Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: pén. ápr. 19, 2024 1:31



Hozzászólás a témához  [ 726 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 15  Következő
Linux - Kezdő vagyok! 
Szerző Üzenet
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. jún. 23, 2008 14:30
Hozzászólások: 1274
Tartózkodási hely: Hódmezővásárhely
Hozzászólás Re: Linux - Kezdő vagyok!
Hát... nagyon nem értem az egész rendszert. Fele magyar, fele angol. Azt se tudom, hol van a Rendszer rész... A kép is túl világos, VirtualBox-ot nem tudom telepíteni. Valamit vagy én csinálok rosszul, vagy valami más a gond.


vas. okt. 24, 2010 16:47
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás Re: Linux - Kezdő vagyok!
:shock: Akkor már a telepítésnél nem volt valami kerek.
Az indításnál amikor megjelenik a billentyűzet megy a segélykérő ikonja rátapintani a magyarra.
Amikor betöltődik a telepítő ott az install valóban még félmagyar,telepítés után majnden magyarul beszél,már ami beépített alkalmazás. telepíteni a szoftverközponttal(szerszámosláda) lehet lehet-többek között ez is ott van az oldalon amit linkeltem,
A nyelveket a Rendszer,Adminisztráció,Nyelvi támogatásnál lehet pluszban hozzáadni ill.lepusztítani


vas. okt. 24, 2010 14:58
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. jún. 23, 2008 14:30
Hozzászólások: 1274
Tartózkodási hely: Hódmezővásárhely
Hozzászólás Re: Linux - Kezdő vagyok!
Feltelepítettem az Ubuntu netbook-ot, és lenne pár kérdése:
Először is hogy kell a VirtualBox-ot telepíteni?
Nem teljes a magyarosítás, hogy tudom ez javítani?
Hiába nyomkodom a fényerőcsökkentő gombot, nem történik semmi. Mit tehetek, hogy módosítsam?


vas. okt. 24, 2010 13:44
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás Re: Linux - Kezdő vagyok!
Kicsit off:mert az eredeti cikket linkelem :oops: ,de ha valaki óhajtja leferdítem pü-ben-
http://linuxmigrante.blogspot.com/2010/10/i-want-computer-but-i-dont-want-windows.html
.. :hm: aahány nyelvet beszélsz annyi ember vagy,uu igaz ez az az op.rendszerere is! :D :arrow: navik,mobiltelók stb..azt is meg lehet...az sem MS-és mégis többen használják! :roll:


pén. okt. 15, 2010 17:58
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás Re: Linux - Kezdő vagyok!
For linux_user én egy gépre akartam feltenni az ubuntu "big iron" :roll: változatát..annó a 9.10 időkban,hasonlóan szívtam vele
Gondolom Ezenis már túl vagy.. marad és az szerveren is a "távoli bélának" megadtad a jogosultságot a:felhasználói jogosultság (vmi.ilyen magyarul :shock:) mind a group,mind a spec. szinten.

By kisdadi
Idézet:
:...Volt már egyszer hogy le is fagyott a gép, pedig nem szokása

Azt nem írtad hogy 32 vs 64 rendszerről van szó,de alapból mindkettőbe Az FF az integrált böngésző van.. erről más topicokban már referáltam.
A 64 Nobility egy kalap ... ubuntu ill más linuxok,-sőt vin7 környezet alatt meg kell erőszakolni-botrányosan gányás telepíts egy Corme-t(eredetileg itt Cromium),de a Crome-t telepítsd,mert az magyarul is tud) v- az Opera 10.61-t és soha nem vált szürkére a képernyő.

ilyen estben igen hasznos ha a panel tulajdonságainál a hozzáadás a panelhez résznél berakod az erőltetett kilépést.amit csk húzással berakod az FF közepére,mert nem a rendszer,hanem csak maga az FF...ígérték régóta azóta is olyan..-a hibajelentést ezért nem kel kilőni és nyugodtan regisztrál a hibajelentőre,hiszen erre találták ki.Ingyen van, spammot nem kapsz,de visszajelzést köszönőmmel igen...és az FF eddig komolyan is is vette az open-free felhasználókat ,minél többen b*szogatják annál jobb lesz!-sajnos,manapság éppen kezdi leküzdeni magát a legmélyebb IE szintre :evil:


pén. aug. 27, 2010 16:09
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: kedd júl. 01, 2008 10:08
Hozzászólások: 24
Hozzászólás Re: Linux - Kezdő vagyok!
Sziasztok!
Nemrég tértem át ubuntura, a lynx kiadásának napján. Azóta használom és nagyon meg vagyok vele elégedve. Végre vége a windowsos időknek. De mostanában vannak gondok vele. A net sokszor elmegy, pedig a szolgáltatóval és a routerrel, valamint a wifi kártyával nincs gond. Volt már egyszer hogy le is fagyott a gép, pedig nem szokása. Mi lehet a gond? Linuxnál is megvan az mint windowsnál hogy időnként újra kell telepíteni? Ha igen, akkor nagyon szomorú lennék.


pén. aug. 27, 2010 10:41
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: csüt. aug. 26, 2010 9:49
Hozzászólások: 1
Hozzászólás Re: Linux - Kezdő vagyok!
Sziasztok!

Egy kis segítséget szeretnék kérni linux felhasználó létrehozás és beállítással kapcsolatban.

Ubuntu linux fut a szerveren és új felhasználót szeretnék létrehozni. Az új felhasználót létre is tudom hozni (pl. user = valami, password: xYz123V), majd beállítom a csoportjait is.

A problémám az, hogy a a létrehozás után pl. Putty-al (de próbáltam más SSH-s progival is) nem tudok belépni a "valami" userrel és a helyes jelszóval, mert azt mondja, hogy Access Denied, mintha rossz lenne a jelszó, amit viszont biztosan jól adok meg.
Ha belépek egy másik userrel és "su - valami"-val lépek át, akkor meg simán átlép, tehát a user aktív és renben van.

Próbálkoztam a user létrehozás után újraindítással, amit tudtommal ilyenkor nem kell megtenni, de biztos, ami bizotos alapon ezt is megcsináltam, de így sem jó.

A kérdésem az, hogy van-e még valami, amit ilyenkor be kell állítani a useren, hogy Puttyal is be tudjak lépni?

Légy szíves segítsetek!

Köszönöm!


csüt. aug. 26, 2010 10:03
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szomb. feb. 16, 2008 18:05
Hozzászólások: 194
Tartózkodási hely: 60
Hozzászólás 
Mostanában talán még nem volt itt linkelve: Ingyenes pdf könyv a Linuxról, és ezen belül az Ubunturól, angolul. http://ubuntupocketguide.com/meettheauthor.html


pén. márc. 26, 2010 23:43
Profil Privát üzenet küldése ICQ
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11867
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
nacorvus írta:
Azt hogy egy egyirányba gyalogló barom ...

:D


pén. márc. 26, 2010 19:10
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás 
Azt hogy egy egyirányba gyalogló barom,mert csak az övé az igazi...a többi mind sz*ar.
Van elég hasonszőrű a világon.Ki a maga op.rendszerét,ki a saját fejlesztésű hardverét dicséri ui.kitalálva:csak az övé az igazi szabvány,a többi azért selejtes,mert nem illik az agytekervényeibe :?


pén. márc. 26, 2010 18:54
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11867
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
Ehhez mit szóltok: :shock: :D

http://www.sg.hu/cikkek/73353/nincs_elragadtatva_a_nyilt_forraskodu_szoftverektol_a_parallel_vezetoje


pén. márc. 26, 2010 16:00
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. ápr. 11, 2007 19:23
Hozzászólások: 27
Hozzászólás leeenux
.A leeenuxot azért hagytam meg mert 1 ubuntu 8.10 karcsusítva és a mobilinternet beállítással sem kellett sokat bajlódni,pöcre indul.Egyébbként ezt tartalék rendszernek használom az eeepc-én,a netbook remixet használom firstnek,ezt is azzal írom.A nagygépre majd én is 1 pupy-t akarok,csak még magamba kell ömlesztenem legalább egy félzsák ismeretet,pldul:mobil internetet hogy lehet varázsolni a pupy-ra,meg a nagygépem 1 gericom hummer nagyon finnyás a linuxra,több féle linuxot felraktam próbának,a telepítés után sötét kijelző vigyorgott rám,az istenért se töltötte be a grafikát,ubuntu 8.10,9.04,UBUNTU KIWI,meg most a leeenux van rajta,ezek müködtek is rendesen,de mindegyiknél recovery módban bootoltam,nemtudom lehet,hogy 2004es kiadásu a gépem és a videó karit nehezen ismeri fel,de ez csak részemröl vetítés,mert nem vagyok szakértő,vagy azért mert duál boot-al megy,a gyerköc miatt van rajta windows is,mert van amikor a barátnöjénél marad a gépe.


vas. dec. 06, 2009 18:08
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás 
A leeenux-ból találtál olyant ami nem fizetős és még mindig működik?Van hasonló jó néhány pl:http://www.goblinx.com.-ezek egytől egyig vagy kísérleti példányok,v csak arra az egy géptípusra "megcsináltak":? ..egyszeri támogatással,oszt szebb jövőt!
Akkor,már inkább egy Puppy,vagy Macpup,v.Slax,Tiny Core stb-ez utóbbi kb.annyira van hátbatámogatva,mint a tiéd,-de működő X-igaz sokan a messziről megkívánt nőhöz hasonlítják,-ezt inkánb ne!
De,egy Puppy is egy 512-s pen-ről vagy flash-kártyáról is,(sőt ha beépített az indítás akár lehet rövidebb is a start) kb 30-40s alatt ad egy igen jól kiismerhető asztalt :arrow: hátrány:sok nyelven beszél,de magyarul végképp nem!-viszont egy ilyen gépen csakúgy hasit a JWM


szomb. dec. 05, 2009 22:49
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás 
A leeenux-ból találtál olyant ami nem fizetős és még mindig működik?Van hasonló jó néhány pl:http://www.goblinx.com.-ezek egytől egyig vagy kísérleti példányok,v csak arra az egy géptípusra "megcsináltak":? ..egyszeri támogatással,oszt szebb jövőt!
Akkor,már inkább egy Puppy,vagy Macpup,v.Slax,Tiny Core stb-ez utóbbi kb.annyira van hátbatámogatva,mint a tiéd,-de működő X-igaz sokan a messziről megkívánt nőhöz hasonlítják,-ezt inkánb ne!
De,egy Puppy is egy 512-s pen-ről vagy flash-kártyáról is,(sőt ha beépített az indítás akár lehet rövidebb is a start) kb 30-40s alatt ad egy igen jól kiismerhető asztalt :arrow: hátrány:sok nyelven beszél,de magyarul végképp nem!-viszont egy ilyen gépen csakúgy hasit a JWM


szomb. dec. 05, 2009 22:45
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: szer. ápr. 11, 2007 19:23
Hozzászólások: 27
Hozzászólás Hozzáadás-Eltávolítás
Üdv! 2 hete vettem egy mini asust,amiben 2gb ssd van.Az ssd-re felraktam 1 leeenux op.r.-t,ami nagyon jó müködik.Egy négygigás sdhc karira meg felraktam a netbook remixet,mert ez több helyet foglal mint 2 giga,ez nagyon jól kidolgozott rendszer és ez is tökéletesen mükédik,a kérdésem az lenne a netbook remixnél hol találom a hozzadás-etávolítás meüpontot,mert se az eszközöknél nincs,pedig általában ott szokott lenni,se az adminisztrációban nincs,a sinapticba is néztem ott sem találom,egyébbként erröl a netbook remixröl csak jót tudok mondani,a leeenux is jó,de az 1 régebbi dsztro,és telepítésnél hiába a magyar nyelvet adtam meg neki,hibás pack,ezt írta ki,de angolul tökéletsen letelepedett.Ez a nyelvi malör nem érdekes,mert elég 1értemü,a nagygépemre tettem fel elöször és fenn is hagytam,kis helyigénye van és nem kergeti a procit se,ha valaki használja a remixet írjon egy pár sort a tapasztalatairól,mégegyszer nekem nagyon bejött,fürge pedig tartottam töle a memokarira való telepítéssel,hogy lassu lesz,de hálisten nem,müködik minden rendesen.


pén. dec. 04, 2009 14:06
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás 
Az előbb írtam valami szívhezszót az összes magyar "igazi rendszergazdának"címezve,de már túltettem magamat. rajtuk. pl a (HUP-on) kb "Ten Years Afters"-ajánlom mindenkinek figyelmébe a fent nevezett gruppot!,(nem a hup-t ,hanem a vastagon kiemeletet )az legalább nem üvölti le semelyik kezdő fejét...
By Draco:
Idézet:
Beszarás, de tényleg

az ilyenekre inkább a pü-t kell alkalmazni-akár nemzetközileg is!

-nem is értem miért lett az utóbbi öt évben az összes linux fórum egy szabadkőmíjestársasággá? :arrow: aztán csudáznak hogy mindenki utálja!-ez olyan hogy 'megszónak' azért,mert nem patkoltattad meg a lovad és igen billeg a kantárszáron amin vezeted,de még eddig nem is próbálkoztál a nyeregbe sem ülni-'aszzongyják' mé'nem patkoltatod :arrow: holott ippeg a kovácshoz viszed,ott meg azt mondják mégis csak a hátára ültél,mitől csámpás lett.! :twisted:


csüt. dec. 03, 2009 22:25
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: vas. ápr. 18, 2004 13:32
Hozzászólások: 346
Tartózkodási hely: Szeged
Hozzászólás 
THX!

Beszarás, de tényleg az AMD64-et kell telepíteni az Inteles gépekre is...
Ki hitte volna? :D


csüt. dec. 03, 2009 0:01
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás 
UP! :?:


szer. dec. 02, 2009 17:19
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás 
Szerintem nem jóval próbálkozol,az igaz hogy 64-bites dual proci van a gépben,de annak nem IA64 architektúrája van.IA64=Itanium
Jó lesz neked az Amd64-s azzal fel is tudod telepíteni a debit.


vas. nov. 29, 2009 18:36
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: vas. ápr. 18, 2004 13:32
Hozzászólások: 346
Tartózkodási hely: Szeged
Hozzászólás 
Hali!

Van egy kis problémám, remélem tudtok segíteni! :)

Adott egy Acer Extensa 5630G notebook.
Intel Core 2 Duo T6400 processzor (2 GHz, 800 MHz FSB, 2 MB L2 cache)
4 GB DDR2
Ati Mobility Radeon HD3650 (512 MB VRAM)

Erre szeretnék egy Debian Linuxot feltenni.
Ez elvileg egy 64 bites gép, nem?
Ebből kifolyólag az IA64 debiannal próbálkozok.
Először az 501-et próbáltam, most az 503-at próbálom, de ugyanaz.
Elkezd bootolni a DVD-ről, és az történik, hogy bal felül villogó kurzor és nagy feketeség. Na ott áll meg mindig.

WTF lehet ez?


vas. nov. 29, 2009 17:49
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás 
Gyönyörű! :x
Megkérdezhetem,hogy melyik disztrib?
Nekem is hasonló kártyám van,de ilyen disznóságot egyik sem csinált,elkezdett kummogni a monitor aztán visszavette az alacsonyabb felbontásra.Olyan már volt,hogy a nagyobb felbontás érekében kellett barkácsolni,de ilyen még nem


kedd nov. 24, 2009 15:26
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: vas. dec. 28, 2008 22:16
Hozzászólások: 113
Hozzászólás 
Üdv!

Így néz ki a kép mikor már memóriból akarna tölteni, de előtte meg minden jó, megjelenik a grafikus felület meg minden stimmel,csak a memóriából való betöltéstől megbolondul a rendszer, nem értem miért, viszont másik gépen meg tökéletesen megy!

http://kepfeltoltes.hu/091124/hiba_www. ... es.hu_.jpg


kedd nov. 24, 2009 13:22
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: vas. dec. 28, 2008 22:16
Hozzászólások: 113
Hozzászólás 
Üdv!

Az is igaz, hogy mi 800*600felbontáson próbáltuk telepíteni a linuxot, de a te általad említett felbontásban még azt hiszem nem próbáltuk.

A videókarinak meg szerintem jónak kel lennie. Az egyik merevlemezen xp van igaz fat rendszerben, de ettől még mennie kell neki renedesen, másik vinyóra lenne telepítve a linux csak éppen abetöltésig jó, aztán miután a memóriából töltene tovább kiakad, becsíkozódik a kép szinte kivehetetlen mit is akar csinálni, nem lehet rajta semmit sem látni, hogy mi történik valójában.

Belinkelek ha tudok egy képet, megmuattaom mit csinál, hátha ez segíteni fog valamit.


kedd nov. 24, 2009 13:19
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás 
Próbáld meg szöveges módban (terminal) indítani a verdát rootként,majd xprobe,maga a a kártya beállításai az etc/X11 xorg.conf alatt van,amit bármilyen szerkesztővel megjeleníthetsz,átírhatsz.Valamilyen oknál fogva a kártya túlhajtja a a monitort a képfrissítés 1280*1024-ben jónak kell lennie 24-bites színmélységben.


hétf. nov. 23, 2009 19:00
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szomb. feb. 03, 2007 11:36
Hozzászólások: 528
Hozzászólás 
:arrow:


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára rozumnij sergej nyikolaje szomb. dec. 27, 2014 10:37-kor.



hétf. nov. 23, 2009 17:07
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: vas. dec. 28, 2008 22:16
Hozzászólások: 113
Hozzászólás 
rozumnij sergej nyikolaje írta:
Lehet Video kari is .


Szia!

Ez alatt pontosan mit értessz?

Amúgy a videó kari pernben működik, fel lett rakva a gépre a driver!

Legalábbis xp-n rendben működik minden!


vas. nov. 22, 2009 21:43
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szomb. feb. 03, 2007 11:36
Hozzászólások: 528
Hozzászólás 
:arrow:


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára rozumnij sergej nyikolaje szomb. dec. 27, 2014 10:38-kor.



vas. nov. 22, 2009 21:38
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: vas. dec. 28, 2008 22:16
Hozzászólások: 113
Hozzászólás 
Üdv!

Remélem, hogy jó helyen járok a kérdésemmel!

Linuxot szeretnék telepíteni egy gépre, néhány adatát le is írom most ide:

Alaplap:

MSI K8T NEO-V (Socket754)

Videókártya:

MSI NX7600GT

DDR2-es memóriája van neki

A memóriája: DDR1-es ram, és AMD Sepron 2600+-os procija van neki!

A gond valami borzalmas. Minden létező linuxnál előjön a következő hiba:

Szépen bebootol a gép töltögeti a Linux a dolgokat és amikor elér addig a pontig amikor már a memóriából kellene töltenie egyszerűen becsíkozódik a kép, nem lehet látni semmit, egyszerűn nem lehet telepíteni a linuxot! Amúgy ezek a linuxok más gépeken meg szépen mennek!

Szerintetek mi lehet ilyenkor a gond? már kifogytam az ötletekből, amint jó lesz a képfeltöltés.hu linkelek be egy képet, hogy mit csinál, hogyan csíkozódik be!

Előre is köszönöm a segítséget, és sürgös lenne!


vas. nov. 22, 2009 21:35
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás 
:D igen azzal a Synapticot is tudod telepíteni,a grafikus környezeten kívül más előnye nincs.


vas. ápr. 26, 2009 22:40
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
arany tag

Csatlakozott: hétf. szept. 12, 2005 8:55
Hozzászólások: 402
Hozzászólás 
Szerk.:

Synaptic problémám volt. Szerencsétlenkedtem kicsit, mire rájöttem, hogy fenébe vele, marad az apt-get.


szomb. ápr. 25, 2009 0:12
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás 
Ezestetben,itt egy másik link.mondjuk ez sem az összeset tartalmazza.
A .ko kiterjesztésű modulokat többnyire a tv-videokártyák,kamerarendszerek kártyáinak linux 'támogatásából' lehet"beszerezni",de sok haszon nincs belőle.mint a fentebbi példa is bizonyítja.De maga a hardver szüségelteteik,ha nincs, jobb esetben szervez egy végtelen ciklust,lefagy a kimenet,rosszabb esetben jön a kernel panic,bár ez a mai kernelekre kevésbé jellemző,de ügyes kernelfordítással kivitelezhető :twisted:
Idézet:
csak abból tudok kiindulni, hogy ezeket a modulokat valahogyan előállítják, és azt a környezet többi eleméhez hangolják hozzá.

Ez nagyáltalánosságban,ill ebben a formában nem igaz,vagy a hardver,azaz az eszköz tudja fizikálisan,-ezeket minden kabalisztikus körök lerovása nélkül.Működnek is linuxon,ill bármilyen OS-on beleértve a wint is-már ha rendszer ismer ilyen eszközcsoportot.
Vagy jön a bűvészkedés,mint annak idején a hard-szoftmodemmel,.."pedig widows alatt működik,tehát a hardver elvileg jó"-mondja a gyártója :?-lásd USB b*szvány windows alatt(nem is egyszerű egy dll-t megkomponálni)


szer. ápr. 22, 2009 20:32
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
arany tag

Csatlakozott: hétf. szept. 12, 2005 8:55
Hozzászólások: 402
Hozzászólás 
Azért nem kevertem bele a környezetet, mert úgyis utálni fogod. Device szerverek spec környezetében találkoztam össze a dologgal, ami minden, csak szabványos nem. Valószínű a hagyományos linuxoknál kidolgozott és ajánlott módszerek működni fognak ott is, de a bevizsgálásokhoz pld nincsen támogatás. Nincsen modprobe. Insmod van, aztán kifagyás, ha vmit nem jól csináltam. És pláne nem lesz lehetőségem túl sokat kísérletezgetni.

Ergo csak abból tudok kiindulni, hogy ezeket a modulokat valahogyan előállítják, és azt a környezet többi eleméhez hangolják hozzá. Valószínű ez az egyetlen módszer, amikor modprobe nélkül is tudni lehet, hogy márpedig annak jónak kell oda lennie.

Kérdés újra, mert továbbra sem tudom, és az ajánlott link sem utalt rá: hogyan / mikor keletkeznek ezek a .ko cuccosok ?


szer. ápr. 22, 2009 18:34
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás 
:shock: Nagyon relytélyes! :D
Ehhez hardver is kell...hogy települjön a kernelbe,de természetesen a modulokat amit fentebb említettél természetesen bele lehet forgatni egy másik kernelbe is.
Előtte a régit elmenteni!(átnevezni pl oldkernel),majd modprobe,ilyenkor kiderülnek a turpiságok,ha működik elmenteni
itt egy példa Su-se-s kernelre..


kedd ápr. 21, 2009 17:02
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
arany tag

Csatlakozott: hétf. szept. 12, 2005 8:55
Hozzászólások: 402
Hozzászólás 
Inkább nem keverem bele a felhasználást, mert minek bonyolítani ?

Ezek a cuccok valahogyan létrejönnek. A kernel fordítási folyamat állítja elő ezeket ? Vannak ezek elég magas szintű szoftver elemek ahhoz, hogy környezetek között hurcolni lehessen őket ?


kedd ápr. 21, 2009 13:09
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás 
Gondolom valami Leadtek Tv kártyához kellenek.
Elég szépen szívnak vele,mert min.2.6 kernel kell hozzá,és az Ati kártyameghajtókkal összeakad.Állítólag a Su-sevel megy,de én erre nem vennék mérget :cry:


pén. ápr. 17, 2009 19:35
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
arany tag

Csatlakozott: hétf. szept. 12, 2005 8:55
Hozzászólások: 402
Hozzászólás 
Linux alá keresek pár cuccost:

compat_ioctl32.ko
v4l1-compat.ko
v4l2-common.ko
videodev.ko

Ezek a kernel objectek honnét nyerhetőek ki ? Mennyire lehet őket egy kimondott linux-ról a linux későbbi verziói alá áthurcolni ? Mennyire kényesek az ilyen cuccok ?


pén. ápr. 17, 2009 11:10
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás 
Tegnap már írtam egyet,de a "csodaszerver"túlterhelt volt.
Akkor rövidítve a tegnapit:nem ártana a rrol a konzolról egy kép hogy mit is ír ki.(Grahics :arrow: snapshot lefényképezi az aktuális képernyőt,és rögvest szerkesztheted is a képet).Nem tudom hogy a 600i milyen:symbian avagy más os.és problémás lehet még az usb 1.1,ami egy P3 gépen eléggé valószínűsíthető


kedd ápr. 07, 2009 16:14
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
platina tag
Avatar

Csatlakozott: pén. aug. 25, 2006 10:49
Hozzászólások: 524
Tartózkodási hely: Föld nevű bolygó
Hozzászólás 
Sziasztok!
Szereztem egy pentium 3-as laptopot (konferenciára utazgatáshoz), és rátettem a puppy linuxot. Az infra port hardverileg rendben van, a laboratóriumi infra nézőke szerint is.a bios-ban csak soros portként lehet beállítani, most a com1-en van.tudok rá írni is, ekkor villog. feltettem az irda-utils csomagot is, az
irattach /dev/ttyS0 és az irdadump parancsot kiadva, majd a mobilomat az infraporthoz téve, mikor a mobilról fájlt próbálok küldeni, látok a laptopon valami kommunikációt. (nem tudtam kimásolni a konzolból a szöveget, nem tudom hogy kell, Ctrl+C megszakítja az irdadumpot a szöveg másolása helyett, a print screen meg nem megy.de benne volt a szövegben a telóm típusa, meg hogy ircomm, irobex, pnp, modem, meg pár paraméter. ) a laptop látja a mobilt de a mobil nem látja a laptopot! azt írja ki, hogy nincs eszköz pedig van! a mobilom Sony Ericsson 600i. Van hozzá usb kábel, akkor a hardverinfóban látom a mobilt az usb cuccok között, de ott se tudok rákapcsolódni, hogy fájlokat töltögessek.
az usb port is működik egyébként pl pendrive-val, a hardver jó.megpróbáltam wine alatt a windowshoz kapott telepítő cd-t, feltelepült de nem talált semmit. mount paranccsal is próbáltam piszkálódni, de sehova nem csatolta fel a telefont. tanácstalan vagyok. Kérem aki tud segítsen!


hétf. ápr. 06, 2009 8:32
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás 
Akit érdekel a minimal-lin(USB,CFkártyás verziók) megjelent a Puppy 4.20!
Az újdonságok :van benne P2P:transmitter 1.5-etmészetesen itt fel kell (muontolni egy háttértárat-ami ezesetben nem egy nagy művészet csak rá kell bökni),az a :hm: minekishíják a win vistában...:idea: dashboard stb
http://kepfeltoltes.hu/view/090328/pup4 ... es.hu_.png
mindez 230MB!


szomb. márc. 28, 2009 16:53
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
platina tag
Avatar

Csatlakozott: pén. aug. 25, 2006 10:49
Hozzászólások: 524
Tartózkodási hely: Föld nevű bolygó
Hozzászólás 
Sziasztok! Na mostmár félig működik az lmsensors dolog, de zöldségeket ír ki:(bocs a karakterkészlet eléggé izé...csak így sikerült menteni)
linux-x65w:/usr/local/bin # ./sensors
w83627hf-isa-0290
Adapter: ISA adapter
VCore 1: +4.08 V (min = +4.08 V, max = +4.08 V) ALARM
VCore 2: +4.08 V (min = +4.08 V, max = +4.08 V) ALARM
+3.3V: +4.08 V (min = +4.08 V, max = +4.08 V) ALARM
+5V: +6.85 V (min = +6.85 V, max = +6.85 V) ALARM
+12V: +15.50 V (min = +15.50 V, max = +15.50 V) ALARM
-12V: +6.06 V (min = +6.06 V, max = +6.06 V) ALARM
-5V: +5.10 V (min = +5.10 V, max = +5.10 V) ALARM
V5SB: +6.85 V (min = +6.85 V, max = +6.85 V) ALARM
VBat: +4.08 V (min = +4.08 V, max = +4.08 V) ALARM
fan1: 0 RPM (min = 0 RPM, div = 128) ALARM
fan2: 0 RPM (min = 0 RPM, div = 128) ALARM
fan3: 0 RPM (min = 0 RPM, div = 128) ALARM
temp1: -1.0°C (high = -1.0°C, hyst = -1.0°C) ALARM sensor = diode
temp2: +0.0°C (high = +0.0°C, hyst = +0.0°C) ALARM sensor = diode
temp3: +0.0°C (high = +0.0°C, hyst = +0.0°C) ALARM sensor = diode
cpu0_vid: +0.000 V
beep_enable:enabled
Amennyire látom ez hülyeség!!! Valami még mindig vacakul van beállítva, de nem tudom mi és hol, az tuti, hogy a ventillátorok forognak (=! 0RPM), és a proci mag 1,38 Voltról megy, és nincs mínusz 1 fok a rendszerben! Ja, és nincs ISA slot az alaplapomon.(bár I/O címe nem létező slotnak is lehet...) Szóval mit is csináljak? Köszi!


szer. márc. 04, 2009 11:44
Profil Privát üzenet küldése Honlap
platina tag
Avatar

Csatlakozott: pén. aug. 25, 2006 10:49
Hozzászólások: 524
Tartózkodási hely: Föld nevű bolygó
Hozzászólás 
Köszi a tanácsot, kipróbálom!
igen, az lm-sensors megvan valahol, próbálkoztam már vele, csak hát nem igazán értettem mit hogyan kell.

Nem csak a /-t akarom formázni, hanem az egész régebbi 120 gigás vinyót mindenestől, mert a partícionálása is tök logikátlan, aztán újra telepíteni a linuxot.


hétf. márc. 02, 2009 12:23
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4775
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás 
Üdv!
Úgy tudom, a SuSE tartalmazza a szenzorok lekérdezéséhez az 'lm-sensors'-t, de használat előtt konfigurálni kell, ehhez root-ként kell futtatni a 'sensors-detect' parancsot.

Fájlrendszernek meg használj ext3/ext4-et. Csinálj egy külön partíciót amit a /home-hoz csatolsz, és az adataid megmaradnak akkor is, ha formázod a /-t.


hétf. márc. 02, 2009 12:03
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: pén. aug. 25, 2006 10:49
Hozzászólások: 524
Tartózkodási hely: Föld nevű bolygó
Hozzászólás 
Sziatok!
még mindig semmi választ nem kaptam a korábbi kérdésemre.
Szereztem egy mplayert, úgyhogy videózás megoldott, de a hőmérsékletet és feszültséget még mndig nem látom.

Más: vettem egy jó nagy (750GB) vinyót, amit már beraktam a gépembe, de még nem formáztam meg. Nem tudom eldönteni milyen fájlrendszert használjak? Az a lényeg, hogy át akarom másolni rá a jelenlegi cuccaim, aztán ledúrni a másik lemezt, mert az már összevissza van particionálva meg 3 op. rendszer van 120 gigára összezsúfolva, a saját doksikkal összekavarodva, szóval szép nagy káosz van. Szóval melyik az a fájlrendszer, ami kódolatlan, nem vacakol a jogosultságokkal, és megoldható vele egy hatalmas méretű partíció, és az operációs rendszerek újratelepíése után is működni fog?


hétf. márc. 02, 2009 11:17
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4775
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás 
Na, ebből én is tanultam. :-)


pén. feb. 13, 2009 22:41
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 595
Hozzászólás 
AGyurma írta:
vackor írta:
Én megküzdöttem a windows lemezkezelőjével, nem egyszerű eset. Ha nálad a cd, akkor inkább linux alatt próbáld visszaállítani.

Ha másképp nem megy, akkor a HxD nevű programmal (közvetlenül szerkeszthetőek vele a szektorok) ki kell nullázni a legelső szektort, és úgy megformázni windows alatt.


Letöltöttem, megvan. De nem tudom megcsinálni. Hogyan kell? :oops:


Megvan! HP USB DISCK STORAGE FORMAT TOOL a megoldás!
De azért köszi!!!!


pén. feb. 13, 2009 15:41
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 595
Hozzászólás 
vackor írta:
Én megküzdöttem a windows lemezkezelőjével, nem egyszerű eset. Ha nálad a cd, akkor inkább linux alatt próbáld visszaállítani.

Ha másképp nem megy, akkor a HxD nevű programmal (közvetlenül szerkeszthetőek vele a szektorok) ki kell nullázni a legelső szektort, és úgy megformázni windows alatt.


Letöltöttem, megvan. De nem tudom megcsinálni. Hogyan kell? :oops:


pén. feb. 13, 2009 15:28
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4775
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás 
Én megküzdöttem a windows lemezkezelőjével, nem egyszerű eset. Ha nálad a cd, akkor inkább linux alatt próbáld visszaállítani.

Ha másképp nem megy, akkor a HxD nevű programmal (közvetlenül szerkeszthetőek vele a szektorok) ki kell nullázni a legelső szektort, és úgy megformázni windows alatt.


pén. feb. 13, 2009 14:58
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 595
Hozzászólás 
Maradok a CD-s bootlolásnál, és az mindenhol elfut.

Abban kellene most segítség, hogy a 2GB-os pendrivot megformáztam Linux alatt 512 + 1500 MB-ra, de ebből csak az 512-t látom Windows alatt, amin a Puppy volt. Azt gondoltam, hogy mivel tovább nem kínlódom a pendrive-val, ezért visszafomázom 2GB-ossá Win alatt. De nem tudom, csak 512 MB lesz. Hogyan tudom most Win alól az egészet formatálni?
(És 1-2 órán belül kellene is a 2GB hely :()
Tudnátok most hirtelen segíteni? Köszi


pén. feb. 13, 2009 14:04
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: pén. aug. 25, 2006 10:49
Hozzászólások: 524
Tartózkodási hely: Föld nevű bolygó
Hozzászólás 
Sziasztok!

Egy dolgot még hiányolok a linuxból: nem látom a processzor, alaplap, stb hőmérsékleteket, ventillátor fordulatszámokat és feszültségeket, (windows alatt mindent, szóval a hardver tudja)

a sysinfo:/ azt írja ki hogy 20 fokos a processzor amit nem hiszek el, valami alapértelmezett érték lehet. próbáltam néhány programot telepíteni, illetve az everest Home-t wine-ben, de állítólag a kernelben is be kellene állítani valamit, fogalmam sincs hogyan. Szóval ha valaki látja ezeket az adatokat a suse linuxos gépén, akkor mondja el légyszíves hogy hogy csinálja. Köszönöm.

Na meg ez a fránya Kaffeine semmit nem hajlandó lejátszani! mindenhez kodek kellene neki, letöltöttem valami kodekeket, de nem tudom hogy ehhez a programhoz való e, és hova kell őket bemásolni. nincs otthon netem, 1 click installt ne javasoljatok. köszi.


pén. feb. 13, 2009 11:10
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás 
... a "Lenin" lapin elindult a WinPista kiirtirva a mebrootot..
...ott ki kell irnia egyrészt a kernel verst,másrészt a cc headert,utána+ listáztani majd az eredetivel összebornálni (talán compare... :hm: vm hasonló parancs)utána ltrace ha bibi van ott biztosan mint a"dosban" kiírja hogy mi a nyomor, többnyire szintaktikai hiba...,tudom hogy fura mert nem úgy látod a programsort és először bután nézed a fejedből,hogy ez mégis csak jó lehet...
glibc a végén,ha lefut akkor a program futhat akár keresztplatfomon is,feltéve ha olyan...ill ha belepakolsz néhány javascriptes vírust...akár még Bin L.is lehetsz,ha ezt ez kiszolgálóra telepíted... :D


szer. feb. 11, 2009 22:44
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 726 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 15  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 29 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség