Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: csüt. máj. 23, 2024 9:50



Hozzászólás a témához  [ 14 hozzászólás ] 
suse 9.2 DVD 
Szerző Üzenet
ezüst tag

Csatlakozott: vas. nov. 13, 2005 19:22
Hozzászólások: 44
Tartózkodási hely: La: 46N Lo:18,25E
Hozzászólás 
baalage írta:
Helló!

Én full láma vagyok... És kezdő Linuxban. Leszedtem a SUSE-9.1-personal-x86.iso-t. Először kiírtam Nero-val bootable CD-re, de aztán olvastam valahol, hogy nem így kell. Ekkor kiírtam sima Data CD-ként, úgy, hogy a CD-n nem az iso fájl, hanem egy csomó cucc (az ISO tartalma látható). Elvileg így kell. (pontosan úgy írtam ki, hogy bemountoltam Daemon Tools-ba az ISO-t, majd a virtuális meghajtó lévő fájlokat írtam ki Data CD-ként)

Csak sajna egy gond van. Amikor a bootable-sen megírt CD-vel bootolok akkor ugye bejön valami Caldera DR-DOS. Ez eddig oké... Ezt már tudom, hogy rossz.

De a gond nem ez, hanem, hogy az elvileg jól kiírt CD is rossz. Beállítom, hogy arról bootoljon először (a Windowsom másodszor). Majd kis fekete képernyő (5-10 mp)... És elkezd felbootolni a Windows... Nem tudom mi a hiba. 3 CD-t elpazaroltam, mert egyiket elrontotta a Nero... (: Szal... Jó lenne, ha jó lenne már. Mi lehet a probléma? Szedjem le mégegyszer a Linuxot, hibás lehet az ISO? Vagy?



Szia!
A 9.1 van frisseb, 10.0 vagy béta 10.1
Az ISO-t írd ki nyugodtan, nem kell sokat trükközni. Javaslom, hogy újraírható cd-dvd -t használj, az legalább törölni lehet. Semmilyen dosnak sem szabad indulnia.
Ha mégis dos indul, akkor az ISO nem ltelepítő inuxot tartmaz, hanem valami helyreállító-diagnosztikai rendszert.
% cd vagy 1 DVD a SUSE
Üdv. :wink:


pén. ápr. 07, 2006 15:28
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szer. ápr. 05, 2006 19:16
Hozzászólások: 1
Hozzászólás 
Helló!

Én full láma vagyok... És kezdő Linuxban. Leszedtem a SUSE-9.1-personal-x86.iso-t. Először kiírtam Nero-val bootable CD-re, de aztán olvastam valahol, hogy nem így kell. Ekkor kiírtam sima Data CD-ként, úgy, hogy a CD-n nem az iso fájl, hanem egy csomó cucc (az ISO tartalma látható). Elvileg így kell. (pontosan úgy írtam ki, hogy bemountoltam Daemon Tools-ba az ISO-t, majd a virtuális meghajtó lévő fájlokat írtam ki Data CD-ként)

Csak sajna egy gond van. Amikor a bootable-sen megírt CD-vel bootolok akkor ugye bejön valami Caldera DR-DOS. Ez eddig oké... Ezt már tudom, hogy rossz.

De a gond nem ez, hanem, hogy az elvileg jól kiírt CD is rossz. Beállítom, hogy arról bootoljon először (a Windowsom másodszor). Majd kis fekete képernyő (5-10 mp)... És elkezd felbootolni a Windows... Nem tudom mi a hiba. 3 CD-t elpazaroltam, mert egyiket elrontotta a Nero... (: Szal... Jó lenne, ha jó lenne már. Mi lehet a probléma? Szedjem le mégegyszer a Linuxot, hibás lehet az ISO? Vagy?


szer. ápr. 05, 2006 19:32
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 8673
Tartózkodási hely: Ahol fikázni könnyű alkotni nehéz!
Hozzászólás 
http://www.opensuse.org/Welcome_to_openSUSE.org


kedd nov. 01, 2005 21:49
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: szer. okt. 19, 2005 15:41
Hozzászólások: 13
Hozzászólás 
sziasztok!
Légyszíves küldjétekell azt a linket ahonnan le lehet tölteni ingyenesen a magyar linux 9.3 és a linux 10.0.
a segitségeteket előre is köszönöm.


vas. okt. 30, 2005 9:27
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 193
Tartózkodási hely: UK
Hozzászólás 
kösz
má' mindegy felraktam az ftp-s verziót a kis 60megás cdről. telepítés közben 2óráig töltötte.
9.3
asszem nem rakok újra linuxot egy darabig. meg szerintem nem is használódik olyan gyorsan, mint a windóz.


csüt. szept. 29, 2005 22:23
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 8673
Tartózkodási hely: Ahol fikázni könnyű alkotni nehéz!
Hozzászólás 
Kevesbb csomag van benne, pl a c fordító nincs benne.
de a professional csomagjait lelehet tőlteni az ftp szerverükről.
a suse oldalán fent van pontosan milyen csomogokat tartalmaz.
Tőltsd le újta és írd le egy újraírhatós DVD lemezre.(néróval írd)


csüt. szept. 29, 2005 19:44
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 193
Tartózkodási hely: UK
Hozzászólás 
mennyiben gyengített? mi van/nics benne? az oprendszer se teljes? vagy csak az alkalmazói programok gyűjteménye?

nekem ami kell: minicom (sorosport kezelő), mp3-zenelejátszó, képmegnyitó (nem szerkesztő), usb/bluetooth, c fordítók, esetleg valami színes c szerkesztő, web böngésző, cd-író, acrobat reader, esetleg video lejátszó, midnight commander, esetleg office, biztonsági dolgok.
és persze suse, nem uhu meg egyéb, mert a laborban is ezt kellene használnunk.

ahhoz nincs is több giga anyag, csak ami a cd-n van?

egyébként mi az a sok anyag azokon a linux-DVD-ken?


csüt. szept. 29, 2005 17:05
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 8673
Tartózkodási hely: Ahol fikázni könnyű alkotni nehéz!
Hozzászólás 
iso9660 a szabvány ugyhogy az elírás!
a personal egy gyengített verzió.


csüt. szept. 29, 2005 15:55
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 193
Tartózkodási hely: UK
Hozzászólás 
floppy meghajtóm az ami nincs.
nem jelezte, hogy windózon kívül más is akarna bootolni. figyeltem.
ha nincs más, mehet a háló install is, (az FTP szervert nappal 500k-val értem el eddíg, hétvégén meg 1,5MBps-mal) csak nem lesz örökké netem, főleg nem ilyen gyors.

bootoljak a kis iso-bol készült CDről?
a neroban van ilyen opcio hogy CDROM(boot). azzal? egyébként azt írják iso9669 fájlrendszer kell a cd-re, de a neroban csak iso9660 van. ez gond?

és ez mi?
SUSE-9.1-personal-x86.iso ez 700MB. ez is hálózatos install? vagy anélkül is megy? rengeteg a verzió + változat azon a szerveren.


csüt. szept. 29, 2005 15:24
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 8673
Tartózkodási hely: Ahol fikázni könnyű alkotni nehéz!
Hozzászólás 
Ja nagyon fontos! ha bebootol a lemezről és nem lépteted az installációra akkor automatikusan a harddiskről bootol tovább!

Idézet:
mi az a 60megás 9.3-x86-64-Network-Installation.iso és a SUSE-Linux-9.2-mini-installation.iso ?


A netről is lehet installálni, ez kicsit lassú!:)
De ugyan innen lelehet tőlteni floppy iso-t is amivel be tudsz bpptolni.
Office eszközök linux alatt is vannak: openoffice


csüt. szept. 29, 2005 14:46
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 193
Tartózkodási hely: UK
Hozzászólás 
bootolásnál a biosban: CD-HDD-Floppy van.
haverom írta ki iso-ból neroval közvetlenül. a lemezen nem egy db iso fájl van, hanem csomó minden.

emlegetnek valami boot floppyt. csakhogy nekem nincs floppym.
mi az a 60megás 9.3-x86-64-Network-Installation.iso és a SUSE-Linux-9.2-mini-installation.iso ?

nincs valami olyan megoldás, hogy 1db lemez kelljen csak? nekem most menne még a netről telepítés, de pár hónap múlva már nem lesz netem, és később is jó lenne ha tudnék linuxot felrakni. az meg hogy 5db CD ... egy vicc. miért nem mindjárt 100db CD?

amit lehet windózzal csinálni (office...) azt úgyis windózzal csinálnám. csak most tanulok linux programozást, meg beágyazott linuxot.(PC-linuxon szerkesztés, fordítás tesztelés egy kis dobozkában lévő procira, amin szintén linux kell legyen) esetleg közben zenét hallgatnék. ehhez kell 4GB?


csüt. szept. 29, 2005 14:40
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 8673
Tartózkodási hely: Ahol fikázni könnyű alkotni nehéz!
Hozzászólás 
szerintem a 9.3 bugosabb. inkább maradjatok a 9.2-nél. Vagy rosszul írttátok ki vagy pedig, a bootolásnál nincs beállítva, hogy dvd ill cdről bootoljon először, mert épp most installálom és nekem remekül megy.


csüt. szept. 29, 2005 14:14
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: szer. jún. 01, 2005 10:04
Hozzászólások: 21
Hozzászólás 
Hali

Nekem se akart boot-olni, megszereztem az 5 CD-s verziót és azzal ment.

Ajánlom figyelmedbe, hogy már van 9.3 és az opensuse.org.ról le lehet tölteni az 5 CD verziót..... :D



Sok szerencsét..... :lol:


csüt. szept. 29, 2005 7:45
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 193
Tartózkodási hely: UK
Hozzászólás suse 9.2 DVD
hali
elég láma kérdésem lenne:

miért nem bootol letöltött iso-bol írt SUSE9.2 telepítő DVDm?
kell valami boot floppy/cd.... vagy rosszul lettr kiírva a DVD? vagy ez nem is telepítő? Ez a neve: SUSE-Linux-9.2-FTP-DVD.iso

soha nem volt még dolgom linuxszal, most szeretném először feltelepíteni, meg persze megtanulni használni. Az opensuse.org -on megadott FTPről szedtem le.
a combo drive-om nem hibás, a windóz az bootol. bár DVDről még soha nem bootoltam.


szer. szept. 28, 2005 23:26
Profil Privát üzenet küldése Honlap
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 14 hozzászólás ] 

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség