Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: csüt. jún. 06, 2024 2:08



Hozzászólás a témához  [ 726 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5 ... 15  Következő
Linux - Kezdő vagyok! 
Szerző Üzenet
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. jún. 23, 2008 14:30
Hozzászólások: 1274
Tartózkodási hely: Hódmezővásárhely
Hozzászólás Re: Linux - Kezdő vagyok!
Kösz a segítséget.


szer. júl. 20, 2011 17:42
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás Re: Linux - Kezdő vagyok!
Helyes... végre valami használható! 8) !
Iratkozz fel az ubuntus(ubuntu.hu fórumra) és ott először a bal felső satatyarékban(keresés) írd be a laptop és fényerőt..meg fogx döbbenni,hogy hozzád hasonlóan hányan jártak hasonlóan.,,
.... vagy csak a gugliba linux for Emachines E725 (ehhez némi nyelvismeret is kell) és meg fogsz lepődni az oroszokból jön le s a legtöbb a 11.04 is fut ezeken a gépeken igaz csak Unity 2D-ben...sőt ha van memo akkor 3D-ben is!
Én.. speciele itthon(otthon-nálam nem ubi) sem ezt használom-szemben a családtagokkal 4:1,2(az arány) linux vs winek


Ps : Más de ide,ha nem máshová..
Ne,hogy úgy járj mint Én amikor 10 éves koromban megkérdezték tőlem :és édes fiam mi szeretnél lenni ha felnőlsz?:hentes,vagy gépész-volt a válasz
-akkor :és mi lett belőlem:gépész-vezérlésirányítómérnök-tecnikus(legalábbis-erről van papír...többek közt)----az hogy "Eur.. istenbütykésed van-"-e vagy nem,vajon Indiában ki a füttyöt fog érdekelni? (Thm68 megmondhassa!)-(matekból sem kel manapság lángésznek lenni-a gép számol,ha ismered-jó akkor még sűrűn kellett a binárishoz a fagolyós)[abacus]-vajon miért értek a win-lelkivilágához... ki ne mondd,hogy vén f*sz! még ahhoz is!? :) -egy tény nem állnék neki kernelt-irogatni,bevallom már beforgatni is utálom,azt a hibridbe nem oly egyszerű ha egyáltalán lehet :roll: -nem mert szétesik

Nyilván a legfontosabb a vas= a hardver ismerete,de még ennél s fontosabb,hogy milyen gyeplőt bír el a ló és az hogy is lehet irányítani(ezt úgy hívják hogy op.rendszer)...de ez nem úgy hogy egy gyártósoron beszart a W7 ,nem baj mert megy akár egy CentOs-on is-megy ,de ki fizet a kettő közötti selejtet.. :jajne:

Egy tény,ha szerverekkel akarsz foglalkozni akkor el kell felejteni (legalábbis, ha hosszú időt szeretnél a szakmában tölteni),hogy bármelyik mellé is be kellene állni s*nyalni*mármint az op gyártójának....hiszen TE személyesen KEMÉNYEN FIZETSZ!- a kifizettet OP-ért és ezért NEKED JÁR a slapp-slapp és mankó a pénzedért!
--- Ezzel szemben te személy szerint?-avagy 3.-4. után(az első 2-t még elnézik kezdő létedre :) ) amikor elveszett az adatbázis amit elkonfiguráltál:akkor ki a felelős?
A soft legyártója a végfelhasználó a ki éppen a egy kasszarendszer,ill gyártósorban áll vagy ül? vagy te mint főtudor a felelős...bocsi kicsit elkalandoztam a szakmáról (ITT nem kimondottan a látszólagos debian-szeverre gondoltam csak hanem akár komolyabbakra mint valamikor volt az Oraclae,nem beszélve az Ms- szerverekkel küzdő bajtársakkal!

Motto:
Hajrá ifjú Titán,tied a jövő,semmivel nem bonyolultabb egy számítógép mint egy mobilteló,de sokkal több balfi ír rá programokat,amik bár ígéretesek,mégsem megy,úgy ahogy leírták..nagy így vagy kidobod(mint ahogy a másik op-al is tetted,vagy megerőszakolod és akkor majdnem olyan lesz...! !-F


hétf. júl. 18, 2011 21:27
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. jún. 23, 2008 14:30
Hozzászólások: 1274
Tartózkodási hely: Hódmezővásárhely
Hozzászólás Re: Linux - Kezdő vagyok!
Nem tudom, miért megy ki fojton a fejemből a részletek írása :cry:
Az Ubuntu 10.04 LTS verzióját telepítettem fel egy Emachines E725-ös laptopra.
Lenne egy másik kérdésem is, hogy beállítható-e az, hogy a mozillába beírt szavakat ne angol nyelven, hanem magyar nyelven vizsgálja?


hétf. júl. 18, 2011 15:52
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás Re: Linux - Kezdő vagyok!
Futtatunk egy kört és még midig a ködös Albionban vagyunk..(sem a laptop típusa,sem az oprendszer nem világos számomra tehát) a válsz 42! :D
1.:Gnome alatt berakod az Indítóputba (rendszer :arrow: bállítások :arrow: indítópult hozzáadás)Unity alatt:Alkalmazások keresése :arrow: Rendszerbeállítások :arrow: Vezérlőpult :arrow: Idítópult
2.:Bizonyos laptopoknál a thuchpad, gyors-gombok, fényerőbeállítás stb csak BIOS-frisi után működik vagy még úgy sem..valahol az energiabeállításoknál lehet valamit variálni.


hétf. júl. 18, 2011 9:13
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. jún. 23, 2008 14:30
Hozzászólások: 1274
Tartózkodási hely: Hódmezővásárhely
Hozzászólás Re: Linux - Kezdő vagyok!
Lenne egy másik nagy problémám is. A leptopomnak nagy a fényereje, és nem tudom kisebbre állítani. Van valami megoldás, hogy működjön ez a rész?


szomb. júl. 16, 2011 9:17
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. jún. 23, 2008 14:30
Hozzászólások: 1274
Tartózkodási hely: Hódmezővásárhely
Hozzászólás Re: Linux - Kezdő vagyok!
A laptopomra Ubuntut raktam fel, mert windows már nem igazán akar működni. Meglehet-e azt csinálni, hogy a rendszer indításakor automatikusan elinduljon a Transmission is?


pén. júl. 15, 2011 14:58
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. jún. 23, 2008 14:30
Hozzászólások: 1274
Tartózkodási hely: Hódmezővásárhely
Hozzászólás Re: Linux - Kezdő vagyok!
Akkor még próbálgatom, elsőként újra telepítem a Debian-t, ha esetleg rosszul rakta volna fel.


vas. máj. 08, 2011 7:53
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás Re: Linux - Kezdő vagyok!
Idézet:
Ha az iptables egy parancs lenne, akkor nálam nem működik

Hogy,a bánatban hogy nálam meg működik?
# iptables
iptables v1.4.8: no command specified
Try `iptables -h' or 'iptables --help' for more information.
aztán:
# iptables -h
iptables v1.4.8

Usage: iptables -[AD] chain rule-specification [options]
iptables -I chain [rulenum] rule-specification [options]
iptables -R chain rulenum rule-specification [options]
iptables -D chain rulenum [options]
iptables -[LS] [chain [rulenum]] [options]
iptables -[FZ] [chain] [options]
iptables -[NX] chain
iptables -E old-chain-name new-chain-name
iptables -P chain target [options]
iptables -h (print this help information)

Commands:
Either long or short options are allowed.
--append -A chain Append to chain
--delete -D chain Delete matching rule from chain
--delete -D chain rulenum
Delete rule rulenum (1 = first) from chain
--insert -I chain [rulenum]
Insert in chain as rulenum (default 1=first)
--replace -R chain rulenum
Replace rule rulenum (1 = first) in chain
--list -L [chain [rulenum]]
List the rules in a chain or all chains
--list-rules -S [chain [rulenum]]
Print the rules in a chain or all chains
--flush -F [chain] Delete all rules in chain or all chains
--zero -Z [chain [rulenum]]
Zero counters in chain or all chains
--new -N chain Create a new user-defined chain
--delete-chain
-X [chain] Delete a user-defined chain
--policy -P chain target
Change policy on chain to target
--rename-chain
-E old-chain new-chain
Change chain name, (moving any references)
Options:
[!] --proto -p proto protocol: by number or name, eg. `tcp'
[!] --source -s address[/mask][...]
source specification
[!] --destination -d address[/mask][...]
destination specification
[!] --in-interface -i input name[+]
network interface name ([+] for wildcard)
--jump -j target
target for rule (may load target extension)
--goto -g chain
jump to chain with no return
--match -m match
extended match (may load extension)
--numeric -n numeric output of addresses and ports
[!] --out-interface -o output name[+]
network interface name ([+] for wildcard)
--table -t table table to manipulate (default: `filter')
--verbose -v verbose mode
--line-numbers print line numbers when listing
--exact -x expand numbers (display exact values)
[!] --fragment -f match second or further fragments only
--modprobe=<command> try to insert modules using this command
--set-counters PKTS BYTES set the counter during insert/append
[!] --version -V print package version.

A vackor által emlegetett az arra jó hogy a saját géped ethernet címét meg nézd,de mire is kell ez neked?
Mert ott kapsz egy olyant hogy pl:
eth0
Link encap:Ethernet HWaddr 08:00:27:bb:63:4c
inet addr:10.0.2.15 Bcast:10.0.2.255 Mask:255.255.255.0
inet6 addr: fe80::a00:27ff:febb:634c/64 Scope:Link
UP BROADCAST RUNNING MULTICAST MTU:1500 Metric:1
RX packets:2894 errors:0 dropped:0 overruns:0 frame:0
TX packets:2115 errors:0 dropped:0 overruns:0 carrier:0
collisions:0 txqueuelen:1000
RX bytes:1612498 (1.5 MiB) TX bytes:272654 (266.2 KiB)
stb..az internet eddig is működött,ez arra jó hogy megnézd az adapter(hálókártya működik-e?)
Neked nem ez kell hanem a szevered "valós" és nem valós címét megadd pl:100.102.103.0(fix IP-cím akit mindenki lát aki a hálózatban szerepel) a következő gép uue csak a vége 1,2, stb,az átjárónyilván a 0 az mindenek a neve Csipkebokor, az alias: Vadrózsa és a kifelé mutatott IP-cím 123.522.433.1 ezen kommunikál a szerver a külvilág felé-mögötte nem látszik semmi(olyan mintha egy rutert látnál,vagy akár egy szóló gépet,de ha nem ismered a valós cimet pingelheted is megfúrni nem tudod gyakorlatilag.(elméletben minden lehetséges,mert miért is ne mernénk 'nagyot álmodni'?)
Ugyanakkor te távolról a Csipkebokrot meg tudod hívni az aliason keresztül,mert ismered a valós hálózatot annak IP-jét ill a jelszavát.


szer. máj. 04, 2011 22:12
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. jún. 23, 2008 14:30
Hozzászólások: 1274
Tartózkodási hely: Hódmezővásárhely
Hozzászólás Re: Linux - Kezdő vagyok!
Ha az iptables egy parancs lenne, akkor nálam nem működik, ha meg valami más, akkor nemértelek, viszont érdekelne ez az IP cím beállítási dolog.

Az ipconfig kiírt valamit, ami úgy néz ki, hogy a számok között : van, és a végén egy e betű. Ez lenne az IP cím?


szer. máj. 04, 2011 16:36
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4797
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Linux - Kezdő vagyok!
Elektromann írta:
Hogyan nézhetem meg az IP címet?

Próbáld a /sbin/ifconfig paranccsal, szerintem azzal menni fog.


kedd máj. 03, 2011 20:26
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás Re: Linux - Kezdő vagyok!
Fogod azt az iptables nevű 'izét' és adsz neki egy tetszőlegeset(fix IP-t) valamint aliast(ez látszik kifelé)aztán utána többször jól megnézed,de csak hogy el ne felejtsd!-Ugyanitt szűréseket is ki tudsz adni:ki mikor merre meddig-gyakorlatilag egy személyes hálót és egy tűzfalat is konfigurálsz egyben jelszavastul tartományostul stb.


kedd máj. 03, 2011 18:35
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. jún. 23, 2008 14:30
Hozzászólások: 1274
Tartózkodási hely: Hódmezővásárhely
Hozzászólás Re: Linux - Kezdő vagyok!
Most már ráérek a szervergépemmel foglalkozni. Lenne kérdésem a Debian-al kapcsolatban. Szükségem lenne a számítógép IP címére, hogy a szerveren levő weblapot megnyithassam. Hogyan nézhetem meg az IP címet?


szomb. ápr. 30, 2011 11:40
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. jún. 23, 2008 14:30
Hozzászólások: 1274
Tartózkodási hely: Hódmezővásárhely
Hozzászólás Re: Linux - Kezdő vagyok!
Megfogadom a tanácsod, és debianom lesz. Ha tényleg elég egy P3-as is, akkor túlszárnyaltam, mert P4-esem van, 1TB winchesterrel.


pén. ápr. 22, 2011 16:39
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás Re: Linux - Kezdő vagyok!
Erre a célra tökéletesen megfelene egy PIII gép is egy nagyobb vicsivel(de,az jó legyen! (sokat mondok kb 10e Huf monitorustul stb))..bízál a debianban,kicsit szögletes, egyszerűen konfigolható nyelvezettel,szinte bombabiztos szervert gyártasz vele..más kérdés hogy, lassabban reagál mint az 'igazi szerververek'(nem kell szervreparkba berakni :D -függetlenül attól hogy ott a mai napig is vannak hasonlóak..sőt :ooo: )


csüt. ápr. 21, 2011 21:10
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. jún. 23, 2008 14:30
Hozzászólások: 1274
Tartózkodási hely: Hódmezővásárhely
Hozzászólás Re: Linux - Kezdő vagyok!
Virtuális szervert csak azért csináltam, hogy kipróbálhassam, hogy meg tudom-e egyáltalán csinálni, egyébként meg a szerverem egy eddig asztali gép lesz, amit már nem használok (van laptopom, és azt jobban szeretem), és tökéletesen meg is felel a célnak. Ha kész lesz, nem fogom hordozni, keresek egy 100/100-as internetet nyújtó céget, és felviszem Budapestre, majd beállítok mindent, aztán ott is fog maradni. A vizsgámról meg annyit , hogy még a PHP tudásom is sok hozzá, nem hogy szervert keljen építeni...


szer. ápr. 20, 2011 16:18
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás Re: Linux - Kezdő vagyok!
Eleve hibás a megközelítésed :egy virtuális pőre gép is csak annyit láthat az eszközökből(étsd alatta meghajók:usb, más lemezek hálózat stb amennyit engedélyezel neki (ill amennyit maga a virt gép kezelő határai engednek))Virtuális gépre ne akarj még virtuális szervet is telepíteni..mert a valóságban is összomlik ha szerények a 'vas' fizikális keretei.
Természetesen elvikében lehet egy mai laptopból egy ideáis kiszolgálót gyártani-sőt!, bőven sok is hozzá-,de minek?..Ma itt holnap ott-jónapot-soha senki nem fér hozzá, mert állandóan úton van :hm: (az ilyen gépen egy értemes dolgot lehet csinálni virt webszerver amin a saját weblapodat klasszul megfabrikálod,se sem adatbázis,sem ftp,smtp nem jó mert állandóan a naplóban csak a hibajegyzéket olvasod,majd korrigálod, odébb mentél vele és kezdődik minden előröl.
Természetesen demonstrációs célra megfelel..,ha éppen ez a vizsgafeladat és ha ezt ott prezentálod előttük térdre is borulnak előtted és a mozgékony szervered előtt, amit a szemük láttára működőkepésre ácsoltál 8)


kedd ápr. 19, 2011 22:49
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. jún. 23, 2008 14:30
Hozzászólások: 1274
Tartózkodási hely: Hódmezővásárhely
Hozzászólás Re: Linux - Kezdő vagyok!
Én hiszek neked. Jelenleg a szervergép "elméletemmel" csak annyi problémám van, hogy jelenleg vizsgára kell készülnöm, ami jövőhét szombaton lesz. Próbálkoztam vele szervergépen (mármint mysql, stb telepítésével), és egészen ígéretesnek tűnik, ami azt jelenti, hogy legközelebb valószínűleg újratelepítem a gépet, és már a Debiant fogom felrakni. Habár lennének kétségeim, hiszen néhány parancs nem működött, hibát írt ki. Lehet, hogy a virtuális gép miatt van?


kedd ápr. 19, 2011 16:16
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás Re: Linux - Kezdő vagyok!
Idézet:
...nincs 50 gépem
..ha,csak ennyi lenne azzal még csak el boldogulnék egy szerverrel is.. :D
Igaz rá a régi lelnini mondás:tanulni,tanulni!
A lényeg nem az hogy minden op-rendszert felpróbáva telepíts hálózatot,hisz nincs ember a világon aki mindezt fejből megoldaná napi szinten!-a lényeg: a háló úgy működjön ahogy eltervezted és ha,a szerverre ránézel távolról,tudod hogy ott van-e a gond vagy a helyi géppel.A naplózás nagyon fontos mert ebből megtudod hogy ki a hunyó aki betelefonált vagy tenmagad=aki ácsolá a rendszert hardverestül. Pl:lehetőleg a dél-afrikai kliensben ne neked kelljen személyesen vincsit cserélni..mert az senki meg nem fizeti neked(mást sem.. :x )
A debit-nem véletlenül ajánlgatjuk többen is,mert bár fapados,szinte örök darab nem véletlenül futott a Lenny kb 5 éve mielőtt Squeezy megjelent (megjelentek közben újabb hardverek) -hacsak nincs hardver hiba-egy szerverbe nagyon kényelmes megoldás.-mégha nem is ubuntus=mindent a felhasználóért és az felhaszlálói élményért (bár,ez :hm: valamelyik másik-Os slogain-je lenne)
Hogy is fogalmazzak érthetően? Vajon miért használják a mai napig a win alatt az XP-t...?ezért linux szervertémában okosakat csak nagy általánosságokban fog mondani neked,de a saját rendszered felett gyakorlatilag te vagy az úr avagy az 'igazi rendszergazda'!Ugyanigy igaz az Ms-szerverkre is,csak ott többet kell rajta tunningolni :wink:


hétf. ápr. 18, 2011 17:58
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. jún. 23, 2008 14:30
Hozzászólások: 1274
Tartózkodási hely: Hódmezővásárhely
Hozzászólás Re: Linux - Kezdő vagyok!
Igaz, hogy nem nyújtja egy virtuális gép azt az élvezetet, mint egy igazi, de nincs 50 gépem, hogy 50 rendszer közül válogathassak :D egyszerűen csak tetszik némelyik oprendszer, aztán felrakom egy virtuális gépre, aztán ha úgy gondolom, elindítom, és használom egy kicsit. Ha ennyire szükséges az a kiegészítő, felrakom, de jobban tetszett volna anélkül :D


hétf. ápr. 18, 2011 16:36
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6675
Hozzászólás Re: Linux - Kezdő vagyok!
nacorvus írta:
If you install such a guest (e.g. Ubuntu 11.04 or Fedora 15) you should use this Guest Additions pre-release.

Na látod ez lehet. Ubuntu 10.10 esetén még simán jó volt az ótómatic.


vas. ápr. 17, 2011 18:54
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás Re: Linux - Kezdő vagyok!
:wink: ezt az őrült kapkodást...(nem jó a Rolls,mert sokat fogyaszt,tehát nincs benne benzin,a John Deer sem jó,mert azzal nem lehet száguldozni,a Trabant sem jó mert annak lapos a kereke..)
egyet tudomásul kell venni a virtuális gép,nagyon szuper,jó dolog,de soha sem lesz olyan mint amilyen egy igazi telepített rendszer.A vas amin futtatod jelentősen meghatározza a virt gép teljesítményét.
Pl mint nálam A két magból egyszere mindkettőt nem tudom használni 100%-ban valamint a videokártya sem 1GB..
Aztán,a másik Vbox:A bővítő pack(extension pack) mindenképpen kell az usb 2.0 eszközök,hálózat,valamint a távoli felhasználásra.
SDK-fejlesztői Kit-erre ahogy elnézem most per-pill még nincs szükség :lol:
VirtualBoxAdditions: mit is ír róla a szerző?:
Idézet:
The Guest Additions in the VirtualBox 4.0.4 packages do not support the most recent Linux distribution versions with X.Org Server 1.10 and version 2.6.38 of the Linux kernel. If you install such a guest (e.g. Ubuntu 11.04 or Fedora 15) you should use this Guest Additions pre-release.If you use an older Linux distribution as a guest there is no need to download it

..és itt át is kúszunk a másik témára Androméda:Magyar fejlesztésű Ubi 9.10 ill 10.4 alfa-pre alapu remix ami el is jutott az RC3 kiadásig tavaly tél végén...-by andapapa(Anda Sándor)-által kreálva.
(Ha igazán gonosz lennék akkor"...mert látá az Úr,hogy ez jó...majd a 7. napon megpihent) :twisted:,de inkább csak egyszerűen belefáradt.
A harmadik Firefox:nyelvi eszköztárak :arrow: a magyar a preferált nyelv,ue a helyesírás-ellenőrzőben is.


vas. ápr. 17, 2011 18:39
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6675
Hozzászólás Re: Linux - Kezdő vagyok!
Mindenképpen telepítened kell a VirtualBoxAdditions-t. (Integrációs szolgáltatások telepítése...) a VirtualBox Eszközök menüből, vagy Host+D billentyű.
Automatikus futtatással nyisd meg, és kell hozzá a root jelszó természetesen.


vas. ápr. 17, 2011 10:53
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. jún. 23, 2008 14:30
Hozzászólások: 1274
Tartózkodási hely: Hódmezővásárhely
Hozzászólás Re: Linux - Kezdő vagyok!
Lenne az előzőtől kicsit eltérő kérdésem.
Virtuális gépre felraktam az Andromeda Linux-ot. Nagyon tetszik, csak a problémám az, hogy az operációs rendszer nem teljes képernyőn van. Meg lehet-e oldani a virtualbox saját programjának telepítése nélkül, hogy teljes képernyőn legyen? Az operációsrendszer nem tudja használni az egérgörgőt. Van valami megoldás, hogy működjön? És egy utolsó kérdésem (nem tom, hogy a Firefox-hoz, vagy a rendszerhez kapcsolatos), hogy a Firefox minden magyar szót pirossal aláhúz, pedig a rendszer is magyar, és a firefox is. Hogy tudnék magyar készletet integrálni ehhez a részhez?


vas. ápr. 17, 2011 8:07
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. jún. 23, 2008 14:30
Hozzászólások: 1274
Tartózkodási hely: Hódmezővásárhely
Hozzászólás Re: Linux - Kezdő vagyok!
Nekem nem működött a sudo aptitude install, pedig rootként voltam bejelentkezve. A virtuális gépekről meg annyit, hogy azért telepítettem újra a gépet, és raktam fel a virtualbox-ot, hogy először virtuális gépen próbálkozzak, mert ha csinálok valamit, amivel elcseszem a rendszert, akkor nem terhelem a winchestert formázásokkal. Természetesen ha meg van a megfelelő megoldás, akkor törlöm az XP-t, és felrakom a linuxot, és normálisan beállítom pont úgy, mint ahogy a virtuális géppel tettem.


csüt. ápr. 14, 2011 15:55
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás Re: Linux - Kezdő vagyok!
:hm: mi nem volt világos?
Nyilván egy debi nem eqvivlens egy ubuntuval,jóval merevebb és az admin felhasználó aki akár autologinnal be is léphet a rendszerbe ott programot csakis mint root telepíthet! Főként egy szerveren!
Amit fentebb irtam a su root után a 'gyökér' jelszavát kérte!..ami,ha erdményes volt akkor kilép a gyökértkövtár /root mappába amit a sor végén a hashmarkt,azaz a kettőskereszt jelöl a végén a promt előtt
utána jöhet a sudo aptitude install stb,de addig valami hasonló szövegekkel ugik ki: nem vagy suoders-ek között stb.
Telepíthetsz 63 virt gépet is ez akkor sem fog működni.Egy kell,de az jól konfigolva megcsinálni és amint írtam múködni is fog-fel akartam tenni egy videot,de valamiért a youtube beszólt..van már ilyen :roll: :lol:
Köztem szólva a 6.0.1 szépen fel is pakolja az apt csomagot,tehát kell annak mennie,ha root vagy(avagy igazi rendszergazda)
Ps Mi értelme egy virtuális gépen egy virtuális szervert beüzemelni..lehet,de állandó hasfájásokkal kiugrik pl nincs adatbázis stb Egy dologra alkalmas végignézheted a Php-szerveredet a saját virt masinádon mielőtt a weblapodat kiküldöd a wilde-web-re...talán,feltéve,ha működik..


szer. ápr. 13, 2011 22:33
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. jún. 23, 2008 14:30
Hozzászólások: 1274
Tartózkodási hely: Hódmezővásárhely
Hozzászólás Re: Linux - Kezdő vagyok!
Látom, tegnap nem küldte el...

Amit adtál új parancsot, az se működik nálam. Ez nagyon kezd idegesíteni, ezért úgy döntöttem, több virtuális gépet fogok futtatni, és így hátha valamelyik beválik, viszont időbe telik az újratelepítés, és virtuális gépek telepítése.


szomb. ápr. 09, 2011 11:33
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás Re: Linux - Kezdő vagyok!
Valami ehhez hasonlóra utaltam fentebb,nincs telepítve az apt
Akkor zamek neki: su root
(kéri a jelszót)
sudo aptitude
Az ha minden igaz,magyarul szólal meg és ki ís irja a függöségi hiányokat,de nem bír a Szupertehén Erjével,szemben az apt-al (This APT has Super Cow Powers.)


szer. ápr. 06, 2011 19:27
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. jún. 23, 2008 14:30
Hozzászólások: 1274
Tartózkodási hely: Hódmezővásárhely
Hozzászólás Re: Linux - Kezdő vagyok!
Kipróbáltam, és ezt írta ki:
-bash: sudo: command not found
Ha jól értelmezem, ez azt jelenti, hogy nincs ilyen parancs telepítve.


szer. ápr. 06, 2011 16:24
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás Re: Linux - Kezdő vagyok!
Ha mindenképpen a konzollal küzdesz akkor amit az előbb már írtam
sudo apt-get install mc
Az a helyére teszi a függőségeivel együtt,aztán csak simán beírod a varázsszót: mc és már indul is a kétpaneles filekezelőd


kedd ápr. 05, 2011 18:52
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. jún. 23, 2008 14:30
Hozzászólások: 1274
Tartózkodási hely: Hódmezővásárhely
Hozzászólás Re: Linux - Kezdő vagyok!
A Debian linux-ot használom. Innen töltöttem le a terminálos változatot (ha jól emlékszem, de nem biztos, a kfreebsd-i386-ot).


kedd ápr. 05, 2011 16:39
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4797
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Linux - Kezdő vagyok!
Melyik Linux változatot használod? A legtöbb tartalmaz valamilyen csomagkezelőt amivel telepítheted, ügyelve a csomagok függőségeire is.


kedd ápr. 05, 2011 16:28
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. jún. 23, 2008 14:30
Hozzászólások: 1274
Tartózkodási hely: Hódmezővásárhely
Hozzászólás Re: Linux - Kezdő vagyok!
Bocs, de nem egészen értettelek meg.
Annyit el tudok neked mondani, hogy a programozásra (így a parancskezelésre is) fogékony vagyok, ami azt jelenti, hogy összegyűjtöttem a parancsokat, és múlthéten elkezdtem vele foglalkozni, és ami parancsokkal eddig foglalkoztam, tökéletesen megértettem. Jelenleg ki tudok íratni fájltartalmat, fájlokat és mappákat kezelni (létrehozni, törölni, másolni, mozgatni), navigálni a könyvtárak között, CD-DVD kezelését is ismerem (kivétel, hogy az mc hiánya miatt még nem tudtam megtekinteni a rajta levő fájlokat), időt, dátumot tudok kiíratni, és még néhány információt a számítógéppel kapcsolatosan. A kis- és nagybetűkről annyit, hogy a webprogramozásban is fontos a kettő megkülönböztetése. A root jelszavam meg 123456, amit nem könnyű eltéveszteni, épp ezért választottam arra az időre, még normálisan meg nem ismerem a rendszert (természetesen ha minden oké, akkor módosítom a jelszavat egy olyanra, amit nehéz feltörni, de a továbbiak már az én problémáim lesznek).

Jelenleg, ami engem érdekelne:
- Kér winchesterem van, de ezeknek az együtt való használata számomra nem lényeg (meg tudom oldani egy winyóval is)
-Ami most nekem fontos az, hogy tudjak programokat telepíteni. Most nem konkrétan az MC-ről van szó, hanem általánosságba. Mizel szervergép lesz, ezért szükségem lesz a legújabb mysql-re, ami mysql.tar.gz fájlba van csomagolva. Ha ezt kicsomagolom, ugyan ott leszek, mint az MC esetében, hogy van egy mappám tele fájlokkal, de nem tudom, hogyan telepítsem. Ebben tudna valaki segíteni? Számomra nagyon fontos lenne.


kedd ápr. 05, 2011 16:08
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás Re: Linux - Kezdő vagyok!
Azon a gépen vajjh miért nincs háló ami szerver..? (hiszen ez volt a kívánságod,anno)-ezért lett debi :roll: :hm:
..nem azt írtam,hogy paracssorból kezdőként minden az elsőre működik...
A debian egy olyan stabil alaprendszer ami a világon kb 10 millió szervert működtet (Imho=szvsz):ebben benne van a home-szerver és a nagyvállalati is,de egy qv.nagy gondja van..ez csak az alapredszer-amin egy bármilyen kiszolgáló éveken keresztül gond nélkül muzsikál- tök nindegy neki hogy levelező vagy adat,fileszerver stb.
Egyébként Squeeze sem mindenható,gyakorlatilag egy pőre szerverre való (gyükereknek=rootoknak)megirt felhaszlálóli felület ami Bios-frisi nélkülalól a régi hardvert:floppy,szkázi vagy fel sem ismeri,vagy kisebb-nek látja a lemezt egyszóval van baja..Na,a lényeg mit láltsz az fstabban?(ha nics benne a lemez,akkor bizony muontolnod kell)-bár ez igen furcsállom-mert ez már automountol,ha rádugod :!: :!: hopp-hop..mondd,csak nem egy virt gépen futtatod a rendszert? mert ott legfeljebb azt klátja amit elótte a konfigban ráakasztootál.
A 6-os debi-ben most nézem ,mert arról írok már a sudo is működik(rákérdez,hogy megjegyezze ba root jelszót stb.lényegesen egyszerűbb):Rendszer :arrow: Admin :arrow: Szoftverközpont :arrow: telepítés :arrow: mc
Vagy,simán a konzolból sudo apt-get install mc...aztán vagy az irja ki hogy már meg is van,mert volt is,vagy mos t telepítetted.Aztán uo. beírod mc és indul
..nem mc2 :arrow: Az ifjú Einsten-ósszi alkotás,ahol ez egy jó sör volt.

Egy komoly gondja azért van a unix-rendszereknek:kényesek a kis-nagybetűkre és hogy harmadszorra bizosan kizár és akkor jön a chroot :twisted:


hétf. ápr. 04, 2011 20:50
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. jún. 23, 2008 14:30
Hozzászólások: 1274
Tartózkodási hely: Hódmezővásárhely
Hozzászólás Re: Linux - Kezdő vagyok!
A cd parancsot neten találtam, azt írták ezzel lehet a mappák között navigálni, aztán meg hogy mit nem tud, azt nem írták. Én most ebből, amit írtál, nem igazán értettem meg, hogy hogyan tudok a merevlemezek között navigálni. Ehhez egy másik parancs szükséges?

Közbe egy problémával szembesültem. Letöltöttem, és kicsomagoltam az mc-commander-t, de nem tudom telepíteni. Amit leírtatok telepítési módot, nem igazán értem, így hiába próbálkozok vele.


szomb. ápr. 02, 2011 6:43
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás Re: Linux - Kezdő vagyok!
:shock: A cd commanddal mindig csak könyvtárakkal lépsz vissza..ill előre,ha beírod mögé hogy hová ugorjon.
Gőzöm sincs mit használsz deb alatt su, chroot parancs,ubi stb alatt sudo dev/hda,dev/sda,régebbi kiadásoknál még volt a mount parancs is pl:su mount dev/sda2(előző IDE,utóbbi Sata meghajtót jelöl)


pén. ápr. 01, 2011 18:47
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. jún. 23, 2008 14:30
Hozzászólások: 1274
Tartózkodási hely: Hódmezővásárhely
Hozzászólás Re: Linux - Kezdő vagyok!
Lenne egy újabb terminálos kérdésem. A számítógépemben két merevlemez van. Hol találom meg a 2. merevlemezem (ha lehet, a legelső könyvtártól, tehát ameddig a cd ..-al vissza lehet lépni)?


pén. ápr. 01, 2011 17:37
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. jún. 23, 2008 14:30
Hozzászólások: 1274
Tartózkodási hely: Hódmezővásárhely
Hozzászólás Re: Linux - Kezdő vagyok!
Kösz a segítséget, kicsit kísérleteznem kell vele, de valószínűleg menni fog :)


szer. márc. 30, 2011 16:35
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás Re: Linux - Kezdő vagyok!
Mc-commander.Ott gyakorlatilag az összes kívánságod teljesül ha felmoutoltad a CD-t.
A telepítés:rendszerfüggöen:su,v.sudo apt-get(feltéve ha telepitve van az apt) install mc-commander terminalban
utánna az inditás uu konzolon mc.-amolyan 'nortoncommander'-féle


kedd márc. 29, 2011 21:27
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. jún. 23, 2008 14:30
Hozzászólások: 1274
Tartózkodási hely: Hódmezővásárhely
Hozzászólás Re: Linux - Kezdő vagyok!
Elkezdtem foglalkozni a terminal-os linux-al, és neten sok jó parancsot találtam leírással együtt. Egyetlen problémám van jelenleg, hogy nem tudom kezelni a CD/DVD lemezek tartalmát. Konkrétan amit el szeretnék érni, az az, hogy a lemez tartalmát is ugyan úgy akarom listázni, és olvasni, mintha a winchaster-en "böngésznék" egy mappában, ezenkívül szeretném a CD/DVD lemezen levő mappákat, vagy csak a fájlokat külön-külön felmásolni a winchester egy megadott pontjára. Ha nem tudtok ilyen parancsot, akkor az is elég, ha a lemez teljes tartalmát nem iso formátumban, hanem mappa/fájl.kiterjesztés formában felmásolni, hogy a fájlokat egyenként úgy rendezhessem, ahogy akarom. Tudtok segíteni?


kedd márc. 29, 2011 17:02
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás Re: Linux - Kezdő vagyok!
Sz*ban vagyok a topicok miatt!-talán ide:http://www.cyberciti.biz/tips/best-gnu-linux-distributions.html.. akinek nem érthető a manapság divatos egyszerű jelen es egyszerű múltban-jövőben a guougli fordítás az magára vessen,hiszen nem kommunikál,mégolyannyira(ezt,is alá húzta),sem!
Off
PS: Azért szerkesztettem,mert,mégsem érdemli meg a címzett!..hiszen még a fiamból is olyant nevel,főleg ha még bosszantó is.. amilyenre vágyik..de,azok meg a fejére nőnek!,..'majd rájön ha neki is lesz'-mondá az az apám apja is! :oops:
On


hétf. feb. 28, 2011 19:47
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás Re: Linux - Kezdő vagyok!
Mennie kell,mert már a 2.6.25-ös kernel óta benne van az alsaban.Szerntem semmi különöset nem kell telepíteni hozzá,kivéve az alsa-keverőt,de arra ne számíts hogy a kezelőfelülete olyan csilivili lesz mint win alatt!


pén. feb. 18, 2011 7:40
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: pén. júl. 21, 2006 18:29
Hozzászólások: 23
Tartózkodási hely: Barcs
Hozzászólás Re: Linux - Kezdő vagyok!
Audiotrak Prodigy HD2 PRO hangkártya Ubuntu 10.04 alatt működik? Ill. van hozzá meghajtóprogram?


csüt. feb. 17, 2011 0:36
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás Re: Linux - Kezdő vagyok!
Ööö..nem egészen világos,de erre már vannak megoldások konzolosan pl Iptables vagy egy egylemezes(Coyotte-floppy is naplóz,dátumostul(egyben tűzfal is),-Mitöbb,ilyent készen is vehetsz csak konfigolni kell egy vincsi van benne(ált.kicsi).Ez,maga az tűzfalszerver-manapság már szép GUI-val indul könnyen konfiugzható külső vincsi méret.-hogy mikor,melyik pillanatból honnan mit nem kapott meg (forwardol-pinggel)
.. de pl: WireShark vagy Frostwire szépen naplózgat neked mint program. Azt hogy melyik mit naplóz a wirelessből az egy jó kérdés..szvsz mindent..ezt nem biztos hogy egy routerre bíznám,hanem ácsolnék elé egy szervert akár coyotte-ból (5-10 e huf..tudom,ez durva mert mapság egy p2 szintű szerver nevetséges :gigalol: a fürgeségével
Mert,értem én hogy router is tudja ezt, csak nem ír neked naplófilét egy tárolóra amit utána végignyálazol..hja,itt van az hogy nem elég az ész kell hozzá buxa is! :D


szer. feb. 16, 2011 17:08
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás Re: Linux - Kezdő vagyok!
Sziasztok!

Nagy szükségem lenne egy scriptre, ami egy WRT54GL routeren fog futni és a feladata a net rendelkezésre állásának figyelése.
Én a következőképp gondoltam el a működését:
Kiküld egy pinget (mondjuk percenként). A ping eredményét egy fájlban eltárolja. A fájlban szerepeljen a dátum, idő és az eredmény (egy 1 vagy 0 elég). Ezek között legyen valamilyen elválasztójel (mondjuk egy vessző).
A naplófájlt minden nap egy bizonyos időpontban másolja fel egy ftp-re, majd törölje és kezdje újra az adott napi naplózást. A feltöltött fájl neve az aktuális dátum legyen.

Nagyon megköszönném, ha valaki megírná nekem ezt a scriptet.
Persze bármilyen más működőképes megoldás is érdekel.

Hálás köszönet!

Hannibal.


vas. feb. 13, 2011 23:40
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11891
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Linux - Kezdő vagyok!
nacorvus írta:
... Igaz ezért is töröltem...

Van ilyen, én is beleszaladtam nemrégen egy hasonlóba. :D


kedd nov. 16, 2010 20:38
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás Re: Linux - Kezdő vagyok!
:oops: Igaz ezért is töröltem.. :( :oops: :oops:


kedd nov. 16, 2010 19:12
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11891
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Linux - Kezdő vagyok!
nacorvus írta:
Ez egy ekkorán 7,5MB!
Ez,64KB Kéretik full screenben megtekinteni!

:?:

Nekem 15.605.760 bájt (flv formátum). :shock:
Kicsit nagyobb. :)
Bár érdekes a tartalom. :wink:


kedd nov. 16, 2010 10:30
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11891
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Linux - Kezdő vagyok!
nacorvus írta:
... Ráadásul van még egy előnye ...

Kétségtelen. Bár csak kb. 1 ezreléke, ami szinte semmi. :)


vas. nov. 14, 2010 19:42
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás Re: Linux - Kezdő vagyok!
Idézet:
..Az USB vinyó nagyobb tárolókapacitással jobban megteszi.Igaz a fizikai méret is nagyobb.

Ez így is van,a pendrájvot,Cf-kártyát egyéb hordozható mini kütyüket eredetileg nem is erre szánták.

A grafika címszó alatt van a képernyőkép gyártás,emlékeim szerint eredetileg 10s késleltetéssel(állítható),és rögtön egy képszerkesztőben nyílik meg a kép.

PS:Ráadásul van még egy előnye
http://kepfeltoltes.hu/101114/K_perny_k_p--dev-sde___GParted_www.kepfeltoltes.hu_.png,az egyéb particonálókkal szemben


vas. nov. 14, 2010 13:26
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. jún. 23, 2008 14:30
Hozzászólások: 1274
Tartózkodási hely: Hódmezővásárhely
Hozzászólás Re: Linux - Kezdő vagyok!
nacorvus írta:
Nos menet közben organizáltam egy másik pent,mert azon céges cuccuk voltak
Így néz ki particionálás után...

Ez alapján megcsináltam a particionálást, és tökéletesen működik :)
Sajna nem tudom még mindig, hogy hogy csináljak képet, de a két partíció (Puppy, és Adatok) tökéletesen működik.


vas. nov. 14, 2010 11:00
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 726 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5 ... 15  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség