Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: csüt. máj. 23, 2024 8:10



Hozzászólás a témához  [ 7 hozzászólás ] 
Teljes merevlemez titkosítása 
Szerző Üzenet
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 320
Hozzászólás 
Igen, bootnál kéri a jelszót.

Üdv:
chx


hétf. jan. 23, 2006 16:52
Profil Privát üzenet küldése Honlap
platina tag

Csatlakozott: vas. okt. 31, 2004 19:57
Hozzászólások: 593
Hozzászólás 
A lehetséges csatolási pontok között van ilyen: /srv /home /usr

Tökmind1, hogy csatolom, a titkosítás meglesz, és bootkor kell neki a jelszó?

Mert ez lenne a lényeg...


vas. jan. 22, 2006 21:10
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 320
Hozzászólás 
Ha jól rémlik, 256 bites blowfish-el titkosít, de ha csak fele, azt sem fogja felnyomni senki.

A unix(-like) rendszerek alatt elvileg minden file, mindennek meg van határozva egy fájlrendszerben a helye. Könyvtár, partíció, usb, minden elérhető file-kezeléssel, a csatolási pont pedig rámutat arra, hogy hol van.
Például a felhasználói könyvtárak /home alatt vannak (alapértelmezés szerint). A /home lehet a root filerendszeren belül egy könyvtár, egy külön partíció, egy NFS/Samba megosztás egy másik gépen, vagy az Interneten, esetleg egy titkosított fileban. Te csak a /home -ot látod, mindegy mi van mögötte, így szép komplex rendszert lehet kiépíteni.

Nekem például suse alatt volt egy 200 GB-os partíció a /vault alá csatolva, titkosítva, azon ment a file-csere kis ideig :)
Vagy pl. az ftp-vel elérhető web oldalad a /home/neved/web alá csatolhatod, aztán amit odamásolsz, megy a netre, a web oldaladra.

Van, amit nem tudsz/érdemes piszkálni, de a csatolási pontokat a /etc alatt az mtab és fstab fileokban tudod piszkálni.

Konyhanyelven kb. ennyi :oops:

Üdv:
chx


vas. jan. 22, 2006 19:30
Profil Privát üzenet küldése Honlap
platina tag

Csatlakozott: vas. okt. 31, 2004 19:57
Hozzászólások: 593
Hozzászólás 
Igen, időközben rátaláltam a yastban erre a titkosításra? Ez mennyire biztos védelem. Könnyen lehet, hogy igazán kőkemény profik állnak neki, hogy felnyomják a gépet, szóval remélem, ez nem ilyen rizsa-védelem benne. Bár linux nem szokott hadolválni....

Csináltam 2 db 100 megás loopback filét(file1,file2), majd kijelöltem,hogy a / particiót a file1-be titkosítsa, a /home-t pedig a file2-be...ez stimm, igazából a csatolási pontokat nem értem jobbra, hogy ott mit kell beállítani/mi az értelme.

El tudnád nekem ezt mondani?


vas. jan. 22, 2006 15:58
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 320
Hozzászólás 
Van. Telepítésnél, illetve utána is valahogy a yastban be lehet állítani. Lehet titkosított partíciód, és ugyanilyen virtuális fájlrendszered egy fájlban. Én a /home -ot titkosítottam, a többinek nem láttam értelmét. Bootnál kéri a jelszót hozzá, ha nincs/rossz, nincs /home. Például...

Üdv:
chx


vas. jan. 22, 2006 13:00
Profil Privát üzenet küldése Honlap
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 630
Tartózkodási hely: Kecskemét
Hozzászólás 
Én ilyesmiről nem hallottam. Persze ettől még létezhet.

Attól függően, hogy mennyi cuccosról lenne szó, én valami loop device-os megoldáson gondolkodnék. Az még nem lesz titkos, de nem biztos, hogy adja magát a dolog idegen szemlélődők számára. Meg esetleg valami "idétlen" fs-t használva, amire senki nem gondolna. (Pld. AmigaFS, stb. ) A fájl neve meg /var/log/messages.log... :)

Üdv: Deka


vas. jan. 22, 2006 12:26
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: vas. okt. 31, 2004 19:57
Hozzászólások: 593
Hozzászólás Teljes merevlemez titkosítása
Sziasztok!

Szeretném megkérdezni, hogy van-e Suselinuxra olyan csomag, amellyel megoldható, hogy a teljes merevlemezt letitkosítsa, hogy másik gépbe áthelyezve se lehessen az adatokat olvasni róla. Googleban kerestem, de nem fogtam ilyet.

Köszi a helpet mindenkinek!


szomb. jan. 21, 2006 18:45
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 7 hozzászólás ] 

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség