Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: csüt. márc. 28, 2024 19:19



Hozzászólás a témához  [ 5 hozzászólás ] 
Szines, szagos tüzfal.....:) 
Szerző Üzenet
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1104
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg
Hozzászólás 
Helló!

IP szintű tűzfalnak én az "Arno's iptables firewall" nevű projektet ajánlom, minden szerveremen ezt használom, könnyen és jól konfigurálható, alig kell néha valamivel kiegészítgetnem. Igaz, nem grafikus a konfiguráló felülete, de a konfig fájl szokás szerint kb. maga a doksi is, és teljesen jól érthető.

De neked alkalmazásszintű tűzfal kell... Na ez már egy "kicsit" bonyolultabb dolog. Szerintem a Zorp felé tekintgess, de sajnos segíteni nem tudok benne: még nem volt ilyenre szükségem, időm meg arra sincs elég, amire kell :-(

Üdv!


vas. ápr. 20, 2008 7:20
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2613
Hozzászólás 
Látom nagyon kihalt ez a téma. Szomorú, hogy nincs egy normálisabb tűzfal, ami otthoni felhasználónak való. Egyetlen halott projektet találtam.
Néha futtatok win-re írt programokat, és zárt forráskódú linuxos programok is vannak a gépen. Ezeket nem szeretném a netre kiengedni (win alatt érdekes dolgokat lehet megtudni a naplófájlokból - tartok tőle, hogy linux alatt is érdekes lenne) ugyanakkor a többi programmal szeretném az internetet használni.
Emelett (mivel win-t is használok) rájöttem mi zavar még amikor linux alatt netezek... A rohadt sok reklám zavar, amit win alatt nem is látok, mert az outpost reklámszűrője teszi a dolgát.
Mikor lesz már UBUNTURA egy rendes tűzfal ?????


szomb. márc. 08, 2008 20:49
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2613
Hozzászólás 
Szeretném alkalmazások szerint is szürni a dolgokat.
Pl. a levelezöprogram használhassa a POP3-at de HTTP-t nem, viszont a Firefox használhatja a HTTP-t is.
Ilyen beállítást nem találtam sem a firestarterben, sem a guarddogban.
Rosszul kerestem,és nem értek hozzá, vagy tényleg nincs benne ilyen beállítási lehetöség ??
Mi van ha egy olyan programot szeretnék használni amiben nem bizok meg 100%-ig? Tehát a többi program használja a netet, de ez az egy nem? Hogy tudok ilyesmit beállítani? Vagy milyen programot tegyek fel hozzá?


vas. szept. 16, 2007 11:26
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 48
Hozzászólás 
Szerintem pont ilyet nem fogsz talalni, de a guarddog eleg jol atlathato es beallithato. Inkabb szolgalati listat tudsz szerkeszteni, de nem portszam, hanem elnevezes alapjan. Tehat nem 23423-os port, hanem mondjuk www, vagy bongeszes. Nezd meg, aztan, ha nem tetszik, akkor le is szedheted.


szer. szept. 12, 2007 13:56
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2613
Hozzászólás Szines, szagos tüzfal.....:)
Akinek mond valamit a régi ATGuard, vagy az Outpost tüzfal az adhatna tippet mit használjak linux alatt.
Tehát részletesen beállítható ki-be forgalmat akár programokra szétválasztva is kezelö, grafikus felületen konfigurálható tüzfalat szeretnék ubuntu linuxra!


szer. aug. 29, 2007 17:51
Profil Privát üzenet küldése Honlap
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 5 hozzászólás ] 

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 11 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség