Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: csüt. márc. 28, 2024 21:31



Hozzászólás a témához  [ 78 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2
Programok, amelyek megvételét nagyon jól gondoljuk meg! 
Szerző Üzenet
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. szept. 10, 2004 5:49
Hozzászólások: 2607
Hozzászólás 
Az Ashampoo UnInstaller illetve a TotalUninstaller az amelyeket jelenleg használok. Próbáltam más uninstall programokat is de ezekkel sem jártam jobban.
A legjobban az lepett meg, hogy a Panda gyári uninstallja sem tudta teljesen leszedni a Panda GP 2009-et...
Eddig még nem találtam olyan uninstall programot, amelyik ezt az Uniblue programot teljesen képes lenne eltávolítani. Ha nincs partíciómentés, akkor annyi, rajta marad...


vas. ápr. 25, 2010 7:52
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
Supervisor írta:
... TU illetve ASU uninstallok sem tudták maradéktalanul eltávolítani a hiba az uninstallok után is megmaradt...

Nem tudom mikre gondolsz, de az Uninstall programok, csak a telepítésnél hagyott info-ból tudnak dolgozni, illetve rákeresnek azokra a kulcsszavakra, amik a programot jellemzik, és ezeket tölik a kijelölt particióról és a Registry-ből. Ha más néven (vagy álnéven is) készül bejegyzés, azt nem tudják megtalálni. Kivéve pl. a Final Uninstaller-t, aminek van egy naprakész adatbázisa ezekről az eldugott helyekről, és ezeket is törli. De evvel is óvatosan kell bánni, mert korrekten telepített, jól futó programokat is listára vesz, és ki akar törölni. Ésszel kell bánni vele. :roll:

Vannak még a telepítési folyamatot figyelő Uninstall programok pl. Ashampoo UnInstaller vagy WinTools.net. Ezek mindent eltávolítanak, de nem utólag. A telepítés előtt egy tükörfájlt készítenek, majd utána egy különbségi fájlt. Evvel tudnak korrekten mindent leszedni. De a használatuk macerásabb, helyigényesebb. Akkor javallt, ha nem biztos hogy kell a program, vagy gyanús valami vele. Nem kell particiót visszaállítani (sokan azt sem tudják, mi az), ha elszállt a gép.


szomb. ápr. 24, 2010 15:54
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. szept. 10, 2004 5:49
Hozzászólások: 2607
Hozzászólás 
nacorvus írta:
Hát van benne igazság,egyszóval egy PÁF-ot (Pocsék Áruk Foruma) szeretnél.
Legyen.
Pl kapásból ilyen az Uniblue termékcsalád.


Bizony, hogy milyen igazad van! Napokig kerestem a hiba okát, ugyanis az asztalra kirakott ikonok jobbra vagy 5 mm-t elugráltak, egyszerűen dühítő volt. Aztán egyesével raktam vissza a gyanús programokat és kiderült, hogy az Uniblue SpeedUpMyPc 2010 okozza a hibát.
A 2009 verzió sem jobb, ott meg launch.exe hibaüzenettel el sem indul.

Ami még ennél is nagyobb gond lett volna ha nincs előzetes partíciómentés, hogy TU illetve ASU uninstallok sem tudták maradéktalanul eltávolítani a hiba az uninstallok után is megmaradt. Így partíciómentés vissza.
Érdekes módon a jelenség SP2 alatt nem csak SP3 alatt tapasztalható. :roll:


szomb. ápr. 24, 2010 7:56
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. szept. 10, 2004 5:49
Hozzászólások: 2607
Hozzászólás 
Őszintén: pontosan nem tudnám most jelen pillanatban megmondani, hogy benne van-e a felhasználói licencben.
Annyi viszont biztos, hogy aki a Lingoes 2-t használja, azt nem érdekli a Dativus...


csüt. feb. 04, 2010 16:03
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
Supervisor írta:
Engem az bosszant, hogy megveszel egy programot a Dativustól sokezer forintért, aztán amikor újra rakod a Win-t vagy cserélsz valamilyen hardvert a gépben újra kellene aktiválni, kijelentik, hogy nincs már terméktámogatás. Vagyis mehet a kukába...

A felhasználói licenszben benne volt ez a kitétel? Mert akkor nem szólhatsz egy szót sem. :shock:
Van ilyen a világpiacon, nem kell keresgélni: pl a az összes Microsoft OEM program. :D


csüt. feb. 04, 2010 15:09
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. szept. 10, 2004 5:49
Hozzászólások: 2607
Hozzászólás 
Engem az bosszant, hogy megveszel egy programot a Dativustól sokezer forintért, aztán amikor újra rakod a Win-t vagy cserélsz valamilyen hardvert a gépben újra kellene aktiválni, kijelentik, hogy nincs már terméktámogatás. Vagyis mehet a kukába...


csüt. feb. 04, 2010 13:03
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. szept. 10, 2004 5:49
Hozzászólások: 2607
Hozzászólás 
Sajnos én kénytelen voltam megvenni.
A legújabb verziót a Dativus Professionalt, korlátlan liszensztámogatással reklámozzák.
Na ha már benne vagyok, akkor erre a "korlátlanra" még befizetek...


hétf. jan. 11, 2010 21:57
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
Supervisor írta:
Ezzel a Dativus 8.4 témával az a gond, még nincs egy éve, hogy megvettem csak 25.000.- HUF-ért a programot. Most kijelentik, hogy a támogatása megszűnt és eszi nem eszi nem kap mást, nem adnak aktivációs kódot, dobhatom a kukába...

Látod, ezért nem veszek ilyesmit. :D

Ott van helyette például a "komplett" MobiMouse. Ehhez biztos, hogy nem kell új kód. Sőt semmilyen se. :shock:


hétf. jan. 11, 2010 21:35
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. szept. 10, 2004 5:49
Hozzászólások: 2607
Hozzászólás 
Ezzel a Dativus 8.4 témával az a gond, még nincs egy éve, hogy megvettem csak 25.000.- HUF-ért a programot. Most kijelentik, hogy a támogatása megszűnt és eszi nem eszi nem kap mást, nem adnak aktivációs kódot, dobhatom a kukába. Feltéve, ha nem frissítek a legújabb programjukra, amire semmi szükségem nincs.
Hát azért már ne ők írják elő, hogy milyen programot vagyok köteles használni...

Már csak az hiányzik, hogy az autóknál is bevezessék ezt a módszert. A Ford Fusionomba alig több mint ötezer kilométer van és ha valamilyen alkatrész kellene hozzá, akkor csak abban az esetben vehetnék, ha frissítenék a legújabb típusra. Mondjuk ez nem is lenne rossz, ha 10.000.- HUF-ért megoldható lenne...:wink:


hétf. jan. 11, 2010 21:11
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
Supervisor írta:
Laci_L! Már megint igazad van. :D
A MetaMorpho fordítóprogrammal illetve ennek a regisztrációjával kevertem össze. :oops:
Elnézést!

:D

Más:
Ha meg érdekel (nem egyszerű felkutatni) a "komplett" MobiMouse 2006 > pü. :shock:


hétf. jan. 11, 2010 17:30
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. szept. 10, 2004 5:49
Hozzászólások: 2607
Hozzászólás 
Laci_L! Már megint igazad van. :D
A MetaMorpho fordítóprogrammal illetve ennek a regisztrációjával kevertem össze. :oops:
Elnézést!


hétf. jan. 11, 2010 14:44
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
Supervisor írta:
... Gondolom, hogy itt az Akadémiai MobiMouse 2006-ról van szó, én meg a Morphologic MobiMouse-ra gondoltam...

Ne izélj már... :D
A kettő ugyanaz. :shock:
Morphologic a cég neve, Akadémiai MobiMouse 2006 meg a termék neve. :roll:


vas. jan. 10, 2010 12:46
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. szept. 10, 2004 5:49
Hozzászólások: 2607
Hozzászólás 
nacorvus írta:
Hát van benne igazság,egyszóval egy PÁF-ot (Pocsék Áruk Foruma) szeretnél.
Legyen.
Pl kapásból ilyen az Uniblue termékcsalád.


Van egy termékük a SpeedUpMyPC 2009 talán ez lehet a kivétel...


vas. jan. 10, 2010 12:32
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. szept. 10, 2004 5:49
Hozzászólások: 2607
Hozzászólás 
Squito írta:
Supervisor: ajánlom figyelmedbe a Szerkeszt gombot. Ha tiéd a legutolsó hozzászólás, akkor nyugodtan írhatod abba a gondolataidat, nem muszáj feleslegesen újabb és újabb hszeket írni. :wink:


Off: Na igen, mintha ismerős lenne: http://www.pirula.net/phpBB2/index.php :D


vas. jan. 10, 2010 12:06
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. szept. 10, 2004 5:49
Hozzászólások: 2607
Hozzászólás 
Laci_L írta:
nacorvus írta:
... ilyen az Uniblue termékcsalád.

Számból vetted ki a szót. :D
Kpróbáltam, sz*r volt, mind leszedtem. :shock:

Supervisor
Én inkább sört vennék ezen a sok pénzen. :D
És leszednék olyat ami működik is korrekten, persze kellően "okosítva". Pl: Mobimouse 2006. :shock:

Ps: épp most töröltem nagyon gyorsan a gépről (frissen letöltött eredeti program, és már tele van vírussal): AllAnonymity IP Hider 4.7 http://www.allanonymity.com.
Vigyázzatok vele, minden ismeretlen programot le kell ellenőrizni, azonnal a letöltés (esetleg a telepítés) után. De mindenképpen az első futtatás előtt. :roll:


Gondolom, hogy itt az Akadémiai MobiMouse 2006-ról van szó, én meg a Morphologic MobiMouse-ra gondoltam...


vas. jan. 10, 2010 12:04
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. dec. 01, 2004 16:04
Hozzászólások: 2259
Tartózkodási hely: A sivatagban szivárványszínű mókusokat etetek
Hozzászólás 
Supervisor: ajánlom figyelmedbe a Szerkeszt gombot. Ha tiéd a legutolsó hozzászólás, akkor nyugodtan írhatod abba a gondolataidat, nem muszáj feleslegesen újabb és újabb hszeket írni. :wink:


szomb. jan. 09, 2010 19:29
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. szept. 10, 2004 5:49
Hozzászólások: 2607
Hozzászólás 
Valami ilyesmi mint a Pocsék Áruk Fóruma, ahogy narvocus írta.
Sajnos annyi ilyen dolog van, de ha közreadjuk, akkor legalább ha már mi megjártuk akkor mások ne járják meg. Így sokaknak tudunk segíteni, na meg a tisztességtelen szoftverkereskedőket sem gazdagítjuk.


szomb. jan. 09, 2010 19:11
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. szept. 10, 2004 5:49
Hozzászólások: 2607
Hozzászólás 
A Microsoft meg a szükséges rossz: Vista Ultimate azóta is a DVD tokjában pihen... :oops:


szomb. jan. 09, 2010 19:06
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. szept. 10, 2004 5:49
Hozzászólások: 2607
Hozzászólás 
Amikor még fiatal voltam és nem vezettem autót, akkor alkalmilag egy-két sör, de már vigyázni kell az alak miatt. Alkoholmenteset is alkalmilag.

MobiMouse 2005. Már pár éve megvettem, azóta csak egyszer tudtam regisztrálni…
Azóta is csak úgy van. Csak kétszer regisztrálható, a 2006-ról még nem is hallottam.

Az Uniblue-t a Panda kapásból kinyírta az AllAnonymity IP Hider 4.7-et nem ismerem, de már nem is fogom megnézni.
Na ezért is hasznos a ez a topic, mert ugyancsak van mit írni és segíteni tudunk egymásnak.


szomb. jan. 09, 2010 19:05
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
nacorvus írta:
... ilyen az Uniblue termékcsalád.

Számból vetted ki a szót. :D
Kpróbáltam, sz*r volt, mind leszedtem. :shock:

Supervisor
Én inkább sört vennék ezen a sok pénzen. :D
És leszednék olyat ami működik is korrekten, persze kellően "okosítva". Pl: Mobimouse 2006. :shock:

Ps: épp most töröltem nagyon gyorsan a gépről (frissen letöltött eredeti program, és már tele van vírussal): AllAnonymity IP Hider 4.7 http://www.allanonymity.com.
Vigyázzatok vele, minden ismeretlen programot le kell ellenőrizni, azonnal a letöltés (esetleg a telepítés) után. De mindenképpen az első futtatás előtt. :roll:


szomb. jan. 09, 2010 11:15
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. dec. 01, 2004 16:04
Hozzászólások: 2259
Tartózkodási hely: A sivatagban szivárványszínű mókusokat etetek
Hozzászólás 
Meg pl. ott van még a Microsoft :D


szomb. jan. 09, 2010 10:58
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás 
Hát van benne igazság,egyszóval egy PÁF-ot (Pocsék Áruk Foruma) szeretnél.
Legyen.
Pl kapásból ilyen az Uniblue termékcsalád.


szomb. jan. 09, 2010 10:46
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. szept. 10, 2004 5:49
Hozzászólások: 2607
Hozzászólás 
Szerintem azért mások okulására hasznos lenne.
Azzal, hogy ha én megjártam, akkor fizessen rá más is, csak ezeket a tisztességesnek egyáltalán nem nevezhető gyártókat, forgalmazókat támogatjuk. Audietur et altera pars!(?)
Nem szabad hallgatni az ilyen dolgokról vagy legalábbis nem tisztességes...


pén. jan. 08, 2010 20:52
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás 
Off: ...ha ilyeneket akarnánk sorolni,akkor nem lehetne letölteni az internetet floppyra még tömörítve sem! :oops: :D


pén. jan. 08, 2010 18:41
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. szept. 10, 2004 5:49
Hozzászólások: 2607
Hozzászólás 
Menjünk tovább: MetaMorphoWord.
Ez egy nagyszerű program Win XP alatt, de Win 7 esetében a regisztráció után újra és újra az írja ki az első indítás után, hogy nincs aktiválva a termék. Szóval a Win 7 nem szereti ezt a programot.
A regisztrációk száma korlátozva van, sajnos ez a program sem ismeri fel a gépet, amelyre egyszer már feltelepítették, így újra kérni kell az aktiválás engedélyezését.
Eddig itt még a bejelentett hibák után emberi módon álltak a dolgokhoz.


csüt. jan. 07, 2010 10:14
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. szept. 10, 2004 5:49
Hozzászólások: 2607
Hozzászólás 
Miközben megírtam az előzőeket és ezután megnéztem a postámat közben megérkezett a Datívus válasza.
A lényeg: újabb 10.000.- HUF ellenében kaphatok egy kódot, amivel aktiválni tudom a programot!
Gyalázat!
Kiadok 25.000.- HUF-t és egy év sem telik el, már el is dobhatom, ha nem kell a legújabb verzió újabb 10.000. - HUF-ért!
Most tételezzük fel, kifizetek újabb 10.000.- HUF-t és a jövő héten egyszer csak hirtelen tönkremegy az új winchester és balszerencsémre közben megjelenik egy legújabb verzió is...
Akkor ezt is eldobhatom és újabb sokezer forintért talán kapok egy kódot...
Moderálom magam, inkább nem írom le, hogy minek is nevezzem őket...


csüt. jan. 07, 2010 9:53
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. szept. 10, 2004 5:49
Hozzászólások: 2607
Hozzászólás 
Folytatom a sort: A program neve DriverRobot.
Internet, bankkártya és azonnal itt egy warezkód.
Írok a supportnak és használható kódot kérek, újra ugyanazt a warezkódot küldik és hiába írok újra már nem is válaszolnak.
Tisztességtelen pénzgyűjtés, vagy inkább pénzrablás, mert sok tételből sok pénz gyűlik össze...


csüt. jan. 07, 2010 9:42
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. szept. 10, 2004 5:49
Hozzászólások: 2607
Hozzászólás Programok, amelyek megvételét nagyon jól gondoljuk meg!
Programok, amelyek megvételét nagyon jól gondoljuk meg!

Laci_L már hozott létre egy topikot a legjobban használható hasznos programokról, én most ennek az ellenkezőjéről a legkevésbé sem jól használható programok gyűjteményeként hoztam létre ezt.

Kezdem a Dativus néven ismert fordító programmal.
Magyar termék, magyar ember vásárolja a magyar termékeket, na de ezeket...???

A Dativus Pro 6.9 verzió sokkal jobb volt a 8.4 verziónál, mert nem fordított ilyen nevetségesen...
Megvettem a pro 6.9 verziót. Igenám, de fekete kód- kék kód- zöld kód és ezután használható, de csak egyszer! Ha valami miatt pl.: processzor- alaplap vagy winchestercsere stb történik, akkor újra kellene regisztrálni.
Megveszünk egy szoftvert és ilyen esetben amikor újra fel akarjuk rakni és regisztrálni a saját gépünkre, közlik, hogy a termék támogatása megszűnt! Nincs kód, nincs regisztráció!
A programot, amit többezer forintért megvettél ha tetszik, ha nem frissítened kell(ene) szintén többezer forintért vagy elrakod emlékbe a tokjában, tovább használni nem tudod!

A Dativus Pro 8.4 verziót 2009.02.17.-én vásároltam meg, akcióban két licenccel, bár ne tettem volna!
Miután új és nagyobb winchester került a gépbe kértem új fekete kódot, de még válaszra sem méltatnak!!!
Még egy év sem telt el, de már nem használhatom a több mint 25 ezer forintért megvásárolt programot!
Ugyanis már van egy csaknem 50 ezer forintba kerülő változat, ami engem egyáltalán nem érdekel.
Igaz ugyan, ha 10 ezer forintért frissítek erre, akkor talán kaphatok egy kódot.
De jaj, ha közben valamilyen elem cseréje válik szükségessé és közben megjelenik egy új változat, mert akkor ezt is eldobhatom ha nem frissítek a legújabb változatra...
Na de nem folytatom, azt hiszem ebből is világosan érthető a lényeg.
Sajnos a gyártó-forgalmazók ezen eljárását közel sem tudom tisztességesnek nevezni...
Miként a szoftvereiket sem intelligensnek...
Ha megveszek egy külföldi szoftvert, például a SensorView Pro 3.2-t, akkor kapok tőlük egy névre szóló kódot, amit akkor és annyiszor telepíthetek fel a saját gépemre ahányszor csak akarok és nincs szükség semmiféle tortúrára, azonnal felismeri a gépet és nem kell minden telepítésnél új kódért könyörögni.
Itt tartunk 2010-ben! Magyar termék, magyar ember magyar zsebéből tisztességtelenül húzza ki a magyar forintok tízezreit...
És használhatatlan!


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Supervisor csüt. jan. 07, 2010 10:17-kor.



csüt. jan. 07, 2010 9:35
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 78 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 4 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség