Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: szer. máj. 08, 2024 19:02



Hozzászólás a témához  [ 10 hozzászólás ] 
Letölthető a majdnem kész Office 2010 
Szerző Üzenet
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás 
Idézet:
Nnnnaaa, küldje el .doc-ra konvertálva. Nem, inkább jön az anyag majd faxon.
.
Itt inkább slendrián lehetett a 'pógár',lehet küldeni .doc-ban!Más kérdés hogy a formátuma borzalmas,de olvasható.Vajon,fordítva miért nem kompatibilis a dolog? :roll:..többekközt honatyáink szerint,akik nem az Unióban élnek :roll: ez így van rendjén..hiszen valaki jól jár :x


csüt. feb. 04, 2010 16:52
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6674
Hozzászólás 
Erre volna valamiféle OpenDoc formátum a megoldás.
Volt valami olyan hír, hogy az MS is nyílttá teszi a sajátját, felismerve, hogy másképp pont ez az államigazgatósdi nem fog menni hosszú távon.
Egy 20-30 éves doksit is meg kell tudni nyitni. Sőt több. Illetve kellene.
És milyen hardvered és op. rendszeren? :wink:

Más. Nemrég küldött egy vállalkozó egy ajánlatot emailben csatolva. Nézem, hogy mi fán terem ez. Picike fájl, számomra ismeretlen formátumban.
Ahogy rákeresek, OpenOffice. :P Ő nem fizet, és nem warezkodik, ezt meg lazán elküldte, hogy hátha más is elolvassa.
Nnnnaaa, küldje el .doc-ra konvertálva. Nem, inkább jön az anyag majd faxon. :lol:


csüt. feb. 04, 2010 15:57
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11885
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
Meg tudja valaki (csak nagyvonalakban) mondani, mi az amivel többet nyújt egy Office 2007 egy 2003 + 2007 Comatibility Pack-nál? Főleg egy mezei User-nek.

Ami meg az államigazgatási szoftvereket illeti, szvsz más a helyzet bár úgy tűnik, elsőre igaza van nacorvus-nak. Csakhogy amikor egy ilyen bevezetéséről dönt valaki, felmerülhet az is hogy ki vállalja a felelősséget pl. egy Open Office működésért, főleg ha az hálózatban vagy egyéb bonyolultabb körülmények között működik. Az Open Office gyártója nem lépne fel igénnyel, ha beveztné egy ország az összes önkormányzatában, hivatalában (sok ezer példány)? Nem olvastam el a licenszét, de olyat már láttam (más free szoftvernél), hogy kikötik a felhasználási feltételeket, és csak az otthoni amatőr felhasználás ingyenes.
Képzeljétek el bevezetnék, és nem működne korrekten, vagy jönne a gyártó és hisztériázna. Aki bevezette, azt meg úgy seggberúgják, hogy meg sem áll lacházáig. És még jattot sem kaptt a zsebébe (manapság ez is szempont, jól látható).
Na, ezért nincs free szoftver az államigazgatásban. Szerintem.


csüt. feb. 04, 2010 14:51
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
nacorvus írta:
...nem is beszélve az adóhivatali nyomtatványkitöltőről...


Húúú, ezt ne emlegessük. Az apehos programnak nevezett valami egy FOS. Nagybetűvel, lehet csillagozva (fórummotor eldönti :D).
Egyszerűen undormány és biztos, hogy kifizették érte jópár office árát.


szer. feb. 03, 2010 23:14
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás 
Értem én,de milyen jogcímen kötelező? :arrow: Mert,a jogalkotó kitalálta hogy ez így helyes az állami szférában-ettőlfogva két-négy évenként a csecsemőtől kezdve az aggastyánig meg kell finanszírozni 30eHUF a bürokráciát is hiszen nélküle nem működhetne-mert csak M$ levelezéssel működhetnek a hivatalok és az oktatás is...nem is beszélve az adóhivatali nyomtatványkitöltőről,ott a Sun érdekeltségű java(no ez a rész éppen nem fizetős,de kitudja meddig),de kötelezően letöltendő..az,hogy még mire,mikor,hogyan és mennyi,valóban nem közvetlenül a hírhez kapcsolódik.


szer. feb. 03, 2010 23:10
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
Az én olvasatomban Jörn kolléga hozzászólása azt jelentette, hogy "még a 2007-est se használja senki"~= az emberek még Office XP-t, Office 2003-mat használnak. Erre reagáltam én. :roll:

Amiről Te beszélsz, arról csak annyi a véleményem, hogy ebben az országban sokkal több pénz folyik el sokkal értelmetlenebb célokra. Sajnos. :?


szer. feb. 03, 2010 22:35
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás 
Én meg inkább az kérdezném meg hogy kinek az érdeke,hogy állami cégeknél ilyen programokat használjanak pl: Apeh,kormányzati hivatalnokok,Polgármesteri hivatalmányok ami igen súlyos pénzekért beszerezhető (akár céges licenciaként is) amaz közpénzekből-amiben erőteljes fogyásban van az országban immár min 20-n éve pl emiatt is.. és van reá open-source alternatíva...:roll:
De,az jó hogyha egy EU-n kívüli zsebét megtoldjuk -mondván mással nem lehet táblázatot vagy szöveget szerkeszteni,a bemutatókról nem is beszélve,beleértve az oktatási rendszerről ami ezt evidenciának veszi,hiszen az is állami?:evil: -
By Hannibal
Idézet:
Azért ezzel szerintem sokan vitatkoznának

Ez nem vitatéma ez egyszerűen bicsaknyitogató,gondolj bele:csak egy egyszerű 600 fős középiskolába,ahol nem lopott a szoftver!Mennyibe is fájt az adófizetőknek az "ingyenes M$ oktatás"?-Ez egyszerűen botrányos!


szer. feb. 03, 2010 22:20
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
268133 írta:
még a 2007est se használja senki, max warez pistike otthon


Azért ezzel szerintem sokan vitatkoznának :wink:


szer. feb. 03, 2010 18:51
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: szomb. aug. 30, 2008 15:49
Hozzászólások: 33
Hozzászólás 
még a 2007est se használja senki, max warez pistike otthon


szer. feb. 03, 2010 16:44
Profil Privát üzenet küldése
bot
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 858
Hozzászólás Letölthető a majdnem kész Office 2010
Elérte RC állapotát a Microsoft következő generációs irodai alkalmazáscsomagja. http://www.terminal.hu/cikk.php?article_id=117879


szer. feb. 03, 2010 16:44
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 10 hozzászólás ] 

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 6 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség