Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: pén. jún. 07, 2024 16:19



Hozzászólás a témához  [ 34 hozzászólás ] 
Animált gif beágyazása banner-be 
Szerző Üzenet
vas-tag
Avatar

Csatlakozott: szomb. szept. 17, 2005 12:17
Hozzászólások: 7
Hozzászólás hy!
Én már régóta a Banner Shop GIF Animator 5-öt használom és nekem nagyon bevált.
Ezt is azzal készítettem és szerintem jó kis progi.

Kép


hétf. okt. 16, 2006 18:51
Profil Privát üzenet küldése Honlap
vas-tag

Csatlakozott: pén. júl. 21, 2006 2:09
Hozzászólások: 1
Hozzászólás 
maybe... :)


pén. júl. 21, 2006 2:10
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. dec. 01, 2005 12:36
Hozzászólások: 369
Tartózkodási hely: Békéscsaba
Hozzászólás 
Tigrincs írta:
OK, OK, én 1998-ban csináltam, akkoriban tudomásom szerint még nem volt Comenius Logo.


A szívembe lopta magát a tanár bácsi :D , mikor ezzel a programmal oktatta a függvényábrázolást!


hétf. ápr. 03, 2006 9:04
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1407
Hozzászólás 
OK, OK, én 1998-ban csináltam, akkoriban tudomásom szerint még nem volt Comenius Logo.


vas. ápr. 02, 2006 20:53
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. ápr. 26, 2004 14:57
Hozzászólások: 470
Hozzászólás 
Tigrincs írta:
Azóta nem hallottam, hogy DOS/Windows/MSOffice helyett Logo-t tanítana vki.

Például én. Szakmai gyakorlat címén.
Gyakorlóiskolákban mindenhol oktatják, ami szerintem egy 10 éves gyereknek egy igen jó kis programozási nyelvecske (bár vannak olyan elveteműlt egyedek, akik PHP-t oktatnának - lásd itt).
Sajnos vannak olyan általános iskolák, ahol erre nincsen mód (mert vagy a tanár nem ért hozzá, vagy nincs pénz a Comenius Logo megvételére...) - de ez más tantárgyaknál is így van.


vas. ápr. 02, 2006 0:01
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 327
Hozzászólás 
No had jegyezzem meg, hogy azért voltak ám problémák abban a szakkörös oktatásban.. pl szombat reggel tizenxévesen logot pötyögni, ki a tököt érdekelt... A prince, az volt az igazi! :D (Na jó, azért tényleg érdekes volt az, amikor a teknős elkezdett mászkálni, és a házat megrajzolta.) ;)
De a jó tanár mindig adott a végén lehetőséget egy kis játszásra. De aki csak azért jtt, az úgy is lemorzsolódott.
Egyébként Tigrincs, meg fogsz lepődni. :) Van általános iskola (ki sem találod, hoyg hol ;) ) ahol bizony tanítanak logot. Igaz, windowsos formákjában Comenius logot, de tanítják. Tantervben is szerepel hatodikosoknak, és ciklusokat, feltételeket, tárolókat, előértékelőket meg ilyeneket csinálnak. Ugyan úgy virágot, házacskát, kockát rajzolnak. Majd nyolcadikban szintén visszajön, ahol már komolyabb és látványosabb programokat írnak vele a gyerekek. Ugyan akkor emelett a dos, windows, és ms office tanítása is folyik, azzal a céllal, hogy a gyerek tanulja meg kezelni a programot, tudjon egy dokumentumot elkészíteni, tudja használni a súgókat. Internet és hálózatok alapvető ismerete is szerepel a tanár által már egyedileg felépített tantervben. Pl, keresés az interneten.
Szal, vannak helyek, ahol megalapozzák a gyerek tudását, és nem úgy engedik szakközépbe, vagy máshova továbbtanulni, hoyg azt sem tudja mifán terem egy ciklus. Az már sajnos egy másik kérdés, hoyg szakközépbe ezt a tudást tudja-e fejleszteni, vagy "eléldegél" a tudásából 3 évig...


pén. márc. 31, 2006 18:37
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1407
Hozzászólás 
Na jó, a tanárokról nekem is megvan a véleményem...
Anno a GDF volt szerencsém tölteni egy kevés időt (BME és Kandó után... mit mondjak, mélypont), miközben majdnem teljes állásban dolgoztam egy Motorola nevű piti cégnek, mint rendszergizda. Többek közt adatbázisokkal is foglalkoztam SQL-ben, és közben tanultunk a GDF-en is SQL-t. Az egyik helyen meg voltak velem elégedve, fizettek a munkámért, működtek a dolgok, míg a másik helyen képtelen voltam az idősebbeket meggyőzni az igazamról. Nem mondom meg, melyik hely melyik volt, de annyit még segítek, hogy az idősebb "vezetés" 0-hoz közeli, ún. érdemjegyekkel honorálta az SQL tudásom... Aztán egy internetes utazási portálnak csináltam meg az adatbázis-programozás részét, több tucat táblával és százvalamennyi tárolt, időzített eljárással.
De csak azért formálok jogot, hogy a magyar oktatást szidjam, mert én is részt vettem benne, mint szakköri, majd mint tanfolyami tanár. Magamnak bebizonyítottam, hogy lehet tanítani jól is, érdekesen is, és szakszerűen is. A szakkörben 286-osokon kellett nyomnom, 3 db volt összesen, meg egy szürke monitoros 386-os, amin már elindult a 3.1-es Win... Gondolkodtam, hogy Windows-t tanítsak egy gépen, 24 gyereknek, vagy esetleg DOS-t... Aztán találtam a neten Logo-t, ami ment DOS alatt is... A srácok pedig 2 turnusban, 3 fő/gép "sávszélesség" mellett programozni tanultak, miközben házat, virágot rajzoltak, teknőst neveltek (a Logo programnyelv alapja az, hogy egy grafikus felületen adott egy kurzor, adott esetben egy teknős, amit lehet vezérelni, komplexebb dolgokhoz pedig képes iterálni, feltételeket elbírálni, eljárásokat "megtanulni") és jól szórakoztak, elsajátították a programozói gondolkodásmódot, anélkül, hogy tudtak volna olyan szavakat, hogy rekurzió, iteráció, feltételes elágazás, procedúra... Ráadásul a Logo egy deklaratív, tehát elvontabb nyelv, mit pl. a Pascal, C, vagy a Basic. Azóta nem hallottam, hogy DOS/Windows/MSOffice helyett Logo-t tanítana vki. Pedig szerintem kicsi gyerekeknek sokkal könnyebb lenne "beadagolni" az informatikát.


pén. márc. 31, 2006 16:07
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: kedd okt. 19, 2004 7:10
Hozzászólások: 197
Tartózkodási hely: A szamitogepem elott.
Hozzászólás 
He he! Én a tanáros dologgal (ha már szóba került) megróbáltam elterelni a gondolatotokat. Kár hogy nem sikerült! :)

!-F


pén. márc. 31, 2006 15:35
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1407
Hozzászólás Re: Animált gif beágyazása banner-be
Ninau írta:
Csak annyit füznék az engem becsmérlökhöz, hogy én utálok weblapot szerkeszteni. arról nem én tehetek, hogy hogyan tanították nekünk, arról sem hogy érettségin elfogadták, én a PC-k hardware-es részét prefferálom, meg a játékokat. nem a web a szakterületem, csak megpróbáltam segíteni. ezúton kérem a hozzánszólókat, hogy legyenek szivesek ezt elnézni nekem, és ha lehet, legközelebb a "profik" segítsenek, ne hagyjanak egy hozzám hasonlóan a web-hez kevésbé értöt belenyávogni eme számukra sacrificed topic-ba.
so sorry again, sincerety: Ninau


Tudod, ha utálok vmit, és sejtem, hogy még érteni se értek hozzá igazán, akkor nem várom meg míg letiltanak, vagy míg mások nem szólnak hozzá (itt jegyezném meg, hogy én írtam a topicindítónak, azzal a célzattal, hogy ezen a fórumon a neki megfelelő színvonalon várhatóan nem fog választ kapni, és hogy ne csodálkozzon, ha valóban nem kap...), hanem automatikusan nem szólok bele. Ha csendben maradtál volna, bölcsebb lettél volna... Elnézve a dolog amúgy. Nem becsméreltelek jobban, mint te magad, azzal, hogy általad utált témában, általad elismerten ismeretlen kérdésben, amit ráadásul nem is tettek fel, nyilatkoztál. Ezen nem megsértődni kéne, szerintem.


pén. márc. 31, 2006 12:54
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: kedd feb. 07, 2006 13:42
Hozzászólások: 57
Hozzászólás Animált gif beágyazása banner-be
csak arrol beszéltem, hogy legközelebb ti segitsetek, és ne más segitségét szidjátok, ha ti jobban tudjátok. igy érted
(igen sacred akart lenni, csak épp Linkint hallagattam, igy elirtam)


pén. márc. 31, 2006 12:02
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. dec. 01, 2004 16:04
Hozzászólások: 2259
Tartózkodási hely: A sivatagban szivárványszínű mókusokat etetek
Hozzászólás Re: Animált gif beágyazása banner-be
Ninau írta:
ne hagyjanak egy hozzám hasonlóan a web-hez kevésbé értöt belenyávogni eme számukra sacrificed topic-ba.
so sorry again, sincerety: Ninau

1. az szerintem sacred akart lenni...
2. hogyan állítsunk meg téged? tiltson ki az admin téged ebből a tobikból?


pén. márc. 31, 2006 11:38
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: kedd feb. 07, 2006 13:42
Hozzászólások: 57
Hozzászólás Animált gif beágyazása banner-be
Csak annyit füznék az engem becsmérlökhöz, hogy én utálok weblapot szerkeszteni. arról nem én tehetek, hogy hogyan tanították nekünk, arról sem hogy érettségin elfogadták, én a PC-k hardware-es részét prefferálom, meg a játékokat. nem a web a szakterületem, csak megpróbáltam segíteni. ezúton kérem a hozzánszólókat, hogy legyenek szivesek ezt elnézni nekem, és ha lehet, legközelebb a "profik" segítsenek, ne hagyjanak egy hozzám hasonlóan a web-hez kevésbé értöt belenyávogni eme számukra sacrificed topic-ba.
so sorry again, sincerety: Ninau


pén. márc. 31, 2006 10:07
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. dec. 01, 2005 12:36
Hozzászólások: 369
Tartózkodási hely: Békéscsaba
Hozzászólás 
Van egy 50 év feletti számtech. tanárom :? !
Az a szent, amit 20 éve tanult!Azóta a fejlődés nála megállt :lol: !
Anno a kommunizmus időszakában nagy szakinak számított, de ma már a pendrive-ot sem tudja használni!
Sokszor arra sem emlékszik, hogy melyik osztályban kell órát tartani és hogy mit vettünk az előző órán.
Volt, mikor ugyanazt az anyagot 4x leadta :lol: !
A dátumokról ne is beszéljünk...!


pén. márc. 31, 2006 7:28
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: kedd okt. 19, 2004 7:10
Hozzászólások: 197
Tartózkodási hely: A szamitogepem elott.
Hozzászólás 
Nah ehez a tanaros dologhoz hozzaszolnek en is...
Szerintem tragedia ami a szamitastechnikai oktatasban van.
Azt mondom, hogy ha tortenelembol beraknak egy tanart aki nem ert a torihez, az haggyan, hisz elolvassa a tankonyvet, es le tudja adni a tananyagot, es ha egy kicsit ugyes, akkor meg ra sem jonnek, hogy nem ert hozza. Ugyanez lehet a foldrajz, biologia, stb stb.
Na de egy szamitastechnika, ahol elmondhatjuk, hogy ha vannak egy osztalyban 30 an, abbol meg ha nem is szamtek sulirol beszelunk akkor is van 3-4-5 ember aki jobban beleasta magat a dolgokba, ott tragikus amikor olyan tanit aki nem ert hozza.
Tanitottak nekem mar pascalt, ahol ereztem, hogy a No alig ert hozza jobban mit en. Pedig anno amikor tanultam, akkor a legkomolyabb program amit irtam, az az volt, hogy egy vigyorgo fejjel el kellett kapnom egy veletlen szeruen mozgo karaktert.... Szoval tragikus.
Sot foiskolan talalkoztam olyan tanarral, aki buszken meselte, hogy most kiserletezett azzal, hogy ftp szervert csinaljon a gepebol,.... ÁÁÁáááÁÁ fogtam a fejem. Nekem volt ciki....


csüt. márc. 30, 2006 20:53
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1407
Hozzászólás 
Maxibuci írta:
Valóban, gyakorlat nélkül nem sokat ér a könyv, de az elmélet elsajátítása sem egy hátrány...
Tanároknál sokat számít az, hogy hogyan tudja előadni a mondanivalóját :wink: !


Jó, persze... Csak azt mondom, hogy míg az elméletet sok forrásból meg el lehet sajátítani, addig a gyakorlatot csak egy módon, leülni a gép elé és csinálni, persze előtte nem árt átgondolni, megtervezni a feladatot.
Ami meg a tanárokat illeti, sajna manapság a legtöbb tanár úgy tanít, hogy számára a gyakorlat az volt, hogy őt tanították, az meg azért édeskevés. Szerintem a programozás kb. annyira kreatív dolog mint a rajz, éshát ha a párhuzamot nézzük, elég sz*r művészi kreativitással nem megáldott rajztanártól rajzot tanulni, főleg, ha az embert még érdekelné is a dolog.


csüt. márc. 30, 2006 12:33
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. dec. 01, 2005 12:36
Hozzászólások: 369
Tartózkodási hely: Békéscsaba
Hozzászólás 
Tigrincs írta:
Tudod, anno 1980-81 környékén, amikor elindult a TV-ben a számítógép-téma, sokat tanultam belőlük, majd 1-2 tényleg jó könyvből is, amit aztán úgy "emuláltam", hogy írógépen legépeltem a basic programot, majd fejben, vagy papíron "lefuttattam". Aztán egyszercsak lett egy Spectrumom, és begépeltem az általam "tesztelt" jó programokat... Hát, volt ami nem futott le... :)
Arra akarok kilyukadni, hogy a könyv valóban jó dolog, pláne amióta teljes könyveket lehet PDF/CHM-ben letölteni... :) De gyakorlat nélkül ez kevés.


Valóban, gyakorlat nélkül nem sokat ér a könyv, de az elmélet elsajátítása sem egy hátrány...
Tanároknál sokat számít az, hogy hogyan tudja előadni a mondanivalóját :wink: !


csüt. márc. 30, 2006 11:28
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: pén. márc. 03, 2006 19:32
Hozzászólások: 155
Hozzászólás 
Meghagyod azt a részt a bannerba ahova a gifet akarod rakni, szal tudod hova akarod, és beillesztgeted minden frame tartalmát a bannerba....

:lol:


csüt. márc. 30, 2006 10:48
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1407
Hozzászólás 
Tudod, anno 1980-81 környékén, amikor elindult a TV-ben a számítógép-téma, sokat tanultam belőlük, majd 1-2 tényleg jó könyvből is, amit aztán úgy "emuláltam", hogy írógépen legépeltem a basic programot, majd fejben, vagy papíron "lefuttattam". Aztán egyszercsak lett egy Spectrumom, és begépeltem az általam "tesztelt" jó programokat... Hát, volt ami nem futott le... :)
Arra akarok kilyukadni, hogy a könyv valóban jó dolog, pláne amióta teljes könyveket lehet PDF/CHM-ben letölteni... :) De gyakorlat nélkül ez kevés.


csüt. márc. 30, 2006 10:38
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. dec. 01, 2005 12:36
Hozzászólások: 369
Tartózkodási hely: Békéscsaba
Hozzászólás 
Ez jó szájbarágósra sikerült... :D !
Az utolsó mondattal, nem értek egyet, mert aki képes az öntanulásra, az sok technikai dolgot el tud sajátítani könyvekből, hisz a tudás nem az ember vele született velejárója :wink: !
Minden mással osztom a véleményt :) !


csüt. márc. 30, 2006 9:39
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1407
Hozzászólás Re: Animált gif beágyazása banner-be
Ninau írta:
én igazából Mozillában szoktam szerkeszteni, frontpage-t nem használok, de arról, aki feltette a kérdést nem feltételeztem h tudná használni...
erröl ennyit... ha valaki nem ért valamihez, nem magyarázhatom úgy, hogy biztosan ne értse meg, ezért - és csakis ezért - javasoltam az elözöekben a többi trágya minöségü progit. egyéb hozzászólás?
a gif-a-gifben cimü dolgot pedig képszerkesztövel csinálnám meg, aki olvas PC-magazinokat talál - még kezdö szinten is jól használható - tippeket... a kérdezö helyében egy tanáromat vagy a haverokat kérdeztem volna meg... de ha ezt elöre látom nem adok semmiféle tippet... good bye!


A mozilla szerkesztője egy ingyenes szerkesztő, tudása is ehhez mérhető. Ha vki komolyan veszi a webszerkesztést, akkor nem ilyeneket használ. Félre ne érts, a hangsúly nem a pénzen van, hiszen csomó jó programnak van időben vagy funkciójában korlátozott ingyenes verziója is, ugyanakkor eleve ingyenes látványszerkesztőből (azaz nem kódszerkesztőt, ami alig több egy texteditornál) nem láttam, olyat amivel hatékonyan szép oldalt össze lehet rakni. Továbbá ajánlom mindenkinek a Dreamweavert, mert ez kezd olyan etalon lenni, mint a képretus progik közt a Photoshop.

Ami a magyarázatok színvonalát illeti... Egyrészt, ha nem látom a kérdésből, hogy a kérdező mit és mit nem fog megérteni, akkor kérdezek, és nem vmi gagyit ajánlok neki alapból. Már csak azért sem, mert az általad ajánlott gagyik az első használat után még jobban összekavarják a delikvenst. Bár hozzá kell tennem, hogy a FP pl. nem gagyi, csupán önkényesen nagyon sok extra elemet tesz az oldalba, annak érdekében, hogy a kiszerkesztett anyag a lehető legjobban megközelítse a szerkesztőben látottakat.
...no most már csak az a kérdés, hogy amire te válaszoltál, azt ki kérdezte? Mert még mindig nem látok a válaszodra vonatkozó kérdést. Ha kérdés nincs, kérdező sincs, ha kérdező nincs, akkor nem feltételezhetek róla semmit, hogy mit ért meg meg mit nem. Szóval a jó válasz alapja a kérdés megértése. Ha a kérdést már megérted, akkor az már félsiker abban, hogy sejtésed legyen, hogy a másik a válaszodból mit fog megérteni...

Ami pedig az eredeti kérdést illeti, arra már válaszoltam, Ninau válaszával nem hiszem hogy sokkal közelebb került a megoldáshoz, és ebben nem ő, vagy az újságok a ludasak, hanem az alapok hiánya.

Nina, csak hogy értsd, semmi bajom veled, csakhogy ez egy szakmai fórum, kezdőkkel, haladókkal, és reményeim szerint a kezdők általában tisztelik a haladóbbakat. Azzal, hogy bemondasz vmi butaságot, ami amellett, hogy butaság, még a kérdéshez sincs köze, majd tetézed azzal, hogy neked akkor is igazad van, mert az okos tanár elfogadta az érettségin... hát ezzel nem éppen vívsz ki tiszteletet. Itt azzal nehéz kivívni tiszteletet, ha csinálsz vmit, és az neked, a tanárodnak, de akár a megrendelőnek is tetszik. Van néhány tapasztalt ember a fórumon, aki ebből él és nem egy embernek segített, szerintem inkább "hozzájuk igazodj", nem pedig holmi szedett-vedett ECDL-vizsgás tanárhoz... Számítógépes dolgokat nem lehet iskolában, könyvből, tanártól tanulni.


szer. márc. 29, 2006 12:47
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. dec. 01, 2005 12:36
Hozzászólások: 369
Tartózkodási hely: Békéscsaba
Hozzászólás Re: Animált gif beágyazása banner-be
Ninau írta:
tavaly még volt a neten mozilla-editor, találtunk, egy 20 fös osztály használta...nem hinném hogy a tanár irta a kedvünkért


Nem hallottam még róla, de az nem azt jelenti, hogy nincs is :wink: !


szer. márc. 29, 2006 11:21
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: kedd feb. 07, 2006 13:42
Hozzászólások: 57
Hozzászólás Animált gif beágyazása banner-be
tavaly még volt a neten mozilla-editor, találtunk, egy 20 fös osztály használta...nem hinném hogy a tanár irta a kedvünkért


szer. márc. 29, 2006 11:14
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. dec. 01, 2005 12:36
Hozzászólások: 369
Tartózkodási hely: Békéscsaba
Hozzászólás 
Frontpage-el lehet weblapot szerkeszteni a maga adottságain belül :wink: !
A HTML programozás nem igazán emberbarát 'felület'.Ha valaki igazán alkotni akar, akkor a HTML programozást választja egy kis JAVA-val és egyéb aprósággal megfűszerezve :wink: !
A mozillával meg lehet nyitni szerkesztésre, valóban'FILE->Szerkesztés' a lapot egy szövegszerkesztőben :lol: (pl:.WORD), de nem lehet vele szerkeszteni 8) !
Lehet, hogy egyszer még az is megeshet... :wink: !


szer. márc. 29, 2006 10:48
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: kedd feb. 07, 2006 13:42
Hozzászólások: 57
Hozzászólás Animált gif beágyazása banner-be
én igazából Mozillában szoktam szerkeszteni, frontpage-t nem használok, de arról, aki feltette a kérdést nem feltételeztem h tudná használni...
erröl ennyit... ha valaki nem ért valamihez, nem magyarázhatom úgy, hogy biztosan ne értse meg, ezért - és csakis ezért - javasoltam az elözöekben a többi trágya minöségü progit. egyéb hozzászólás?
a gif-a-gifben cimü dolgot pedig képszerkesztövel csinálnám meg, aki olvas PC-magazinokat talál - még kezdö szinten is jól használható - tippeket... a kérdezö helyében egy tanáromat vagy a haverokat kérdeztem volna meg... de ha ezt elöre látom nem adok semmiféle tippet... good bye!


szer. márc. 29, 2006 10:14
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1407
Hozzászólás 
Kérek minden angolul nem tudó, de angolt rendszeresen használót, hogy ha lehet, ne keverjük már a world (világ) és a word (szó) szavakat, ha már minden nap látjuk a szövegszerkesztőben... :)
Kérhetném ugyanezt a magyar helyesírási hibákkal kapcsolatban is, dehát tudom, hogy nincs meg mindenkiben az igény arra, hogy mások által is tisztán, gyorsan, hibáktól mentesen olvasható szöveget írjon. :)


szer. márc. 29, 2006 9:28
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: kedd okt. 19, 2004 7:10
Hozzászólások: 197
Tartózkodási hely: A szamitogepem elott.
Hozzászólás 
Sziasztok!
En csak annyit fuznek hozza a dologhoz, hogy kerek minden kedves lelkes kezdot, hogy felejtsuk el a world-ot az excelt, frontpage-t, stb weblapszerkesztes szempontjabol!
A world tokeletes szovegszerkesztesre, de nem weblapkeszitesre.
Az excel tokeletes tablazatkezelesre, de nem weblapkeszitesre.
A frontpage tokeletes..... hmmmm hmmmmmm hmmmmm.... szoval a frontpage valamire biztosan jo, de hogy weblapkeszitesre nem az biztos.

Ha mar valaki weblapot akar tanulni, akkor legalabb egy DW-t hasznaljatok, bar a legjobb lenne megtanulni a HTML nyelvet!
Nah meg persze utana a tobbit ami szukseges egy weblap elkeszitesehez!


kedd márc. 28, 2006 18:13
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1407
Hozzászólás 
Van egy mondás... vak vezet világtalant.

Gondoltam megspórolok neked sok elnéző és lesajnáló pillantást, de a világért sem erőltetem.

Ne azzal foglalkozz, hogy mások hogyan segítenek, ha te segíteni akarsz, hanek azzal, hogy a segítség szinvonala legalább egy picivel magasabb legyen mint a kiinduló kérdés feltevője...

Egyébként még vmi, Ninau. Ha megpróbálok segíteni vkinek, akkor először elolvasom, mi a problémája, utána megpróbálom megérteni, és aztán, ha tudok, segítek. Ha jól értem, te HTML-be linket úgy csinálsz, hogy az alábbi kitűnő MS termékekbe pakolod a linkelendőt, és mivel ezek automatikusan linkelik a www-vel kezdődő szövegeket, megcsinálod a linket, utána törlöd, ami nem kell. Nem foglak felvilágosítani, hogy ezt hogy kéne, érd be annyival, hogy ezzel a megoldással bárkinek mosolyt csalhatsz az arcára.
Ezzel ellentéteben az eredeti kérdés az volt, hogy adott egy animált gif, amit egy az egyben szeretne, minden fázisával együtt átemelni egy másik, szintén animált gif-be, ami történetesen egy animált gif lenne.

Szóval kedves Ninau, a két dolog távoli köszönőviszonyban sincs egymással, gyanítom, Blackfriar is csodálkozott a válaszon. De azért valóban nagyon okos dolgokat mondtál a magyar számtech érettségik szinvonaláról, az MS programok hihetetlen felhasználásáról és egyes rosszindulatú emberekről, remélem mindenki levonta a megfelelő tanulságokat.


kedd márc. 28, 2006 14:21
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: kedd feb. 07, 2006 13:42
Hozzászólások: 57
Hozzászólás Animált gif beágyazása banner-be
nem azért irtam ide h oltogass...van aki nálam is kevesebbet tud, segiteni szerettem volna de unnézki vannak akik nem azért vannak a forumon h másoknak segitsenek, hanem h engem oltogassanak: azért mert segitek... :evil:


kedd márc. 28, 2006 12:20
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1407
Hozzászólás 
hát szerintem ezzel azért ne nagyon dicsekedj errefelé, ha még vannak komolyabb szándékaid a fórummal...

(Szerintem az, hogy a köztudottan nagytudású webbel is foglalkozó fórumozó kollégák elálltak a válaszadástól, az szerintem jól mutatja a kérdés khm. szinvonalát. Az utóbbi hozzászólással kiegészítve helytálló lenne a kiskegyed vagy a dörmögő dömötör webes fórumán a honlapos topicban, de azért egy informatikai portálon szerintem ez a kérdés a belépőszint alatt van. Bocsánatot kérek az érintettektől, de sajna ezt kell mondanom.)


pén. márc. 24, 2006 14:04
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: kedd feb. 07, 2006 13:42
Hozzászólások: 57
Hozzászólás Animált gif beágyazása banner-be
a publisherben van olyan "hiba" h lehet honlapszerkesztö progiként használlani (info-érettség), a wordot azé javallanám, mert a publishert nehezebb rávenni dolgokra... a legjobb az excell, mert megcsinálod vele, szuper hyperlinkek meg minden extraság ... hűű ... aztán mentés weblapként, maj megnyitod a te kedvenc webszerkesztöddel, és azza elmented másként, más névvel, igy bizti jo lesz!!!! hidd el! érettségin 95%-ra elfogadták a teljes munkámat!


pén. márc. 24, 2006 13:04
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1407
Hozzászólás Re: Animált gif beágyazása banner-be
Ninau írta:
ciki-nemciki, nem mindenki tujja...
azj javaslom tegyél be egy szimpla képet, majd forráskódban cseréld ki.


Bannernek forráskódja??? :shock: :shock: :shock:


Ninau írta:
de képzeld: MS publisherrel, ill. Worddel, meg Excellel meglehet csinálni!!!!


Az említett progikat képszerkesztő, vagy webszerkesztő programként ajánlod? :shock: :shock: :shock:


pén. márc. 24, 2006 12:57
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: kedd feb. 07, 2006 13:42
Hozzászólások: 57
Hozzászólás Animált gif beágyazása banner-be
ciki-nemciki, nem mindenki tujja...
azj javaslom tegyél be egy szimpla képet, majd forráskódban cseréld ki. de képzeld: MS publisherrel, ill. Worddel, meg Excellel meglehet csinálni!!!!


pén. márc. 24, 2006 12:43
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1407
Hozzászólás 
Bocs, hogy ezt mondom, de pár fórumtárssal beszéltem, és mind azt kérdezték, hogy ugye ezt ciki megválaszolni, és kénytelen voltam azt mondani, hogy igen. Sajnálom. :(
Na jó, egy kis segítség, hogy ne anyázz nagyon. Van kétféle program. Az egyik olyan grafikus szerkesztő, ami szerkeszti a gifet, kockánként, meg van ami nem. A Banner Maker Pro helyett szemezz normálisabb programokkal, Paint Shop Pro, Adobe Imageready (a Photoshoppal együtt van), Macromedia Fireworks.
Hogy miért ciki megválaszolni? A fent említett programokat nézd meg, és megérted...
(Bocsánatot kérek, most nem lenéző akartam lenni. Csupán arról van szó, hogy nem vagyok a híve annak, hogy egy házat a tetőszerkezet barkácsolásánál kezdjen vki. Ha lesz vki ilyen, majd szépen elmondja hogy kell, aztán majd őt szekálod a további kíváncsi kérdéseiddel...)


kedd jan. 03, 2006 21:07
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
vas-tag

Csatlakozott: pén. dec. 30, 2005 18:12
Hozzászólások: 4
Hozzászólás Animált gif beágyazása banner-be
Sziasztok !

A segítségeteket szeretném kérni.

Lehetséges-e egy már elkészült animált gif-et beágyazni egy banner-be?

A Banner Maker Pro sajna nem engedi. Csak a saját maga által készítettet engedi, az viszont igen gyenge minőségű, mert csak kevés színt enged használni a beágyazandó gif-ben. Én viszont animált fényképeket szeretnék betenni.

Tehát pl. Ulead GIF Animátorral készült gif-et hogyan tudok beleoperálni egy banner-be?

Segítségeteket előre is köszönöm.


hétf. jan. 02, 2006 22:00
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 34 hozzászólás ] 

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség