Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: csüt. máj. 23, 2024 10:00



Hozzászólás a témához  [ 4 hozzászólás ] 
ATi fglrx linux driver v8.14.13 vs. UHU kernel 2.6.9-71.1 
Szerző Üzenet
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 798
Tartózkodási hely: Lincolnshire, England, United-Kingdom
Hozzászólás 
UHU 1.2 (Rajt!) + 2.6.9-71.1 uhu kernel + fglrx 8.14.13 + Radeon 9500 PRO
eredményem glxgears alatt (ma mértem):

Kép
Üdv: Bepe


pén. júl. 29, 2005 18:29
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 798
Tartózkodási hely: Lincolnshire, England, United-Kingdom
Hozzászólás 
Megvan az áttörés, sikerült!!! dpkg -i -vel felraktam a noSMP-s -71.1-es uhu kernelt, utána az ati drv-t, majd fglrxconfig. fglrxconfig-nál nem /dev/gpmdata-t, hanem a /dev/.../mice (vagy valami ilyesmi [ez volt a default] )-n hagytam az egeret. Utána nem reboot-oltam a gépet, hanem CTRL-ALT-BACKSPACE-el x restart, és be tudtam logolni. glxgears lefutott egyből, cc. x>4000 FPS-el szaladt. Utána gép restart, és újra be tudtam logolni, és megy szépen az x. fglrxinfo is szépen mutat mindent. Egyelőre minden OK, legújabb uhu kernel, és legújabb (8.14.13) fglrx-el most fut az ATi driverem UHU 1.2 alatt. :) Nem nyúlok hozzá most már, amíg ki nem jön az UHU 2.0

Üdv: Bepe


csüt. júl. 28, 2005 19:11
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 8673
Tartózkodási hely: Ahol fikázni könnyű alkotni nehéz!
Hozzászólás 
Csak egy érdekesség. Van egy powermagic 8500LE-m és adig gondok voltak vele linux alatt míg az eredeti bios volt fent. Utána felégettem egy eredeti ATI biost, utána már OK volt.


csüt. júl. 28, 2005 18:23
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 798
Tartózkodási hely: Lincolnshire, England, United-Kingdom
Hozzászólás ATi fglrx linux driver v8.14.13 vs. UHU kernel 2.6.9-71.1
Ma teszek még egyetlen egy kísérletet az fglrx drv feltuszkolására az uhu 1.2 és 2.6.9-71.1 kernel alatt. De már kezd nagyon unalmas lenni, hogy mióta próbálkozom, még az életbe nem jött össze 1.2 alá. Most megpróbálom - tanulva a múltkori esetből - előtte lementeni az xorgconf file-t, meg ha romba döntöm a gdm-et, akkor próbálkozom init 3-al esetleg. Az az igazság, hogy az fglrxconfig-ra meg ahány embert kérdeztem eddig, mindenki mást mondott. Nekem az sem jön be, ha az egeret a /dev/gpmdata-ra állítom, az sem, ha a dga-t yes-re, és az sem, ha a POSIX-et engedélyezem / kikapcsolom, és az se, ha utána fstab-ot szerkesztek, meg mountolok, etc. etc. Úgyhogy ez már több, mint gáz. Ha ki van forgatva az SMP a -71.1-ből, akkor miért dönti romba az fglrxconfig a reboot után az egész gdm-et? Na mindegy, boot-olom most az 1.2-őt, aztán megnézem újra.

Üdv: Bepe


csüt. júl. 28, 2005 17:22
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 4 hozzászólás ] 

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 4 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség