Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: csüt. márc. 28, 2024 22:08



Hozzászólás a témához  [ 19 hozzászólás ] 
Vaalami új! 
Szerző Üzenet
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Vaalami új!
nacorvus írta:
... Sajnos,a Wigwam halott, ... a legjobb tűzfaltesz volt...

Néhányszor próbáltam. Nehézkes a használata, és rohadt lassú volt. Nekem sosem tetszett. :jaj:

A GRC-vel ilyen sosem volt (Proceed > All Service Ports):
https://www.grc.com/x/ne.dll?bh0bkyd2

Abszolút korrekt. Szerintem.


kedd júl. 02, 2013 7:45
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás Re: Vaalami új!
Sziasztok!,vagyok,de igen ritkán,, :wink:
Nem akartam új topic-t nyitni..főleg a "unix" témában,-hiszen ez felejtős,mert a mobilok,tabletek stb..80-90%-a ezt használja :arrow: a jelek szerint jó is, mert nem nem reklamál senkii-kizárva a különböző disztribek alatti win-es játékok képfelbonásos,problémákat.'.i tak dalse' haszálják azt jó az jeligével :shock:
Van egy jó dolog,ami új ingyenes és mint barátunk Laci_Lirá:"a JÓ Isten is nekünk teremtette:Ghost
Habár,aki belemerült "LINUX" bugyraiba annak ismerős lehet a Systemback,miben barátunk:Kendek elévülhetetlen érdemeket szerzett,de az nem erre jó..hanem mire is?
A Kendek féle a linuxos partokról csinál mentést-amiből a home könyvtárat sallangossan átmásolhatjuk akár egy új rendszerre is-linux természetesen a gyökeret is menti,de egy új rendszerben ennek nem sok értelme van!
Ámbátor a Ghost sem erre készült!
A Ghost(TI stb) az egész partokat ment..nem is szólva az általam sűrűn emlegetett Sytem Resure Cd-ről van az is, de van ez is, ..és JÓ! :D -utóbbiak 'univers' formában mennek=Linux alól helyreállítom,az ablakot(többesszám-at :oops: ...partostul(vírusostul :twisted: )

PS:-nem mostani a hír,és nem hiszem hogy csak a linuxosokat érinti
Uff..Sajnos,a Wigwam halott,de mint a 'Nagy Geronimóra' azért 'eméxünk!- a legjobb tűzfaltesz volt... :nemjottbe:


kedd jún. 18, 2013 18:18
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 630
Tartózkodási hely: Kecskemét
Hozzászólás Re: Vaalami új!
Na igen... de ezt már tudja mindenki, aki elgondolkozott ezen a virus mizérián, ami Winfoson van...

Azt ugye tudjuk, hogy az első virus bosszúból keletkezett valamikor a 70'-es években... Aztán jött a 80'-as évek vége és a 90'-es, amikor elterjedtek széles körben az Amiga/PC gépek, amin már olyan op. rendszer volt, hogy lehetett rá virust irni. Ekkor (szinte) minden programozó fantáziája ez körül pörgött, vagy legalábbis átgondolta.... vagy megkísérelte. Ez a 90'-es évek vége felé már odáig jutott, hogy valaki írt virus generátor programot is, ahol GUI-n lehetett beállítani, hogy milyen tulajdonságokkal rendelkezen a vírus.

Szóval, kérdem én:
1: Ki az, aki ma 2011-ben még mindig ott tart, hogy vírust írjon? Ez már tökre lejárt lemez!!!
2: A Linux-ot mindenki rohadt biztonságosnak hiszi, pedig minden rendszernek vannak gyenge pontjai... Linuxra miért nem ír senki vírusokat?

Szerintem, a virusirtás egy nagy biznisz!!! Ennyi.... Vírusok nélkül a biznisz is meghalna.... Meg egy olyan op. rendszer nélkül, ami nyitva hagyja a kapuit bárkinek, ahogy a cikk írója is írta. Ezért keletkeznek szerintem még mindig vírusok... De ezek inkábbolyan szelíd bérvírusok. Persze vannak ma is olyan vírusok, amikvel valaki jól meg akar szivatni valakiket.... Azokról a hirekben is lehet hallani félévente, évente. Gondolom ezeket nem pénzért csinálják, mert ugye az a virusirtók készitőinek sem érdeke, hogy a rendszerük ellenére ledögöljenek gépek!

Nekem volt olyan, hogy XP-t feldobtam, de még nem volt fenn semmi virusirtós cuccos... Elmentem letölteni egy ATI drivert és ezalatt bekaptam valami vírust.... :) Csak röhögtem rajta! Ennyire átlátszó dolgot!

Aztán lehet, hogy ez is csak egy összeesküvés elmélet... :roll:


csüt. feb. 17, 2011 10:04
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás Re: Vaalami új!
Van itt egy igenmérges beszólás By Sam Varghese ...ahogy elnézem ő sem ma kezdte,de mégis kívülálló


szer. feb. 16, 2011 16:12
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 630
Tartózkodási hely: Kecskemét
Hozzászólás Re: Vaalami új!
Persze... az API-nak is fejlődni kell a rendszerrel.

Amúgy meg, működhetne a DirectX mintájára is: Amihez van cuccosa, azt támogatja, amihez nincs, azt megpróbálja emulálni, ha lehetséges, vagy ha van hozzá elég izom. Nyilván nem fog menni minden (pld. GPS), de nem is cél, hogy bármi futhasson bármin!

Abban igazad van, hogy a kijelző különbségeket lehetne szoftveresen is kezelni, de mégsem kezelték. Igazából én sem nagyon értem, hogy miért nem! Talán nagyon megnövekedett volna a program mérete... Gondolom a képernyő design is alapvető egy programban és itt nem csak felbontás beli különbségekről van szó. Abban is egyet értek, hogy egyéb különbségek is lehetnek mobilok között! De ilyen jellegű és mértékű különbségek a PC-n is léteznek és mégis jól lekezelhetők egy API-val. Lásd: M$ Winfos.

Biztos, hogy meg vannak az API-s megoldásnak is a buktatói, viszont mérlegelve a két megoldás előnyeit/hátrányait azt látom, hogy a robotos megoldásnak nincs olyan számottevő előnye az API-ssal szemben ami indokolná!

Vissza szállva a földre, kicsi a valószinűsége, hogy a közel jövőbben igy működjenek a dolgok, mert ahhoz a mobil-os cégeknek sokkal jobban össze kellene fognia! Másrészt, nem fognak kidobni egy olyan valamit, amit/amire eddig gőzereővel fejlesztett mindenki!


hétf. feb. 14, 2011 10:17
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Vaalami új!
Szerintem itt nem a meggyőzésről van szó. Beszélgetünk egy témáról, és leírjuk a véleményünket. A legtöbb dologgal amit írsz, én is egyetértek. Pl. a mobil platformnak is megvannak a saját rendszereik, amik különváltak a desktop gépektől. A közös API nem rossz ötlet, de sok buktatója van, és ez alatt nem olyasmit értek, hogy más felbontású vagy geometriájú kijelző. Ezeket simán lehet kezelni, akár a szoftverből is. De mit foglaljon magába egy közös API? Akármit vonsz is bele, biztos hogy lesznek olyan készülékek, amik egy részét nem támogatják, mert mondjuk hardver szinten nem képesek rá, meg lesznek olyanok is, amik jóval többet tudnak, hiszen a fejlődés nem áll meg. A Java-nál is pont ugyanez a helyzet: ad egy közös platformot, mégsem biztosít teljes kompatibilitást. Többféle operációs rendszerrel, változó hardverrel (azonos gyártó esetén is), még körülményesebb.


hétf. feb. 14, 2011 0:59
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 630
Tartózkodási hely: Kecskemét
Hozzászólás Re: Vaalami új!
Nos, eleve külön kellene kezelni a számitógépeket és a mobil telefonokat. Tudom, hogy egyre nagyobb az átfedés teljesitmény szempontjából, de azért egy mobilnak a képernyője mindig is kisebb lesz, igy az alkalmazásoknak is máshogy kell kinézniük.

Asztali gépeken, ahol a felbontás rugalmasan változhat, még csak csak működött ez a dolog, de ott meg van számtalan multiplattform Application lib (Qt, GTK, ...) és wrapper lib (SDL, JACK). Akkor már miért nem ezt használjuk.

Mobilon persze más a helyzet. Eleve szerintem soha nem lesz tökéletesen platform független megoldás mobilra, mert a telefonok kijelzői különböző felbontásúak és geometriajúak. Eddig is úgy ment, hogy egy adott proggit az adott mobilra kellett letölteni. Lásd. http://www.getjar.com/ . Ezen kivül - ha jól tudom - a Java-n belül is van többféle verzió, ami mobilonként változik, tehát az elképzelés, hogy "csak rádobunk valamit a mobilra, aztán már működik is" már eleve kizárt. De javitsatok ki, ha rosszul tudom.

Szerintem a megoldás egy jól átgondolt API lenne egy olyan build rendszerrel, ami a telóra közvetlen forditja a kódot (build szerverek). Most gondolom azt gondoljátok, hogy ehhez mekkora teljesitmény kellenne... Gondolom a Getjar-on eddig se kézzel forditgattak... ÉS mondjuk ha azt meg lehet tenni, hogy egy Ubuntu az összes csomagot napi szinten karbantartva leforditva elérhetővé teszi, akkor ez a feladat se lenne olyan észbontóan nagy. (Elképzelem, hogy amikor a glibc csomag frissül, akkor hány napig forditanak, mire az összes csomagot utánahúzzák :wink: )

Na mindegy... valószinűleg soha nem fogjuk egymást meggyőzni... :)


pén. feb. 11, 2011 12:46
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás Re: Vaalami új!
A program oldaláról egyértelműen vackor -nak kell igazat adnom.. a nyit forráskód,nem a böszmék tömegét kellene hogy jelentse,holott maga a GUI(dorid,nokia,bsd)mnidezt feltételezi és arra is utazik bármelyik unix-fura mert már annak sem nevezhetjük a struktúra alapján a droidot,pedig az,mert a ha belenyulsz tudod mit csinálsz-na ebben a win megint kilóg mert,ott ha tudod..akkor sem! és lapozol benne két lapot(nem a GUI-n hanem tex-modban.)
A gépi kód fordító(assembler az assemblerhez kell manapság csak a PIC-fejleszők használják,meg a gyártók és akik egyáltalán a hardver lehetőségeit a végsőkig ki akarják nyuvasztani,de ez a lehetőség manapság felejtőssé vált a dual..x.magos-procikkal.-igaz ki is tudod lőni a hibás magot :roll:
Az alkalmazásfejlesztés és a programozás,minden nyelven, mint amiről vackor is irt,s bárminő nyelven megírom a másik számára is érthető...a globalizáció!= a juser számára eljött a Kánaán :hiszen egy droidos készüléken(mobilteló-vagy navi olvashatja az Ms.doc file-it sortörés nélkül..ez azért még messze van :wink:


csüt. feb. 10, 2011 21:55
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás Re: Vaalami új!
A program oldaláról egyértelműen vackor -nak kell igazat adnom.. a nyit forráskód,nem a böszmék tömegét kellene hogy jelentse,holott maga a GUI(dorid,nokia,bsd)mnidezt feltételezi és arra is utazik bármelyik unix-fura mert már annak sem nevezhetjük a struktúra alapján a droidot,pedig az,mert a ha belenyulsz tudod mit csinálsz-na ebben a win megint kilóg mert,ott ha tudod..akkor sem! és lapozol benne két lapot(nem a GUI-n hanem tex-modban.)
A gépi kód fordító(assembler az assemblerhez kell manapság csak a PIC-fejleszők használják,meg a gyártók és akik egyáltalán a hardver lehetőségeit a végsőkig ki akarják nyuvasztani,de ez a lehetőség manapság felejtőssé vált a dual..x.magos-procikkal.-igaz ki is tudod lőni a hibás magot :roll:
Az alkalmazásfejlesztés és a programozás,minden nyelven, mint amiről vackoris irt és berminő nyeven megírom a másik számára is érthető...a globalizáció!= a juser számára eljött a Kánaán :hiszen egy droidos készüléken(mobilteló-vagy navi olvashatja az Ms.doc file-it sortörés nélkül..ez azért még messze van


csüt. feb. 10, 2011 21:55
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás Re: Vaalami új!
A program oldaláról egyértelműen vackor -nak kell igazat adnom.. a nyit forráskód,nem a böszmék tömegét kellene hogy jelentse,holott maga a GUI(dorid,nokia,bsd)mnidezt feltételezi és arra is utazik bármelyik unix-fura mert már annak sem nevezhetjük a struktúra alapján a droidot,pedig az,mert a ha belenyulsz tudod mit csinálsz-na ebben a win megint kilóg mert,ott ha tudod..akkor sem! és lapozol benne két lapot(nem a GUI-n hanem tex-modban.)
A gépi kód fordító(assembler az assemblerhez kell manapság csak a PIC-fejleszők használják,meg a gyártók és akik egyáltalán a hardver lehetőségeit a végsőkig ki akarják nyuvasztani,de ez a lehetőség manapság felejtőssé vált a dual..x.magos-procikkal.-igaz ki is tudod lőni a hibás magot :roll:
Az alkalmazásfejlesztés és a programozás,minden nyelven, mint amiről vackoris irt és berminő nyeven megírom a másik számára is érthető...a globalizáció!= a juser számára eljött a Kánaán :hiszen egy droidos készüléken(mobilteló-vagy navi olvashatja az Ms.doc file-it sortörés nélkül..ez azért még messze van


csüt. feb. 10, 2011 21:55
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Vaalami új!
Lehetne. Azért nem ilyen egyszerű ez a kérdés. Nem a programnyelv a lényeg (lásd: .NET IL), az API meg rendelkezésre áll (J2ME). Mit generáljon a C++ fordító? Bájtkódot? Arra ott a .NET. Gépi kódot? Az meg platform függő, így a forráskódot kéne letölteni és lefordítani, persze a rengeteg API headerrel együtt. Kell még jó néhány lib, közös használatra, és még hab a tortán a virtuális gép, hogy csak a profi hekkerek próbálkozzanak, ne az összes tizenéves... :-)


csüt. feb. 10, 2011 21:20
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 630
Tartózkodási hely: Kecskemét
Hozzászólás Re: Vaalami új!
Idézet:
A Java helyett meg van jobb, ami platform független és el is terjedt? (Ez nem kötözködés, csak kérdés.)


Nekem maga a megközelités nem tetszik. Simán lehetne csinálni egy platform független C++ API-t, aminek sebessége is lenne! Nem hinném, hogy ezek a telók olyan bőven el lennének látva erőforrásokkal, hogy csak úgy Java-ra pazarolják őket. De még ha igan, akkor is!! :wink:


szer. feb. 09, 2011 13:16
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Vaalami új!
A Virtualbox már most rendelkezik 3D támogatással, de azért annak is vannak feltételei.
A Java helyett meg van jobb, ami platform független és el is terjedt? (Ez nem kötözködés, csak kérdés.)


szer. feb. 09, 2011 12:40
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 630
Tartózkodási hely: Kecskemét
Hozzászólás Re: Vaalami új!
Jaja, vannak a ezek a Wine-os cuccok, de azért azzal sakkozni, hogy mi fut és mi nem... Hááát, ha én hard core gamer lennék, biztos nem tökölnék vele. Akkor már ott egy jó kis XP!

Még egy dolog eszembe jutott, ami igéretes és talán a jövőt meg fogja határozni: A virtuális gépek fejlődése, megtámogatása a proci által. Na, ez egy kúúúl dolog, mert minimális lassulással lehet egy OS-en belül futtatni egy másikat. A Virtual Box ha jól tudom hamarosan 3D támogatást is tartalmazni fog, igy játszani is lehet majd némi kompromisszummal. Arról meg nem is beszélve, hogy csinálsz egy snapshot-ot az OS-ről, aztán ha megdöglik, akkor csak visszairod és kész. És még a partició is dinamikusan növekszik. Kár, hogy csak az újabb procikban van támogatás hozzá...

Amúgy meg, egyet értek azzal, hogy ezt ne vonják össze a mobilos fórummal. Azért, mert van egy csoda Android, ami fénykorában Linux volt, még nem feltétlen indokolja ezt. A mobil, az mobil, a Unix-ok meg Unixok!

Kiváncsi leszek erre az Androidra is... Ha jól hallottam Java-ban lehet rá fejleszteni alkalmazásokat. Hm... A Java SZVSZ nem épp a legszerencsésebb megoldás a platform független fejlesztés problémájára. Csodálkozok, hogy a Google emellett tette le a voksát. Na mindegy... amúgy sem érint a dolog!

Üdv: Deka


szer. feb. 09, 2011 9:25
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás Re: Vaalami új!
:hm: Hja!Ezen a fórumon sem tülekednek a mobilosokon kívül az újításokért,azok meg ide(mármint a topicba be nem néznek..pedig javasoltam már hogy a kettőt össze kéne vonni!) 8)
Oszt'akkor ennek lenne a legnagyobb fölkapottsága... :D Sok igazság van abban amit írogatsz,de gyakorlatilag ketten maradtunk :( -már aki ide is ír..
Tökéletesen egyetértek azzal amit írtál egy user számára maga rendszer közömbös ha világosan érthető az GUI! (Munkásököl vasököl oda csap ahova köll!)Egyértelmű nemzetközi ikonok -pl:Angliai Wc felirat:Stallions-Fillyens-felette a(minthogyha itthon lennénk a lófők) melyik a női?-Ez működik akármilyen mobil eszközön,vagy kioszkon,de irtóznak tőle mert azon nem lehet szövegszerkeszerni,úgy ahogy még manapság is előadják az iskolákban..
A Game az egy teljesen más kritérium. ..Van olyan,hogy wine és van olyan is hogy Play on linux-utóbbi az eredeti lemez meglétét feltételezi,bár nálunk családilag megy a HeroesV -nemeredetiben is... :oops:-

Mindenféle nemzetközi Lófütty vizsgákat követelnek meg tőled(Nemzetközi számtógépismerői vizsga,ellenben a parancssoros utasításokról -ott pl dos és egyebek flátuszuk nincs)-feltételezve hogy hülye vagy,még akkor is ha hálózatot üzemeltettél előtte :arrow: ezért nyilvánvalóan sem egy adatbázis-kezelésben a egy Lotus rendszerben nem is igazodsz el mert nem használtál előtte excelt v accest! :arrow: de, ebből kifolyólag nem is titkárnőnek jelentkezel az állásra
!-F (kicsit képzavaros,de mindenki megérti aki nem mai motoros)


kedd feb. 08, 2011 21:00
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 630
Tartózkodási hely: Kecskemét
Hozzászólás Re: Vaalami új!
Én azért még ezt is ide betenném: http://www.haiku-os.org/
Bár nem annyira mobil, de még lehet...
Ez egy új operácis rendszer, ami a jó öreg BEOS nyomdokain kullog. Sok igéretes dolgot bele akarnak rakni, csak sajnos kevesen fejlesztik.

Linuxról:
Windows-hoz képest előrelépés a Linux, ha valaki nem a legfrissebb játékokra gerjed, de azért nem mondom, hogy jobbat nem tudnék elképzelni!

Ime egy példa:
Tegyük fel, hogy szeretnénk irni egy új média lejátszó alkalmazást. Melyik API-t használja a mádia lejátszásra? Kellene egy ALSA, mivel az alap. Nem ártana egy PulseAudio, hogy mondjuk Ubuntun is mindenféle variálás nélkül menjen. Persze egy Jack kimenet is hasznos lenne, a zenészekre gondolva!
Na és milyen GUI legyen? GTK? QT? Gnome-lib, vagy KDE-lib? Esetleg valami kevésbé ismert wxWindows, vagy valami scriptes csoda?

Linuxon sajnos semmi sem szabványos... Mindenki a saját feje után megy és kódol.
Mivel IceWM-et használok (jó kompromisszum: Gyors és jól is néz ki) és vannak Gnome-os és KDE-s programok is, amiket preferálok, ezért az összes libre szükség van a gépemen. Az alkalmazások indulási sebességéről ne beszéljünk. Na meg az inkompatibilis vágólapról...

Itt van ez a Haiku: A fejlesztők kimondottan ügyelnek arra, hogy egy jól átgondolt API legyen minden területre. Persze ez azzal jár, hogy egyenlőre kevés program van rá, de hátha ez változni fog. Szimpatikus project. Sajnos a laptopom se billentyűzet, se touch pad nem működik... :(
Azt is tegyük hozzá, hogy korai alfa állapotban van még.

Üdv: Deka


kedd feb. 08, 2011 17:06
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás Re: Vaalami új!
Eeegen,kb én is erről szónokoltam!
-A droiddal ill MeeGoo-val sincs különösebb gond-egy dolgot leszámítva van már vírus rá! :x,arra meg killer (a felhasználó telepítheti:- a skinekkel ill 3-th party-val(game,navi stb..),mert van olyan marha- egy telón ill mobileszközön nincs valós root,sőt maga könyvtárszerkezet is jóval egyszerűbb:leginkább a puppy-hoz tudom hasonlítani),de user szinten könnyebben kezelhető mint bármelyik Ms rendszer...és bőven megvan a "felhasználói élmény"-ami mint tudjuk "csak az eredeti Win előnye"! :lol:


csüt. feb. 03, 2011 20:22
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 630
Tartózkodási hely: Kecskemét
Hozzászólás Re: Vaalami új!
Igy kezdésnek http://hup.hu/cikkek/20110107/motorola_ ... nix+Portal)

Bár nem annyira friss a hir, de az ötlet elég új és eredeti.
Valahogy igy tudnám elképzelni a következő laptopom, csak mondjuk Android helyett Linux-al.


szer. feb. 02, 2011 12:27
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás Vaalami új!
Merjünk nagyot gondolni...-ez nem az enyim mondás- de mivel lasa...aasn, de egészen biztosan nem CSAK az Ms féle platformoké lesz a "biztonságosnak modható Virusos-vírusmentes jövő" Szvsz nagyon úgy látnám népszerűnek a Fórum ezen részét,ha valamenren összelenne vonva a mobilos témákkal,hiszen gyakorlatilag aki Egy Andoidos telót kezel...nem áll attól messze,hogy bámilyen Unix,linux ....alkalmazást futtasson akár a számítógépén is!..mert azokon az fut 90-98 %ban...
Ötletem az lenne hogy,bárki bármit talál akár link-ben il ide-vagy oda ollózza ..."és" akár össze is lehetne rángatni a topicokat...majdan! :hm:
Ebben lehetne navi,telo,(szerverek?-ez nem hiszem hogy bárkit vonzana,de kb ua,csak az kicsit nagyobb és nem lehet zsebrevágni),de lehet bakármilyen nyílt forrásskód megerőszakolva a hardverrel a a tranlszációt(ferdítést-szakmailag igen,de irodalmilag nem)vállalom. :mrgreen: -hiszen kiderült mindenhol 'remekk-lek' főként betühiányban-többletben :oops:
Odáig jutottunk ogy egy 'telo' lasan okosabb kezelhetőség szempontjából mint egy MS adatbázisszerver sőt!..??? :hm:
Felhasználói szinten biztosan agybaveri bármelyik Ballmer-féle fejlesztést..holott először ők találták ki a tablet féle irányvonalat,ill az még a Gates ötlete volt...mert másoknak már volt erőlködése,sőt határozott előnyben vannak ezen a téren: a 'kosásrcsapat,az almával'(lminősitené a fórum..)


kedd jan. 11, 2011 0:06
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 19 hozzászólás ] 

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 15 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség