Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: csüt. máj. 23, 2024 15:02



Hozzászólás a témához  [ 17 hozzászólás ] 
Wap oldalt hova? 
Szerző Üzenet
arany tag

Csatlakozott: kedd ápr. 20, 2004 23:42
Hozzászólások: 216
Hozzászólás 
Persze, amugy nem lesz valami nagy szam... :P


pén. júl. 22, 2005 10:19
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 249
Hozzászólás 
Orulok, ha segithettem! De, aztan, ugye megosztod velunk az eredmeny url-jet? :)


pén. júl. 22, 2005 9:14
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
arany tag

Csatlakozott: kedd ápr. 20, 2004 23:42
Hozzászólások: 216
Hozzászólás 
Nagyon szépen köszi! Még ugykodunk a dolgon. Meg ha a phps megoldas lesz a nyero , akkor az index.html-et phpre kell alakitani.. :P


csüt. júl. 21, 2005 20:32
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 249
Hozzászólás 
Amennyiben a php file-ok jol meg vannak irva, akkor azok WML tartalmu adatot adnak vissza. Tehat a telefonnak tok mindegy a legkerdezett cim, ha a tartalom megfelelo, akkor feldolgozzak/megjelenitik. Persze, ha ugy vannak megirva a php-k, akkor HTML tartalmu adatot kapsz, amit bizonyos okosabb telefonok megjelenitenek, de minket ez most nem erdekel, szoritkozzunk csak a WAP-ra

Ime egy kis php file, amivel WAP-os tartalmat tudsz csinalni:

test.php
Kód:
<?php
    // ez a sor mondja meg, hogy a kimenet tartalma WAP-os lesz, igy olyan, mintha egy *.WML file-t kernel le a szerverrol
    header('Content-type: text/vnd.wap.wml');

    // a WML file-ok szukseges teteje
    echo('<?xml version="1.0" encoding="ISO-8859-2"?>');
    echo('<!DOCTYPE wml PUBLIC "-//WAPFORUM//DTD WML 1.1//EN" "http://www.wapforum.org/DTD/wml_1.1.xml">'."\n");

?>
<wml>
    <card ...>
    ...
    </card>
</wml>


Ha meg akarod nezni, hogy van-e WAP.domain.hu a legkerdezesben, akkor:

index.php
Kód:
<?php

    //a HTTP_HOST valahogy igy nez ki: www.domain.hu, wap.domain.hu, akarmijohetide.domain.hu
    if (strpos(strtolower($_SERVER["HTTP_HOST"]),"wap.")===0)
    {
        header("Location: /wap/index.wml");
        // vagy a /wap/index.wml helyett lehetne a fenti /wap/test.php is
    }
    else
    {
        header("Location: /index.php");
    }
    exit; // ez utan semmi, de semmi nem kell, mert megall az index.php file feldolgozasa

?>

Persze ez a megoldas egy ujabb lekerdezest eredmenyez, ami nem tul szerencses megoldas, foleg telefonok eseteben. A reszletekbe nem mennek bele, mert az mar egy masik topic lenne.

Fontos meg, hogy jol legyen beallitva a szerver es a *.WML nevu file-ok lekerdezesekor jol legyen megadva a "Content-type" a szerver konfiguraciojaban (ez nem php fuggo, hanem Apache!!!)

Mielott valaki belekotne:
WAP = Wireless Application Protocol
ez csak az adatokat szallito protokol
WML = Wireless Markup Language
ez egy leiro nyelv, olyan, mint a HTML

Igazabol sok helyen az utobbit kene hasznalni a WAP-os megjeloles helyett, de az elobbi annyira elterjedt, hogy sokan nem is tudjak mi az a WML meg ha erzik is mirol beszelnek.


hétf. júl. 18, 2005 11:05
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 327
Hozzászólás 
hi!
a php fileokat nem a telók, böngészők dolgozzák fel, hanem a szerver, és az adja meg a html kimenetet. namost, hogy azt meg tudják-e, azt már nem tom. :)

üdv.
Zs.


szomb. júl. 16, 2005 23:10
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: kedd ápr. 20, 2004 23:42
Hozzászólások: 216
Hozzászólás 
Tyu nagyon szepen koszi! Elküldtem az illetékesnek aki a szerverbeállításokért felel. Ha nem tud vee mit kezdeni, akkor megprobalok a php-vel babralni. A régebbi telók (pl nokia 3410) tudja kezelni a php fileokat??


szomb. júl. 16, 2005 17:42
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 249
Hozzászólás 
Jo sok kerdes osszegyult... :)
(Ide azokat fogom irni, amiket en tudok/sejtek/tapasztalok, ez nem szentiras :))

A subdomain-eket tobbfele keppen csinaljak/hasznaljak (nehany pelda):

a.) akarmi_johet_ide.domain.hu
b.) van_ilyen_konyvtar_a_rootban.domain.hu
c.) egyenkent_allitjak_be.domain.hu

Ki kene deriteni, hogy neked melyik van. Ping-eld meg a ilyentuttinincs.domain.hu -t. Ha valaszol, akkor erosen valoszinu, hogy az a.) esettel van dolgunk. Ha csinalsz egy "ilyentuttinincs" konyvtarat a root-ba (nem volt egyertelmu, hogy ezt probaltad-e) es utana valaszol a ping, akkor b.) a megoldas. A c.) eset magaert beszel.

Fontos megemlitenem, hogy bizonyos szolgaltatok/beallitasok subdomain-enkent akar egy teljesen uj account-ot adhatnak, amely nem latja www.domain.hu-t vagy domain.hu-t azaz annak file-jait (tehat a gyokerben levo file-okat).

Jo lenne tudni, hogy mennyire fersz/ferhetsz hozza az Apache-hoz (feltetelezem, hogy ez a http kiszolgalo).

Amennyiben a gyokerben levo .htaccess file-t hasznalja az Apache es van modositasi lehetoseged, akkor igerem, utananezek, hogy mikent kell a mod_rewrite-ot beallitani es igy megoldhatjuk a www/wap mizeriat.

Ha nem hasznaljak a .htaccess-t, akkor marad a httpd.conf. Ehhez azonban altalaban nem szoktak hozzaferni a mezei user-ek. Ebben az esetben gaz van, annyiban, hogy irany az ugyfelszolgalat, ahol elmondod a problemadat, mire azt mondjak, hogy kapcsolok egy technikust, akinek megint elmondhatod. Aztan vagy belefer a policy-be vagy nem.

Az igazsag az, hogy nem egy megoldas lehet a problemadra. Mondok egyet, amit ha nen is hasznalok, de celravezeto. Ez a beallitas abbol indul ki, hogy UTALOM leirni, hogy www., mert nem olyan sok munka megcsinalni, hogy menjen www. nelkul is a szerver. Kedvenc peldam a konkret www.domain.hu (most nem peldakent szerepel), ami nem megy ugy, hogy domain.hu. Kerdem en, miert??? Szep kis allapot... Valamennyire jellemzo erre az orszagra. (Ha van konkret oka, akkor jo lenne, ha az valamennyire publikus lenne, mert igy csak sz**as van vele.) A masik kiindulopont, hogy a wap.-ot sem szeretem leirni, foleg mobilon. Igy az index.php-t modositva konnyen celba ersz: meg kell nezni, hogy a $_SERVER["HTTP_HOST"]-ban van-e "wap." string az elejen. Ebben altalaban az van, hogy "www.domain.hu" vagy "wap.domain.hu" vagy "akarmi.domain.hu", ugye :). Ha van "wap." benne, akkor az index.php elejen (minden kimenet elott)
Kód:
  ...
  header("Location: /wap/index.wml");  // nyomas az index.wml-re
  exit;                                // es ne is dolgozzuk fel tovabb semmit
  ...
,
amugy meg maradhatunk ott, ahol vagyunk. Azonban megsporolhatjuk, hogy a bongeszonek egy uj cimet kelljen lekernie, ezert az index.wml-t az index.php-bol is kiirathatnank, megfelelo header-ek tarsasagaban.

Ami nalam jelenleg mukodik ( http://parhuzamos.hu ), az hogy megnezem, hogy a latogato bongeszoje, tud-e WAP-os tartalmat (pontosabban WML-t) megjeleniteni. Ennek alapjan csinalom a tovabbiranyitast vagy a "maradast".

Remelem tudtam segiteni.
Bocs, ha hosszu lett, valamit biztos kifelejtettem ugy is meg.
Kerdezz batran, osszerakjuk az oldalad az tuttti :).

Udv,
parhuzamos


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára parhuzamos szer. júl. 20, 2005 11:13-kor.



szomb. júl. 16, 2005 0:11
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
arany tag

Csatlakozott: kedd ápr. 20, 2004 23:42
Hozzászólások: 216
Hozzászólás 
zsola2 írta:
Szvsz nincs beállítva a szerveren, hoyg a domainnévnek lehetnek aldomain nevei.
De tényleg nem értek ennyire hozzá, és nem is akarok hülyeséget mondani, biztos jön valaki okosabb.

Köszi azért. Valakienk van más ötlete mitől lehet?


csüt. júl. 14, 2005 17:43
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 327
Hozzászólás 
Szvsz nincs beállítva a szerveren, hoyg a domainnévnek lehetnek aldomain nevei.
De tényleg nem értek ennyire hozzá, és nem is akarok hülyeséget mondani, biztos jön valaki okosabb.


csüt. júl. 14, 2005 16:16
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: kedd ápr. 20, 2004 23:42
Hozzászólások: 216
Hozzászólás 
zsola2 írta:
Hát, erről dunsztom incs, az ilyenekhez nem értek. :(
Egyik tárhelyen viszont én úgy tudtam ilyet csinálni, hogy csak simán a www könyvtár mellé csináltam egy mappát, és olyan néven lett a mappaneve.domainnev.hu

Hát én hiaba probalkozom pl mobile.domainnev.hu val, ha erre a linkre probalok belépni teloval, vagy PC-s wapbongeszovel "Could not get URL http://mobile.domainnev.hu/
HTTP Error : 404 (can't resolve hostname to IP address)" jon elo. :/


csüt. júl. 14, 2005 16:13
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 327
Hozzászólás 
Hát, erről dunsztom incs, az ilyenekhez nem értek. :(
Egyik tárhelyen viszont én úgy tudtam ilyet csinálni, hogy csak simán a www könyvtár mellé csináltam egy mappát, és olyan néven lett a mappaneve.domainnev.hu


csüt. júl. 14, 2005 15:57
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: kedd ápr. 20, 2004 23:42
Hozzászólások: 216
Hozzászólás 
zsola2 írta:
ez már szerverbeállítástól függ.
Van olyan tárheéyszolgáltató, aki minden gond nélkül engedélyezi a subdomain nevet, és be is állítja az index filet.
Ezt viszont uw, srv, és társain nem fogod tudni megtenni.

Hali! Nemtod véletlen hogyan kell beállítani ezt a sub-domaint? Mert a szolgáltató meglehetősen .... állítja be.

jelen pillanatban az index.wml a root/wap mappában van. Ide kéne léptetnie azokat az embereket, akik a wap.[domainnev].hu cimet irjak be.
Ha meg a www.[domainnev].hu akkor termeszetesen a sima oldal jonne elo.

Most jelen pillanatban ugy allunk, hogy PC-rol meg PGSM waprol megy, de Vodafone, meg T-mobile Waprol "Az oldal nem található, ellenőrizze a cimet!" hibauzenettel kivág. :(

Próbálkoztak mar olyan beallitassal, hogy kozvetlenul az index.wml-re "linkelt-ek" de akkor ha a www-st irtam be akkor is a wml wapoldal jott be...


csüt. júl. 14, 2005 15:51
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
arany tag

Csatlakozott: kedd ápr. 20, 2004 23:42
Hozzászólások: 216
Hozzászólás 
Köszi az infót! :D


hétf. júl. 11, 2005 22:02
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 327
Hozzászólás 
ez már szerverbeállítástól függ.
Van olyan tárheéyszolgáltató, aki minden gond nélkül engedélyezi a subdomain nevet, és be is állítja az index filet.
Ezt viszont uw, srv, és társain nem fogod tudni megtenni.


hétf. júl. 11, 2005 15:01
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: kedd ápr. 20, 2004 23:42
Hozzászólások: 216
Hozzászólás 
Köszi szépen. Épp most ugykodom egy domain regisztracioval.
A kérpdesem az lenne ha megvan a daomain nev, akkor elvileg a www nem kötelező elé irni. Viszont hogy tudom azt megcsinalni, hogy pl a wap.domainnev.hu-ra a tárhelyen talalhato index.wml-t töltse be, és ne a php-t vagy html-t?


hétf. júl. 11, 2005 12:30
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: vas. jún. 27, 2004 20:05
Hozzászólások: 93
Hozzászólás Re: Wap oldalt hova?
SmOg írta:
Olyan hely kellene mint mondjuk az UW,ATW,SRV csak persze wap oldal részére...


szerintem ezekre mind fellehet tölteni wml fájlokat, csak úgy kell linkelni:


Kód:
http://akarmi.uw.hu/index.wml


vagy bármelyik másik kiszolgáltatóval... de ha try.hu -n reggelsz linkek ( pl: akarmi. try.hu ott megtudod adnii hogy ha erre kattannalka akkor inde.wml oldalt nyissa meg. (ugy emlekszem ezt engedelyezik meg most is)


vas. márc. 27, 2005 19:05
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: kedd ápr. 20, 2004 23:42
Hozzászólások: 216
Hozzászólás Wap oldalt hova?
Keresek ingyen tárhelyszolgaltatot, ahova wap oldalamat be tudnam illeszteni. Nagyon sok olyan hely van ahol csak online tudom editalni és épiteni az oldalt, de a már elkészült WML filokat nem tudom feltölteni.

Olyan hely kellene mint mondjuk az UW,ATW,SRV csak persze wap oldal részére...

Előre is köszönöm a segítséget.


pén. márc. 25, 2005 9:04
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 17 hozzászólás ] 

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 3 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség