Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: csüt. márc. 28, 2024 19:45



Hozzászólás a témához  [ 11 hozzászólás ] 
Az msi művelet nem sikerült 
Szerző Üzenet
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. szept. 10, 2004 5:49
Hozzászólások: 2607
Hozzászólás Re: Az msi művelet nem sikerült
Pontosítanom kell: Az új felhasználó létrehozáskor irattam felül a "B" felhasználónál az "A" -ról.
Az új telepítést meg hagytam. SP 3 van az eredeti telepítőn.
Így megoldódtak a gondok.


vas. jan. 31, 2016 23:18
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás Re: Az msi művelet nem sikerült
Eddig direkt nem szóltam, mert úgyis elég egyedi dolgaid vannak. :wink: Ezzel mégis megoldottad, vagy úgy látszik, tehát legyen oké.
De egy tiszta telepítésnél pont nem ez a módszer, hogy mindenféle, akár korábbi szutyokkal felülírogatjuk. Laci erre utalt szerintem.
Azt nagy nehezen elárultad, hogy SP3 a rendszer, de azt még nem, hogy fel került-e az összes hotfix. Talán igen, mert az ESS frissítésével is újra próbálkoztál. :) Szóval hogy ennek ellenére (hotfixek, esetleg Installer fix) után sem volt jó, és ezért ezen a módon próbáltad?


vas. jan. 31, 2016 22:51
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. szept. 10, 2004 5:49
Hozzászólások: 2607
Hozzászólás Re: Az msi művelet nem sikerült
Ilyen veszélyes lenne a felülíratás?
Sokszor használtam már az új felhasználó létrehozásakor, de csak egy-két program akadt amit az új felhasználónál is újra fel kellett rakni. Más gond még eddig nem volt remélem nem is lesz.


vas. jan. 31, 2016 22:11
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Az msi művelet nem sikerült
Supervisor írta:
XP SP3 van.
Egy Ghost mentésből kimásoltam a Application Data és a Local Settings mappákat felülírattam így már működik-

Azért ez így meredek egy kicsit. Nagyon haza tudod vele vágni a gépet, a telepített programokat, stb.

Ha csak egyes részeit, ahol a kérdéses adatok vannak, az más. De úgy, hogy zutty az egészet...
Csodálom, hogy még működik a gép. De azért átnézném a többi program futását.


vas. jan. 31, 2016 20:21
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. szept. 10, 2004 5:49
Hozzászólások: 2607
Hozzászólás Re: Az msi művelet nem sikerült
XP SP3 van.
Egy Ghost mentésből kimásoltam a Application Data és a Local Settings mappákat felülírattam így már működik-


csüt. jan. 28, 2016 16:01
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás Re: Az msi művelet nem sikerült
Mondtam neked korábban, hogy a Google-lal keress rá. Vannak Windows Installer fixek.
A másik meg, hogy nem véletlen kérdeztem, hogy milyen állapotban leledzik az az XP. SP3-e és fenn van-e az összes szükséges hotfix. Ha nem ez van, pont ezt is okozhatja, sőt pont az okozza. Persze erre a részre nem válaszoltál. :wink:
Amúgy a te dolgod, fel lehet így-úgy telepíteni, frissíteni utólag is, de nincs jobb, ha már a telepítőkészlet up to date. XP-nél mindenképp, nincs az a millió szmötyi, ami közben rákerül. A telepítő pedig annál frisebb már nem lehet, mint amikor abbahagyták a támogatását.
Win 10-nél, de még a Win 8.1-nél kevésbé érdekel a hotfixes integrált telepítő, frissíthet a WU-ról online. A Win 7-et már inkább célszerű integráltan telepíteni, mert lassan kész kabaré, vagy csőd online frissíteni, meg eszement darabszám és méret.


szer. jan. 27, 2016 16:54
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. szept. 10, 2004 5:49
Hozzászólások: 2607
Hozzászólás Re: Az msi művelet nem sikerült
Az XP kellene bizonyos egészségügyi programok miatt.
Win 7 alatt nincs msi probléma.
Korábban a Win98 és a ME idején kellett valamilyen 3.0 installert rögtön felrakni a friss telepítés után.
Megnézem a retro gépeken.


szer. jan. 27, 2016 11:09
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás Re: Az msi művelet nem sikerült
Ezt én értem, de a kérdés nem erre irányult. Attól még a rendszer jogtiszta, ha a licenszkulcs jogtiszta. Akkor is, ha nem az MS egykori optikai lemezét használod, hanem egy hotfixekkel integrált telepítőkészletet. Mert ha a telepítőkészlet is "jogtiszta", azaz eredeti MS, na pont az a nem buli. Semmi szükség arra, hogy olyanról telepíts.
Nem tudom így van-e, de XP újratelepítés utáni problémáról írtál, ezért nem árt tisztázni, mert okozhatja az is, ha nem SP3 és minden frissítést tartalmazó az a rendszer. Az fel se merült, hogy a rendszertelepítéssel volna gubanc. Fel lehet ugyan mindent pakolni később is, de célszerűbb a full interált hotfixes SP3 telepítő, mert az már tuti nem változik. Ha előfordul, hogy még XP telepítésre kényszerülsz, mindenképpen célszerű csinálni vagy beszerezni egy ilyet.
De inkább és legalább Win 7, hacsak valami nagyon extra ellenérv nincs.


kedd jan. 26, 2016 22:47
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. szept. 10, 2004 5:49
Hozzászólások: 2607
Hozzászólás Re: Az msi művelet nem sikerült
Jogtiszta eredeti XP, a gond nem az oprendszer telepítésével van hanem az AVG Linkscaner telepítésekor.


kedd jan. 26, 2016 21:10
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás Re: Az msi művelet nem sikerült
Beírnád a Google keresőbe, hogy windows xp msi error, és szemezgetsz. :wink:

Milyen XP telepítőkészlettel próbálkozol?
Ugyanis ha még XP-vel, és főképp annak telepítésével foglalkozol, akkor csak egyet javasolhatok, hogy az összes hotfixet beintegráltan tartalmazó telepítőkészlettel indulsz neki.
Ha nem így történt, akkor ezt megcsinálhatod magad, már régen meg kellett volna, vagy a neten is megtalálhatod valahol.


hétf. jan. 25, 2016 18:53
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. szept. 10, 2004 5:49
Hozzászólások: 2607
Hozzászólás Az msi művelet nem sikerült
Az msi művelet nem sikerült

Ez a hibaüzenet fogad WinXP újratelepítésekor bizonyos programok esetében.
A Win7 8 8.1 és a 10 esetében nincs ilyen gond.
A régi szép időkben ha jól emlékszem - Laci_L is biztosan - a Win 98 esetében volt ilyen a friss telepítéskor bizonyos programok csak akkor települtek fel, ha előtte felraktunk valamilyen msi-t.
Csakhogy mi is volt ez ami most nagyon kenne?
Valójában mi is kell most ahhoz, hogy ne legyen msi sikertelen?
(Na tudom jó emlékezet...)


hétf. jan. 25, 2016 13:01
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 11 hozzászólás ] 

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 9 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség