Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: vas. máj. 05, 2024 21:34



Hozzászólás a témához  [ 3 hozzászólás ] 
iptables + dynamic hostnames 
Szerző Üzenet
vas-tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2
Hozzászólás 
Köszi. Pont erre a a következtetésre jutottam én is. Már megcsináltam, 3 napja üzemel. :)


pén. máj. 21, 2004 10:12
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: hétf. ápr. 19, 2004 15:36
Hozzászólások: 3
Hozzászólás 
Szia,

Az iptables-be csak ip cimet irj, mert a hostnevet leforditja ipcimre es utanna azzal dolgozik...ezt jol tudod.

A teendok peldaul:
noip-vel dyndns-el vagy mas ingyenes dns szolglataonal keszitesz egy domain nevet, amit szukseg szerint frissitesz. ezt a dns nev-hez tartozo ipcim valtozast a linux figyeli, es hogyha valtozik, dinamikusan modositja az iptables bejegyzeseit, tehat az elozo vagy blokkolo bejegyzes torlese utan hozaadja az uj ipcimet, hogy onnan beengedje a szukseges szolgaltasokat.

udv. gROCSEV


pén. máj. 21, 2004 9:39
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2
Hozzászólás iptables + dynamic hostnames
HI!

Iptablesnél szeretnék hostnevet mint source-ot megadni, de hibaüzenet a válasz. (host/network x.x.x.x not found).
Eddig összesen 1 megoldást találtam, amitõl nem lett jó. (forward chainbe state beállítása, de az amúgy is volt)
A hostról dns normál és reverse lookup mûködik.

További probléma, hogy a hostnév dinamikus ip-t takar.
Azt hallottam, hogy nem fog menni hostnévvel, mert az iptables a futtatásakor feloldja a hostnevet, és utána már ip-vel dolgozik, tehát ha menetközben megváltozik az ip, akkor is hiába adtam meg a szabályoknál hostnevet, nem fogja újra lookupolni.

Ha valakinek sikerült már ilyet csinálnia, az legyen szíves ossza meg velem a tudását.


csüt. máj. 13, 2004 16:12
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 3 hozzászólás ] 

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 7 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség