Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: pén. máj. 10, 2024 22:37



Hozzászólás a témához  [ 7 hozzászólás ] 
Hálózati Nyomtatás esetén, miért hiányzik a KÉP... ?:( 
Szerző Üzenet
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. szept. 19, 2007 1:31
Hozzászólások: 269
Tartózkodási hely: Hungary
Hozzászólás 
Üdv:potyog:

Megoldódódott a nyomtató problémám:hm:

A gond azzal volt, hogy többször is és több féle néven voltak láthatók NYOMTATÓK mind a két gépemen… ?:(
Bár a dolgot nem értem, hogy miért, de több nyomtató is volt feltelepítve, és e-miatt ütközhetett a nyomtatás, amikor KÉPET is tartalmazott a kinyomtatni kívánt dokumentum, ill. Web oldal… :(

HANNIBÁL-nak
Köszi a rávezetést… ;)

Mind a két gépről kitöröltem a nyomtatókat és utána csak az otthoni PC-re telepítettem fel a nyomtatót, majd megosztottam és pár másodperc után megjelent a LapTop-on is a nyomtatóm… ;)

Így most már működik a hálózatból való nyomtatásom, tudok nyomtatni nem csak fekete-fehérben… ;)

Remélem hasznos lesz más számára is az esetem;)

Üdv... minden kedves FÓRUMOZÓNAK, itt a Terminálon;)

HókuszPók


szomb. feb. 13, 2010 16:41
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. szept. 19, 2007 1:31
Hozzászólások: 269
Tartózkodási hely: Hungary
Hozzászólás 
Hannibal írta:
Első körben töröld le laptopról a nyomtatót, majd csatlakozz hozzá újból.

Idézet:
itt ezzel kapcsolatban lenne egy kérdésem, hogy tudnám ennek megváltoztattni a nevét, zavar ez a 17 kiírás, mert a tálcán az óra melletti részben is így jelenik meg...

Nyitsz egy hálózati kapcsolatokat és a kapcsolatra jobb gomb-->átnevezés.



Igen köszi... ;)
Közben tegnap rájöttem magamtól is, ma meg is akartam írni ezt és amit mindjárt folyt… ;)

És már tudom mi az a 17-es, az a Belső Wireless Ant.-ám, ami le volt tiltva, akkor jöttem rá, mikor kiakartam törölni, de nem lehetett és feloldottam a tiltásból, mire a gépen elkezdett villogni a Wirelessnek a LED-je, mert külső USB-s Ant. használok, aminek meg 19 sorszáma volt, így most már átírtam őket... :)
Én hülye meg..., ;) nem értettem, hogy miért van egy 17 és egy 19 számozású 'Vezeték nélküli kapcsolat 17 és 19'... ?:)))


szomb. feb. 13, 2010 16:36
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
Első körben töröld le laptopról a nyomtatót, majd csatlakozz hozzá újból.

Idézet:
itt ezzel kapcsolatban lenne egy kérdésem, hogy tudnám ennek megváltoztattni a nevét, zavar ez a 17 kiírás, mert a tálcán az óra melletti részben is így jelenik meg...

Nyitsz egy hálózati kapcsolatokat és a kapcsolatra jobb gomb-->átnevezés.


szomb. feb. 13, 2010 1:08
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. szept. 19, 2007 1:31
Hozzászólások: 269
Tartózkodási hely: Hungary
Hozzászólás 
Esetleg nem kell valamit engedélyeztetnem a Router beállításaiban... ?:(

Vagy a Windows tűzfalon... ?:(


Itt a 'Windows tűzfalon' belül van a 'Kivételek'-ben
egy olyan rész, hogy 'Programok és szolgáltatások’…
Itt nekem ilyenek vannak benne és kipipálva… :(

Kép

A Fájl-és nyomtatómegosztás be van pipálva.
UPnP keretrendszernél szintén pipa van, a Routerben nemrég néztem végig a beállításokat és ott tiltva van az UPnP... ?:(

Kép

Itt a képen látni,...
"Vezeték nélküli hálózati kapcsolat 17"
itt ezzel kapcsolatban lenne egy kérdésem, hogy tudnám ennek megváltoztattni a nevét, zavar ez a 17 kiírás, mert a tálcán az óra melletti részben is így jelenik meg... ?:(

Kép

Kép

Nos, nekem a Tűzfal beállitásaiban, így néznek ki a pipás részek...?:(
Esetleg valaki tud mondani valamit, hogy nem-e kell kipipálni valamelyiket, hogy müködjön a szines KÉPET is tartalmazó dokumentum ill. a Web oldal kinyomtatása... ?:(

Üdv... 'HókuszPók'


pén. feb. 12, 2010 23:02
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. szept. 19, 2007 1:31
Hozzászólások: 269
Tartózkodási hely: Hungary
Hozzászólás 
Hannibal írta:
Ez szinte biztos, hogy valami szoftveres probléma lesz, ezért átrakom oda.

Laptopra közvetlen rádugva próbáltad a nyomtatót?


Még nem, de nem is tudom kipróbálni, ha csak nem valami adapter segítségével, ha egyáltalán létezik olyan, mert nem USB-s a csatlakozója... :(
Hanem ez a soros port... ?:(

De az is lehet, hogy a CANON-nak a telepítő softver-e, mert a nyomtatóm 2 instal FLOPPY-ja olvashatatlanná vált, és még akkor nem volt XP, mikor vettem, így a Canon oldaláról letöltött XP-hez valóval telepítettem fel... ?:(
De azt akkor sem értem, hogy miért csak akkor hagyja le a KÉPET, ha színesel, ill. ha fotópatronnal akarok nyomtatni... ?:(

Az áthelyezést köszi, és bocsi. ;)


pén. feb. 12, 2010 17:14
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
Ez szinte biztos, hogy valami szoftveres probléma lesz, ezért átrakom oda.

Laptopra közvetlen rádugva próbáltad a nyomtatót?


pén. feb. 12, 2010 15:49
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. szept. 19, 2007 1:31
Hozzászólások: 269
Tartózkodási hely: Hungary
Hozzászólás Hálózati Nyomtatás esetén, miért hiányzik a KÉP... ?:(
Üdv:potyog:

Előre bocsi, de nem találtam megfelelőnek a már számomra nem új keletű témát másik topikba tenni, így a Hardvert találtam a legjobbnak… :(
Ha valakit zavar, kérem helyezze át a számára alkalmasabb topikba, mert lehet, hogy jobban illik a Windows vagy a Softwerbe. ?:(

A problémám a következő
Routeren keresztüli hálózatban összekötött PC-m és LapTop-on keresztüli nyomtatómmal, csak fekete-fehéren tudok kinyomtatni olyan Dokumentumot ill. jelen esetemben Web oldalt, amiben KÉP is van… ?:(

A fekete-fehér nyomtatás ok, kinyomtatja a KÉP-et is. :)

A gond akkor van, ha a LapTop-on keresztül akarok nyomtatni színesen KÉPET, vagy olyan dokumentumot, ami képet is tartalmaz… :(
Ugyan is a KÉP lemarad, és csak az oldalon talált fejléc, keret, jelenik csak meg a kinyomtatott dokumentumból… ?:(
De arra már rájöttem, hogy az asztali PC-ről gond nélkül kinyomja a KÉPET, ill. a képet tartalmazó dokumentumot vagy Web oldalt is. ?:(

Na a kérdésem azt hiszem adott, de azért leírom a hálózati sorrendem, ja, itt szeretném jelezni azt, hogy a két gép között a fájl megosztásom működik, oda vissza. ;)

1. Net. Modem
2. SMC Router
3. Asztali PC-m Op. XP Pro.
4. Canon BJC250 Tintás Nyomtató
5. LapTop-m Op. XP Home

Vez. nélkül használom a hálózatot. :)

Ui.
1. A nyomtatóba igen, tettem Color patront a színes nyomtatáshoz, és papírt is Colort használok. ;)
2. A nyomtató beállításában is, átállítottam színesre a nyomtatást. ;)

Megjegyzem, valami Router és LapTop, esetleg még a Nyomtatónál kellene valamit állítanom, mert hálózati problémára gondolok… :hm:

Na, ehhez kellene valami segítség, amit előre is megköszönök:)
Esetlegesen várom a bennetek felmerülő kérdéseket, hogy mit és ( hol ?:( ) is nézzek meg a beállítások terén…Stb ?;)


Üdv...;) 'HókuszPók'


pén. feb. 12, 2010 14:32
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 7 hozzászólás ] 

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 10 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség