Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: csüt. márc. 28, 2024 10:58



Hozzászólás a témához  [ 93 hozzászólás ]  Oldal 1, 2  Következő
TeamViewer 14 gondok 
Szerző Üzenet
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. szept. 10, 2004 5:49
Hozzászólások: 2607
Hozzászólás Re: TeamViewer 14 gondok
Nagyon köszönöm Laci_L.


csüt. nov. 26, 2020 22:27
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: TeamViewer 14 gondok
Supervisor írta:
... érdekelne ...

Inkább feltöltöttem, innen le tudod tölteni. A kibontáshoz használd a fájlnevet, azonosak.
Az eredeti forrás oldal orosz nyelvű, elég macerás a letöltés is, ezért adtam meg inkább egy saját linket. Ja, és benne van a leírás is.

Az !olvassel.txt-ben minden le van írva. A program csak 64 bites rendszerre telepíthető. Az ISO fájl értelemszerűen önmagában fut a bootolás után. A Ventoy használata egyszerűbb, de ha a bootolással gondjaid vannak, használd a Rufus-t, de ehhez külön pendrájv kell.


szer. nov. 25, 2020 20:21
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. szept. 10, 2004 5:49
Hozzászólások: 2607
Hozzászólás Re: TeamViewer 14 gondok
Nagyon köszönöm Laci_L, érdekelne, annál is inkább mivel a Ghost 2003-at floppyról vagy a 15-öt használom.
Valahogyan itt maradtam ezeknél.

Próbáltam az Ashampoo Backup Pro-t menteni tud, de visszaállítás az már nem megy, egy katasztrófa.


szer. nov. 25, 2020 17:56
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: TeamViewer 14 gondok
Supervisor írta:
... a Macriumot eddig még nem hallottam róla, hát az ára...

De tudok segíteni, mindenre van megoldás. Persze számla nincs, ha ez kell, marad a Free verzió.

A Macrium Reflect-ról röviden:
1. A program kb. 3-400 MB mérettel települ. Ehhez még hozzájön az MS PE, ami marha nagy, de ez nem biztos, hogy kell, ha nem saját hatáskörben készül a bootolható ISO fájl, hanem valahonnan le lesz töltve. Ez persze nem jogtiszta, nem saját névre szól.
2. A programmal ("meleg" mentés, a futó Win alól), vagy a bootolható ISO fájlból ("hideg" mentés, csak a Macrium fut) indítva a gépet a teljes Op rendszert elmenti (a Win10-nél min a 4, a Win7-nél mind a 3 partíciót). De elmenthet bármi mást is, csak annak nincs sok értelme, mert az másolható is, és ez egyszerűbb.
3. Az elmentett fájl (lehet DVD-re is) nagyjából fele akkora, mint az eredeti helyfoglalás. Ezt a fájlt a Win alatt futó Macrium meg tudja nyitni fájlkezelőben, illetve létrehoz egy virtuális drájvot, ahol minden úgy látszik, mint az eredeti C:\. Innen bármi kimásolható. Az elmentett fájlból (a bootolható ISO fájlt futtatva) az összes partíció egyszerre, maradéktalanul visszaállítható. Akár a meglévő Win partícióra, akár egy üres merevlemezre. A mentés 2-4 perc, a visszaállítás 1-2 perc (30 GB méretnél, és SSD-vel).
4. Az ISO fájl nagyon szépen fut a Ventoy alól, azaz még fel sem kell írni Rufus-al külön.
5. Még sok más is van. Szerintem az ergyik legkorrktebb program ebben a műfajban A Ghost-ot felejtsd el. A MAcrium mindegyik Win-re jó, és nagyon gyors (64 bites).


kedd nov. 17, 2020 8:24
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás Re: TeamViewer 14 gondok
:mrgreen: A Macrium ára...Háááát az tényleg katasztrófa, mert ingyenes.
Neked bőven elég a free verzió. :wink:


kedd nov. 17, 2020 5:23
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. szept. 10, 2004 5:49
Hozzászólások: 2607
Hozzászólás Re: TeamViewer 14 gondok
Ghost 2003 floppyról, ha van még jó floppy akkor működik.
Megnéztem a Macriumot eddig még nem hallottam róla, hát az ára...


hétf. nov. 16, 2020 20:29
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: TeamViewer 14 gondok
Supervisor írta:
... Visszaállítottam az elmentett ghost mentést.

A Ghost elmenti, és visszaállítja a Win8.1-et? Azért kérdezem, mert az már új alapokon van, hasonlít a Win10-re. Arra pedig a Ghost nem jó. Én is dobtam a Win7-el együtt. Ha még nem ismered, mentésre a Macrium-ot ajánlom. :shock:


szomb. nov. 14, 2020 20:51
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. szept. 10, 2004 5:49
Hozzászólások: 2607
Hozzászólás Re: TeamViewer 14 gondok
A TeamViewer újrarakás után nem jött létre netkapcsolat.
Visszaállítottam az elmentett ghost mentést.


szomb. nov. 14, 2020 15:04
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: TeamViewer 14 gondok
Hogy nincs internet kapcsolat? Csak a TeamViewer nem tud csatlakozni, vagy egyáltalán nincs internet és más alkalmazások sem működnek?


pén. nov. 13, 2020 15:47
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. szept. 10, 2004 5:49
Hozzászólások: 2607
Hozzászólás Re: TeamViewer 14 gondok
IPV6 hibával mintha egy korábbi verzió esetében már találkoztam volna régebben.
Akkor egy leírás alapján sikerült megoldani a gondot, de most nem találok sehol ilyen leírást.

A registry és az AppData törlést még megpróbálom.
Az nagyon bosszantó, hogy indítás után többször is feldobja a hibaüzenetet és természetesen nem működik.

Eltávolítottam mindent a TeamViewert illetően a registryből is.
Aztán setup és most nincs hibaüzenet, de internet kapcsolat még sincs azon a gépen.


szer. nov. 11, 2020 8:11
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: TeamViewer 14 gondok
IP v6? Ebben mondjuk van logika. Akkor próbáld meg letiltani a hálózati kapcsolat tulajdonságainál. Elég a pipát törölni, úgy emlékszem.

Supervisor írta:
Amennyiben ez a hiba jelentkezik hiába van unistall, akármelyik verziót akarjuk felrakni már a telepítés közben jelentkezik a hiba.
Ezután már egyik verzió sem működik.
Valószínűleg a beállításokat is törölni kell registryből vagy az AppData alól.


kedd nov. 10, 2020 23:09
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. szept. 10, 2004 5:49
Hozzászólások: 2607
Hozzászólás Re: TeamViewer 14 gondok
Amennyiben ez a hiba jelentkezik hiába van unistall, akármelyik verziót akarjuk felrakni már a telepítés közben jelentkezik a hiba.
Ezután már egyik verzió sem működik.


Régebben mintha már találkoztam volna ezzel, akkor mintha valami ipv6 lett volna az okozója...
Sajnos a legújabb MS C++ telepítése sem oldotta meg a gondokat.


hétf. nov. 09, 2020 21:53
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. szept. 10, 2004 5:49
Hozzászólások: 2607
Hozzászólás Re: TeamViewer 14 gondok
A gond a beállításokkal van: A bejövő LAN-csatlakozásokat ha átállítjuk deaktiváltról illetve ha a Windows bejelentkezést átállítjuk nem engedélyezettről akkor jelentkezik a hibajelenség.

Akkor tulajdonképpen mi a helyes beállítás ennél a két pontnál, hogy működjön?


hétf. nov. 09, 2020 10:02
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: TeamViewer 14 gondok
Ebből sajnos nem derül ki. Elméletileg a Win 8.1 támogatott, fut rajta még a 15-ös verzió is.
Az MS VC++ runtime-ból több változat is van, nem tudom melyik kell, de próbáld meg innen letölteni a legfrissebbet.


vas. nov. 08, 2020 21:52
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. szept. 10, 2004 5:49
Hozzászólások: 2607
Hozzászólás Re: TeamViewer 14 gondok
TeamViewer.exe hibát észlel ezért leáll hibaüzenet.
Friss Win 8.1 telepítés
Microsoft Visual C++ Runtime Library
Runtime Error!
TeamViewer-Service.exe

Mi lehet a megoldás?


vas. nov. 08, 2020 17:57
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. szept. 10, 2004 5:49
Hozzászólások: 2607
Hozzászólás Re: TeamViewer 14 gondok
Nem tudtam rájönni, hogy miért csak egyszer lehetett létrehozni a kapcsolatot, ezért uninstall lett.
Amúgy meg ha nincs alapból fájlátvitel, akkor inkább AnyDesk.


pén. okt. 09, 2020 18:42
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3531
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás Re: TeamViewer 14 gondok
Nem igazán értem, mit jelent, hogy "nem jött létre többször a kapcsolat"? Sok minden történhetett. Win10 nem kapcsolódik a szerverhez. XP nem kapcsolódik a szerverhez. Win10, kiírja, hogy az adott géppel nem hozható létre kapcsolat. Win10 kiírja, hogy a pin nem megfelelő. XP gépen rápipáztál a tiltólistára. XP gépen dobja a jóváhagyási ablakot, de valamelyik másik ablak mögé kerül és az kitakarja. Sajnos szükséges egy nagyon minimális gépkezelési gyakorlat, hogy a hibaüzenetet észrevedd és értékeld. Valójában csak a sötétben tapogatódzom, mert el sem tudom képzelni, hogy mit lehet az AeroAdminnál elrontani. Azt sem értem, hogy a honlapon hogy lehet nem látni a "Buy Now" feliratot. De semmiképpen ne vásárold meg! Kidobott pénz, ha nem tudod használni...


pén. okt. 09, 2020 10:53
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. szept. 10, 2004 5:49
Hozzászólások: 2607
Hozzászólás Re: TeamViewer 14 gondok
Először Win10-ről az azonosító és a PIN beírása után kapcsolódott az XP-hez, azután már hiába próbálkoztam újra és újra nem jött létre többször a kapcsolat.
A teljes verzió milyen árban van, megéri megvenni az adatátvitel miatt?
Évente kell megújítani?
Kerestem ezekről infókat de eddig még nem találtam.


pén. okt. 09, 2020 7:25
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3531
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás Re: TeamViewer 14 gondok
Nekem minden esetben kapcsolódott xp és 10 között oda-vissza. Hol akadsz el? Beírod a másik gép azonosítóját. Kéri a másik gép pin kódját - ami minden kapcsolódáskor változik. Ezután a másik gépen dob egy ablakot, hogy elfogadod a kapcsolódást vagy tiltólistára teszed. Valamit azért csak kéne írnod, hogy melyik résznél milyen probléma jelentkezik nálad? Eléggé egyszerű, portable jellegő programocska, szerintem gond nélkül mennie kellene. A közvetlen fálj csere pedig az ingyenes verziónál nem áll rendelkezésre.


csüt. okt. 08, 2020 0:19
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. szept. 10, 2004 5:49
Hozzászólások: 2607
Hozzászólás Re: TeamViewer 14 gondok
Visszatérnék, nálam az AeroAdmin nem jött be Win10 és XP között.
Egyszer jött létre csak kapcsolat és fájlátviteli lehetőséget meg nem találtam.


szer. okt. 07, 2020 18:46
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: TeamViewer 14 gondok
TargeT írta:
Több tízmilliót ürítettek le a károsult bankszámlájáról.
Az én számlámról tutira nem ürítenének le több tízmilliót. :D

Így visszaolvasva amiket posztoltatok, ez végül is nem a program hibája; az ügyfél közreműködésével ezt bármelyik távoli asztal programmal meg lehet csinálni.


szer. okt. 07, 2020 18:23
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás Re: TeamViewer 14 gondok
A social hacking egy ilyen dolog, sajnos. Azért ez elég ördögien ki volt találva.
Nyilván egy informatikában jártasabb személyben lehettek volna kétségek, hogy miért is kell neki egy programot telepíteni ahhoz, hogy hozzáférjen néhány fényképhez.
Ez az emberi vulnerability. Az szokott lenni a technika, hogy kedvező árral behülyítik a kuncsaftot, mellette valami sürgősségre hivatkoznak, hogy ez korlátozott ideig áll rendelkezésre, és gyorsan kell dönteni. Külföldön van a tulaj, stb.
És ugye kellett hozzá a SIM kártya feletti rendelkezés megszerzése is. Itt azért felvetődhet a mobil szolgáltatók alkalmazottainak felelőssége is, noha kérdés, hogy egy hamisított aláírási címpéldányt tényleg annyira könnyű-e kiszúrni az ügyfélszolgálatosnak.
Hallottam már az ellenkezőjét is, amikor az ügyvezetőt személyesen citálták be az ügyfélszolgálatra, többször is, és valamiért mégsem tudta elintézni, hogy átírjanak egy SIM-et. Ha nem kellett volna ugyanaz a hívószám, sokkal egyszerűbb lett volna a régi előfizetőnek lemondani, a kft. meg vegyen egy új előfizetést.
Hogy a bankok hibáztak-e, hogy mondjuk 50 millióval le lehetett üríteni a bankszámlát, az is egy kérdés. A szokatlan pénzmozgásra azért volna valami plusz elkenőrzés. Habár a telefonszám már nem a tulajnál csengett.
Van olyan bank, ahol nem csak SMS az ellenőrzés, sőt mintha egy jó ideje Uniós előírás is lenne ez, hanem a kétfaktoros azonosítás mobil tokennel megy. Ott nem csak a SIM kártya, de a mobiltelefon adatait, típusát, oprendszerét, talán még az IMEI számát is rögzítik. Az meg nyilván nem egyezett a csalókéval, mert nem lopták el a telefont is.
Rémlik valami, hogy az Android verzió frissítése után újra kellett regisztrálnom a banknál a mobilom az azonosításhoz.


szer. okt. 07, 2020 18:03
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. szept. 10, 2004 5:49
Hozzászólások: 2607
Hozzászólás Re: TeamViewer 14 gondok
Azért ebben a dologban a cikk alapján sok nemkívánatos besegítés is volt...
Semmi sem volt gyanús a megkárosítottaknak...?


szer. okt. 07, 2020 15:33
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás Re: TeamViewer 14 gondok
Képes ilyesmikre is. Szerintem annyi a dolog analógiaként, hogy egy konyhakéssel lehet kenyeret is vágni, meg embert is ölni. Persze minden hasonlat sántíthat.

A dolog lényege annyi, hogy az átverni szándékozott károsultakat rávették arra, hogy telepítsék saját gépükre az AnyDesk programot, mert majd azon keresztül küldenek nagyméretű, e-mailben nem elküldhető fájlokat, azaz fotókat (kamu) lakás eladás kapcsán.
A szegény átvertek meg belementek, hogy ne valami tárhelyre feltöltés, toldacuccot, stb. legyen, hanem elfogadták az informatikában jártas "eladó" javaslatát ehelyett az AnyDesk telepítésére.
Ezzel a bűnözőknek bejáratuk lett a gépre, kifigyelték a banki adatokat, jelszót, telefonszámot, mindent, amit akartak.
De ez önmagában még nem lett volna elég. A mobil telefonszám ismeretében hamis papírokkal elbattyogtak a mobilszolgáltatóhoz, és valamilyen indokkal SIM kártya cserét kértek, amit meg is kaptak.
Ettől kezdve hozzájuk futott be a banki SMS, a kétlépcsős azonosítást is ki tudták játszani. Több tízmilliót ürítettek le a károsult bankszámlájáról.

Azt nem tudom, hogy maga az AnyDesk program mennyire sérülékeny, de itt eredményét tekintve kb. ugyanarról volt szó, mint amikor egy e-mail linkre kattintással tudnak rávenni egy program telepítésére. Csak szofisztikáltabb és célirányosabb módon.


szer. okt. 07, 2020 15:15
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. szept. 10, 2004 5:49
Hozzászólások: 2607
Hozzászólás Re: TeamViewer 14 gondok
Köszönöm a segítséget.
Az AeroAdmint nem ismertem eddig, most leszedtem és felrakom.

Az AnyDesk ilyesmire képes?
Akkor uninstall lesz...

Közben most felraktam az AeroAdmint 2,81MB setup Win10 és XP-re. Egyszer jött létre kapcsolat Win10-ről az XP felé, de fájlátvitel lehetőségét nem találtam.
Aztán amikor újra néztem egyik gépen sem volt a telepített programok között megtalálható, ilyesmivel még nem találkoztam...


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Supervisor szer. okt. 07, 2020 15:27-kor.



szer. okt. 07, 2020 14:18
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: TeamViewer 14 gondok
Köszi. Ennyit a próbáról.


hétf. okt. 05, 2020 22:29
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3531
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás Re: TeamViewer 14 gondok
vackor írta:
Ma kipróbáltam az AnyDesk-et, igaz, két csak Win10-es gép között, de teljesen jól működött.
Igen, sok mindenre jó az a program:
Krimibe illő csalással nullázták le egy magyar család bankszámláját
Kód:
Az AnyDesk ugyanis távoli asztalkapcsolatot létesít a komputerek között. Így lehetőség nyílt arra, hogy a bűnözők betörjenek Erika számítógépébe, és feltehetően nem volt más dolguk az adatok megszerzéséhez, mint megvárni, hogy a nő belépjen az internetbank-fiókjába.


hétf. okt. 05, 2020 19:37
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: TeamViewer 14 gondok
nbela írta:
Ott fentebb én is az AeroAdmint javasoltam Neked.
Nem akarok idegen tollakkal ékeskedni, én is arra céloztam ami Te írtál. :)

Ma kipróbáltam az AnyDesk-et, igaz, két csak Win10-es gép között, de teljesen jól működött. Azt mondja magáról, hogy megy XP-n is (SP2-től).


vas. okt. 04, 2020 21:38
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3531
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás Re: TeamViewer 14 gondok
Supervisor írta:
Alternatívaként kérdezném AnyDesk vagy free VPN?
Ott fentebb én is az AeroAdmint javasoltam Neked.


pén. okt. 02, 2020 12:12
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: TeamViewer 14 gondok
Max 5 gépig ingyenes a Hamachi, de akkor a távoli asztalt még meg kell oldani, és a Win10/XP szerintem nem kompatibilis. AeroAdmint próbáltad?


pén. okt. 02, 2020 10:30
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. szept. 10, 2004 5:49
Hozzászólások: 2607
Hozzászólás Re: TeamViewer 14 gondok
Alternatívaként kérdezném AnyDesk vagy free VPN?
Az utóbbival kapcsolatban kérdezném free VPN valóban létezik, ha igen melyiket ajánlatok XP-től és felfelé?
A VPN vonatkozásában nem vagyok járatos, olvastam róla sok mindent, de még sohasem használtam.


pén. okt. 02, 2020 8:33
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. szept. 10, 2004 5:49
Hozzászólások: 2607
Hozzászólás Re: TeamViewer 14 gondok
Köszönöm a választ. Sajnos én is ezt tapasztaltam illetve olvastam.
Akkor vége az 5 percen túli kapcsolatoknak.
Kár érte, mert a legjobb programok egyike volt...


csüt. okt. 01, 2020 8:30
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3531
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás Re: TeamViewer 14 gondok
Supervisor írta:
Win10-ről szeretném elérni a WinXP-t és fordítva, de az alábbi problémák vannak.
Felejtős :!: XP böngészője automatikusan a 14.2 verziót szedi le, azt lehet telepíteni. Win10 gépen a 14.7 verziót tudod használni. Ez a páros oda-vissza működik :potyog: de csak 5 perc korláttal ]:-> Ha a Win10 gépen frissítesz a 15-re, akkor már nem lesz kapcsolatod ]:-<
:idea: AeroAdmin.


vas. szept. 27, 2020 23:23
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. szept. 10, 2004 5:49
Hozzászólások: 2607
Hozzászólás Re: TeamViewer 14 gondok
Win10-ről szeretném elérni a WinXP-t és fordítva, de az alábbi problémák vannak.
Win10-ről eléri az XP-t. de CSAK 5 PERC kapcsolat lehetséges, mivel a XP-n 14-es a verzió.
XP-ről nem lehet a Win10-hez csatlakozni.
Ezért a Win10 frissítve lett a legújabb 15.10.5.0 verzióra de az XP esetében ez már nem lehetséges.
Sajnos az XP-n uninstall lett a 14.2.8352.0 verzió és azóta egyetlen 14-es verziót sem lehet felrakni 15-öst meg végképpen nem.
Valami IPV6 hiba lehet egyszer régebben már találkoztam ilyennel vagy hasonlóval.
Az a gond, ha Win10-re is 14.2.8352.0 verziót rakok fel hiába tiltom le a frissítést, egy idő után figyelmeztet aztán 5 percre korlátoz, ha nem frissítem a legújabb verzióra.

A teamviewer honlapjáról: "Mit jelent ez, ha operációs rendszerként Windows XP, Vista, Windows Server 2003 vagy Windows Server 2008 rendszert futtat?

Akkor továbbra is használja az utolsó támogatott változatát TeamViewer - version 14.2 - a következő operációs rendszereket. De kérjük, vegye figyelembe, hogy a TeamViewer kimenő kapcsolatai csak egy távoli eszközhöz csatlakozhatnak, amely a TeamViewer azonos vagy alacsonyabb verzióját futtatja. Ez azt jelenti, hogy nem tud csatlakozni a Windows XP / Vista / 2003/2008 rendszerről például egy távoli számítógéphez, amelyen a TeamViewer 15 fut. Az XP / Vista / 2003/2008-ba történő bejövő kapcsolatok távoli számítógépről azonban a TeamViewer magasabb verziójával mindig lehetségesek."

Akkor ha ez igaz miért korlátozza 5 percre a magasabb verzió használatát.és miért kényszerít frissítésre?


szomb. szept. 26, 2020 10:59
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. szept. 10, 2004 5:49
Hozzászólások: 2607
Hozzászólás Re: TeamViewer 14 gondok
A bejövő LAN csatlakozásokban deaktiváltan kell hagyni. Végül is ez lett a megoldás.


hétf. feb. 03, 2020 15:13
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: TeamViewer 14 gondok
Rengeteg oka lehet. Operációs rendszeri hiba, hiányzó frissítések, hiányzó rendszer komponensek, alkalmazás hiba, inkompatibilis szoftver környezet, stb.
Konkrét hibaüzenet vagy log fájl esetleg?


vas. feb. 02, 2020 0:39
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. szept. 10, 2004 5:49
Hozzászólások: 2607
Hozzászólás Re: TeamViewer 14 gondok
Köszönöm a segítséget.

Közben újra raktam a rendszert és ahányszor felrakom a TeamViewer14-et és hozzá akarom adni a fiókot azonnal hibát jelez és leáll, többé nem indítható el.
Microsoft VisualC++ Runtime Library
Runtime Error hibát jelez.
Mi lehet a megoldás?

(Ahogyan a LAN beállításokat deaktiváltról átállítom azonnal kiírja a hibaüzenetet.)


szer. jan. 29, 2020 20:21
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: TeamViewer 14 gondok
Nekem is írt már ilyet, de aztán lenyugodott anélkül hogy bármit csináltam volna.
Ezen az oldalon kérheted, hogy a fiókodat ismerjék el személyes használatúnak:
https://www.teamviewer.com/en/support/personal-use-verification/


hétf. jan. 13, 2020 15:50
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: TeamViewer 14 gondok
Supervisor írta:
Megint megbolondult a TIV 14. Ahogyan bekapcsolom azonnal üzleti célú használatot ír ki annak ellenére, hogy kizárólag csak saját célra használom időnként adatok átvitelére.

Nem értem, hogy minek alapján vélik üzleti célú használatnak és tiltanak le?

Mintha erről már volt szó az előzőekben.


vas. jan. 12, 2020 11:03
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. szept. 10, 2004 5:49
Hozzászólások: 2607
Hozzászólás Re: TeamViewer 14 gondok
Megint megbolondult a TIV 14. Ahogyan bekapcsolom azonnal üzleti célú használatot ír ki annak ellenére, hogy kizárólag csak saját célra használom időnként adatok átvitelére.

Nem értem, hogy minek alapján vélik üzleti célú használatnak és tiltanak le?


szomb. jan. 11, 2020 13:22
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: TeamViewer 14 gondok
Itt is kérdezted, írtam egy ötletet.


hétf. okt. 21, 2019 8:16
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. szept. 10, 2004 5:49
Hozzászólások: 2607
Hozzászólás Re: TeamViewer 14 gondok
Már pár napja hiába jelölöm be, hogy együtt induljon az oprendszerrel nem indul, csak a saját parancsikonjával lehet indítani.
Az ütemezett feladatokba is bejelölöm, hogy rendszerindításkor induljon, akkor sem indul, eddig ilyen gond nem volt vele.

Újabb gond a háttérben frissít és azután hibát észlel és leáll.
Másoknál is ezt csinálja?


szomb. okt. 19, 2019 14:08
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. szept. 10, 2004 5:49
Hozzászólások: 2607
Hozzászólás Re: TeamViewer 14 gondok
Igazad van.. Megnéztem a honlapon a legújabb verziót és letöltöttem, 14.2.95388 magánhasználatra.
Kapcsolódás: Partnere újabb verziót használ, frissités, kapcsolat és most olyan volt mint régen.


vas. máj. 26, 2019 14:42
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás Re: TeamViewer 14 gondok
Nyilván nem boldogít, ha nálad nem megy az ingyenes verzió.
Nálam kifogástalanul működik a TeamViewer 14.2.8352 a magánhasználatot bepipálva futtatva, vagy telepítve.
Vackornak is csak Androidon volt problémája.
Szerintem tegyél egy újabb próbát.


vas. máj. 26, 2019 11:59
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. szept. 10, 2004 5:49
Hozzászólások: 2607
Hozzászólás Re: TeamViewer 14 gondok
Köszönöm.
Azért nem volt rossz program amíg működött, nem terhelte a processzort.
Nekem a PC Tools Firewall Plus van még mint plusz védelem, szinte nem is vehető észre a rendszerigénye, de nagyon jól jelez és nem akadnak össze.
Igen, tudom, túl vagyok biztosítva.


vas. máj. 26, 2019 10:35
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: TeamViewer 14 gondok
Supervisor írta:
Aztán mire váltottál?...

Semmire. Uninstall, és kész. Target-nek igaza volt, a Win7-től kezdve a saját tűzfala jó, és elegendő.
Víruskeresőnek meg már nagyon régóta az ESET NOD32 van.


vas. máj. 26, 2019 10:21
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. szept. 10, 2004 5:49
Hozzászólások: 2607
Hozzászólás Re: TeamViewer 14 gondok
Aztán mire váltottál?
Frissítettem a licencemet ESET Internet Security 11-re de annyira lelassította a gépet, hogy unintall lett a vége és vissza a Smart Security.


vas. máj. 26, 2019 9:36
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: TeamViewer 14 gondok
Supervisor írta:
... Örök licenc helyett egy év...
Ez aztán a "korrekt" hozzáállás, nekem sem kellett volna...

Na igen. És tűzfal helyett antivírus. Nyalják meg a sót. :)


vas. máj. 26, 2019 9:20
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. szept. 10, 2004 5:49
Hozzászólások: 2607
Hozzászólás Re: TeamViewer 14 gondok
Laci_L! Örök licenc helyett egy év...
Ez aztán a "korrekt" hozzáállás, nekem sem kellett volna.

Vackor! Azért az XP-t még mindig lehet rendesen használni, igaz frissítés nincs de attól még jól működik. Egy régi tesztgépen XP van mindenféle frissítés nélkül. A védelem Eset Smart Security - amelynek a forgalmazása már megszűnt - három éves licencem van és továbbra is frissíthető és PC Firewall Plus.
Vírusfertőzés sohasem volt.

A TeamViewer esetében valóban nem azt írják, hogy megszűnt volna a free verzió, most is azt írják a honlapon, hogy személyes használatra ingyenes. Csakhogy ez nem így van...
Próbaként felraktam két friss telepítéssel két gépre és amikor létrehoztam illetve megszüntettem a kapcsolatot, már ott volt az ÜZLETI FELHASZNÁLÁS és bontották a kapcsolatot.
Szóval itt valami nagyon nincs rendben, keresem az alternatív megoldásokat.

AnyDesk, YawCam, Ugolog.com és folytatom a keresést.

Azért nagyon nagy kár, hogy a free már sajnos nem free...
Az meg, hogy ha jelzed nekik a tapasztaltakat, utána azonnal kivágnak és természetesen válaszra sem méltatnak...

Nagyon nagy kár érte mert a free volt a világ legjobb szoftvere!
A magam részéről kizárólag csak személyes célokra használtam, amennyiben az ESET -hez hasonlóan megfizethető éves áron forgalmaznák természetesen három évente megvenném magánhasználatra is.
Az, hogy örök licencet árultak szerintem elgondolkoztató a jövőjükre nézve, lásd a Vipre és az Outpost eseteit...


vas. máj. 26, 2019 7:57
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: TeamViewer 14 gondok
Supervisor írta:
Azért ez nagyon durva dolog a TeamViewertől!
Miért nem lehetett meghagyni működőképesnek a 10-es 12-es verziókat free változatban?

Olyan ez, mintha ezek után a Microsoft meg megszüntetné, működésképtelenné tenné az XP-t meg a Vistát...
Tulajdonképpen ezt teszi a Microsoft is. Egy darabig van támogatás a szoftverre, aztán annyi. Az online szolgáltatásoknál annyival bonyolultabb a helyzet, hogy ahhoz tartozik egy szerver oldali infrastruktúra, amiből a régi verziót nyilván nem fogják évekig üzemben tartani olyan ügyfelek miatt, akik ráadásul nem is fizetnek érte.

Itt egyébként nem arról van szó, hogy megszűnt volna a free verzió, most is azt írják a honlapon, hogy személyes használatra ingyenes. Arról még nem találtam információt, hogy mi alapján számít üzleti felhasználásnak. Én a legutóbbi használat óta csak egy VPN klienst raktam fel a mobilra, de a TeamViewer-t nem azon keresztül használtam. A Desktop változat egyelőre működik szó nélkül.


szomb. máj. 25, 2019 21:52
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 93 hozzászólás ]  Oldal 1, 2  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 13 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség