Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: csüt. márc. 28, 2024 22:09



Hozzászólás a témához  [ 5 hozzászólás ] 
Flash szerkesztés 
Szerző Üzenet
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. jún. 23, 2008 14:30
Hozzászólások: 1274
Tartózkodási hely: Hódmezővásárhely
Hozzászólás Re: Flash szerkesztés
Sziasztok
Adobe Flash Professional CS5-öt használok. A kérdésem az lenne, hogy hogy oldhatom meg azt, hogy a háttér átlátszó legyen?
Egy másik kérdésem viszont az lenne, hogy amit php-vel beolvasok adatot mysql-ból, azt valahogy ki lehetne írni, vagy a flash-al beolvastatni a mysql adatokat?


szomb. dec. 04, 2010 15:44
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 360
Hozzászólás 
Már megoldottam a gondokat, de azért köszönöm a segítséget.
A billentyűzetre vonatkozó dolgokat majd kipróbálom.

A feladat egyébként veszprémi

Üdv:
Laci


pén. jan. 20, 2006 16:20
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: pén. jún. 18, 2004 13:42
Hozzászólások: 703
Tartózkodási hely: Székesfehérvár, BP
Hozzászólás 
Laci2000 írta:
Érdekes megfigyelést tettem: nem működik a pontosvessző ActionScript írás közben. Ha átváltok angol billentyűzetre, ott megvan, magyarnál nincs. A billentyűzet nem romlott el. Másnál is van ilyen?

(Nem ez a legfontosabb probléma, csak érdekes)


Ez azért van, mert a billentyűzet alapleosztása angol. Az Edit/ Keyboard Shortcuts -ban át kell állítani:
-csinálsz egy másolatot az eredetről pl masik néven
-a Control -ban a Step Forward és Backward-ot kiválasztod és "-" gomb. Utána jó lesz a ; jel.

Ha a {} jelek sem mennek akkor az Enable Simple Buttons-ot ki ki kell kapcsolni a gyorsbillentyűzetből

A hasábok összeroskadását minimális kézügyességgel egy sima Motion tween-en is megoldhatod. :wink:

Bár gondolom már rég késő. EZ a feladat olyan "szegediesen" hangzik, persze ez csak tipp. :D :wink:


pén. jan. 20, 2006 12:36
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 360
Hozzászólás 
Érdekes megfigyelést tettem: nem működik a pontosvessző ActionScript írás közben. Ha átváltok angol billentyűzetre, ott megvan, magyarnál nincs. A billentyűzet nem romlott el. Másnál is van ilyen?

(Nem ez a legfontosabb probléma, csak érdekes)


hétf. dec. 26, 2005 16:46
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 360
Hozzászólás Flash szerkesztés
Hello!
Adott egy ilyen beadandó feladatom Flashben.

Kód:
Adott 10 db karó (négyzetes oszlop) véletlenszerűen a térben: a legközelebbi kivételével mindegyiket részben takar legalább egy karó. A feladat az, hogy sorban, vagyis a legközelebbitől a legtávolabbiig haladva rájuk kell „ütni egy kalapáccsal”. Az ütés után a karó „lelapul négyzetté”. Ha nem a sorrendben következőt ütjük, az egy hibapontot jelent. Lényeges, hogy a karók színe, textúrája változtatható legyen.
A program a végén kiírja, hogy hány hibaponttal sikerült beverni az összes karót, és mennyi idő alatt.
Külön .txt-file-ba mentendő adatok az alábbi struktúrában, ebben a sorrendben:
A tanuló neve: … ;
A tanuló életkora: … ;
Dátum: … ;
A megoldás időtartama: … ;
Hibák száma összesen: … ;
Karók színe hexadecimális alakban: … ;
Karók textúrája: … ;
1.ütés ideje (kezdettől hányadik másodpercben): … ;
1.ütés sorrendben hányadik karót találta el: …. ;
1.ütés jó helyre ment-e: IGEN / NEM ;
…
n.ütés ideje (kezdettől hányadik másodpercben): … ;
n.ütés sorrendben hányadik karót találta el: …. ;
n.ütés jó helyre ment-e: IGEN / NEM ;


Sajna kicsit megcsúsztam az idővel, mivel ugyanezt meg kellett csinálni Directorban is, és lassabban haladtam a kelleténél.

Flashhel ott tartok, hogy olvasom a helpjének a tutorialjait, és azok közül csinálom meg, amikről úgy érzem, hogy hasznos lesz a feladatomhoz.

Viszont a helpben nem találtam eddig utalást 3D-s világ létrehozásáról, ezért érdekelne, hogy mit javasoltok a hasábok létrehozására. Az ütés gondolom valamilyen ActionScriptes megoldás, ezt nem hiszem hogy túlbonyolult lenne.

A textúrázás megvalósításához szintén nincs ötletem, ehhez várnék javaslatokat.

Kicsit általánosak a kérdések, de a Directorban kb. 4X módosult alapjaiban a fejlődő cucc, mikor mindig újabb megvalósítási módszerekre jöttem rá, ez miatt csúszott az elkészítés, úgyhogy most inkább először kérdezek a tapasztaltabbaktól..

Ps. Boldog Karácsonyt Mindenkinek!


hétf. dec. 26, 2005 12:29
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 5 hozzászólás ] 

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 6 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség