Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: csüt. máj. 23, 2024 7:50



Hozzászólás a témához  [ 10 hozzászólás ] 
HELP: Szerver installálás for dummies 
Szerző Üzenet
vas-tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6
Hozzászólás 
Wincsivel minden rendben tünik, de úgysem marad meg mert a Clarkconnect azt mondja hogy túl kicsi neki a 640 MB.

Amúgy megy a Clarkconnect floppyról bootolva csak épp a külön letölthető floppy-image-t kell használni ... ami a 2.2-es ISO-ban van az igazából a 2.1-es Clarkconnect-hez való.

A CD-t pedig 4x-es sebességgel írtam, a legkissebbel amit megengedett a progi. Még alaposabban meg kell teszteljem a memóriákat nehogy azokkal legyen valami gubanc.

Üdv.

Rooka


kedd jún. 08, 2004 21:31
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 320
Hozzászólás 
Megnézném azt a vincsit, minden oké vele. A CD-re, velem előfordult már olyan, hogy nagy sebességgel megírva nem tudta olvasni, talán mert a cd-rom volt gyenge, nem tudom. Kisebb sebességgel írva jó volt.

Üdv: chx


kedd jún. 08, 2004 20:37
Profil Privát üzenet küldése Honlap
vas-tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6
Hozzászólás 
Hát nekem sajnos nincs szerencsém ezekkel a programokkal :(

1. Smoothwall - felinstallálódik és minden OK, újraindításkor kiírja : Uncompressing Linux ... CRC Error ... System halted ... installáltam többször ... ugyanaz az eredmény :(

2. Clarkconnect - CD-ről bootolva semmi nem jelenik meg csak újraindul a gép, újra próbál CD-ről bootolni, újra restart :(( floppyról bootolva konfigurálás OK, de mikor kellene az állományokat a CD-ről HDD-re másolja ... No CD found ... nem látja a CD-t, pedig benne van az egységben, forgatja keményen de nem ismeri fel.

[szerkesztés] ... pár órával később ...
Most találtam rá a ClarkConnect fórumon egy témára ahol valaki írja hogy az ISO-ban levő boot-floppy-kép verziója nem talál az ISO verziójával és ezért nem találja a progi a CD-t floppyról bootolás esetén. Most töltök le külön boot-floppy-image-t, talán azzal menni fog ... holnap megírom. A többi jelenségre csak nincs válasz :(

Valami 5letek?

thx

Rooka


hétf. jún. 07, 2004 15:01
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 320
Hozzászólás 
http://www.clarkconnect.com/webapp/modules.jsp

Ott van a vírus szkenner "modulja", meg egy csomó minden hozzá.

Üdv: chx


hétf. jún. 07, 2004 7:49
Profil Privát üzenet küldése Honlap
vas-tag

Csatlakozott: pén. ápr. 02, 2004 21:20
Hozzászólások: 7
Hozzászólás 
Hi!

Nem desktopra kell, hanem otthoni szervernek. Ez osztaná meg a netet, és fájl, ill nyomtatószerverként is üzemelne. Ezenkívül az sem hátrány, ha kívülről is elérem a fájlszervert ftp-n keresztül.
Amennyire megnéztem a cc home ezeket mind tudja, szóval valszeg az megy fel.

Két kérdésem lenne a cc home-ról:
1. A honlap szerint ebben nincs antivirus, de azért felmegy rá valamelyik?
2. Nem írják, hogy menne dinDNS-sel, igaz azt sem, hogy nem megy. Akkor most igen, vagy nem?

Ja és még egy kérdés:
A modulok benne vannak a telepítőben, vagy egyesével le kell töltenem őket?

Előre is köszi a segítséget!
Üdv, Sanyi


vas. jún. 06, 2004 17:07
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 320
Hozzászólás 
Hi!

chx: Tudnál ajánlani valami clarkconnect-hez hasonló, de ingyenes cuccot?

Ha az előbb említettre kell, akkor a cc home verziója ingyen van, annyi a különbség, hogy nincs benne vpn támogatás. Vagy woody.

Vagy akkor már érdemesebb egy komplett linux disztribet feltenni?
Ez utóbbiak közül melyiket ajánlanád leginkább?
Mondjuk az alábbiak közül (ezek vannak):
Debian 3.0 R2, RedHat Fedora Core 2, Slackware 9.1, BeOS 5.0 Professional, Darwin 7.01, Knoppix 3.3
Én a slackware-t tenném fel leginkább, de nem vagyok biztos benne, a darwin szvsz pedig leginkább csak érdekeség a listán.

Desktopra?
A Fedora kissé kiforratlan, de itt valahol azt írják, hogy saját kernellel nagyon jó. Én a rh8 óta elpártoltam.
Woody: Nekem ez van a PI@200+32MB+Cirrus 2MB gépemen, icewm, opera, tökéletesen megy. Filmet nem nézek rajta, de minden másra jó. A következő gépemen is ez lesz.
Slackwaret nem ismerem, a többi meg eléggé kiforratlan, a knoppix kissé korlátolt (szvsz).

Üdv: chx


vas. jún. 06, 2004 10:40
Profil Privát üzenet küldése Honlap
vas-tag

Csatlakozott: pén. ápr. 02, 2004 21:20
Hozzászólások: 7
Hozzászólás 
Hi!

chx: Tudnál ajánlani valami clarkconnect-hez hasonló, de ingyenes cuccot?
Vagy akkor már érdemesebb egy komplett linux disztribet feltenni?
Ez utóbbiak közül melyiket ajánlanád leginkább?
Mondjuk az alábbiak közül (ezek vannak):
Debian 3.0 R2, RedHat Fedora Core 2, Slackware 9.1, BeOS 5.0 Professional, Darwin 7.01, Knoppix 3.3
Én a slackware-t tenném fel leginkább, de nem vagyok biztos benne, a darwin szvsz pedig leginkább csak érdekeség a listán.

Üdv, Sanyi


szomb. jún. 05, 2004 22:36
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 828
Tartózkodási hely: Szeged
Hozzászólás 
Coyote, ha nagyon egyszerű is elég. Nekem régóta megy. Keress rá.


szomb. jún. 05, 2004 14:00
Profil Privát üzenet küldése ICQ
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 320
Hozzászólás 
A gép bőven elég hozzá. Ha csak netmegosztásra kell, és nem akarsz konzolosan berhelni, akkor:
ipcop, smoothwall: webes kezelőfelület, egyszerű kezelni mint egy faéket;
clarkconnect: ha sávszél szab is kell, illetve web/mail/stb szervert is akarsz;

Én személy szerint a smoothiet ismerem, bátran ajánlom.

Üdv: chx


szomb. jún. 05, 2004 9:54
Profil Privát üzenet küldése Honlap
vas-tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6
Hozzászólás HELP: Szerver installálás for dummies
Sziasztok!

Adva van egy otthoni Internetes kapcsolat a helyi tévéhálózaton keresztül és két számítógép online (internet sharing segítségével). Namármost én szeretném több gépen is elérhetővé tenni az Internetet (szétosztani szomszédok között), ennek érdekében szereltem egy harmadik gépecskét szervernek és egy switch-et. Úgy hallottam hogy a szerverre praktikusabb Linuxot telepiteni, a probléma viszont hogy én nem értek a dologhoz ... telepítettem párszor Mandrake Linuxot és futtattam néha a Knoppix-ot :) ... és nem is ismerek senkit aki értene Linuxhoz ... hja, kisváros. Tudna valaki segiteni nekem Linux-szervert telepíteni / konfigurálni? Vagy valami leírás, útmutató is jól jönne. Vagy pedig ez egy olyan magas szintű dolog hogy inkább felejtsem el?
További infók:
szervergép: Pentium I 166 / 64 ram / 640 HDD ... elég ez egy szervernek? Milyen Linuxot érdemes beszerelni? (nekem Mandrake van)
switch: Edimax 8-Port Ethernet Switch

Kérlek segítsetek ha tudtok. Előre is köszi.

Rooka


pén. jún. 04, 2004 18:33
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 10 hozzászólás ] 

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség