Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: pén. ápr. 19, 2024 0:34



Hozzászólás a témához  [ 244 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5
SolidWorks-Segítsünk Egymásnak 
Szerző Üzenet
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: vas. okt. 28, 2007 10:26
Hozzászólások: 83
Hozzászólás 
Ma szoftverkipróbálós napom volt A SolidEdge.et is kipróbáltam aranyos de a különbség a SolidEdge és a SolidWorks-között mint a Paint és a Photoshop távolsága tehát továbbra is I LoveSolidWorks !-D


pén. márc. 14, 2008 20:48
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: vas. okt. 28, 2007 10:26
Hozzászólások: 83
Hozzászólás 
Hát emberek volt szerencsém kipróbálni egy Inventor 2008 pro-t hát mintegy egy órán keresztül bírtam aztán uninstall ahhoz képest amit telepítéskor művelt hát egy igen nehezen kezelhető felületen a SolidWorks ben megszokott kényelmet nélkülöző programot ismertem meg amit a SolidWorks 2003 szintjén tudnék elképzelni. Solid Works tudásommal kevés tétovázás ,keresgetés után gond nélkül tudtam kezelni minenféle tutorial olvasása nélkül. De ha egy tervezőnek fontos az egérkattintások száma, már akkor a solid works a nyerő.Nonszensz az hogy a térbeli forgatáshoz egy ikont kelljen megnyomi 2008 ban az egér középső gombja helyett? Szóval nekem nem tetszett és az Inventor felhasználókat csak buzdítani tudom a váltásra.Ha valaki profi inventorban akkor SolidWorks-ben isten lesz. Megértettem a SolidWorks fejlesztőinek azon mondatát, hogy a szoftver használatának fortélyai helyett a termék tervezésre koncentrál inkább I LOVE SolidWorks :cry: !-]


pén. márc. 14, 2008 18:27
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: csüt. márc. 06, 2008 21:34
Hozzászólások: 1
Hozzászólás Sok egyforma alkatrész Szolídan
Sziasztok!
Nekem bútorokat kell rajzolnom Solidban, ami nem tűnik nagy falatnak. Problémám is egyszerű: egy alkatrészt kb. 20 méretben kell megjelenítenem. Megcsinálok 1 "dobozt", legegyszerűbb esetben 4 részből áll. Létrehozok mondjuk 20 konfigurációt. Ha viszont ezeket meghívom egy összeállításban, akkor egyformák lesznek az egyforma nevű alkatrészek. Próbáltam a "Mentés másként Referenciákkal - Save as copy", ill. "Csomagolás és indulással" is (a konfigurációtömeg mellett) eleddig sikertelenül. Mindig az újra cserélődött le a régi alkatrész.
Segítsen Valaki ha tud, életbevágópityu!!


csüt. márc. 06, 2008 21:50
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: vas. okt. 28, 2007 10:26
Hozzászólások: 83
Hozzászólás 
S hogy teljesen egyértelmű legyek készítettem egy rövid videot a hogyanrol de a rapidshire valamiért nem működik ha kell irj mailt hogy el tudjam küldeni


pén. feb. 08, 2008 9:55
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: vas. okt. 28, 2007 10:26
Hozzászólások: 83
Hozzászólás 
Nos egy kicsit lefoglalt agy kiállításra való készülés és emiatt nem tudtam válaszolni de most már van egy kis időm.
Egy egyszerű trükkel meg tudod oldani. Ne Csőből indulj ki hanem származtasd lemezből. Rajzolj egy olyan kört amit mondjuk a két végpont között megszakítasz kb 0,1 mm el. Az egyik végpont legyen a kezdőponttal egyvonalban akár vízszintesen akár függőlegesen. méretezd be és indíts róla egy bázislemez kihúzást. Nem kell hosszú csak ami a szükséges áthatásnál annyival hosszabb hogy a papírsablon a csövön rögzíthető legyen (itt azért megjegyzem, hogy mivel a cső külső felületére fogod ragasztani a papírsablont emiatt a te lemezed ne legyen vastag csak mondjuk 0,1 mm) a rövidűlési faktor itt elhanyagolható.Ezután szerkeszd meg a csomópontot . ellenőrizd, hogy terül-e. Miután terül a lemez indíts egy rajzot belőle a kiterítés konfigurációt ha felteszed a rajzlapra M1:1-ben már kész is a sablonod.
Ha a teríték nagyobb mint a rendelkezésre álló rajzlap akkor a csőív szakaszokat kellene akkora méretben modellezni. hogy szegmentálható legyen a nyomtatás a teríték mérhető. Majd egy assemby-ba összerakni a csőszegmenseket és az assemby-on végezni az áthatás készítését majd a szegmenseket a fent említett módon nyomtatva egymáshoz ragasztva(átfedési fülről a nyomtatás kiváhásakor kell gondoskodni) Kell egy modell a könnyebb érthetőség miatt? Priv-ben kérek egy kézi méretezett részletet és küldök modellt melyik verzió a SolidWorks?


pén. feb. 08, 2008 8:33
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: hétf. feb. 04, 2008 16:31
Hozzászólások: 1
Hozzászólás 
Sziasztok.

Síkba szeretném kivetítetni két cső áthatásának a vonalát!:)

Szóval van egy váz, ami csövekből áll össze. Gyártásban ezeket heggeszteni fogjuk. Egyetemisták vagyunk, szóval nincsenek szuper cuccaink. Megkönnyítené a minőségi összeillesztést, ha tudnánk az egyes csövekhez sablonokat csinálni amelyek segítségével könnyebben, pontosabban tudnánk kivágni az íveket. Úgy gondoltam, hogy ezt a síkba vetített plástvonalat rátekernénk a cső végére, és a vonal mentén vágnánk.8)

Remélem értitek a problémát, egyelőre ehez kevés vagyok, pedig hasznos dolog.

Előre is köszi.


hétf. feb. 04, 2008 16:42
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2584
Tartózkodási hely: miskolc
Hozzászólás 
cadman írta:
No ithhonról könnyebb mint a cégtől....

Szóval adott a bazi összeállítás .
....


köszi mert még nem jöttem rá
ki is próbálom
remélem menni fog


hétf. dec. 10, 2007 9:33
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: vas. okt. 28, 2007 10:26
Hozzászólások: 83
Hozzászólás 
http://download%20www.tvn.hu/SolidWorks ... 0lemez.avi innét letölthető az első helpvideom de valaki segítsen tömöríteni mert nem tudok. Nem normális dolog, hogy egy 1perces video 14 mega legyen de számomra érthetetlen a virtual dub valaki mondja meg mivel hogyan egyszerűen és töltök fel bármilyen solid works témában kérdésekre válaszolva nem sikerült hangot hozzávennem ebben is segítségre szorulnék cserébe bemutatom a hogyanokat


vas. dec. 09, 2007 10:54
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: vas. okt. 28, 2007 10:26
Hozzászólások: 83
Hozzászólás 
Hát sajna a certifikáció fizetős lett emberek 99 usd per próba
De nekem sikerült., és ettől nagyon jól érzem magam. Köszönet ezúton is Terriernek.-Ham ár itt találkoztunk először ez így korrekt. :lol: :rulez:


szomb. dec. 08, 2007 20:16
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: vas. okt. 28, 2007 10:26
Hozzászólások: 83
Hozzászólás Re: hegesztés
szilati írta:
Sziasztok!!

Még új SW felhasználó vagyok, előtte használtam már pár progit!! Eddig nagyon tetszik a progi, elég érthető, mégis most van egy kérdésem, hegesztés témában!!

Általam készített alkatrészeket, lemezeket szeretnék hegeszteni, de valami miatt nem sikerül!!

Megnéztem a tutorialt, ott földob egy szerkezetet ami zártszelvényeket tartalmaz!! Ezeket simán tudtam hegeszteni!!

Viszont általam készített modelleket nem tudok!!
Van 5letetek hogyan tudom megoldani a dolgot?? Mit kell beállítani stb!!!???

Valamint rajkészítéskor megjelenik e automatikusan a varrat típusa, mérete??? (hogyan???)


Előre is köszi a választ!! Hy

Küldj egy e-mai címet vagy skype?


szomb. dec. 08, 2007 19:05
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: vas. okt. 28, 2007 10:26
Hozzászólások: 83
Hozzászólás 
energoman írta:
hogyan tudom azt megcsinálni hoyg van egy óriási összeállitásom sok alkatrészből. (tényleg sokból)
És azt kellene hogy vagy 2 vágósikkal le kellene vágni azokat a részeket amik nem kellenek, de ugy hogy minden alkatrészt távolitson el ami nem kell, és amin pedig keresztülmegy azt pedig vágja el.
??
üdv

No ithhonról könnyebb mint a cégtől....

Szóval adott a bazi összeállítás .
1 Ne legyen editálva semmilyen alösszeállítás vagy alkatrész
2 az insert menü felülről a 7. pontja németül Hülle angolul nem tom ezt kell választani mondjuk az újat. Mentés (ez szozokásos dolog az assembly-ban való munkák során) .Ezután vár tőled egy felület vagy sík választását, amire annak a feature nek a skicce kerül ami határolja az általad megjeleníteni kívánt részletet a bazi összeállításból. Kihúzással elkészíted a metsző szilárdtestet .Mentés.
3 editálni a z alap assemly-t.
4 a konfigurációs manager választása jobb gomb a manageren
opciók kijelölnni mindent ami a metsződésen kívül van
kijelölni mindent ami a metsződésen belül van
kijelölni mindent amit érint a metsződés
megjelenítés elrejtés
vagy-és kapcsolatokkal nagyjából ugyanez
vagyis kapsz egy olyan konfigurációt amiben az általad beválasztott metsző szilárdtest által érintett objektumok látszanak csak bármennyi köpeny (igy tudtam fordítani a Hüllét, javítsatok ha nem jó), lehet amit definiálni lehet vagy érdemes.


szomb. dec. 08, 2007 18:30
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: vas. okt. 28, 2007 10:26
Hozzászólások: 83
Hozzászólás 
slomo írta:
Tudna valaki segíteni solidworks 2007 hardware igénnyel kapcsolatban? A honlapon támogatottnak megjelölt videovezérlőkkel rendelkező notebook számomra megfizethetetlen (cca 400 eFt netto), közel a feléből kellene kijönnöm. Eddig olyan tippet kaptam, hogy nvidia geforce kártya is megfelelő. Bármi tapasztalati vagy elméleti információt megköszönök. További kérdésem, hogy Vista vagy XP a javasolt?
Az esetleges válaszokban kérem bekalkulálni, hogy alulfejlett informatikai ismeretekkel bírok.

Üdvözlettel

Az attól függ mire szeretnéd használni. Ha a modellezés az elsődlegesakkor indulóban elég egy geforce 5200 fx nekem is az van és nem egy quadro. A munkahelyemen már quadro kártya van de ha a solid works ezt érzékeli akkor bekapcsolni engedi a real wiev opciót amikor is anyagmintával már a monitoron valósághű megjelenítést kapsz.De az a pici apró bosszantó de. Annyira lelassítja a gépet egy komoly munkánál, hogy hú.Tehát sztem ha anyagilag behatárolt a dolog akkor bőven elég egy alacsonyabb kategóriás videokártya inkább a processzor órajele legyen nagy és sok sok ram most én egy
CPU típusa AMD Sempron, 1833 MHz (11 x 167) 2600+
Alaplap neve ASRock K7VT4A Pro Ram1023 MB gagyi előtt ülök de mindent meg tudok vele csinálni az egész nem volt 100 rugó. Hardwer guruk kíméljenek ez van és működik.Ha viszont analízisre kell akkor már egy négyprocesszoros gép is lehet határ a csillagos ég.Az xp a 32 bites a vista a 64 bites verzióhoz.Viszont új gép vásárlásakor én már inkább 64 bites platform mellet döntenék vagy nem laptopban gondolkoznék. Asztali gép ár érték aránya jobb ámbár ha a hordozhatóság követelmény akkor ez kilőve. A 2008-as solid works-öt megküldték a céghez 32 és 64 bites dvd-n is xp és vista verziókhoz.


szomb. dec. 08, 2007 18:05
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: vas. okt. 28, 2007 10:26
Hozzászólások: 83
Hozzászólás 
energoman írta:
hogyan tudom azt megcsinálni hoyg van egy óriási összeállitásom sok alkatrészből. (tényleg sokból)
És azt kellene hogy vagy 2 vágósikkal le kellene vágni azokat a részeket amik nem kellenek, de ugy hogy minden alkatrészt távolitson el ami nem kell, és amin pedig keresztülmegy azt pedig vágja el.
??
üdv

Mivel én német verziot hasznalok nemetul le tudom irni mit kell csinalni angolul terriert kellene megkeresnied


szomb. dec. 08, 2007 14:14
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: vas. okt. 28, 2007 10:26
Hozzászólások: 83
Hozzászólás 
empé írta:
Sziasztok. Honnan lehet magyarítást letölteni a 2007-es verzióhoz?
Kerestem de láma vagyok hozzá. Köszi a segítségeket.

Sehonnét nincs magyaritása legalább is nem tudok rola legutob talán a 2004 nek volt.
Bocs hogy ilyen sokára jöttem ide de kicsit suru az év vége a cégnél az igert videokbol is csak unnepekben lesz valami.


szomb. dec. 08, 2007 13:38
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: csüt. dec. 06, 2007 19:07
Hozzászólások: 1
Hozzászólás 
Tudna valaki segíteni solidworks 2007 hardware igénnyel kapcsolatban? A honlapon támogatottnak megjelölt videovezérlőkkel rendelkező notebook számomra megfizethetetlen (cca 400 eFt netto), közel a feléből kellene kijönnöm. Eddig olyan tippet kaptam, hogy nvidia geforce kártya is megfelelő. Bármi tapasztalati vagy elméleti információt megköszönök. További kérdésem, hogy Vista vagy XP a javasolt?
Az esetleges válaszokban kérem bekalkulálni, hogy alulfejlett informatikai ismeretekkel bírok.

Üdvözlettel


csüt. dec. 06, 2007 19:27
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: csüt. dec. 06, 2007 18:01
Hozzászólások: 1
Hozzászólás hegesztés
Sziasztok!!

Még új SW felhasználó vagyok, előtte használtam már pár progit!! Eddig nagyon tetszik a progi, elég érthető, mégis most van egy kérdésem, hegesztés témában!!

Általam készített alkatrészeket, lemezeket szeretnék hegeszteni, de valami miatt nem sikerül!!

Megnéztem a tutorialt, ott földob egy szerkezetet ami zártszelvényeket tartalmaz!! Ezeket simán tudtam hegeszteni!!

Viszont általam készített modelleket nem tudok!!
Van 5letetek hogyan tudom megoldani a dolgot?? Mit kell beállítani stb!!!???

Valamint rajkészítéskor megjelenik e automatikusan a varrat típusa, mérete??? (hogyan???)


Előre is köszi a választ!! Hy


csüt. dec. 06, 2007 18:19
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2584
Tartózkodási hely: miskolc
Hozzászólás 
hogyan tudom azt megcsinálni hoyg van egy óriási összeállitásom sok alkatrészből. (tényleg sokból)
És azt kellene hogy vagy 2 vágósikkal le kellene vágni azokat a részeket amik nem kellenek, de ugy hogy minden alkatrészt távolitson el ami nem kell, és amin pedig keresztülmegy azt pedig vágja el.
??
üdv


kedd nov. 27, 2007 11:57
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: hétf. nov. 26, 2007 9:06
Hozzászólások: 1
Hozzászólás 
Sziasztok. Honnan lehet magyarítást letölteni a 2007-es verzióhoz?
Kerestem de láma vagyok hozzá. Köszi a segítségeket.


hétf. nov. 26, 2007 9:11
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2584
Tartózkodási hely: miskolc
Hozzászólás 
:D
jó ötlet


szer. nov. 14, 2007 13:22
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: vas. okt. 28, 2007 10:26
Hozzászólások: 83
Hozzászólás 
Felreertesz nem azt mondtam, hogy nem ertesz hozza. Csak azt. hogy epitkezni csak alapra lehet. Ne hogy azt hidd hogy tobbet todok nalad csak tobbszor hasznaltam s eztert nagyobb a napi rutinom. Egyebkent minden analizisre van hozza modul flow-works az azamlastanhoz cosmos works a szilardsagi analizishez cosmos motion a kinematikahoz az sem biztos, hogy kell mas programot hasznalnod van cam kimenete is szoval nagyon lefedi a tervezest.
A hetvegen hozzajutok egy olyan programhoz ami a kepernyo torteneseit nagyin kicsi avi fajlba tomoriti es szovegbemondas is lehetseges. igy oktatovideo keszitese lehetseges lesz kicsi meretben jo minosegben ha lesz idom teszek fel majd ilyeneket hogy egyszerubb legyen a kezdoknek.
Matyi


szer. nov. 14, 2007 12:59
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2584
Tartózkodási hely: miskolc
Hozzászólás 
köszi az infót4
Amugy nem vagyok én elveszve ezekben, nem azt mondtam hogy nem értek hozzá, én csak a SW-hez nem értek, és mint mondtam a rajzolás nekem másodosztájú szempont mert 3-4 alkatrésznél nekem nem is lesz több, de az illesztés kényszerek itt egszerüek ami nekem kell, Inventor, Mechanikal Desktop-ot használtam meg még annó vizsgáztam is a R14-es Acadból technikusin, szóval csak régen használtam őket.

Na majd ráizzitom magam, és akkor majd rájövök mert igy távol valóban nem müködik a dolog.

üdv


szer. nov. 14, 2007 11:48
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: vas. okt. 28, 2007 10:26
Hozzászólások: 83
Hozzászólás 
Nyugi miért baj az ha a tudásodat kell korszerűsíteni?
nem kel makróból dolgoznod mert megnéztem a funkciókat és a görberajzoló eszköztár táblázata olvas és ír *.txt fájlokat csak a fájl szerkezetét kell tartanod vagy kézzel beírornod http://kepfeltoltes.hu/view/071113/G_rb ... es.hu_.jpg
ennek az eszköztárnak balról a 4. ikonja a parancs
használat közben igy néz ki a táblázat http://kepfeltoltes.hu/view/071113/G_rb ... es.hu_.jpg és a megnyitás gomb megnyomása után a fájltípus kiválasztásánál látható hogy txt fájlokat is tud olvasni(Bocs de nekem németül kell használnom).megnyitottam a kimentett txt fájlt hozzá kell rendelni jegyzettömbhöz hogy lásd a fájl szerkezetét. http://kepfeltoltes.hu/view/071113/TxtF ... es.hu_.jpg De nem lehet az acadot a solidhoz hasonlítani a solid worksben paraméteres modellek készülnek azaz ha megváltoztatsz egy méretet akkor változik a modell is ér a gyártási nyomtatásra készülő méretezett rajz is. Nem értelek ha semmit sem tudsz a modellezésről hogyhogy a legnehezebb válfajával kezded . küldök egy képet amit 4-év mindennapi használat után készítettem Terrier küldte a feladatot nem volt könnyű http://kepfeltoltes.hu/view/071113/kopo ... es.hu_.jpg
Szóval keresd meg a help menü online help nem tudom pontosan de németül online lehrbuch help/felülről a 6. ez egy html help amiben leckék vannak ezeken memj végig és ha mindent megcsinálttál akkor már tudod kezelni a programot.
A komolyabb dolgokról beszéljünk ezután jó. Főleg a loftolást nézd át mert az kell neked.Az SW makrókról először én is azt hittem, hogy ide nekem a világot de még egy vonalat sem tudtam húzni amíg acadban komlett 3d-s modelleket csináltam programból a parancsokat és opcióikat tartalmazza az objektummodell amiről ennyi infóm van http://solidworks.cad.de/apitut_kap04.htm
Egyébként acadot lisp-ben vagy visualbasicben vagy forgatókönyvvel programoztad?
Matyi


kedd nov. 13, 2007 20:58
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2584
Tartózkodási hely: miskolc
Hozzászólás 
nem sikokban van mert a görbék hengermetszetek, tehát mintha egy szárnyprofilt egy hengerpalástra rajzolnál.
Szóval az ACAD-ban ugy csináltam ahogy irtad
1., egy komplett görbe pontjai be
2., a pontokra görbe
3., az görbékre felület
4., a felületet kivágtam egy solid-ból és kész volt a lapát

Igy ment a makró acad.ban kb. 4 parancs volt és simán futtatható, semmi VB-s keret meg main függvény, csak néhény parancs körbefogta a pontokat.

Az a baj hogy én mindig belecsöppenek egy viszonylag bonyolultabb problémába és ez alapján vagyok kénytelen megtanulni a szoftvert ,és sohasem felépiteni a tudásomat.
Na mindegy ha nem fog menni kénytelen leszek ugy megoldani ahogy eddig, és majd simán beolvastatom a kész teste, de ugye ez nem a megoldás.

Ha mondjuk abban segitesz hogy hol kel futtatni a makrókat, és honnan vegyem a parancsokat, vagy ha van egy gagyi makro file amit nézegethetek és futtathatok akkor tudok filózni rajta, de most még ezt sem tudom.

üdv
energo


kedd nov. 13, 2007 19:32
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: vas. okt. 28, 2007 10:26
Hozzászólások: 83
Hozzászólás 
Hát a feladat bonyolultabb makroval mint nélkule.
gondolom bizonyos távolságu sikokon egy zárt gorbe alkotja meg a keresztmetszetet majd egy másik síkon egy másik stb stb ami a rá meréleges nézetbbrn szinten illeszkedik egy gorbere stb stb
Nos a makroid kimenetet beolvasni nem konnyu feladat egyszerubb kinyomtatnod tablazatos formaban x,y,z koordinatakat es sikonkent berajzolni a gorbeket. mondom bonyolultabb beolvasni mint megcsinalni. de gondolom a solidos testmodellezest nem igazan ismered.
egyebkent van a solidban a gorbe rajzolas eszkoztarban tablazatbol rajzolt gorbe opcio is .
illetve makro felveteli lehetoseg. rajzolj egy ilyen gorbet makro felvetel kozben majd a kesz makrot kielemezve (ugyanugy van visual basic application ja mint az excelnek) talan ra jossz hogyan kell beolvasni a pontjaidat. Ezert mondtam, hogy mit meg nem adnek a solid works objektummodelljeert mert az excele megvan.
Most cegtol irok es nemet billentyuzrtem van amin nincsenek ekezetek.
ha hazamegyek fabrikalok egy testet hogy valami hasonlora gondolsz -e .
Matyi


kedd nov. 13, 2007 18:08
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2584
Tartózkodási hely: miskolc
Hozzászólás 
:) köszi
Én is alkalmaztam mér egy két CAD szoftvert csak semelyiket nem tudtam arra a célra használni ami nekem kell, gondoltam ebben megtanulom rendesen.
Szimuláció előkészitéséhez kellenek nekem valóban testek, mert azeket a testeket kell a későbbiekben numerikus hálózni és futtatni más szoftveren.
Ilyet már csináltam MechanikalDesktop-ban, de tulságosan bonyolult a tovább.
A pontokat saját kódban készitem elő és olyan makrót generálok a progiaimmal amilyet csak akarok, de a lényeg hogy a SW beolvassa és elkészitse a teste.
Konkrétan axiális járókeréklapátok lapátjait szeretném elkésziteni, mely lapátok 3D-s görbékből állnak össze.

Szóval erre kellene nekem egy makró. És hogy be tudjam implementálni az SW-be!

köszöm a segitséget, igy lehet gyorsabb lesz amit szeretnék.

Megj.: ezen a fórumon már egy ideje itt vagyok mindenféle témában :) :), szóval egymástól független dolgaim vannak itt általában, sajnos mindenféle hüleséggel foglalkozni kell. :( :(


kedd nov. 13, 2007 8:52
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: vas. okt. 28, 2007 10:26
Hozzászólások: 83
Hozzászólás 
Felületet akarsz csinálni vagy szilárdteastet.Bár igazából Terrier fog tudni neked válaszolni. Tudnál bővebbet mondani a tervedről mert nem tudom megfogni.A Modellezés mikéntjét elmondom ha konkrét feladatot adsz De ha sziládrsági analízist akarsz csinálni akkor a modellt célszerű Solidban készíteni ami lehet felületmodell vagy szilárdtest vagy vegyes. Szkennelj be egy kézi vázlatot és küldd el gyanítom bonyolultabbnak gondolod mint valójában Terrier tud mélyebb elméleti választ adni. Lehet tévedek vagy kombinálok. De láttalak más topicokban pl excel témában. Nem arról van szó hogy készítettél elemzést excellel és ezekből a koorinátákból szeretnél testmodellt? Ha igen akkor nehezebb lesz a dolgod mintha a modellt készítetted volna el s ebből az elemzést mert solidWorks makrót kell írnod ami nem annyira könnyű mint az excel makró írása(mit nem adnék a solidworks objektummodelljéért . Ha nem akkor igyunk egy sört míg jön Terrier.
:hm:


hétf. nov. 12, 2007 20:11
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2584
Tartózkodási hely: miskolc
Hozzászólás 
légyszives segitsetek abban hogy hogyan tudok DDKR vagy HKR rendszerbe pontkoordinátákat beimportálni a Solidworks-be és akár egyes pontcsoportoknak megadni hogy huzzon rájuk egy polinómot, és a polinómokból csináljon majd felületet???

remélem tudtok segiteni! előre is köszinök mindent

üdv


hétf. nov. 12, 2007 13:29
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: kedd okt. 30, 2007 7:07
Hozzászólások: 9
Hozzászólás 
Én is többször így jártam mert valami kehe van a szerverükkel.
Próbálkozni kell sajnos....


szer. okt. 31, 2007 19:24
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: vas. okt. 28, 2007 10:26
Hozzászólások: 83
Hozzászólás 
We're sorry, the page you requested is not an active page on this web site.

Hát ez fogadott a linken :cry:


szer. okt. 31, 2007 19:12
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: vas. okt. 28, 2007 10:26
Hozzászólások: 83
Hozzászólás 
Persze nem is általánosítani akartam sőt a jó szándék vezet. :oops: és bevallom jómagam nem értek az analízisekhez. :hm:a hosszú hátvégén megpróbálom.


szer. okt. 31, 2007 19:05
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: kedd okt. 30, 2007 7:07
Hozzászólások: 9
Hozzászólás 
cadman írta:
Szia kösz az infót jövőre van tervben a cégnél a certifikáció ők fizetik ez most nekem időben nem időszerű még két "találmányomnak" meg kell lennie kidolgozva az idén a jövő tavaszi kiállítási szezonig majd utána.
:cry: :wink:Csak azt tapasztalom, hogy kb 1 év kell ahhoz, hogy hivatásszinten tudja kezelni ezt a szoftvert ami pedig az autocad és az me10 után maga a menny.Azért is indítottam ezt a topicot hogy ha van kérdés a kezdetektől (mi a fene az a segédsík és hogyan lell lemezt kiteríteni ) szintű kérdésektől is legyen lehetőség kérdezni mert bizony előbb tudnak az egyetemeken végeselem analízist készíteni mint működtetni egy hajtóművet


Szia
Pedig megéri most megcsinálni a vizsgát, mert ingyenes. Valójában 3órát adnak rá, de valójában ennél sokkal kevesebb idő elég rá. Én pl. 76 perc alatt csináltam meg. Ennyit érdemes szakítani rá.

A főiskolából valóban jönnek ki olyanok akik tökéletesen alkalmasak mondjuk hm.... pl. benzinkutasnak :) De azért szerencsére ez nem mindenkire igaz, és azért ott vagy egy évfolyamon belül az a kb 5-10% akiből tényleg szakember válik.
Aki végeselem analíziseket tud csinálni az több mint valószínű hogy modellezni is tud, mert a kettő nem megy egymás nélkül. Ellenben aki modellezni tud az még nem biztos hogy az analízisekhez is ért.
Szóval felesleges általánosítani.

Üdv


szer. okt. 31, 2007 19:01
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: vas. okt. 28, 2007 10:26
Hozzászólások: 83
Hozzászólás 
Szia kösz az infót jövőre van tervben a cégnél a certifikáció ők fizetik ez most nekem időben nem időszerű még két "találmányomnak" meg kell lennie kidolgozva az idén a jövő tavaszi kiállítási szezonig majd utána.
:cry: :wink:Csak azt tapasztalom, hogy kb 1 év kell ahhoz, hogy hivatásszinten tudja kezelni ezt a szoftvert ami pedig az autocad és az me10 után maga a menny.Azért is indítottam ezt a topicot hogy ha van kérdés a kezdetektől (mi a fene az a segédsík és hogyan lell lemezt kiteríteni ) szintű kérdésektől is legyen lehetőség kérdezni mert bizony előbb tudnak az egyetemeken végeselem analízist készíteni mint működtetni egy hajtóművet


szer. okt. 31, 2007 18:41
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: kedd okt. 30, 2007 7:07
Hozzászólások: 9
Hozzászólás 
Üdv
Hamarosan megalakul a magyarországi Solidworks User Group amit az anyacég is támogat. Amennyiben szeretnél mint tag bekerülni, küldj légyszíves egy emailt nekem. Az egyetlen feltétel hogy CSWP (Certified SolidWorks Professional) vizsgád kell hogy legyen. Ez most ingyenes az alábbi linken Dec 15-ig.

https://www.solidworks.com/pages/servic ... n/Certific ation.html

Üdvözlettel:
Glück Balázs
06703819229
g.b@freemail.hu


szer. okt. 31, 2007 18:28
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: vas. okt. 28, 2007 10:26
Hozzászólások: 83
Hozzászólás 
Hát szevasztok!

Nos valóban egyszerű(nek tűnik) egy minimumszintű logo készítése de hajrá meg lehet próbálkozni vele. Nos részemről hivatásszerűen foglalkozom ezzel a szoftverrel és inkább a modellezés technikájában tudok többet segíteni nekem nem volt szükségem sem a cosmos-ra sem a flow-worksre de mint azt egy az egyetemről frissen kikerült új felvételis kollega mondta épp ma, "Amit az egyetemen tanultunk az teljesen felesleges amit viszont tőletek tanulunk az maga az élet ". Tehát energoman nak azt tudom üzenni igen is van értelme soliddal foglalkozni mert nagyon könnyen kezelhető igen hatékony szoftver. A logorol csak annyit hogy egy gépészeti szoftver ,csupán megjelenítésre készített moduljával 8-10 perc alatt készült ahhoz képest nem rossz. Sőt ha a maxwell renderrel töltött 5-6 óra alatt csak egy sötét pacát sikerült csinálnom sztem egész valódinak tűnik. Konkrétumokat kérdezzetek ,vagy küldjetek modellt úgy könnyebben válaszol bárki.


szer. okt. 31, 2007 18:21
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2584
Tartózkodási hely: miskolc
Hozzászólás 
oh köaz sokat segitettél, igy leglább lett értelme hogy kitanuljama a progit mert per pillanat csak arra kellett hogy megnyissak proe és ideas -os rajzokat, de igy belemegyek mégjobban.
:)

Tehát van értelme ennek a témának


szer. okt. 31, 2007 9:15
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: kedd okt. 30, 2007 7:07
Hozzászólások: 9
Hozzászólás 
Ahhoz hogy elindíts egy vizsgálatot először egy modelt kell készíts a Solidworks-ben, majd az Add-Ins ablakban be kell kapcsold az analízis modul valamelyikét.


kedd okt. 30, 2007 18:59
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: kedd okt. 30, 2007 7:07
Hozzászólások: 9
Hozzászólás 
Megjelent a Cosmos 64 bites változata az biztosan működik a Vista alatt.
Két analízis modulon belül lehet hálót generálni, (Works,Flowworks) ezek többek között épp erre való. Annyi a különbség hogy a Works tetraéderekből építi a hálót, a Flowworks pedig Brick elemekből


kedd okt. 30, 2007 18:58
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2584
Tartózkodási hely: miskolc
Hozzászólás 
akkor én meg is kérdem hogy a Vista alatt miér nem nyilik meg a Cosmos vagy kellene valami rajzot csinálnom és cak ugy fog megnyilni.
Mert tegnap a notimon örök várakozásra itélt.
ja a 2007-es

Mivel most tanulom ezért még egy kérdés:
tudok numerikus szimulációhoz hálót generálni vele, és hogyan, nem erre való a cosmos?


kedd okt. 30, 2007 18:53
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: kedd okt. 30, 2007 7:07
Hozzászólások: 9
Hozzászólás 
stell írta:
En irom a masodik kerdest.Nem vagytok tik mind a ketten -egy-.
mert enszerintem ez egy ojan nemsikerult reklam a nemet cegnek.
UDV :D


Először is nem Német...... :)
Aztán pedig nem hinném hogy a mi vagy az itteni bejegyzéseink sokat dobnának a szoftver forgalmazók eladásain.


kedd okt. 30, 2007 17:53
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. jún. 24, 2007 10:18
Hozzászólások: 6679
Tartózkodási hely: Revuca.S.k>>Szlovákia, nem tudok jól magyarul írni, ezért ilyen amit látsz,
Hozzászólás 
En irom a masodik kerdest.Nem vagytok tik mind a ketten -egy-.
mert enszerintem ez egy ojan nemsikerult reklam a nemet cegnek.
UDV :D


kedd okt. 30, 2007 17:45
Profil Privát üzenet küldése Honlap
vas-tag

Csatlakozott: kedd okt. 30, 2007 7:07
Hozzászólások: 9
Hozzászólás Re: SolidWorks-Segítsünk Egymásnak
cadman írta:
Helló mindenki!
Arra gondoltam, kéne egy topic a SolidWorks-felhasználóknak.
Ha Valaki ismerkedni szeretne a használatával illetve tanács kellene a kezelését illetőleg , vagy tanácsot adni is tud itt a helye.
Ha kérdése van valakinek itt megtalál. :potyog:


Üdv
Ha tudok segíteni én is, szóljatok nyugodtan. A Solid-on kívül CosmosWorks, és Flowworks- ben is tudok segíteni. Ezekkel bohóckodom már 4 éve...


kedd okt. 30, 2007 7:11
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: vas. okt. 28, 2007 10:26
Hozzászólások: 83
Hozzászólás 
A SolidWorks egy 3D-s tervezőprogram aminek a photo works moduljával készült a logom


vas. okt. 28, 2007 17:26
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: kedd nov. 02, 2004 17:38
Hozzászólások: 5120
Tartózkodási hely: Budapest/Szeged
Hozzászólás 
Írom az első kérdést. Mi ez?


vas. okt. 28, 2007 17:15
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: vas. okt. 28, 2007 10:26
Hozzászólások: 83
Hozzászólás SolidWorks-Segítsünk Egymásnak
Helló mindenki!
Arra gondoltam, kéne egy topic a SolidWorks-felhasználóknak.
Ha Valaki ismerkedni szeretne a használatával illetve tanács kellene a kezelését illetőleg , vagy tanácsot adni is tud itt a helye.
Ha kérdése van valakinek itt megtalál. :potyog:


vas. okt. 28, 2007 11:07
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 244 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 19 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség