Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: csüt. márc. 28, 2024 21:37



Hozzászólás a témához  [ 10 hozzászólás ] 
Puppy linux 
Szerző Üzenet
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. jún. 23, 2008 14:30
Hozzászólások: 1274
Tartózkodási hely: Hódmezővásárhely
Hozzászólás Re: Puppy linux
Akkor mostmár értem, miért nem kűködik a csevegő :D
Kössz az infót :)


vas. márc. 09, 2014 22:16
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: vas. márc. 09, 2014 15:17
Hozzászólások: 1
Hozzászólás Re: Puppy linux
A hozzászólás erejéig jelen vagyok ezen a fórumon. A puppylinux.hu oldal jelenleg szünetel . Honlap átalakítás van . A fészbukon megtalálható a puppylinux.hu 'közösség' . Továbbá a google kimutatja az összes puppylinux.hu topicot/hozzászólásokat 'Tárolt változat' üzemmódban . Engem (DJ Patikulusz) megtaláltok a freenode.net irc szerveren a #puppylinux #puppy-latino és #puppy-es szobákban KuLuSz néven (amikor fent vagyok). Itt van egy oldal a webes irc klienssel a #puppylinux szobára a freenode szerveren . Figyelem a szobában nem szeretik az angoltól eltérő nyelveket hosszasan olvasgatni ( szóval fogjátok rövidre ha magyarul írtok ) . Erre a fórumra véletlenül találtam rá, nem szándékozom ide feljárni ( elnézést kérek ezért ).

Egyébként az újabb puppyk támogatják az intel videókártyákat úgynevezett mesa driverrel . Terminálban a glxgears parancs megmutatja hogy van-e 3d a rendszeren . A wine konfigurálása más tészta .


vas. márc. 09, 2014 15:29
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. jún. 23, 2008 14:30
Hozzászólások: 1274
Tartózkodási hely: Hódmezővásárhely
Hozzászólás Re: Puppy linux
Értem, kösz az infót :)


szomb. aug. 24, 2013 10:30
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás Re: Puppy linux
Nem Te vagy letiltva, a magyar szerver egyszerűen megfeneklett.
A murga most is működik!-igaz az nem ékes nyelvünkön kommunikál :roll:


pén. aug. 23, 2013 22:29
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. jún. 23, 2008 14:30
Hozzászólások: 1274
Tartózkodási hely: Hódmezővásárhely
Hozzászólás Re: Puppy linux
Nem tudtok valamit a pupletes fórumok és csevegők elérhetetlenségéről? Olyan, mintha lennék tiltva róluk :?
Az oprendszeremen is hiába próbálom elérni a csevegő szobát, nem nyílik meg:S


pén. aug. 23, 2013 18:52
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. jún. 23, 2008 14:30
Hozzászólások: 1274
Tartózkodási hely: Hódmezővásárhely
Hozzászólás Re: Puppy linux
Hát ezt sajnálattal hallom, mert a másik gépemen tökéletesen működig a WOW, csak jóval kisebb alkatrészek vannak benne, mint a laptopomban, ami néha meg is mutatja a fogát :?
Köszönöm a felvilágosítást, ezek szerint jobb, ha feladom a keresést...


kedd aug. 13, 2013 20:39
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás Re: Puppy linux
Bevallom őszintén én egy egyszerű puplettet (pupettet? :hm:)sem tudnék megírni,még hogy átmagyarítsam és játsszak rajta :roll:
Ott van az eredeti ósszi oldal,a murga, etc,de ott sem sokan lőnek hozzá.A nagyobb disztibeken is problémás az intel linuxos vidokártya-támogatás.Egyszerűen a kódokat nem adják ki a fordítóknak.
Számomra mindig is rejtélyes volt eleve ez a Play on linux,Steam stb(jó ez már wine ami az alap Puppyban nincs!)-ha van csak házi barkács,hiszen a rendszert nem erre ötölték.
Más,,ha csak tizedannyi laptoppal kellet volna összefutnom(mint más géppel :D ), akkor sem tudnám megmondani,hogy az intel miért ennyire gyenge supportírozású mint a többiek.:.'aszongyák' használja a kapott op-al oszt jó az!,de mire?
Idézet:
hátha ti tudtok valamit az intelről.

Egy nagy amerikai mamut,aki nagyívben tesz arra hogy a világon kb 100000 ember használ puppyt és abból kb100ezer akar játszani is rajta-eképzelhetőnek tartom hogy nem is tudják,hogy van ilyen op!


kedd aug. 13, 2013 18:36
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. jún. 23, 2008 14:30
Hozzászólások: 1274
Tartózkodási hely: Hódmezővásárhely
Hozzászólás Re: Puppy linux
Mondtam, hogy még kezdő vagyok a dologban :D
Még nagyon nem értek hozzá, egyébként Kulusz-al már találkoztam. Segített már nekem, de írta is, hogy ő sem tud 100% mindent. A világ állandóan változik, így nem is várhatom el tőle, hogy mindent tudjon. Azért írtam ide, hátha ti tudtok valamit az intelről.


kedd aug. 13, 2013 11:18
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás Re: Puppy linux
:shock: Na, ne! :gigalol:
Aki beül egy Trabantba az sem a az elektromos ablakokat és a napfénytetőt fogja hiányolni..
A Puppy eredetileg is egy minimalista szemléletet megvalósító op.a lényege,hogy egy ezeréves vasalón is fusson..ebből tákolt egy pofás rendszert DJPatikulusz.Talán Őt megkeresni.


kedd aug. 13, 2013 6:41
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. jún. 23, 2008 14:30
Hozzászólások: 1274
Tartózkodási hely: Hódmezővásárhely
Hozzászólás Puppy linux
Sziasztok. LX7 Puppy linux-al próbálkozok, és még teljesen kezdő vagyok a linuxban. Az OS-t egy pendrive-ra telepítettem, és főkét a laptopomon szeretnéni futtatni, rajta a WOW-al. A problémám az lenne, hogy a videokártyám Intel, és kellene hozzá driver. Valaki tud ebben segíteni?

Egy másik kérdésem az lenne, hogy vannak-e olyan oldalak, ahonnan megtanulhatok sokmindent erről a rendszerről?


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Elektromann kedd aug. 13, 2013 11:12-kor.



vas. aug. 11, 2013 20:48
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 10 hozzászólás ] 

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 11 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség