osztókör" metszéspontjában legyen ,a másik kettő a "túloldalon" a vízszintestől 53-53 fokra le és fel. Na, hát ezeket pozíciókat hogyan tudtam volna megadni a hole wizardban? Ezért voltam kénytelen sketch-elni az osztókört és a három félegyenest az origóból. Gondoltam, hogy a hole wizardban a három furatomat leteszem bárhol a síkban, majd utána a sketchben rajzolt metszéspontokba vonszolom azokat. De ez valahogy nem ment. Egyébként köszi a kényszerezéssel kapcsolatos infót, pl ezt sem tudtam.


pén. okt. 03, 2008 9:44
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: vas. okt. 28, 2007 10:26
Hozzászólások: 83
Hozzászólás 
Próbálom valahova feltölteni a videot


csüt. okt. 02, 2008 20:06
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: vas. okt. 28, 2007 10:26
Hozzászólások: 83
Hozzászólás 
Nos ha osztókörön akarsz furatolni akkor ez a fajta megközóelítés nem szerencsés.
De a megoldás :
a furatod középpontját jelölöd ki és egyszer a vonalhoz kényzszerezed másodszor is kijelölöd a középpontot és másodjára az osztókörhöz kényszerezed majd eljátszod ezt annyiszor ahány furatod van.Miért? azért mert ennyi szabadságfoka van egy furatnak a síkban és egyszerre egy szabadságfokot kényszerezel.És ezzel sajnos be is "betonoztad" a furatolást.Elegánsabb megoldás és jobb is ha előbb elkészíted a szilárdtestet amit furatolni szeretnél . Ezután kiválasztod azt a síkot amire el szertnéd helyezni a furatokat egy jobb klikkel hogy zöld legyen.Ezután a feature eszköztárban található hole wizard(furatvarázsló) elindítod itt első indításkor be kell állítani a szanványt pl DIN aztán az ikonokból kiválasztod a neked a számodra szükséges furatfajtát meneteknél további al szabványokat lehet választani (csőmenet metrikus menet páncélcsőmenet helicoil stb) érdemes alaposan átnézni az opciókat ezután a kiválasztott típus után a felső Tabon át kell váltani pozíció megadási módba. Figyelem minden lerakott pont egy furatot fog eredményezni ha nem kell több furat egyszerűen esc el ki kell lépni apontrajzolás módból vagy kitörölni dellel ami nem kell Próbálj először csak egy furatot készíteni Miért? Azért mert a következő lépésben kiosztással fogjuk többszörözni a furatot vagy menetet, azért mert valószínűleg később az összeállításban csavarokkal fogjuk feltölteni a furatot és van egy olyan opciónk hogy a kiosztás vezérelje a csavarokat tehát bármikor 6-helyett 8 furatra váltunk vagy 4 re automatikusan változni fog a csavarok alátétek anyák száma anélkül hogy hozzá kéne máshoz nyúlnunk.Tehát ott tartottunk hogy kifutuk a furatot. ezután a nézet menüben láthatóvá tesszük az átmeneti tengelyeket (ha forgástestünk van akkor egyszerű mert van ilyen tengely ha nem forgástest akkor csinálnunk kell segédtengelyt.(két sík metsződése egy tengely)
a feature eszköztárból válasszuk a körkiosztást tengelynek válasszuk be az átmeti tengelyt kiosztás szögének adjunk meg 360°ot és az egyenlő távolság opciót is pipáljuk be. ekkor aktív lesz az az ablak ahova beírhatjuk a kiosztás számát Itt az összes furat számot kell beírni az is beleszámít amit kiosztunk 90°-nál 4 60°nál 6 stb
es ha elfogadjuk akkor kész a furatolás


csüt. okt. 02, 2008 17:44
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: csüt. szept. 25, 2008 10:07
Hozzászólások: 20
Hozzászólás 
Egy síkot kijelölök, azon csinálok egy vázlatot, egy kört és a középpontján keresztül négy részre osztom középvonal típussal. Az osztókör és a két középvonal által meghatározott metszéspontokba el akarok helyezni furatokat. Az a baj, hogy:
az osztókör és a középvonal nem intersektál, csak ha folyamatos vonallal rajzolok. Miért? Akkor meg minek a középvonal egyáltalán. Pedig az összes lehetséges snap be van pipálva.
A másik pedig az, hogyha mégis elhelyezem a furatokat, akkor a modellen látszanak ezek a szerkesztővonalak. Én azt szeretném, ha nem látszanának.
Tud valaki segíteni?


csüt. okt. 02, 2008 7:56
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szomb. jan. 15, 2005 14:31
Hozzászólások: 16
Hozzászólás 
Megjött!

Most nincs sok energiám rá, de amint lesz megcsinálom és visszaküldöm majd!

üdv.


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára shaky vas. okt. 05, 2008 19:38-kor.



szer. okt. 01, 2008 21:43
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: vas. okt. 28, 2007 10:26
Hozzászólások: 83
Hozzászólás 
Na látod megy ez. Ha ráérzel egy kicsit akkorsemmi mással nem fogsz "játszani" mint ezzel. Vannak azonban furfangos alkatrészek.Ilyen pl a logom átküldöm a példáját ha van e-mail címed ha meg tudod már csinálni akkor profi vagy vagy pedig közel állsz hozzá. :lol:


szer. okt. 01, 2008 19:36
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: vas. okt. 28, 2007 10:26
Hozzászólások: 83
Hozzászólás 
Azt hiszem teljesen félreértettél. Eszemben sincs bárkit lenézni vagy a segítséget megtagadni. Majdnem nevettem amikor olvastam a hozzászólásod mert nem vagyok gépészmérnök és nem végeztem egyetemet. Csak belemerültem a solidba épp mint ti. Csak annyi a hátrányom hogy a magyaron kívül nem beszélek más nyelvet és még a windows is amin a cégnél dolgozom német. A függvény ezesetben nem matematikai vagy számítástechnikai hókuszpókusz.
Van a solidban egy egyenlet nevű eszköz a görög summa a jele . Én erre gondoltam Próbaképp
Rajzolj egy téglatestet méretezd be
majd az életfában az annotációk(egész felül) mappán nyomj egy jobb gombot és jelenítsd meg a feature méreteket majd válaszd ki az egyik méretet egy klikkel és válaszd a szumma ikont ekkor megjelenik egy egyenletszerkesztő s már látod is, hogy az egyenlet bal oldalán annak a méretnek a címe lesz amit az előbb beválasztottál. majd kattints egyet a téglalap másik méretére és az egyenletszerkesztő numerikus billentyűzetével írd be *2 ezzel az először kiválasztott méret kétszer akkora lesz mint a másik. :D
ez ilyen egyszerű a te slagod megoldása is ilyen minden skicced egy mérete egy egyenlet lesz de azt hogy a keresztmetszet mi alapján változik azt nem tudom. Azért írtam olyat hogy függvény kell hozzá.
Csak nyogalom ez a fórum értetek van és igen a tutoriálok végrehajtása igenis fontos mert rengeteg a gyakorlati haszna. Nem tudok akkor segíteni ha az alapfogalmakat is magyarázni kell most többre nem érek rá majd hétvége felé. De egy full egyszerú partot csinálok majd neked és meg fogod érteni. Ha ismernél tudnád egyáltalán nem vagyok sem kirekesztő sem lenéző(Még bakter is voltam életemben most fejlesztő vagyok nyelvtudás nélkül ) csak nem szabad megrettenni a feladatoktól ha nem megy így akkor megy majd amúgy mindenre 2-3 lehetőséged van solidban
Üdv Cadman


hétf. szept. 29, 2008 17:39
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szomb. jan. 15, 2005 14:31
Hozzászólások: 16
Hozzászólás 
:D

Ok!!! Töröltem! Igazad van tényleg!
Sajnos az első leírásod tényleg kínai volt hirtelen!
Válaszodban leírtakkal már sikerült megértenem mit kell csinálni!
Legalábbis ami a méretek egymáshoz viszonyított szabályait illeti.
Tényleg nem is használtam még, ezt a lehetőséget.

Én csak atomegyszerű szilárdtesteket készítek, alap rajzoknak.
Az már elég jól megy, szinte bármit(szilárdtest alkatrészt, egyalkatrészes partokba mentve, Assemble alap összeállítások) el tudok készíteni, viszont extrákhoz(hegesztések, tesztelések, mozgások, stb...) még nem értek, most kezdem a meglévő alkatrészeimet összeilleszteni, most jönnek az ilyen jellegű kérdőjelek a fejemben, hogy na most mit is lehet itt csinálni és hogyanis???!!!

Üdv shaky


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára shaky kedd szept. 30, 2008 9:59-kor.



hétf. szept. 29, 2008 16:36
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: vas. okt. 28, 2007 10:26
Hozzászólások: 83
Hozzászólás 
a solid works egyik lényeges modellezési jellemzője a feature-k ből való építkezés. Nem cél az, hogy egy netán 2 vagy csak néhány feature-ből álljon egy modell.Ellenkezőleg. Tovább megyek szerintem a legnagyobb baklövés csak sketch szinten felépíteni egy testet példa egy téglatest és benne furatok. Ha ezt egy sketch ben építjük fel nehézkes lesz a módosítások kezelése illetve a későbbi akár assembly szintű paraméretezés.Én kihúztam volna egy téglatestet majd a lekerekíteni kívánt felületre merőlegesen egy másik feature-rel kivontam volna belőle egy felületet akár egy vonal is lehet (sajnos én Németül tanultam meg ott oberflaeche) .
Miért ez a legegyszerűbb?
A Solidworksben geometriai törvényszerűségek alapján kényszerezünk.
Honnét tudná a program, hogy te milyen ívevel szeretnéd lekerekíteni a felületedet?(hol a középpont egy ív több ív. spline, tangenciális, stb stb)
Gondold végig a válaszok számát és rájössz , hogy értelmetlen lenne emiatt egy olyan parancs megalkotása melnel tucatnyi opciója lenne.
Természetesen lehetséges akár saját parancs alkotása is csupán függvényeket kell írni és a feature managert programozni (az összes parancs így műxik Visual basic , C++) Sokkal egyszerűbb ha két faék színtű feature-rel megoldod a problémát és a lekerekítés sugarát te adod meg dupla klikk a felületen és árírod a méretet, ha akarod változót is rendelhetsz hozzá vagy exceltáblát. Amit a featuremanageren elhelyezhetsz a könnyebb hozzéférés miatt de mindennél egyszerűbb ha a design library-ba készítesz egy olyan bármilyen modellben felhasználható feature-t amit egyszerűen rá kell húzni az adott felületre és megadni a sugarat. Példát találhatsz a súgóban és az online tutorialban is .Shaky a Dome parancs nem csak gömböt emel ki ellipszist is .
Minden kezdőnek javaslom, hogy a helpben található online tutorial vagy online lerbuch ot vigye végig ezek nem intenetre utaló folyamatok(Online) hanem egyszerű tanfolyamok az alapfunkciókról szájbarágósan ahol szükséges video segítséggel magyarázza el illetve csináltatja végig a parancsok alkalmazását.
Üdv Cadman


hétf. szept. 29, 2008 6:23
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: csüt. szept. 25, 2008 10:07
Hozzászólások: 20
Hozzászólás 
Köszi a megoldást, már megcsináltam. Azonban akkor sem értem, hogy miért nem tudom ezt olyan egyszerűen megcsinálni, mint a full round fillet, azzal a különbséggel, hogy a lekerekítés sugarát én adnám meg.


szomb. szept. 27, 2008 12:59
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szomb. jan. 15, 2005 14:31
Hozzászólások: 16
Hozzászólás 
na igen attól függ mit akarsz csinálni!

A dome a felületből egy gömböt emel ki, ha nem azt akarod elérni akkor pedig a következő a megoldás:

sketch ben megrajzolod a téglalapodat, majd azt az oldalt amelyiket változtatni akarod (azt az egyenest) egyszerüen letörlöd, és helyette megrajzolod az ívet amit gondolsz.
A kapott alakot fogod ekkor kihúzni.

üdv


szomb. szept. 27, 2008 11:03
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: csüt. szept. 25, 2008 10:07
Hozzászólások: 20
Hozzászólás 
Köszi szépen, majd megnézem. Bár én azt gondolom, hogy a DOME a felületemet nemcsak "hosszában", hanem egyszerre "keresztben" is le akarja majd kerekíteni.


pén. szept. 26, 2008 13:41
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szomb. jan. 15, 2005 14:31
Hozzászólások: 16
Hozzászólás 
hello.

erre van egy DOME nevű parancs, a Fatures menüben, azt próbálgasd, bár még nem használtam, de szerintem ezt kerested, próbáld ki!


pén. szept. 26, 2008 10:47
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: csüt. szept. 25, 2008 10:07
Hozzászólások: 20
Hozzászólás 
Sziasztok!

Teljesen kezdőként kérdezem: van egy szilárdtest, mondjuk egy téglatest. Minden felülete sík, de én azt szeretném, hogy az egyik felülete domború legyen. A Fillet nem működik, mert a lekerekítési ív nem érintő. Tehát, hogyan lehet bármilyen felületet adott rádiuszban "lekerekíteni" úgy, hogy a lekerekített felület rádiusza nem érintőleges a két határoló síkkal.

Köszi!


csüt. szept. 25, 2008 10:25
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szomb. jan. 15, 2005 14:31
Hozzászólások: 16
Hozzászólás 
gondoltam, hogy valami hasonló lesz a megoldás:(
sajnos matekból nem vagyok zseni, de sokat segítettél! Köszönöm!
Neki is ugrok a Loft funkciónak, egyszer már kipróbáltam a tutorial Loft epizódját, de valamiért elvetettem azt a funkciót. újrakezdem hát:)
Köszi mégegyszer!
Üdv shaky


szer. szept. 24, 2008 10:01
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: vas. okt. 28, 2007 10:26
Hozzászólások: 83
Hozzászólás 
Mivel a feladat nem egyszerű ezért a megoldása sem az. Még annyit erről. hogy a keresztmetszeti sketch legyen egy ellipszis ahol az x és y tengely méretére kell írni egy függvényt a hossz változásáa lehet pl változó .A függvény írásakor természetesen logikai operátorok is használhatók .A kör kereszmetszetnél az x és y egyenlő.
Assembly szintű mozgatásnála flexibilis cső csak frissítésre változtat keresztmetszetet De CosmosMotionnal akár valós idejű kinematikai szimuláció is készíthető .Üdv Cadman


pén. szept. 19, 2008 13:38
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: vas. okt. 28, 2007 10:26
Hozzászólások: 83
Hozzászólás 
Először is elnézést de afórum felé se néztem egy ideje.
Nos lehet ilyen alkatrészt készíteni .
Az alapvető kritériumok:
az összeállítás mozgatásakor a változás mindig frissítéskor lép érvénybe
meg kell tudnod mondani hogy egy elmozdukláskor az alak változása milyenfüggvény szerint működik.
Akkor készíthető olyan part amit loftolva hozol létre de a sketch méreteit paraméterezve(függvényekkel az alakváltozást) akár a keresztmetszeten akár a hosszmetszeten vagy nindkettőn egyzerre végerehajtódik
Nézelődj egy kicsit a loftolás környékén a súgóban és meg tudod csinálni
Üdv Cadman


pén. szept. 19, 2008 13:06
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szomb. jan. 15, 2005 14:31
Hozzászólások: 16
Hozzászólás 
Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne, hogy miként lehet, ha egyáltalán lehet:) olyan alkatrészt készíteni, ami megfelel egy darab slagcsőnek!?
Tehát példáúl egy markológép emelőkarán található flexibilis olajvezeték. Aminek fix a hossza, bellül üreges (cső lévén), a karok mozgatásakor alakját változtatja a hajlítási kritériumoknak megfelelően, és a legfullosabb az lenne ha még a cső profilja is torzulásra képes lehetne!
SW2008
Ilyenben kérném a segítségeteket!

Előre is köszönettel!


szer. aug. 27, 2008 12:38
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag
Avatar

Csatlakozott: szer. máj. 14, 2008 13:25
Hozzászólások: 3
Hozzászólás 2009b1
2009 beta1 kisse bugos meg ugy nezem...


hétf. jún. 30, 2008 13:18
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2584
Tartózkodási hely: miskolc
Hozzászólás 
cadman írta:
én meg megcsináltam .

Igen mert még nálad láttam annó! :)


vas. máj. 18, 2008 20:33
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: vas. okt. 28, 2007 10:26
Hozzászólások: 83
Hozzászólás 
Nem tudom biztosan. De nem értelek benneteket sokan sokszor kerestek magyar nyelvű tutorialt. amire semmi szükség nincs. Van a súgójában online help ami valójában egy tanfolyam(nem internet) minden témán végigmegy mindent elmagyaráz csak meg kell csinálni és begyakorolni. és még mielőtt azt gondolnátok, hogy könnyű nekem mert idegen nyelven beszélek. Hát sajna nem csak magyarul. A cégem rákényszeríett arra,hogy német windowson német solidworks-el dolgozza. Lehet mégpedig hatékonyan. Csak akarni kell .A tudást mindenkinek önmagának kell kiseggelnie a gép előtt. Persze kellenek konzultációs kérdések de tisztán a helpből és az egyébként nívós súgót használva meg lehet tanulni. Mindenre van benne példa a megoldás lépéseivel tehát miért kellene tutorial amikor minden benne van angolul is illetve aha a telepítés custom-ban történt (ahol még tucatnyi nyelvet lehet hozzá telepíteni) És még valami minden megvalósított alkatrészre vagy alaksajátosság létrehozására legalább 3 lehetőséged van csak azt az elvet kell követned, ha nem megy igy akkor majd megy amúgy nagyon szűk azoknak a dolgoknak a köre amit nem lehet benne kivitelezni(PL mélyhúzott alkatrész terítékének elkészítése ilyen)


szomb. máj. 17, 2008 6:13
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 205
Tartózkodási hely: Hódmezővásárhely
Hozzászólás 
Üdv!
Az lenne a kérdésem, hogy magyar nyelvű tutorialokat fel lehet-e lelni valahol hozzá?
köszi


pén. máj. 16, 2008 23:00
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: vas. okt. 28, 2007 10:26
Hozzászólások: 83
Hozzászólás 
én meg megcsináltam .


pén. máj. 16, 2008 10:27
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2584
Tartózkodási hely: miskolc
Hozzászólás 
ezt már láttam még annó
szóval :wink:


csüt. máj. 15, 2008 21:54
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: vas. okt. 28, 2007 10:26
Hozzászólások: 83
Hozzászólás 
pedig meguntam és csináltam egy másikat ez hogy tetszik?


csüt. máj. 15, 2008 21:04
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2584
Tartózkodási hely: miskolc
Hozzászólás 
azért mikor feltünik a topic akkaor én mindig benézek.
Egyébként mindig is szerettem volna ilyen stilusú golyót csinálni mint a te logod cadman. :)


csüt. máj. 15, 2008 15:06
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag
Avatar

Csatlakozott: szer. máj. 14, 2008 13:25
Hozzászólások: 3
Hozzászólás 
ugy tunik mas is inkabb dolgozgat, mint csevereszik (:


csüt. máj. 15, 2008 14:34
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: vas. okt. 28, 2007 10:26
Hozzászólások: 83
Hozzászólás 
Hát valószínűleg kevesebben foglalkoznak SolidWorks-el mint a konkurens programokkal.Pedig aki egy kicsit belemélyed azonnal látni fogja a használhatóságát. Néztem egy Catia tutorial videot az alkatrész elkészítése magyarázattal kb 6-8 perc volt. 1-2 perc ugyanez SolidWorks-ben. végeselem analízis moduljaival ár-érték aránya nagyon jó a többihez képest. Bár ma Magyarországon még mindig autocad centikusság van.Bár én is abban kezdtem de már nagyon húzom az orrom ha elő kell vennem. Ha meghalt a topic akkor béke poraira több időm marad dolgozni.
Üdv Mrex


szer. máj. 14, 2008 16:20
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag
Avatar

Csatlakozott: szer. máj. 14, 2008 13:25
Hozzászólások: 3
Hozzászólás 
haho? (:

elegge elhalt itt a forum


szer. máj. 14, 2008 13:33
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 244 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 14 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség