Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: csüt. márc. 28, 2024 23:57



Hozzászólás a témához  [ 78 hozzászólás ]  Oldal 1, 2  Következő
Programok, amelyek megvételét nagyon jól gondoljuk meg! 
Szerző Üzenet
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. szept. 10, 2004 5:49
Hozzászólások: 2607
Hozzászólás Re: Programok, amelyek megvételét nagyon jól gondoljuk meg!
Gondolod, hogy a Hivatal foglalkozna ezzel a dologgal...?


vas. márc. 01, 2020 12:46
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Programok, amelyek megvételét nagyon jól gondoljuk meg!
Supervisor írta:
...

Mi lenne akkor, ha más szoftvergyártók is ezt az eljárást alkalmaznák. Egymást figyelnék a te pénzeden? Kész röhej.

Ha van rá affinitásod, lehetne eljárást indítani, kezdetnek pl a megyei Közigazgatási Hivatalnál. Nagyon szigorúak tudnak lenni, lenne hatása.


csüt. feb. 27, 2020 20:50
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. szept. 10, 2004 5:49
Hozzászólások: 2607
Hozzászólás Re: Programok, amelyek megvételét nagyon jól gondoljuk meg!
"VÉGFELHASZNÁLÓI SZERZŐDÉS A TÓDOR PROGRAMRA

...A jelen szerződés korlátozott jogosítványt biztosít Önnek, a végfelhasználónak arra, hogy felhasználja a TÓDOR programot. A jelen szerződésben foglaltak szerint Ön ezzel a program használatára nyer jogot, de a program tulajdonjoga nem kerül az Ön birtokába. "

1. INGYENES ÉS AKTIVÁLT VÁLTOZAT
A TÓDOR telepítője minden esetben az ingyenes (demó, próba) változatot telepíti a számítógépre. A szoftver megvásárlásakor Ön jogosultságot szerez a szoftver egy (vagy a fejlesztő által, a szoftverről kiállított számlán jelölt mennyiségű) példányának aktiválására (élesítésére). Aktiválás után, amennyiben a szoftver árának teljesítése megtörtént, a program minden funkciója használható. A megrendelés, megvásárlás menetéről bővebben a http://www.todor-hataridonaplo.hu oldalon olvashat.
Az aktivált szoftver felhasználójának alapszintű számítástechnikai ismeretekkel kell rendelkeznie, valamint a programba épített súgórendszerben leírt információk szerint kell működtetni a szoftvert.
Ha a számítógép elromlik, vagy bármely más okból kifolyólag másik számítógépre lesz a szoftver áthelyezve, akkor az aktiválást ismételten el kell végezni. A már élesített (aktivált) változat legfeljebb 2 alkalommal és minimum 24 óránként aktiválható újra! Az összesen három alkalom után már nem aktiválható a szoftver, a további használat csak új példány vásárlásával oldható meg.


Azt, hogy az elmentett partíció visszarakása után miért tűnik el az aktiválás nem értem.
Aztán volt még egy dolog, amikor kiírta, hogy a Tódor hibát észlelt és ezért leállt. Újraindítás után eltünt az aktiválás.

Az ingyenes változatban legfeljebb napi 10 dolog írható be. Akinek ez megfelel az korlátlan ideig - vagy ameddig nem módosítják - használhatja...

Azt a 15x aktiválás üzenetet meg azért sem értem mert már 3. után uninstall lett.


hétf. feb. 17, 2020 18:47
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Programok, amelyek megvételét nagyon jól gondoljuk meg!
A jelek szerint lehet kommunikálni a céggel, próbáld meg tisztázni velük, hogy ez így teljesen etikátlan (sőt, szerintem jogtalan). Nem köthetnek egy szoftver licencet más szoftverek használatához és nincs semmilyen joguk ahhoz, hogy a nálad telepített szoftvereket ellenőrizzék. Egy számítógép normál használatába beletartozik, hogy az ember szoftvereket telepít, töröl, frissít. Ezt nem tilthatja meg semmilyen szerződés. Egyébként a rendszer-visszaállítás (partíció mentésből) pont az a helyzet, amikor nem változik a szoftver környezet, mivel minden az aktiváláskori állapotra áll vissza...

Mondjuk én azt sem értem, hogy egy 3x aktiválható licencet hogyan lehetett 15x aktiválni. Ott valami nagyon nagy gáz lehet a licencek kezelésével.


hétf. feb. 17, 2020 16:31
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. szept. 10, 2004 5:49
Hozzászólások: 2607
Hozzászólás Re: Programok, amelyek megvételét nagyon jól gondoljuk meg!
Akkor az ESET SS jövő évi licencének lejártával a NOD 32 lesz 3 évre. ez is 3 éves és jövőre szeptemberben jár le a licence.
A kedvezmény náluk tényleg nagyon jó dolog ez megoldott, mások is követhetnék ezt a példát.
Az ára is jónak mondható.

A Tódor vonatkozásában egyszerűen nem értem az üzlet politikájukat. Megveszem a licencet és jön három olyan dolog, hogy valamilyen okból vissza kell állítani a partíciómentést akkor már ugrott is az aktiválás. Vagy processzor cserélek egy nagyobbra, netán az alaplappal vannak gondok és cserélem vagy a winchester helyett egy nagyobbat rakok bele a gépbe. Ez mind mind eltünteti az aktiválást.
Miért nem lehet ezt úgy megoldani, hogy megveszem egy névre szóló licencfájllal, amit az ilyen esetekben egyszerűen csak átviszek és kész. Nem is egy ilyen licencem van.

Van nekik egy szerződésük amit el kell fogadni, abban le van írva ez a három regisztrálás is.
Az első licencemre az aktiválásnál azt írja ki, hogy már több mint tizenötször!!!??? aktiválták, ezért nem aktiválható újra.
A másodiknál vagyis a mostaninál meg azt, hogy már háromszor aktivált és ezért nem aktiválható újra.

Az érthető, hogy védik a szoftvert, na de ezt már nem nevezném törvényes védelemnek...


hétf. feb. 17, 2020 9:33
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Programok, amelyek megvételét nagyon jól gondoljuk meg!
vackor írta:
...

A NOD 32-t javaslom. Nekem legalább 10 éve ez van, sosem volt vele gond. 3 évre 12 eFt, ha meg tudod oldani az 50% kedvezményt (diák, orvos, nyugdíjas). Főleg, ha nem ragaszkodsz a saját névre szóló licenchez. Mi is hárman összeálltunk a haverokkal, az egyiknek orvos a felesége, és kész. Így már csak 4 eFt 3 évre.

A NOD nem csinál olyan töketlenséget, mint ez a Tódor. Még jó, hogy nem kellett nekem használni. Nem tudom milyen ára van, de a több milliós áron adott Autocad sem csinál ilyet. Biztos, hogy valamilyen hatóságot tájékoztattam volna a tisztességtelen üzlet miatt. Lehet, hogy jól megmogyoróznák a töküket.


vas. feb. 16, 2020 21:38
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. szept. 10, 2004 5:49
Hozzászólások: 2607
Hozzászólás Re: Programok, amelyek megvételét nagyon jól gondoljuk meg!
Teljes mértékben egyetértek az általad írottakkal.
Gyakorlatilag a válasz szerint szinte minden módosítás, szoftver, frissítés stb kiüti a regisztrációt.
Azt nem értem, hogy miért nem tudják megcsinálni egy a felhasználó nevére regisztrált licencfájllal, mint a HDS vagy a BatteryBar és még sok más szoftver esetében.

Gondolkoztam én is Avaston de ezek után hanyagolom, marad az ESET Smart Security, bár már XP-nél okoz lefagyásokat, teljesen friss telepítésnél is főként induláskor.
A Vipre örök licenccel is okozott már súlyos bonyodalmat.
Jövőre jár le a licenc, akkor még nem tudom mit válasszak talán a NOD 32.

A Tódor általad írt alternatíváit még nem ismerem, megnézem őket. Olyan kellene ami XP-től felfelé működik. A DigitalDay jó, de az XP után sajnos már nem fejlesztették tovább.


vas. feb. 16, 2020 10:20
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Programok, amelyek megvételét nagyon jól gondoljuk meg!
Ez a válasz egy merő f*szság. De tényleg. Gépcserére (alaplap, proci) lehet hivatkozni, vagy mondjuk oprendszer váltásra, de semmi köze a szoftvernek ahhoz ha valaki mondjuk videokártyát cserél, másik vírusirtóra vált, meg úgy egyáltalán milyen más szoftvereket használ. A program frissítés meg... Ez a nap vicce. Alapvető dolog hogy az ember frissíti a szoftvereit, ez a dolgok normális menete, ez nem lehet kifogás egy regisztráció szempontjából. Aki ilyet állít, az egyszerűen hülye.

Vannak esetek, amikor bármennyire is kellemetlen, de váltani kell. Muszáj. Én például 9 éve használtam az Avast vírusirtót, erre januárban kiderült, hogy titokban begyűjtötték és pénzért eladták a felhasználók böngészési adatait. Hiába volt tökéletes vírusvédelem, ez bőven az elfogadhatatlan kategória. Töröltem az összes gépről, de még a felhasználói fiókot is. Hiába van még majdnem 1 év a Pro licencből, a bizalom elveszett. Ennyi.

Én ehelyett is keresnék másikat, biztosra veszem hogy van több is, talán még ingyenes is. (Task Coach, Trello, stb.)


vas. feb. 16, 2020 0:32
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. szept. 10, 2004 5:49
Hozzászólások: 2607
Hozzászólás Re: Programok, amelyek megvételét nagyon jól gondoljuk meg!
Érkezett válasz: " - A számítógépes környezet megváltozása miatt kérhet a program ismételt aktiválást, ilyen pl.: gépcsere, új hardver, új szoftver, meghajtó, vírusirtó, tűzfal, más program frissítés, ...stb.

Kérjük jelezze, hogy a fenti leírás és a használati útmutató vonatkozó részének áttekintése után minden kérdésére választ kapott-e, illetve amennyiben bármilyen további kérdése merülne fel, forduljon hozzánk bizalommal, szívesen állunk rendelkezésére.

Üdvözlettel:
Dobos Barnabás
http://www.todor-hataridonaplo.hu

...Új szoftver... más programfrissítés... stb
Amennyiben ha új szoftvert rakok fel vagy más programokat frissítek akkor annyi az aktivált verziónak?

Tényleg nagyon jó lenne ez a szoftver, sokat tud, csak a regisztrációja ne lenne ilyen problémás.
Természetesen megértem, hogy védik a jogtalan használat ellen, de ha egy gépre egyszer felkerül, akkor az jó lenne, ha azon a gépen továbbra is használható lenne.
Például a felhasználó nevére aktivált licencfájl, amit csak a felhasználó tudna használni, amely átvihető lenne például gépcserénél, mint a BatteryBar esetében.
Az meg biztos, ha veszek egy új laptopot akkor az 5.000.- HUF már igazán megéri ezért a szoftverért.

Egyébként ismeri, használja valaki ezt a programot?


pén. feb. 14, 2020 12:44
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. szept. 10, 2004 5:49
Hozzászólások: 2607
Hozzászólás Re: Programok, amelyek megvételét nagyon jól gondoljuk meg!
Írtam már nekik, de nem érkezett válasz. :roll:


csüt. feb. 13, 2020 13:57
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. szept. 10, 2004 5:49
Hozzászólások: 2607
Hozzászólás Re: Programok, amelyek megvételét nagyon jól gondoljuk meg!
Teljes mértékben egyetértek az általad írottakkal.
Soha az életben nem találkoztam még ilyennel.
Regisztrálok egy gépre annak az adatai mennek a forgalmazóhoz, akkor ez a továbbiakban gyakorlatilag beazonosítható. Vettem már több ilyen szoftvert is, és soha nem volt velük gond a visszaállításnál, maradt a regisztráció.
Ez azért dühítő, hogy a rendszer visszaállítás után egyszerűen eltűnik a regisztráció.
Már vettem a laptopra és asztali gépre is licencet, de a rendszer visszaállítások után már le érvénytelenítve vannak.

Gondoltam írok nekik és megkérdezem hogyan is van ez?

Itt van a példa arra, hogy a magyarok még a MS-n is alaposan túltesznek...


szer. feb. 12, 2020 20:20
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Programok, amelyek megvételét nagyon jól gondoljuk meg!
Ez tényleg elég furcsa. Üzleti szempontból az rendben van, hogy korlátozott számú a regisztráció, mint pl. OEM szoftvereknél, de olyat még nem láttam, hogy visszaállítás után érvénytelen legyen. Ez max. akkor fordulhat elő, ha a tárolt regisztrációs adat időnként megváltozik (pl. periodikus online ellenőrzés során), és visszaállításnál egy régi, már érvénytelen adat jön vissza. De ilyen körülményes regisztrációt még az MS sem alkalmaz.


szer. feb. 12, 2020 16:15
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. szept. 10, 2004 5:49
Hozzászólások: 2607
Hozzászólás Re: Programok, amelyek megvételét nagyon jól gondoljuk meg!
Magyar fejlesztésű szoftver a TÓDOR.
Alapjában véve kitűnő lenne sok dolgot tud,de van valami, ami miatt nagyon is megkérdőjelezhető, hogy mennyiben tisztességes a forgalmazása...

Ez a regisztráció.
Csak maximum háromszor lehet aktiválni és utána venni kell egy újat.

A tisztességes felhasználó jóhiszeműen készít egy mentést miután felrakta, ha valami gond adódna a rendszerrel akkor csak visszaállítja és nem veszik el.
Amikor visszaállítja a rendszert jön a pofára esés: ismét aktiválni kell.

Igen ám, de erről én nem találtam semmiféle utalást a szerződésben, hogy az elmentett rendszer visszaállítása automatikusan megsemmisíti a regisztrációt.

Így aztán ha használni akarjuk, akkor el kell lőni még egy regisztrációt.
Aztán ha még vissza kell állítani az elmentett rendszert, akkor ismét megsemmisül az aktiválás újra kell aktiválni.
Két rendszer visszaállítás és ha bármi történik, hogy kellene ismét az elmentett rendszer, akkor ismét megsemmisíti az aktiválást.

Kár, hogy a forgalmazók, így állnak hozzá.


(A régi szép időkben volt a DigitalDay, szintén magyar egy kis összeget kértek a regisztrációért, aztán korlátlanul használható volt. Később ingyenessé tették. Kár, hogy a XP után már nem írtak a további oprendszerekre.)


szer. feb. 12, 2020 12:32
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás Re: Programok, amelyek megvételét nagyon jól gondoljuk meg!
Kössz,de ez nem mentség! :oops:
Valóban slendrián vagyok,mindenféle bill-el dolgozok:angol,magyar,orosz mitöbb ezek keveréke a laptop ill Ej'búk hard-kiszerelésben is..kivéve (a gyivi bírót.. meg a 'telefonyost',-no az nem a én világom,pedig állítólag azon is lehet..azon,nem megy még Short "Mesüge" sem tökéletesen! :x )
..aztán írok a vakvilágba,de legalábbis remélem hogy amit írok valamennyire célirányos..,bár ezidáig megértették..máshol is!
Vagy,csak nagyon határozott voltam,vagy eddig is csak hülyeségeket írhattam :roll:?


kedd jan. 18, 2011 20:54
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás Re: Programok, amelyek megvételét nagyon jól gondoljuk meg!
Azért ne essünk egymásnak :!:


hétf. jan. 17, 2011 21:09
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Programok, amelyek megvételét nagyon jól gondoljuk meg!
Supervisor írta:
... mikor kinek tudtál, akartál valami hasznos tanáccsal segíteni??? ...

Azért sokszor előfordult már. :D

Talán nem Firefoxot használ (helyesírás javítással), hanem valami Linuxos egyebet. És valószínűleg siet, mert sok egyéb dolga is van. Gondolom én. :shock:


hétf. jan. 17, 2011 20:25
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás Re: Programok, amelyek megvételét nagyon jól gondoljuk meg!
Melehet hogy betűk kimaradnak az írásaimból,de a te agytekervényeidet magad sem érted,mégis kikéred magadnak hogy nem értenek..akkor ha én vagyok én és te vagy te..?..azonkivül hogy moderálsz? :roll:


hétf. jan. 17, 2011 19:50
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. szept. 10, 2004 5:49
Hozzászólások: 2607
Hozzászólás Re: Programok, amelyek megvételét nagyon jól gondoljuk meg!
nacorvus írta:
By Supervisor:

...A hozzád hasonló félművet tudurokkal tele van a világháló! :| -Oldd meg magad ahogy tudod!
..Ha meg nem tudod és segítségre vágysz,akkor akkor korrekten írd már le hogy melyik program telepítése után milyen gondjaid voltak.-ne csak a félgondolataidat..hiszen rajtad kívül mindenki hülye,aki nem érti!-kivéve téged-hiszen te moderátor votál :arrow: ezért ki kell találni a gondolataiat :hm: :wink:


Meg a hozzád hasonló olyanokkal, akik még annyira sem tisztelik meg a fórumot, hogy akár egy hozzászólást is helyesen tudjanak leírni! Nézd meg a hozzászólásaidat, hányat találsz közöttük, amelyikben egyetlen helyesírási hiba sem található??? Ez a te hatalmas műveltséged! Gratulálok!

Lehet, hogy tévedek, de úgy gondoltam, hogy ez egy olyan fórum, ahol mindenki szabadon leírhatja a tapasztalt jelenségeket és segítünk egymásnak mindenben, amiben tudunk. Természetesen ez alól te kivétel vagy, még soha egyetlen témában sem segítettél, de mindenkibe belekötni és kritizálni azt nagyon jól tudsz.

A teljesség igénye nélkül Hannibál, Laci_L, TargeT, nbela és a többiek a fórum igazi példaképei, akik önzetlenül segítenek mindenkinek, nem kötnek bele senkibe és nem hülyéznek le senkit.
Tanulhatnál tőlük műveltséget, illemet, helyesírást, stb.

Nézd meg a helyesírási hibáktól hemzsegő hozzászólásaidat és azt is hogy mikor kinek tudtál, akartál valami hasznos tanáccsal segíteni???

Egyébként van saját fórumom, ahol most is moderátor vagyok és mindenkit megtisztelek azzal, hogy nem sértegetek senkit és hibátlan helyírással válaszolok mindenkinek.
Remélem, egyszer talán eljuthatsz - ha sürgősen változtatsz - a mostani hozzáállásodon az elemi műveltség olyan alsó szintjére ahol nem kell szégyenkezned a fórumban való helyesírási hibáktól hemzsegő megnyilvánulásaid miatt.
Mert jelenleg ezért ama bizonyos alsó szintje alatt vagy, ezzel folyamatosan nyilvánosan önmagadat minősíted. Büszke lehetsz önmagadra! :!:

(Ui.: Akkor dicsekedj a nagy tudásoddal, ha itt a fórumban - helyesírási hibák sorozata nélkül - le tudod írni mi a sysfader iexplore.exe hiba megoldása, ugyanis a velem való kötekedéseid itt kezdődtek...)
Próbálj meg a jövőben Hannibál, Laci_L, TargeT, nbela és a többiek módjára viselkedni, és példát venni róluk!


hétf. jan. 17, 2011 14:03
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás Re: Programok, amelyek megvételét nagyon jól gondoljuk meg!
Laci_L jól emlékszik, VirtualBox.
Van vagy 18 telepítés, .vdi a HardDisk alatt, ami 112 GB. Ezek úgy 2,5 GB-tól mennek 14,5 GB-ig. Dinamikus, így csak annyi helyet foglal, ami kell.
A snapshotok ugyancsak .vdi-ként vannak, alapértelmezetten a \Machines\Virtuális gép név\Snapshots alatt.
Bizony ezekben is van 6 - 8 - 10 - 13,5 GB-os jónéhány. !-F Ha egy snapshot után többet pakolunk erre, meg tud hízni. Pláne ha többszörös pillanatfelvételek vannak.
Hogy pontosan hogyan csinálja nem tudom, de igaza van nacorvusnak, nem kell mindenről mindig pillanatfelvétel. Vagy vissza kell állni és törölni.


vas. dec. 12, 2010 9:18
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás Re: Programok, amelyek megvételét nagyon jól gondoljuk meg!
Akkor ezek szerint VirtualBox úgy csinálja a snapshot-t, hogy ténylegesen csinál egy teljes másolatot az akkori virtual diskről?
Kicsit fura megközelítés, azért kérdezem. :roll:
(Hyper-V-nél olvastam mélyebben a snapshot technikáról és ott nagyon nem így van.)


szomb. dec. 11, 2010 23:36
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás Re: Programok, amelyek megvételét nagyon jól gondoljuk meg!
Hm!10-12 VBoxos gépnél..(3.2.12)-az "úgymarad" func.-nál(snapshot) kb 30 Gb minimum a dinamikus lemeznél(aztán hőzöng hogy kifut a tárolóból,ha felülírja,ha duplázod és nevet adsz neki akkor természetesen növekszik.A VMmware ennél nagyobb képeket hagy lemezképnek,ott valamivel rosszabb a tömörítési algoritmus.Használatában szerintem mind a kettő jó arra amire kitalálták,nem kell mindent altatni egy virt.gépen sem.. 8)


szomb. dec. 11, 2010 21:54
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Programok, amelyek megvételét nagyon jól gondoljuk meg!
Hannibal írta:
Ezt mivel sikerült kivitelezni? VMware?

VirtualBox. Én úgy emléxem. :shock:


szomb. dec. 11, 2010 21:28
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás Re: Programok, amelyek megvételét nagyon jól gondoljuk meg!
Ezt mivel sikerült kivitelezni? VMware?


szomb. dec. 11, 2010 21:09
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás Re: Programok, amelyek megvételét nagyon jól gondoljuk meg!
TargeT írta:
...ha bírod memóriával...

Ehhh, kihagytam, hogy nem csak RAM kell, hanem vinyó is. Olyan nagyon nem lehet azért büntetlenül és folyamatosan garázdálkodni a virtuális gép snapshotokkal.
Vagy úgy jártok mint én megint, hogy irtást kell végezzek köztük, mert csurig rakott egy 600 GB-os adatpartíciót :shock: a sok virtuális gép és snapshot, úgy fele-fele arányban a 113 - 112 GB-ok. :lol:


szomb. dec. 11, 2010 19:07
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Programok, amelyek megvételét nagyon jól gondoljuk meg!
nacorvus írta:
... Na erre iszunk egy Málnaszőrt kavarva! :D

Én egy sört fogok nem sokára... :)


szomb. dec. 11, 2010 18:08
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás Re: Programok, amelyek megvételét nagyon jól gondoljuk meg!
Ehhh!,csak a második hasbaakaszás után írtam első felindulásomban (...szép tudathasadás) :D -
Na erre iszunk egy Málnaszőrt kavarva! :D


szomb. dec. 11, 2010 17:58
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Programok, amelyek megvételét nagyon jól gondoljuk meg!
nacorvus írta:
...

Don't worry, be happy. :D


szomb. dec. 11, 2010 17:51
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás Re: Programok, amelyek megvételét nagyon jól gondoljuk meg!
By Supervisor:
(Aztán nehogy megsértődj, mert nem annak szántam!) "Hogy mi voltál és mivé lészen,csak a sors határozá meg ifjú barátom.. hiszen ha szél támad belőled akár.. varázsót is csinálok.."(Prospero a Viharban)írá Shakespeare Te,meg egy arrogáns s*fej fagy és meg ne sértődj!Ritkán szoktam imigyen kifakadni :evil: -ez meg komolyan gomdolom 8)
A hozzád hasonló félművet tudurokkal tele van a világháló! :| -Oldd meg magad ahogy tudod!
..Ha meg nem tudod és segítségre vágysz,akkor akkor korrekten írd már le hogy melyik program telepítése után milyen gondjaid voltak.-ne csak a félgondolataidat..hiszen rajtad kívül mindenki hülye,aki nem érti!-kivéve téged-hiszen te moderátor votál :arrow: ezért ki kell találni a gondolataiat :hm: :wink:


szomb. dec. 11, 2010 17:42
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Programok, amelyek megvételét nagyon jól gondoljuk meg!
Supervisor írta:
... Sohase használtam és nem is fogok virtuális gépet használni ...

Jaj. :|

TargeT írta:
... amiről másképp fizikai gépen csak fényképezgethetsz ...

Van, amiről nem. Pl. a Bios beállítások oldalai. Ezt nagyon szerettem volna régebben a Win95-ös időkben (akkor még sokat kellet benne állítgatni). Kénytelen voltam felírni egy darab papírra. Bevált, csak macerás volt.


pén. dec. 10, 2010 14:50
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás Re: Programok, amelyek megvételét nagyon jól gondoljuk meg!
Van amire a virtuális gép nagyon jó. Tudni kell célirányosan használni. Én eléggé megkedveltem. Nem is akarok meglenni nélküle.
Egy fizikai rendszeren talán soha sem lesz olyan könnyű visszaállítani egy snapshotot, felelősség nélkül garázdálkodni, mint egy virtuális gépen. Meg, hogy egy képernyőn fut két vagy több rendszer, ha bírod memóriával, és olyanról is lazán csinálhatsz képernyőmentést, amiről másképp fizikai gépen csak fényképezgethetsz.
De te tudod. Soha se mondd, hogy soha... :wink:


pén. dec. 10, 2010 10:41
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. szept. 10, 2004 5:49
Hozzászólások: 2607
Hozzászólás Re: Programok, amelyek megvételét nagyon jól gondoljuk meg!
nacorvus írta:
Azért egyet árulj már el,akár privivben is ha ennyire suicd hajlamú önkéntes "Ősbüfé" vagy a programtesztelésben,miért nem egy virual gépen próbálod a béta,alfa rc.verziókat? 8)-azon kívül,hogy mindenkit a priznic közelébe kergetsz? :?:


Egyszerű a magyarázat: nem szimulátoron kell megtanulni autót vagy repülőgépet vezetni!
Sohase használtam és nem is fogok virtuális gépet használni, erre vannak olyan gépek amelyek kifejezetten a teszteket szolgálják élesben.
Aki meg a priznic őrületbe kergeti magát, annak hasznos tanácsokkal tudok szolgálni az orvosi fórumomban. (suicd=suicid) virual=virtual és nem önkéntes...)
Nyugalom kedves nacorvus a hosszú élet ritka! :wink:

(Aztán nehogy megsértődj, mert nem annak szántam!) :D


pén. dec. 10, 2010 10:17
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás Re: Programok, amelyek megvételét nagyon jól gondoljuk meg!
Azért egyet árulj már el,akár privivben is ha ennyire suicd hajlamú önkéntes "Ősbüfé" vagy a programtesztelésben,miért nem egy virual gépen próbálod a béta,alfa rc.verziókat? 8)-azon kívül,hogy mindenkit a priznic közelébe kergetsz? :?:


csüt. dec. 09, 2010 21:48
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. szept. 10, 2004 5:49
Hozzászólások: 2607
Hozzászólás Re: Programok, amelyek megvételét nagyon jól gondoljuk meg!
TargeT írta:
Supervisor írta:
az ár viszont a többiekhez képest kedvezőnek mondható.

De csak egész addig, míg szóba nem kerülnek az ingyenesek. :lol: Ott mennyi az ár/érték arány? :wink:


Azért azok a pluszok mindig megvannak a fizetősöknél, amiért fizetni kell.


szer. dec. 08, 2010 22:52
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás Re: Programok, amelyek megvételét nagyon jól gondoljuk meg!
Supervisor írta:
az ár viszont a többiekhez képest kedvezőnek mondható.

De csak egész addig, míg szóba nem kerülnek az ingyenesek. :lol: Ott mennyi az ár/érték arány? :wink:


hétf. dec. 06, 2010 17:01
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Programok, amelyek megvételét nagyon jól gondoljuk meg!
TargeT írta:
Az nagyon oké, hogy volt partíciómentésed, így bosszúságok mellett megúsztad...

Ő igen, de hányan nem úszták meg a nagyvilágban. Azt sem tudja az emberek nagy része, hogy mi a particiómentés, sőt, mi az adatmentés. :shock:
Na, azok most hányják magukra a keresztet jobb híján. :D


hétf. dec. 06, 2010 16:16
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. szept. 10, 2004 5:49
Hozzászólások: 2607
Hozzászólás Re: Programok, amelyek megvételét nagyon jól gondoljuk meg!
Na igen, ha a vírusmentes wav nem zavarna be neki, meg olyan gyors lenne, mint amilyen a rendszerigénye, akkor egész jó lehetne.

Régebben olvastam a neten, hogy valamelyik vírusirtónál már fordult elő ilyesmi.
Olyan volt a frissítés, hogy miatta tévesen azonosított bizonyos fájlokat és kinyírta őket.
Aztán meg az is elképzelhető, hogy olyan vírust kapott be, ami az exe-ket fertőzte meg, ezért történt a kinyírások sorozata.
Szóval akinek nem volt mentése az szívott vele, egyébként lehetséges, hogy talán a 7522-es frissítés volt az okozója...
Nekem a laptopra a rendkívül alacsony rendszerigénye miatt került rá a választás, na meg az ár is.
http://sunbelt.hu/Eletre-szolo-VIPRE?gc ... 3wodyDdTjw
Ebből a gyorsaság sajnos nem igaz, az ár viszont a többiekhez képest kedvezőnek mondható.


hétf. dec. 06, 2010 15:19
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás Re: Programok, amelyek megvételét nagyon jól gondoljuk meg!
Az nagyon oké, hogy volt partíciómentésed, így bosszúságok mellett megúsztad.
Egyébként általában normális vírusirtónál úgy szokott lenni, hogy nem törlés van egyből, hanem karanténba pakol, ahonnan visszaállítható, kivétel listába tehető az adott fájl.
Nagy tömegben ez elég macerás. :wink:

Kezdek emlékezni, anno azt írtam (legalábbis remélem), hogy nem is annyira magával a programmal volt bajom, hiszen mindenki azt használ, amit akar, ami szimpatikus.
Inkább csak az élettartam licensz ellen ágáltam. Még ráadásul pont egy ilyen programnál.
Nem tudom, ki hogy van vele, és miért, de nekem a Sunbelt nem a precíz vakriasztás nélküli, másokkal jól együttműködő védelmi programokkal van összekötve a régmúltból.
Mintha lettek volna valamilyen rossz tapasztalaim is. Igaz ez nem garancia a jövőre nézve, hogy mindig így lesz. :twisted:


hétf. dec. 06, 2010 12:00
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. szept. 10, 2004 5:49
Hozzászólások: 2607
Hozzászólás Re: Programok, amelyek megvételét nagyon jól gondoljuk meg!
Olyan volt ez mint egy kész átverés...
Egymás után futott a lista a folyamatosan kinyírt exe-kről.

Egyébként ha valaki soha nem próbál meg használni valamit, akkor aligha tudhat objektív véleményt mondani róla. Már hosszú ideje használom, de ilyen szívatásra azért nem gondoltam volna. Vakriasztás a wav-okra és a kivárhatatlanul lassú víruskeresés a negatív tulajdonságai.

Visszaraktam a mentést és újra frissítve az AV a hiba eddig még nem jelentkezett újra. Lehet, hogy észrevették az illetékesek is? :wink:


hétf. dec. 06, 2010 9:12
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás Re: Programok, amelyek megvételét nagyon jól gondoljuk meg!
Supervisor írta:
Azt viszont a javára kell írni, hogy a CPU csak terhelése 0-1% alapon.

:gigalol: Hát ez aztán qrvára fontos jó tulajdonság a sok negatívum mellett, amit írtál.
Sok vakriasztást produkáló program ingyen sem kellene, nemhogy öröklicenszért. :wink:
Erősíts meg, hogy jól emlékszem, vagy ha nem cáfold, de úgy rémlik egy másik topicban pont ennek a programnak a használatától próbáltunk lebeszélni.
Talán stell és Laci_L is közreműködött, de nem tudott lebeszélni ehhez való vonzódásodról.

Egyébként egyszer majd kijavítják a hibát. A vakriasztást kevésbé.

Idézet:
Mi lenne ennél kevesebb rendszerigényű laptopra?

Erőforrásigényben a NOD32 biztosan nem rossz.
Ha ingyenes kell, én kipróbálnám a Comodo Internet Securityt. A tűzfala az egyik legjobb, a vírusirtója nem tudom mennyire van a topon.
Láttunk már olyat, hogy ezek ellentétesek, pl. Eset Smart Security.


vas. dec. 05, 2010 23:31
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás Re: Programok, amelyek megvételét nagyon jól gondoljuk meg!
Idézet:
...válogatás nélkül nekiment minden exe-nek és elkezdte kinyírni az összes többi programot....
...Egyébként minden nem fertőzött wav. fájt fertőzöttnek vél és kinyírja őket...

Idézet:
Olyan fertőzéseket is meg fog, amelyek simán átmennek PAV Global 2010 alatt

Csak én érzek némi ellentmondást? :D


vas. dec. 05, 2010 23:06
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. szept. 10, 2004 5:49
Hozzászólások: 2607
Hozzászólás Re: Programok, amelyek megvételét nagyon jól gondoljuk meg!
Bizony, hogy az lett volna, ha nem használom rendszeresen a partíciómentést.
Azok viszont nagyot szívhattak vele akiknek nincs mentésük.
Egyébként minden nem fertőzött wav. fájt fertőzöttnek vél és kinyírja őket...
Azt viszont a javára kell írni, hogy a CPU csak terhelése 0-1% alapon.
Olyan fertőzéseket is meg fog, amelyek simán átmennek PAV Global 2010 alatt, de sok az alaptalan vakriasztása is.
Mi lenne ennél kevesebb rendszerigényű laptopra?


vas. dec. 05, 2010 19:56
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Programok, amelyek megvételét nagyon jól gondoljuk meg!
Supervisor írta:
...Vipre AV öröklicenc...

El is baxta örökre. :) Neked mindent ki kell próbálnod? :hm:
Néha úgy érzem, keresed magadnak a bajt. :D


vas. dec. 05, 2010 19:41
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. szept. 10, 2004 5:49
Hozzászólások: 2607
Hozzászólás Re: Programok, amelyek megvételét nagyon jól gondoljuk meg!
Vipre AV öröklicenc. Alig több mint félórával ezelőtt frissített és azután először az EKG, a Dokiplus, a NilNocere a Pharmindex vagyis az orvosi és gyógyszerprogramokat kezdte el kiirtani. Ezután meg válogatás nélkül nekiment minden exe-nek és elkezdte kinyírni az összes többi programot. Még szerencse, hogy alig egy órával azelőtt készítettem egy partíciómentést.
Ezt kellett volna látnia a Sunbeltnek!
:!:


vas. dec. 05, 2010 18:44
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. szept. 10, 2004 5:49
Hozzászólások: 2607
Hozzászólás 
Itt az újabb Dativus akció: Egyet fizet kettőt kap...
Na de kinek kell már a Dativus, amikor ott az ingyenes Lingoes, akkor a tudásbeli különbséget az utóbbi javára már nem is említem.


szomb. máj. 15, 2010 18:35
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. szept. 10, 2004 5:49
Hozzászólások: 2607
Hozzászólás 
Ennyi szívás után nem is... :wink:


hétf. máj. 03, 2010 14:28
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
Supervisor írta:
... az Uniblueban van olyan valami ...

Nincs abban semmi, csak nem kell használni. Egyik prograjukat sem. :D


hétf. máj. 03, 2010 10:24
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. szept. 10, 2004 5:49
Hozzászólások: 2607
Hozzászólás 
A héten megnézem, bár az a gyanúm, hogy az Uniblueban van olyan valami, ami eltávolít olyasmit is amit nagyon nem kellene...


hétf. máj. 03, 2010 8:32
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
Supervisor írta:
Ez még nem volt, de vissza egy elmentett jó partíció és már csak kíváncsiságból is megnézem. :wink:

Én is kíváncsi vagyok. Nálam bejött ez a program. :D
Mindenképpen a regisztrált változatot próbáld ki. Ha kell, segítek > pü. :shock:


vas. ápr. 25, 2010 20:42
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. szept. 10, 2004 5:49
Hozzászólások: 2607
Hozzászólás 
Ez még nem volt, de vissza egy elmentett jó partíció és már csak kíváncsiságból is megnézem. :wink:


vas. ápr. 25, 2010 20:33
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
Supervisor írta:
... Eddig még nem találtam olyan uninstall programot, amelyik ezt az Uniblue programot teljesen képes lenne eltávolítani. Ha nincs partíciómentés, akkor annyi, rajta marad...

Olyan nincs, hogy a WinTools.net ne szedje le teljesen. :shock:


vas. ápr. 25, 2010 19:29
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 78 hozzászólás ]  Oldal 1, 2  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 20 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség