Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: csüt. márc. 28, 2024 9:15



Hozzászólás a témához  [ 22 hozzászólás ] 
32 / 64 bites programok 
Szerző Üzenet
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. szept. 10, 2004 5:49
Hozzászólások: 2607
Hozzászólás Re: 32 / 64 bites programok
Köszönöm szépen a segítséget.
Végül a Driver Genius talált egy olyan szoftvert amelynek a feltelepítése megoldotta a problémát.

Régebben használtam a TL-WN821N 300 TP-t ez most is megvan de már nem ismeri fel a rendszer így más megoldást választottam.


csüt. ápr. 14, 2022 14:10
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: 32 / 64 bites programok
Mivel USB eszköz, valószínűleg nincs köze ahhoz, hogy laptop vagy desktop gépre telepíted. Akkor lehetne különbség, ha a laptophoz belső, PCIe csatolós modulként árulnák, és az ahhoz adott driver nem ismeri fel az USB eszközt, de itt nyilván nem erről van szó. Én adnék esélyt neki, és kipróbálnék több drivert, pl innen letölteni. Hátha.

Ha végképp nem jön össze, akkor egy másik hardvert. Én régebben használtam TL-WN821N típust, az simán ment, de abból is van több hardver verzió, és nem mindegy melyiket támogatja a driver.


csüt. ápr. 14, 2022 13:01
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. szept. 10, 2004 5:49
Hozzászólások: 2607
Hozzászólás Re: 32 / 64 bites programok
Wifi kapcsolatot szeretnék asztali gépekre azonban az a súlyos gond, hogy a 802.11n-t kellene telepíteni hozzá, amely a hozzáadott cd-ről sem lehetséges és ugyancsak nem tudja telepíteni a netről sem.

Kérdésem: Mivel a 8188 -as telepítőlemezről kizárólag csak laptopokra lehet telepíteni asztali géphez ez nem lehetséges, egy Edimax vagy egy TL-WN821N 300 TP-Link megoldaná-e ezt a wifi problémát?


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Supervisor csüt. ápr. 14, 2022 14:11-kor.



csüt. ápr. 14, 2022 9:59
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás Re: 32 / 64 bites programok
Csak így utólag kiegészítésül ehhez a vágólap sztorihoz. A legújabb 1809 build Win 10 már beépítve maga is tudja.
https://pcworld.hu/pcwlite/igy-nezd-meg ... 55495.html
Hogy azután ez hogyan viszonyul a ClipTrakkerhez, lövésem sincs. :wink:


pén. márc. 29, 2019 19:02
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: 32 / 64 bites programok
Laci_L írta:
Normálisak ezek az MS-nél? Miért kellett ezt bevezetni? Mert a Win7-nél még nem volt.

Úgy emlékszem, hogy a Win8-nál vezették be, biztonsági okból. Normál esetben egy alkalmazásnak nincs szüksége arra, hogy rendszergazdaként fusson. De az is lényeges, hogy ha minden indításkor megjelenik az UAC prompt, akkor az emberek gondolkodás nélkül, rutinból fognak ráklikkelni, vagy ha megunták, akkor kikapcsolják az UAC-t. Ez elég ütős szempont ahhoz, hogy ne engedjék meg. Még ha elsőre logikátlan is, mégiscsak a felhasználót védi. Úgy mint maga az UAC, először az is értelmetlen macerának tűnt. Egyébként más módon megoldható a rendszergazdaként indítás is, csak a legprimitívebb parancsikonos módszert tiltották le, de pl. a Feladatütemezővel továbbra is lehet.

Előszedtem a programot, feltelepítettem, és megcsinálta magának a parancsikont is a Startup-ban (admin jog nélkül). Simán elindul és működik is. :wink:


szomb. márc. 23, 2019 21:56
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: 32 / 64 bites programok
TargeT írta:
Laci, próbáltad azt a Clip Angelt is, amit linkeltem? ...

Persze, hogy kipróbáltam. Ég és föld a különbség használhatóságban, áttekinthetőségben, rendszerezésben. Ha csak egyszer kipróbálnád, más lenne a véleményed. Én nagyon sokat használom. Csak példaként: sokszor kell beszúrni különféle, de ismétlődő szöveget, képet, jelszavat, kódot. Ez azonnal látszik, mert több formában, és méretben is megjelenhet a tárolt ablakban, így könnyű megtalálni.

vackor írta:
... Az a helyzet, hogy más sem indul el automatikusan, ha rendszergazdaként kellene futnia ...

Normálisak ezek az MS-nél? Miért kellett ezt bevezetni? Mert a Win7-nél még nem volt. Én mint rendszergazda nem dönthetem el, hogy egy programot kattintással, vagy automatikusan indítom el? Kit véd ez a hülyeség? Engem biztos hogy nem. Akkor kit?
Ezért van ellenérzésem evvel a Win10-el. És még el sem vagyok mélyedve a részletekben. Képzeljétek el, ha otthon a lakásban is lennének ilyen dogok. Pl. a budira nem tudsz kimenni, csak az udvaron keresztül. A saját érdekedben. Szóval nem értem.
A tanácsod ki fogom próbálni, csak az egy másik gép, elő kell szedni, stb. :)

Köszönöm a segítségeteket.


szomb. márc. 23, 2019 20:49
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: 32 / 64 bites programok
Laci_L írta:
Ezenkívül maga a program fájl (ClipTrakker.exe) rendszergazdaként van indítva, és minden létező engedély meg van adva (System, Fiók).

Kipróbálni most nem tudom mert már letöröltem, de csináltam pár tesztet másik programokkal. Az a helyzet, hogy más sem indul el automatikusan, ha rendszergazdaként kellene futnia. Gondolom ennek biztonsági oka lehet. Próbáld csak simán indítani, nincs szüksége emelt szintű jogosultságra. A Start/Futtatáshoz írd azt, hogy shell:startup, ebben a mappában legyen az indító ikon.


szomb. márc. 23, 2019 12:00
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás Re: 32 / 64 bites programok
Laci, próbáltad azt a Clip Angelt is, amit linkeltem?
Tudom, hogy ez a régi a szíved csücske, de egy őskövület. Volt szó már elengedésről... :wink: Meg újat kellene megszokni.
Nem akarnám különösebben erőltetni, mert nem fűz hozzá semmi, nem is használtam ilyen programot eddig.
Valahogy mégis beletenyereltem, mert 6 db ma is használható ilyen program közül 2017-ben pont ezt az Angyalt hozták ki legjobbnak. 8)

https://www.google.com/amp/s/www.makete ... ndows/amp/


szomb. márc. 23, 2019 11:42
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: 32 / 64 bites programok
vackor írta:
Ha megnyitod a Feladatkezelőt, az Indítás fül alatt megjelenik a program? Ha nem, akkor valami nem jól van beállítva. Ha igen, akkor engedélyezve van? ...

Nincs benne a Feladatkezelőben.
De benne van az Indítópultban. Ha erre az ikonra kattintok elindul.
Ezenkívül maga a program fájl (ClipTrakker.exe) rendszergazdaként van indítva, és minden létező engedély meg van adva (System, Fiók). Ugyanez igaz a parancsikonra is. És mégsem indul.
Visszaemlékezve, kb egy éve próbaképpen telepítettem a 32 bites Win10-et, és ott sem indult el az Indítópultból.
Próbáltam berakni az indítópultba más 32 bites programot a Program Files (x86) mappából, az simán elindult.

Megtennéd, hogy kipróbálod a te gépeden ezt a fájlt?


pén. márc. 22, 2019 21:26
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: 32 / 64 bites programok
Ha megnyitod a Feladatkezelőt, az Indítás fül alatt megjelenik a program? Ha nem, akkor valami nem jól van beállítva. Ha igen, akkor engedélyezve van?

Bitszám: A futó programoknál jelzi a feladatkezelő, ha az illető 32-bites, a 16-bites meg nem fut. :D

Ha meg csak úgy, egy tetszőleges fájlról szeretnéd megtudni, arra én csak ezt a kicsit nyakatekert módszert ismerem: Valamilyen bináris megjelenítővel belenézel a fájlba (a Totális Kommandós nézőkéje tökéletes erre a célra). A fájlok elején van egy nyúlfarknyi DOS program valami olyan szöveggel, hogy "This program cannot be run in DOS mode". Vagy hasonló. Utána jön a Windows program fejléce, ahol ilyen karaktereket láthatsz:
16 bites: NE
32 bites: PE..L
64 bites: PE..d


pén. márc. 22, 2019 16:01
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: 32 / 64 bites programok
vackor írta:
... Az benne a poén, hogy nekem simán működik Win10 64-bit alatt... :hm: :hm: :hm:

Most már nekem is. :)

Köszi a pü-ben küldött tanácsod. Azaz a telepítő exe 16 bites volt, de a tartalom 32 bites. Kicsomagolva, és onnan telepítve tökéletesen működik. Azaz egy dolog nem. Bent van az Indítópult-ban, és mégsem indul el. Már minden jogot megadtam, Rendszergazdaként indul. és mégsem. kézzel indítva meg simán megy. Ez mi lehet?

És megint megkérdezem mindenkitől: hogyan lehet megnézni, hogy egy fájl hány bites (16, 32, 64). A Win10 szépen kiírja, ha 32, vagy 64. De hát csak akad valami program, ami mutatja a 16-ot is.


szer. márc. 20, 2019 16:58
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: 32 / 64 bites programok
TargeT írta:
Erre is igaz, hogy el kell tudni engedni. Hiába megszokott, egyszerű, stb.

Az benne a poén, hogy nekem simán működik Win10 64-bit alatt... :hm: :hm: :hm:


szer. márc. 20, 2019 8:32
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás Re: 32 / 64 bites programok
Valamikor régen beszéltünk már erről a kedvenc vágólap kezelődről.
Erre is igaz, hogy el kell tudni engedni. Hiába megszokott, egyszerű, stb., nem igaz hogy ne lenne alternatíva.
Egy példa.
https://sourceforge.net/projects/clip-angel/ vagy https://www.portablefreeware.com/index.php?id=2886


szer. márc. 20, 2019 5:01
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: 32 / 64 bites programok
vackor írta:
... Esetleg tudsz adni egy linket? Megnézném...

Linkje nincs, mert kihalt, de pü-ben küldök letöltési linket.


kedd márc. 19, 2019 20:52
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: 32 / 64 bites programok
Ha tényleg csak ennyi, telepítés nélkül nem működik?
Esetleg tudsz adni egy linket? Megnézném...


kedd márc. 19, 2019 20:18
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: 32 / 64 bites programok
vackor írta:
... Másik lehetséges ok, ha az alkalmazás valamilyen drivert is akar telepíteni.

Az ominózus program egy vágólap mentő program. Nekem nélkülözhetetlen. Kétségtelen, hogy az XP időkben íródott, és nincs újabb verziója. A tulajdonos cég eltűnt. Drivert biztos, hogy nem telepít, de figyeli a vágólapot, onnan ment, és oda ír vissza. Lehet, hogy ez a baja a Win10-nek.


kedd márc. 19, 2019 20:14
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: 32 / 64 bites programok
Egy 64-bites procin a 64-bites programok futnak legjobb teljesítménnyel, és itt nem csak az utasítások végrehajtása számít, hanem a memória-kezeléstől, taszk váltástól kezdve minden egyéb. Mivel az oprendszert nem írják meg duplán, a 32-bites alrendszer függvényei is a 64-bites rendszerrel végeztetik a feladatot, az alrendszer csak egyfajta "ék" a kettő között. Ez (ha minimálisan is) a teljesítmény rovására megy, mivel egy plusz lépés a végrehajtás során. Szóval összességében a natív 64-bites kód futtatása az optimális, és nem feltétlenül az számít, hogy mennyi memóriát használhat egy alkalmazás.

Telepítő/eltávolító programoknál szempont lehet, hogy a 32-bites programokat a Windows kicsit elkülöníti. A registry bejegyzések egy külön registry-ágon szerepelnek (WOW6432Node alatt), az alkalmazásoknak a "Program Files (x86)" mappát kínálja fel, és a rendszerfájlok nem a System, hanem a SysWOW64 mappában vannak, megelőzendő a keveredést. (WOW = Windows on Windows).

Az első kérdésedre, hogy miért nem működik a telepítő, így látatlanban csak tippelni tudok. Lehet probléma a Windows verzió, ezt esetleg ki lehet trükközni a tulajdonságok, kompatibilitás alatt (Futtatás Windows 7 módban). Másik lehetséges ok, ha az alkalmazás valamilyen drivert is akar telepíteni.


kedd márc. 19, 2019 19:37
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás Re: 32 / 64 bites programok
Attól még hogy a program 32 bites, lehet csak XP vagy Win7 kompatibilis. Van ugyan kompatibilis módban indítási lehetőség, de ha volt is nagyon néhány program valaha, nekem nem hozta helyre a kompatibilis mód.
Nem tudom mennyire lényegesek számodra ezek a már nem használható programok, de szerintem egyik sem lehet mai csirke.
El kell tudni engedni a dolgokat, legalább néha. Keresni helyettesítőt, talán jobb is van. Vagy ha nincs semmi, elfelejteni.

Uninstallra én a Geek Uninstallt használom. Csak kicsit tud többet, mint a beépített, de nekem elég. Telepíteni sem kell.


kedd márc. 19, 2019 18:38
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: 32 / 64 bites programok
Most, hogy próbálom telepíteni az eddigi programokat. Akad olyan, amit nem hajlandó telepíteni, pedig 32 bites. Kiírja, hogy ez a program nem telepíthető, és kész. Indok nincs. Ez hogy van? Hogy lehetne átlépni, van erre valami trükk?

A másik amit nem értek, hogy minek 64 bites verzió egy egyszerű programnak. Pl. Uninstall Tool. Itt nem számít a RAM használat, a sebesség. Akkor minek?


kedd márc. 19, 2019 18:26
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: 32 / 64 bites programok
Csak annyit tennék hozzá, hogy a Windows a sajátja mellett támogatja az eggyel kisebb architektúrát, vagyis a 32-bites Windows tudja futtatni a 16-bites programokat, a 64-bites meg a 32-bites programokat. Ha nem használsz 16-biteseket (nagy valószínűséggel nem), akkor sima ügy. Én a Vista megjelenésekor váltottam 64-bitre, azóta nem használok 32-bites oprendszert, de ebből semmi probléma nem volt. Ami némileg hátrány lehet, hogy a 64-bites Windows több helyet foglal a 32-bites DLL-ek miatt (a 32-bites kb. 16 GB, a 64-bites meg 20 GB telepítés után).

Egyébként most épp abban az időszakban vagyunk, hogy sok fejlesztő dobja a 32-bites szoftvereket. Pl. sok Linux már csak 64-bites kiadásban jelenik meg. Nem ok nélkül, az Intel több mint 10 éve nem gyárt 32-bites CPU/APU-t.


kedd márc. 19, 2019 17:08
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás Re: 32 / 64 bites programok
Nyugodtan használhatod a 64 bites Windows 10-et. Működik alatta a 32 bites és a 64 bites alkalmazás is. Ha mindkét verzióban megvan a program, érdemi különbséget első blikkre a legtöbbször nem is veszel észre.
A drivernek kell 64 bitesnek lennie, de ez adott. A 16 bitet meg felejtsük el, szerintem az már tényleg nem megy.
Úgyhogy no para.


szer. márc. 13, 2019 17:03
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 32 / 64 bites programok
1. Hogy lehet megállapítani egy programról (vagy a telepítő fájlból), hogy hány bites? Mindenképpen telepíteni kell, vagy elég infót ad a telepítő. Esetleg még lehet 16 bites is?

2. Egy 64 bites Win alatt csak 64 bites program futtatható? Ha megy a 32 bites is, mitől függ, hogy működni is fog? Mindegyik fog menni? Ha működik a 32 bites is, akkor mennyivel "jobb" ugyanannak a programnak a 64-es változata? Az egyértelmű számomra is, hogy egy CAD programnál fontos (pl. a több RAM miatt), de egy egyszerűbbnél mi s helyzet?

Érdekelne a véleményetek, mert lassan át akarok térni a Win10-re, de akkor már legyen 64 bites. Csakhogy vannak programok, amik nem 64 bitesek, de nagyon fontosak lennének.


szer. márc. 13, 2019 9:17
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 22 hozzászólás ] 

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 8 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség