Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: szer. ápr. 24, 2024 17:48



Hozzászólás a témához  [ 244 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5  Következő
SolidWorks-Segítsünk Egymásnak 
Szerző Üzenet
vas-tag

Csatlakozott: szomb. márc. 07, 2009 18:35
Hozzászólások: 7
Hozzászólás 
Köszönöm a segitséget!
Azt hiszem valami hiba van a SWommal, mert nem tudok háttérképet beszurni. Ugy vettem észre, hogy nem ismeri fel a P2L fileokat. Tk. ezek milyen fileok? Még egy kérdésem lenne...Statikus számitásokat kellene végeznem... eddig nem csináltam ilyesmit. Gondolom a COSMOS erre alkalmas... Nehéz elsajátitani, vagy egyáltalán meg lehet tanulni "tanár" nélkül?
Köszönöm, ha Valaki időt szán kérdéseimre!


hétf. márc. 16, 2009 20:44
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: vas. okt. 28, 2007 10:26
Hozzászólások: 83
Hozzászólás 
Valamiért semelyik fájlfeltöltő oldan nem működik küldjön üzenetet e-mail címmel akit érdekel a tűréstáblám elküldöm


vas. márc. 15, 2009 15:42
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: vas. okt. 28, 2007 10:26
Hozzászólások: 83
Hozzászólás SegítekMegint
Sikerült elkészítenem egy minta alapján egy újabb hasznos holmit. http://data.hu/get/1281186/TuresTablazatSetup.exe.html ez egy tűréstáblázat készítő műhelyrajzra. Telepítőt is csináltam hozzá."Egyre többet tanulok"
Szóval a C:\ gyökérben hoz létre könyvtárat abban van egy Readme.pdf ha aszerint jártok el működni fog. Ha valaki kipróbálta kérem írjon nekem mert érdekel mások véleménye .
Üdv Cadman


vas. márc. 15, 2009 15:29
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: csüt. feb. 19, 2009 14:01
Hozzászólások: 12
Tartózkodási hely: Szlovakia
Hozzászólás 
Gyulai Zoltan írta:
Sziasztok! Meg tudná-e mondani Valaki nekem, hogy lehet SolidWorksban háttérképet tenni egy 3Ds rajzhoz?

Továbbá, hogy lehet egy alakzatra képet (pl. cég logó) "ragasztani", amit aztán mozgatok. Esetleg, ha ez az alakzat nem sikban van, hanem pl. gömbölyü?

Köszönöm!


Amennyiben kepet szeretnel betenni a programba es az szerint megrajzolni a modelled.a Tools\sketch tools\sketch picture a parancs.elotte termeszetessen meg kell nyitnod egy sketch-et.A logot pedig a photoworks-ben tudom alkalmazni azt pedig a new decal parancssor alatt keresd.Ott beilleszted a logodat es ra tudod vetiteni az alakzatodra ill. tovabbi valtoztatasokat vegezni vele.
Udv. Pothy =)


hétf. márc. 09, 2009 9:31
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szomb. márc. 07, 2009 18:35
Hozzászólások: 7
Hozzászólás 
Sziasztok! Meg tudná-e mondani Valaki nekem, hogy lehet SolidWorksban háttérképet tenni egy 3Ds rajzhoz?

Továbbá, hogy lehet egy alakzatra képet (pl. cég logó) "ragasztani", amit aztán mozgatok. Esetleg, ha ez az alakzat nem sikban van, hanem pl. gömbölyü?

Köszönöm!


szomb. márc. 07, 2009 19:27
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: hétf. márc. 02, 2009 11:52
Hozzászólások: 1
Hozzászólás FloWorks
Üdv!
Kérdésem lenne egy FloWorksben járatos mesterhez.

Van-e olyan "turbulencia intenzitás"+"turbulencia hossz" páros ami a valósághoz közelítő eredményt ad a számítások során ? Azt vettem észre, hogy ha "wizzard" segítségével hozok létre új projektet, és ha a geometria valamelyest megváltozott, akkor már egészen más értékekkel tölti ki a progi. Amikor eljátszottam az értékekkel, akkor meg látványosan különböző eredmények születtek.

A FloWorksben alapvetően vitorláshoz kötődő áramlásokat számolnék (levegő áramlása 0-15 m/s, vízé 0-7 m/s).


hétf. márc. 02, 2009 12:04
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: vas. okt. 28, 2007 10:26
Hozzászólások: 83
Hozzászólás Még egy hasznos holmi
Íme még egy hasznos holmi: egy valóságban is működő hajlítási paramétereket tartalmazó táblázat SolidWorks-höz
A lemezalkatrészekhez használható akkor müködik jól ha a választott lemez fajta belső hajlítási rádiuszát beírjátok a Solid works lemez tulajdonságok ablakába illetve a k-faktort pedig a k-faktor ablakba.
Ez a táblázat s=8 vastagságig jó ha vastagabbat használtok akkor a 8 as k faktorát de a belső hajlítási rádiusz egyezzen meg a lemezvastagsággal (eddig bejött) nem volt hibás terítékünk.
http://hunited.extra.hu/temp/download.php?file=be77b477d193ec7f449e2413708d6675
Pothy ha itt vagy gyere fel msn-re


szer. feb. 25, 2009 19:40
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: csüt. szept. 25, 2008 10:07
Hozzászólások: 20
Hozzászólás 
Köszönöm a képeket, így a táblázatoddal együtt már tudok meneteket ábrázolni. Én eddig azt hittem, hogy ezt a menetjelölő eszközt csak rajz készítéshez lehet használni. Köszi mégegyszer!
Üdv: zp


szer. feb. 25, 2009 18:34
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: vas. okt. 28, 2007 10:26
Hozzászólások: 83
Hozzászólás 
http://hunited.extra.hu/temp/download.php?file=d0d3aac30d361523977873439bac675e itt van ket kep ezek alapjan meg udod csinalni a feladatot. Anyamenetnel ertelemszeruen a magfuratot furod ki es annak a szelen valasztod ki .
Udv cadman


szer. feb. 25, 2009 14:32
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: csüt. szept. 25, 2008 10:07
Hozzászólások: 20
Hozzászólás 
Idézet:
Solidban a csapra tedd rá a mentjelet a magméretbe pedig írd be az xls által számított értékeket ennyi anyánál meg a magot fúrod meg a menetjelbe a névleges átmérőt adod ilyen egyszerű
Üdv Cadman

Szóval az a helyzet, hogy menetjelet (cosmetic thread) csak a rajzban tudok elhelyezni. Ott meg nem lehet beírni semmit sehova. Alkatrészrajzon csapra nem tudom hogyan kell menetet rakni. Lyukra a Hole Wizardot használom, de ott csak a szbványos menetek vannak a Property Managerben. Ha nem nagy fáradtság a részedről, akkor csinálhatnál egy csapot és egy furatot, mindkettő "Part" és én akkor látnám a ****, hogy mit kell csinálni. Ha az időd engedi,nagyon megköszönném
Köszi: zp


szer. feb. 25, 2009 9:18
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: vas. okt. 28, 2007 10:26
Hozzászólások: 83
Hozzászólás 
Vannak például finommenetek, amik nem szabványosak ugyan, de mégis készítenek itt-ott, pl. M28x1,5.
Az fémtecnológia xls-ben a menetek lapon van olyan hogy nem szabványos métermenet ott a megfelelő celába írd be az adatokat ide nem csináltam legördülő menüt ja az M betű nem kell egyedi cellaformázása van csak a szám kell.
Solidban a csapra tedd rá a mentjelet a magméretbe pedig írd be az xls által számított értékeket ennyi anyánál meg a magot fúrod meg a menetjelbe a névleges átmérőt adod ilyen egyszerű
Üdv Cadman
ismétlen a valós ventillátor sem tökéletes a görbület eszköz megmutatja miért sajnos :oops:


kedd feb. 24, 2009 21:41
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: csüt. szept. 25, 2008 10:07
Hozzászólások: 20
Hozzászólás 
Na most megnyitotta. Nagyon szép darab, máris próbálom újrarajzolni.
Köszi Cadman


kedd feb. 24, 2009 19:47
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: csüt. feb. 19, 2009 14:01
Hozzászólások: 12
Tartózkodási hely: Szlovakia
Hozzászólás 
ZP írta:
nekem is az van, na mindegy.


hat akkor nemtom...erdekes mindenesetre megneznem h miert nem nyitja meg akkor....


kedd feb. 24, 2009 19:40
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: csüt. szept. 25, 2008 10:07
Hozzászólások: 20
Hozzászólás 
nekem is az van, na mindegy.


kedd feb. 24, 2009 19:34
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: csüt. feb. 19, 2009 14:01
Hozzászólások: 12
Tartózkodási hely: Szlovakia
Hozzászólás 
ZP írta:
Kedves Cadman!
Miért nem tudom megnyitni a valós ventilátor rajzod?
Az excel tábla pazar, letöltöttem. Vannak például finommenetek, amik nem szabványosak ugyan, de mégis készítenek itt-ott, pl. M28x1,5. Ennek az adatait hol találhatom meg? Múltkor ilyen menetet kellett volna rajzolnom sw-ben, de ilyet nem lehet kiválasztani. Miért nem?
Köszi: zp


szerintem azert nem tudod megnyitni mert egy oregebb verziot hasznalsz...gondolom...aztan lehet nem mondjuk nekem siman megnyitotta a 2008asban :D


kedd feb. 24, 2009 17:47
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: csüt. szept. 25, 2008 10:07
Hozzászólások: 20
Hozzászólás 
Kedves Cadman!
Miért nem tudom megnyitni a valós ventilátor rajzod?
Az excel tábla pazar, letöltöttem. Vannak például finommenetek, amik nem szabványosak ugyan, de mégis készítenek itt-ott, pl. M28x1,5. Ennek az adatait hol találhatom meg? Múltkor ilyen menetet kellett volna rajzolnom sw-ben, de ilyet nem lehet kiválasztani. Miért nem?
Köszi: zp


kedd feb. 24, 2009 17:15
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: csüt. feb. 19, 2009 14:01
Hozzászólások: 12
Tartózkodási hely: Szlovakia
Hozzászólás Re: Segédlet
cadman írta:
Készítettem egy jól használható xls.-t a fémtechnológiai táblázatok című könyv gyakran használt részeiből. Használat az index lapon képek vannak a képre kell kattintani az adott téma gyors eléréséhez .Minden lapon van egy index feliratú íves nyíl ezen kattintva visszavált az első lapra. Remélem hasznát veszitek.http://hunited.extra.hu/temp/download.php?file=ac3b9767f6ecc11e6b6c4fe98464807a
Üdv cadman



Errol jutott eszembe h ez naon hasonlit a MITCalc programhoz ami szinten excel alapon dolgozik csak ott mar meg is rajzolja 2 - es 3D ben a dolgokat... de naon erdekes...mondjuk ha a kepre kattintva rogton meg is rajzolna az megjobb lenne.... nincs esetleg valamilyen segedezkozod amivel megkonyithetnem a solid es az excel kozos nyelvet....vagyis par tipp milyen parancsokat lehet hasznalni....ha gondolod megadod a mailed es kuldok egy hasonlo exceles fajlt ami mar megrajzolja 3D ben is a dolgokat miutan beallitottad....csak hat nekem meg egy kicsit magas tul sok parancs van ott meg minden....addigis udv. Pothy =)


kedd feb. 24, 2009 9:33
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: vas. okt. 28, 2007 10:26
Hozzászólások: 83
Hozzászólás Segédlet
Készítettem egy jól használható xls.-t a fémtechnológiai táblázatok című könyv gyakran használt részeiből. Használat az index lapon képek vannak a képre kell kattintani az adott téma gyors eléréséhez .Minden lapon van egy index feliratú íves nyíl ezen kattintva visszavált az első lapra. Remélem hasznát veszitek.http://hunited.extra.hu/temp/download.php?file=ac3b9767f6ecc11e6b6c4fe98464807a
Üdv cadman


hétf. feb. 23, 2009 17:22
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: csüt. szept. 25, 2008 10:07
Hozzászólások: 20
Hozzászólás 
Kedves Cadman,
Letöltöttem a ventillátor_valós rajzot, de a sw ezt írja ki, hogy a file is corrupt cannot open. Nem tudom megnyitni, mit kéne csinálnom?
zp


hétf. feb. 23, 2009 17:04
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: csüt. feb. 19, 2009 14:01
Hozzászólások: 12
Tartózkodási hely: Szlovakia
Hozzászólás 
pjjozsi...
mivel a cegnel csak cseh nyelven van a program ezert kuldok egy linket amelyben kepen abrazolom hogy kell a kotak neveinek ki es bekapcsolasat beallitani...nagyon egyszeru ezt a parancsot a konfiguracioknal hasznalod egyebkent...jah es sorry az ekezetekert de angol billentyuzetem van. remelem ertheto lesz..
http://hunited.extra.hu/temp/download.p ... 3e2c6413b7


hétf. feb. 23, 2009 8:45
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: vas. okt. 28, 2007 10:26
Hozzászólások: 83
Hozzászólás FogaskerékTöbbfogmérete
Elég macerás kiszámítani egy fogaskerék többfogméretét.Ez a készítéshez, ellenőrzéshez nélkülözhetetlen adat. Aki foglalkozik vele az tudja miről van szó.
Írtam egy szkriptet a számítására. Csak 20°os kapcsolószögű elemi egyenes fogazáshoz alkalmazható! Másra nem jó
Aki nem tudja mi a szkript. A szkript egy olyan programnyelv aminek a futtató környezete a windows. Egyszerű szöveges fájl(jegyzettömbbel megnyitható, szerkeszthető azért ne írjátok át mert akkor nem jól működik) a kiterjesztése .vbs egyszerű dupla klikkel indul.
Ha bármi hiba miatt nem állna le a futása akkor a startmenü\futtatás ablakba kell beírni a wscript parancsot és előjön az az ablak ahonnét megállítható. 10 fogszám alatt nem működik(alámetszés) hibára futtatni lehet akkor ha a fogszám ablakba tizedes törtet írunk (ekkor kell futtatni a wscript parancsot) Ez az én hibám mert ennek a hibának a kezeléséről nem gondoskodtam. Az adatai le lettek ellenőrizve egy komoly fogaskerék tervező programmal.http://hunited.extra.hu/temp/download.php?file=a935f21b1cc86c66854c826bec1ca678
Használjátok egészséggel
Üdv Cadman


vas. feb. 22, 2009 9:24
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: vas. okt. 28, 2007 10:26
Hozzászólások: 83
Hozzászólás 
Szerncséd van!
Hogy mért épp most de be kellet modelleznem egy valós lemez ventillátort. A modell nem rossz bár szerintem egy gyönge 4 est érdemel (1-5 ig)mert az agyrész és a lapátok közötti átmenet nem kifogástalan . Tudom az okát de nem érte meg tovább spilázni. A célnak megfelel. Az életfában magyráztam mit miért csináltam. Ha valaki meg tudja csinálni az átmenetet az közölje velem is holtig tanulunk.http://hunited.extra.hu/temp/download.php?file=448825e27ababaff72888312451c54ac innét letölthető
Üdv Cadman


pén. feb. 20, 2009 21:21
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: csüt. szept. 25, 2008 10:07
Hozzászólások: 20
Hozzászólás 
Kedves Cadman!

Nagyon jó a rajzod, köszönöm. Már próbálom is leutánozni, sajna én még nem vagyok ilyen szinten.

Szia: zp


pén. feb. 20, 2009 10:10
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: csüt. feb. 19, 2009 14:01
Hozzászólások: 12
Tartózkodási hely: Szlovakia
Hozzászólás 
helló látom mennek itt az infók ... :D remélem majd en is tudok csatlakozni egy pár témához.... addigis üdvözletem mindenkinek :D


csüt. feb. 19, 2009 14:51
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: csüt. szept. 25, 2008 10:07
Hozzászólások: 20
Hozzászólás 
Nagyon köszönöm!! Sajna csak otthon este tudom csak megnézni, de biztosan nagyon hasznos lesz. A letöltések számát látva, úgy tűnik nem csak engem érdekel a dolog. Mégegyszer köszönöm!
Szia: zp


szer. feb. 18, 2009 9:35
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: vas. okt. 28, 2007 10:26
Hozzászólások: 83
Hozzászólás 
nah gyorsan csináltam egy ventillátort. De csak a loft példájaként semmi geometria nem stimmel mert fogalmam sincs hogy milyen geometriának kéne megfelelni.
http://hunited.extra.hu/temp/download.php?file=e01ce770a18b3379f23a861750692d5d innét letölthető.
Üdv cadman


kedd feb. 17, 2009 19:53
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: vas. okt. 28, 2007 10:26
Hozzászólások: 83
Hozzászólás 
Pontosan jól értelmezed a megoldást . A "Csavarás" egyrészt adódni fog a keresztmetszeti sketch-ekből illetve a még annyi segédgorbét vázolhatsz fel amennyi szükséges. küldj egy e mail címet és próbálok valamit gyorsan összedobni de amint mondtam hajtsd végere a helpben található online tutorial loft-ra vonatkozó fejezetét és szinte mindent meg fogsz érteni
Üdv cadman


kedd feb. 17, 2009 17:51
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: csüt. szept. 25, 2008 10:07
Hozzászólások: 20
Hozzászólás 
Köszi a segítséget. Tehát egy elölnézeti síkon készül egy sketch a lapátról. Utána erre a síkra merőleges síkokat helyezek el különböző távolságokban. Ezekre a síkokra kerül egy-egy sketch, amik a lapát keresztmetszetét adják. Utána a LOFT paranccsal összekombinálom. Ekkor kapok egy vmilyen profillal rendelkező vmilyen görbült lemezt. Eddig valahogyan értem is. Csakhogy ezután ezt a lemezt még el kellene csavarnom is, de hogyan? Vagy a párhuzamos síkokon lévő profilvázlatok tengelyét kell eleve elfordítani? Akkor meg hogy hozom össze a kontúrral?


kedd feb. 17, 2009 15:51
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: vas. okt. 28, 2007 10:26
Hozzászólások: 83
Hozzászólás 
Nincs ventillátorlapát rajzom de sokra nem mennél egy kész modellel.
Az ilyen típusú modelleket loft paranccsal németül "ausformung" kell elkészíteni. A helpben nézz körül a loft kifejezés és környékén.
Röviden a lényeg tetszőleges számú keresztmetszetet rajzolsz (már ha ismered a geometriát) a léneg hogy minden sketch külön külön síkon legyen. Rajzolhatsz még olyan kontúrgörbéket is amikre illeszkedjen a lapár kontúrja pl oldalnézetből vagy elölnézetből vagy akár a külső belső élek kontújainak vezérgörbéit is de minden vázlat KÜLÖN SKETCH-BEN KELL LEGYEN. Majd a loft parancs választása után beválasztod az előbb elkészített keresztmetszeteket. Illetve a vezérgörbe ablakban azokat a görbéket amire illeszkedjen az átformálás megcsinálni egyszerűbb mint leírni. A valódi nehézség az, hogy adott keresztmetszeteken imert-e a pontos geometria. a logom(Üvegkopogtató) minden eleme loft-tal van csinálva azt elküldhetem ha kell küldj elérhetőséget
Üdv cadman


hétf. feb. 16, 2009 17:13
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: csüt. szept. 25, 2008 10:07
Hozzászólások: 20
Hozzászólás 
Hi!

Tudna valaki egy akármilyen ventilátor lapát rajzot feltenni tanulmányozás céljából? Nem tudom, hogyan kell egy ilyet megrajzolni.
Köszi: zp


hétf. feb. 16, 2009 8:19
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: vas. okt. 28, 2007 10:26
Hozzászólások: 83
Hozzászólás 
A kiterített hossz a semleges szál hossza. Gyakorlatban szoktam hozzáadni mert az elmélet és a gyakorlat (a hajlítási sugarak nem igazán pontosak). Szóval a csövednek nyilván van egy útvonala ami mentén kihúztad. A mérőszalag eszközzel kattints minden rajzelemre az útvonalgörbén (ne a végpontra) ha mindet kijelölted az összhossz lesz olvasható az ablakban.
Vagy készítesz egy egyenletet a részhosszak összeadására.Bár ez 3d sketch nél nehéz lesz.
másik módszer
a görbeösszeadó eszközzel a görbe eszköztárban van összeadod a sketcheket egy görbévé majd választod a mérőszalagot de nem a rajzterületen mérsz hanem az életfában kattintasz rá az öszzeadott görbe feature-ra és a mérőszalag ablakába is és címkével a rajzra is kiírja a görbe összhosszát
Üdv cadman


szer. feb. 04, 2009 19:33
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: hétf. máj. 08, 2006 5:46
Hozzászólások: 5
Hozzászólás SolidWorks
Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy SolidWorks-ban, egy többszörös hajlítással alakra hajtott csőnek, hogyan lehet meghatározni a kiinduló egyenes hosszát?
Tehát milyen hosszú csövet kell vágni ahhoz, hogy a meghajlítások után pontosan kiadja az alakzatot.

köszi


szer. feb. 04, 2009 17:24
Profil Privát üzenet küldése Honlap
vas-tag

Csatlakozott: szer. jan. 21, 2009 21:59
Hozzászólások: 1
Hozzászólás Routing
Sziasztok!

A SolidWorks routing kiegészítését szeretném megtanulni kezelni, de nem találtam semmi épkézláb anyagot a neten. Ha tudtok, légyszi segítsetek!

Üdv!


szer. jan. 21, 2009 22:07
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: hétf. okt. 13, 2008 10:29
Hozzászólások: 4
Hozzászólás 
Üdvözlet Mindenkinek!

Flow Simulation kérdésem lenne hozzátok.
Egy műszerdoboz belső flow szimulációját szeretném megcsinálni, de nem boldogulok vele. A ventillátor definiálásakor a következő hibaüzenetet kapom:
Face<1>@LID76-1 is not laying on the boundary between solid and fluid region.

Ugyanez a helyzet, amikor a doboz oldalán lévő szellőző nyílásokra szeretném beállítani a Boundary Condition-t.
Hibaüzenet: Face<1>@LID124-1 is not laying on the boundary between solid and fluid region.

Vajon mi lehet ennek az oka, és mi a megoldás?

Válaszotokat előre is köszönöm!


szer. jan. 14, 2009 14:21
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: vas. okt. 28, 2007 10:26
Hozzászólások: 83
Hozzászólás 
Először is remélem mindenkinek jó karácsonya volt.
pjjozsi :megpróbáltam reprodukálni a sorszámozott méretezést nem sikerült fogalmam sincs hogy sikerült neked nem lehet , hogy a dimXpert-tel van összefüggésben? De ha a "hiba" fennáll egy másik rajznál is akkor elmentetted sablonfájlba :cry: használj egy másik sablonfájlt vagy készíts újat. Nem tudom elmagyarázni hogy kell mert én németül használom és elég nehézkes lenne ha küldenék német template-t angolban nem jól működne. kutakodj a help template fejezetnél.

betony:
A solid4d kft-nél kapható magyar nyelvű könyv. De mint értékes szakirodalom természetesen borsos , 13-17ezer Ft-os áron azt neked kell eldöntened, hogy a tudás hatalma megér-e ennyit neked.Ez csak a solid works kezelési leírása példákkal.A SolidCam esetében nem tudok ilyenről.
de nem is használom.
vinyu:
A lokális hálózásnál te a Study-n nyomkodsz jobb gombot és annak a tulajdonságait állítgatod ekkor jutsz ugyanis a h-method p-method opciókhoz.
A studyn belül a Mesh-t jelképező ikonon kell jobb gombot nyomni ott van a mesch controll!!


szomb. dec. 27, 2008 10:25
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szer. dec. 24, 2008 10:57
Hozzászólások: 1
Hozzászólás 
Tud valaki hasznalati leirast Solid Workshez es Soldi Works Cam hez magyarul? :roll:


szer. dec. 24, 2008 11:01
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: pén. máj. 20, 2005 5:49
Hozzászólások: 1
Hozzászólás Solidworks
A problémám a következő.

Drawing módban ha beméretezek egy rajzot besorszámozza a méreteket (D1 D2 D3 STB:) Valamit bekapcsoltam de nem jövök rá hogy mit. Segítsetek nekem mert így nem tudom használni.
Köszi.


pén. dec. 19, 2008 9:41
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: vas. okt. 28, 2007 10:26
Hozzászólások: 83
Hozzászólás 
Szia Balázs!!
Hát igen a legelszomorítóbb a hozzászólásodban "erre nincs idő" .Folyton kényszerítik az embert a határidőkkel a piacra kerülési idő rövídítésével. de a lényeg valahol midig elcsúszik emiatt. A jó gép készítése. A jól bevált sémákat , anyagokat kell a "Drága" címszó miatt folyton silányra cserélni a managerek miatt, a profit miatt Példa( 4m hosszú lineáris csapágynak hosszában 2db nem engednek fészket marni mert drága a marás aztán amikor terhelési próbák alatt széthullik a kocsi mert a mechanikát megb...ni nem lehet akkor 4x több költségen kell kimarni mert az egész szerkezet már egyben van röhej) A számítógépes technológia nem mindenható sőt.. épp ma került a kezembe egy 1860-70 es években Szombathelyen működött gyárról egy cikk képekkel illusztrálva. Hát látam ott malomipari turbinákat öntvényből és elgondolkodtam hogyan modellezném be hát volt fejvakarás. Ma egy ilyet megcsinálni 5-6 d marással lehetne és nem találnál öntödét akik kiöntenék... az eredetieken meg megmunkálás nem volt csak egyensúlyozás hihetetlen.
A konvergencia vizsgálatot hadd vegyem védelmembe a kezdetekkor ameddig kialakul a rutin hasznos de feltétlenül időrabló ezt nem vitatom.
Laci


szomb. dec. 06, 2008 14:49
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: kedd okt. 30, 2007 7:07
Hozzászólások: 9
Hozzászólás 
Üdv

A lokális hálózást természetesen mindenki próbálja csak ki, érdekességnek jó :) Sajnos sokan ettől várják a csodát. Közben pedig csak arra jó, hogy drasztikusan megemelkedjen az elemszám, és nagyon sok esetben ez sem oldja meg a problémát. A hálókészítésnél a legfontosabb, hogy el kell kerülni a jelentős anyagvastagságbeli különbségeket, pl. ha egy modellen belül szeretne valaki vizsgálni egy vékonyfalu zártszelvény szerkezetet amin különféle csomólemezek vannak, és mindezt ősszekényszerezi egy Lv. 45mm ből készült furatos alaplapra, az számíthat rá hogy -lokális hálózás ide vagy oda- valamelyik alkatrésznek nem lesz jó a hálózása. A lokális hálózásnak a Flowworks-ben van nagyobb értelme mert ott brick elemek vannak, vagyis a lokális háló esetében még nem növekszik meg drasztikusan az elemszám. Ami a Flowworks-ben egy elem, az a Cosmosworks-ben min. 12elem.
A sarokletörések elkerülése abban az esetben indokolt, ha azoknak pl. esztétikai jelentőségük van. Természetesen egy L acél belső sarokletörése jelentősen befolyásolja a szilárdságtani tulajdonságait, ebben az esetben használni kell a letöréseket.
Ezért is írtam az előzőekben, hogy ha sokat használja az ember a Cosmost akkor már első ránézésre is tudni fogja hogy egy analízisnél mi az ami számítani fog, és mi az ami nem.

A konvergencia vizsgálat arra jó hogy az emberben kialakuljon egy bizonyos nézet a Cosmos-al szemben, de a valóságban erre sajnos nincs idő.


szomb. dec. 06, 2008 0:02
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: vas. okt. 28, 2007 10:26
Hozzászólások: 83
Hozzászólás 
Nem tudom?? Én gyártásra alkalmas dolgokat készítek hivatásszerűen de egy régi cad terv átböngészése sokszor több idő mint létrehozni a modellt analizálni ha kell aztán elkészíteni a műhelyrajzot a megváltozott igények miatt. és egygáltalán mitől olyan biztos hogy dwg vel dolgoztunk azelőtt mi például ME10 ben amiről sztem nem is hallottak sokan pedig jobb az autocad.nál. főleg digitalizáló táblával kb 3x gyorsabb volt.
Cadman


szer. dec. 03, 2008 14:31
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: hétf. nov. 24, 2008 19:32
Hozzászólások: 4
Hozzászólás dwg editor
A DWG Editort a solid felhasználók más CAD-es programmal készített termékek átalakítására szokták használni.....(már akik gyártásra alkalmas dolgokat is terveznek a solidban és nem csak kedvtelésből solidoznak)....... viszont ha valaki beleütközne ebbe a problémába, amit én felvetettem, annak imme az egyszerű megoldás: a sok layer okozta a nagy méretnövekedést, ha ezt úgy mentetjük el a másik programban, hogy ne legyenek layerek, vagy a solidban kivesszük őket töredéke lesz a kapott és az átalakított műszakirajz mérete.
...köszönöm a hasznos tanácsokat... :idea:


vas. nov. 30, 2008 19:44
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: vas. okt. 28, 2007 10:26
Hozzászólások: 83
Hozzászólás 
Hú de rég voltam itt.Nagyon sűrű az év vége mit céges mint magánéleti szempontból. Nos a lokális hálózás egyáltalán nem nehéz. egyszerűen választod a mesh controlt aztán rákattintasz arra a felületre amikre szeretnéd a sűrítést a hálóméretnél beállítasz egy általad gondolt hálóméretet. Pl ha egy R6 os sarokrádiusz miatt akarsz lokális hálósűrítést akkor logikusan 6 nál kisebb legyen pl 1,5.A z oldalarány maradhat 1,5 a következő ablakban azt a mélységet adod meg hogy a lokáli háló hány csomópont sorr alatt csatlakozzon a normál hálóhoz(Nehéz megmagyarázni de egy példa elkészítése minent megmagyaráz)A paraméterekkel addig kell játszanod amig a hálóban mindenhol kizárólag hegyesszögű 3szög nem lesz akkor a háló elfogadható. Ahhoz hogy egy analízisről el lehessen dönteni hogy jó-e feltétlenül el kell végezni egy konvergencia vizsgálatot.Amelhez Tanítóm szerint a nod-ok számát és a maximális feszültséget felírod egy excel táblába ezt elvégzed nagy,közepes,finom hálózással minden értéket egy táblázatban ábrázolsz. ebból egy pontgrafikont készítesz (A diszkrét pontokat görbével kötöd össze) ha a görbe növekvő és láthatóan konvergál egy érték felé (Vízszintes)azaz a háló sűrítésével a feszültség egyre kevésbé nő akkor a hálózás már lehet jó. A feszültség színképében is vannak olyan jelek amik alapján el lehet dönteni az analízis hitelességét.Ha a megjelenítéskor a háló is láthatóra van bekapcsolva, ránagyításkor akkor "jó" az analízis, ha a színkép változás egyenletes és hálóelem belsejében(háromszögön belül) nincs hirtelen színátmenet (pl: sárga vált "élesen" vörösre) ha ilyet tapasztalsz akkor tovább kell alakítani a hálózást.Egyetértek Terrierrel abban hogy egyzerűsíteni kell a modellt analízishez a felslegas furatok supressálásával de a rádiuszok elnyomásával nem minden esetben értek egyet.A funkció határozza ezt meg
Pl a minap kellett egy emelővillát tevezni kör keresztmetszettel, alapból a modell törést mutatott egy r3-as rádiuszos sarokkifutásnál a biztonsági tényező 0,8 volt r8 ra növelve a rádiuszt ez 1,3 ra emelkedett tehát van létjogosultsága a lokális hálózásnak. csak nagyon idő-gép-munkaigényes
Figyelem a megfelelő gyakorlat megszerzéséig mindenképp javasolt a konvergencia vizsgálat!! ez is sok idő :cry: de megéri. A DWG editorhoz nem tudok hozzászólni de sztem mi solid felhasználók azt hiszem elvétve használjuk talán csak rajz megnézésére ha mérni is akarunk valamit de a benne végzett munka???? (Minek?)


szomb. nov. 29, 2008 12:32
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: hétf. nov. 24, 2008 19:32
Hozzászólások: 4
Hozzászólás dwg konvertálás solidba
Tudna valaki abban segíteni, hogy 425 kb-os dwg-ből mért lesz 24 MB , amikor bekonvertálom dwg editorban ...mi az oka ennek a nagy méretnövekedésnek? Nem lehet ezt a méretet lecsökkenteni valahogy, mert nem túl jó a gépem és lelassül 24 MB miatt, ráadásul ez csak egy rajz... :roll:


hétf. nov. 24, 2008 19:46
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: csüt. okt. 16, 2008 21:51
Hozzászólások: 4
Hozzászólás 
Kösz a tanácsokat Terrier.

A lokális hálózást valaki próbálta, nem igazán tudtam manuálisan megcsinálni. Egyetlen megoldást talaltam a "h-method" ami automatikusan megcsinálja. Esetleg a "p-method" ami nem a hálózást sűríti hanem valami másfajta (pontosabb) elemmel számol.

Üdv.

Vinyu


vas. nov. 02, 2008 0:35
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: kedd okt. 30, 2007 7:07
Hozzászólások: 9
Hozzászólás 
Szia Laci
Mi van veled?

De rég voltam itt. :)

Kedves vinyu

A SW alapban kihasználja az összes procit. Ha ezt nem szeretnéd akkor a következőt kell csinálni:
Elindítod az SW-t
Alt+Ctrl+Delete majd megkeresed a processes fülön belül a sldworks.exe filét ezután jobb gomb az egéren és set affinity. Itt be tudod állítani hogy mennyi processzorkapacitást engedsz a programnak.

Ha a jelenlegi konfigurációd túlságosan igénybeveszi a Works akkor először is el kell gondolkodni hogy meglehet-e csinálni az analízist héjmodellen. Ez némileg gyorsabban fog végezni. Nekem egy kétprocis Opteron gépem van és simán elintézek egy akár 50db összeállítás kapcsolt analizisét. ha pl. forgástesteket szeretnél használni akkor csak egy szegmenst érdemes a héjmodellen belül vizsgálni.
A lokális hálózásról:
Ezt az opciót én hanyagolom ha lehet. A kézi beállítás sokkal időigényesebb, és valószínüleg nem is fog olyan jól sikerülni mint az auto hálózás. Ha minden erőfeszítés ellenére nem jó a háló akkor a geometriát kell egyszerűsíteni. Kerülni kell a különféle geometriák közti jelentős különbségeket. Vagyis pl. a túl kicsi és túl nagy átmérőket egyazon modellen belül. Kerülni kell továbbá az éleket, és a sarkokat, ha egy mód van rá. Én nagyon sokszor külön csinálok analízismodellt egy-egy feladathoz, mert nagyon sokszor egyszerűsíteni kell. Egyébként egy idő után ha kirajzolódik a fejedben a feladat, és megvannak a geometriák akkor egyből vágni fogod hogy egy adott alkatrész analizisét meg lehet-e csinálni közvetlenül a kész modellből, vagy külön modellt kell neki csinálni.

Egyébként van értelme a több magnak, sőt ha komoly analíziseket szeretnél csinálni akkor csak ez az út.

Üdv
Balázs


szomb. okt. 25, 2008 13:55
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: csüt. szept. 25, 2008 10:07
Hozzászólások: 20
Hozzászólás 
Köszi az útmutatást, de nem megy így sem. Még a Helpben sincs erről semmi. A vonalzó látszik ugyan az osztásokkal együtt, de nem tudom, hogy egy osztás az hány mm. Valahol biztosan lehet a skála megjelenítését állítani.


szomb. okt. 25, 2008 13:30
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: vas. okt. 28, 2007 10:26
Hozzászólások: 83
Hozzászólás 
lenyomott bal gombbal húzd egy kicsit a vonalzó felé és mozdítsd a vonalzóval merőleges irányba fel vagy le meg kell jelennie a számskálának.De személy szerint nem szeretem mert néhány századot könnyű elkattintani de mateléskor negőrjít majd a hiba.Bár ez csak a saját véleményem
Üdv cadman


pén. okt. 24, 2008 21:10
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: csüt. szept. 25, 2008 10:07
Hozzászólások: 20
Hozzászólás 
Ki tudja?
Próbálgatom az Instant 3D-t. Nagyon jó lenne, ha a vonalzó nálam is mutatná a skálát pontason úgy, ahogy a súgó példáiban. Nálam csak a vonalzó látszik, nincsenek számok az osztásoknál. Hol lehetne ezt beállítani?


csüt. okt. 23, 2008 13:23
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: vas. okt. 28, 2007 10:26
Hozzászólások: 83
Hozzászólás 
Hát én néztem a 2009 et ott voltam a szemináriumon is a műszaki egyetemen hát reméljük a legjobbakat. Bár elég bug-os még szegényem. bevallom a legkiforrottabb volt az sw 2006 a 2008 is sok apró bosszantó hibát tartalmaz. De sajnos a technológiai váltás a 2007 nél volt.Valójában a 2008 felfogható 2.0-nak a 2009 3.0 nak majd talán a 2010-11 lesz olyan kiforrott min t a 2006.Gondolom én. A 64 bitees változat eleve jobban kezeli a ramot az alaplapi BIU chip felel a ramkezelésért tehát a jobb eredmény érdekében át kell majd állni rövidesen 64 bitre mindenben windows,sw,office Gépvásárláskor pedig elgondolkodtató a munkaállomás vásárlása. Egy PC főleg végeselemezéshez nem feltétlenül elég hosszú távon. A munkámban HP xw8600 Worksation-t használok. nem a legütősebb de szeretem.
Azért nem a proci kezelést írtam mert a program nincs kapcsolatban a processzorral főleg nem a kezeléséve. Ez mind másnak a feladata. minden amit a képernyőn látsz a pixelek is amit nem látsz a számítások a háttérben az minden a ram-ban van a mesterhármas a program megmondja mit kell csinálni a processzor gyorsan megcsinálja de ő egy buta robot ezért kell az ő nyelvére gépi kódba fordítani (compilálni )a programot a processzor a ram-ból dolgozik a ram és a processzor közötti adatáramlást koordinálja a biu- bus interface unit -chip tehát első körben látható, hogy a fordítás gyengesége a processzor kihasználtsága de elsősorban a ramkezelésé .
Üdv Cadman


szer. okt. 22, 2008 6:22
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: csüt. okt. 16, 2008 21:51
Hozzászólások: 4
Hozzászólás 
Hmmm...Pedig most vettem a progit :roll: (de érdekes módon megjavult a tanácsok hatására)

"Azt tapasztaltam, hogy komoly 8 magos gépen is max 2-t használ ki a windows (nem a solid neki a ramkezeléshez semmi köze) ".
Nem a proci kezeléséhez? Hogy jön ide a ram?

Ha meg a proci kezeléséhez nincs köze a Solidnak, akkor miért kell úgy megírni a progikat hogy tudják kezelni a több magos processzorokat?
SW2009-ben már megvan ez a képesség. Pl. a háttérben végeselem számításokat futtathatunk miközben modellezünk, rajzolunk stb. Ahány mag annyi számítás ( -1 gondolom a solidnak is kell).
Ez mind szép és jó, de akkor hogy használ ki 2 magot a 8-ból? 1 a Solidnak 1 minden másnak? Sajnos nincs tapasztalatom a több magos procikkal. :(
Félreértés ne essék, nem kötekedni akarok, csak tisztán látni. Ja meg gépet venni, csak gondolkodtam van-e értelme ennek a sok magnak?

Akit érdekel az SW2009 újításai:
http://www.solidworks.com/downloads/Supportfiles/Whats_new/2009/English/whatsnew.pdf

Sok anyagmodellt nem tudok adni. Az S235 J2G3 és S355 J2G3 szerkezeti acélokat használtam eddig. Ehhez még excel tábla sem kell.
S235 J2G3
Rugalmassági modulus: 210 000 MPa
Poison tényező: 0,3
Nyírási modulus: 810 000 MPa
Lineáris hőtágulási együttható: 11,5e-006 1/K
Sűrűség: 7850 kg/m3
Hővezetési tényező: 55 W/mK
Szakítószilárdság: 340 MPa
Folyáshatár: 235 MPa

S355 J2G3
Rugalmassági modulus: 210 000 MPa
Poison tényező: 0,3
Nyírási modulus: 810 000 MPa
Lineáris hőtágulási együttható: 11,5e-006 1/K
Sűrűség: 7850 kg/m3
Hővezetési tényező: 55 W/mK
Szakítószilárdság: 490 MPa
Folyáshatár: 355 MPa

Ha bővítem a repertoárt átküldöm.

Üdv.


szer. okt. 22, 2008 0:15
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 244 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 12 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség