Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: szer. máj. 08, 2024 3:58



Hozzászólás a témához  [ 123 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3
SQL szerver , php kérdések 
Szerző Üzenet
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 360
Hozzászólás 
Hát, azért mert MSSQL servert telepítettem a gépre.
A feladatkiírás szerint vagy mySQL és részletesebben kidolgozott php vagy mssql tárolt eljárásokkal ilyesmikkel, és esetleg kevésbé kidolgozott php résszel valósítandó majd meg a feladat.

Meg leginkább most már bosszant a dolog, hogy nem működik elsőre, ezért küzdök vele.
Lehetne használni mysql-es függvényeket is az mssql szerveren? (Utolsó hozzászólásodból ezt veszem ki)
Ill. úgy tudom mysql-ben nincsenek tárolt eljárások, így ha ilyet akarok használni, akkor mindenképp mssql kell.
De már kigondoltam, hogy próbaképpen pakolok majd fel egy mysql-t is erre a gépre, aztán meglátjuk, azzal mit csinál. Kis probléma, hogy a Flash beadandómmal kellene foglalkoznom, viszont az nem motivál nagyon.


szer. dec. 21, 2005 17:46
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. dec. 01, 2004 16:04
Hozzászólások: 2259
Tartózkodási hely: A sivatagban szivárványszínű mókusokat etetek
Hozzászólás 
Laci2000 írta:
Szerintem van külön msql, mysql meg mssql rész is
http://phpbuilder.com/manual/en/ref.mssql.php

Kipróbáltam most MSDE Queryvel, azzal sikerült bejelentkeznem az SQL szerverre, és lekérdezést is végrehajtani, tehát elvileg működhetne is akár a dolog. Kicsit már kezd bosszantani

Ha annyira bosszantanak ezek a dolgok, akkor miért nem használsz mysql függvényeket?
Meg ott pl az affected_rows függvény nincs is az mssql fv-k között, csak rows_affected...


szer. dec. 21, 2005 16:27
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 360
Hozzászólás 
Szerintem van külön msql, mysql meg mssql rész is
http://phpbuilder.com/manual/en/ref.mssql.php

Kipróbáltam most MSDE Queryvel, azzal sikerült bejelentkeznem az SQL szerverre, és lekérdezést is végrehajtani, tehát elvileg működhetne is akár a dolog. Kicsit már kezd bosszantani


szer. dec. 21, 2005 16:06
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. dec. 01, 2004 16:04
Hozzászólások: 2259
Tartózkodási hely: A sivatagban szivárványszínű mókusokat etetek
Hozzászólás 
Laci2000 írta:
PHP kézikönyv szerint külön vannak mysql és külön mssql függvények.
Ez alapján írtam mindenhol mssql-lel.

Azok msql függvények és nem mssql-ek... (benne van az általam feltöltött webprog segédletben a "php_manual_(hu)" könyvtárban egy chm, amiben le vannak írva ezek a függvények...)


szer. dec. 21, 2005 15:57
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 360
Hozzászólás 
PHP kézikönyv szerint külön vannak mysql és külön mssql függvények.
Ez alapján írtam mindenhol mssql-lel.


szer. dec. 21, 2005 15:52
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. dec. 01, 2004 16:04
Hozzászólások: 2259
Tartózkodási hely: A sivatagban szivárványszínű mókusokat etetek
Hozzászólás 
Laci2000 írta:
Kód:
<html>
<body>
hello1
<?PHP //1 elírás

   echo "Hello";

   $host="192.168.1.4";
   $user="sa";
   $pass="********";
   $db="Northwind";

   $mssqllink=mysql_connect($host, $user, $pass); //itt volt 1 elírás
   mysql_select_db($db); //itt is 2

   $query = "select * from Orders";
   $resultset = mysql_query($query);  //3 elírás
   $szamlal = mysql_num_rows($resultset); //"mssql_affected_rows" helyett
   echo "- = EREDMÉNY = -";
   echo "<br>";
   echo "találatok száma: " /* .mssql_affected_rows($mssqllink); Hibás, helyette amúgy ajánlanám a mysql_num_rows-t */
   echo $szamlal;
   echo "<br>";
?>
</body>
</html>


Már csak ezt kellene megoldani, és neki is állhatnék magának a feladatnak :D

Mellesleg mindenhol elírtad a mysql-t mssql-re...


szer. dec. 21, 2005 11:44
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 360
Hozzászólás 
Üdv mindenkinek!

Kösz az eddigi hozzászólásokat, eljutottam oda, hogy telepítettem az SQL szerver mellé egy Apache2-t, meg php 4.3-at. beállítottam a php.ini-ben, hogy betöltse a php indulásakor a mssql-es függvényeket tartalmazó dll-eket is.

Néhány kérdés: nekem dinamikus IP-m van, viszont telepítés közben az apache kérdezett olyasmit, hogy domain, illetve server cím. defaultból felajánlotta az aktuális IP-cím-ből képzett domain nevet, IP címet
a domaint nem piszkáltam, IP-t átírtam a belső hálón levő IP-re(192.168.1.4) Így most a szerver nem látható a net felől, viszont a belső hálón működik. Hogy kellene beállítani a domaines beállítást, ha azt akarnám, hogy látható legyen net felől is?

Működik a php-értelmezés is, viszont itt következik a nagyobbik probléma:
ez sem igazán szeretne csatlakozni az SQL szerverhez. most már nem tudom, hogy az SQL beállításainál kellene keresni a hibát, vagy a php értelmezőben. Ezzel a kódrészlettel próbálkoztam:
Kód:
<html>
<body>
hello1
<? echo "Hello";

    $host="192.168.1.4";
    $user="sa";
    $pass="********";
    $db="Northwind";

  $mssqllink=mssql_connect($host,$user,$pass) ;
  mssql_select_db($mssqllink,"$db");

    $query = "select * from Orders";
      
    $resultset = mssql_query($mssqllink,$query)
   
    echo "- = EREDMÉNY = -";
   echo "<br>";
 echo "találatok száma: " .mssql_affected_rows($mssqllink);
   echo "<br>";



?>
</body>
</html>


Már csak ezt kellene megoldani, és neki is állhatnék magának a feladatnak :D


kedd dec. 20, 2005 22:51
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1407
Hozzászólás 
zsola2 írta:
Tigrincs,
Mondjuk lehet, hogy igazad van, sőt elsőre nekem is egy triad jutott eszembe, csak úgy gondoltam talán jobban jár, ha csak ezt telepíti fel, és nem szórakozik a triaddal, nehoyg az bekavarjon neki az mssql szerverébe...
Vagy túlonyolítom?
Zs.


Nézd, megcsinálja helyben, úgy hogy csak ANSI-SQL cuccokat használ, és ha kész, feltölti a fenti szerverre... Vagy alapból beállítja a szerverkapcsolatot a kintire... De legalább a beállítással kevesebb a hibalehetőség. Szerintem.


kedd dec. 13, 2005 10:51
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1448
Tartózkodási hely: Brüsszel, Belgium
Hozzászólás 
Tigrincs írta:
1, regisztrálsz egy nevet a www.no-ip.org -on
2, Lehúzod innen a Windows Dynamic Update Clientet:
http://www.no-ip.com/downloads.php?page=win
3, telepíted, futtatod, ha lehet service-ként, mert úgy stabilabb
4, nem IP, hanem no-ip.org-os regisztrált domain alapján címzed meg a szerveredet.
Nem próbáltam még, csak FTP/ShoutCast szerverekkel, ezekkel simán működött a dolog, ergo szerintem SQL szerverrel is fog.


Köszi, megnézem


kedd dec. 13, 2005 10:47
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 327
Hozzászólás 
Tigrincs,
Mondjuk lehet, hogy igazad van, sőt elsőre nekem is egy triad jutott eszembe, csak úgy gondoltam talán jobban jár, ha csak ezt telepíti fel, és nem szórakozik a triaddal, nehoyg az bekavarjon neki az mssql szerverébe...
Vagy túlonyolítom?
Zs.


kedd dec. 13, 2005 10:46
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1407
Hozzászólás 
1, regisztrálsz egy nevet a www.no-ip.org -on
2, Lehúzod innen a Windows Dynamic Update Clientet:
http://www.no-ip.com/downloads.php?page=win
3, telepíted, futtatod, ha lehet service-ként, mert úgy stabilabb
4, nem IP, hanem no-ip.org-os regisztrált domain alapján címzed meg a szerveredet.
Nem próbáltam még, csak FTP/ShoutCast szerverekkel, ezekkel simán működött a dolog, ergo szerintem SQL szerverrel is fog.


kedd dec. 13, 2005 10:44
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1448
Tartózkodási hely: Brüsszel, Belgium
Hozzászólás 
Tigrincs írta:
A kinti csatlakozás se egy vészes dolog, csak szokás adatbázisra és műveletekre lekorlátozni a hozzáférést, és persze sa-től eltérő login/passt adni a hozzáférésnek.


Most éppen az foglalkoztat, hogy az otthon dinamikus IP-vel lévő gépemet hogyan tudom megcímezni a szerveremen keresztül (SQL)?

Eddig azt csináltam, hogy minden 10 percben a gépem megnyit egy weblapot a szerveremen, ami eltárolja az IP címet. Amikor a netről hozzá akarok férni, akkor nyitok rá egy socket-et a betárolt IP alapján. Van valami jobb ötleted erre Tigrincs koma?


kedd dec. 13, 2005 10:35
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1407
Hozzászólás 
Laci2000 írta:
De én nem akarok semmiféle kritikus dolgokat csinálni, csak egy beadandó feladatot...
Netről amúgy sem elérhető, csak a belső hálóról, mert a router nem továbbítja a szervernek a cuccot(gondolom én)
Nekem az a problémám, hogy a belső hálón levő másik gépről nem tudok lekérdezést végrehajtani, engem ennek a megoldása érdekelne.
Tehát a 192.168.1.4-es IP-n van az SQL szerver SQLEXPRESS névvel, a 192.168.1.3-on a gép, amiről lekérdezni szeretnék. Kell esetleg erre is telepíteni valami programot?

Mi az az user instance, ami a kezdő hozzászólásban a hibaüzenetben szerepelt?

Illetve még mindig érdekelne, hogy mit kellene még az SQL szerver mellé tenni, hogy neki tudjak állni ennek a php-s dolog megírásának.


Az apache szerintem is kézenfekvő, de hogy ne kelljen mindent kézzel állítgatni, javaslom, hogy tegyél fel egy triadot, mondjuk AppServ-et.

Ami a kapcsolódást illeti, tovább kötném az ebet a karóhoz, ha a te gépeden a TCP/IP kapcsolódás be van állítva, akkor csak a szerveren lehet letiltani a hozzáférést, szóval én megkeresném a rendszergazdát vagy felügyelő tanárt.
Azért ezt fusd át: http://forums.microsoft.com/MSDN/ShowPo ... 7&PageID=2


kedd dec. 13, 2005 10:26
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 327
Hozzászólás 
Csákó!

phphez próbálkozz az apache-al.
http://www.apache.org/


hétf. dec. 12, 2005 22:31
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 360
Hozzászólás 
De én nem akarok semmiféle kritikus dolgokat csinálni, csak egy beadandó feladatot...
Netről amúgy sem elérhető, csak a belső hálóról, mert a router nem továbbítja a szervernek a cuccot(gondolom én)
Nekem az a problémám, hogy a belső hálón levő másik gépről nem tudok lekérdezést végrehajtani, engem ennek a megoldása érdekelne.
Tehát a 192.168.1.4-es IP-n van az SQL szerver SQLEXPRESS névvel, a 192.168.1.3-on a gép, amiről lekérdezni szeretnék. Kell esetleg erre is telepíteni valami programot?

Mi az az user instance, ami a kezdő hozzászólásban a hibaüzenetben szerepelt?

Illetve még mindig érdekelne, hogy mit kellene még az SQL szerver mellé tenni, hogy neki tudjak állni ennek a php-s dolog megírásának.


hétf. dec. 12, 2005 22:05
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1407
Hozzászólás 
A kinti csatlakozás se egy vészes dolog, csak szokás adatbázisra és műveletekre lekorlátozni a hozzáférést, és persze sa-től eltérő login/passt adni a hozzáférésnek.


hétf. dec. 12, 2005 12:51
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1448
Tartózkodási hely: Brüsszel, Belgium
Hozzászólás 
Tigrincs írta:
Andrei, nem tudom, mennyire vagy képben MSSQL ügyben, de akit érdekel, az sa hasonló admin login, mint Unix/Linuxnál a root, ráadásul alapból nincs hozzárendelve jelszó. Ha vki alapbeállításon futtatja a cuccost, és kiengedi a szervert, akkor ez kb olyan mint egy Linux szerveren a terminálkapcsolatnál a root loginhoz nem lenne jelszó, de teljes admin login lenne...
Az alább ezért kérdőjeleztem meg kritikusabb esetben a kedves rendszergazda hozzáértését, feltéve, hogy ez a helyzet.


MsSql tekintetében nem vagyok képben, mert még nem használtam. Általában én ügyfeleknek win-apache-sql telepítéssel megoldom a belső hálózatos cuccot. Netes adatbázist még nem hosztoltam úgy, hogy azt kintről cseszegethessék.


hétf. dec. 12, 2005 12:40
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1407
Hozzászólás 
Andrei, nem tudom, mennyire vagy képben MSSQL ügyben, de akit érdekel, az sa hasonló admin login, mint Unix/Linuxnál a root, ráadásul alapból nincs hozzárendelve jelszó. Ha vki alapbeállításon futtatja a cuccost, és kiengedi a szervert, akkor ez kb olyan mint egy Linux szerveren a terminálkapcsolatnál a root loginhoz nem lenne jelszó, de teljes admin login lenne...
Az alább ezért kérdőjeleztem meg kritikusabb esetben a kedves rendszergazda hozzáértését, feltéve, hogy ez a helyzet.


hétf. dec. 12, 2005 3:02
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1448
Tartózkodási hely: Brüsszel, Belgium
Hozzászólás 
Hát... Én nem engedélyezném külső cuccosnak a szerveremre irányuló SQL kapcsolatot. Egy ilyet már csináltam és akkor majdnem beleégtem a nyitott kiskapuba.


vas. dec. 11, 2005 22:28
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1407
Hozzászólás 
A lekérdezések ugyanúgy jogosultsághoz vannak kötve, mint bármi más, tehát letiltható a dolog simán.
Nem értem, hogy az sa miért lenne probléma, bár az az adminisztrátor, aki sa usert tart az mssql szerveren, pláne, ha azt localhoston kívül engedi használni, az bocsánat, de dilettáns. Ennél nagyobb biztonsági lyukat egy adatbázisszerveren hagyni már szinte képtelenség. (Csak úgy mellesleg jegyzem meg, hogy mindig mindenki szidja az MS cuccok biztonságát, miközben semmi nem tud, és nem tesz meg azért, hogy a meglevő biztonsági megoldások hatékonyan végezzék a munkájukat.)
Kicsit off, de mindenkinek, aki komolyan szeretné biztonságban tudni a gépét, annak ajánlom az ingyenes Microsoft Baseline Security Analyzer használatát. Komoly biztonsági beállításbeli hiányosságokra hívja fel a hanyag rendszergazda figyelmét...
http://www.microsoft.com/technet/securi ... ahome.mspx
Szóval az sa hozzáféréssel papíron semmi gond, max adjatok hálát az égnek, hogy még nem nyomták fel az adatbázisotokat.
PHP-ban nem vagyok otthon, de annak futtatása webszervertől függően változik, más IIS-en, mint Apache-n pl.
MSSQL-MySQL... Hát ég és föld. Kezdjük ott, hogy egy sokklienses MSSQL licensz tudtommal milla körüli áron van. Ennek megfelelően egy robosztus, biztonságos és stabil rendszer. (Kéretik nem fújolni, kedves MySQL-esek!) Transact-SQL-t, triggereket, azaz ütemezett SP-végrehajtást és még sok-sok komoly dolgot tud. Vállalati szinten egy komoly db-szerver (igaz, van developer edition, ami csak localhoston ad hozzáférést, de szinte mindent tud, mint a nagy, ingyenes, szóval fejlesztőknek ideális - mellesleg jegyzem meg, ha az egyetemi rendszer szintén dev. ed., akkor már meg is van a távoli hozzáférés akadálya), míg a MySQL egy kiscéges, vagy kisfejlesztői db-motor, főleg Unix/Linux webszerverek mellé, ingyenes, könnyen használható, de terméktámogatással és garanciákkal nem rendelkezik, és jópár szabvány ansi-sql-től eltérő cucc van benne, ezért sokan nem tartják komoly SQL-motornak.
Az MSSQL verziója nemsokára 2003-ra fog ugrani, kijövőfélben van az új verzió.
Ja, még vmi. a client connectivityt beállítottad TCP/IP-re? Mert még az is okozhat gondokat, ha nem TSP/IP-n akarsz kapcsolódni a szerverhez.


vas. dec. 11, 2005 18:50
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 360
Hozzászólás 
De én csak lekérdezéseket szeretnék végrehajtani, ahhoz akarok csak bejelentkezni.
Esetleg az lehet probléma, hogy csak az sa felhasználó létezik, és azzal próbáltam bejelentkezni?

Ja és a php-s kérdés. Mit kell ahhoz csinálni, hogy php fájlok futtathatók legyenek a gépemen? Webre feltöltögetés azért nem az igazi, mert ugye akkor még kevésbé tudom elérni az SQL szervert.

+1 kérdés: mennyi különbség van MSsql és mysql között?

szerk.: az jutott eszembe, hogy lehet, hogy érdemesebb lenne valahogy azon a gépen kialakítani php futtató környezetet, amin van az SQL szerver, és akkor legalább a php-ből történő adatbázishozzáférés meg van oldva. Viszont akkor újabb kérdés, hogy ezt hogyan kell csinálni.

Ha még nem mondtam volna, az SQL szerveres gép Win2000 Prof, a másik Win98SE

Thx


vas. dec. 11, 2005 0:56
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1407
Hozzászólás 
Ha jól sejtem, csak helyi hálóról, vagy localhostról lehet csak adminisztrálni a szervert. Ha jól emlékszem, ez van, amikor egy MSSQL szerverre biztonsági okokból letiltják a távoli bejelentkezést, tipikusan pl. weboldalok mögötti SQL szervereknél, lévén hogy itt csak a webszerver turkáljon az adatbázis adataiban, másnak esélye se legyen.
Ha nem ez az eset, akkor:
http://forums.microsoft.com/MSDN/ShowPo ... 7&SiteID=1


szomb. dec. 10, 2005 22:55
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 360
Hozzászólás SQL szerver , php kérdések
Sziasztok!

Lenne egy beadandó feladatom: php/sql párosítással online jegyfoglalás rendszer összerakása, viszont kintről nem érhető el az sql szerver, ami az egyetemen van.

Telepítettem itthon SQL Server Express-t, MS sample adatbázisokat, meg SQL Server Management Studio Express-t hozzá, ezen a gépen működik is szépen a dolog. Viszont én azt szeretném, hogy a másik gépemről is el tudjam érni a szervert(az itthoni hálózaton belül, tehát internet még nincs). Ehhez vajon miket kell tenni?

SSEutil nevű parancssoros kis progi ezt adta, amikor csatlakozni próbáltam:
Idézet:
Failed to generate a user instance of SQL Server. Only an integrated connection can generate a user instance. The connection will be closed


Kösz:

Laci


(Tudom, hogy nem ártana először némi dokumentumokat olvasni ilyen témáról, de van közben egy másik feladatom is, ez csak úgy bosszant, ezért nincs időm most sokat doksit olvasgatni.)


szomb. dec. 10, 2005 13:40
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 123 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 10 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség