Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: csüt. ápr. 18, 2024 16:35



Hozzászólás a témához  [ 4 hozzászólás ] 
A Classic Shell eltünteti a nyelvi eszköztárat 
Szerző Üzenet
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás Re: A Classic Shell eltünteti a nyelvi eszköztárat
Supervisor írta:
Nekem ez a leírás valahogyan nagyon idegen nyelven van, lehet éppen akkor hiányoztam amikor ezeket tanították...
Esetleg valaki le tudná írni úgy, hogy még én is megértsem meg sokan mások is...?

Hááát, ha az idegen nyelv az angol, akkor úgy van. :wink:
Ezek is parancsok, csak kicsit szószátyárabbak, mint a régi DOS időkben. És még lehet is érteni némi angol tudással, hogy éppen mit akarnak csinálni.
Itt egy kicsit bővebben van illusztrálva ugyanaz. How to use DISM command tool to repair Windows 10 image


szomb. nov. 28, 2020 14:01
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11867
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: A Classic Shell eltünteti a nyelvi eszköztárat
Supervisor írta:
... Esetleg valaki le tudná írni úgy, hogy még én is megértsem meg sokan mások is...?

Én azt nem értem (látom), hogy a jó nagy leírásban mi az amit bemásoltál, és mi a kérdés (vagy mit nem látsz)

Az biztos, hogy a rendszergazdai joggal indított CMD ablakban kell futtatni a parancsokat egymás után.


szomb. nov. 28, 2020 10:36
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. szept. 10, 2004 5:49
Hozzászólások: 2607
Hozzászólás Re: A Classic Shell eltünteti a nyelvi eszköztárat
Ezt találtam itt:https://www.gyakorikerdesek.hu/szamitastechnika__egyeb-kerdesek__8211325-windows-10-problema-hiaba-allitom-be-hogy-a-nyelvi-eszkoztar-megjelenjen-a-tal

Meg is csinálnám a leírtak szerint, de: Keresd meg ezt a vezérlőpulton (windows gomb + X):
Vezérlőpult\Minden vezérlőpultelem\Hibaelhárítás\Minden kategória > rendszerkarbantartás > katt rá jobb egérrel, majd futtatás rendszergazdaként.

Ha az nem oldotta meg a problémát, próbáld meg előtte ezeket: rendszergazdai parancssorból (windows gomb + X),
másold be az alábbi parancsokat egyenként, futtasd, várd meg ameddig a vizsgálat eléri a 100%-t:

sfc /scannow
Dism /Online /Cleanup-Image /CheckHealth
Dism /Online /Cleanup-Image /ScanHealth
Dism /Online /Cleanup-Image /RestoreHealth

Ezek sokáig fognak futni. Az utolsó folyamat végén indítsd újra a gépet.

DE: Keresd meg ezt a vezérlőpulton (windows gomb + X):
Vezérlőpult\Minden vezérlőpultelem\Hibaelhárítás\Minden kategória > rendszerkarbantartás Vezérlőpult\Minden vezérlőpultelem\Hibaelhárítás\Minden kategória > rendszerkarbantartás > sehol sem találom a Vezérlőpultban...
Továbbá rendszergazdai parancssor: sfc /scannow
Dism /Online /Cleanup-Image /CheckHealth
Dism /Online /Cleanup-Image /ScanHealth
Dism /Online /Cleanup-Image /RestoreHealth
Ezt meg hogyan kellene?

Nekem ez a leírás valahogyan nagyon idegen nyelven van, lehet éppen akkor hiányoztam amikor ezeket tanították...
Esetleg valaki le tudná írni úgy, hogy még én is megértsem meg sokan mások is...?


szer. nov. 25, 2020 18:38
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. szept. 10, 2004 5:49
Hozzászólások: 2607
Hozzászólás A Classic Shell eltünteti a nyelvi eszköztárat
Win 8 és 10 esetében nem mindenki kedveli a csempéket.
A Classic Shell 4.3.1 verziójával használhatnánk a megszokott startmenüt, nagyon sok beállítási lehetőség van benne.
Azonban van egy olyan hibája, hogy telepítés után eltünteti a nyelvi eszköztárat, de úgy, hogy ennek visszaállítására még a MS oldalán sem találtam működő megoldást.
Esetleg, ha valaki használja és tudja a megoldást megírná miként lehet visszaállítani a nyelvi eszköztárat?


szer. nov. 25, 2020 17:48
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 4 hozzászólás ] 

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 18 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség