Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: vas. máj. 05, 2024 21:47



Hozzászólás a témához  [ 4 hozzászólás ] 
xml card-> excel 
Szerző Üzenet
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 93
Hozzászólás 
Hali!

Persze, tudok segíteni!

Nem tudom, a Visual Basic mennyire áll távol tőled????

De ha küldesz egy konkrét exceltáblát és mondjuk egy 1 rekordos xml fájlt nekem, akkor meglátom mit tehetek az ügy érdekében személyesen.

Küldj valamit amikor tudsz.
Címemet tudod.

Bye.
Zééé.


kedd ápr. 10, 2007 14:55
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: pén. márc. 26, 2004 23:19
Hozzászólások: 31
Hozzászólás 
Szia Zééé,először is, kiöszi a választ. Nem, még nem oldódott meg a probléma..egyébként jól sejtetted: egy munkahelyi progiban lenne lehetőség, hogy színkombinációkat importáljak be xml-ből, s ne egyenként kelljen kézzel bevinni.
Ha van egy kis időd rá, tudnál nekem segíteni a makróval kapcsolatban? (nekem sajna ez teljesen új dolog, s hozzá sem tudok kezdeni..)
köszi,
Teradam


kedd ápr. 10, 2007 7:10
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 93
Hozzászólás 
Na Hi!

Nem tudom megoldódott-e a problémád, de a te általad adott xml fájl teljesen más típusú, azt ilyet excel "save" vagy "save as" funkcióval szerény véleményem szerint sohasem fogsz kapni!!!

Az excel máshogy dolgozik.

A te általad adott xml fájl gondolom egy célgépbe kell, amolyan megszemélyesítési célra (job), ha nem akkor tévedtem de én is ilyenekkel foglalkozom ugyanis egy nyomdában dolgozom.

Makrót tudok neked kitalálni és írni bármikor hogy olyat végülis egy text formátumú de unicode-s xml fájlt kapjál egy excel fájból, mint amilyen kell neked, amilyet csatoltál nekünk!

Az excel az xml fájlokon mást ért és más kódolásban menti el!

Ha valami kérdés, kérés van, szólj bátran!!

Bye.
Zééé.


vas. ápr. 08, 2007 22:23
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: pén. márc. 26, 2004 23:19
Hozzászólások: 31
Hozzászólás xml card-> excel
Sziasztok! Van egy xml card-om, mely gyakorlatilag egy import fájl egy alkalmazásba. Ez elméletileg excelből lett konvertálva, viszont nem ismerem azt az exceles struktúrát. A cél, hogy megismerjem, majd ezentúl az adatokat az excelbe rögzítsem, utána xml-be konvertáljam, majd végül importáljam egy programba. Próbálkoztam xml-> xls koverterekkel, de a visszakonvertált xls fájl nem a valóságot tükrözi, vagyis valószínűleg nem olyan elrendezésben vannak az oszlopok, mezők, értékek, mint az eredetiben lehettek, mert ha ezt az xls-t visszakonvertálom xml-be, az már teljesen másképp néz ki..
Ez lehet kicsit zavaros, szóval egyszerűsítve a kérdés: van egy xml fájl amiről szeretném megtudni, hogy is néz ki excelben. Nyilván akkor hiteles az excel fájl felépítése, hogy ha ezt az excel-t viszarakom xml-be, ugyanúgy néz ki, mint az eredeti xml. Ha valaki hozzáértő rápillantana és netán megoldást találna a problémámra, nagyon sokat segítene vele. Az xml fájl-t innen letölthető: http://tripx.uw.hu/testxml/colour.zip . Emil:terradam(kukac)vipmail.hu.
köszi!!


hétf. ápr. 02, 2007 8:52
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 4 hozzászólás ] 

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 12 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség