Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: csüt. márc. 28, 2024 15:11



Hozzászólás a témához  [ 726 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 15  Következő
Linux - Kezdő vagyok! 
Szerző Üzenet
Hozzászólás Re: Linux - Kezdő vagyok!
Sziasztok!

Pár hasznos link a kezdőknek:
Miért jobb a Linux? Kép
A különböző Linux rendszerek családfája, a kép kissé már elavult 2. éves
Terminál parancsok rövid bemutatása
Leggyakrabban keresett megoldások
Hasznos információk a telepítésről
Linux programok telepítése,
Linux hogyan-ok
Gyakori Linux problémák és megoldások
Segítségnyújtás abszolút kezdőknek, profiktól:
Oktató videó a Linux alapokról
Linux Mint kis disztribúció, nagy siker
Öreg vagy nem túl erős gépekre ajánlott operációs rendszer, semmit nem kell utólag teleépítgetni csak a legújabb alkalmazásokat használni.
Egy szédületesen gyors pehelysúlyú, gyenge gépekre is jó, könnyen konfigurálható Debian Linux, teljes magyar lokalizációval. MX-14.2 32.bites ISO letöltése
A Salix Linux éles rendszerként telepítve szintén Villámgyors.
Egy korszerű könnyen használható, gyors operációs rendszer: Linux Mint Debian Edition XFCE 64 bit remaster, több beépített extrával.


szomb. jan. 24, 2015 21:56
ezüst tag

Csatlakozott: kedd jan. 04, 2011 19:05
Hozzászólások: 37
Hozzászólás Re: Linux - Kezdő vagyok!
Sziasztok!

Felteszem itt is a kérdésem, sajnos eddig nem kaptam érdemi választ sehol :(

Egy Zentyal (Ubuntu alapú) szervert szeretnék beüzemelni iskolai környezetben, amolyan mindenesnek. A problémám a Samba megfelelő konfigurálásával van. Azt kellene többek közt megoldanom, hogy a végzett diákokat "egy mozdulattal" törölni tudjam. Valami olyasmit tervezek, hogy egy script segítségével az adott csoportba tartozó összes felhasználót kilistázni, majd törölni, de hogyan? A groups parancs itt mit sem ér, mivel nem valós felhasználókról van szó. A "samba-tool" paranccsal ki tudom listázni a felhasználókat, és a csoportokat is, de a kettőt együtt nem tudom előcsalogatni vele. Vagy a csoport tagjait kellene látnom, vagy a felhasználók csoportjait. Hogyan lehetne megoldani?


csüt. nov. 13, 2014 13:34
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. júl. 21, 2006 16:24
Hozzászólások: 1362
Hozzászólás Re: Linux - Kezdő vagyok!
nacorvus írta:
:hm: @Tron...ezt kinek és mire irtad?


Erre:
"A páromnak szeretném a gépére másodlagos op rendszernek a linuxot, biztonságos netezés céljából."

Ezzel a lendülettel lehetne egy másik gép is nem? Ha fejreáll, visszatölteni mentésből akár 10 perc is lehet.


csüt. nov. 01, 2012 19:09
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás Re: Linux - Kezdő vagyok!
:hm: @Tron...ezt kinek és mire irtad?-több egyéb megoldás is létezik ami nem konzolos és mégis megy a Minten és egyéb rendszeren is pl a guest, konzolosan ubuntus alapokon sudo,debianon su ,no meg a chroot,stb,de ebbe nem igazán kéne belemélyednünk..

@lanszelot
Ez megvetősen. sovány információ magáról a hardverről,valamint arról is melyik Linux Mint-et telepítetted(vers.pl:12.04 Maya.Ebből is kettő van a a 'hagyományos':Mate ill a Fahéj(Cinnamon )Ezeken már meglehetősen jó a drótnélküli szolgáltatás.
A patíiciókban vackornak igaza van.A linuxot magát telepítheted akár logikai part-ra is,csak a grunbnak kell tudnia ami úgyis az MBR-be települ hogy honnan indítsa.
Hálózat címszó alatt meg kellene nézni a wezték nélküli hálózatot.A naplózást hogy milyen hibakóddal szált el a wifi-hálózat stb
De lehet más jellegű is a probléma:A Mint és más Ubuntu klónok alatt is létezik egy ilyesmi:Windows Wireless Drivers ha jól rémlik,az Adminisztrációs részlegben. Abba kellene egyszer belenézned a hálózatbeállítás címszó alatt,mert lehet,hogy maga driver hibádzik a Mintben...bár hasonló jellegűvel személy szerint nem találkoztam.
A másik amit úgyszint vackor emlegetett a Puppy:na azt elég egy pendrivére telepíteni..


szer. okt. 31, 2012 18:14
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás Re: Linux - Kezdő vagyok!
:hm: @Tron...ezt kinek és mire irtad?-több egyéb megoldás is létezik ami nem konzolos és mégis megy a Minten és egyéb rendszeren is pl a guest, konzolosan ubuntus alapokon sudo,debianon su ,no meg a chroot,stb,de ebbe nem igazán kéne belemélyednünk..

@lanszelot
Ez megvetősen. sovány információ magáról a hardverről,valamint arról is melyik Linux Mint-et telepítetted(vers.pl:12.04 Maya.Ebből is kettő van a a 'hagyományos':Mate ill a Fahéj(Cinnamon )Ezeken már meglehetősen jó a drótnélküli szolgáltatás.
A patíiciókban vackornak igaza van.A linuxot magát telepítheted akár logikai part-ra is,csak a grunbnak kell tudnia ami úgyis az MBR-be települ hogy honnan indítsa.
Hálózat címszó alatt meg kellene nézni a wezték nélküli hálózatot.A naplózást hogy milyen hibakóddal szált el a wifi-hálózat stb
De lehet más jellegű is a probléma:A Mint és más Ubuntu klónok alatt is létezik egy ilyesmi:Windows Wireless Drivers ha jól rémlik,az Adminisztrációs részlegben. Abba kellene egyszer belenézned a hálózatbeállítás címszó alatt,mert lehet,hogy maga driver hibádzik a Mintben...bár hasonló jellegűvel személy szerint nem találkoztam.
A másik amit úgyszint vackor emlegetett a Puppy:na azt elég egy pendrivére telepíteni..


szer. okt. 31, 2012 18:14
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás Re: Linux - Kezdő vagyok!
:hm: @Tron...ezt kinek és mire irtad?-több egyéb megoldás is létezik ami nem konzolos és mégis megy a Minten és egyéb rendszeren is pl a guest, konzolosan ubuntus alapokon sudo,debianon su ,no meg a chroot,stb,de ebbe nem igazán kéne belemélyednünk..

@lanszelot
Ez megvetősen. sovány információ magáról a hardverről,valamint arról is melyik Linux Mint-et telepítetted(vers.pl:12.04 Maya.Ebből is kettő van a a 'hagyományos':Mate ill a Fahéj(Cinnamon )Ezeken már meglehetősen jó a drótnélküli szolgáltatás.
A patíiciókban vackornak igaza van.A linuxot magát telepítheted akár logikai part-ra is,csak a grunbnak kell tudnia ami úgyis az MBR-be települ hogy honnan indítsa.
Hálózat címszó alatt meg kellene nézni a wezték nélküli hálózatot.A naplózást hogy milyen hibakóddal szált el a wifi-hálózat stb
De lehet más jellegű is a probléma:A Mint és más Ubuntu klónok alatt is létezik egy ilyesmi:Windows Wireless Drivers ha jól rémlik,az Adminisztrációs részlegben. Abba kellene egyszer belenézned a hálózatbeállítás címszó alatt,mert lehet,hogy maga driver hibádzik a Mintben...bár hasonló jellegűvel személy szerint nem találkoztam.
A másik amit úgyszint vackor emlegetett a Puppy:na azt elég egy pendrivére telepíteni..


szer. okt. 31, 2012 18:14
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás Re: Linux - Kezdő vagyok!
:hm: @Tron...ezt kinek és mire irtad?-több egyéb megoldás is létezik ami nem konzolos és mégis megy a Minten és egyéb rendszeren is pl a guest, konzolosan ubuntus alapokon sudo,debianon su ,no meg a chroot,stb,de ebbe nem igazán kéne belemélyednünk..

@lanszelot
Ez megvetősen. sovány információ magáról a hardverről,valamint arról is melyik Linux Mint-et telepítetted(vers.pl:12.04 Maya.Ebből is kettő van a a 'hagyományos':Mate ill a Fahéj(Cinnamon )Ezeken már meglehetősen jó a drótnélküli szolgáltatás.
A patíiciókban vackornak igaza van.A linuxot magát telepítheted akár logikai part-ra is,csak a grunbnak kell tudnia ami úgyis az MBR-be települ hogy honnan indítsa.
Hálózat címszó alatt meg kellene nézni a wezték nélküli hálózatot.A naplózást hogy milyen hibakóddal szált el a wifi-hálózat stb
De lehet más jellegű is a probléma:A Mint és más Ubuntu klónok alatt is létezik egy ilyesmi:Windows Wireless Drivers ha jól rémlik,az Adminisztrációs részlegben. Abba kellene egyszer belenézned a hálózatbeállítás címszó alatt,mert lehet,hogy maga driver hibádzik a Mintben...bár hasonló jellegűvel személy szerint nem találkoztam.
A másik amit úgyszint vackor emlegetett a Puppy:na azt elég egy pendrivére telepíteni..


szer. okt. 31, 2012 18:14
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás Re: Linux - Kezdő vagyok!
:hm: @Tron...ezt kinek és mire irtad?-több egyéb megoldás is létezik ami nem konzolos és mégis megy a Minten és egyéb rendszeren is pl a guest, konzolosan ubuntus alapokon sudo,debianon su ,no meg a chroot,stb,de ebbe nem igazán kéne belemélyednünk..

@lanszelot
Ez megvetősen. sovány információ magáról a hardverről,valamint arról is melyik Linux Mint-et telepítetted(vers.pl:12.04 Maya.Ebből is kettő van a a 'hagyományos':Mate ill a Fahéj(Cinnamon )Ezeken már meglehetősen jó a drótnélküli szolgáltatás.
A patíiciókban vackornak igaza van.A linuxot magát telepítheted akár logikai part-ra is,csak a grunbnak kell tudnia ami úgyis az MBR-be települ hogy honnan indítsa.
Hálózat címszó alatt meg kellene nézni a wezték nélküli hálózatot.A naplózást hogy milyen hibakóddal szált el a wifi-hálózat stb
De lehet más jellegű is a probléma:A Mint és más Ubuntu klónok alatt is létezik egy ilyesmi:Windows Wireless Drivers ha jól rémlik,az Adminisztrációs részlegben. Abba kellene egyszer belenézned a hálózatbeállítás címszó alatt,mert lehet,hogy maga driver hibádzik a Mintben...bár hasonló jellegűvel személy szerint nem találkoztam.
A másik amit úgyszint vackor emlegetett a Puppy:na azt elég egy pendrivére telepíteni..


szer. okt. 31, 2012 18:14
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Linux - Kezdő vagyok!
lanszelot írta:
A wincsi 3 felé van osztva 1 windows /ami igazából 2 a 100Mb-s kis particiójával/ 2 fájlok 3 linux
A linuxnak így nem tudtam gyorsítót adni, mert egy wincsit csak 4 felé lehet darabolni....

Nem csak 4 felé lehet. Ha a 4. egy kiterjesztett partíció, abban létrehozhatsz továbbiakat, lehet akár 15 partíciód is.

Én egy netbookon a puppy linuxot használom. Kicsi (kb. 150MB telepítve), kellően gyors (ubuntu rettentő lassan indult el rajta), és simán fut a legújabb firefox és a chrome is. Flash player is oké, wifit is kezeli, java-t nem próbáltam. Van néhány progi ahol nem 100%-os a magyar fordítás, de az sem vészes.

Kép


szer. okt. 31, 2012 10:06
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. júl. 21, 2006 16:24
Hozzászólások: 1362
Hozzászólás Re: Linux - Kezdő vagyok!
Tudom, hogy ez itt a linux részleg, de azért felhívnám a figyelmed egy nem igazán publikált windows parancsra:
runas

Segítségével MÁS FELHASZNÁLÓ nevében futtathatsz dolgokat.
Pl csökkentett jogú, telepíteni, rendszerbe beavatkozni nem tudó júzer (előbb létre kell hozni) nevében indíthatod az IE-t, mozillát, amit akarsz. Mindössze a meglévő indító ikon paraméterezését kell kicsit átírni (Cél sor).


szer. okt. 31, 2012 9:32
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: hétf. márc. 06, 2006 20:14
Hozzászólások: 145
Hozzászólás Re: Linux - Kezdő vagyok!
Hello!
A páromnak szeretném a gépére másodlagos op rendszernek a linuxot, biztonságos netezés céljából.
Csak és kizárólag wifi van itthon mobilról leosztva. Asztali pc -re menne, a wif vevő: tp-link tl-wn727n 150mbps
Fel van most dobva a Minth, amivel az a gondom, hogy állandóan megszakítja a wifi hálózatot. /tuti a linux szakítja meg, a térerő 97%-os és mellette ugyanarról leosztva másik gépen nem szakad meg direkt kipróbáltuk/
Nekem mindegy melyik linux, csakis a biztonság miatt szeretnénk használni! Elég volt az ablakból, az játszani jó, másra nem!
Ha másikat ajánlotok, kérlek azt is írjátok le, hogy a mostanit hogy túrjam le, hogy se a win, se a file-aim ne sérüljenek /minth kérdezte a win user file-jait használhatja-e közösbe, és igent nyomtam ezért a hogyan kérdés/. A wincsi 3 felé van osztva 1 windows /ami igazából 2 a 100Mb-s kis particiójával/ 2 fájlok 3 linux
A linuxnak így nem tudtam gyorsítót adni, mert egy wincsit csak 4 felé lehet darabolni....
Tehát melyik linux, és hogyan ha cserélni kell?
Válaszokat előre is köszönöm szépen!


hétf. okt. 29, 2012 14:56
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: kedd jan. 04, 2011 19:05
Hozzászólások: 37
Hozzászólás Re: Linux - Kezdő vagyok!
Azért köszönöm, hogy segíteni próbáltál, sajnos nem túl nagy a tolongás :(


szomb. dec. 10, 2011 20:11
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szomb. feb. 16, 2008 18:05
Hozzászólások: 194
Tartózkodási hely: 60
Hozzászólás Re: Linux - Kezdő vagyok!
Kifogytam. :?


szomb. dec. 10, 2011 20:09
Profil Privát üzenet küldése ICQ
ezüst tag

Csatlakozott: kedd jan. 04, 2011 19:05
Hozzászólások: 37
Hozzászólás Re: Linux - Kezdő vagyok!
Rossz hírem van, így is totál ugyanaz a kettő.


szomb. dec. 10, 2011 19:55
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szomb. feb. 16, 2008 18:05
Hozzászólások: 194
Tartózkodási hely: 60
Hozzászólás Re: Linux - Kezdő vagyok!
A teljes, eredeti szkripten belül a
Kód:
case "$1" in
    start)
        echo -n "Starting bandwidth shaping: "
        start
        echo "done"       
;;


részbe szerkeszd bele a két iptables -L sort. Az előbb elkövettem azt a hibát, hogy rossz helyre kértem őket.:oops:
Ha jól érzem, akkor a start() csak a case "$1" után fut le, ezért volt egyforma a két txt. Az új helyen a futás előtti és utáni állapotot kérdezzük le.


szomb. dec. 10, 2011 19:43
Profil Privát üzenet küldése ICQ
ezüst tag

Csatlakozott: kedd jan. 04, 2011 19:05
Hozzászólások: 37
Hozzászólás Re: Linux - Kezdő vagyok!
Ez most nem teljesen világos, írjam bele a scriptbe, vagy ez egy másik script akar lenni?


szomb. dec. 10, 2011 19:38
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szomb. feb. 16, 2008 18:05
Hozzászólások: 194
Tartózkodási hely: 60
Hozzászólás Re: Linux - Kezdő vagyok!
B-terv reboot után:
Kód:
case "$1" in
    start)
        iptables -L > /media/DATA/before.txt
        echo -n "Starting bandwidth shaping: "
        start
        echo "done"
        iptables -L > /media/DATA/after.txt
    ;;


Biztos, ami ziher. Ha így is egyforma a két txt, akkor megyek pihenni.


szomb. dec. 10, 2011 19:32
Profil Privát üzenet küldése ICQ
ezüst tag

Csatlakozott: kedd jan. 04, 2011 19:05
Hozzászólások: 37
Hozzászólás Re: Linux - Kezdő vagyok!
Stop után nem néztem, start előtt és után néztem.


szomb. dec. 10, 2011 19:28
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szomb. feb. 16, 2008 18:05
Hozzászólások: 194
Tartózkodási hely: 60
Hozzászólás Re: Linux - Kezdő vagyok!
Az elég érdekes. Ha nem változik az iptables, akkor mitől lassul be a feltöltésed a stop után? És miért nem ír ki hibát a for ciklusban? Azt hiszem, ez nekem sok lesz. :shock:
Mindenesetre a before-after txt-k közül az egyiket felrakhatod az open-wrt fórumon is ezzel az infóval, mert segíthet megoldást találni.


szomb. dec. 10, 2011 19:21
Profil Privát üzenet küldése ICQ
ezüst tag

Csatlakozott: kedd jan. 04, 2011 19:05
Hozzászólások: 37
Hozzászólás Re: Linux - Kezdő vagyok!
Megcsináltam, de a két fájl megegyezik (TC szerint is). Szerintem ez így nem jó, mert a before-t is csak akkor hozza létre ha már elindítom a scriptet. Esetleg megnézhetem úgy, hogy router restart, manuálisan kiadom az
Kód:
iptables -L > /media/DATA/before.txt
parancsot, majd utána elindítom a scriptet (természetesen akkor ezt a sort törlöm belőle).

Update: Kipróbáltam így is, de az eredmény ugyanaz, a két fájl teljesen megegyezik. Tehát a script nem variál az iptables-ben.


szomb. dec. 10, 2011 18:48
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szomb. feb. 16, 2008 18:05
Hozzászólások: 194
Tartózkodási hely: 60
Hozzászólás Re: Linux - Kezdő vagyok!
Az előző oldalon az látszik, hogy mit nyavalyog a rendszer a szkript végrehajtása közben. Az iptables -L meg kilistázza, hogy közben mit alkotott. Ez két különböző dolog. Gondoltam, segíthet, ha mindkettőt megnézzük.

Esetleg a szkriptben a start() modul elé és után rakd be a
Kód:
iptables -L > /media/DATA/before.txt
és
Kód:
iptables -L > /media/DATA/after.txt
-t, hogy lássuk, mit sikerült módosítania. Értelemszerűen az elérési utat cseréld le a tiedre. Aztán nézzük meg reboot + szkript lefutás után a két txt-t, hátha rájövünk valamire.


szomb. dec. 10, 2011 18:24
Profil Privát üzenet küldése ICQ
ezüst tag

Csatlakozott: kedd jan. 04, 2011 19:05
Hozzászólások: 37
Hozzászólás Re: Linux - Kezdő vagyok!
A script működését néztük már korábban úgy is, hogy az első sor után beleírtam, hogy "set -x" Egyenlőre a feltöltés korlátjára keresem a megoldást, az, hogy a stop nem működik jól, az annyira nem zavar, leállítani úgyse nagyon fogom (a gyáriba se kapcsoltam ki soha).


szomb. dec. 10, 2011 17:32
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szomb. feb. 16, 2008 18:05
Hozzászólások: 194
Tartózkodási hely: 60
Hozzászólás Re: Linux - Kezdő vagyok!
Ehhez a területhez még én sem értek, de elsőre root-ként próbáld ki az
Kód:
iptables -L
parancsot. Boot utáni első szkript futtatás előtt, után, restart és stop után. Ebből kiderül, hogy mit alkotott a szkript a különböző parancsokra.
Aztán jöhet az iptables manual, hogy mit szeretnénk, és ehhez képest mit sikerült. :hm:


szomb. dec. 10, 2011 17:02
Profil Privát üzenet küldése ICQ
ezüst tag

Csatlakozott: kedd jan. 04, 2011 19:05
Hozzászólások: 37
Hozzászólás Re: Linux - Kezdő vagyok!
Nem, be van lőve a Qos is, de szeretnék sebességkorlátot is beállítani. Egyébként most ott tart a projekt, hogy letöltési irányban működik rendesen (pontosabban nem teljesen, de majd kifejtem), de feltöltési irányban semmit sem csinál. Másik fórumon annyi segítséget kaptam, hogy ahhoz egy másik script kell, és teljesen más tartalommal, de azt nem volt hajlandó elárulni, hogy mit kéne beleírnom.
Szóval azért egy kis szépséghibája van a dolognak, mert ha elindítom, akkor letöltési irányban jól működik, de ha leállítom, akkor nem áll vissza az eredeti állapot, hanem nagyjából a kettő közötti sebességérték áll be. Tehát van egy 60/6-os netem, próbaképp megadtam a letöltési korlátra 20 Mbit/s-ot, ezt tartja is, de ha leállítom, akkor is csak kb. 30-ra áll vissza. Router újraindítás után persze helyrejön. Bár jelenleg ez érdekel a legkevésbé, nagyon úgysem akarom kikapcsolni a korlátozást, viszont a feltöltéssel nem tudok mit kezdeni :( Ja és ami még bosszantóbb, hogy a script leállítása után a feltöltési sebesség is drasztikusan leesik (értékre már nem emléksze, de talán a 100 kbit/s sincs meg).

RC6 teljesítményével nincs különösebb gondom, stabilnak is stabil, csak vannak furcsa dolgok, aminek egy részét még nem merem egyértelműen az ő számlájára írni. Pl. lóg a routeren 5 gép, 2-őn W7, a másik három meg XP-s. Néha az egyik W7-es gép nem látja az XP-seket, csak a másik W7-eset, az XP-sek meg nem tudnak belépni az MSHOME-ba, mert állítólag nincs jogosultságuk. Aztán router újraindít és minden rendben egy ideig. Mondjuk ezzel még kísérletezni kéne, mert egyre inkább a W7-re gyanakszok, hogy azt tilt le valamit. Ami viszont biztosan router, hogy újraindítás után nem jelenik meg a DHCP listájában néhány gép (érdekes, hogy mindig ugyanazok). Többnyire kapnak ők is ip-t, tehát nagy baj nincs, csak zavar, hogy őket nem látom a listába. Ilyenkor az adott gépen az ipconfig/renew parancs segít. Ugyanez cikibb akkor, amikor ip-t sem kapnak, mivel az egyik ilyen gépet csak távoli asztallal érem el (még szerencse, hogy fizikailag azért hozzáférek, utp kábel ki-be segít). Aztán a másik kellemetlen, amikor újraindításnál nem kap wan ip-t. Ez megint lehetne a modem hibája is, de gyári fw-al sosem volt ilyen gondom. És akkor még az olyan hiányosságok, mint pl. a sebességkorlátozás, ami a gyáriban alapból benne van, akárcsak a weboldalak blokkolása, amiket Openwrt alatt most már hónapok óta szeretnék megoldani. Persze van sok előnye is, legtöbben talán a torrent miatt szeretik, én erre nem használom, emellett meg csak apróbb előnyei vannak. Egyenlőre nem tekintem véglegesnek az Openwrt-t, szeretném megtartani, de majd meglátom.


szomb. dec. 10, 2011 15:40
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szomb. feb. 16, 2008 18:05
Hozzászólások: 194
Tartózkodási hely: 60
Hozzászólás Re: Linux - Kezdő vagyok!
VodkaTam írta:
TP-Link TL-WR1043ND routeremre felraktam az OpenWrt Backfire 10.03.1-RC6 fw.-t, ehhez keresek olyan alkalmazást amivel egyedi sebességlimitet tudnék beállítani az egyes gépekre.
...
Ha valakinek van még ötlete, vagy esetleg egy teljesen más megoldást tud a problémámra, azt szívesen veszem, de lehetőleg ne kétszavas válaszokkal segítsetek, mivel nem tudok programozni, és a Linuxban is kezdő vagyok.


A teljesen más megoldásról jutott eszembe: biztos, hogy sebességlimit beállítás helyett nem elég az adatfolyamatok prioritását beállítani QoS-sel?
pl. http prio1, skype/pidgin prio2, torrent prio3? Így a böngészés és a csevely menne normálisan, a torrent meg vitorlázna a maradék sávszélben.
Mire kell a korlátozás?

[off] Nemrég vettem egy TL-WR1043ND-t, és éppen arra készülök, hogy felrakjam rá az rc6-os open-wrt-t. Milyen a teljesítménye/stabilitása a gyári firmwarehez képest? [/off]


szomb. dec. 10, 2011 15:17
Profil Privát üzenet küldése ICQ
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás Re: Linux - Kezdő vagyok!
Well..but I thing so: Mindenképpen kihívás a hardvergyártók számára egy hosszútávon is használható adathordozót előállítani,ami méretben és gyoraságban is csak a felét tudja teljesítményben és élettartamban,mint egy IDE 160 GB wincsi,árban is!
Telepíteni lehet mindenféle mini rendszert ami látszólag baromi gyors és el is fér SDD-n.Mondjuk a W7 az nem éppen mini és mint a csiga vánszorog a 'memorialemezen',mert nincs helye..ezt a kernelt így konstruálták:
"Bill Gates said that "640 k ought to be enough for anyone"" :twisted:


kedd nov. 29, 2011 23:53
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás Re: Linux - Kezdő vagyok!
@nacorvus
A kérdés emígyen szólt: "Kingston SSD-n Linux, Windows között létrehozható több partíció?"
Ez meg nem a boot rejtelmeire utal. Mellesleg ugyanúgy indítható a Win7, de akár XP boot menüjéből is a Linux, hogy ne ragadjunk le a grubnál. :wink:
Meg az sem volt látható kérdés, hogy majd pendrive-ról fut valamilyen Linux rendszer, hanem az SSD-n létrehozható több partíció.
Az meg miért is ne. :D Csak annyi a kérdés, hogy mekkora az SSD.
Na itt dobtam egy hátast, mert a Win7-nek hosszú távon és egészségesen egy 60-64 GB-os SSD az ideális.
Szerintem. Meg ha jót akarunk. Az SSD-nek nem jó, ha csurig tele van.


kedd nov. 29, 2011 19:32
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás Re: Linux - Kezdő vagyok!
Nem egészen,a grub-ba belefoglalható az indítópart a win-ből,de akkor kényes lesz az indításra mindkét(több rendszer) ha pl Usb vagy ext.wincsin van pl a w7.
A linux indulásnál,ha automount van keresi a lemezt mert benne van az mtabban és hosszasan keresgél,mielőtt indulna.A win meg azért nem indul el lemez indító lemez nélkül mert a wincsi amire a grub hivatkozik éppen a 7.meghajtó a 2.helyett..de elméletileg sőt a gyakorlatban is "működik" :roll:(elindul.. :lol:) a w7 grub alól inditva usb-re telepítve ill ext.lemezről..más kérdés a használhatósága a rendszernek.
Kígyószem és birka türelem szükségeltetik,menet közben az 'Ommm..' mély lélegzettel zöngésen!Kép


kedd nov. 29, 2011 19:13
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás Re: Linux - Kezdő vagyok!
Akkor nem értem, hogy mit akarsz az SSD-vel. Hány felé akarod osztani, hány oprendszert akarsz rátenni.
A Win7-nek önmagában is karcsú a 32 GB SSD, és még néhány gigát le akarsz csípni a Linuxnak?


hétf. nov. 28, 2011 16:43
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: pén. júl. 21, 2006 18:29
Hozzászólások: 23
Tartózkodási hely: Barcs
Hozzászólás Re: Linux - Kezdő vagyok!
32 G-s SSD+1T-s WD


hétf. nov. 28, 2011 15:43
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás Re: Linux - Kezdő vagyok!
Persze. Ha van elég kapacitás, és tényleg érdemes.
Jelenleg szerintem még SSD-re csak oprendszert érdemes
rakni anyagi szempontok miatt.
Pl. egy 64 GB-os SSD egy Win7, oszt annyi.
Mekkora SSD? És vinyók?


vas. nov. 27, 2011 5:18
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: pén. júl. 21, 2006 18:29
Hozzászólások: 23
Tartózkodási hely: Barcs
Hozzászólás Re: Linux - Kezdő vagyok!
Kingston SSD-n Linux, Windows között létrehozható több partíció?


vas. nov. 27, 2011 3:38
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: kedd jan. 04, 2011 19:05
Hozzászólások: 37
Hozzászólás Re: Linux - Kezdő vagyok!
Sziasztok!

TP-Link TL-WR1043ND routeremre felraktam az OpenWrt Backfire 10.03.1-RC6 fw.-t, ehhez keresek olyan alkalmazást amivel egyedi sebességlimitet tudnék beállítani az egyes gépekre. Ahogy olvasgattam a témában sokan keresik, de megoldást nem nagyon tud rá senki OpenWRT alatt. A hivatalos fórumán találtam rá egy scriptet, de nálam kilövi magát amint elindítom. Gondoltam bemásolom, hátha valaki rájön hol a hiba benne:

Kód:
#!/bin/sh

insmod cls_fw >/dev/null 2>&1
insmod cls_u32 >/dev/null 2>&1
insmod sch_htb >/dev/null 2>&1
insmod sch_sfq >/dev/null 2>&1
insmod sch_ingress >/dev/null 2>&1

DEV="br-lan"
LIMIT_IPS="192.168.1.10 192.168.1.11 192.168.1.12"
LIMIT_DOWN=200
LIMIT_DOWN_BURST=400
LIMIT_UP=400

start() {
    tc qdisc del dev "$DEV" root handle 77:
    tc qdisc add dev "$DEV" root handle 77: htb
    tc class add dev "$DEV" parent 77: classid 77:1 htb rate 20000kbit
    tc class add dev "$DEV" parent 77:1 classid 77:10 htb rate ${LIMIT_DOWN}kbit ceil ${LIMIT_DOWN_BURST}kbit prio 2
    tc qdisc add dev "$DEV" parent 77:10 handle 78: sfq perturb 10
    tc qdisc add dev "$DEV" ingress
    tc filter add dev "$DEV" parent 77: protocol ip prio 2 handle 80 fw flowid 77:10
    tc filter add dev "$DEV" parent ffff: protocol ip prio 1 handle 79 fw police rate ${LIMIT_UP}kbit mtu 6k burst 6k drop

    for ip in $LIMIT_IPS; do
        iptables -t mangle -I PREROUTING -s $ip -j MARK --set-mark 79
        iptables -t mangle -I POSTROUTING -d $ip -j MARK --set-mark 80
    done
}

stop() {
    tc qdisc del dev $DEV root
    iptables -F -t mangle
}

restart() {
    stop
    sleep 1
    start
}

show() {
    tc -s qdisc ls dev $DEV
}

case "$1" in
    start)
        echo -n "Starting bandwidth shaping: "
        start
        echo "done"
    ;;

    stop)
        echo -n "Stopping bandwidth shaping: "
        stop
        echo "done"
    ;;

    restart)
        echo -n "Restarting bandwidth shaping: "
        restart
        echo "done"
    ;;

    show)
        echo "Bandwidth shaping status for $DEV:"
        show
        echo ""
    ;;

    *)
        echo "Usage: $0 {start|stop|restart|show}"
    ;;
esac

exit 0


Természetesen a példában szereplő IP címeket lecseréltem a sajátomra, mivel nem működött, javasolták, hogy próbáljam meg a br-lan helyére beírni az eth0.1-t, mondván hátha a bridge interfész miatt nem megy. Ezeken kívül mást nem módosítottam rajta. Ezzel kapcsolatban az sem teljesen világos, hogy a LAN vagy a WAN portot kéne ide beírnom, a példa alapján a LAN-t, ami logikus, hisz a belső ip-m azon található, de így viszont én úgy gondolom, hogy a helyi hálón is korlátozna, amit nem szeretnék. Persze lehet, hogy tévedek, de egyenlőre még amúgy sem ez a fő gondom. A hivatalos fórumon is jelezték, hogy nem megy, megoldásnak azt írták, hogy ki kell egészíteni az "insmod act_police" sorral, viszont nálam így sem megy. Ha elindítom ezt dobja válaszul:

Kód:
root@OpenWrt:~# /etc/init.d/limit restart
insmod: can't insert 'act_police': File exists
Restarting bandwidth shaping: RTNETLINK answers: Invalid argument
RTNETLINK answers: File exists
RTNETLINK answers: File exists
We have an error talking to the kernel
done


Annyi segítséget kaptam eddig, hogy hibakereséshez az első sorban a #! /bin/sh sort ki kell cserélni #! /bin/bash-ra, majd következő sorba beírni: set -x. Ezután ezt kaptam eredményül:

Kód:
root@OpenWrt:~# /etc/init.d/limit restart
+ insmod cls_fw
+ insmod cls_u32
+ insmod sch_htb
+ insmod sch_sfq
+ insmod sch_ingress
+ insmod act_police
insmod: can't insert 'act_police': File exists
+ DEV=eth1
+ LIMIT_IPS=192.168.2.100
+ LIMIT_DOWN=200
+ LIMIT_DOWN_BURST=400
+ LIMIT_UP=400
+ case "$1" in
+ echo -n 'Restarting bandwidth shaping: '
Restarting bandwidth shaping: + restart
+ stop
+ tc qdisc del dev eth1 root
+ iptables -F -t mangle
+ sleep 1
+ start
+ tc qdisc del dev eth1 root handle 77:
RTNETLINK answers: Invalid argument
+ tc qdisc add dev eth1 root handle 77: htb
+ tc class add dev eth1 parent 77: classid 77:1 htb rate 20000kbit
+ tc class add dev eth1 parent 77:1 classid 77:10 htb rate 200kbit ceil 400kbit prio 2
+ tc qdisc add dev eth1 parent 77:10 handle 78: sfq perturb 10
+ tc qdisc add dev eth1 ingress
RTNETLINK answers: File exists
+ tc filter add dev eth1 parent 77: protocol ip prio 2 handle 80 fw flowid 77:10
+ tc filter add dev eth1 parent ffff: protocol ip prio 1 handle 79 fw police rate 400kbit mtu 6k burst 6k drop
RTNETLINK answers: File exists
We have an error talking to the kernel
+ for ip in '$LIMIT_IPS'
+ iptables -t mangle -I PREROUTING -s 192.168.2.100 -j MARK --set-mark 79
+ iptables -t mangle -I POSTROUTING -d 192.168.2.100 -j MARK --set-mark 80
+ echo done
done
+ exit 0


Volt olyan javaslat is, hogy vegyem ki az init.d-ből és kézzel indítsam el, mondván automatikusan indul, és annak a kimenetét nem látom. Utána viszont maga a restart (azon belül is a stop) esetleg nem takarít rendesen azért vannak azok a hibák (mivel arra panaszkodik, hogy bizonyos dolgok már léteznek). Így futtatva továbbra sem megy, ugyan más hibákra panaszkodik:

Kód:
root@OpenWrt:~# /etc/config/limit start
+ insmod cls_fw
+ insmod cls_u32
+ insmod sch_htb
+ insmod sch_sfq
+ insmod sch_ingress
+ insmod act_police
+ DEV=eth0.2
+ LIMIT_IPS=192.168.2.100
+ LIMIT_DOWN=200
+ LIMIT_DOWN_BURST=400
+ LIMIT_UP=400
+ case "$1" in
+ echo -n 'Starting bandwidth shaping: '
Starting bandwidth shaping: + start
+ tc qdisc del dev eth0.2 root handle 77:
RTNETLINK answers: Invalid argument
+ tc qdisc add dev eth0.2 root handle 77: htb
RTNETLINK answers: File exists
+ tc class add dev eth0.2 parent 77: classid 77:1 htb rate 20000kbit
RTNETLINK answers: No such file or directory
+ tc class add dev eth0.2 parent 77:1 classid 77:10 htb rate 200kbit ceil 400kbit prio 2
RTNETLINK answers: No such file or directory
+ tc qdisc add dev eth0.2 parent 77:10 handle 78: sfq perturb 10
RTNETLINK answers: No such file or directory
+ tc qdisc add dev eth0.2 ingress
+ tc filter add dev eth0.2 parent 77: protocol ip prio 2 handle 80 fw flowid 77:10
RTNETLINK answers: Invalid argument
We have an error talking to the kernel
+ tc filter add dev eth0.2 parent ffff: protocol ip prio 1 handle 79 fw police rate 400kbit mtu 6k burst 6k drop
+ for ip in '$LIMIT_IPS'
+ iptables -t mangle -I PREROUTING -s 192.168.2.100 -j MARK --set-mark 79
+ iptables -t mangle -I POSTROUTING -d 192.168.2.100 -j MARK --set-mark 80
+ echo done
done
+ exit 0


Ha valakinek van még ötlete, vagy esetleg egy teljesen más megoldást tud a problémámra, azt szívesen veszem, de lehetőleg ne kétszavas válaszokkal segítsetek, mivel nem tudok programozni, és a Linuxban is kezdő vagyok.


szomb. nov. 26, 2011 11:29
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás Re: Linux - Kezdő vagyok!
Uff!: ...miért nekem nem?-biztosan csak neten ollóztam... :wink:
A szüzséje a monódkámnak a "ménes' nyergelve...


hétf. nov. 07, 2011 21:17
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Linux - Kezdő vagyok!
nacorvus írta:
Hát, ez nem is meglepő hiszen mindenki tisztában van vele már akinek kellet még ilyen tanulnia: filozófia,ill a szebbik a 'Tudományos Szocializmus' ...

Nekem még kellett. Nemcsak tanulni, vizsgázni is. :jaj:


vas. nov. 06, 2011 21:08
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás Re: Linux - Kezdő vagyok!
Hát, ez nem is meglepő hiszen mindenki tisztában van vele már akinek kellet még ilyen tanulnia: filozófia,ill a szebbik a 'Tudományos Szocializmus' :roll:
:"..a marxista elmélet szerint az anyag fejődése..a mennyiségi fejlődés egy idő után minőségi fejlődésbe csap át.."
.. ez maga a liberális-anarchia(mármint linux) és még mindig működik!-még Torvalds-sem volt és unix-rendszerek már akkor is voltak-amikor belekerültem a szakmámba-és a mai napig szögelek,jó nem mindig a legújabbakkal,de"legyen bár bölcs az ember,nem szégyen élni,s tanulni"-énsem fogom fel hogy pl: mi a jó egy Unity-ben-Akkor már inkább Droid-..De, biztosan bennem van a hiba..rappelni sem tudok! :D
Nyilván hogy egy seggel nem lehet egy ménest megülni,.. és ez is kasztosodik,majd szétszakad,de szerverszinten bőven többet bizonyítanak a mai napig a piacon a "unix",kihangsúlyozom nem csak linux redszerek,amik valahogy mégis inkább hasonlitanak egy mac-alkalmazásszintre,mint bármelyik redmondi-el kell ismerni!-önálló gondolatra!


vas. nov. 06, 2011 18:51
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Linux - Kezdő vagyok!
Linux guruk! Ehhez mit szóltok?

http://www.sg.hu/cikkek/85541/tul_bonyolult_lett_a_linux

Hogy mik vannak. :D


pén. nov. 04, 2011 19:37
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás Re: Linux - Kezdő vagyok!
A fentebbi irományomban csak arra akartam célozni hogy el feltelepített linux wincsit megfogod és beledugod egy tejesen más hardverbe és érdekes módon működni fog és nem a szokásos szöveg fogad:Végzetes kivétel történt stb.-Valójában az x-el gond lehet,de az pillanatok alatt átállítható,szemben egy újrataelepítéssel.

Az Ubi now nem az én világom a Unity-s újításával,kb annyira mint a leelendõ W8 a tapiképernyõjével:mert az a felhasználónak kényelmesebb.. :x
-Ilyen alapon akár Droid is lehetne valóban,hiszen már megvan 2.3 is.(bár a szövegben 3.2-nek emlegetik,elírás)
.lassan már háttértár sem kell egy géphez,memória az igen..hiszen minden a neten van.. :roll:
-de azért van egy gyarló kérdésem:a szerver is egy mobiltelefon.ill azok sokasága.ami ha nincs térerõ 404 unforbidden üzenettel fogad? :?: :idea:


vas. okt. 23, 2011 9:44
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás Re: Linux - Kezdő vagyok!
Asszem a Win vagy MS akár áttételes szapulását el lehetne lassan felejteni.
Nem akarom nagyon ragozni én sem, de az Ubuntu topicban amit a legújabbról írtatok, annál még egy félresikerült Millenium is jobb volt. :P
De hogy mit hoz a jövő, meg ki kitől lop, az Ice Cream Sandwich elég MS Metrora hajaz.
Walahol meg azt olvastam, hogy az új Win8, majd ha lesz baromi kevés RAM-mal beéri. Írtak valami konfigot, ami kevesebb volt, mint az androidos mostani nálam. Na ja, valahogy elcsaklizták ezt az idle dolgot, és még talán jobb is lett.
Majd mindjárt jöttök, hogy az Android nem igazi Linux. ;)


szomb. okt. 22, 2011 21:56
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Linux - Kezdő vagyok!
nacorvus írta:
... a lin nem vin...

:gigalol:


szomb. okt. 22, 2011 20:38
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás Re: Linux - Kezdő vagyok!
Első lépésben dobd szét a gépet és a csatikat igazgasd meg!(mind a táp mint az adatkábelt,elképzelhető hogy cserélni is kell)aztán fchk.Ha ezek után is hasonlatos,még midig lehet a hard hibája táp pl... awinyót meg legegyszerűbb lenne egy másik gépben letesztelni(akár milyen gépre rádughatod elindul,mert a lin nem vin..)


szomb. okt. 22, 2011 20:14
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: pén. júl. 21, 2006 18:29
Hozzászólások: 23
Tartózkodási hely: Barcs
Hozzászólás Re: Linux - Kezdő vagyok!
Fsck-t hogy lehet futtatni minden indítás előtt?

Az utóbbi időben többször elszállt a Linux partició. Ubuntu 9.10-es live CD lemezellenőrzéssel lehet csak helyrehozni ilyenkor (mindig valami eszköz nem találhatót, meg USB-t ír ki).

(HDD SMART jó)


csüt. okt. 20, 2011 19:58
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás Re: Linux - Kezdő vagyok!
Vannak újabban elvetemült megoldások a telepítésre pl a wubi,amikor win alól telepíted a linuxot.. :roll:
A swap ekkora memónál igazán a régebbi kiadású linuxoknál nem rúgott labdába látványosan.
A mostani GUI-k KDE 4,7 és Gnome 3.0(ez utóbbi különösen) memóriaiényes,állítólag a 3.2 kevesebbet eszik..
mindenképpen meghálálják a swapot-ha van akkor használni is fogja szorgalmasan


pén. szept. 30, 2011 7:01
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás Re: Linux - Kezdő vagyok!
Windows 7-nél szerintem mindegy, melyiket rakod előbb, illetve attól függ, milyen bootloadert akarsz, a Grubot vagy a Win7 bootmgrt.
Össze lehet hozni a Linux indítását a Win7 boot menüben. Sőt éppen az XP-nél is meg lehetett oldani, csak dolgozni kellett rajta kicsit.


csüt. szept. 29, 2011 18:49
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. jún. 23, 2008 14:30
Hozzászólások: 1274
Tartózkodási hely: Hódmezővásárhely
Hozzászólás Re: Linux - Kezdő vagyok!
Az első kérdésedre a válasz, hogy először a Windows, utána a Linux (én is csináltam már ilyet :) )A többire majd a többiek válaszolnak, mert annyira nem vagyok benne a Linuxban.


csüt. szept. 29, 2011 17:44
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: pén. szept. 16, 2005 14:46
Hozzászólások: 984
Hozzászólás Re: Linux - Kezdő vagyok!
Sziasztok!

A Windowsomat lassan újra kéne telepíteni, amit meg is fogok tenni, a kérdésem az lenne, hogyha egy külön partícióra(de ugyanazon HDD-re) szeretnék egy Linuxot(Fedora, vagy Suse), melyik op.rendszerrel kellene kezdenem a telepítést? A Windowst vagy a Linuxot? Illetve hogy kell-e ezeknek a mostani Linuxoknak is swap partíció? Ramtól függ a mérete? (4GB ddr3 van benne).

Válaszokat előre is köszönöm :roll:
Üdv,


csüt. szept. 29, 2011 17:34
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Linux - Kezdő vagyok!
pista87 írta:
Az Electra biztosítóberendezések melyik kernelt használják? A kezelési szabályzat csak Linuxot ír.....

Kérdezd meg FeF -et. A vasútnál van, hátha tudja. :shock:


szer. szept. 07, 2011 14:38
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás Re: Linux - Kezdő vagyok!
:hm: ez egy ravasz kérdés.Modjuk nem tudom mire mész vele ha kiírja neked a kernelverzót? :shock: -hiszen azt sem tudjuk milyen linux?
rendeszegazdai terminal
Kód:
 uname -r

erre kiír vm hasonlót pl:2.6.32-5-amd64 vagy 2.6.35-4-generic


szer. szept. 07, 2011 11:43
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: pén. júl. 21, 2006 18:29
Hozzászólások: 23
Tartózkodási hely: Barcs
Hozzászólás Re: Linux - Kezdő vagyok!
Az Electra biztosítóberendezések melyik kernelt használják? A kezelési szabályzat csak Linuxot ír.....


szer. szept. 07, 2011 4:41
Profil Privát üzenet küldése Honlap
vas-tag

Csatlakozott: pén. szept. 02, 2011 14:33
Hozzászólások: 1
Hozzászólás Re: Linux - Kezdő vagyok!
az il-2 sturmovik 1946-ot telepitettem xubuntu 11.04-re de elinditani eredeti cdről sem tudom még wine-al sem tud valaki segiteni? :hm:


pén. szept. 02, 2011 14:43
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 726 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 15  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 9 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség