Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: pén. máj. 10, 2024 22:55



Hozzászólás a témához  [ 264 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6  Következő
UHU Linux 
Szerző Üzenet
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2462
Tartózkodási hely: gyökér könyvtár
Hozzászólás 
Sziasztok !
Feltelepítettem a 2.0 DVD változatot, és nem tudom a Benq 19"-os széles LCD monitorom 1440x900-as felbontását beállítani, mert nincs ilyen a monitorfelbontások között. Mit tehetnék ?
És mégvalami: az X leállítására nem jó az init 3. rootként sem... Régebben (CD-s UHU-k) ment a dolog.


hétf. jún. 11, 2007 14:27
Profil Privát üzenet küldése ICQ
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 531
Tartózkodási hely: itt
Hozzászólás 
Mi az az Smb4k???

Itt tudom azt is beállítani, hogy mint a windowos gépeknél egy helyen vannak csak meg a filmek, zenék és mindegyik gépről megnyitható és futtatható? (a txt-ket megnyitja, de az GIMP a jpg-vel már megakadt)

Késöbb

A fájlokat továbbra sem tudom elérni (kivéve a szövegfájlok) arra továbbra is várom az ötleteket! Nem lehet hogy nekem mountolni kéne azt a hálózati meghajtót???

Utánna néztem annak az SMB4k-nak. Azt írja, hogy KDE-hez való, én Gnom-ot használok, az baj? Egyáltalán a KDE-hez, Gnomhoz v. más ablak kezelőhöz készült progik keverhetőek egymással?

Megint késöbb

Oks, már tudom, hogy müxik ez a Smk4k is Gnom-on, de... Valami nem kerek. Leírnátok szájba rágósabban, hogy mit kéne beállítani?
köszi!

Megint késöbb

Hibát ír amikor egy másik gépben lévő meghajtót csatolni róbálok! :(

Linux alol

added interface ip=127.0.0.1 bcast=127.255.255.255 nmask=255.0.0.0
added interface ip=192.168.0.203 bcast=192.168.0.255 nmask=255.255.255.0
smbmnt must be installed suid root for direct user mounts (1000,1000)
smbmnt failed: 1

Azt a hibaüzit adja, amikor próbálom csatolni a meghajtókat :(


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára hofipeti hétf. feb. 12, 2007 17:55-kor.



vas. feb. 11, 2007 19:54
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 320
Hozzászólás 
hofipeti írta:
A legzavaróbb, hogy a hálózatba kapcsolt windowsos gépek tartalmát nem tudom megnyitni. Ha átmásolom a linuxhoz akkor megnyitja de egyébként nem engedi. Miért van ez? Hol tudom beállítani, hogy működjön ez is?


Ha alapértelmezett a telepítés, akkor a Samba telepítve van. Menj be az UHU Vezérlőpultba, ott a hálózat alatt be tudod állítani, hogy milyen munkacsoportot használtok, és/vagy az Smb4k programot is használhatod.

Üdv:
chx


vas. feb. 11, 2007 19:48
Profil Privát üzenet küldése Honlap
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 531
Tartózkodási hely: itt
Hozzászólás 
UHU Linux 2.0 (igen)-t tettem fel egy nem túlságosan erős gépre. Minden megy is rajta hogy elnézem szépen, de azért akadnak problémáim. A legzavaróbb, hogy a hálózatba kapcsolt windowsos gépek tartalmát nem tudom megnyitni. Ha átmásolom a linuxhoz akkor megnyitja de egyébként nem engedi. Miért van ez? Hol tudom beállítani, hogy működjön ez is?


vas. feb. 11, 2007 14:02
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás 
Idézet:
Na,végre belevágtam én is a linux-ba

Na de így,mint varjú a vetésbe :D :shock: :?:
Olvasd át a kezdővagyok c. topict ott,azt hiszem leírtuk már (nem csak én) HowTo,hogy megmaradjon a másik is nem csak az Uhu,hanem egyebek is. :wink:
-ez egy durva megközelítés hogy azon nyomban felrakom,oszt. működik-lásd van LIVE-CD ami telepíthető, :arrow: ha,tetszik felrakom,ha nem ,nem pusztítja le a meglévő op.rendszert... :D -Nem a fejedet akartam leordítani sőt,azt mondom: Hajrá!-mindenki így kezdte
-üres géppel könnyebb akár egy jól megírt konzollal indulni(XT-floppy)ebből indultam,de ez már szuper volt mert ennek már volt képernyője -Run nélkül is-a kőkor)-:lol: 8)


kedd jan. 30, 2007 23:40
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 526
Tartózkodási hely: Hogyhogy hol?ITT!!
Hozzászólás 
Hali!

Na,végre belevágtam én is a linux-ba.Az UHU-val kezdtem.Majd a későbbiekben fogok segítséget kérni, de most más gondopm van.Öcsém az otthoni gépről le akarja szedni.De...
Ha leformáztam az ultimate boot cd segítségével a Linux és a SWAP partíciókat, akkor nem indult a windows.Mert megakadt a betöltő proginál, ahol ki kell választani, hogy Linux :), vagy Windows :(.Itt a szöveges résznél megakad 1 hibakóddsal.Hogy lehet visszaállítani, hogy simán 1 windows-al is induljon?


kedd jan. 30, 2007 22:51
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 126
Hozzászólás 
chx írta:
Ha az a probléma, hogy a noip kliens nem tudja bejegyezni a noip szolgáltatón az éppen most kapott dinamikus IP címed, akkor keresd meg, hogy a noip szerverének milyen portjára akar csatlakozni, és azt az IP/port párost engedélyezd a firestarterben.


Igen pont ez a probléma. A firestarterben engedtem a portot, port/Ip párost is, de semmi változás. Igaz, addig amíg nem sikerül megoldani a net újra csatlakozásnál lévő problémát, semmi értelme a no-ip használatának. :(

Üdv.:Lacza


csüt. dec. 21, 2006 12:13
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 320
Hozzászólás 
"Másik gondom vele, hogy vmi miatt nem engedi ki a noip2-t, így nem tudom az aktuális ip címemet lekérni távolról. Melyik portot kellene megnyitni neki?"

Az IP címedhez közvetlenül semmi köze a noip-nek, nem tőlük kapod.
Ha a regisztrált DNS neved alapján szeretnéd a dinamikus IP címed lekérdezni, akkor azt a szolgáltatód névszervere is tudni fogja egy idő után, lévén, hogy a kérést továbbdelegálja, és az előbb-utóbb eljut a noip névszerveréig, aminek a válaszát végül is visszakapod (mint ahogyan mindenki az Interneten).
Ha az a probléma, hogy a noip kliens nem tudja bejegyezni a noip szolgáltatón az éppen most kapott dinamikus IP címed, akkor keresd meg, hogy a noip szerverének milyen portjára akar csatlakozni, és azt az IP/port párost engedélyezd a firestarterben.

Üdv:
chx


vas. dec. 17, 2006 22:05
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 126
Hozzászólás 
Üdvözletem

Segítséget szeretnék kérni az UHU 2.0 és Firetarter párosításhoz.
Az a gondom, hogy ha szakad a net kapcsolatom hiába csatlakozik a gép automatikusan újra, addig nincs forgalmam ameddig nem indítom újra a Firestarter-t.
Hogy lehetne ezt kiküszöbölni? Próbáltam más "tűzfalat", de ez ideig a firestarter volt a legszimpatikusabb.
Másik gondom vele, hogy vmi miatt nem engedi ki a noip2-t, így nem tudom az aktuális ip címemet lekérni távolról. Melyik portot kellene megnyitni neki?

Üdv.: Lacza


szer. dec. 13, 2006 18:04
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: hétf. ápr. 17, 2006 12:50
Hozzászólások: 8
Hozzászólás inviteles ADSL beállítás
Sajnos további segítségra lenne szükségem. root-ként beléptem és a pppoe-setup-ban nem sikerült beállítani a kapcsolatott legtöbbször [color=red]PID 2448[/color] hiba lett a vége.
A DNS-hez nemigazán tudtam semmit írni. (Jobb lett volna ha alhálózati maszkot kellet volna beálítani.)
Valami még mindig nem jó, vagy én nem jól állítom be.
Ha kaphatnák további segítséget esetleg ehhez magyar szakirodalmat azt megköszönném !

Az előző hozzászólás alapján nagynehezen sikerült.


kedd dec. 05, 2006 19:07
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 126
Hozzászólás Re: inviteles ADSL beállítás
makittib írta:
Nekem is van problémám az UHU-Linux 2.0 inviteles ADSL beállításában, hogy a felhasználói névhez kéri a @ jelet, de nem tudom miért. Így meg nem tud kapcsolódni. Ha valaki tud segíteni ebben azt megköszönném.


Na akkor picit részletesebben, hozzátéve, hogy én is eléggé kezdő vagyok linux terén.

Lépj be Root-ként. Indítsd el a gnome terminal-t, majd add ki a pppoe-setup parancsot /ezt az /usr/sbin könyvtárban találod/ ezután add meg a kért infokat. A felcsatlakozás pppoe-start, a lecsatlakozás pppoe-stop paranccsal megy. Ha van net-ed, a Synaptic csomagkezelő segítségével végezd el a frissítéseket. Ez le fogja rántani a tárcsázó javítását is. Utána már a tárcsázó segítségével is tudsz csatlakozni, nem fog kelleni a @ jel.

Üdv.: Lacza


vas. dec. 03, 2006 12:09
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 126
Hozzászólás Re: inviteles ADSL beállítás
makittib írta:
Nekem is van problémám az UHU-Linux 2.0 inviteles ADSL beállításában, hogy a felhasználói névhez kéri a @ jelet, de nem tudom miért. Így meg nem tud kapcsolódni. Ha valaki tud segíteni ebben azt megköszönném.


Helló!
Konzolbol el kell indítani a net-et, majd a csomagkezelő segítségével le tudod szedni a frissítéseket. Közte lesz a tárcsázó javított változata is, aminél már nem kell a @.

Üdv.: Lacza


szomb. dec. 02, 2006 15:39
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: hétf. ápr. 17, 2006 12:50
Hozzászólások: 8
Hozzászólás inviteles ADSL beállítás
Nekem is van problémám az UHU-Linux 2.0 inviteles ADSL beállításában, hogy a felhasználói névhez kéri a @ jelet, de nem tudom miért. Így meg nem tud kapcsolódni. Ha valaki tud segíteni ebben azt megköszönném.


pén. dec. 01, 2006 19:56
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 126
Hozzászólás 
Üdv. Mindenkinek

Feltelepítettem ismét az Uhu 2.0-át a frissítésekkel együtt. Megy szépen immár, de a Gigabit-es
hálókártyát csak 100-as ként kezeli. Mit lehet tenni ez ellen? Az 1.2 alatt rendesen ment.
Típusa aminek felismeri: Realtek Semiconductor RTL-8169 Gigabit Ethernet


köszi a segítséget

Üdv.: Lacza


csüt. nov. 09, 2006 16:35
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: hétf. máj. 01, 2006 19:36
Hozzászólások: 14
Hozzászólás Venti üvöltés
Sziasztok!
Igazából nem teljesen UHU-s téma. Szóval felraktam a notebook-omra az UHU 2.0-át. Szépen jól, feltelepedett, de a provi hűtőventije folyamatosan visít, ha nem csinálok semmit, akkor is. (XP alatt ezt nem csinálja!)

Van valakinek ötlete, hogy hol keresődjek? Kernel? Külön prg?

Köszi előre is


szer. nov. 01, 2006 19:55
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 81
Hozzászólás 
Köszi, megnézem.

Üdv
Rag


szer. okt. 25, 2006 15:05
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6674
Hozzászólás 
Akkor olvasgasd át pl. ezt, főleg a Linux vonatkozásában és hogy hogyan indíthatsz Linuxot a windowsos boot.ini-ből.
http://forum.terminal.hu/viewtopic.php?t=21426&start=0


kedd okt. 24, 2006 12:01
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 81
Hozzászólás 
mano31 írta:
Sziasztok!

Most vettem egy gépet, amin UHU Linux van. Az XP-t szeretném telepíteni, de abszolút kezdő vagyok. Kérlek benneteket, aki tud segítsen, hogyan induljak el. Köszi
:)


Sziasztok!

Most vettem egy gépet, amin UHU Linux van. Az XP-ét szeretném telepíte, de :lol:

Szóval egy sulinetes gépen van. Rajta is marad, mert engem érdekel és eddig egy külön winyon volt UHU linux ismerkedni. DE úgy tudom, hogy a telepítés XP, Particion Magic, majd a UHU cd sorrendben működik.
Fordítva lehet? És hogyan? Vagy inkább gyalu, majd XP.

Az XP kell elsődlegesen, stabilan, meg családnak is, a linux csak nekem kell.

Üdv
Rag


kedd okt. 24, 2006 10:46
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szomb. okt. 21, 2006 21:09
Hozzászólások: 1
Hozzászólás boot
Hello!

Az uhu 2.0 boot képernyőjén szeretném kiválasztani a windows-t is ami a hda3 nevezetű partíción van (partíciók: swap, linux,windows).

Mit kellene a boot/grub/menu.lst filébe még írnom, hog ez működjön :)

Köszi a segítséget!


szomb. okt. 21, 2006 21:23
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 126
Hozzászólás 
chx írta:
chmod -al próbáld...

Üdv:
chx


Köszi a chmod-dal már átírta 777-re. De még mindig nem látja az xp az IFS
drájverrel. Elképzelhető, hogy az a gond, miszerint ext3-as fájlrendszer van a winyón?

Üdv.: Lacza

Siker :). Ezzel a drájverrel http://sourceforge.net/projects/ext2fsd + az IFS-el megy. Végre.
Mindenkinek köszi a segítséget. :)


csüt. okt. 12, 2006 20:54
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 320
Hozzászólás 
chmod -al próbáld...

Üdv:
chx


csüt. okt. 12, 2006 19:29
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 126
Hozzászólás 
Helló Trioda!

Köszönöm, kipróbálom. Viszont azt még mindig nem értem, hogy a másik particion lévő linuxot miért nem látja az xp. Eddig ez működött minden variáció nélkül.
Sajna kipróbáltam a 2.0-as Uhut úgy, hogy nem volt a régi rendszerem mentve. Utána újra kellett raknom, mert az új változat alá elég sok progit nem találtam meg. Biztos, hogy én voltam a béna de nem régóta ismerkedem a linux világával.
Az újra telepítés után jöttek ezek a problémák főleg elő.

Üdv.. Lacza

kipróbáltam, sajna így sem megy. Csak a tulajdonost, és a csoportot tudom minden fájlra egy lépésben átírni. A jogosultságok nem változnak meg. A helpben meg nem találtam kapcsolót a jogosultságok 777 átírására.


csüt. okt. 12, 2006 5:21
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: pén. jan. 21, 2005 21:26
Hozzászólások: 66
Hozzászólás 
Hello nagylacza!
A chown -R 0777 /eleresi/ut/ mibden fajlra rekruzivan beallitja a megadott jogokat.
Lehet ezt keresed?


szer. okt. 11, 2006 22:29
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 126
Hozzászólás 
nagylacza írta:
Üdv Mindenkinek!

Problémám amire megoldást keresek a következő.
Van 1 usb-n csatlakozó winyóm amin ext2 fájlrendszer van. Ezt használom Uhu alatt mint háttér tárolót. Ezt a winyót Xp alatt is szoktam használni 1 kiegészítő driverrel amivel az Xp olvasni-írni tudja az ext2 fájlrendszert.
Ez eddig szépen működik, csak, hogy az xp felismerje Root-ként minden fájlra 777-es jogot kell adnom Uhu alatt.
Hogy tudom linux alatt a jogosultságokat átírni csoportosan minden fájlra egyszerüen?
Ha nincs átírva, akkor az Xp nem formázott tárolónak ismeri fel, és formázni akarja. Ha átírom mindet (több száz) akkor simán tudja használni.


Új gond :(.
Eddig sikerült megoldanom a fenti problémát úgy, hogy a winyóra setuid-ot adtam. így szépen működött is az IFS driver-rel. A gépben lévő linux-os particiót is simán tudtam használni XP alatt.
Most újra raktam az 1.2-es Uhut úgy, hogy a win már fent volt. Sajnos hiában állítok bármit is a jogosultságok közt, sem a rendszerben lévő linux particiót, sem az usb-s linux particiót nem tudom olvasni. A nem formázott üzenet jön XP alatt.
Az IFS driver látja, betűjelet is tudok adni neki, de csak nem olvasható.

Minden ötletet szivessen fogadok.
Üdv.: Lacza

Ui.: a notimon lévő Xp sem látja. Az Uhu újra telepítése előtt ott is jó volt. IFS drivert már többször újra raktam


szer. okt. 11, 2006 19:08
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 8673
Tartózkodási hely: Ahol fikázni könnyű alkotni nehéz!
Hozzászólás 
Wlan-nal próbálkozott már valaki?


kedd okt. 10, 2006 19:38
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
vas-tag

Csatlakozott: kedd okt. 10, 2006 13:18
Hozzászólások: 5
Hozzászólás 
sehol nem találok ilyesmi beállítást, csak az egérre vonatkozóan!


kedd okt. 10, 2006 15:47
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: kedd okt. 10, 2006 13:18
Hozzászólások: 5
Hozzászólás 
az oké hogy bebootolok, de telepítést válasszak újra? vagy frissítést? vagy mit? nem látom át melyik opsönben lehetne ezt állítani... :roll:


kedd okt. 10, 2006 14:49
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: kedd okt. 10, 2006 13:18
Hozzászólások: 5
Hozzászólás 
utini írta:
UHU CD-ről bebútolsz, és a második vagy a harmadik kérdése biztos, hogy ez lesz. Pontosan nem emléxem, már egy fél éve nem láttam UHU telepítőt... :wink:


ok, megnézem! köszi!

írok majd fejleményt!


kedd okt. 10, 2006 14:05
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2462
Tartózkodási hely: gyökér könyvtár
Hozzászólás 
UHU CD-ről bebútolsz, és a második vagy a harmadik kérdése biztos, hogy ez lesz. Pontosan nem emléxem, már egy fél éve nem láttam UHU telepítőt... :wink:


kedd okt. 10, 2006 13:49
Profil Privát üzenet küldése ICQ
vas-tag

Csatlakozott: kedd okt. 10, 2006 13:18
Hozzászólások: 5
Hozzászólás 
utini írta:
Az UHU telepítő az elején rögtön a billentyű és az egér beállításával indul. Nézd meg, hogy a 101 gombos magyar billentyűzet van-e beállítva Neked, vagy esetleg a notid típusától függően valami mást érzékel.


hol\hogy kell?


kedd okt. 10, 2006 13:46
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2462
Tartózkodási hely: gyökér könyvtár
Hozzászólás 
Az UHU telepítő az elején rögtön a billentyű és az egér beállításával indul. Nézd meg, hogy a 101 gombos magyar billentyűzet van-e beállítva Neked, vagy esetleg a notid típusától függően valami mást érzékel.


kedd okt. 10, 2006 13:40
Profil Privát üzenet küldése ICQ
vas-tag

Csatlakozott: kedd okt. 10, 2006 13:18
Hozzászólások: 5
Hozzászólás 
Sziasztok! nem volt időm végigolvasni a hozzászólásokat, így bocs ha már egyszer volt...

elindítottam az uhu- telepíteni, szépen egérrel eldolgozgattam... amikor kérte a rootjelszót észrevettem hogy nem ír semmit billentyűről :shock: nagynehezen egérrel összetákoltam egy jelszót, mondom újraindításkor hátha meggyógyul... de semmi.. mivel notbukkról van szó, rádugtam egy bill-t, és azzal se megy (bootolásig működik a bill, ikszpé alatt megy)!

Mi lehet a probléma?

köszi a segítséget!


kedd okt. 10, 2006 13:22
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2462
Tartózkodási hely: gyökér könyvtár
Hozzászólás Re: kezdő
mano31 írta:
Tegnap sikeresen feltelepítettem az XP-t. Köszi a tanácsot mindenkinek.


Nagyon szívesen...


kedd okt. 10, 2006 7:13
Profil Privát üzenet küldése ICQ
vas-tag

Csatlakozott: hétf. okt. 09, 2006 7:47
Hozzászólások: 3
Hozzászólás kezdő
Tegnap sikeresen feltelepítettem az XP-t. Köszi a tanácsot mindenkinek.


kedd okt. 10, 2006 7:08
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2462
Tartózkodási hely: gyökér könyvtár
Hozzászólás 
Akkor vagy a telepítő CD rossz, vagy BIOS beállítás hibádzik. (ACPI)

Mindennek megvan az oka, azért vagyunk, hogy kiderítsük...


kedd okt. 10, 2006 6:26
Profil Privát üzenet küldése ICQ
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás 
utini
Idézet:
Az XP telepítő CD-t berakod, a BIOS-ban beállítod, hogy CD-ről induljon a gép, majd amikor eljut a partíciókig, akkor törlöd a linux partíciót, és létrehozol tetszés szerint úja(ka)t. Formázod NTFS-re és mehet a telepítés..
.
Kép
De,még mielőtt ezen nagyon meglepődnél,hogy mért nem működik:

superdog
Idézet:
A problémám következő lenne:
Van egy gép amin alapból fennt van a suse 10.1
Ez még csak nem is lenne baj, de rendszerújraindításkor nem akar
bebootolni az XP cd. Elkezdi vizsgálni a hardware kiépítést és utána sötétség.

Tudna valaki segíteni???
Előre is THX.
http://forum.terminal.hu/viewtopic.php?p=717214#717214


hétf. okt. 09, 2006 16:58
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 8673
Tartózkodási hely: Ahol fikázni könnyű alkotni nehéz!
Hozzászólás Re: kezdő
mano31 írta:
Szia Salvatore Salvataggio,

Nem vagyok teljesen kezdő, mert a munkahelyen használom az XP-t.

A linux nem tetszik, és szeretném lecserélni.

Üdv.

Akkor ezt a windows topikba és nem ide kellett volna írni.


hétf. okt. 09, 2006 9:32
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2462
Tartózkodási hely: gyökér könyvtár
Hozzászólás 
Az XP telepítő CD-t berakod, a BIOS-ban beállítod, hogy CD-ről induljon a gép, majd amikor eljut a partíciókig, akkor törlöd a linux partíciót, és létrehozol tetszés szerint úja(ka)t. Formázod NTFS-re és mehet a telepítés...


hétf. okt. 09, 2006 9:16
Profil Privát üzenet küldése ICQ
vas-tag

Csatlakozott: hétf. okt. 09, 2006 7:47
Hozzászólások: 3
Hozzászólás kezdő
Szia Salvatore Salvataggio,

Nem vagyok teljesen kezdő, mert a munkahelyen használom az XP-t.

A linux nem tetszik, és szeretném lecserélni.

Üdv.


hétf. okt. 09, 2006 9:00
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 8673
Tartózkodási hely: Ahol fikázni könnyű alkotni nehéz!
Hozzászólás 
mano31 írta:
Sziasztok!

Most vettem egy gépet, amin UHU Linux van. Az XP-t szeretném telepíteni, de abszolút kezdő vagyok. Kérlek benneteket, aki tud segítsen, hogyan induljak el. Köszi
:)

Ha kezdő vagy, akkor tök mindegy melyiket tanulod meg.
Hagyd fent az UHU-t és azt tanuld meg kezelni-


hétf. okt. 09, 2006 7:58
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
vas-tag

Csatlakozott: hétf. okt. 09, 2006 7:47
Hozzászólások: 3
Hozzászólás 
Sziasztok!

Most vettem egy gépet, amin UHU Linux van. Az XP-t szeretném telepíteni, de abszolút kezdő vagyok. Kérlek benneteket, aki tud segítsen, hogyan induljak el. Köszi
:)


hétf. okt. 09, 2006 7:51
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2462
Tartózkodási hely: gyökér könyvtár
Hozzászólás 
Na közben elindult a dánlód, de amiket írtatok, lehet hogy kiírom, és érlelem, mint a jó páleszt... :P


hétf. okt. 02, 2006 20:59
Profil Privát üzenet küldése ICQ
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 126
Hozzászólás 
Na végre itt van!

A napokban sikerült letöltenem a dvd verziót. Sikeresen telepítettem, mert a frissítés nem igazán akart működni.
Nekem gyorsabbnak tünt. Tényleg jól jeleníti és használja az unicod-os karaktereket. Egy pár funkció nem működött: uhu-tárcsázóval nem tudtam az inviteles kapcsolatot felépíteni, parancs sorból ment. A fele angol a fele magyar. Régebbi dolgaimat nem tudtam felpakolni alá, de ez gondolom az én tudatlanságom miatt volt. Több alkalmazást nem találtam, pl. alkalmazás-kereső.

Szép lett, gyors lett, de csak vissza pakoltam a stabil 1.2-t.


Üdv.: Lacza


hétf. okt. 02, 2006 19:38
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás 
Innen lejön,DE ez nem az"iGEN verzió!
A telepítés kb.10 perc indítólemezestül.
Erőteljesen Ubuntu-ra hajaz,de tele hiányosságokkal pl:képfelbontás max.24bit,a hangot az istennek nem tudom még előbarkácsolni,multimédiásszolgáltatások a béka segge alatt,jó mondjuk nem is arra találták ki.

szerk:A kernelt sem ártana megerőszakolni,mert a memóriakezelés gyalázatos,a multitask kétségbeejően lassú! időnként megfagy :arrow: nebulóknak és tanerőknek,na meg malájnak jó ez,különbenis az a fehasználó ingyért ne kapkodjon,hanem örüljön,hogy.. :wink:


hétf. okt. 02, 2006 18:16
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 8673
Tartózkodási hely: Ahol fikázni könnyű alkotni nehéz!
Hozzászólás 
Én most szedem a tanár diák verzsönt.
http://193.225.13.61/UHU_Linux_2.0_erettsegi_cd.iso


hétf. okt. 02, 2006 14:38
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2462
Tartózkodási hely: gyökér könyvtár
Hozzászólás 
Köszi, megnyugodtam, már azt hittem, nálam van a gond... :lol:


vas. okt. 01, 2006 14:47
Profil Privát üzenet küldése ICQ
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1512
Tartózkodási hely: Szolnok
Hozzászólás 
utini írta:
Sziasztok !
Két napja nem tudom letölteni az UHU2-t ! Sem http, sem ftp, sem torrent nem indul. Ennyire sokan szeretnénk ? :shock:


Nem vagy egyedül, én sem tudom.


vas. okt. 01, 2006 14:10
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2462
Tartózkodási hely: gyökér könyvtár
Hozzászólás 
Sziasztok !
Két napja nem tudom letölteni az UHU2-t ! Sem http, sem ftp, sem torrent nem indul. Ennyire sokan szeretnénk ? :shock:


vas. okt. 01, 2006 14:01
Profil Privát üzenet küldése ICQ
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 8673
Tartózkodási hely: Ahol fikázni könnyű alkotni nehéz!
Hozzászólás 
chx írta:
Kicsit később jönnek ki a hivatalos ISO-k, türelem baglyot terem :-)

chx

Meg javított 2.01-et! :lol:


csüt. szept. 21, 2006 11:26
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 126
Hozzászólás 
Üdv Mindenkinek!

Problémám amire megoldást keresek a következő.
Van 1 usb-n csatlakozó winyóm amin ext2 fájlrendszer van. Ezt használom Uhu alatt mint háttér tárolót. Ezt a winyót Xp alatt is szoktam használni 1 kiegészítő driverrel amivel az Xp olvasni-írni tudja az ext2 fájlrendszert.
Ez eddig szépen működik, csak, hogy az xp felismerje Root-ként minden fájlra 777-es jogot kell adnom Uhu alatt.
Hogy tudom linux alatt a jogosultságokat átírni csoportosan minden fájlra egyszerüen?
Ha nincs átírva, akkor az Xp nem formázott tárolónak ismeri fel, és formázni akarja. Ha átírom mindet (több száz) akkor simán tudja használni.

köszi a segedelmet
Üdv.: Lacza


csüt. szept. 21, 2006 10:53
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 264 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 5 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség